EELNEMERSVELD VERTREKT DIT JAAR IN SLUISKIL Zware klus voor EVVC en Morres Samenstelling jury Jean-Paul de Bruijn naar NK libre Zwemstrijd in Oostburg STEM SPORT 3 DONDERDAG 14 APRIL 1988 'ITANENSTRIJD MET FABELACHTIGE MOYENNES IN DEVENTER Verdienstelijk ncours van ossereyers itgesteld van de BMW-dealer Springconcours in Vlissingen Organisatie Oudermiddag JBH lands kampioenschap bandsto ten te Berkel-Enschot, niet uit de verf kwam. Nu is mijn voor bereiding beslist niet optimaal geweest, maar dat hoeft niet direct te betekeken dat ik kansloos ben. Je weet het nooit in deze spelsoort." Op de vraag hoe het komt dat zijn voorbereiding niet op timaal was, antwoordt hij„Li bre heeft mijn voorkeur niet meer. Bandstoten en drieban den zijn de spelsoorten die me het meest boeien. Ik neem hier aan deel, omdat ik weer eens kan biljarten en, al is het libre, je doet er toch weer wedstrijd ervaring mee op." omnt .nl k1%i kks Poule A: 1. Raymond Brugman (Baarn) 290.90, 2. Piet Adrichem (Heemskerk) 214.00, 3. Ad Klijn (Dongen) 183.60,4. Gerrit van Beek (Amersfoort) 142.15, 5. Roland Lemmens (Meersen) 134.41, 6. Henry Tilleman (Dronten) 106.52,7. Rini Kooi (Westerland) 45.35. Poule B: 1. Johnny van der Stap pen (Waalwijk) 175.00, 2. Wim Maarsman (Rotterdam) 241.30, 3. Jean-Paul de Bruijn (Sluiskil) 183.36, 4. Hans Klok (Gelselaar) 158.00, 5. Ad Korevaar (Dordrecht) 131.00, 6. Gerrit Boer (Deventer) 106.52, 7. Raymond Knoors (Ur- mondj 70.00. an onze biljartmedewerker lEVENTER/SLUISKIL - ean-Paul de Bruijn, de nige ereklasser die de pro- incie Zeeland rijk is, komt an vrijdag 15 tot en met ondag 17 april in actie tij- ens het Nederlands kam pioenschap ereklasse libre. lan treedt hij met nog der- ien andere finalisten aan in et St.-Jozefverpleegtehuis i Deventer, dat voor deze elegenheid tot biljartarena l omgetoverd. )ok dit jaar lijkt deze titel- trijd een onvoorspelbaar ge- buren te worden. Het heeft in je spelsoort meestal meer weg an een loterij dan van een jus gevecht om de titel. Een Lning die Jean-Paul de jruijn maar ten dele onder- Chrijft. „De factor geluk lijkt kderdaad een grote rol te spe- L als je de moyennes bekijkt h weet dat de meeste partijen [echts één of twee beurten trgen. Toch komen meestal Iel dezelfde spelers naar vo- fen, dus die vlieger van puur mersveld staan nog drie klep pers met fabelachtig moyennes. Het betreft titelverdediger Raymond Brugman met 290.90, Piet Adrichem met 214.00 en Wim Maarsman met 241.30. Vrijwel alle andere deelnemers staan eveneens met een alge meen gemiddelde van ruim bo ven de honderd. Het belooft dan ook een titanenstrijd te worden. Valt er een favoriet aan te wijzen? De Bruijn: „Dat is moeilijk, al blijf titelverdediger Raymond Brugman, hij heeft trouwens al twee jaar achter elkaar deze titel op zijn naam geschreven, een gevaarlijke klant. Iedere deelnemer kan een paritj in één beurt uitma ken en op dat punt kun je spre ken van een loterij, maar zodra je meer beurten krijgt, dan ligt het aan jezelf als je de partij verliest. Hoe ik mijn kansen in schat? Ik kan er geen zinnig woord over zeggen. Vorig jaar was ik goed voorbereid en presteerde goed. Ik heb ook al gehad dat ik met een uitste kende voorbereiding, zoals on der meer tijdens het Neder- geluk gaat niet helemaal op. Dit spelletje vergt een enorme concentratie. Eén foutje kan fataal zijn en daarom gaat meestal die speler met de titel lopen, die het meest optimaal geconcentreerd kan blijven. Ik heb het zelf ervaren dat een foutje fataal kan zijn. Vo rig jaar tegen Wim Maarsman uit Rotterdam ging ik in de fout toen de ballen in vrijwel ideale positie lagen. Dan mag je niet meer missen, dan moet je het op dit niveau afmaken. Het kostte me wel de partij zege en wat erger was, zeker de tweede plaats in de poule. Als je weet dat de eerste twee uit de poule, dat is ook nu het geval, naar de finaleronde gaan, dan kun je wel begrijpen dat ik wel baalde van die fout. Hopelijk heb ik er een lesje uit getrokken." Jean-Paul de Bruijn speelde vorig jaar een meer dan ver dienstelijk toernooi. Hij scoorde een algemeen gemid delde van 183.36, niet niks. In dit huidige 14-koppige deelne Jean-Paul de Bruijn, de Zeeuws- Vlaming die deel zal ne men aan het Nederlands kampioenschap ereklasse libre in het komende weekeinde te Deventer. - foto wim kooyman Vim Hendriks Trofee topper 'arel van Goethem (rechts) zal er meer alles aan doen zich in de kijker te rijden in de strijd om de Wim Hendriks Trofee. - foto de stem/cor j. de boer. (ADVERTENTIE) Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - De spanning in de volleybalcompetitie zal op de laatste wedstrijddag van de landelijke teams het grootste zijn. Niet alleen Morres, maar ook EWC staat za terdag voor een zware opgave. Morres vecht tegen degra datie samen met nog drie andere teams. EWC heeft met drie punten voorsprong een uitstekende kans op de titel. Morres staat na de 3-1-winst op het opnieuw gebeuren. Super Ledub van afgelopen zaterdag Roosendaal reist af naar YVC samen met Gevamij/WC 2 en en dat mag normaal gesproken SEC/V op 24 punten uit 21 wed- gezien worden als een winst strijden. Forto valt met 26 pun- van drie punten. EWC zelf ten ook nog niet helemaal uit gaat op bezoek bij Saturnus de de degradatieboot. „We hebben Molen. Vooral thuis een moei de laatste strohalm gepakt," al- lijk te bespelen tegenstander, dus Jo Everaert zaterdagavond na afloop van de wedstrijd te- „We zullen er keihard tegenaan gen Ledub. Tegen SEC/V moe- moeten," aldus Joop Dees. Een ten we winnen om het tweede punt is voldoende om de Vlis- divisieschap te kunnen behou- singers de titel te bezorgen, den. Mocht het lukken dan zou „We zullen het in de laatste dit voor het Zeeuwse volleybal wedstrijd toch niet laten afwe- alleen maar een goede zaak ten zeker," vraagt Joop Dees zijn. zich af. Hopelijk komt er geen EWC krijgt zaterdag nog beslissingswedstrijd en kan een zware dobber te verwer- EWC volgend seizoen met ken. Tegen Goirle stond het Morres in de tweede divisie stijf van de zenuwen, nu moet strijden. Garage Vetfefvgge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 1 onze paardesport- iewerker ISDALE - Dit jaar gaat t traditionele concours )pique van de landelijke vereniging en ponyclub i Vossereyers uit Absdale !t door. De laatste zater- g van augustus hield De issereyers traditiege- •uw een provinciaal con- ps hippique voor paar- P en pony's en dit con e's had ook al een vaste fats op de huidige wed- Ijdkalender. Van onze paardesportmedewer- ker VLISSINGEN - De ruiter sportvereniging De Schel- destad uit Vlissingen houdt zaterdag 16 april in de ma nege aan de Gerbrandys- traat te Vlissingen een pro vinciale springwedstrijd voor paarden en pony's. Gezien het aantal deelnemende combinaties - 51 paarden en pony's - is het merkbaar dat het dit seizoen de laatste in- door-springwedstrijd is. Men is zich al op het buitiengebeuren aan het concentreren. Ko Dooms, de 'duizendpoot' van de voetbalvereniging Philippine, de club waar hij zich uitstekend bij thuis blijkt te voelen. - foto wim kooyman. Van onze zwemmedewerker OOSTBURG - In het zwem bad te Oostburg wordt zon dagmiddag 17 april de ze vende Speedo-jaargang- wedstrijd van het seizoen gehouden voor de Zeeuwse zwemjeugd tot en met 11 jaar. De inzet is één of meerdere plaatsen in de finales van de landelijke Speedo-j aargang- wedstrijden, die in juli in Amersfoort zullen worden ge houden. Tot nu toe zijn al en kele Zeeuwen in die opzet ge slaagd. Voor de laatste wedstrijd in poule D van de Zeeuwse com petitie voor niet-startvergun- ninghouders komen in Vlissin gen de teams van Onderdak, Kapelle, De Stelleduikers en De Stormvogel tegen elkaar uit. De Stelleduikers en De Storm vogel kunnen zich zondag plaatsen voor de finale van de strijd om de Zeeland-cup, want zij hebben al zoveel punten verzameld, dat zij de finale nauwelijks meer kunnen mis sen. Voor Kapelle zijn er ook nog mogelijkheden, maar dan zal het wel volledig aan de start moeten komen. Concurrenten voor de overgebleven plaatsen zijn De Honte en De Schelde. Scheldestroom uit Breskens heeft zich inmiddels al verze kerd van een finaleplaats. Winter (Oost-Souburg) wedstrij dcommissaris. Het comié, dat de organisa tie in handen heeft van de Wim Hendriks Trofee, is als volgt samengesteld: Jo Ver schuwen voorzitter, Walter van Acker vice-voozitter, George van der Sijpt secre taris, Jo de Theye penning meester en de overige leden Freddy Buys, Roger Poppe, Oscar Poppe, Roger van Damme en Leo van Waes- berghe. De samenstelling van de karavan wordt ver zorgd door Otto de Waele, terwijl Sandra Dieleman uit Axel als ronde-miss fun geert. Van onze sportmedewerker Bij deze wedstrijd zijn vooral de hogere klassen niet sterk vertegenwoordigd. Wel in actie in de Z-klasse paarden komt Stefan de Vetter met Wonny H. Deze springruiter uit Kapellebrug moet het opnemen tegen Piet Huige met Waldon van De Weelruiters en Theo Vaes met Alma van Middel- bwg. In de M-klasse paarden komen aan het vertrek Fons de Vetter met Zandor en Paul Burm met Cupido (respectieve lijk penningmeester en voorzit ter van de landelijke rij vereni ging en ponyclub Hulst). Zij moeten in staat worden geacht zich in de kopgroep te rijden. De wedstrijden beginnen om 08.45 uw en zijn rond 17.00 Uw afgelopen. KOEWACHT - Wim Jere- miasse uit Schijndel is wed strijdleider tijdens de Wim Hendriks Trofee die zondag 24 april wordt verreden. De verdere samenstelling van het jurykorps ziet er als volgt uit: Harrie Strik (Best) assitentwedstrijdleider, Jan Roovers (Terneuzen) aan- komstrechter, Michiel de Pooter (Axel) tijdwaarne- mer, Jan Verschoore (Dor drecht) motorrijder, Harry Thomas (Dordrecht) motor rijder, Pierre Eysackers (Terneuzen) commissaris, Piet van der Hooft (Terneu zen) secretaris, Adrie de HULST - De jeugdbiljart- vereniging JBH uit Hulst houdt zaterdag 16 april vanaf 14.00 uur een ouder middag in 't Houtenkwar tier. De bedoeling van deze middag is om de ouders van de jeugd- biljarters kennis te laten ma ken met de verrichtingen van hun kinderen. Om die sport in al zijn faccetten duidelijk over te laten komen op de ouders wordt een onderling toernooi gespeeld.

de Stem | 1988 | | pagina 11