IN KLASSIEKER WIM HENDRIKS TROFEE TE KOEWACHT YERSEKE W Degradatie voor Breskens zeker Pierre Raas is succesvol Jan Louisse te sterk voor concurrentie Terneuzense Boys krijgt geen kans Cadzand te zwak voor Duiveland DE STEM SPORT 6 MAANDAG 25 APRIL 1988 Zeeuws record Ivan Beck in Zevenbergen KOEWACHT/SLUISKIL - Patrick Rasch so leerde gistermiddag naar de overwinning in de Wim Hendriks Trofee. Het 19-jarige talent uit de nationale selectie van Andre Boskamp voelde zich in z'n element in de Zeeuws-Vlaamse pol ders. Tegenaanval pflSTEM SPORT 7 ZAAMSLAG - Verrassingen «voorspelbaar. In Zaamsla luel Zaamslag-Yerseke nog e eer als de thuisclub van de 2- eurgesteld was Zaamslag na ïaal van arbiter Severs. Derde plaats B-junioren van HW'24 WIELRENNEN TERECHTE ZEGE IN AMATEURKOERS LEWEDORP Pech j Broeken '0ETBAL T8 Van onze sportmedewerker AXEL - Er stond zaterdag geen maat op Jan Louisse tijdens de fietsloopwed- strijd van de trimclub NSM in en rondom het Axelse bos. De triatleet uit Kapelle nestelde zich al na driehon derd meter lopen aan de kop van het veld en stond die positie nooit meer af. Dit op de langste afstand, die drie keer 2500 meter lopen en drie keer 10,8 kilometer fietsen omvatte. De Belg Filip Ver- kimpe eindigde toen de eindba- lans werd opgemaakt op een kleine drie minuten. Pierre van Damme uit Koewacht kwam als eerste Zeeuws-Vlaming binnen op de derde plaats. Bij de veteranen verdween topfavoriet Camiel de Rooy tij dens het tweede rondje lopen van het strijdtoneel. De Ter- neuzenaar verstapte zich en moest, hoewel hij aan de lei ding lag, opgeven. Jan de Jonge nam het commando over en on danks dat Hans Japserse hem nog belaagde, pakte hij de zege. Bij de duo's ging de winst op de kortste afstand naar Jo en Ronny David uit Koewacht. Zij hadden dertien seconden min der nodig dan Adrie Versluys en Jan van de Linde uit Oost burg. Ook in deze categorie ex- Zeeuws kampioen 800 meter en tevens recordhouder Jan „.e Waard samen met Tonnie veerman. Dit Rabo-duo pakte de vierde plaats. Op de twee ronden ging de winst indiviudeel bij de heren naar Ruud Pols uit het Zuid- Hollandse De Lier. Monique Decorte uit Goes was hier de snelste dame. De kortste af stand (één keer 2,5 en één keer 10,8 kilometer) werd bij de in- dividuelen gewonnen door de Belg Luc de Clercq. Chantal en Johan van Overloop uit Abs- dale wonnen hier bij de kop pels. Negentig deelnemers pas seerden de inschrijvingstafel. Ook nu werd in Axel sterk de hand gehouden aan het 'zondi ge' stayeren. „We hebben deze keer echter niemand moeten diskwalificeren. We zijn dus op de juiste weg," aldus mede-or- ganiator Hans Jasperse na af loop. UITSLAGEN CATEGORIE A Individueel: 1. Luc de Clercq (Bel gië) 29.26,2. Walter de Bakker (Vo gelwaarde) 31.32, 3. Paul Borgt (Axel) 32.10. Koppels: 1. Chantal van Over loop/ Johan van Overloop (Absda- le) 36.33, 2. Jacqueline Gijsel/Wim van Delft (St.-Jansteen) 36.39. CATEGORIE B Heren: 1. Ruud Pols (De Lier) 1.01.11, 2. Mare Groosman (Hoek) 1.01.32,3. Jack Oppeneer (Biervliet) 1.02.44. Dames: 1. Monique Decorte (Goes) 1.11.05, 2. Nicole Spruyt (Terneu- zen) 1.15.35, 3. Marian Gans (Axel) 1 17 4ft CATEGORIE C Individueel: 1. Jan Louisse (Kapel le) 1.26.21, 2. Filip Verkimpe (Bel gië) 1.29.11, 3. Pierre van Damme (Koewacht) 1.29.54, 4. Jan Guiljam (Wemeldinge) 1.30.07, 5. Theo van Hal (Middelburg) 1.32.16, 6. Luc Martens (Hengstdijk) 1.33.00, 7. Eddy Vink (Westdorpe) 1.35.06, 8. Auk van Weerdt (Breskens) 1.36.43, 9. Aik Hartogh (Zuidzande) 1.38.31, 10. Chris Vekemans (België) 1.38.55. Veteranen: 1. Jan de Jonge (Ter- neuzen) 1.31.33, 2. Hans Jasperse (Axel) 1.34.06, 3. Wim van de Kreeke (Wilhelminadorp) 1.37.42,4. Jan Ars (Rilland-Bath) 1.38.09, 5. Jan Locht (Terneuzen) 1.41.15. Koppels: 1. Jo David/Ronny David (Koewacht) 1.25.25, 2. Adrie Ver sluys/Jan van de Linde (Oostburg) 1.25.38, 3. Pascal de Grave/Ronald Bevelander (Sas van Gent) 1.26.50, 4. Jan de Waard/Tonny Veerman (Oostburg) 1.28.01. Rasch soleert naar zege Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de tweede klasse van het afde lingsvoetbal verloor Cad zand zaterdag de uitwed strijd tegen Duiveland met 3-1. Cadzand verzuimde daarbij in het eerste half uur de goede scoringsmoge- lijkheden die het kreeg te benutten. Daarna kwam Duiveland in de wedstrijd en drong Cadzand in de verdediging. Wat Cadzand niet kon, lukte de ploeg uit Oosterland wel en zo kon Dui veland met een 2-0-voorsprong gaan rusten. In de tweede helft een gelijk opgaand duel. Na een half uur werd het via Robbie Siersma 2- 1. De hoop van Cadzand er in te slagen alsnog een punt uit het vuur te slepen werd daarna de grond ingeboord toen Duive land er 3-1 van maakte. Cad zand legde zich na deze treffer bij de nederlaag neer. Van onze atletiekmedewerker ZEVENBERGEN - Tijdens atletiekwedstrijden in Ze venbergen verwees Ivan Beck van de Hulsterse atle tiekvereniging RKHAV zijn eigen Zeeuwse record ko gelstoten voor junioren naar de archieven. Hij kwam tot 16.58 meter, pre cies vijf centimeter meer dan vorig jaar, eveneens in Zeven bergen, maar toen al verder in het seizoen. Hij won de wed strijd met een serie van 15.78, 15.32, 15.95, 16.32, 16.58 en een ongeldige stoot. Het betekent tevens de beste jaarprestatie op nationaal vlak, want hij over trof Stein Kuipers, die vorige week tot 16.51 meter kwam. Door Eddy de Schrijver „Ik had goede benen. Demarreerde enkele keren en zag dat de rest moeite had het gat dicht te rijden. Toen wist ik genoeg. Ik was de sterkste en heb dat ook bewe zen", aldus de laureaat die vo rig seizoen als eerstejaars ama teur onder meer de Ronde van Noord-Holland, de Dorpenom loop en de Ronde van Noord- Limburg op zijn naam schreef. De Zeeuws-Vlamingen deden het trouwens ook goed. Jan Mobach finishte als derde, Rob Bijvank werd vierde en Eddy Cromheecke klasseerde zich als zevende. De Wim Hendriks Trofee kende een zeer geanimeerd verloop. Al direct na de start - op de brede tweebaansweg naar de Terneuzense sluizen - was het raak. Allereerst gingen enkele renners tegen de vlakte, waarvan Wilfried de Krijger het voornaamste en ernstigste slachtoffer werd. Hij werd door ronde-arts dokter Zwartelé doorverwezen naar het zieken huis in Sluiskil. Daar werd hij poli-klinisch geholpen en kon huiswaarts keren. Maar die valpartij zorgde er wel voor dat het peloton in drie groepen uiteen viel. In de eerste waaier zaten onder anderen Eric de Crom, Nico van de Klundert, Conno van de Sande, Rob Bijvank en Kees Hopmans, maar de leiders werden nog voor de sluizen ingerekend door een tweede groep. Langs de zeedijk naar Ossenisse kwam alles weer bij elkaar en daar schudden Erik Vereecken, Karei van Goethem, Jos van Ginniken, Patrick Rasch - toen al - Eric de Crom, Benny Lam- bregt en René Prudon aan de boom. Deze groep werd echter vrij snel ingerekend door de rest van het pelotoa Tussen Kloosterzande en Vogelwaarde leek een slag te vallen met Goense, Mobach, Heeren, De Bakker, Kayen, Van de Klun dert, Rasch, Bijvank, Nieuw- dorp, Hopmans, De Crom, Van Goethem en Strombergen in de aanval. Al vrij snel reed deze groep tien seconden voorsprong bij elkaar en in Vogelwaarde was die voorsprong uitgegroeid tot bijna een halve minuut. Tien kilometer verder wer den de leiders vergezeld door een groep van 21 renners. In de derde groep zaten onder ande ren Cor Vervaet en Ko Harms. Zij hadden aan de Oude Kar- nemelkseweg in Koewacht een achterstand van anderhalve minuut opgelopen. Bij het binnenrijden van Koewacht - na 90 kilometer - ging Ab Verplanke als eerste aan de haal. Hij kreeg onmid dellijk Bakker, Van den Ouden, Corné en Mark Heeren, An- sems, Bijvank, Rasch, Nieuw- dorp, Overbeeke, Mobach, Hopmans en Raas met zich mee. In een mum van tijd had den de leiders veertig seconden voorsprong. Uit de achtervol gende groep gingen onder an deren Van 't Westeinde, Ver schuren, Eric en John de Crom, Van de Klundert, Goense, Van Goethem, Kayen, Van Ginne- ken, Polak en Farenhout in de tegenaanval. Na 120 kilometer bleven de leiders bijna een minuut voor uit rijden. Bij de achtervolgers werd wel gewerkt door Eric en John de Crom van de wieler vereniging Zeeland, terwijl toch clubmakker Bijvank bij de leiders zat. Nico van de Klundert weigerde echter kop- werk te doen. Karei van Goe them aarzelde te veel. Hij dacht met Cromheecke en Verplanke in de kopgroep niet te aanval lend te moeten rijden. Ondanks deze tegenstellingen kwamen de achtervolgers terug tot 27 seconden. Bij de leiders kregen Ver- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de derde klasse A van het lande- lijke amateurvoetbal gaf Zaamslag in blessuretijd een 2-0-voorsprong uit handen. Het bezoekende Yer- seke scoorde drie en zeven minuten na rust. Door de 3-1-overwinning van hekkesluiter NOAD'67 op Ter neuzense Boys, is de spanning onderaan weer sterk toegenomen. Met Zaamslag blijven ook Kapelle (0-4-verlies tegen Zwa- luwe) en Veere, dat thuis met 1-2 van Nieuwdorp verloor, volop in de zorgen. WHS won met 2-0 van Tholense Boys en Bruse Boys hield koploper PTT Breda op 2-2. NOAD'67-TERNEUZENSE BOYS 3-1 - NOAD'67 heeft de draad van de overwinningen weer opgepakt. Het werd de ploeg daarbij niet lastig gemaakt door een mat spelend Terneuzense Boys, voor wie niets meer op het spel stond Door Leo Zuidweg kon de thuisclub met 2-0 gaan rusten. Behoudend spelend trachtte NOAD'67 in de tweede helft de gasten in bedwang te houden. Halverwege werd het door Jacky Scheele 2-1 en kwam de spanning nog even terug, Tien minuten voor tijd maakte Hans de Jonge aan alle on zekerheid een einde door de derde NOAD'67-treffer aan te laten tekenen. THOLENSE BOYS-WHS 0-2 - Rust 0-0, Ewoud Faasse 0-1, Sander Westdorp 0-2. VEERE-NIEUWDORP 1-2 - Rust 0-1, Piet Goerree 0-1, Gijs Baan 1-1, Sjaak Kole 1-2. KAPELLE-ZWALUWE 0-4 - Rust 0-0, René Kruithof 0-1 (strafschop), Kees Kavelaars 0-2, André Dudok 0-3, René Kruithof 0-4. BRUSE BOYS-PTT BREDA 2-2 - Rust- en eindstand Hans Kuklewski 0-1, Teun de Ronde 1-1, Wim Smit 1-2, Ja cob van de Berge 2-2. Dan onze sportmedewerker [ERNEUZEN - In de eerste lSSe van het Zeeuwse da mesvoetbal verloor Spui op- jieuw. In Vlissingen werd iet 4-0 voor Vlissingen 1. m de rust was het 2-0 en in je tweede helft werd de ■core door de Vlissingse da- mes opgevoerd naar 4-0. 5pui bleef door deze neder- aag in degradatiezorgen. [jolc de twee andere teams die uervoor in aanmerking ko nen. WIK zag zich door Kloe- inge 1 met 4-0 geklopt en Se- Zaan )oor Rinus Verberkmoes Door Fred Rabout Iet scorebord wees toen namelijk jke' score, omdat na 93 minutei liet aan een doelpunt toe was geko In de twintig jaar dat ik als gelopen 0-2-achterstand ii eerste helft om te zetten: winst. Het bleef bij een treffer drie minuten na pauze al toen opbouwend van Wim Fenijn uitmom een knappe 1-2-combii tussen Henk Ottens en van Rattingen waarbij scoorde. Breskens moest ovei zwaar gehandicapt aan 'laatste kans' beginnen. T« 'en> geschorst - aspik. Dit bijstellen Patrick Rasch gaat zegevierend over de eindstreep in de Wim Hendriks Trofee te Koe wacht. foto wim kooyman. planke, Van den Ouden en Overbeeke het te lastig en moesten afhaken. Zij kwamen in de groep van onder anderen De Crom en Van Goethem te recht. De achtervolgers kwamen blijkbaar niet zo goed overeen, want zij lieten de leiders be gaan. De finale werd daarmee ingeluid. Daarin was Patrick Rasch veruit de sterkste. Hij demarreerde en niemand had een antwoord klaar. Heddy Nieuwdorp probeerde in z'n eentje de kloof te overbruggen, maar zag het nutteloze van z'n poging in en liet zich terugzak ken in de groep. Rasch 'raasde' naar de overwinning. Hopmans ging in de laatste kilometers nog bij de achtervolgers aan de haal, maar dat leverde niet meer op dan een tweede plaats. Jan Mobach was de snelste bij de achtervolgers. UITSLAG 1. P. Rasch (WC De Waarderenner) 160 kilometer in 3.40.30, 2. op 29 se conden K. Hopmans (Sauna Dia na), 3. op 32 seconden J. Mobach (Sauna Diana), 4. R. Bijvank (WV Zeeland), 5. M. den Bakker (PRC Delta), 6. H. Nieuwdorp (ZRTC Theo Middelkamp), 7. E. Crom heecke (WV Zeeuwsch-Vlaande- ren), 8. R. Ansems (De Jonge Ren ner), 9. P. Raas (ZRTC Theo Mid delkamp), 10. J. de Crom (WV Zee land), 11. A. Goense (ZRTC Theo Middelkamp), 12. C. Maas (De Mol), 13. K. van Goethem (WV Zeeuwsch-Vlaanderen), 14. F. Timmers (WV Breda), 15. A. Over beeke (De Mol), 16. E. de Crom (WV Zeeland), 17. D. van den Ouden (De Hoekse Renners), 18. A. Verplanke (WV Zeeuwsch-Vlaanderen), 19. E. Farenhout (De Hoekse Renners), 20. T. Kayen (De Jonge Renner), 21. J. van Ginneken (WV Terheyden), 22. A. Polak (WV Oudenbosch), 23. P. van 't Westeinde (WV Zeeuwsch-Vlaanderen), 24. E. Strombergen (WTC De Waal), 25. L. Groeneboom (De Hoekse Ren ners), 26. J. Verschuren (Sauna Diana), 27. K Schouwenaar (ZRTC Theo Middelkamp), 28. E. Steven son (De Waardrenner), 29. G. J. Brouwershaven (Jan van Arckel), 30. T. van de Berg (WV De Maas kant), 32. F. Geensen (WV Zeeuwsch-Vlaanderen), 34. J. For- trei(WV Zeeland). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het Hul sterse HW'24 is in de inter regionale competitie voor B-junioren als beste Zeeuwse vertegenwoordi ger geëindigd. Het team be zet in de eindstand na kam pioen RBC BI en NAC BI een verdienstelijke derde plaats. UITSLAGEN Baronie Bl-Kloetinge BI 7-0, In ternos Bl-Zierikzee BI 2-7, Halste ren Bl-NAC BI 0-5. EINDSTAND RBC BI 22-40, NAC BI 22-38, HW'24 BI 22-26, Vlissingen BI 22- 24, Baronie BI 22-23, Middelburg BI 22-22, Terneuzense Boys BI 22- 21, Kloetinge BI 22-20, Internos BI 22-18, Zierikzee BI 22-18, Halsteren BI 22-11, Rood Wit W BI 22-2. rainer bij het voetbal rond- dop, heb ik dat nog niet mee- ;emaakt. Een speelhelft van 56 BRESKENS - Wat er al geruime tijd zat aan te ko® werd gisteren werkelijkheid. Breskens verloor thuis met >auweis over het 'extraatje 2 van Zierikzee en aangezien NOAD bij OSC een punt pi ,an de man in het zwarte pak te, degraderen ze naar de derde klasse. jn het Yerseke-kamp hield len de tweede speelhelft op 53 luten. De arbiter zelf hield ït op vijf minuten extra. Tijdsgevechten waarin de lok van arbiter Severs overi- ins toonaangevend was. „Wil len alle tijd gebruiken bij lessurebehandelingen, bij het inieuw in het veld brengen in de bal en bij het wisselen fan spelers, mij best. Dat ik die irloren tijd bijtel, moet men dan ook niet kwalijk ne- aldus de leidsman uit van Voren - geschorst - tlWasP1K- Uit bijstellen werd de Jaeger - sleutelbeenbi werigens rap door eveneens op training - en Johnny 'ëurgestelde Zaamslag-be- vramento - knieblessure uu™ers afgedaan met: „Wij ren er niet bij. Dat beteks 'n ln "e gegaan. Die 2-0- dat drie A-junioren, te wi jr°rsProng had niet weggege- Michel de Ruysscher, Serge en m°eten worden. Zelfs kan- prade en Robin Buitendij op 3-0 waren aanwezig." de basis van start gingen lezeude bestuurders waren - - ooraf nog optimitisch ge- rnde rekenmeesters. „Als wij eens winnen en NOAD'67 'rliest van Terneuzense Boys, ui staan we er goed voor," re- maar ook zij geloofden en ïï^en ZÜ y.°°r- delijk niet meer in - was E optimistische benade- van Oeveren wegens eenk bleek achteraf een droom- sure niet van de partij, w r* ^aarnslag zat en bleef in door Peter van der Zwani de8radatiehoek zitten. Op basis stond. ruet nodig omdat de groen- Zierikzee met de altijd! tten ach voldoende kansen wezige Kees Verkaart in d( J^?pen"Ah66?1 het belang- rigentenrol had aan tweek twJïï i,het afmaken, sen in de eerste helft genoeg .wr"- Binnen de zestien het vonnis over Breskens n kijken de groenhem- voltrekken. Na een half uui veel en 'durven' te verde Kees Verkaart vano 8' rechterflank een hoge voél ffaprnfiob- af die over de hoog opsp giiiilcK gende Wim Fenijn op heth kreeg Peter Jansen een van Rini Stoutjesdijk viel, F ima kans op een pass van Ko Voor Breskens-trainer Jaap van Maris, die voor het eerst in zijn lange trainersloopbaan de gradeert was het al lang geen verrassing meer. „We waren in feite al gedegradeerd. Voor de winterstop hebben we gewoon teveel punten laten liggen. Bo vendien, als je naar vandaag kijkt, verdien je niet in de tweede klasse te blijven". Van Maris doelde daarmee op de legio mogelijkheden die de Bressiaanders tegen een lauw opererend Zierikzee lie ten liggen. Met name in het eerste half uur na de rust kre gen ze kansen te over om de op- Van onze sportmedewerker LEWEDORP - Pierre Raas kreeg zaterdag de bloemen in Lewedorp en daarmee kwam de ruiker terecht bij de man die er de meeste aanspraak op kon maken. Raas was de grote animator in de amateurkoers, waarin 92 renners van start gingen. Al betrokken bij de eerste vluchtpoging in de beginfase nam de coureur uit 's-Heeren- hoek ook het initiatief voor de naar later bleek beslissende ontsnapping en klopte daar in de eindsprint zijn mede-vluch ters Ton Akkermans en Hennie Roovers gemakkelijk. De sterke wind was er mede oor zaak van dat het veld al gauw versnipperde. Velen gaven ook vroegtijdig de bekende pijp aan Maarten. In de voorste lijn werd al na enkele kilometers het tempo bepaald door Pierre Raas, Pe ter Mol en Rudy van Vlimme- ren. Dit trio draafde vijf ron den voorop met een winst van twintig seconden, maar werd toen in de kraag gegrepen door een grote groep, met daarin on der andere Nico en Peter van de Klundert, Heddy Nieuw dorp, Ton Akkermans, Ad Po lak en Anton van Putten. Na 35 kilometer bleven de meesten het antwoord schuldig toen Pierre Raas er opnieuw van door ging. Alleen Ton Akker mans en Henny Roovers rea geerden tijdig en wisten zich bij Raas te voegen. Het trio aan de leiding werkte voorbeeldig samen en omdat in de volggroep iedereen het vertikte een vuist te maken, wisten de koplopers een voor sprong op te bouwen van maxi maal 45 seconden. Nadat Toon van der Steen (pech) en de win naar van vorig jaar Peter Hee ren van het strijdtoneel waren verdwenen, kwam er achter de mannen in de frontlijn wat le ven in de brouwerij. Peter Mol, die uitstekend acteerde, even als Rudy van Vhmmeren, glipte weg uit de groep waarin Heddy Nieuwdorp van fiets moest verwisselen. Nieuwdorp, die een sterk indruk maakte, slaagde er niet alleen in om weer aan te haken bij het pelo ton, maar ging kort daarop sa men met Boogers jacht maken op Mol en Van Vlimmeren. De kleine Zeeuw kreeg daar bij echter niet voldoende steun van Boogers en klaarde toen maar de zaak in zijn eentje. Via een imponerende achtervolging bracht Nieuwdorp de aanslui ting tot stand met Van Vlim meren en Mol. En dit drietal nam de handschoen op om als nog de spits te bereiken. Zover lieten Raas, Akkermans en Roovers het niet meer komea Wel moesten zij veel terrein prijsgeven op de achtervolgers en vooral in de laatste ronde (2300 meter) nog even de mou wen opstropen om tien secon den over te houden. In de eind sprint liet Pierre Raas zich vakkundig lanceren en pakte de verdiende zege. Van de naaste volgers was Rudy van Vlimmeren de snelste en omdat Anton van Putten zich tijdig had losgemaakt arriveerde hij net voor het peloton, dat onder aanvoering van Nico van de Klundert over de streep werd gevoerd. Ook de liefhebbers/vetera nen maakten er een boeiende koers van. Hans Harinck te kende al vroeg voor een uit stapje, maar dat kreeg geen ge stalte. Ook de moedige solo vlucht van Kees van der Weijde liep op niets uit. Na 45 kilometer zat het echter wel gebakken voor de actieve Hans Harinck, Gerard van Antwer pen en de nationale kampioen Rob van den Hoek. Tegen laatstgenoemde hadden beide Zeeuwen geen verweer in de eindsprint. UITSLAGEN Amateurs: 1. P. Raas ('s-Heeren- hoek) 85 kilometer in 2.01.20, 2. T. Akkermans (Zevenbergen), 3. H. Tweede Omloop van de Zuidwesthoek: uitsla amateurs: Kees Jonkers (Oud- Gastel) 178 kilometer in 4.20.01 uur, 2. H. de Vries (Breda), 3. H. Timmers (Kaats heuvel), 4. op 5 seconden E. Bouwmans (Aarle Rixtel), 5. op 8 seconden Peter Da- men (Drunen), 6. op 24 seconden V. Tim mermans (Hoogerheide), 7. N. Ha ge (Poortvliet), 8. H. Geers (Eindhoven), 9. B.' van Duin (Rijswijk), 10. op 1.15 minuut M. van Heijst (Haarsteeg), 11. J. van de Helm (Lelystad), 12. op 1.34 minuut J. Goedendorp (Oudenhoorn), 13. A. de Bruijn (St Willebrord), 14. op 3.36 mi nuut B. Zoontjes (Tilburg). 15. F. Gom- mers (Philippine), 16. J. Brooymans op 5.34 minuut (Schijndel), 17. op 5.36 mi nuut J. van de Toorn (Zevenbergen), 18. C. van de Korput (Ossendrecht), 19. L. Pel grom (Olst), 20. K_ van Kooten (Brui- nisse), 21. A. van Hattem (Best), 22. F. Veldscholten (Oldenzaal), 23. F. Frijters (Goirle), 24. G. Boksteijn (Oisterwijk), 25. R van Nij natten (Hoeven). Ploegenklassement: 1. WV de Zwaluw (Vlijmen), 2. WV Oudenbosch, 3. Wille brord wil vooruit, 4. WV Delta. Ronde van Stampengat: amateurs: 1. R van Vlimmeren (St Willebrord) 80 km. in 1.56.01 u., 2. op 21 sec. P. Hofland (Roosendaal), 3. R. Brouwers (Teterin gen), 4. L. van Mook (Oosterhout), 5. H. Rovers (Roosendaal), 6. E. Rovers (Roosendaal), 7. J. Arnouts (Rijsbergen), 8. H. Verheyen (Etten-Leur), 9. T. Akker mans (Zevenbergen), 10. M. de Baat (Nieuw Vossemeer), 11. F. van de Leur (Roosendaal), 12. P. Wouters (Zundert), 13. B. de Wit (Zegge), 14. P. van de Klun dert (Hoogerheide), 15. J. Gevers (Rijs bergen), 6. C. de Jong (Rucphen), 17. A. Roks (Breda), 18. K Jonkers (Oud Gastel), 19. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 20. J. van Steen (Fijnaart). Junioren: 1. H. Meijer (Vlaardingen) 60 km. in 1.31.55 u., 2. R Sestig (Oosterhout), 3. J. den Braber (Rotterdan), 4. G. Bo- gaards (Den Haag), 5. P. de Bruin (An- del), 6. S. de Geus (Oosterhout), 7. R Westerbeek (Prinsenbeek), 8. E. Brenk- man (Gouda), 9. R Diepstraten (Gilze), 10., H. Loonen (Breda), 11. R de Poel (Dordrecht), 12. L. Keijzers (Baarle Nas sau), 13. S. van Velthoven (Naaldwijk), 14. P. Sebrechts (Rotterdam), 15. A. Kreeft (Zwijndrecht), 16. W. Bastiaansen (Hoogerheide), 17. U. van Gent (Dor drecht), 18. S. Noordermeer (Alphen a/d Rijn), 19. A. de Jong (St Willebrord), 20. C. van Endschot (Bavel). Nieuwelingen: 1. M. Flokstra (Rotter dam) 40 km. in 1.02.28 u., 2. M. Boogerd (Den Haag), 3. J. van de Klundert (Hoo gerheide), 4. W. Maas (St Willebrord), 5. R Siereveld (Vlissingen), 6. G. van Mee- teren (Nieuwegein), 7. M. Akkermans (Nieuw Vossemeer), 8. D. Heij (Zeven huizen), 9. J. de Wilde (Nieuwerkerk a/d IJssel), 10. F. de Bresser (Best), 11. E. van de Boom (Dongen), 12. K Moerenhout (Achthuizen), 13. M. van Oord (Hank), 14. J. de Haas (Rotterdam), 15. R Leeuw (Steenbergen), 16. R Brenkman (Gouda), 17. T. Ommering (Vlaardingen), 18. K Broos (Roosendaal), 19. R Oomen (Etten- Leur), 20. J. Schouwen (Hoogerheide). Liefhebbers: 1. C. Callegari (Rotterdam) 40 km. in 1.09.30 u., 2. C. van de Bergh (Oud-Gastel), 3. T. Griep (Spijkenisse), 4. H. van Kuyk (Geertruidenberg), 5. C. Timmers (Drunen), 6. J. de Koning (Et ten-Leur), 7. J. van Baal (Breda), 8. F. Meijaard (Wemeldinge), 9. P. van Leeu wen (Zeist), 10. R van Hoek (Den Bosch), 11. P. Bierkens (Fijnaart), 12. A. Eland (Drimmelen), 13. P. Blom (Made), 14. C. Roks (Standdaarbuiten), 15. J. van Mer- rienboer (Roosendaal), 16. B. de Veer (Den Dungen), 17. W. Wolfs (Waalwijk), 18. P. van Helvoirt (Stampersgat), 19. J. Paulissen (Langeweg), 20. H. Musters (Dinteloord). debuteerden niet slecht en name Laprade speelde een stekende partij als laatster Bij Zierikzee, dat nog een! ste kansje had op de til knikte de bal panklaar zijn broer Kees die onhoudl rbreking van Yerseke door voor Gruben de 0-1-stani ans Deurwaarder en kwam het scorebord bracht. Drie nuten later was het opnif raak. Kees Verkaart weggestuurd en nu liet hf 'OETBAL - Paul McStay, afronden over aan i ["«ienvelder van Celtic, is n o v„ton! '°or de Schotse voetbal- Stoutjesdijk, 0-2. Een tot de pauze onaangeroerd blijven. In de tweede helft liet Maris nog maar eens eeni nior opdraven. Robin Be®VIELRENNEN - dijk werd vervangen door trick van Haneghem. Toe» na drie minuten door Ottüfcewonnen* 1-2 werd, scheen alles nogi gelijk, temeer daar de Zie zee-defensie begon te schu jWe ren. Henk Ottens kreeg to> zijn eerste treffer nog stekende mogelijkheid toe» alleen op Peter Noordijl® uytenburg na een aanvalson- Hytenburg voor de Yerseke- de Schotse voetbal- ournalisten gekozen tot Schots voetballer van het aar. Olaf 'entzsch (ODl) heeft de tonde van Loire et Cher De vijfde ltaPpe over I0l kilome ter werd gewonnen door Jwe Ampler (ODl), emtzsch was het sterk te m de £ifsluitende tijd- ït over 19 kilometer, lenre Duin, op 1 minuut mocht gaan. De altijd W !n 34 seconden, was de """■teste Nederlander in het eindklassement. kere spits verslikte ziet echter in de bal. Schoten Rudi Snouwaert en Carlo misten richting en een sp® van Robby de Muynck pletter op het lichaam van ter de Broeckert. In had de thuisploeg toe >11(®knvb-zaterdagvoetbal slaan want Zierikzee ;vl Reserveklassen meldde in al zij n voegen. L uitslagen Het gebeurde niet en «grve tweede klasse: Heukelum slotfase kregen zij nogde*al|"®uzense Boys 2 5-1, ssc 2- kansen. Een schot van ffskerk jl Kopgroep op veeg in de amateurkoers te Lewedorp. Van links naar rechts: Ton Akker mans, latere winnaar Pierre Raas en Henny Roovers. - foto willem mieras. Roovers (Roosendaal), 4. op 10 se conden R. van Vlimmeren (St.- Willebrord), 5. p. Mol ('s-Graven- polder), 6. H. Nieuwdorp (Yerseke), 7. op 36 seconden A. van Putten (Oudenhoorn), 8. op 39 seconden N. van de Klundert (Hoogerheide), 9. H. Oomen (Etten-Leur), 10. R. Tak (Oudenbosch), 11. J. Gevers (Rijs bergen), 12. W. Aarts (Kruiningen), 13. H. Akkermans (Zevenbergen), 14. P. van de Klundert (Hoogerhei de), 14. H. Boogers (Fijnaart), 16. C. Schouwenaar (Goes), 17. D. van den Ouden (Oude-Tonge), 18. R. Bril (Ossendrecht), 19. A. Polak (Hans weert), 20. M. de Baat (Nieuw-Vossemeer). Liefhebbers/veteranen: 1. R. van den Hoek (Den Bosch), 2. H. Ha rinck ('s-Heer Abtskerke), 3. G. van Antwerpen (Driewegen), 4. op 18 seconden J. de Kooning (Etten- Leur), 5. N. Westerbeeke (Westka- pelle), 6. E. van der Wiel (Terheij- den), 7 L. Poortvliet (Dirksland), 8. L. de Jonge (Lewedorp), 9. M. de Zeeuw (Herwijnen), 10. K. van der Weijde (Middelharnis), 11. H. Kruis (Gorinchem), 12. A. Blomberg (Ke- dichem), 13. H. Guldemeester (Dirksland), 14. H. van Maastrigt (Hank), 15. G. van der Pluijm (Nieuwendijk). BUD BROCKEN heeft zijn contract met de Tilburgse ere divisie-club Willem II met twee jaar verlengd. Hij is de zesde speler van de huidige se lectie van Piet de Visser, die bijtekent. De onderhandelin gen met Lodewijks, de reserve- doelman van PSV, zijn in een vergevorderd stadium. schot van Stoutjesdijk werd door Gruben met de vuisten uil doel geranseld en Patrick Haneghem wist met knappe sliding diezelfde rk 2 4,-n t» j z-Aim- a 2 2-1 R°ys 2-Arnemui- A: AZW 2- lere 1 U-^ Tholense Boys 2- iys 2 n Umteloord 2-Bruse c 2 mn3,',^Meeuwen 2-Zaam- Stoutjesdijk van een trefl#ierve 'derde üÏ^b^jps 2 te houden. Het zou ook k -Md,Uchern 2 0-0, Olympia 2 van het goede geweest j, Tricht 9'i§rakei 2"NEO 125 2 want ook de Schouwe» K 2-Seoito~21-™ 2 4"1' hadden schijnbaar de tite!®,,^ standen j. Koeken uit Waalwijk 10-21, whs 2 18-19, geen problemen had met OostkaTOUe'o^'q1?^"6? 2 18: ploegen die zich al bij de Terneuzense Biys^ïïÏÏs hadden neergelegd. I 218-U-

de Stem | 1988 | | pagina 16