BELGEN JN EERSTE EUROPESE SEIZOEN METEEN IN FINALE Sean Kelly gelukkig met begeerde troostprijs Massaspurt in Apuilië Pfaff weg bij Bayern München SPORT SPORT Werder Bremen ontnuchterd door Leverkusen Guido Bontempi: kneuzing aan de heup Brugge in laatste seconden verlenging uitgeschakeld UITSLAGEN Danny Blind voorlopig aan de kant UEFA-jeugd heeft nog punt nodig Kraay tekent vandaag bij Feyenoord ZEGE IN BELGISCHE KLASSIEKER GENT-WEVELGEM WIE WEET WAT GUUS NOG MEER IN HUIS HEEFT? LUNDIA. iLiindia. A52 DE STEM SPORT 2 DONDERDAG 21 APRIL 1988 BERGAMO - In een ware heksenketel - Stadio Communale in Bergamo - heeft KV Mechelen in het eerste jaar dat de ploeg Europees voetbal speelt, meteen de finale gehaald. En dat ook maar zonder een nederlaag. ER Geen treffers in Engeland Moeizame rentree Ivan Lendl Zoek ie een sümme oplossing om fijn te kunnen wonen? Het Lundia woon systeem biedt meer mogelijkheden dan je denkt. Kom naar de winkel. Guus deed dat ook. T19 BREMEN (SID) - Werder Bremen kan zich weer vol ledig concentreren op het veroveren van het nationale kampioenschap. De lijstaanvoerder in de Bun- desliga werd een week na de knock out van Eintracht Frankfurt in het toernooi om de DFB-beker door Bayer Le verkusen uit de strijd om de UEFA-beker gestoten. De toekomstige club van Ri- nus Michels hield de op eigen veld bewerkstelligde zege van 1-0 knap vast (0-0) en bereikte zo voor de eerste maal in de clubhistorie een plaats in de eindstrijd van een Europees bekertoernooi. De ruim 30.000 toeschouwers in het Weserstadion zagen hoe Bremen - zonder de geschorste spelers Borowka en Neubarth - direct het initiatief nam. Het onmiskenbare overwicht, nog in de hand gewerkt door de struisvogeltaktiek van Bayer, leverde tal van kansen op. Maar Meier, Kutzop en Riedle misten in kansrijke posities. Ook na de hervatting veran derde het spelbeeld nauwelijks. De Hanzestadbewoners vielen energiek aan, maar de door de invaller-libero Rolff perfect georganiseerde verdediging van Leverkusen bleek onneem baar. Zo bezien was het gelijk spel voor de verwoed tegenspel biedende gasten, zonder de ge blesseerden Schreier, Tita en Hörster, niet eens onverdiend te noemen. Leverkusen streed voor elke centimeter grond en maakte het de Bremers moeilijk waar dat maar mogelijk was. Een extra motivatie was ongetwij feld de premie van 20.000 Mark per speler, die stond voor het bereiken van de finalewed strijden op 4 en 18 mei. Het was de veertiende achtereenvol gende keer, dat Leverkusen in een Europese bekerwedstrijd ongeslagen bleef. Voor de pen ningmeester van Werder bleef als pleister op de wonde een re cette van ruim een miljoen Mark. WERDER BREMEN (WD1)- BAYER LEVERKUSEN (WD1) 0-0 - Scheidsrechter: Lund-Sörensen (Den), toeschouwers: 30.000. Gele kaarten: Seckler en De Keyser (beiden Leverkusen). Mechelen slaat na rust toe Door Jacques Hendriks Na een 1-0 achterstand bij rust sloeg de ploeg van Neder lander Aad de Mos na rust knap terug en schoten Rotter dammer Graeme Rutjes en Mare Emmers hun club in de Europacup Il-finale tegen de oude club van De Mos, Ajax. 54879: Cafetaria 't Hoekje, Oost- voornestraat 33, 4671 CA Dkl- teloord. Cafetaria. 54880: Autobedrijf De Vos, Hoog straat 90,4909 AV Oostertout. to en verkoop automobielen, maris en straathandel (gebruikte). 54881: S. Spijkstra, Begoniastra 14, 4702 CC Roosendaal. A(W- schap, groothandel en vedw aannemersmaterialen ent. 54882: Handels- en servketrttf Ideal. Berytdijk 61. 4706 IK Roosendaal. Groothandel In rolto gingsapparatuur, rsinlgingsntito lenenz. 54883: Cemat-Air B.V. i.o., Indus- trieweg 18, 4762 AE Zevenborg», Het uitoefenen van het expedltto, opslag-, overslag-, distributie# drijf enz. 54884: Biront B.V., Nieuwe Gin» Ka- leken nt te Bk de inge- 21, idsa- oords stra- Wald- Etten- uding (enis- tver- chtin- me in Car at 36, verle- land- rzeke- ngen, Zun- rzeke- cierin- Kloos- Bavel. anver- antiën, Wil- midde- xen, fi- Ma- Breda Beheer HP holding ierlaan Groot- 'an on- ijk 12, Ibeemd it leve- gen en n auto- ser B.V. )6 PM inven- i", Nar- te. Ont- op ge- tBuijn- 1813 BD itkrullen -chendijk h. Vloe groot- kurk en xensblok :oop van nk, enz. iburg 7, esenbe- akenpar- straat 5, tine. iraat 19, toefening enz. lijnstraat ria B.V., Pe- AN Ber- Peter Vi- ergen op ardappel- Hngsmid- ions B.V. REBre- viseren in «heer en slaan 40, leermaat- over an- Eindstraat Ihandel in De wedstrijd begon voor KV met een fikse tegenvaller. Top scorer Ret den Boer, in de thuiswedstrijd (2-1) ook de matchwinner, bleek uiteinde lijk toch niet genoeg genezen van zijn knieblessure om een hele wedstrijd te kunnen spe len. De Mesmaeker was zijn onopvallende vervanger. Zoals te verwachten viel, was er in Bergamo (50 kilome ter ten noorden van Milaan), aanvankelijk nauwelijks sprake van aantrekkelijk voet bal. Tactiek en voorzichtigheid maakten de dienst uit. KV Me chelen speelde zoals het zo graag speelt, met zo veel moge lijk spelers achter de bal, ge concentreerd verdedigen en vervolgens hopen op de rushes van de razendsnelle Pascal De- wilde en de getructe Israëliet -■Bi Ohana. Atalanta viel weliswaar aan, maar echt van harte ging dat niet De Italianen, met een tweede plaats in de serie B al zo goed als zeker van promotie naar serie A, zijn in de compe titie ook niet gewend om echt kenstraat 19, 4811 NM Breda. Oi verzorging van vermogensMwi «pressie-voetbal ;ie, spelen en enz. strandden bij hun trage aan- Walsacties keer op këër op de massieve geel-rode muur. 54885: Brenes B.V., Nieuwe Gin» kenstraat 19. 4811 NM Breda ik verzorging van vermogensbeiM enz. 54886: Geio B.V., Blauwhoef* dreef 1, 4847 ND Teteringen. M doen uitoefenen en bevorderen) de artsenijbereidkunst enz. 54887: John de Langen Beheert Beleggingen B.V., Leidekkers## 38. 4813 LE Breda Het belegt* verkrijgen en beheren van gek)» en allerlei vermogensbestanddel* 54888: Bouwbedrijf H.J.C. Nassau B.V., Dubbelberg 29,47# DH Roosendaal. De exploitatie v» een aannemersbedrijf enz. 54889: Westland/Utrecht Hyft theekbank N.V., Grieglaan 5,481 CB Breda. Hypotheekbank 54890: Autobedrijf van Oesterbed Poppestraat 31,4711 EX SI.-W» brord. Autohandel en reparatie e onderhoud van auto's. 54891: Van Loenhout Vastgoto Burg. van Loonstraat 43,4651 tt Steenbergen. Bemiddeling bil roer end-goedtransact les. 54892: M. Bartels ZaadhaW Welbergsedijk 11a, 4651 J Steenbergen. Groothandel In en tuinbouwzaden. 54893: AdminlstratiekaiM Boomsma, Weidamstraat 10,48 JH Breda. Administraties jaarre» ningen, aangiftes enz. 54894: Vonk Agentuur, Gr. Bi# bertlaan 8.4819 BN Breda. Aged schap milieuvriendelijke sch» maakmiddelen. 54895: Trendline, Espakker 1 4847 HD Teteringen. Dames- herenkapperbedrijf. 54896: V.O.F. Gebroeders Mark, St. Janstraat 1b, 490111 Oosterhout. Groothandel in v#> vleeswaren en nevenartikelen 54897: Woensdrechter Aarff Techniek B.V., Edisotrweg 4,w SN Hoogerheide. Verhandelen briceren van artikelen bestel* voor aandrijftechniek enz. 54898: Dierenspeciaalzaak Weert, Blauwstraat 1, 4651 Steenbergen. Handel in dieren* nodigdheden, dierenvoeders hengelsportartikelen. 54899: Mr. P.C.H. Jansen Adv» ten B.V., Nispensestraat 8, CW Roosendaal. De ultoeWJ v.d. praktijk v. een ot meert» advocaten enz. 54900: AJ.M.Th. Vlnk-Pd«rt Boterpotten 3, 4731 NX Ou# bosch. Pedicure. B 54901: B.C. - plus B.V. !0,J* rijnstraat 20, 4879 AH EttervL» De im- en export van artikeWJ noemd in het vestlgingsbeskKi' bruiksartikelen bedrijven 1965» 54902: Dielan, L Roelandtstw! 4826 EM Breda. Het aanbtw van systeemplafonds. 54903: Top Cars, Oude 4825 BL Breda Markt- enf* handel in tweedehands auto5;} 54904: Van Ham Montage Rudonk 16,4824 AJ BredaW stalleren van geluidSlsoW materialen enz. De eerste keer dat Atalanta een kansje kreeg was na een half uur spelen toen Michel Preud'homme bij een vrije trap van Bonetti mistastte. Barcella was dichtbijmaar de nationale doelman van Belgi"e kon zijn foutje goed makea Negen minuten later was de architect van Atalanta, de 28- arige Zweed Glenn-Peter ïtromberg dichtbij een treffer, toen hjj een voorzet van Fortu nate schitterend achterwaarts inkopte. Preud'homme redde even fraai ten koste van een hoekschop. De corner leek sim pel verwerkt te kunnen wor den, maar de Russische scheidsrechter Butenko legde de bal opeens, tot verbijstering van alle 'Maneblussers', op de stip vanwege (aangeschoten) hands van aanvoerder Lei Clij- sters. Protesten haalden niets uit en Garlini velde het vonnis, 1-0. In de tweede helft besloot Mechelen-trainer Aad de Mos te gokken en bracht hij de niet fitte Den Boer in de ploeg voor De Mesmaeker. De aanwezig heid van de Rotterdamse schutter gaf Mechelen hoop, en al na negen minuten stond het 1-1. Een vrije schop van Erwin Koeman kwam voor de linker voet van voorstopper Graeme Ruljes, die met een schitte rende volley doelman Piotti versloeg. De gelijkmaker was prima voor de wedstrijd. Er werd veel meer open en vooral sneller ge speeld. Atalanta moest nu wel alles op de aanval gooien en was via Fortunate, Icardi en invaller Cantarutti dichtbij een nieuwe voorsprong. Michel Preud'homme liet echter zien waarom hij de Gouden Schoen in' Btelgië ontvangen had, de prijs voor de beste speler van het jaar. Atalanta verliet dus de ver dedigende stellingen, wisselde zelfs verdediger Rossi voor aanvaller Cantarutti, maar speelde met die tactiek in de kaart van Mechelea Tien mi nuten voor tijd viel de beslis sing. Ohana dartelde langs drie schoppende Italianen, speelde naar de jonge international Emmers, die naar binnen kapte en van 20 meter keihard uit haalde, 1-2. ATALANTA BERGAMO-KV ME CHELEN 1-2 (1-0) - 39.1-0 Garlini, 55.1-1 Ruljes, 80.1-2 Emmers. Dewilde van Mechelen (rechts) in duel met verdediger Barcella van Atalanta Bergamo. - FOTO AP KV Mechelen: Preud'homme; San ders, Rutjes, Clijsters, Deferm; De Mesmaeker (Den Boer), Emmers, Koeman, Hofkens, Dewilde (67. Jaspers); Ohana. Atalanta: Piotti; Barcella, Gentile, Rossi (66. Cantarutti), Bonacina; Nicolini, Stromberg, Bonetti, For- tunato; Icardi en Garlini. AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal de rest van de competitie verdediger Danny Blind sparen. De Ajacied, die deels de voor bereiding op het tweede duel tegen Olympique Marseille miste door een oog-ontsteking, viel in de tweede helft uit met een liesblessure. „Blind krijgt rost. Alleen op die manier kan de blessure genezen. Hij zal in de competitie niet meer aan bod komen", verklaarde trai ner Barry Hulshoff DELFT (ANP) - Het Nederlandse UEFA-team, bestaande uit spelers tot achttien jaar, heeft nog één punt nodig om zich te plaatsen voor de eindronde om het Europees kam pioenschap, die in juli in Malaga wordt gehouden. Door de overwinning van 2-0 op de jeugd van Albanië, gistermid dag voor slechts 500 toeschouwers op het DHC-terrein in Delft,, bezet Oranje met zes punten uit vijf duels de tweede plaats in groep 7. Het al uitgespeelde Bulgarije heeft één'punt meer. Door de be tere doelcijfers van Nederland (5-3 tegen 11-10) is een gelijk spel in het treffen met Hongarije op 10 mei in Deventer voldoende voor kwalificatie. De weinige toeschouwers beleefden meer plezier aan de zon dan aan het spelpeil. Nederland was matig, Albanië speelde ronduit slecht. Ondanks vele kansen kon Nederland in de eerste helft het .doel niet vinden. Pas in de 65ste minuut doorbrak Alfred Knip penberg van Go Ahead Eagles de ban. Elf minuten later maakte Frans Alma (Cambuur) er 2-0 van. Knippenberg en Brian Roy (Ajax), die een dag eerder nog druk was geweest met tentamens, waren de betere spelers bij Nederland. NEDERLAND-ALBANIË UEFA-JEUGD 2-0 (0-0) - 65. Knippenberg 1-0, 76. Alma 2-0. Scheidsrechter: Cooper (Wales), toeschouwers: 500. Nederland: De Ron (PSV); De Graaf (FC Den Haag), Roubos (FC Utrecht), Frehr (Excelsior), Frank de Boer (Ajax); Knippenberg (Go Ahead Eagles), Van Gastel (RBC), Numan (Haarlem); Lankcohr (PSV), Alma (Cambuur) en Roy (Ajax). Stand groep 7:1. Bulgarije 6-711-10,2. Nederland 5-6 5-3,3. Albanië 5-5 3- 7,4. Hongarije 4-2 8-7. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Hans Kraay zet vrijwel zeker vandaag bij Feyenoord zijn handtekening on der een een-jarig con tract als algemeen di recteur. „Donderdagmiddag spreekt het bestuur en de beheerraad nog met Kraay met de intentie de zaak af te ronden", ver klaarde zakenman Jorien van den Herik, voorzitter van de beheerraad giste ren. De invulling van de functie van Kraay moet nog op papier gezet wor den, maar de oefenmees- ter zal zich in De Kuip voornamelijk bezig hou den met zoeken van geld schieters. Feyenoord wil niet ver der gaan dan een verbin tenis voor één seizoen. „Je moet het zien als een proefperiode. Het is ech ter wel de bedoeling dat de samenwerking langer gaat duren", aldus Van den Herik. SPORT KORT 54905: Stijnen Spurt B.V., Stationsstraat 18, Bergen op Zoom. De gr<x8»J in, de import en export «L sport, spel en kleding en w™ bestedingsartikelen enz. Breda, 15 april 1988. Door Jacques Eestermans WEVELGEM - Vijf jaar lang liet Sean Kelly de Ronde van Baskenland, de aanloop naar Parijs-Rou- baix en de Waalse klassie kers prevaleren boven Gent-Wevelgem. Het verplaatsen van de zoge noemde vluchtkoers naar een datum achter de tweedaagse competitie in de Ardennen, maakte het de aanvoerder van "c wereldranglijst mogelijk "eer eens aan de start te ver schijnen. Gedreven door ambitie ver lat de Ier de pijn in zijn li chaam, herinneringen aan een Jeüjke smak op de Noordfranse kasseien en een nieuwe val af- Sriopen zondag in Luik- Baste- fiaken-Luik. De beloning voor ®e instelling lag gistermiddag cp de eindstreep in Wevelgem. t wee jaar na zijn laatste klas sieke overwinning, Parijs- «oubaix 1986, was Kelly einde lik weer eens haantje de voor de- Dat het een troostprijs, engens wel een felbegeerde, P®. maakte hem niet minder .elukkig, ..Natuurlijk zijn er belang- idoverwinningne te beha- n dan deze, maar hoe dan ook Uent-Wevelgem een hoogge- hficeerde wedstrijd. De toprenners zijn toch in? u-.partÜ en 031 bepaalt lefi voor niet gering J; he waarde van een zege. Ik rn, ec dan ook heel blij mee", k Kelly na zijn geslaagde assie zijn conclusies. „En eer- J>ezegd was ik er zo langza- and wel weer aan toe. Het is goed voor de moraal de rest van het seizoen te kunnen steu nen op een eerste plaats in een klassieker". Kelly verdiende de overwin ning, maar kreeg die ook op een presenteerblaadje aangeboden. Net voor leper, op ruim 25 kilo meter van het einde, leidde hij zelf de reactie in op een aanval van Ludo Peeters en Claude Criquelion. Ron Kiefel en Gianni Bugno slopen mee in het wiel van de Ier, die in de fi nale een hulpvaardig kwartet medevluchters aan zijn zijde wist. Criquelion bleek niet te be roerd voor een wederdienst aan zijn oude ploegmakker na diens opvallende inactiviteit in de Ronde van Vlaanderen van vorig jaar, die door de Waal werd gewonnen. Kiefel en Bug no, beiden zeer behoorlijke sprinters, dachten aan hun eigen kans en trapten eveneens flink door. Ludo Peters opval lend genoeg ook. „Wat moest ik anders", luidde zijn verweer, „achter ons reed niemand van de ploeg in kansrijke positie, dus het was niet slim te verza ken. Beter een ereplaats dan helemaal niets. En natuurlijk weet je nooit of er zich niet een moment voordoet, waarop je je kans schoon ziet zelf nog iets te ondernemen. We konden echter nooit echt buiten het bereik van de achtervolgers komen en daardoor lag het tempo voort durend te hoog om zelfs maar aan een demarrage te hoeven denken. Ik heb er beslist geen spijt van dat ik voor dze tactiek heb gekozen. Het was een keuze en ik denk dat het de goede was". De grote verliezer in Gent- Wevelgem, om onduidelijk re den 30 kilometer langer dan in andere jaren (nu 275 kilometer) en daardoor dodelijk saai in de eerste koersuren, was opnieuw de geplaagde Panasonic-ploeg. Eric Vanderaerden, uitgespro ken favoriet, werd niet eens door pech of een valpartij te ruggeslagen, maar gisteren was het zijn maag, die op speelde en het spel om de Van onze sportredactie WEVELGEM - Voor Guido Bontempi, tweevoudig win naar van Gent-Wevelgem en ook gisteren een van de favorieten voor de eind overwinning, eindigde de Belgische ldassieker reeds na 140 kilometer. De Italiaan raakte in de Panne betrokken bij een valpartij, waarvan ook zijn ploeggenoot Bruno Leali, Gilbert Duclos- Lasalle en Gerard Veldscholten het slachtoffer werden. Bontempi moest de strijd staken. Hij werd voor onder zoek naar het ziekenhuis van Veurne gebracht, waar later bleek dat de verwondingen meevielen. Werd aanvankelijk voor een breuk gevreesd, de uitkomst van het onderzoek leerde dat het slechts ging om een kneuzing aan de heup. Greg LeMond heeft een be vredigende rentree gemaakt in het peloton. De Amerikaan, die twee weken geen wedstrijden reed als ge volg van een beenblessure, op gelopen in de E-3 Prijs, hield het gisteren in de klassieker Gent-Wevelgem 150 kilometer vol. „Ik was hier naar toe geko men om me te testen", aldus LeMond. „ik ben blij te kunnen zeggen dat ik absoluut geen last meer heb gehad van mijn been. Het is nu een kwestie van conditie opbouwen. Dat moet in korte tijd mogelijk zijn, zodat mijn voorbereiding op de Tour niet in het gedrang behoeft te komen". CERIGNOLA (RTR) - Ook de tweede etappe van de Ronde van Apuilië is in een sprint van een grote groep geëindigd. Stefano Allocchio was in Cerignola de snelste van ongeveer hon derd renners na de rit over 175 kilometer. Saronni behield de eer ste plaats in het klassement, met minimale voorsprong op Gag- gioli en Fondriest. Uitslag tweede etappe: 1. Allocchio, 175 km in 4 uur 15 minuten en 22 se conden, 2. Badolato, 3. Gaggioli, 4. Bruschi, 5. Galleschi, 6. Strazzer zelfde tijd als Allocchio. Algemeen klassement: 1. Saronni 9 uur 2 minuten en 26 seconden, 2. Gaggioli op 5 seconden, 3. Fondriest 0.06, 4. Roscioli 0.06, 5. Chiocciola 0.08,6. Vandelli 0.08. Gerrie Knetemann, herstel lende van een sleutelbeen- breuk, rijdt zijn eerstvolgende wedstrijd op 2 mei in de Vier daagse van Duinkerken. „Ik hoop dat ik tegen die tijd een beetje conditie heb. Ik kan in tussen wel fietsen, maar niet trainen". Laurent Fignon heeft zon dag, bij zijn val in Luik-Baste- naken-Luik, toch een breuk in het polsgewricht van zijn rech ter hand opgelopen. Onderzoek in een Parijs zie kenhuis toonde aan dat één van de botjes aan de binnenkant van de pols gebroken is. Omdat voor de genezing de duim moet worden vastgezet, betekent het dat Fignon zijn hand zeker drie weken niet zal kunnen gebruiken. Het is niet te verwachten dat de Frans man voor 15 mei weer op de fiets zal zitten. Fignon wordt in de Goldrace van zaterdag ver vangen door Pascal Dubois. BARCELONA (ANP) - Espanol heeft gisteravond in Barcelona de illusies van Club Brugge in de laatste se conden van de verlenging vernietigd. Terwijl de laatste minuut van het extra half uur bijna vol tooid was, maakte doelman Van de Walle een beslissende fout. Oud-international Pichi Alonso profiteerde en ver grootte de voorsprong van Espanol van 2-0 tot 3-0. Brugge heeft daardoor het gevecht tegen de bierkaai verloren. De voorsprong van 2-0 uit de thuiswedstrijd leek een gezonde basis, maar was ontoereikend. Niet in het minst omdat de Belgische kampioenskandidaast een be langrijk deel van de wed strijd met tien man moest spelen. De Oostenrijkse scheidsrechter Helmuth Kohl, ook actief bij Young Boys- Den Haag, stuurde al in de eerste helft Beyens naar de kleedkamer. De club van Henk Hou- waart incasseerde die tegen slag, bij een achterstand van 0-1 opmerkelijk, maar zelfs de goede organisatie van het gedecimeerde team kon de tweede treffer, de gelijkma ker dus, niet voorkomen. Op zijn laatste kracht haalde Brugge de verlenging en bijna een half uur bleef de verdediging gesloten. De serie strafschoppen lag binnen handbereik, toen Brugge, door een blessure van Mama- dou, nog een man verloor en de laatste minuten met negen tegen elf moest strijden. Door het gaatje van de tweede af wezige vond Espanol secon den voor het verstrijken van de verlenging de weg naar de dubbele eindstrijd, op 4 en 18 mei, tegen Bayer Leverkusen. ESPANOL BARCELONA (Spa)- CLUB BRUGGE (Bel) 3-0 na verlenging (2-0, 1-0) - 10. Ore- juela 1-0, 61. Losada 2-0, 120. Alonso 3-0. Scheidsrechter Kohl (Oos), toeschouwers: 40.000. Gele kaart: Zubillaga, Zuniga en Job (Espanol), Broos en Van der Eist (Brugge). Rode kaart: Beyens (Brugge). MÜNCHEN (SID) - Jean-Marie Pfaff zal Bayern Mün chen aan het einde van dit seizoen verlaten. Trainer Jupp Heynckes heeft de Belgische doelman meege deeld, dat er in de volgende jaargang geen plaats meer voor hem is. Pfaff (34) werd in 1982 aan getrokken voor 800.000 mark. Hij mag de Beierse club verla ten voor een half miljoen mark. Zijn contract, dat tot juli 1989 doorliep, wordt afgekocht. Het vertrek van Pfaff past in de plannen van Bayern een nieuwe, jongere ploeg op te bouwen. Ook voor voorstopper Norbert Eder, eveneens een dertiger, is volgend seizoen geen plaats meer in de selectie. ATLETIEK - De internatio nale atletiekfederatie, de IAAF, heeft de Amerikaanse kogelslingeraar Bill Green voor twee jaar geschorst. Green had bij de Panameri- kaanse Spelen van 1987 in In dianapolis verboden stimule rende middelen gebruikt. ATLETIEK - De Zweedse at lete Ewy Palm, die in de mara thon van Londen derde werd en het nationale record op 2.31.35 bracht, heeft daarmee voldaan aan de limiet van haar land voor deelneming aan de Olympische Spelen. hoofdprijs in de war schopte. „Na de eerste beklimming van de Kemmelberg ging het fout. Ik moest braken en vanaf dat moment miste ik de kracht om nog iets te ondernemen. Waar het aan ligt? Ik heb geen idee. Wist ik het maar, dan was er misschien iets aan te doen". Assistent-ploegleider Ferdi Vandenhaute nam zijn kopman na afloop in bescherming, maar liet wel doorschemeren dat het met Vanderaerden moeilijk werken is. „Ik verwijt Eric niets; dat vooropgesteld. Hij is zelfs een voorbeeld voor de anderen. De wil om een goede prestatie neer te zetten, is bij hem mogelijk meer dan ooit aanwezig. Het probleem met hem is echter, dat hij niet goed is op de dagen, dat hij heel goed moet zijn. En omgekeerd is het ook het geval. Dat maakte het er allemaal niet simpeler op, nu we toch al in de groep zitten waar de klappen vallen. Want hoe je het ook wend of keert, zonder Teun van Vliet zijn we maar op halve kracht". Uitslag: 1. Kelly (Ier) 275 km in 7 uur 10 minuten en 5 seconden, 2. Bugno (Ita), 3. Kiefel (VSt), 4. Pee ters (Bel), 5. Crlquielion (Bel) zelfde tijd; 6- Bauer (Can) op 25 se conden, 7. De Wolf (Bel), 8. Dhae- nens (Bel), 9. Lilholt (Den) zelfde tijd; 10. Planckaert (Bel) 1.36, 11. Nljdam (Ned), 12. De Wilde (Bel), 13. Anderson (Aus), 14. Dernies (Bel), 15. Sergeant (Bel), 16. Cornil- let (Fra), 17. Lauritzen (Noo) zelfde tijd; 18. Adrie van der Poel (Ned) 1.39; 19. Pedersen (Den) 1.47; 20. Hoste (Bel) 2.16, 24. Verhoeven, 26. Arntz zelfde tijd als Hoste, 27. Pi- rard 2.46, 35. Poels 231, 39. Hane- graaf, 40. Ducrot zelfde tijd, 46. Lubberding op 337, 50. Pieters op 5.15, 52. Nevels, 56. Rooks, 58. Jac van der Poel zelfde tijd. NIEUWSOVERZICHT LONDEN (RTR) - Voor de eerste divisie van de Engelse league zijn gisteravond twee wedstrijden zonder doelpunten geëin digd: Norwich-Liverpool 0-0 en Nottingham Forest-West Ham United 0-0. Ondanks het gelijk spel bleef Liverpool ruim schoots bovenaan met 81 punten uit 35 wedstrijden gevolgd door Manchester United met 69 punten uit 36 wedstrijden. MONTE CARLO (RTR) - De beste tennisser van de wereld, Ivan Lendl, heeft gisteren een moeizame rentree in het enkel spel gemaakt na een afwezigheid van twee maanden wegens een gebroken botje in zijn rechtervoet. In de tweede ronde van het Grand Prix-toernooi van Monte Carlo moest Lendl hard voor de overwinning werken tegen de onbevangen spelende Zweedse 'qualifier' Christian Bergström, die voor het eerst tegenover de Tsjechoslowaak stond. Het werd uiteindelijk op het trage gravel 7-6, 7-5 voor Lendl, die de tiebreak met 7-1 won. Daarmee bereikte hij de laatste zestien. Dinsdag stond Lendl overigens al op de baan in een dubbelpartijdie hij won met zijn Franse partner Henri Lecon- te. Voornaamste uitslagen: enkelspel, tweede ronde: Lendl (Tsj)-Bergs- tröm (Zwe) 7-6, 7-5; Wilander (Zwe)-Kroon (Zwe) 6-4, 6-2; Carlsson (Zwe)-Osterthun (WD1) 6-2, 6-4; Tsjesjnokov (Sov)-Stenlund (Zwe) 6- 3,6-4; Jaite (Arg)-Mancini (Arg) 6-2,6-1; Noah (Fra)-Forget (Fra) 5-7, 7-6,6-3; Skoff (Oos)-Mezzadri (Zwi) 6-4,6-3; Arrese (Spa)-Zivojinovic (Joe) 6-2,6-7,6-4. GP driebanden in Herpen De uitslagen van de partijen voor de tweede ronde van het Grand Prix biljarttoernooi in Herpen zijn: Ben Velthuis 50 55 6 0,909 AartGieskens 39 55 5 0,709 Ron Schuman 48 53 6 0,905 Joop de Wilde 50 53 6 0,943 Burgman 50 50121,000 Van der Smissen 47 50 5 0.940 Verkuik Doggen 50 46 41.186 404660.869 OP TELEVISIE DONDERDAG 21 APRIL Duitsland 1:10.03 Sport extra (Europacupvoetbal herhaling). Duitsland 3:18.30 Sport IH-Magazine, 21.45 Sport-Import. Sky: 22.00 Italiaans voetbal, Spaans voetbal. Super: 22.35 Honkbal, 23.35 Amerikaans indoor voetbal, 0.35 Golf. Breda, Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076 - 143731.

de Stem | 1988 | | pagina 9