bezuiniging te weinig voor aanleg tweede velden smstem Studiedag voor de VVY-medewerksters Militaire oldtimers trekken veel bekijks Test de luxe van de Suzuki Swift. []EHE2I Gemeente wil beter water in binnenvest Gemeente tikt Dullaert op de vingers Samenwerking bij gehandicaptenzorg is nu zeer gewenst' CITROËN PLAATSELIJK NIEUWS Jenoeming bij {ijkswaterstaat W. DE BLOCK Wngstljden: pflSTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 26 APRIL 1988 Hulst Kloosterzande Nieuw-Namen Terhole Graauw Ossenisse Lamswaarde Kieldrecht Axel Feestprogramma De Scheldezonen Ophalen kleding voor arme Polen GEEN VEILINGEN EN VERKOPEN MEER IN GEMEENSCHAPSCENTRUM I 'Privatisering helpt niet' fan onze verslaggever HULST - De constructie die de Hulster hockey- jub heeft bedacht om zonder extra gemeentegeld een kunstgrasveld aan te leggen, biedt geen op- ossing voor eventuele tweede voetbalvelden in Jraauw en Nieuw-Namen. Dat blijkt uit een berekening die burgemeester en wet- iouders van Hulst aan de gemeenteraad hebben over- )e realisering van een kunst- pasveld kost zo'n 400.000 gul len. Het project kan bekostigd worden als de hockeyclub het onderhoud van het gehele hoc- leycomplex voortaan zelf voor jjn rekening neemt. Boven dien trekt de club de contribu- ievoor de leden fors op. Omdat bij volledige privati- tring de onderhoudsuren voor gemeente wegvallen hoeft een openstaande vacature bij ie dienst gemeentewerken niet neer te worden opgevuld. Met bezuiniging kan niet al ten het kunstgrasveld worden tigd, de constructie levert Ie gemeentekas zelfs een voor tel op van 16.000 gulden per aar. Tijdens de vergadering van MIDDELBURG - Ir. D. tomp, adjunct-hoofdinge- lieur-directeur van de di- ectie Zeeland van Rijks- laterstaat, is benoemd tot loofdingenieur-directeur de directie Noordzee >an Rijkswaterstaat, romp volgt in die functie Ir. If Blom op, die directeur-gene- hal van Rijkswaterstaat pirdt. (ADVERTENTIE) Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 de financiële commissie is ge opperd dat een dergelijke con structie wellicht ook een oplos sing kan bieden voor de al ja ren vurig gewenste tweede voetbalvelden in de dorpen Nieuw-Namen en Graauw. De netto onderhoudskosten voor de voetbalcomplexen in Graauw en Nieuw-Namen sa men zijn voor dit jaar becijferd op 35.900 gulden. Als de beide voetbalclubs het totale onder houd overnemen en de ge meente 745 uren van een vaca ture die in de toekomst bij de plantsoenendienst ontstaat niet vervult, dan ontstaat er bij de gemeente een structureel voor deel van 35.900 gulden. Met dat geld, zo houden B en W de raad voor, zouden de jaarlijkse lasten betaald kun nen worden van een maximale investering van zo'n 325.000 gulden. Als de gemeente nog voordeel zou willen halen uit de privatisering van de voet balcomplexen in Graauw en Nieuw-Namen, zoals bij de pri vatisering van het hockeycom- plex, dan zal de investering echter lager moeten zijn. Alleen al gezien het feit dat een degelijk aangelegd voet balveld zo rond de 175.000 gul den kost, zal er voor beide dor pen een gezamenlijke investe ring nodig zijn die het maxi mum van 325.000 gulden te bo ven gaat. Een bijkomend pro bleem daarbij is dat er ook nog eens de verwervingskosten van de grond bijkomen. Een kwes tie die in het geval van de hoc keyclub niet speelt. De aanleg van het hockey veld komt donderdag aan de orde tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Die be gint om 19.00 uur in het Hulster stadhuis. Toine Raes legt het pierbollen uit aan de VW-medewerkers. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - In het kader van een studiedag Streekkennis heeft gisteren een aantal VW-me- dewerksters Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren bezocht. Na een ontvangst in restaurant Tiffany in Hulst maakten de dames een stads wandeling door Hulst met een bezoek aan het streekmuseum, 's Middags werd de landelijke omgeving van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen verkend. Daarbij maakten ze een wandeling door het Pas- toriebos in Hengstdijk en natuurgebied De Putting, waarbij De Stern-columnist George Sponselee de vraagbaak was. De studiedag werd besloten met een - 'FOTOW1M KOOYMAN uurtje vertier in de Vlaamse speelhal De Pierbol in Kloosterzandè waar een grote verzameling oudvlaamse tafel- en kroegspelen voor veel plezier zorgde. Rond 18.00 uur was het gezelschap ver zameld in het schietsportcentrum Rey- merswael, waar men de collega's trof die gisteren het eiland Tholen en oostelijk Zuid-Beveland hadden bezocht. m onze correspondente ULST- Tijdens de jaarvergadering van de Gehandicap- n Organisatie Nederland (GON) regio Zeeuwsch-Vlaan- Ten in de aula van de Rietvliet te Hulst, pleitte voorzitter echelink voor meer samenwerking tussen de verschil de instanties, die de belangen van de gehandicapten be- artigen. dan dertig verenigingen weren op dit terrein, en hoe- el er op landelijk en op pro- "ciaal niveau een overkoepe ld orgaan is, toch is er sprake verdeeldheid. Mechelink e'het als een taak van het be- ,Jur van de GON hieraan in «sitieve zin iets te doen, en in geval in deze regio meer «nadering te zoeken. goede ontwikkeling SjOjjOOR ZUIDWEST-NEDERLAND •Moren geuzen, Hulst en Goes, "essen en telefoon- "smers op pagina 2. jo-12.30/13.30-17.00 uur. «actie 'neuzen: Rein van der (editie-chef), Romain noamme, Frank Deij, nnyvan Gremberghe, "Md Verstraten, Cor de r (foto), Ton Koomen port). r3n JanSen- Eugène Verstraeten, ^Trommelen. '"etentie-exploltatie I c,eur Zeeland: renu, privé tel. 01150- noemde Mechelink het, dat de thuiszorg nu werkelijk van de grond komt. Ook het particu lier initiatief heeft brood ge zien in deze thuishulpzorg. Het is dan wel nodig, aldus Meche link, dat er van overheidswege een goede controle in deze komt. Verder deed voorzitter Mechelink in zijn openings woord een beroep op de leden mond tot mond-reclame te ma ken voor de GON. Hoewel het honderdste lid mevrouw Maas uit Stekene verwelkomd werd, zou een uit breiding van het ledenaantal een goede zaak zijn. Verder werden tijdens de jaarvergade ring de jaarstukken behandeld, en de dames van Kerkvoorde en van de Branden werden herkozen als bestuurslid. Er waren tenslotte nog twee jubi larissen, die vanwege hun 25- jarig lidmaatschap een speldje met oorkonde ontvingen. Me vrouw Verbeke kreeg dit tij dens de vergadering van de voorzitter, terwijl mevrouw Goossen dit thuis uitgereikt zal krijgen. De pseudo-militairen hielden bij Kruispolder allerlei wedstijden. - fotowim kooyman Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De Zeeuws-Belgische club van militaire oldtimers Authen tic Fighting Vehicles (AFV) hield afgelopen zondag een bijeenkomst vol nostalgie in het Waasland en Zeeuwsch- Vlaanderen. Vierenvijftig oude voertuigen stonden zondagmiddag in een wei land bij Kruispolder te pronken en trokken veel be kijks. In de ochtenduren hadden de honderdvijftig deelnemers al een oriëntatierit gemaakt door de bossen van het Belgische Stekene. Daarna ging de an derhalve kilometer lange co lonne onder politiebegeleiding de grens over, richting Paal en Kruispolder. Daar namen de oldtimerliefhebbers deel aan Schotse spelen als touwtrek ken, paalwerpen en vaten sjou wen. G. Stans uit Tilburg won de oriëntatierit. Een imitatie van de Star Sisters playbackte vijf nummers van de Andrew Sisters. Op vrijdag 5 augustus steekt AFV de Noordzee over richting Engeland. Daar bezoekt men een historisch vliegveld in de buurt van Cambridge. Het uit de Tweede Wereldoorlog stam mende vliegveld is eigendom van het Imperial War Museum. Een keer per jaar vindt er een internationale happening plaats, waarvoor zelfs mensen uit Amerika en Canada naar Engeland komen. (ADVERTENTIE) Autosupermarkt Moret, Pierssenpolderstraat 24, Sluiskil, 01157-2710 Garage Hans Drijdijk, Emmabaan 4, Koewacht, 01146-1841 (sub-dealer) HULST - De gemeente Hulst onderzoekt momenteel in hoeverre de kwaliteit van het oppervlaktewater in de bin nenvest nog verbeterd kan worden. Daarbij wordt ge streefd naar een vermindering van het aantal overstorten van rioolwater en de aanleg van een doorstromingssys teem. Burgemeester en wethouders van Hulst hebben dat aan de gemeenteraad laten weten. De mogelijkheden om het aantal overstorten te verminderen zullen echter pas duidelijk worden als het rioleringsplan Hulst is herzien. Het plan Havenfort, zo ver wachten B en W, zal de ge meente de mogelijkheid bieden om een voor de doorstroming van het water belangrijke ver binding tussen de twee gedeel ten van de binnenvest te reali seren. Voordat een weloverwo gen plan voor de verbetering van het oppervlaktewater kan worden opgesteld moeten er volgens B en W nog heel wat voorbereidingen worden ge troffen. De kwestie heeft indirect te maken met vragen die enige tijd terug zijn gesteld door raadslid mevrouw E. Hageman (CDA). Omdat er een vergun ning wordt afgegeven om op de binnenvest met kano's te varen wilde ze weten of het water in de binnenvest is gekeurd op de aanwezigheid van de ziekte van Weil. Dit gezien de paniek die daarover is ontstaan bij ka novaarders op riviertjes in de Belgische Ardennen. Volgens B en W is er geen aanleiding om een dergelijk onderzoek uit te voeren. Zolang het water niet specifiek in ge bruik is als bijvoorbeeld zwemwater of voor drinkwa tervoorziening, zo menen ze, heeft het weinig zin om dit re gelmatig op de aanwezigheid van allerlei ziektedragers te onderzoeken. KAARTING - In zaal De Lieve werd door de Bond voor Ouderen een kaarting gehou den waaraan 53 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw De Saeger, 2. mevrouw Lockefeer, beiden Hulst; 3. A. van Driel, Terneuzen; 4. L. de Smet, Clinge; 5. M. Jonkers, Hulst. Kampioen bij de heren werd A Esseiing uit Hulst en bij de dames mevrouw Van de Ha uit Hulst KAARTING - In zaal Oud- Antwerpen werd een kaar ting gehouden waaraan twin tig personen deelnamen. Uit slag: 1. A Picavet, Hulst; 2. me vrouw Pieters, Hulst; 3. me vrouw Rijk, Kloosterzande. Uit slag kampioenschap: 1. F. Segers, St.-Jansteen; 2. mevrouw Wol- fert, Axel; 3. T. van Spaandonk, St.-Jansteen. KAARTING - In zaal De Smidse werd een kaarting ge houden waaraan 24 personen deelnamen, uitslag: 1. F. Buyse, 2. A. de Nijs, 3. R. Nafa, 4. A. van de Riet, 5. C. van Hooye, allen Hulst. HANDWERKCLUB - De vol gende bijeenkomst van de handwerkclub van de Gehan dicapten Organisatie Neder land regio Zeeuwsch-Vlaan deren wordt zaterdag 30 april gehouden in de Regenboog- school, aanvang 14.00 uur. BRIDGE - Bridgeclub Hulst speelde de twaalfde wedstrijd voor de competitie. Hieraan namen. 41 paren deel. Uitslag groep A: 1. heren De Maat-Van Laere, 2. mevrouw Holla-de heer Nieland, 3. heren Herman-Van de Dries. Groep B: 1. mevrouw Pouwels-de heer Aarts, 2 en 3 ge lijk. dames Stallaert-Van Caute- ren en mevrouw Sandrini-de heer Borm. Groep C: 1 en 2 gelijk, dames Beaart-Van Kalmthout en dames Hillege-Van Esbroeck, 3. dames Voet-Van Hootegem. Groep d: 1. dames Van Wijnsber- gen-Aarts, 2. echtpaar Van Op stal, 3. dames Burggrave-Zware- kant. REIS - De KVO kring Hulst houdt voor leden met echtge noot en/of familieleden eefi vierdaagse reis naar het Zwarte Woud. Dit gebeurt van 21 tot en met 24 juni. Te lefonische opgave voor 1 mei aan de KVO kring Hulst, me vrouw Van der Haa, Axelse- straat 4 te Koewacht. DANSAVOND - De Alge mene Bond voor Ouderen houdt zaterdag 30 april, ko ninginnedag, een dansavond in gemeenschapscentrum Malpertuus. De zaal gaat om 19.00 uur open en de entree is gratis. Tijdens dit evenement wordt een verloting gehouden ën een bingo, terwijl er nog een verrassing wordt aange boden. BOUWBOND - De jaarver gadering van de Bouw- en Houtbond FNV Clinge vindt vanavond (dinsdag) niet plaats in café De Smidse in Hulst, zoals abusievelijk werd gemeld, maar in het ca fé De Smidse in Clinge. BINGO - De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen hield een bingo waaraan 130 personen deelnamea Uitslag: 1. de heer Houcke, Terneuzen; 2. de heer De Kraker, Clinge; 3. de heer Van Vlierberghe, De Klinge. KAARTING - In zaal De Kastanje werd een kaarting gehoudén waaraan 37 perso nen deelnamen. Uitslag bieden: 1. J. Elegeert, Westdorpe; 2. N. Lambert, Vogelwaarde; 3. J. Pauwels, 4 mevrouw Lucasse, 5. E. Baart, allen Kloosterzande. Jokeren: 1: mevrouw Schenkels, 2. mevrouw Van Vooren, beiden Ossenisse; 3. mevrouw Pauwels, Kloosterzande. KAARTING - In zaal Thille- man werd een kaarting ge- houden waaraan 48 personen deelnamen. Uitslag bieden; 1. mevrouw Boone, Hulst; 2. J. Lambert, Hengstdijk; 3. I. de Winkel, Nieuw-Namen; 4. R. Linthout, Axel; 5. Th. Praet, Nieuw-Namen. Jokeren: 1.1 me vrouw Van Gink, Axel; 2. E. van Vooren; 2. R Pinhashick, beiden Ossenisse. KAARTING - De eindrang schikking van kaartclub Moed en Geduld over het sei zoen 1987-1988 is als volgt: 1. K van Waterschoot 43 punten, 2. H. van de Eede 41, 3. A Verhulst 39,4. E. Weemaes 37,5. A. Thiele- man, A. Apers en M. Petinda al len 35 punten. KAARTING - In zaal Du Commerce werd een punten- kaarting gehouden. Uitslag winnaars: 1. B. Abbeel-L de Winckel, 2. K van Waterschoot- J. Vermeirsen, 3. A Apers-W. Thieleman. Verliezers: 1. R. Sturm-E. de Koning, 2. G. Ver- hulst-H. Rooman, 3. L. van Rooyen-J. Schroder. KAARTING - In zaal Maijo werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. Th. Praet-A Apers, 2. M. Petinda-R. Sturm, 3. J. de Loos-J. van Campen. KAARTING - In zaal Du Commerce werd een kaarting gehouden waaraan 36 perso nen deelnamen, uitslag: 1. R. Verbist-R. Sturm, 2. A Apers- LTimmermans, 3. F. Abbeel-J. Vermeersen. KAARTING - In zaal De Kroon werd een kaarting ge houden waaraan 29 personen deelnamen, uitslag bieden: 1. Th. de Vet, Hulst; 2. mevrouw Dierikx, Walsoorden; 3. E. Ste- vendaal, Terhole; 4. J. van de En- de, Hulst; 5. L. van Goethem, Kloosterzande. Jokeren: 1. me vrouw De Waal, Kloosterzande; 2. mevrouw De Kort, Hengstdijk; 3. mevrouw Van Gink, Axel. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehouden waaraan 34 perso- nen deelnamen, uitslag; 1. r. Vermeulen, St.-Jansteen; 2. me vrouw Van de Hemel, Terneu zen; 3. E. Asselman, 4 J. Boon, beiden Graauw; 5. A. Burm, Nieuw-Namen.' De- volgende kaarting is donderdag 28 april. REIS - De Katholieke Actie afdeling Graauw houdt dins dag 3 mei een reisje naar Brussel en de Vlaamse Ar dennen. De vertrektijden zjjn: te Paal om 08.15 uur, te Graauw om 08.25 uur en te Zandberg om 08.30 uur. Dege nen'die belangstelling hebben kunnen zich voor 26 april op geven bij de Katholieke Actie. BINGO - Door de EHBO werd in het gemeenschaps huis een bingo gehouden waaraan 85 personen deelna men. Uitslag: 1. G. Weemaes, 2. mevrouw Willaert, 3. mevrouw Bisschop, 4. Mieke Staal, 5. r. Dumez. GAAIBOLLEN - Op camping Mussenest werd een gaaibol- ling gehouden waaraan 45 personen deelnamea uitslag: hoge vogel: r. van Vlierberghe; linker zijvogel: P. Meyens; rech ter zij vogel en grootste aantal (10): T. Pardaen, allen Ossenisse. GAAIBOLLEN - In zaal De Lamsoren werd een gaaibol- ling gehouden waaraan 15 personen deelnamea uitslag: hoge vogel: P. de Waal; linker zij vogel; J. Hulshout; rechter zij vogel: F. van Dorselaer, allen Lamswaarde; grootste aantal (5): Ch Bareman, Axel. CONCERT - De koninklijke harmonie St.-Cecilia houdt zaterdag 30 april de 27e con certavond in de gemeente lijke sporthal aan de Molen straat. De aanvang is 20.00 uur. INSTUIF - Basketbalvereni ging Voorwaarts uit Axel houdt woensdag 27 april een instuif voor acht- tot twaalf jarigen. Het laatste deel van de middag wordt besteed aan een wedstrijd. Van 14.00 tot 16.00 uur is iedereen hiervoor welkom in sporthal 't Spor- tuus te Axel. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - Fanfare De Scheldezonen uit Nieuw- Namen houdt donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 mei een feestprogramma. Het gehele programma wordt afge werkt in een grote feesttent aan de Hombachstraat/Rey- naertstraat en ziet er als volgt uit: Donderdag 12 mei: 14.30 uur muziekfestival met medewer king van Leopold- en Albertis- ten Kieldrecht, fanfare Doel, Vrasene en/of Verrebroeck; 20.00 uur discoavond met me dewerking van Edelweiss. Vrijdag 13 mei: 's middags ont spanning vor bejaarden; 19.30 uur boerenkapellenfestival met medewerking van Wroeters uit Nieuw-namen, De Kaleseien uit Hulst en Die Hulzhackerbu- ben uit Hulst. Zaterdag 14 mei: 14.30 uur play back-soundmix- show, opgeven bij A. Pollet, Hombachstaat 14; 20.00 uur taptoe met medewerking van De Scheldezonen uit Nieuw- Namen, St.-Cecilia uit Kloos terzande, Excelsior uit St.- Niklaas en Showband Axel. Zondag 15 mei: 14.00 uur kaar ting. Van onze verslaggever AXEL/ZUIDDORPE - In Axel en Zuiddorpe wordt donderdag 28 en vrijdag 29 april weer kleding ingeza meld door de stichting 'Sa men mensen helpen'. Mensen die nog bruikbare kle dingstukken in huis hebben kunnen die op beide dagen tot 15.00 uur inleveren in de garage naast de rk kerk aan de Wal- straat te Axel en in het portaal van de kerk te Zuiddorpe. De kleding is bestemd voor nood lijdende mensen in Polen. Vanonze verslaggever HULST - Het bestuur van bet Hulster gemeenschaps- #ntrum Den Dullaert is joor de gemeente op de vin tere getikt. Burgemeester ju wethouders hebben de stichting laten weten dat liet afgelopen moet zijn met de veilingen en verkopingen die daar op touw worden gezet. Volgens het gemeentebestuur zijn er de laatste tijd regelma tig klachten binnengekomen over verkoopactiviteiten die vanuit het gemeenschapscen trum plaats vinden. In een brief aan de stichting wijzen B en W erop dat het beschikbaar stellen van ruimte voor ver koopactiviteiten niet valt te rangschikken onder de doel stellingen van Den Dullaert. Dat is met name voorzien in de behoefte aan geschikte lokaal- ruimte voor activiteiten op maatschappelijk, levenbe- schouwelijk, onderwijskundig, sportief en recreatief gebied. Een en ander is zeker niet goed te praten, zo menen B en W nog, als het gaat om artike len die behoren tot het pakket van de plaatselijke midden stand. „Het verhuren van lo- kaalruimte ten behoeve van veiligen en verkopingen van goederen die concurrentiever valsend zijn voor de in de ge meente Hulst gevestigde mid denstand is dan ook niet toege staan". Als zich dergelijke evemen- ten aandienen moet het Dul- laertbestuur in geval van twij fel voortaan eerst bij B en W aankloppen. Die zullen de kwestie dan voorleggen aan de commissie midden- en kleinbe drijf. Bovendien verzoeken B en W het Dullaertbestuur om inzicht te geven in de nog lo pende contracten met veiling houders en verkooporganisa ties.

de Stem | 1988 | | pagina 15