Ruzie college verontrust WD 'Van Axelse Jeugdhaven weer springlevend Diamanten paar St. Jansteen Nijpels vraagt boeren meer aandacht voor milieu AFDELING AXEL: BRIEF 'COLLEGE' AAN GS HIELD INFORMATIE ACHTER Jo de Waal kampioen ouderenbiljart Koewacht DE STEM Jubileum-rommelmarkt van Showband Kloortje eigenaren S Abonnement op bibliotheej PLAATSELIJK NIEUWS SCHIETINGEN Surfmarathoii Oosterschelde AUTO KOPEN? jos voet binnenlopen Jaarvergadering Vlaanderenlial DE STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 22 APRIL 1988 T22 NA PROBLEMEN ROND VERHUIZING Begrip Minder jeugd MINISTER OP NCB-DAG: WERK MEE AAN REGELS VOOR DE MESTVERWERKING Vogelwaarde Clinge Axel Nieuw-Namen Heikant Koewacht Zuiddorpe Kloosterzande St.-Jansteen Jurist Clausule Van onze verslagggever AXEL - In een brief met vragen aan het college van B en W schrijft de WD in Axel dat ze bezorgd is over de onenigheid die vorige week ontstond tussen de wethouders J. van Schaik (PvdA) en H. de Mul (WD). Van Schaik schreef namens B en W aan Gedeputeerde Staten dat de raad zich uit heeft ge sproken voor de verhuizing van het bejaardentehuis De Lindenhof naar Koewacht, mits dat voordeel voor de oude ren oplevert. De Mul reageerde verontwaardigd, omdat hij naar eigen zeggen niets van de brief afwist en bovendien de tekst van Van Schaik niet on derschreef. De WD vraagt het college de raad te informeren over de brieven die de deur van het stadhuis richting Middelburg hebben verlaten. De partij stelt verder dat het college tijdens de vergadering van de wel zij nscommissie op 13 april de kans had moeten grijpen de raad op de hoogte te stellen van de laatste ontwikkelingen rondom de eventuele verhui zing. Ook de correspondentie met GS had dan een onderwerp van gesprek moeten zijn, schrijft de WD. De liberale fractie vraagt zich af waarom dit niet gebeurd is. De partij merkt op dat naar haar mening de strekking van de laatste raadsvergadering, toe De Lindenhof op de agenda stond, een andere is dan wat Van Schaik verwoordde. GS is een 'relevant stuk informatie' onthouden, meent de fractie. Niet de verhuizing naar Koe wacht, maar het behoud van het tehuis in Zuiddorpe zou de meeste aandacht hebben ge kregen. De strekking van de vergadering is volgens de WD dat het tehuis in Zuiddorpe kan blijven, als er genoeg plaatsen in beschikbaar komen en de kwaliteit van de zorg vol doende is. Een ander verwijt dat de WD richting het college maakt, betreft de beantwoor ding van vragen die tijdens de raadsvergadering zijn gesteld. Het gemeentebestuur had er goed aan gedaan die voor 15 april te beantwoorden. Op die dag kwamen het spreidings plan voor de bejaardenoorden en ook de kwestie rond De Lin denhof aan de orde in een ver gadering van Provinciale Sta ten. De WD vraagt zich ook af wat er waar is van de uit spraak van gedeputeerde W. Don dat het college al grond in Koewacht heeft aangeboden voor de nieuwbouw van het be jaardenoord. De brief eindigt met de verwachting dat B en W 'een vlotte reactie' op de schrif telijke vragen zullen geven. Van onze correspondente AXEL - Jeugdhaven Axel is weer springlevend. Zo voelt Wim van Rijn, voorzitter van de stichting Jeugdhaven Axel het. Enthousiast en energiek heeft het huidige be stuur zijn schouders er onder gezet om de problemen rondom de verhuizing naar het Gregoriuscentrum te over winnen. Het oude patronaatsgebouw, waarin nu een dansschool ge huisvest is, moest Jeugdhaven Axel in 1986 verlaten, zonder dat in een nieuw onderkomen was voorzien. Een jaar lang kon men niets doen voor de jeugd, die zodoende de gang naar de sociëteit kwijt raakte. Nu tobt men nog wat met ge- wenningsproblemen, want het is niet meer zoals het was in het verleden. Toch is Jeugdhaven Axel altijd een begrip geweest in Groot- Axel. Ongeveer dertig jaar ge leden, vanuit de katholieke pa rochie, hield kapelaan Her mans zich al bezig met de jeugd. Zijn inzet en inspire rende persoonlijkheid bleken later voor veel vrijwilligers een steun in de omgang met zowel de jeugd als de ouderen. Na het overlijden van kape laan Hermans, in juli 1978, zette een groep vrijwilligers als van zelfsprekend, met dezelfde in tentie, het werk van de kape laan voort en vormde een stichting. De meesten bleven als vrijwilliger wel tien tot twaalf jaar actief; vaak waren ze vroeger al als kind naar het buurthuis gekomen om later op hun beurt weer de jongeren te begeleiden. In vergelijking met vroeger is met name ook te merken dat het aantal jeugdigen terug loopt. Waren vroeger vijftig kinderen op een zondag geen uitzondering, nu is twintig al een mooi aantal. De algemeen bekende oorzaak is volgens Wim van Rijn: „De gezinnen zijn kleiner geworden." Ook de bezigheden binnen het gezin zijn veranderd. Zo gaan de kin deren vaker met de ouders mee op vakantie, er zijn meer sport activiteiten, maar ook een inte ressante film op de televisie houdt de jeugd eerder thuis. Toch blijkt er vanuit de jeugd behoefte aan contacten te bestaan en nemen de jongeren graag deel aan de activiteiten. Dat motiveerde het bestuur om extra aan het werk te gaan om Jeugdhaven Axel weer te star ten. „Wij proberen om de hui dige onstandigheden te verbe teren door nieuwe contacten te leggen en nieuwe mensen bij ons werk te betrekken. Ook wordt een circulaire huis-aan- huis vespreid om iedereen uit voerig te informeren en onze doelstelling duidelijk te maken. Ons doel is om alle kinderen vanaf de lagere school, van vijf tot achttien jaar, de gelegen heid te geven om bij ons in de weekeinden elkaar te ontmoe- DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, Conny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten, Joep Trommelen. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. ten en zich bezig te houden met diverse spelen, platen draaien, tv of film kijken." Als hoogtepunt van de acti viteiten houdt Jeugdhaven Axel deze zomervakantie weer kampen in Rucphen voor de jeugd in verschillende leef tijdsgroepen. Meisjes van acht tot en met zestien jaar gaan van 3 tot en met 9 juli op kamp en van 10 tot en met 16 juli, jon gens van acht tot en met twaalf jaar van 17 tot en met 23 juli en jongens van twaalf tot en met zestien jaar van 24 tot en met 30 juli. Om zowel deze kampen en en andere activiteiten finan cieel te realiseren, wordt in de week van 25 april tot 1 mei in de gemeente Axel een collecte week gehouden. Het biljartseizoen voor de ouderen van Koewacht zit er op. Gisteren werden de prijzen uitgereikt. Vlnr algemeen kam pioen Jo de Waal, voorzitter R. Buijs en de winnaar van het vrij spel A. Poppe. Van onze correspondente ST. JANSTEEN - Albert Janssens en Anna Rottier vierden gisteren in St. Jan steen hun zetigjarig huwe lijksfeest. Beiden zijn 82 jaar oud en verkeren in een goede gezondheid. Ze heb ben drie kinderen en vier kleinkinderen. Het diamanten paar is geboren en getogen in St. Jansteen. Praktisch hun hele leven heb ben ze in de Heerstraat ge woond. Met veel plezier vertel len ze hoe ze elkaar op een win terse dag met sneeuwballen gooien gevonden hebben. Albert Janssens ging al vroeg bij zijn vader in de leer als klompenmaker. De op brengsten van dat werk waren echter zodanig dat hij later als seizoenarbeider en voor de NCB ging werken. Samen met zijn vrouw is hij een groot lief hebber van de duivensport en doen ze mee aan de wedvluch ten. Een andere gezamenlijke hobby is het kaarten. Buurtbewoners hadden de Heerstraat gisteren omge toverd in een feestterrein met erebogen, groenversiering, bloemen en vlaggen. De mid dag begon met een mis om 14.00 uur, waarbij het diamanten paar in een wagen naar de kerk werd gebracht. Tijdens de la tere receptie maakten velen van de gelegenheid gebruik het echtpaar geluk te wensen. Fan fare St. Jan bracht een muzi kale hulde. Zowel van de ge meente Hulst als van de konin gin waren er gelukwensen. Van onze verslaggever KOEWACHT - Nu de com petities van de biljartclub van de KatholiekeBond voor Ouderen in Koewacht zijn afgelopen, vond giste ren in De Vlasschaard de huldiging van de kampioe nen plaats. Jo de Waal mocht zich na afloop alge meen kampioen noemen. Voorzitter R. Buijs reikte de bekers uit, waarna er nog een gezellig samenzijn volgde. Zo'n dertig ouderen hebben zich de afgelopen winter met biljarten vermaakt. Naast de eigen com petitie kent de club ook nog de strijd in de competitie van de Kanaalzone, waar een eerste plaats in het verschiet ligt. Daarnaast biljarten de ouderen FOTO DE STEM COR J. DE BOER van Koewacht tegen de senio ren van St. Jansteen, Hulst en Clinge. De club telt een A- en een B-klasse en voor beide groepen werd een competitie vrij spel en bandstoten gehou den. De eindstanden zijn: Klasse A: Vrij spel: 1. J. de Waal. 2. R. la Heijne. 3. P. de Waele. Band stoten: 1. J. de Waal. 2. P. de Waele. 3. R. Wouters. Kam pioen is dus J. de Waale. Klasse B: Vrijspel: 1. M. Matthijs. 2. A. Poppe. 3. F. Luijckx. Bandsto ten: 1. H. Neelemans. 2. W. de Koeyer. 3. F. Luijckx. Kam pioen is A. Poppe. In de strijd om het algemeen kampioenschap won A. Poppe het vrij spel en J. de Waal het bandstoten. Na een beslissings wedstrijd ging J. de Waal met de titel naar huis. Hulde aan het diamanten paar Janssens - Rottier. FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Voor de vijftiende achtereenvol gende keer wordt zaterdag 23 en zondag 24 april de jaarlijkse rommelmarkt en fancy fair van showband Kloortje gehouden. Ruim zes vrachtwagens vol spul len zijn bijeen gebracht en afgelopen week uitgestald in clubgebouw Kloortje en in een grote tent. Met recht kan deze rommel markt Zeelands grootste ge noemd worden. Er zijn dit jaar ook weer verschillende stukken antiek aangetroffen bij het uit pakken van de honderden do zen. Om het geheel nog aan trekkelijker te maken is er ook een tiental fancy fair-standjes ingericht, waarmee extra prij zen zijn te winnen vanwege het vijftienjarig bestaan. Hieron der een paar fietsen. Ook het rad van avontuur zal draaien. Voor de inwendige mens wordt ook gezorgd. Er worden wafels gebakken en er zijn broodjes en allerlei koude en warme dranken. Ten opzichte van voorgaande jaren zijn de openingstijden gewijzigd. Za terdag is de rommelmarkt ge opend van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 22.00 uur. Zondag wordt tussen 20.00 en 21.0 Ouur de uitslag van de grote loterij bekend gemaakt, waarbij de hoofdprijs een tuin- stel is. Van onze verslaggever OUD-GASTEL - Net als grond, kapitaal en arbeid moet de landbouw ook het schoonhouden van het mi lieu gaan zien als een pro- duktie-factor en niet langer als een kostenpost die niets oplevert. Die boodschap hield minister E. Nijpels van Milieu gistermid dag een groot aantal boeren uit Noord-Brabant en Zeeland voor tijdens de jaarlijkse stu diedag van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond, in zaal 't Veerhuis in Oud-Gastel. Het was ook de teneur van zijn gehele betoog: de land bouw zal milieu-bescherming meer en meer moeten gaan be schouwen als een factor van betekenis. De minister: „De compensatie die u nu nog krijgt voor het nemen van bepaalde milieu-maatregelen, houdt over een paar j aar op". Nijpels hield zijn gehoor vooral voor dat milieu-be scherming óók een zaak is van de individuele boer: „Met de aanpassing van het veevoer en de grootschalige verwerking van mest alleen zijn we er niet. De mestproblematiek is zo gi gantisch en we zijn zoveel te laat met het serieus aanpakken ervan, dat we dit probleem al leen kunnen oplossen als op alle niveau's een maximale in spanning wordt geleverd". Hij vroeg de boeren loyaal mee te werken aan de regelgeving op mestgebied en zegde toe gehoor te zullen hebben voor sugges ties om de regels praktischer te maken. Ten aanzien van bestrij dingsmiddelen zei de minister dat wat hem betreft de kwestie van de drinkwaterverontreini ging hoge prioriteit krijgt: „Veilig drinkwater ligt voor de bevolking emotioneel en is voor de politiek een hard punt". De bewindsman wees erop dat veel verouderde middelen wor den gebruikt, met een hoge do sering, een brede giftige wer king en een in veel gevallen trage afbraak. Onderzoek dat momenteel gaande is, zal moe ten uitwijzen welke middelen van de markt moeten verdwij nen. Eerder op de dag hield dr. M. Vos, voorzitter van het Hoofd- produktschap voor Akker- bouwprodukten, voor de verza melde NCB-voorzitters en -se cretarissen een inleiding over de malaise in de akkerbouw en de oplossingen voor de nij pende problematiek. 'Marktgericht opereren' was de belangrijkste raad die hij de boeren meegaf. Als voorbeeld noemde hij de aardappel, als mogelijkheid om de inkomens daling op veel akkerbouwbe drijven op te vangen. Dr. Vos: „Als gevolg van een marktge richte aanpak is de afzet van consumptie- en industrieaard appelen in tien jaar tijd met ongeveer een miljoen ton geste gen, een toename van vijftig procent. Deze stijging is volle dig een gevolg van een vergro ting van de export van zowel tafelaardappelen als aardap- pelprodukten. Vooral die voor gebakken aardappelprodukten zijn sterk in opmars. De vraag in de EG groeit snel en Neder land heeft qua kwaliteit, prijs en leveringscondities een voor sprong". Tussen de bedrijven door stuurde de vergadering een te legram naar het kabinet om aan te dringen op een snelle uitvoering van de motie Voor hoeve-De Vries: honderd mil joen extra voor de landbouw als compensatie voor het weg vallen van de WIR. Premier Lubbers heeft van de Bra bantse boeren nog meer post te verwachten. Alle aanwezigen kregen de hoofdlijnen mee van een brief aan de premier met het verzoek die verder aan te vullen met de eigen omstandig heden. Zo moet Lubbers een beter inzicht krijgen in de ma laise waarin de akkerbouw momenteel verkeert. COLLECTE - De Collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft in Vogel waarde en Hengstdijk 2032,05 opgebracht. EHBO - In het dorpscentrum zijn negen cursisten geslaagd voor het EHBO-diploma. De cursus stond onder leiding van W. Remorie en dokter Dirven. Het examen werd af genomen door dokter Den Ouden en mevrouw Van Vlierberghe. De geslaagden zijn G. van Trappen-Van de Velde, R. Kindt-de Bruijn, M. van Stevendaal-Burm, Y. Loof-Martens, N. Jansen-van Heemert, M. van Trappen, S. Gelderland, J. Stof fijn en G. Gelderland. JEUGD-EHBO - In de basis school De Schakel zijn aan zeventien leerlingen de ge tuigschriften Jeugd-EHBO uitgereikt. De cursus is gedu rende achtrien lessen in sa menwerking met de basis school gegeven door enkele leden van de plaatselijke EHBO-vereniging. De ge slaagden zijn Dennis de Bak ker, Jos Cappendijk, Chantal Dobbelaar, Karin Geus, Wer ner van Goethem, Diana Jonkheijm, Menno Kaijser, Joyce Lambert, Mischa Lau- ret, Bart de Loos, bart Mar tens, Margje van Megen, Jorny Piessens, Patricia Pol derman, Angelo Remorie, Davy Strobbe en Romeo Ver- mue. KONINGINNEDAG - Alle kinderen tot veertien jaar worden zaterdag 30 april (ko ninginnedag) om 09.15 uur in de grote zaal van het dorps centrum verwacht. Om 09.30 uur begint een show van het goochelduo De Twee Andre- zo's. Het middagprogramma wordt om 14.00 uur door bur gemeester Kessen geopend. Dan zijn er optredens van kleuters en tieners van volks dansgroep Hava Naguila en leden van de turnvereniging Olympus. Verder demonstra ties van de vrijwillige brand weer, modelvliegtuigbouw, pottenbakken, kantklosese, manden vlechten en spinnen. Verder het rad van avontuur, grabbelen, en snoeprad. Bij slecht weer gaat dit pro gramma door in het dorpcen trum. voor de Hartstichting 1034,05 opgebracht. BRIDGE - De bridge^ speelde de derde wedstr' van de vooijaarscompetiti([ De Halle. Eenenvijftig pai| namen er aan deel. Uitsla Groep A: 1. Echtpaar baert. 2. heren Bisschop.!, hebben. Maagt. 3. mevrouw Gr«;. woud-de heer Scheele. Gri B: 1. dames Zaman-W 2. mevrouw Hoek-de Koek. 3. mevrouw Van Le^ wen-de heer Vogels en darri Keeman-Knöpker. Groep 1. dames Maeye-Geilleit dames Kaam-De Jonght, echtpaar Löchter. Groep jj; mevrouw Van Weeldenij heer Kuijk. 2. echtpaar Dat; 3. dames Van Waes-Ve% ken. Groep E: 1. dames Koet Rekers. 2. dames Beleir. 3,jj mes Vos-Van Veen. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het Zuid- fandtheater wil het ko mende seizoen theaterbe urs de mogelijkheid bieden een vaste stoel te re serveren. Ze moeten moeten daarvoor niet extra betalen, omdat de directie van het Zuidlandtheater geen ran gverschil in de zaal wil KONINGINNEDAG - Het feestcomité heeft, in samen werking met de jeugdcommi- sie, voor zaterdag 30 april een feestprogramma samenge steld. Dat ziet er als volgt uit: 13.30 uur volksspelen voor kinderen van zes tot twaalf jaar en ook 's middags tritsen. 18.30 uur wandeltocht over acht kilometer, inschrijven in De Smidse; 20.00 uur muzi kale rondgang van fanfare Weldoen door Vermaak. KERKBESTUUR - In de va cature van W. van Broeck in het kerkbestuur van de Hen- ricusparochie is door de bis schop van Breda P. Kint be noemd. VERGADERING - De Bouw en Houtbond van het FNV houdt dinsdag 26 april de al- geneme jaarvergadering in café De Smidse te Hulst. De jaarstukken worden behan deld en er worden enkele ju bilarissen gehuldigd. H. Len- ting van het districtsbestuur geeft actuele informatie over de bond. WANDELTOCHT - Vanuit Nieuw-namen is er zaterdag om 10.30 uur een wandeltocht door de bossen van Clinge on der leiding van gids R. Bleij- enberg. De samenkomst is voor de kerk. Deelnemers kunnen een lunchpakket meenemen. De terugkomst is om ongeveer 17.00 uur. Ieder een kan meelopen. COLLECTE - De inzameling LEDENWERFACTIE afdelingsbestuur van KWF houdt in de week april tot 1 mei een actie voor donateurs van kankerbestrijding. Ieders ontvangt een mededeling?, formulier, dat weer wordt!.; gehaald. De bestuurssam; stelling is momenteel: vee zitter A. de Coninck en veri R. Piron-Mathijs, I. Verschragen, J. Gerres, I. van de Gronckel, A. Leys-Coone, Poppe-Baert, N. Bastiaanse A. Verbruggen-Jansen. OUD PAPIER - Leden vani volleybalvereniging Sterre halen zaterdag 23 api vanaf 09.30 uur oud papierq HENGELEN - Zeehengeta eniging De Vogel hield i clubwedstrijd in de West schelde. Hieraan namen vissers deel. Uitslag: 1. Mj Bellen, Kloosterzande 1! punten; H. van Vooren, neuzen 7144, 3. M. van Duys Clinge 6752, 4. K. van Kerd hoven, Kloosterzande 6" J. van Hoye, Graauw pijp: Van Vooren, Lam waarde met 5352 punten. SCHIETING - In gemee schapscentrum De Warail wordt woensdag 27 april» bejaardenschieting gehoui aanvang 13.30 uur. De gaat om 13.00 uur open. COLLECTE - De jeugdafi ling van de voetbalverenigi Steen collecteerde te St.-Ji steen, Heikant, Ka pellet: en Absdale voor het naai Sportfonds Gehandici ten. De opbrengst bedro 1350,-. OUDEREN - De rk Bond» Ouderen houdt donderdag april de jaarvergadering gemeenschapscentrum Warande, aanvang 13.30» Pastoor Van Leemput voor in een misviering. Deg zangen worden verzorgd i) het ouderenkoor onder ding van dirigent Ketela Na de koffie worden dejai stukken behandeld en stuursverkiezing gehoui Afrtredend en herkiest: zijn de heren Rottier, Vi meulen en Dierick. Daarna zijn nog drie vactures Na de vergadering houdt Martinet uit Heikant e zing met film over de ge denis van het vlas van II ne directie doet dit voorstel ,an het algemeen bestuur van Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het bestuur van de ver eniging voor bunga loweigenaren in de Braakman twijfelt aan de objectiviteit van J. van Rooijen, voorzitter van het re creatieschap Braak man. Zij vinden dat Van Rooijen meer oog heeft voor de belangen van ex ploitant J. van de Bosch dan voor de belangen van de bungaloweigenaren. Van Rooijen, wethouder van de gemeente Terneuzen, maakt zich niet druk om de beschuldiging. „Die uitspraak is voor rekening van het be stuur van die vereniging. Laat het me zo zeggen, ik voel me daar niet door aangespro ken". Het dagelijks bestuur van de vereniging besloot onlangs tijdens een bijeenkomst GS van Zeeland en het recreatie schap een brief te sturen. Daarin vraagt het bestuur of de voorzitter van het recrea tieschap 'gecorrigeerd kan worden'. De vereniging vindt dat Van Rooijen zich niet houdt aan gemaakte afspra ken. „Hij probeert onze ver eniging vleugellam te ma ken", aldus het bestuur. De vereniging voor bunga loweigenaren heeft ook een jurist in de arm genomen. Hij onderzoekt momenteel of het juridisch mogelijk is dat het recreatieschap de grond van de domeinen koopt en die meteen weer doorverkoopt aan de exploitant. De bunga loweigenaren vrezen dat bij een dergelijke transactie de familie Van de Bosch alle macht in handen krijgt. De bungaloweigenaren zouden dat ten zeerste betreuren, om dat de samenwerking met de exploitant 'verre van ideaal is'. Ze willen liever zelf de grond aankopen. Juridisch advies is daarbij onontbeer lijk. De grond is eigendom van de Dienst der Domeinen, een overheidsinstelling. Het re creatieschap Braakman heeft "e grond in erfpacht. De bun galow-eigenaren hebben de grond waarop hun bungalows staan in na-erfpacht. Dat de grond straks in handen komt yan de familie Van de Bosch ls niet denkbeeldig. Het re creatieschap wil proberen de grond te kopen. Van Rooijen: "Dat klopt. Contractueel is y rel tei loi kal lO] ee lCK SU! eri ah de ve erf kei stej rir ge' ROMMELMARKT - Zat dagmorgen vanaf 9.00 uurt len de leden van de fania 'St. Jan' afgedankte en dehands spullen op in Jansteen en Kapellebrug. fanfare gebruikt deze ntf rialen voor haar ron® markt, die doorgang zal den op 28 mei. - Bejaardenschieting, zaal 't Hel leken, 42 schutters: hoge vogel: P. de Bot, Heikant; eerste zijvogel: A. Cocquyt, Absdale; tweede zij vogel; M. Maes, Stekene; groot aantal (5): de heer Vermi Koewacht. (ADVERTENTIE) 5jjg<©l SINOS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NETEVfN*"** Van onze verslaggever THOLEN - Zondag 8 mei wordt een surfmarathon over vijftig kilometer op de Oosterschelde gehouden. Het evenement wordt geor ganiseerd door de wind- surfvereniging De Kree krakkers. De start is bij restaurant De Zeester te Scherpenisse. Van daaruit wordt gevaren naar het keerpunt bij Kats. Vervol gens gaat de tocht in de rich ting van de Bergse diepsluis en daarna weer terug naar Scher penisse. urb Ii Van onze verslaggever AS VAN GENT - De Sasse oper; »ai is op zondag 23 april extra .kers. Niet alleen is de bieb 's t een bezoekje zijn verschillend U'et.kader van de Bibliotheekdag sfv r06^0 zondag niet beboet, sta; geschreven boeken verkocht. Bover ®enmabge mogelijkheid om voo ™e™ent te krijgen. Daartoe ir araebon worden ingeleverd die c 's-aan-huis is verspreid in Sas van zeker bij «Fred van Eedenjtraal 1 TERNEUZEN ie Hol le Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE te. - onze verslaggever VAN GENT - De Ko- Schippersvereni- ^chuttevaer houdt op mderdag 26 mei haar laandg euring in de aanderenhal te Sas van ;nir,iyerg?derinS zal worden Proken door landelijk voor- Zit leid zin] ger als Nel paJ pla van 'S 8 ner

de Stem | 1988 | | pagina 10