Jaap van Cadsand is goed in vorm IAROLD CORNELISSENS IS GOED VOORBEREID ijna id ./W/W Suzan Malcorps wint Z-dressuur Rayon Terneuzen pakt wanbetalers Hoofdrol THOR in turnstrijd De Baere wint toernooi ABC pftTEM SPORT 4 DINSDAG 29 APRIL 1988 innaar eeuwse Schaaktitel i TTVvrp KAPELLEBRUG - Harold Cornelissens uit Ka- ■jeuga nWr pellebrug zal als enige Zeeuwse ruiter deelnemen aan het internationale concours hippique dat de 'IWNO Ridersclub ABARIA' van vrijdag 6 tot en met zondag 8 mei houdt in het Poolse Iwno, op zo'n 30 kilometer van Poznan. INVITATIECONCOURS VAN DE DUKRUITERS ers aan het kam- gewest Zuid-Ne- Blommaèrt van us 'met een vjjfde Roosendaal, taande rol kun- waar deze eind-- drie partijen in totaliseerde een uwens hoger dan 't de bus kwam. nemen aan de na- met 6 matchpun- Henk Quakkelaar oyenne van 2.21. Corn Boys heeft en: In de finale de vereniging. 1 werd Corn Boys door in de laatste s en 'De' invallers' eld toegevoegd (Westdorpe), 3. Eeu- Invallers (Westdor- PW (Vlissingen), a tbaltoernooi is een *rse sporthal' Den ibas zich de sterkr T48 JA onze motorsportmedewerker TWEEDE RONDE RES-MOTORCROSSCOMPETITIE VOOR AMATEURS - Tijdens de tweede „de van de RES-motor- .„sscompetitie voor ama- ,urs heeft titelverdediger van Cadsand uit Axel plannen voor een pre fatie met een dubbelzege ierstreept. Zijn belang- jjjte concurrenten, Johan helleman en Jaap van itenhove, moesten on- ante felle tegenstand uit- indelijk het hoofd buigen „or de boomlange Axelaar, ie met de dubbelzege de liding in het klassement levig in handen heeft. JO cc-klasse had titelver dediger Eddy Leenknecht een flinke baaidag. Nadat hij de eerste manche namelijk op zijn naam geschreven had vond hij dat zijn achterband in het mulle zang te weinig greep bood en monteerde tussen de manches in een nieuwe band. Dat nam zoveel tijd in beslag, dat de start van de 250/500 cc- klasse vijf minuten werd uitge steld. Uiteindelijk kwam Leen knecht toch achter het star thek, met een nieuwe band en een rood en bezweet hoofd. Zijn inspanningen leken echter vruchten af te werpen, want met meters voorsprong dook de Axelse motorcrossveteraan als eerste de bocht in. De bewondering van de toe schouwers sloeg na enkele hon derden meters echter om in verbazing toen Leenknecht, nog altijd in leidende positie, het rennerskwartier inreed. Zjjn achtervolgers reageerden stoïcijns op deze afleidingsma noeuvre en vervolgden gewoon hun wedstrijd, waarna Leen knecht uiteindelijk met een ronde achterstand weer terug in de baan kwam. De oorzaak van dit alles lag niet in een nieuwe wedstrijdtactiek, maar in een los geschoten achter- remkabel, die blijkbaar in alle haast niet goed gemonteerd was. Daarmee was de ellende nog niet over, want later in de wedstrijd liet de mahcine nog meer te wensen over, zodat Leenknecht uiteindelijk als laatste werd af gevlagd. In de 125 cc-klasse gaf op nieuw Rudi Dieleman het tempo aan. Zonder echte tegen stand schreef hij beide man ches op zijn naam. Achter hem werd een interessant duel uit gevochten tussen Emiel Ver- heyden, Patrick Sponselee en Jaap Munter, een gevecht dat uiteindelijk in het voordeel van Verheyden beslist werd. UITSLAGEN 80 cc: 1. Thomas Adriaanse (Mid delburg), 2. Jurgen Bellaert (Asse- broek), 3. Joost Serrarens (Kloos- terzande), 6. Franky van Limmen (Philippine), 7. Danny van Hoepen (Kloosterzande), 10. Eric vn Taten- hove (Terneuzen). 125 cc: 1. Rudi Dieleman (Axel), 2. Emiel Verheyden (St-Jansteen), 3. Patrick Sponselee (Kloosterzande), 4. Peter de Booy (Kloosterzande), 5. Fabian Rijckaert (Terneuzen), 6. Jack de Feyter (Terneuzen), 7. Paul Verdegem (Oostburg), 8. Johnny Doens (Biervliet), 9. Marc van Dor- selaer (St-Jansteen), 10. Frank Traa (Westdorpe). 250 cc: 1. Jaap van Cadsand (Axel), 2. Johan Schélleman (Axel), 3. Jaap van Tatenhove (Terneuzen), 6. Henny Gijsel (Heikant), 9. Jan Maayen (Kloosterzande). 500 cc: 1. Anton Joziasse (Vrou wenpolder), 2. Ronny Apers (Meer- donk), 3. Paul Rottier (Axel), 4. Piet Jansen (Sluiskil), 5. Carl Hertogh (Lamswaarde), 6. Eddy Leen knecht (Axel), 7. Freddy Willemsen (Hoofdplaat), 9. Chris de Pooter (Axel). Trip naar Polen is groots' yonais werd derde, rbiters tijdens dit en Johan McTag- hadden de regie in C uit Clinge over- *n tpt één team. De J ar de eerste klasse ee teams samen te in de eerste klasse," i zou ons tweede tkomén met hierin oplossing beter. We en de .meeste spelers lissing. uit Koewacht moest om de leiding in de behouden. Met 2-3 eveneens benauwde j ak. Met 3-4 ging de dat ook nog volop Radio Noordzee niet us terrein, ad gevallea Kam- nogmaals door het 2-Ratjetoe/ZSJ 0- Smulders' 4-3, Reizende "en 2-2. y Fa 2-Cito 10-6, Markt -La Bourse 1-1. -tjetoé/ ZSJ 25-34, Ver- i 26-30, Number One /Smulders 25-18, Dieleman 25-6. 21-32, Wapen van Axel Moy Fa 2 21-23, Van Al- -21, Haak 21-18, Broom- -ys/Sehoot 21-2. di i Door Ton Koomen UI onze sportmedewerker ERNEUZEN - Het jeugd- am van HWP, dat uit- ram in de A-groep van ;t Zeeuwse kampioen- hap voor clubteams, heeft se titel met overmacht swonnen. In de B-groep ,ng dit begeerde kam- oenschap naar Souburg in de C-categorie naar istheer Terneuzen. Het betekent de tweede trip naar Polen voor de 29-jarige Cornelissens, secretaris van de landelijke rij vereniging en ponyclub Hulst, die zich in Iwno in het gezelschap weet van de Brabantse topper Eric Swagemakers uit Hoogerheide, een routinier die eveneens aan zijn tweede trip naar het Oostblokland begint. Het duo gaat onder leiding van chef d'equipe Ton Koomen uit Terneuzen en er gaat ook een aantal supporters mee. tl terug, om enkele mi- «or het einde nog op W l Een strafworp redde Doelpunten: Wilco -2x), Leo Goedegebure lees Broerse (2x), IA SPORT-TOGO 5-3 iloegen kwamen moei- jcoren, zeker tegen de rind in. Ventura Sport d tegen gekozen, maar ori niet profiteren van Ivoordeel. Het bleef in helft op 2-2 steken •ust bleef het gelijk o^ ange tijd was het 3-3, het verdedigend goed Een kwartier voor het och wat concentratie; de A-groep, met spelers tot met twintig jaar, kreeg VP de slotronde te maken it Goes. Een tegenstander die t 5-0 werd geklopt door ÏP en in de eindstand op zes itehpunten en 1214 bordpunt tkwam. Goes bleef met lege jiden en anderhalf bordpunt Tweede in de eindstand trd Terneuzen (3-8), door te il Souburg met een 2 44 -244- and te eindigden. Aangezien irneuzen aan de eerste drie irden een beter resultaat be- «lde, was zijn 3-8 beter dan 3-8 van Souburg, dat daar- »r derde werd. Voor HWP Kamen de spelers Mark de Manfred Kint, Stefan ilfroid, Martin van Kampen .Bart Quist (hij verving Alex (Ridder) uit. In de B-groep, jeugd tot en iet zestien jaar, was Souburg it sterkst. In de eindronde in Rivierenhuis te Terneuzen opte Souburg Vlissingen met 1-1 en won Middelburg met 1 van Goes. Voor Souburg, staande uit Van Gemert, letenel, Bolhouder, Boogaard Rouw, betekende dit eerste de eindstand met acht itehpunten en 1514 bordpunt, ir Middelburg (6-1514), Goes I, Terneuzen (2-614) en Vlis- ;en (2-414). Terneuzen werd provinciaal mpioen in de C-groep, jeugd nmet dertien jaar, door 1 uit Kruiningen met 4-1 te tslaaa Souburg, dat tweede ad, klopte Vlissingen met 3- [De strijd tussen Middelburg 1 Goes eindigde in 214-214. „Het internationale concours hippique in Iwno betekent een geweldige uitdaging voor me. Je komt er alle toppers tegen, vooral uit de Oostbloklanden. Zo staat het al vast dat de com plete Poolse top daar present zal zijn en voorts is de deel name verzekerd van cracks uit Oost-Duitsland, België, Fin land, Rusland, Tsjechoslowa- kije, Koeweit en Hongarije. Ik ben blij dat ik de kans krijg daar nog een keer in actie te komen. Vooral ook door de grote medewerking van mijn baas. Ik werk al jaren bij Loonbedrijf Baecke in Nieuw- Namen en daar weet men hoe verzot ik op de paardesport hen. Ondanks de grote drukte met mijn werk momenteel, kreeg ik toch toestemming naar Polen te gaan van Baecke. En daar ben ik heel blij mee," zegt Cornelissens, die zijn han den vol heeft aan alles wat paardesport heet. Immers, Harold Cornelissens is ook secretaris van de lande lijke rijvereniging en ponyclub Hulst, de ruitersportclub die garant staat voor de organisa tie van de vierlandenwedstrijd Nederland-België-Polen-Rus- land, die van vrijdag 17 tot en met zondag 19 juni in Hulst op het programma staat. Harold Cornelissens: „Dat vergt ook maanden van voorbereiding. Het mes snijdt nu aan twee kanten. Ik kan in Polen drie dagen deelnemen aan een sterk bezet internationaal concours hippqiue, dat vooral op de slot dag zo'n twaalfduizend toe schouwers trekt, en voorts kunnen daar de contracten met de Poolse en Russische ploegen definitief worden geregeld. Eric Brabec, secretaris-gene raal van de Poolse Hippische Sportbond is daar in Iwno na melijk present, evenals zijn collega van de Hippische Sportbond uit Litouwen, de Baltische republiek. Cornelissens heeft zich terdege leuzen, spelend met Petra Wan, Ingmar Kraak, dra den Engelsman, Frank Koeyer en Ester Willeboord- finishte in de eindstand met matchpunten en 1944 bord- vóór Souburg (8-17), DZD Middelburg (3-1044), 1-8) en Vlissingen (0-8). s(3-l Beeld van de slotdag vorig Iwno. Een evenement dat die jaar tijdens het internationale concours hippique in het Poolse laatste dag maar liefst 12.000 toeschouwers trok. - foto de stem/ton koomen voorbereid met Amon, zijn paard, dat ook in conditie ge houden wordt door vader Theo (62 jaar). Samen met moeder Marie (63 jaar) tot zijn trouwste supporters behorend „Het zijn mijn trouwste fans in voor- en tegenspoed," zegt Harold Cor nelissens. „Zonder die steun zou alles moeilijk te realiseren zijn." Hij weet zich in Iwno eveneens gesteund door zijn echtgenote Mary en zwager Paul Burm (voorzitter van de landelijke rijvereniging en po nyclub Hulst) en zijn echtge note Anneriet, die met hun beide kinderen mee naar Polen reizen. Cornelissens heeft in Zee land inmiddels al een in drukwekkende erelijst opge bouwd Zijn prijzenkast puilt uit. Op 8-jarige leeftijd debu teerde hij op een pony en stapte al op 13-jarige leeftijd op een paard over. Zijn mooiste herin nering? Harold: „Mooiste over winning is nog steeds de zege die ik behaalde in de strijd om de NCRV-springtrofee in Axel, die toen voor het eerst verreden werd tijdens het internationale concours hippique van de Rui- tersportyereniging Axel, dat altijd zeer sterk bezet is. Ik heb toen, in 1975, met Soraya, sterke toppers als Anton Han- 'anonze aardesportmedewerker MtNEMUIDEN - In het recreatiegebied De Piet aterdag een invitatiecon- ÜUrs hippique gehouden '°°r paarden en pony's, foor de organisatie te lende de landelijke rij ver ging en ponyclub De wjfcruiters uit Wol- ihaartsdijk. Ruim 200 flmbinaties, zowel bij de 'aarden als de pony's, na- "ren hieraan deel. aan TOGO-zijde en dat uegebied De kort na elkaar- twee «<MJ Arnemuiden werd iten op voor Ventur» )p dat moment ging f GO aanvallend te wei- acht uit 'Doelpunten: an Beugen, Dennis Vol- Jaap.van Gastel. UITSLAGEN igsklasse A: Swift-HKC lasse G: Albatros-Anifl10 eerste klasse G: Tjoba 2' lijk 2 7—7 tweede klasse N: swih 2- Inde Z-klasse dressuur (Z1 en 2 5-5. «hSndlMnl c„ tren: Swift-Animo 4-7.t STANDEN ugsklasse A: Oranje 7, JKC12-14, Kinderdijk 12-» 2-12, VES 12-12, Pernix 12' J 12-10, Antilopen 12-9. klasse G: Albatros •12-*? :-19, Vriendenschaar 12-1* 12-12, KOAG 12-9, M<*- 2-8, SMS 12-8, THOR 12-3- klasse G: Meervogels selvogels 13-18, ODO 12-» 12-12, GKV 13-12, Tjoba W {vogels 12-9, Oranje Nastf" -wise M: Ventura Sport 12' ptta 12-20, Zuidwesters J* nes 12-10; TOGO 12-9, AU» OP 12-7, Vitesse 12-0. e "J handicap) schitterde Su il Malcorps met Urgent van 2winruiters. Een goede S*eede plaats behaalde de _«neuzense Lieveke Goos- Silven van De Oran- =ruiters. Nicole Slabbekoorn !>lri (E-pony) van De aardebioem pakte het goud ivvt asse dressuur po- ,ii V1 de Z-klasse paarden b Ji1 sPringen was er geen fïage, wel mooie sport. Als 8e reed Sandy den Exter met Uranka van Noord-Beve- land een foutloos parkoers en zegevierde. Stefan de Vetter met Wonny H van Hulst reed het parkoers in zestig secon den, pakte één balk en ver diende hiermee het zilver. Byo de Loos met Natascha van Luctor et Emergo, die in deze klasse promoveerde, pakte de derde stek met ook één balk in de tijd van 60.8 seconden. Hans Wijnbergen uit Hein- kenszand, die een goed par koers had neergezet, maar geen aanleuningen van de hindernissen in de vorm van aardeunhekjes of groen tot zijn beschikking had, kreeg vooral in de hogere klassen te maken met moeilijk te sprin gen hindernissen. De bezet ting in de dressuurringen was van ouderwetse aard wat het aantal betrof. Ruim dertig combinaties deden mee. Niet plezierig voor de deelnemers en de juryleden, vertelde men. Voorzitter Co de Jonge van De Dijkruiters: „Het probleem van de overvolle ringen kwam vooral doordat we veel moelij kheden ondervonden om aan juryleden te komea" Door het schrale weer aan het water van De Piet was het een sfeerloze happening met bijna geen publiek. UITSLAGEN DRESSUUR B-pony's: 1. Misja Huibregtse met Boy (Vroonruiters), 2. Sylvia Walraven met Ramos (Oranje zon), 3. Cathalyne van Gorsel met Remona (Vlaandertse Ruiters). Li-pony's: 1. nonka Luitwieler met Ajax Nomer (Oranjezon), 2. Janis Lindhout met Sapai (Noord-Beveland. L2-pony*s: 1. Miranda Hooger- land met Flora (Paardebloem), 2. Annet van Zanten met Boude- wijn (Paardebloem), 3. Annebeth Poppelaars met Ranina (Noord- Beveland). Ml-pony's: 1. Chantal aan de Wiel met Toscaan (Honteruiters), 2. Albertine de Jong met Ishan (Dijkruiters), 3. Monica Maljaars met Baron (Oranjezon). M2-pony's: 1. Miranda Zeeman met Nicolay S (Dijkruiters), 2. Ni- colet Stahlie met Diamond (Noord-Beveland), 3. Mare Tim merman met Telstar (Oranjezon). M2-paarden: 1. Hanny den Exter met Sevenum (Noord-Beveland), 2. Liesbeth Kodde met Oiseau (Weelruiters), 3. Alexandra van der Peyl met Ela Manalou (Zwin- ruiters). B-pony's: 1. Danielle Leydekker met Roxanne (Burgtruiters), 2. Carotien de Feyter met Rapid Star (Luctor et Emergo), 3. Da nielle Erasmus met Purdy (Zwin- ruiters). Ll-pasirden: 1. Mascha Bustraan met Corlien (Zuid-Beveland), 2. Liesbeth Ruisaard met Cerza (Zuid-Beveland), 3. Nicole Tas met Zodulie (Zwinruiters). B-paarden: 1. Jolanda Klaasse met Bryan (Walcheren), 2. Bianca Poppe met Briselle (Scheldestad), 3. Manon Fierens met Norano (Zwinruiters). Ml-paarden: 1. Han Wattel met Ulaan (Oranjezon), 2. Marjan Maljaars met Waldi (Gouwe Reyers), 3. Annet Quist met Narfi (Zwinruiters). Zl- en Z2-paarden in handicap: 1. Suzan Malcorps met Urgent (Zwinruiters), 2. Lieveke Goos- sens met Silven (Oranjeruiters). Z-pony*s: 1. Nicole Slabbekoorn met Siri (Paardebloem). Ll-paarden ring 7: 1. Alexandra van der Peyl met Constant B (Zwinruiters), 2. Nicole Slabbe koorn met Censor (Paardebloem), 3. Ida de Braai met Talmoet 2 (Zuid-Beveland). L2-paarden: 1. Mascha Bustraan met Camaro (Zuid-Beveland), 2. Joke Nijsse met Arminda (Zuid- Beveland), 3. Sylvia Stoffels met Bolivia (Zwinruiters). SPRINGEN B-pony's categorie D: 1. Mariska Boone met Meivin (Noord-Beve land), 2. Miranda Zeeman met Nicolay S (Dijkruiters), 3. Willeke Overbeeke met Roland (Oranje zon). Categorie E: 1. Sandy Breel met Ringer (Oranjezon). B-paarden: 1. Jolanda Klaasse met Bryan (Walcheren), 2. Arjan Provoost met Victor (Oranjezon), 3. Hans de Zeeuw met Beboh (Zwinruiters). L-pony*s categorie B: 1. Krista Pluymers met Silver Night (Kleppertjes). Categorie D: 1. Sandra Dinge- manse met Miphan (Paarde bloem), 2. Nicolette Stahlie met Maby (Noord-Beveland), 3. May- Britt Mobach met Ivo (Paarde bloem). Categorie E: 1. Monique Melse met Achim (Oranjezon). L-paarden na barrage: 1. Sandy den Exter met Fadanga (Noord- Beveland), 2. Luc Savat met Bo- lando (Zwinruiters), 3. Sandy den Exter met Rapsodie (Noord-Be- veland). M-pony's categorie D: 1. Marian Volkers met Udo (Gouwe Reyers). M-paarden na barrage: 1. Mare Steyn met Velasques (Vlaan dertse Ruiters), 2. Inge Quist met Wagner (Zwinruiters), 3. Izaak van Yzeren met Zabilet (Weelrui ters). Z-pony's categorie A: 1. Kim de Loos met Hummel (Luctor et Emergo). Categorie D: 1. Suzette Jacobsen mét Axkeen (Oranje zon). Z-paarden: 1. Sandy den Exter met Uranka (Noord-Beveland), 2. Stefan de Vetter met Wonny H (Hulst), 3. Ilyo de Loos met Nata scha (Luctor et Emergo). Van onze turnmedewerker HOEK - Na de tweede plaatsingswedstrijd turnen bij de jongens en heren zijn de ploegen in Zeeuwsch- Vlaanderen bekend die zaterdag 28 mei tijdens het kampioenschap van de Zebra in Vlissingen in actie komen. Zoals verwacht eiste THOR uit Sas van Gent opnieuw een hoofdrol voor zich op. In alle vier de ca tegorieën plaatste zich een team van die vereniging voor de eindstrijd die door de turn- en gymnastiek- vereniginfg Astrow uit Oost-Souburg gehouden wordt. De overmacht van THOR was weer groot. In de F- en G- klasse was dat niet verwonderlijk, omdat daar geen sprake was van concurentie, maar in de E-categorie was THOR duidelijk te sterk voor de andere deelnemende ploegen. Bij deze jongste deelnemertjes scoorde THOR 1 een puntento taal van 165.65 en dat was ruim zeven punten meer dan nummer twee, DIO 2 uit Breskens. Ook bij de heren werd THOR overduidelijk winnaar. THOR 2 behaalde een pun tentotaal van 110.80 en zag V en L uit Koewacht op ruim vijftien punten achterstand finishea De organisatie van deze plaatsingswedstrijd was in handen van V en K uit Hoek. UITSLAGEN E-categorie: 1. THOR 1 (Sas van Gent) 165.65 punten, 2. DIO 2 (Breskens) 158.40,3. V en L 1 (Koewacht) 157.50,4. V en K 2 (Hoek) 141.55,5. THOR 2 135.85,6. DIO 1134.10,7. Olympus (Vogelwaarde) 131.65,8. V en K1 128.05,9. THOR 3113.55. Geplaatst: 1. THOR 319.40,2. V en L1302.40,3. DIO 2 298.80,4. V en K 2 277.50. Individueel: 1. Serge Leyten 58.25, 2. Robin Gerritse 56.85 (beiden THOR), 3. Lodewijk de Leyser (DIO) 53.45, 4. Sander Martinet (V en L) 53.00,5. Elvin Marteijn (DIO) 52.60. F-categorie: 1. THOR 1176.85. Geplaatst: THOR 1367.75. Individueel: 1. Renard Kox 66.50,2. Mario Bogaert 55.35. G-categorie: 1. THOR 1106.95. Geplaatst: THOR 1207.30. Individueel: 1. Nico de Moor 57.60,2. Frank Coppejans 48.90. B-categorie: 1. THOR2110.80,2. Ven LI 95.35. Geplaatst: 1. THOR 2 218.10,2. V en L1187.15. Individueel: 1. Danny Speleman 56.65, 2. Bernard Kieboom 53.60 (beiden THOR), 3. Paul Misset (V en L) 50.80. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het zaalvoetbalrayon Terneuzen gaat ploegen aanpakken, die in gebreke blijven bij betaling en die te laat inschrijven voor de komende zaal voetbalcom petitie. Dat was één van de belangrijkste punten die het rayonbestuur duidelijk naar voren bracht tijdens de al gemene ledenvergadering. Harold Cornelissens, de ruiter uit Kapelleburg, die als enige Zeeuw zal aantreden in het internationale concours hippique in het Poolse Iwno. foto de stem/cor j. de boer se, de huidige voorzitter van het district Zeeland van de Ko ninklijke Federatie van Lande lijke Rij verenigingen en de Belgische crack Luc van Mieg- hem achter me gelaten. Van Mieghem was toen een interna tionale military-ruiter. Zoiets vergeet je niet snel." Harold Cornelissens beseft echter terdege dat het straks met Amon, een paard waarmee hij al sinds 1982 furore maakt, heel wat minder gemakkelijk zal gaaa „Ik weet dat ik daar kansloos ben, maar dat is min der belangrijk. Voor mij geldt daar uitsluitend de Olympische gedachte: het deelnemen is be langrijker dan het winnen. Het is vooral interessant dat ik nog eens de kans krijg in zo'n sterk bezet spektakel te mogen op treden. Die mogelijkheden zijn dun gezaaid. Ik zal er alles aan doen me goed te klasseren, maar ben eerlijk gezegd al blij als ik zonder teveel brokken rondkom. Vergeet niet, dat het uiterst zwaar is. De hindernis sen staan daar op hoogtes die we hier niet tegenkomen. De trip alleen al is het echter dub bel en dwars waard," besluit Cornelissens, die maandag avond 2 mei in colonne naar Polen vertrekt en daar dins dagmiddag 3 mei hoopt te arri veren. Daarvan kon overigens maar een gering aantal opgekomen ploegen van dit zaalvoetbal rayon kennis nemen in de kan tine van het Zuidersportpark te Terneuzen, want de belangstel ling voor deze vergadering was opnieuw teleurstellend. Tot nu toe, zo deelde men van bestuurszijde mede, waren er twee ploegen die in gebreke bleven wat het afstaan van fi nanciën betreft. „Eén daarvan heeft inmiddels het achterstal lige schuld betaald, maar de andere ploeg nog niet. En dat gaat niet alleen over dit sei zoen, maar dateert ook al van uit een eerder stadium. Betaalt die ploeg niet spoedig, dan wordt die uit de competitie ge nomen," aldus een resolute me dedeling van het rayon-be stuurslid Piet de Reus. Dat financiële tekort zal voorlopig nog geïnd moeten worden door de competitielei- der/ penningmeester Paul Kla ren. Het rayonbestuur verzocht de aanwezige verenigingen een penningmeester voor te dra gen, maar daarop kwam geen reactie. Het vormt trouwens al jaren een probleem in dit rayon om een voltallig bestuur op de been te brengen. Nu, in tegen stelling tot enkele jaren terug, kent dit leidinggevend appa raat een redelijke bezetting. Met de bekrachtiging tijdens deze vergadering van de voor zittersfunctie van Ton Bas- tiaansen, en de inbreng van zijn mede-bestuursleden secre taris Lex Willemse, competitie leider/penningmeester Paul Klaren en bestuursleden Piet de Reus en Joost Tollenaar, is het bestuur weer vrijwel com pleet. Met ingang van de nieuwe competitie zal een andere for mule voor het bekertoernooi gehanteerd worden. De samen stelling van dat competitiepro gramma door Joost Tollenaar werd aanvaard, evenals het punt dat de ploegen die de meeste ronden overleven ook financieel het meest bij moeten dragea Momenteel hebben zich twee nieuwe ploegen aange meld. Dat zijn Smit Sportprij- zen en Broodje Ben/De Ridder 3. Die werden geaccepteerd on der voorbehoud. Als er andere ploegen afvallen krijgen deze nieuwkomers de voorkeur. Wel streeft het rayon Terneuzen naar drie klassen van tien ploegen. Daarmee wil men voorkomen dat de competitie te lang doorloopt. Het liefst wil men eind april de rayoncompe titie afgewerkt hebben. Ook al omdat de scheidsrechters later in het seizoen, zo is uit de prak tijk gebleken, minder trek heb ben om wedstrijden te leiden. Ten opzichte van die laatste ca tegorie maakte het bestuur nog een hoffelijk gebaar. Men liet weten voortaan en bloc, ook al gaat de man in het zwarte pak in de fout, achter de scheids rechter te blijven staan. Van"onze biljartmedewerker BRESKENS - De Belgische deelnemer Eddy de Baere uit Maldegem heeft het driebandentoernooi, dat de Bres- kense biljartvereniging ABC ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan hield, gewonnen. In de slotpartij had De Baere geen kind aan de in eigen huis spelende George Roets. 21-25. De finale was geen afspiege ling van de voorgaande vaak spannende partijea De Baere domineerde nadrukkelijk en George Roets kon nooit devorm halen die hij in eerdere par tijen demonstreerde. Erger zelfs, de kastelein zat compleet vast en zette een matige pres tatie neer. Hij verloor met de cijfers 25-13 in 51 beurten en zag door dat resultaat Benny Dhondt hem nog passeren op moyenne in de rangschikking. Dat maakte voor Eddy de Baere niets uit, hij was onbe dreigd winnaar geworden van dit succesvol verlopen toernooi. EINDSTAND 1. Eddy de Baere (Maldegem) 12 matchpunten, algemeen gemid delde 0.710, hoogste serie 8, 2. Benny Dhondt (Eede) 10-0.540-5, 3. George Roets (Breskens) 10-0.530-6, 4. Eddy de Wispelaere (St-Kruis) 8-0.530-5, 5. Rudi de Bie (Hoofd plaat) 6-0.510-8, 6. Johan Viane (Sluis) 4-0.510-7, 7. Arthuur Stan- daert (Maldegem) 4-0.426-6,8. Hans van Oosten (Sas van Gent) 2-0.382- 4. Tot die slotpartij was de café baas van 't Zonneke, waar dit toernooi verspeeld werd, knap in het spoor van de koploper gebleven. Dat dwong Roets mede af door winst in de zesde ronde tegen Benny Dhondt uit Eede. Ook De Baere bleef, na eerder verlies in de vijfde ronde tegen Dhondt, in de zesde ronde overeind. Hij klopte Eddy de Wispelaere. Door die ontwikkeling waren er nog twee kanshebbers op de toer nooizege: De Baere en Roets. Voordat die twee finalisten tegen elkaar in actie kwamen werd de strijd in de subtop uit gevochten tussen De Wispe laere en Dondt. Dat leek een ruime zege te worden voor Eddy de Wispelaere toen het scorebord op een bepaald mo ment 17-1 in zijn voordeel aan wees, maar de productie van De Wispelaere stokte en Benny Dhondt begon ineens op volle toeren te draaien. In 44 beurten greep laatstgenoemde speler alsnog de winst met de cijfers

de Stem | 1988 | | pagina 11