Eigen stoel voor theaterbezoekers eigenaren van bungalows op de braakman in de aanval abonnementen gratis >p bibliotheekdag Dow schenkt 65 mille AUTO KOPEN? WEEKENDDIENSTEN MARKTEN NIEUWS )ESTEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 22 APRIL 1988 T16 el ZUIDLANDTHEATER BIEDT NIEUWE MOGELIJKHEID RESERVEREN ïiddorpe Joosterzande t.-Jansteen TERNEUZEN - Het bestuur van de ver eniging voor bunga loweigenaren in de Braakman twijfelt aan de objectiviteit van J. van Rooijen, voorzitter van het re creatieschap Braak man. Jurist ;rschelde JOS VOET BINNENLOPEN Sceptisch Clausule I De grond is eigendom van de [Dienst der Domeinen, een overheidsinstelling. Het re- I creatieschap Braakman heeft l de grond in erfpacht. De bun- Igalow-eigenaren hebben de I grond waarop hun bungalows I staan in na-erfpacht Dat de 1 grond straks in handen komt Ivan de familie Van de Bosch [is niet denkbeeldig. Het re- I creatieschap wil proberen de [grond te kopen. Van Rooijen: |»Dat klopt. Contractueel is Informatief Contract Jaarvergadering Schuttevaer 11 Vlaanderenhal Sas van Gent Dow controleert leiding ethyleen naar Antwerpen Lezingen Kamer van Koophandel Vijf mille voor Wip-Wap Terneuzen Wonen en leven in Ter Schorre heeft de Hartstichting 4,05 opgebracht. DGE - De bridgeclub l :1de de derde wedstrijd de voorjaarscompetitie J Halle. Eenenvijftig patetl ïen er aan deel. ep A: 1. Echtpaar Ij^ 2. heren Bisschop.]^ igt. 3. mevrouw Groene- id-de heer Scheele. Groep I l. dames Zaman-Wolferp mevrouw Hoek-de heer k. 3. mevrouw Van Leen. ï-de heer Vogels en dames :man-Knöpker. Groep o lames Maeye-Geilleit, ij les Kaam-De Jonghe. j tpaar Löchter. Groep D; j /rouw Van Weelden-de r Kuijk. 2. echtpaar Davii lames Van Waes-Vereee- Groep E: 1. dames Koets, rers. 2. dames Beleir. 3. da. 5 Vos-Van Veen. »ewacht DENWERFACTIE - Het I elingsbestuur van hel VF houdt in de week vaniS •il tot 1 mei een wervings- ie voor donateurs van de nkerbestrijding. Iedereen tvangt een mededelingen-1 muiier, dat weer wordt op- laald. De bestuurssamen- lling is momenteel: voor- ter A. de Coninck en verder Piron-Mathijs, I. Jansen- rschragen, J. NaessensJ rres, I. van de Bergen-de| •onckel, A. Leys-Coone, M. ippe-Baert, N. Bastiaansen, Verbruggen-Jansen. |van onze verslaggever ©NEUZEN - Het Zuid- andtheater wil het ko mende seizoen theaterbe zoekers de mogelijkheid bieden een vaste stoel te re igerveren. Ze moeten moeten Waarvoor niet extra betalen, Ldat de directie van het Ldlandtheater geen ran gverschil in de zaal wil hebben. ine directie doet dit voorstel aan het algemeen bestuur van de schouwburgcommissie die zich dinsdag 26 april buigt over de plannen voor het volgend seizoen. De directie van het theater ziet de stoelreservering als een volgende stap in de richting om het publiek een zo goed moge lijke service te verlenen. De schouwburgcommissie krijgt ook te maken met de program makeuze voor het volgend sei zoen. De directie heeft tachtig voorstellingen op het pro gramma staan verdeeld over alle sektoren van de podium kunsten. In het programma valt op dat het Zuidlandtheater vol gend seizoen meer aandacht besteedt aan de klassieke mu ziek. Er staat voor het eerst zelfs een opera op het pro gramma. Het theateraanbod, zo laat de directie weten, is te betalen met het beschikbare budget. Voor het lopende jaar 1988 gaat dat de gemeente 121.192 gulden kosten voor het exploitatiete kort op de voorstellingen en evenementen. Het overige ex ploitatietekort is 351.202 gul den. Een avondje uit in Zuidlan- theater gaat de burgers vol gend seizoen niet meer kosten dan nu. B en W van Temeuzen hebben de directie opdracht ge geven bij het opstellen van de begroting voor 1989 uit te gaan van hetzelfde prijsniveau van het huidige seizoen. De schouwburgcommissie blikt dinsdag 26 april ook nog even terug in de tijd met het jaarverslag over 1986. De ver gadering, in het Zuidlandthea ter, begint om 20.30 uur. 'Van Rooijen niet objectief JD PAPIER - Leden van de Ueybalvereniging De erre halen zaterdag 23 april inaf 09.30 uur oud papier op, ENGELEN - Zeehengelver- iging De Vogel hield eer. ubwedstrijd in de Wester- helde. Hieraan namen til ssers deel. Uitslag: 1. M. van ellen, Kloosterzande 73341 uiten; H. van Vooren, Ter- :uzen 7144, 3. M. van Duyse, I linge 6752, 4. K. van Kerck- >ven, Kloosterzande 6740,1 van Hoye, Graauw 6310; jp: Van Vooren, Lams-| aarde met 5352 punten. CHIETING - In gemeen-1 :hapscentrum De Warande ordt woensdag 27 april een ejaardenschieting gehouden, anvang 13.30 uur. De aat om 13.00 uur open. IOLLECTE - De jeugdafde-l ing van de voetbalvereniginj| steen collecteerde te St.-Jan- ;teen, Heikant, Kapellebnijl :n Absdale voor het Natie-1 laai Sportfonds Gehandicap-I ïen. De opbrengst bedroeg 1350,-. OUDEREN - De rk Bond vod Ouderen houdt donderdag Zt april de jaarvergadering in gemeenschapscentrum D< Warande, aanvang 13.30 uur Pastoor Van Leemput voor in een misviering. De ge-I rangen worden verzorgd doorl iet ouderenkoor onder leij ding van dirigent Ketelaar Na de koffie worden de jaar stukken behandeld en een be stuursverkiezing gehouden Afrtredend en herkiesbaar zijn de heren Rottier, Ver meulen en Dierick. DaamaaS| zijn nog drie vactures Na de vergadering houdt R Martinet uit Heikant een le zing met film over de geschie-j denis van het vlas van nu. ROMMELMARKT - Zater-1 dagmorgen vanaf 9.00 uur ba-1 Ïen de leden van de fanfare I St. Jan' afgedankte en twee-l dehands spullen op in St'1 Jansteen en Kapellebrug. ®-l fanfare gebruikt deze mate-l rialen voor haar rommel-1 markt, die doorgang zal vu-| den op 28 mei. 'ogel; M. Maes, Stekene; groots^ iantal (5): de heer Vermeersen-1 Coewacht Van onze verslaggever Zij vinden dat Van Rooijen meer oog heeft voor de belangen van ex ploitant J. van de Bosch dan voor de belangen van de bungaloweigenaren. Van Rooijen, wethouder van de gemeente Temeuzen, maakt zich niet druk om de beschuldiging. „Die uitspraak is voor rekening van het be stuur van die vereniging. Laat het me zo zeggen, ik voel me daar niet door aangespro ken". Het dagelijks bestuur van de vereniging besloot onlangs tijdens een bijeenkomst GS van Zeeland en het recreatie schap een brief te sturen. Daarin vraagt het bestuur of de voorzitter van het recrea tieschap 'gecorrigeerd kan worden'. De vereniging vindt dat Van Rooijen zich niet houdt aan gemaakte afspra ken. „Hij probeert onze ver eniging vleugellam te ma- ken", aldus het bestuur. De vereniging voor bunga- I loweigenaren heeft ook een jurist in de arm genomen. Hij onderzoekt momenteel of het juridisch mogelijk is dat het recreatieschap de grond van de domeinen koopt en die meteen weer doorverkoopt aan de exploitant. De bunga- I loweigenaren vrezen dat bij 1 een dergelijke transactie de familie Van de Bosch alle macht in handen krijgt. De bungaloweigenaren zouden dat ten zeerste betreuren, om dat de samenwerking met de exploitant 'verre van ideaal is'. Ze willen liever zelf de grond aankopen. Juridisch advies is daarbij onontbeer lijk. (ADVERTENTIE) s^osl/obt BSS® SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN AN1*" zeker bij Fred van Eedenslraal 1 TERNEUZEN Hol te Zandeplem 17 KLOOSTERZANDE lel O.irf, lel 011" J van het recreatiecentrum, de rechten en de plichten. Alle individuele leden van de ver eniging waren op de hoogte van het karakter van de ver gadering. Het was een infor matieve vergadering. Niet in het kader van de overeen komst en niet belegd door de begeleidingscommisie". Ruzie in De Braakman: Een serieus conflict of, zoals de exploitant het zegt, wat oud zeer dat boven komt drijven? dan geregeld dat we de grond doorverkopen aan de exploi tant, de familie Van de Bosch." Van Rooijen voegt daar on middellijk aan toe dat aan de rechten van de ondererfpach ters, in dit geval de bunga loweigenaren, niet getornd kan worden. „Alle contracten lopen door. Ik geloof dat het eerste na-erfpacht in 2013 af loopt. Wel staat er een clau sule in de contracten. Het na- erfpacht komt te vervallen als de eigenaar van de grond de opstallen koopt plus een vergoeding van het vervallen erfpachtrecht. En dat is twee keer de waarde van de op stallen. Tijdens een vergade ring die afgelopen zaterdag gehouden werd, vroeg een aantal bungaloweigenaren meteen of dat geregeld kon worden". Een afvaardiging van de vereniging was niet aanwezig op de bijeenkomst. De bunga loweigenaren gingen er van uit dat de bijeenkomst belegd was door de begeleidingscom missie. „We hebben geen uit nodiging gekregen", zegt het bestuur. „Dat is tegen de ge maakte afspraken. In een door Van Rooijen onderte kende brief van 27 december 1984 aan GS staat dat er een begeleidingscommissie ge vormd wordt. Die brief is ge schreven nadat bungalow eigenaren bezwaar maakten tegen de naderende privatise ring. Die commissie wordt ge vormd door een vertegen woordiging van het schap, een vertegenwoordiging van de vereniging voor bunga loweigenaren en een verte genwoordiging van het re creatiecentrum, in deze zaak de familie Van de Bosch". Volgens het bestuur zeggen Van Rooijen en Van de Bosch dat de vereniging statutair niet vastgelegd is. „Maar in die bewuste brief heeft Van Rooijen het duidelijk over een vereniging", zegt het bestuur. „Voor een dergelijke bijeen komst moet de vereniging uitgenodigd worden. Wij worden echter genegeerd. Van Rooijen en Van de Bosch zijn goed van de tongriem ge sneden. Voor hen is het niet zo moeilijk een individu aan te pakken. Het is heel wat lasti ger als ze tegenover een ver eniging staan. Dat willen Van Rooijen en Van de Bosch ver mijden". Dat de vereniging uitgeno digd moest worden, bestrijdt Van Rooijen. „Die bijeen komst is door mij belegd. Niet om de begeleidingscommissie bijeen te krijgen. Nee, na de laatste berichten over de pro blemen, wilden we alle bun galoweigenaren uitleggen hoe de zaak contractueel in elk aar zit. Alle bungaloweigena ren zijn uitgenodigd. In een brief hebben we uitgelegd wat de bedoeling was; Eens praten over de positie van het schap, de positie van de bun galoweigenaren en de positie Op de bijeenkomst was vol gens de vereniging een tiental bungaloweigenaren aanwe zig. Van Rooijen telde er 22. In de Braakman hebben 68 mensen een bungalow. Van Rooijen: „22 is te weinig om van een representatief aantal te kunnen spreken, inder daad. Maar ik betwijfel of de vereniging wel representatief is". Het bestuur van de ver eniging zegt van wel. Vijftig bungalow-eigenaren zijn lid. Van Rooijen verder: „We hebben op die bij eenkomst al les uitgelegd. Van diverse kanten hoorden we dat ze blij waren het verhaal eens van de andere kant te horen". Het bestuur van de vereni ging voor bungalow-eigena ren reageert sceptisch op die uitlatingen. Het bestuur vindt het bijvoorbeeld vreemd dat de beslissingsbevoegdheid bij de exploitant ligt. „Een bur ger zit op de stoel van de overheid. Dat kan volgens ons niet", redeneert het bestuur. Van Rooijen stelt daar tegen over dat het recreatieschap altijd verantwoordelijk blijft voor het te voeren beleid. „Dat is allemaal contractueel vast gelegd. Als de grond ver kocht wordt aan Van de Bosch, blijft het recreatie schap de regelende overheid. Je moet het zien als de positie van het gemeentebestuur in de gemeente. Bij eventuele verkoop van de grond geeft het recreatieschap alle uit voerende taken uit handen. Dat doet de exploitant dan. Maar altijd moet de exploi tant zich wenden tot het re creatieschap. Dat blijft over eind staan". Een lid van de directie van het recreatiecentrum, me vrouw Verpaalen-Van de Bosch, bevestigt dat die af spraken gemaakt zijn. „In de koopakte hebben we dat alle maal laten vastleggen. Bij verkoop van de grond, zal het schap bemiddelen. Dat staat er bijvoorbeeld in. Wij begrij pen de bezwaren van de ver eniging niet zo goed. Trou wens, van het bestuur van de vereniging ken ik niemand. Ik denk dat er wat hard oud zeer zit. Een kern van de ver eniging heeft destijds ge tracht De Braakman over te nemen. Dat is mislukt. Mis- chien doet dat nog wat pijn". in onze verslaggever VAN GENT - De Sasse openbare bibliotheek en lees- P'is op zondag 23 april extra vriendelijk voor haar be kkers. Niet alleen is de bieb 's middags geopend, maar let eon bezoekje zijn verschillende voordelen te behalen, h het kader van de Bibliotheekdag 1988 worden te laat ingele- 'ae boeken zondag niet beboet, staat er koffie klaar en worden 'schreven boeken verkocht. Bovendien krijgen aspirant-leden eenmalige mogelijkheid om voor drie maanden een gratis 'nnement te krijgen. Daartoe moet op zondagmiddag een «rdebon worden ingeleverd die door middel van een folder "s-aan-huis is verspreid in Sas van Gent en omgeving. 'onze verslaggever g VAN GENT - De Ko- o l Schippersvereni- SSdiiitteTO houdt op «derdag 26 mei haar in de te Sas van ^vergadering zal worden broken door landelijk voor zitter K. van Dorsten. Zijn in leiding wordt gevolgd door le zingen van vervoersdeskundi- gen uit de Tweede kamer, met als thema: 'De toekomst van de Nederlandse vaarwegen'. Na de pauze vindt een forumdiscussie plaats. De vergadering duurt van 13.30 tot 17.00 uur en wordt 's avonds gevolgd door een di ner. Van onzer verslaggever TERNEUZEN - Dow Che mical controleert volgende week de ethyleenleiding die van Terneuzen naar Ant werpen loopt. Dat kan voor de inwoners van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen enige geluidoverlast bete kenen. Volgende maandag, 25 april, pompt Dow stikstof in de lei ding om de ethyleen eruit te drukken. De ethyleen wordt in Antwerpen afgefakkeld. Als de buis vol met het overigens on gevaarlijke stikstofgas zit, haalt Dow de druk van de lei ding. Dat gebeurt door het gas uit de leiding te laten ontsnap pen bij Hulst en tussen Clinge en Nieuw-Namen. Dow heeft de omwonenden op de hoogte gesteld van de eventuele ge luidsoverlast die hiermee ge paard kan gaan. Het afblazen van de stikstof vindt plaats tussen 16.00 en 20.00 uur. Op woensdag 27 april bestaat de kans dat er nog een half uurtje stikstof ontsnapt. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Dow Chemical wil de gemeente Ter- neuzen 65.000 gulden in handen stoppen om elektro nische tijdsapparatuur aan te schaffen voor de kunststof atletiekbaan in het Zuidersportpark. Ga rage Kerckhaert in Terneuzen wil 2.000 gulden schenken voor de bejaardenalarmering. B en W van Terneuzen vragen de gemeenteraad deze schenking in dank te aanvaarden. De raad komt donder dag 28 april bijeen. De raad mag dan ook beslissen over en kele bestemmingsplanwijzigingen en verzoeken van scho len om verschillende klusjes op te mogen knappen. Aan bod komt ook het voorstel van het college 36 asiel zoekers op te vangen. De raadsvergadering begint om 19.30 Van onze verslaggever TERNEUZEN - In het ge bouw van de Kamer van Koophandel Zeeuwsch- Vlaanderen in Terneuzen houdt de werkgroep 'Kwali teitszorg in Zeeuwsch- Vlaanderen' twee lezingen. Drs. J. Hasken, oprichter van de Nederlandse Stichting ter bevordering van kwaliteit in werk en organisatie, spreekt daar over het onderwerp 'kwa liteitsverbetering in breder perspectief'. Ir. O. Meyer, projektmede- werker kwaliteit bij de Neder landse Herstructurerings Maatschappij, heeft het over het onderwerp 'kwaliteit in Nederland'. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 19 mei, aanvang 14.45 uur. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het kinder dagverblijf De Wip Wap in Terneuzen heeft gistermid dag 5000 gulden gekregen van het gewest Zeeland van Humanitas. Het geld werd gisteren symbolisch ge bracht door voorzitter G. Wolters. „Kinderdagverblijven zijn vaak een speelbal gebleken in het politieke krachtveld en de financiering ervan is eveneens problematisch geweest. Met angst en beven moesten we soms afwachten wie er nu weer de verantwoordelijke staatssecretaris zou worden, want van diens politieke kiem en zijn of haar opvattingen over emancipatie bijvoorbeeld hing vaak veel af", zei Wolters gisteren. „Ondanks alle moeilijkheden heeft dit kinderdagverblijf zich prima ontwikkeld en is langza merhand niet meer weg te den ken uit Temeuzen en omge ving", aldus Wolters. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstr. 22, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 8, tel. 01155-1666. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. Beek, Zuidzande, tel. 01170-2424. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Peene, Monsterweg 8, Borsele, tel. 01105-1203. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 a tot zat. 19 u. dokter M. Kooi man, Van Hoogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Duran, Kon. Julianastr. 21, Kloetinge, tel. 31805. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. de Wijs, tel. 01131-3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rllland- Bath en Kruinlngen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Con- standse, tel. 01134-1444. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenlsse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. 11.30-12 u. lleinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). lleinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's-Heer Arends- kerke, tel. 01106-1202. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Gla- cisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 a Middelburg - Zaterdag dokter P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag dokter F. Buyten- dijk, Noordweg 353, tel. 12460. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jans- dijk A.185, Westdorpe, tel. 01158- 1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150-94000. Van zond 8 uur tot maand. 8 uur dokter Maenhout, van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150- 13256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter A.v. Dijk, tel. 13459. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter W. van Ouwerkerk, tel. 65498. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153- 1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en WUhelmlnadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenlsse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Krulsver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw H. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts Mossel- R. Versol en J. Versol-ten Hoope, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Mldden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Temeuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Temeuzen, tel. 01150-95017, zaterdag; Temeuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, Bastionstr. 3, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Verder volgens afspraak, tel. 01150-95017, 01155-1488 en 01153- 1366 Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur za. 10-11.30 u. zo. 12-13 u. en vol gens afspraak. Temeuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Temeuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Temeuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388 bgg. 01174-424. Spreek uur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minne- poortstr. 14, IJzendijke, en vol gens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts A.v. Herk, Breedestr. 25, Oostburg, tel. 01170-2493. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts N. Verhelst, Irisstr. 17 b, Hoek, tel. 01154-1914. Spreek uur zat. 10-10.30 en 18-18.30 a zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts A. de Looff, Badhulsstr. 140, Vlissin gen, tel. 01184-13881. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts B. Rijksen, Vroonland- seweg 9, Kapelle, tel. 01102-3669. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, KÏokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u„ zond. 10-11.30 en 16- 18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Stro menwij k-'t Zand, Maasstr. 56, tel. 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Temeuzen - Van zat. 8.30 tot 17.30 u. Apotheek Klaassen, tel. 01150- 12090. Vanaf zat. 17.30 u. apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30- 12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Paauwen- burg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St Antoniuszieken- huis, tel. 01170-3355. Temeuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen 01150-12200. Tel. KAPELLE, 21 april - Fruitvei ling: Winston, 3300 kg, kl. 2 60/70 0.72-0.73,70/80 1.17. Gloster, 26.200 kg, kl. 1 60/70 0.53, 70/80 0.96-1.01, 80/90 0.80-0.83, kl. 2 70/80 0.46, 80/90 0.39. Golden Delicious, 77.600 kg, kl. 1 60/70 0.50-0.59, 70/80 1.16-1.30,80/901.12-1.50, kl. 2 60/70 0.49-0.53, 70/80 0.79-1.03, 80/90 0.82-1.04. Jonagold, 10.100 kg, kl. 2 60/65 0.71,65/701.76,70/80 2.25, 80/85 2.30, 85/90 1.75-1.82, 90 1.47, 96 1.25. Conference, 101.700 kg, kl. 1 55/65 0.90-0.97, 65/75 1.20- 1.25, kl. 2 45/55 0.29, 55/65 0.57, II 50/55 0.41. Aardbeien glas ds 150 gr, 690 ds, kl. 1 B 1.23-1.26. Pri- mella glas ds 150 gr, 410 ds, kl. 2 A 1.15-1.17. Totaal aantal colli 17.634. Verpakt fruit: Gloster, 3500 kg, kl. 1 75/80 1.09, 80/85 1.01. Totaal aantal colli 500. AMSTERDAM, 21 april - Aard- appeltermijnmarkt: In Bintje 50mm, oogst 1987, werden 21 con tracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ18,60 tot ƒ18,10 per 100 kg, 80 contracten levering mei tegen ƒ18,20 tot ƒ18,00 en 17 contracten levering juni tegen ƒ19,00 tot ƒ18,50. De stemming was prijshoudend. In Bintje 50mm, oogst 1988, werden 11 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ29,60 tot ƒ29,50. De stemming was prijshoudend. Van onze verslaggever TERNEUZEN - In het verpleegtehuis Ter Schorre in Terneuzen wordt woensdag 27 april een thema avond gehouden over het onderwerp 'wonen en le ven in het verpleegtehuis'. De activiteit past in het kader van de festiviteiten rond het vijftienjarig be staan van Ter Schorre. Op die avond wordt vanuit verschillende invalshoeken een visie gegeven over het moeten wonen in een verpleegte huis. Dat wordt gedaan door onder anderen R. Coster, ver pleeghuisarts. Hij praat over de toenemende zorgbehoefte van de gehandicapte. Een diaserie zal zijn betoog visueel onderbouwen. Mevrouw A. de Kraker, waarnemend afdelingshoofd, belicht het woon- en leefklimaat op een gesloten afdeling. Hoe het wonen en leven wordt ervaren door een familielid van een bewoners vertelt mevrouw P. Baert-de Groene. Martha Stoelinga, activiteitenbegeleidster, zal de rol van haar collega's uiteenzetten. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen en te discussiëren. De avond in het Praetuus van Ter Schorre begint om 19.30 uur met een inleiding door C. Brouwer, coördinerend hoofd van de verplegingsdienst.

de Stem | 1988 | | pagina 11