inging «inst OVERNAME VAN PERSONEEL CONTRACTUEEL VASTGELEGD Scholen zuinig met energie Huldiging van FNV-jubilarissen in Sluis Hoeve O-besluit Reünie opvarenden hospitaal schip De Groote Beer Slachtoffer vrouwen handel ontdekt in bordeel Brabant ZAKENNIEUW S Gemeente Oostburg moet bezuinigingen herzien PLAATSELIJK NIEUWS NIEUWS MARKTEN pflSTEM VAN ZEELAND 4 DONDERDAG 14 APRIL 1988 30STBURG - De privatise ring van de jachthaven in Breskens dreigt in het water vallen door de opstelling van de ambtenarenbond SCHOOL IN BREDA LANDELIJK 'KAMPIOEN1 oor derde keer raafjansfeesten :KEN NODIG' ROOSENDALER JAN VERVAART ZOEKT 'MATEN VAN VROEGER' Geraamte Juliana Breskens Kennisbonnen van Wiveko Steyaert kapt werkt met een laserapparaat I T20 i aan de achterzijde^ innen kunnen komèn, •dt een stereo-installa. een magnetron-oven it. De waarde is enkei( den guldens. De daders et aangetroffen. kaartcompetitie IJ I bekend gemaakt etl Idviseur Van Laar van BO houdt een spreek. Na de vergadering I een film vertoond door broosman over de mooie fes in Europa die hij heeft V op zijn reizen, wor- en paar ronden bi eld en de dag wordt i met de trekking van de 'Sociaal plan haven is onzin' Van onze verslaggever AbvaKabo. Districtsbestuurder Th. Jacobs Van deze bond opperde deze iveek dat een sociaal plan onder deel moest vormen van de ver koopovereenkomst. 8 eis van Jacobs is bij woordvoerder Verstraeten van Clubgebouw (jachthaven Breskens bv, de koper, danig in het verkeerde keelgat ge schoten. iging Nederland afde-1 taterdag 16 april in de .1st een informatiebij- f. Een PR-bureau onder- momenteel de haalbaar- van dit plan. Zaterdag ook de brochure 'Richt- l voor de horeca gepresen- Vijfentwintig Zeeuwse fea-bedrij ven - binnenkort pnbaar aan speciale stic- - zullen speciale menu's op |aart plaatsen voor een met minder suiker, vet, Ium, of eiwitbeperkende ng. Aan de brochure ten mee mevrouw E. dse (diëtiste) A. Scheele ar consumptieve technie- LTS de Vaart Terneuzen) IHemelsoet namens DNV. abetes in de toekomst dt behandeld door dokter Ian Doorn, verbonden aan Maria ziekenhuis in Til- Hij zal in het bijzonder an en zij n visie geven op de ieningsmethode van insu- (de pen) en het gebruik de tablet door insuline-on- bnkelijke diabetici. Er is rna gelegenheid tot het (ten van vragen aan de heer Doorn en mevrouw Voo- (Diretiste). De bezoekers feden in de gelegenheid ge ld informatiestands te be ken. Aanwezig zijn Nordisk, vo en Lilly, onder meer met Iinsuline-pen, DVN en di- se stands met diëet-artike- „Ik vraag me af waar die bonds- bons zich mee bemoeit. Als die man nen kunnen zeuren, dan zeuren ze ook, maar in dit geval is er geen en kele aanleiding toe. We hebben met de verkopende partij, de gemeente Oost burg, afgesproken dat we het perso neel dat in de jachthaven werkt ge woon overnemen. Dat is contractueel vastgelegd, waarom dan deze onzin," zo vroeg Verstraeten zich af. Jacobs, die zijn eis op tafel legde tij - dens een vergadering van het Georga niseerd Overleg (GO) in Oostburg dinsdag, wil met het plan bereiken dat de betrokkenheid van de vier perso neelsleden met de jachthaven onder de nieuwe eigenaar verzekerd wordt. „Een dergelijk plan," zo vervolgde Verstraeten, „is helemaal niet nodig. Van de zes huidige werknemers gaat er een elders werken, een ander gaat in de vut en de vier overgebleven mensen komen gewoon bij ons in dienst. Allicht blijven ze geen ambte naar, maar het is toch niet zo dat wij de mensen minder gaan betalen. Dat is onlogisch en zijn we ook niet van plan. De vier personeelsleden, die bij ons in dienst komen gaan er niet op achteruit en behouden hun opge bouwde rechtspositie voor zover dat mogelij kis. Volgens de woordvoerder van de toekomstige eigenaar van de Bres- kense jachthaven-de gemeenteraad beslist in mei over de uiteindelijke overdracht-is er met het gemeente bestuur overeenstemming bereikt over de voorwaarden met betrekking tot de overname van het personeel. „Wij hebben de door het college opge stelde condities aanvaard en zijn dan ook van plan om onze verplichting ge woon na te komen," stelde hij. Districtsbestuurder Jacobs zei tij dens de GO-bijeenkomst daaraan te twijfelen. „Flauwekul," luidde Ver- straetens reactie op de achterdocht die de AbvaKabo-vertegenwoordiger koesterde. „Hij veroorzaakt hiermee een storm in een glas water, die de uiteindelijke overdracht van de jacht haven wel eens kan bemoeilijken," al dus Verstraeten. Jacobs meende gisteren dat de drukte van de toekomstige nieuwe eigenaar wat overdreven is. „De kwestie is dat ik niet weet wat er in het overnamecontract staat over de personele zaken. Een sociaal plan is bij privatiseringszaken een normale procedure, vandaar mijn eis," aldus de vakbondsbestuurder. A. Verstraeten: 'Zo'n plan is niet nodig'. - foto de stem/corj.de boer BREDA - De Nederlandse scholen hebben vorig jaar twintig procent minder energie gebruikt. Dat betekent een besparing van 90 miljoen gulden op energiekosten. De Stichting Voorlichting het ministerie van onderwijs n onze correspondent ESTDORPE - De Evene-I entencommissie vanl Iestdorpe houdt donder- ig 14 april, samen met ver- genwoordigers van irenigingen en midden-1 and, een bespreking over| organisatie van fraafjansfeesten 1988. Dezel esten op 'd'n Dijk' wordenI juni voor de derde keer| ehouden. Jij dens de vergadering wordt I esproken over de dagindeling de diverse activiteiten e verenigingen. Naast de ver- oop van rommel kan elke ver- niging nog een activiteit hon en, waarbij in het verleden eel originele ideeën tevoor- chijn kwamen. Zo kon men in le voorgaande jaren koeien nelken, de gemiddelde snel-1 lieid van een wedstrijdduif r [ien of het gewicht van een ko- lijn bepalen. Voorafgaande kan de feesten gaan de vereni gingen loten verkopen, waar van de opbrengst ten goede komt aan de organisatie en aan Je eigen kas. De vergadering j» café De Gravin begint om 19$ - Minister N. Smit-Kroes I r.t Zeeland nog enkele weke"! édewerking aan de Wester-1 kan de belofte om 'vlak na| iff en', niet inlossen, il liet ze gisteren in het midden [stelt dat het haar meer tijd kos' regelen in het kabinet'. „Ze moe' daar zal het wel aan liggen", zf' vend dat er beweging zit in toegezegde bijdrage van derf? kabinet de deadline nog altijd 1 zijn ongetwijfeld bezig met e"1 eet het allemaal niet". Gistere® linister het Zeeuws provincie^ Energiebesparing in Nederland (SVEN) heeft dit gisteren be kend gemaakt. Dat gebeurde tijdens de officiële afsluiting van de landelijke campagne 'Voorrang energiebeheer in schoolgebouwen'. Die campagne ging begin vo- Irig jaar van start en had tot doel schoolbesturen en direc ties vertrouwd te maken met energiebeheer. In het kader Ivan die campagne hebben on geveer 200 scholen deelgeno- nen aan een energiewedstrijd. |ln de categorie beroepsonder wijs werd de Bredase MTS Al- ertus Magnus uitgeroepen tot [de meest energiezuinige school wan ons land. In de categorie basisonderwijs en voortgezet onderwijs ging die titel naar respectievelijk de Rehoboth- chool in Werkendam en het Christelijk Lyceum in Almelo. )e prijzen werden gisteren tij dens de afsluiting van de cam pagne in de Bredase MTS uit gereikt door de heer G. Schol en, secretaris-generaal van het ministerie van onderwijs en wetenschap. De campagne 'Voorrang energiebeheer' is volgens de 3VEN een groot succes gewor den. De scholen zijn beter in aat gebleken binnen de door en wetenschappen vastgestelde budgetten voor de energiekos ten te blijven. Dit jaar ver wacht eenderde deel van het totale scholenbestand - circa 13.000 - dat de energierekenin gen nog eens met 15 procent omlaag kunnen. Uit onderzoek is gebleken dat de campagne een bereik had van 93 procent. Met andere woorden: 93 procent van de schoolbesturen en directies en afdelingen onderwijs van ge meenten was op de hoogte van de campagne. Door toedoen van de campagne heeft nu 20 procent van de scholen een energiebalans, 40 procent stelde een energiecoördinator aan en 70 procent beschikt thans over een energieboekhouding. De heer Scholten maakte gisteren bekend dat door het ministerie aan een adviesbureau opdracht is gegeven tot het samenstellen van een handleiding voor ener giebeheer in schoolgebouwen. De campagne 'Voorrang ener giebeheer' was een gezamenlijk initiatief van de ministeries van onderwijs en wetenschap pen, economische zaken, land bouw en visserij, de schoolbe- sturenorganisaties en de SVEN. De jubilarissen met hun echtgenotes. Van onze verslaggever SLUIS - Districtsbestuurder Wil Wau- mans van de Industriebond FNV reikte speldde dinsdagavond zeven jubilarissen van de afdeling Aardenburg-Sluis in ge meenschapscentrum 't Zoute Vestje in Sluis bondsspelden op voor hun langdurig lidmaatschap. Dit gebeurde voor aanvang van de jaarvergadering van de afdeling. Waumans dankte de leden voor hun ja renlange betrokkenheid. Voor de echtge notes waren er bloemen. Na de huldiging van de jubilarissen werd de video-film vertoond over het natuurgebied Saefting- he. Na de vertoning hield Waumans een spreekbeurt over pensioenen. In het bij zonder ging hij in op het verschijnsel pen- - foto wim kooyman sioenbreuk en de gevolgen ervan. Na de lezing bestond er de gelegenheid om vra gen te stellen, waar de leden dankbaar gebruik van maakten. Gehuldigd werden F. van Waes uit Aar denburg (veertig jaar), D. van Broecke en M. Fikke uit Aardenburg (25 jaar), C. Boogaard, H. Verschaeve, J. Roelandt al len uit Sluis en M. de Vos uit Sint-Kruis (25 jaar). OP 17 december 1949 vertrok het Nederlandse hospitaal schip De Groote Beer uit Batavia. Een kleine maand la ter gooide het schip het anker uit in de haven van Am sterdam. Behalve de vele gewonden - die tijdens de ge vechten in Nederlands-Indië gevallen waren - ver voerde De Groote Beer ook een bataljon, onder com mando van de Middelburger overste Bastiaansen. Een van die soldaten is Jan Vervaart uit Roosendaal. Samen met enkele 'maten van vroeger' wil Vervaart een reünie op poten zetten voor alle nog levende opvarenden van deze december-reis. De Roosendaler is nu op zoek naar mensen die destijds met De Groote Beer huiswaarts keerden. Tijdens genoemde reis zaten op het schip ruim twaalfhonderd mensen. bn voor een gesprek of dat ze za)| Door Hennie Jeuken ..DIT IS uniek. Een compagnie komt wel vaker bijeen maar alle passagiers van zo'n groot hospitaalschip is iets anders. Wij zijn verschrikkelijk benieuwd wat er van iedereen geworden is. Het kost wel veel moeite zo'n reünie te organiseren. Je hebt bijna geen adressen om dat de meesten verhuisd zijn. Gelukkig heb ik deze krant nog", vertelt Jan Vervaart terwijl hij een ver geeld blad toont. opgeroepen werd voor de mi litaire dienst. „Het was een moeilijke tijd. De oorlog was net voorbij en nu moest je een andere oorlog weer in. Weigeren kon destijds na tuurlijk niet, hoewel ik er wel eens aan gedacht heb. Achteraf ben ik wel blij dat ik het allemaal heb meege maakt. Je had elkaar ontzet tend hard nodig. De kame raadschap van toen heb ik later nooit meer gekend." Vervaart werd in Roer mond gelegerd. „Binnen een half jaar waren we klaarge stoomd. Wij waren de eersten van de 7-December divisie. De jongens van ons bataljon kwamen bijna allemaal uit Limburg en Brabant en er waren ook wat Zeeuwen bij". „In 1946 werden we in Rot terdam ingescheept. In de Kota Baroe, zo heette die boot, dat betekent nieuwe stad. De reis duurde een maand. Een barre tocht. De Baroe was een vrachtschip Het Nederlands hospitaalschip De Groote Beer. Voor alle ex-opvarenden van dit schip die de reis in december 1949 vanuit Batavië meemaakten, wordt een reünie op poten gezet. Het blad, dat in 1950 door de Nederlandse overheid werd uitgegeven, vermeldt alle na men van degenen die destijds de reis van Batavia naar Ne derland met De Groote Beer maakten. Het initiatief voor de re ünie komt van een paar ex- soldaten uit Eindhoven die ook deel uitmaakten van het bataljon. „Die mannen klop ten een week of twee geleden bij mij aan. Of ze op mijn medewerking konden reke nen, Ik heb 'ja' gezegd en di rect mijn krant met de na men gekopieerd. Met die lijst kunnen hopelijk veel adres sen achterhaald worden. Wanneer en waar de reünie precies gehouden gaat wor den, is nu nog niet te zeggen. We moeten er eerst achter komen waar al die mensen gebleven zijn en daar zijn we voorlopig nog niet mee klaar", zegt de Roosendaler. Jan Vervaart was 21 toen hij dat binnen een paar maan den was omgebouwd voor het troepentransport. Met dui zend mensen zaten we in een ruim. Een barre beleving voor een dorpsjongen uit Et- ten-Leur." Over de tocht wil Vervaart wel verhalen vertellen. Over de gevechten tegen Sukarno en diens manschappen, is volgens hem al genoeg be kend. Daarover wil hij niet te veel praten. „De overtochten, daar is bijna nooit over ge schreven. De manier waarop de troepen vervoerd werden. Een vriend van me uit Prin senbeek is vanaf de eerste dag zeeziek geweest. Toen we aankwamen was hij niet be paald gezond. Een levend ge raamte noem je dat. Als je 's ochtends wakker werd, zocht je zo vlug mogelijk het dek op. Frisse lucht. In het ruim hing een verschrikkelijke stank, regelmatig moesten mensen overgeven. Toen we op de Indische Oceaan voe ren, was het helemaal ver schrikkelijk. In het ruim steeg de temperatuur tot 45 graden celsius." De eindbestemming was eigenlijk Java maar de op stand in de stad Makassar op Zuid-Celebes gooide roet in het eten. De soldaten moesten de grote bedrijven-zoals de Bataafse Petroleum Maat schappij-op Zuid-Celebes gaan bewaken. Na een jaar vertrok het bataljon tenslotte toch naar Java. „Vijf dagen duurde die reis. Iedere dag kregen we stamppot uit blik, die blikken stamden nog uit de gaarkeukens van de jaren dertig." „Java was erg onrustig. Veel guerrilla-aanvallen van Sukarno zijn troepen. Dage lijks vielen er doden en ge wonden. Ik zat bij de inlich tingendienst en was belast met de controle van het bur gerpersoneel. Die bestond vooral uit de inheemse bevol king. Vaak moest ik mensen volgen, kijken of ze betrouw baar waren. Eigenlijk kon ik die inheemse bevolking al leen maar lof toezwaaien. Al tijd vriendelijk. Oorlog brengt haat, zegt men. Kijk maar eens hoe de Duitsers na de oorlog behandeld werden. Ik ben zelf nooit terug ge weest naar Java. Te duur. Maar ik ken genoeg jongens die de plaats waar ze ooit ge legerd waren, hebben be zocht. Ze hebben een fantas tische ontvangst gehad. Dat bewijst dat de aanwezigheid van de Nederlandse militai ren daar geen haat heeft ge kweekt." Eind 1949 kwam het bericht dat het bataljon huiswaarts zou keren. „Iedere dag, vanaf het begin, vroegen we ons af wanneer we naar huis moch ten. Uiteindelijk waren wij een van de laatsten die ver trokken. Tweeduizend men sen konden op dat schip. Met twaalfhonderd passagiers was het dus niet vol. De te rugreis was heel wat beter dan de heenreis. We hadden natuurlijk veel meer comfort op de Groote Beer dan op de Kota Baroe. Bovendien wa ren we allemaal blij dat we Jan Vervaart tijdens zijn diensttijd. naar huis gingen. Er heerste een feeststemming. Het eten was ook veel beter. We kre gen zelfs een kerstmenu." „Toen we in Amsterdam aankwamen, heeft koningin Juliana ons nog verwelkomd. Dat deed ze pmdat het een hospitaalschip was. Anders kon ze in die tijd natuurlijk bezig blijven. Daarna gingen de jongens weer naar huis. Maar je liet elkaar niet zo maar los. Binnen een jaar kwam onze compagnie al weer bijeen. Nu hebben we nog steeds iedere vijf jaar een reünie. De andere men sen van het bataljon zie je echter niet meer." Dat weerzien hoopt Jan Vervaart toch nog mee te maken. Vandaar dat hij ook zijn medewerking aan de or ganisatie van de reünie ver leent. De ex-opvarenden van het hospitaalschip die de ge noemde reis destijds maak ten, kunnen zich bij Vervaart melden. De Roosendaler woont op de Hoogestede 150. CIRCUS - Circus Bassie en Adriaan komt zaterdag 16 april naar Breskens. De tent staat op het haventerrein. Te zien zijn onder andere De La- groni's met een wereldnum mer acrobatiek, een kleine clown met een gedresseerd varkentjes en allerlei dieren. Natuurlijk ook de twee idolen van de Nederlandse jeugd, Bassie en Adriaan. De voor stelling begint om 13.30 uur. De voorverkoop van kaarten is bij fotohandel Boerjan aan de Grote Kade. FRACTIEBERAAD - De po litieke groepering Dorpsbe langen en Toerisme houdt dinsdag 19 april het maande lijkse openbare fractieberaad. Deze keer komt men bijeen in het Wapen van Breskens. De vergadering begint om 20.00 uur en het belangrijkste agendapunt is de berspreking van de raadsvergadering. BOOTTOCHT - De Zonne bloem afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrijdag 15 april de jaarlijkse boottocht voor haar leden. Ongeveer tachtig mensen uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen vertrekken vrijdag om 09.00 uur met de Scheldevalley voor een tocht door de Zeeuwse wateren. Het is nog niet bekend waarheen. Dat wordt bepaald op de dag zelf in verband met de stroming. Er gaan vrijwilligers van het Rode Kruis kruis en verple gend personeel mee. Tijdens de tocht is er muziek, gele genheid voor speldjes en tijd om koffie te drinken. KAPELLE, 13 april - Sla glas st: kil 83 36-38. Andijvie glas: kl2 A 250. Bloemkool natuur: kil 06 340, 08 270, 10 170. Radijs bos: kil MI 58-61, kl2 MI 35. Witlof: kil A 312- 320, kl3 B 176-177, Prei: kl2 A 68- 90. Rode kool: kil Al 54. Savooie kool groen: kl2 A 61-63. Witte kool: kl2 81 60-61. Peterselie bos: kil 10-15. Selderij bos: kil 18-30. Late aardappelen: kil MI 10-11, kl2 BO 12, MI 6. GOES, 12 april - Aardappelen (excl. BTW). Bintje veldgewas, directe levering op auto geleverd, droog uit de schuur 7 tot 10,5 cent per kg, voeraardappelen 5,5 ct. Uien (excl. BTW) op auto gele verd, directe levering klasse I, 35mm opwaarts 12-20, directe le vering klasse II NL 35mm op waarts 2-10 ct per kg. Vlas (excl. BTW) directe levering 30-40, af wijkende partijen 20-29 ct per kg. Granen, zaden en peulvruchten (excl. BTW) (in guldens per 100 kg): tarwe, 16% vocht, uit opslag handel en coöperatie 40.25-42.50, tarwe 16% vocht uit eigen opslag 43.50-44. Brouwgerst geschoond 16% vocht 42.50. Voergerst uit maal 38. Haver 16% vocht 46.25. Erwten, kleine groene 69-72. Ca- pucijners 69-105. Bruine bonen, vrij van grond en halve, basis 18% 195. Karwij, boerenschoon 147.50. Karwij, prima doorsnee kwaliteit 167.50. Blauwmaan- zaad, boerenschoon 205. Blauw- maanzaad, prima doorsneekwa liteit 240. Hooi en stro (excl. BTW) op auto geleverd (prijzen in guldens per 1000 kg): weide- hooi, le kwal. 210-225. Weidehooi, 2e kwal. 140-160. Dijkhooi 140- 190., V eldbeemdhooi 70-100. Roodzwenkhooi 60-85. Raaigras- sen 60-85. Gerstestro uit de schuurt 100-125. Erwtenstro 70- 100. Tarwestro uit de schuur 90- 120. Bruine bonenstro 70-100. AMSTERDAM, 13 april - Aard appel termij nmarktIn bintje 50 mm, oogst 1987, werden 140 con tracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 18,00 tot 17,40 per 100 kg, 250 contracten levering mei tegen 18,10 tot 17,20 en 24 contracten levering juni tegen ƒ19,70 tot 19,00. De stemming was prijshoudend. In bintje 50 mm, oogst 1988, werden 16 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 29,20 tot ƒ29,10. De stemming was prijshoudend. KOEWACHT - Wie tussen 16 en 30 april bij een van de le den van de Winkeliersvereni ging Koewacht met een raambiljet voor vijf gulden besteedt, krijgt een kennis bon. Deze is geldig voor een van de attracties tijdens de Koewachtse kermis van 30 april tot en met 2 mei. Dan is er voor het eerst sinds drie jaar weer een autoscooter op de kermis aanwezig. HULST - Kapper E. Steyaert in Hulst heeft onlangs een la serapparaat gekocht. Er zijn in Nederland slecht vier ex emplaren van dit apparaat, waar tal van toepassingen mee mogelijk zijn. Zo kan de kapper met de laserstraal haarziekten bestrijden, maar ook haarvervingen en perma nenten versnellen. Steyaert hoopt het apparaat binnen kort in gebruik te nemen. ROOSENDAAL DEN HAAG - De Roosendaalse politie heeft in een bordeel een slachtoffer van vrouwenhandel aangetroffen. Het gaat om een 22-jarige vrouw uit de Dominicaanse Republiek die onder valse voorwendsels naar Nederland was gelokt. In verband met deze zaak is dinsdag de 51-jarige Domini caanse CM.-V aangehouden. Deze vrouw wordt er van ver dacht vanuit haar woonplaats Den Haag de Nederlandse tak van de bende vrouwenhande laren te vormen. Het onderzoek is in handen van de Haagse ge meentepolitie. De politie controleert regel matig de papieren van werk neemsters van Roosendaalse sexclubs. Tijdens zo'n routine controle werd het 22-jarige slachtoffer van de vrouwen handel ontdekt. Zij bleek niet over geldige verblijfspapieren te beschikken. Ze vertelde dat haar paspoort bij M.-V. in Den Haag lag. De politie ontbood M.-V. op het Roosendaalse po litiebureau. De inmiddels inge lichte Haagse collega's hielden de vrouw vervolgens op het bu reau in Roosendaal aan. Later verrichtte de politie huiszoe king bij M.-V. In haar Haagse woning werd een tweede vrouw aangetroffen die ver moedelijk ook slachtoffer is van de activiteiten van M.-V. De Haagse politie onderzoekt of de Dominicaanse nog meer slachtoffers heeft gemaakt. Meisjes en jonge vrouwen bleken op de Dominicaanse Re publiek, een eilandstaat in het Caraïbische gebied, allerlei mooie beloften te zijn gedaan door de vrouwenhandelaren. Ze zouden in Nederland bij voorbeeld een goed betalende baan in een hotel krijgen. Een maal in ons land aangekomen werden de paspoorten van de vrouwen afgenomen. Zonder paspoort konden de slachtof fers geen kant meer op. De vrouwenhandelaren dwongen hen in een bordeel te gaan wer ken om zodoende hun paspoort 'terug te verdienen'. De jonge vrouw die de Roosendaalse po litie vorige week aantrof was sinds januari in ons land. Ze wordt nu via een stichting die zich richt op slachtoffers van vrouwenhandel verder gehol pen. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het gemeentebestuur van Oostburg moet de door het rijk opgelegde bezuinigingen in de welzijns sector weer onder de loupe nemen met de betrokken in stellingen. Het Oostburgse college is hiertoe genoodzaakt doordat uiteenlo pende raadsbesluiten in Aardenburg en Sluis een streep gezet hebben door de door Oostburg met de instellingen overeengeko men bezuinigingsvoorstellen. Het eind vorig jaar, na lang praten, wikken en wegen, aan de raad voorgelegde financiële plaatje, waarbij de stichting voor maatschappelijke dienstverlening in West-Zeeuwsch-Vlaanderen ontzien werd, moet nu volledig herzien worden. In Aardenburg was de raad namelijk unaniem van mening dat de kortingen voornamelijk voor rekening moesten komen van de Streekjeugd centrale en het ZIKV. Laatstgenoemde instellingen werd in oostburg gespaard. Met het oog op de herziening gaat de deze week geplande ver gadering van de welzij nscommissie in oostburg dan ook niet door. Verwacht wordt dat eind mei duidelijkheid bestaat over de nieu we, aangepaste maatregelen.

de Stem | 1988 | | pagina 19