L. Karpov op weg naar toernooi-zege Italië wil Hollandse voetballers SPORT I UEFA BUIGT ZICH ZATERDAG IN ZÜRICH OVER ZAAK PSY'ER Politici, media en fans spreken schande over voetbal-staking Jong Oranje: zwj avondje in Athene IRESKENS Ei ELI's mannenmode WOENSDAG 13 APRIL Terugkeer Coerver zorgt voor bestuurs crisis Roda ZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de Europese voetbalunie, de UEFA, buigt zich zater dag over de zaak-Ronald Koeman. De UEFA heeft naar aanleiding van uitspraken van de in ternational van PSV in het maandblad 'Sport In ternational' van april een onderzoek gelast. Tuchtcommissie Europese titel kick-boksen Ramon Dekker Poolse ritzege in Nedersaksen Goede ervaringen ■BEBIB9BI Schotse voetballers voor rechter Zürich ontslaat Linford )E ST™ SPORT 2 WQE SL - Breskens gaat in de twe et zondagamateurvoetbal enkel en tegemoet. Donderdag krijgt zoek en zondag is het te gast bij Almere Giants heeft grootse plannen Schultz en Witvoet ronde verder Badmintonploeg weer onderuit John Willems bijna Ajacied Bochum in Duitse bekerfinale Start Omloop in 's-Heerenhoek mannenmode - MCGREGOR - GARDEUR - VAN GILS - LE DUB - NIK BOLL - PATRAVA Nieuwstraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 i DE STEM l>/pg%£ BRUSSEL (ANP) - Anatoli Karpov lijkt in Brussel op weg het eerste schaaktoer nooi voor het circuit om de wereldbeker op zijn naam te brengen. Hij boekte dins dag in de tiende ronde een fraaie zege op Jonathan Speelman. De Brit, die eerder lijstaan voerder was, viel terug naar de middenmoot na zijn tweede achtereenvolgende verliespar- tij. In de negende ronde kreeg hij een nul te slikken tegen de laag geklasseerde Hongaar Gyula Sax. Jan Timman brak zijn partij in winnende stand af tegen de Sovjetrus Mikail Tal. Dit duel wordt vandaag uitge speeld. Karpov kreeg opnieuw de publieksprijs van 5.000 frank (260 gulden) voor de beste partij van de dag. Door zijn zege heeft hij nu zeven punten, één meer dan zijn landgenoot Alexander Beljavski, die remise overeen kwam tegen de Hongaar Lajos Portisch. Beljavski heeft echter een partij minder gespeeld. Karpov, die nog een relatief ge makkelijk programma heeft, en Speelman volgden tot en met de zesde zet het aangeno men dame-gambiet uit de par tij Karpov - Timman, die de oud-wereldkampioen in de zesde ronde won. Karpov week met zijn zevende zet (Lcl-e3 in plaats van Pgl-e2) als eerste af. Er ontstonden scherpe verwik kelingen, waarbij Speelman genoodzaakt was op de 22e zet een kwaliteit te offeren. Hij had echter compensatie in de vorm van sterk paardenspel. Lange tijd was het niet duide lijk hoe Karpov door de zwarte vesting zou moeten breken. In tijdnood maakte Speelman het de Rus echter wel heel gemak kelijk door op de 41e zet een paard cadeau te geven. Speel man kon onmiddellijk opgeven. Voor Jan Timman zag het er tegen Mikail Tal lang somber uit. De sluwe Sovjetrus ver overde in de Rauzervariant van het Siciliaans (vaak door Sosonko gespeeld en ook op het repertoire van Piket) een kwa liteit en zette Timman onder zware druk. De 52-jarige Tal kon kennelijk in het zesde uur niet meer zo helder denken, an ders is de blunder op de 52e zet nauwelijks te verklaren. Hij schonk Timman een loper, waardoor de Nederlander in eens uit alle problemen was en zelfs aan winst kon gaan den ken. Tal haalde nog de tweede tijdcontrole, waarna Timman zijn 61e zet onder couvert afgaf. De experts verwachtten, dat Tal zonder verder spelen de strijd zal staken. Uitdagen tiende ronde: Winants (Bel) - Seirawan (VSt) 0-1, Sax (Hon) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Kar pov (Sov) - Speelman (GBr) 1-0, Andersson (Zwe) - Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2, Salov (Sov) - Sokolov (Sov) 1/2-1/2, Nogueiras (Cub) - Nunn (GBr) 1/2-1/2, Tal (Sov) - Timman (Ned) afg, Portisch (Hon) - Bel javski (Sov) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) vrij. Stand: 1. Karpov 7 punten (uit 10), 2. Beljavski 6 (9), 3. Salov 6 (10), 4. Portisch 51/2 (9), 5. Speelman, Lju bojevic en Nunn 5 (9), 8. Andersson 5 (10), 9. Nikolic en Tal 4 1/2 en 1 afg. (9), 11. Seirawan 4 1/2 en 1 afg. (10), 12. Sokolov en Kortsjnoi 4 (9), 14. Nogueiras 4 (10), 15. Timman 3 1/2 en 1 afg. (9), 16. Sax 3 (10), 17. Winants 11/2 (10). Koeman naar UEFA-zitting? KERKRADE (ANP) - Dins dagmorgen heeft Hens Coerver zijn werkzaamhe den als manager van Roda JC hervat. In de zomer van 1986 moest Coerver bij Roda JC het veld ruimen in het kader van de bezuinigings operatie die nodig was na de zogenaamde zwart-geld-af- faire. Coerver werd toen op gevolgd door Rob Baan, die een dubbelfunctie als trai ner-manager op zijn schou ders nam. Manager Baan zelf stapte in februari 1988 uit eige ner beweging op, toen hij had vernomen dat aan het einde van het huidige seizoen zijn verbintenis niet zou worden verlengd. VW-trainer Jan Re- ker, die volgend seizoen Rob Jacobs als trainer opvolgt in Kerkrade, heeft zich positief opgesteld ten aanzien van de terugkeer van Hens Coerver. De rentree van Corver (61) is tot stand gekomen op aandrang van geldschieter Nol Hendriks en de andere grote sponsors, die in Coerver de aangewezen persoon zien voor de positie van commercieel-manager. De rentree van Coerver heeft met een geleid tot een bestuurscri sis bij Roda, want voorzitter Wim Jense, secretaris Leo Brandts en bestuurslid Harry Stevelmans die fel gekant wa ren tegen de komst van Coer ver, hebben met onmiddellijke ingang hun functies ter be schikking gesteld van de in de gradatiegevaar verkerende eredivisieclub. Volgens de secretaris van de tuchtcommssie, René Eber- le, behoeft Koeman zelf niet te verschijnen bij de straf zaak. „Maar hij is natuurlijk welkom bij de zitting", al dus de Zwitserse functionaris. De UEFA heeft de affaire in onderzoek genomen, omdat Koeman met zijn uitlatingen over doelbewust gemeen spel de belangen van de voetbal sport heeft geschaad. Bonds voorzitter Jo van Marle, ook penningmeester van UEFA, had onmiddellijk na de publi catie van het interview aange kondigd dat hij de Europese unie in kennis zou stellen van, de opvattingen van de PSV-li- bero. Volgens secretaris Eberle baseert de tuchtcommissie on der leiding van de Italiaan dr. Barbe zich uitsluitend op eigen informatie. „We hebben wel contact gehad met de KNVB, maar wij verzamelen onze eigen inlichtingen. In deze za ken opereert de tuchtcommis sie van de UEFA altijd zelf standig". PSV stuurt in ieder geval een vertegenwoordiger naar de zit ting van zaterdag in Zürich. Manager Ploegsma liet weten dat pas aan het eind van de week wordt beslist, wie er na mens de Eindhovense club in Zwitserland verschijnt. „Wij moeten ons daarover intern nog beraden. We sturen iemand. Dat zou best wel eens Ronald Koeman zelf kunnen zijn", aldus Ploegsma. De tuchtcommissie van de na tionale voetbalbond, de KNVB, wacht de gebeurtenissen in Zwitserland af. Mr. Van Oost veen, de voorzitter van de tuchtcommissie betaald voet bal, zegt dat de eerste verant woordelijkheid in de zaak bij de UEFA ligt. „De uitlatingen hebben in de context van de UEFA-wedstrijd Bordeaux- PSV plaatsgevonden. Als de UEFA straft, dan zullen wij het beginsel föépassêri 4 dat je iemand niet twee keer kunt straffen voor één vergrijp", al dus de jurist uit Gorssel. De tuchtcommissie, die het bewuste interview heeft bestu deerd, vindt dat in deze zaak eventuele actie slechts kan worden ondernomen in op dracht van het bestuur betaald voetbal of het bondsbestuur. „Het bestuur betaald voetbal zou moeten vinden, dat hier een schending heeft plaatsgevon den van het reglementsartikel, dat zegt dat dat je de belangen van de voetbalsport niet mag schaden. Maar wij hebben van enig bestuur nog nooit wat ver nomen", zo liet Van Oostveen dinsdag weten. Bij de UEFA werd de door van Oostveen aangegeven volgorde wel gehanteerd. Het bestuur gaf de tuchtcommissie had om een schriftelijke ver klaring verzocht. „Het is een verduidelijkende brief geweest, geen verontschuldigende", al dus Koeman, die geen woord naar buiten wenste te brengen over het schrijven. De libero wilde ook niets zeggen over de eventuele tak- tiek bij een bezoek aan de Europese strafcommissie. Hij zei wel het voordeel te zien van een persoonlijk bezoek. Vol gens manager Ploegsma wordt de delegatie van PSV, die de zitting van de tuchtcommissie moet bijwonen, deze week sa mengesteld. De Eindhovense club heeft nog niet besloten welke jurist meegenomen wordt naar Zürich. Zou de UEFA besluiten Koe man een straf van één of twee wedstrijden op te leggen, kan hij daartegen niet in beroep gaan. In het reglement van de UEFA staat dat tegen straffen tot en met twee wedstrijden geen beroep mogelijk is. Ronald Koeman riep eind oktober vorig jaar het publiek voor aanvang van de wedstrijd FC Utrecht-PEC Zwolle op tot mede werking in de strijd tegen het voetbalvandalisme. Nu maakt de PSVer kans op een UEFA-schorsing vanwege zijn (onsportieve) uitlatingen in een sportblad. - foto anp opdracht zich over de zaak te buigen. Koeman heeft dinsdagmid dag de zaak besproken met manager Ploegsma. Eind vo rige week hebben Koeman en PSV een brief gestuurd naar de UEFA, waarin de affaire is uit een gezet. De Europese Unie Van onze sportredactie BREDA - Ramon Dek ker uit Breda mag zich sinds maandag naast Europees kampioen thaiboksen, nu ook Europees sterkste kick bokser noemen. In Eindhoven versloeg Dekker de regerende kampioen Kevin Norris uit Eindhoven in vijf ron den. ROME (Reuter) - Politici, media en woedende tifosi heb ben hun krachten gebundeld tegen de beslissing van de Italiaanse voetballers om komend weekeinde te staken. „De staking is dwaas en een teken van onverantwoorde lijkheid", aldus het sportdagblad Gazzetta dello Sport. Bijna alle voetballers van de 144 betalende clubs willen met de aangekondigde staking hun ongenoegen uiten' over het be- sluit van de bond om vanaf het seizoen 1990/'91 een buitenlan der toe te laten bij clubs uit de Serie B. Volgens de spelers krijgen Italiaanse talenten zo steeds minder kans om door te breken. BAD HARZBURG (SID/DPA) - De Oostduitser Dirk Meier heeft dinsdag in de negende etappe een Poolse etappezege niet kunnen voorkomen. Uitslag negende etappe van Einbeck naar Bad Harzburg: 1. Jaskula (Pol) 3.40.00, 2. Meier (Odl), 3. Wüller (WD1), 4. Kirsipoe (Sov), 5. Mierzejewski (Pol), 6. Tammesaloe (Sov) allen zelfde tijd als de winnaar. Klasseringen Nederlanders: 12. De Vries z.t, 38. Knuvers op 7.06, 67. Ra demakers op 14.25,68. Teuben op 15.04,73. Sienders z.t Algemeen klassement: 1. Meier (OD1) 30.04.11, 2. Jaskula (Pol) op 12 sec., 3. Tammesaloe (Sov) op 1.31,4. Lom (Tsj) op 2.17, 5. Mierzejewski (Pol) op 2.41, 6. De Vries (Ned) op 2.53. 28. Knuvers op 11.38, 43. Rademakers op 18.27, 52. Teuben op 25.45,64. Sienders op 45.18. De Gazetta dello Sport gaat verder: „De strijd om het voet balkampioenschap heeft nog nooit stil gelegen. Dat is (of was) iets om trots op te zijn". De krant voegt er aan toe dat de competitie zelfs na zware aardbevingen in 1976 en 1980 gewoon doorging.Politici heb ben hun afkeuring uitgespro ken in het parlement. „De fans worden de dupe", zei de so ciaal-democraat Constantino del Osso. „Supporters hebben geen begrip voor een staking van mensen die zoveel geld per jaar verdienen". Italiaanse kranten melden dat, als de staking doorgaat, de spelers boete moeten betalen aan hun club. Het zou Diego Maradona bijvoorbeeld het loon van een week kunnen kos ten, ongeveer 50.000 gulden. De leider van een Torino-fanclub zei dat de fans een eventuele staking later zullen vergelden door massaal weg te blijven. De presidenten van de clubs in de Serie A en B komen don derdag in Milaan bij elkaar om over de problemen te praten. Door Gerard Kessels ROME - Het Nederlands voetbal moet zich voorbereiden op een tweede aderlating. Geen land is mo menteel zo in de kijker van de rijke Italiaanse clubs als Nederland. Na Gullit en Van Basten zal een tweede lichting Nederlands voetbaltalent naar de overzijde van de Alpen ver huizen. Wie Koeman, Witschge, Winter, Van 't Schip en Vanenburg zijn, dat weten ze in Italië precies. 'Nederlanders zijn een uitstekende investering, opgepast met Belgen en Engelsen', schrijft Italië's grootste sportkrant de Gazzetta dello Sport voor clubbestuurders die nog twijfelen. De zakken met lires staan weer klaar. Bovenaan op het Italiaanse verlanglijstje staat de PSV'er Ronald Koeman. Fiat-eigenaar Giovanni Ag nelli, die PSV in Madrid aan het werk zag tegen Real, toonde zich na terugkeer zeer onder de indruk van de blonde Ne derlander. Agnelli, samen met broer Umberto de geldschieter van Juventus, wil met een paar kapitale aankopen het diep ge zakte Juventus uit de put halen. Ook AC Milan heeft interesse. De clubbestuur ders zijn er van overtuigd dat een de fensie met Franco Baresi en Koeman de sterkste van de Italiaanse competitie zal zijn. Maar één man ligt dwars: presi dent Silvio Berlusconi wil vasthouden aan de Argentijn Claudio Borghi als derde buitenlander naast Gullit en Van Basten. En Berlusconi's wil is wet. Nils Liedholm, die ooit met Faas Wil kes in Milaan speelde en nu AS Roma traint, aarzelt geen moment als hem ge vraagd wordt welke buitenlander hij naar de eeuwige stad zou willen halen: Koeman. Ook Sampdoria en het Napoli van Maradona, waar reserve-spelers vier tot zes ton netto per jaar verdienen, zijn bereid de Nederlander met open ar men te ontvangen. Kritiek op Koeman is er van oud-topspeler Sandro Mazzola. Koemans' uitlatingen over de brutale uitschakeling van de Fransman Tigana door clubmaat Gilhaus, zijn ook tot in Italië doorgedrongen. „Een voetballer met die instelling past niet bij de stijl en de mentaliteit van Juventus", consta teert Mazzola. Hoewel hij nog erg jong is, wordt de Ajacied Aron Winter door een reeks Ita liaanse topclubs op de voet gevolgd. Vooral Fiorentina is geïnteresseerd. PSV'er Vanenburg mag zich in de be langstelling van Juventus verheugen. AC Milan zegt nog een optie hebben op Frank Rijkaard, maar de club zal die niet verzilveren gezien de huidige royale bezetting van het middenveld. Sampdoria, derde op ranglijst, heeft be langstelling voor de ex-Ajacied die mo menteel voor het Spaanse Zaragoza speelt. Zo blijft de carrousel van de markt op volle toeren aan het draaien. Ook voor Ajacied Rob Witschge, wiens achternaam door Italiaanse kranten als 'onmogelijk' bestempeld wordt, maar voor wie de belangstelling daarom niet minder groot is. De grote belangstelling voor Neder landse spelers hangt voor een belang rijk deel samen met de recente succes sen. Maar er is meer. Ook het Engels na tionaal elftal draait geweldig, maar over het kopen van Engelse topspelers wordt nauwelijks gepraat. Italië heeft goede ervaringen met Nederlanders en slechte met Engelsen. De ex-Liverpool- speler Ian Rush, een jaar geleden met veel tamtam binnengehaald bij Juven tus, geldt met de Duitser Rudi Voller van Roma als de grootste miskleun van het seizoen. In een extra-bijlage heeft de Gazzetta dello Sport eens op een rijtje gezet hoe de buitenlanders het de afge lopen acht jaar gedaan hebben. De bijlage ziet er uit als een consu mentengids voor het uiterst exclusieve clubje van schatrijke voorzitters, dat elk jaar met miljarden lires smijt om het elftal te versterken. Wie kopen, wie ver mijden? Het is een verhaal van goede investeringen en kapitale mislukkingen. Nederlanders leveren in de regel hun geld op, zo concludeert de krant. Neder land komt direct achter Argentinië op de tweede plaats. Ruud Gullit figureert samen met de Argentijn Maradona en de Braziliaan Falcao in het selecte rijtje 'super'. Ruud Krol die bij Napoli speelde staat onder het hoofdje 'uitstekend'. Als 'goed' wordt Wim Kieft (Pisa, Torino) gekwa lificeerd. Van de Korput (AC Milan) is 'voldoende'. De enige onvoldoende is voor Jan Peters (Genua). Marco van Basten is vanwege zijn lange blessure niet ingedeeld. Een gezonde Van Basten zou Nederland ongetwijfeld op gelijke hoogte of zelfs boven Argentinië hebben geplaatst. Een heel behoorlijk rende ment hebben ook de Denen. Momenteel spelen er drie Denen in Italië: Elkjaer- Larsen (Verona), Berggreen (Torino) en Laudrup (Juventus). Minder wordt het al met de Brazilianen en de Westduit sers. Belgen en Engelsen kunnen maar beter in het noorden gelaten worden. •vX y.'ii v.v ATHENE (ANP) - Jong Oranje krijgt vanavond inj halve finale van het toernooi om het Europees pioenschap voor landenteams voor spelers tot en 21 jaar te maken met de naweeën van het bomincii tijdens de wedstrijd Nederland - Cyprus, in oktol Rotterdam. De Grieken reageerden destijds furieus op de beslissing] de beroepscommissie van de UEFA om de wedstrijd te overspelen, waardoor een laatste kans op plaatsing vt eindronde van de Europese titelstrijd verdween. Het duel tegen Jong Oranje hebben de Grieken nu aange; om de revanchegevoelens nieuw leven in te blazen. De Griekse media hebben er de afgelopen week alles daan een onvriendelijke stemming tegen de jonge Ne landse internationals te kweken. Met grote koppen rie kranten de bevolking op de wedstrijd in het Karasl stadionen Athene (capaciteit 45.000 toeschouwers) te ken. „Voor de Griekse voetbalbond is de bom-affaire daan, voor het volk nog niet. De media proberen het vut nu weer op te stoken", reageerde woordvoerder Kiappe; de Griekse voetbalbond op de overdreven aandacht voor) duel. De Griekse bond is er echter eveneens alles aan gele de finale van het toernooi te bereiken. Het bekerprograr van woensdag werd, in tegenstelling tot in Nederland plaatst. De spelers, die voor de uitschakeling van Tsjech] wakije al 5000 gulden kregen, kunnen nu 7500 gulden rij| worden als de finale wordt gehaald. De Nederlandse j( dinternationals komen er wat dat betreft een stuk sle vanaf. Zij krijgen voor een finaleplaats 1000 gulden dei Bondscoach Nol de Ruiter, in Athene bijgestaan door van Lingen, bekommert zich nauwelijks om de stemm makerij. De Utrechter heeft andere zorgen aan zijn ho Door het wegvallen van de Ajacieden Winter en Wit® de PSV'ers Viscaal en Linskens (bekerverplichtingen) et geblesseerde Ellerman en Danen werd zijn selectie sterkt gedund. Vooral de bezetting van het middenveld levert blemen op. De bondscoach reageerde verbaasd op de hou van PSV. Eerder had manager Ploegsma al zijn mede: king toegezegd. De afspraak werd zondagavond op het ste moment teruggedraaid. GLASGOW (SID) - In Glasgow is dinsdag op opzienl proces begonnen tegen vier beroepsvoetballers. Woods, Terry Butcher, Graham Roberts en Frank McA; nie moeten zich tegenover de rechter verantwoorden hun gedrag tijdens het beladen duel tussen Celtic en Gl gow Rangers (2-2) in oktober 1987. Het viertal is in staat' beschuldiging gesteld wegens het opruien van de suppoi door slaags te raken op het veld. Tijdens de wedstrijd v Celtic-aanvaller McAvennie handtastelijk ten opzichte;: Rangers-doelman Woods. Diens ploeggenoten Butcher Roberts schoten hem bij de ontstane vechtpartij te hulp. ZURICH (SIZ) - FC Zürich heeft dinsdag John Linlori staande voet ontslagen. De Engelse spitsspeler, vele jars Nederland actief, was pas zes maanden in dienst van] Zwitserse voetbalclub. Volgens voorzitter Sven Hotz wist Linford zich niet a: passen aan de Zwitserse normen en mentaliteit. Hij verschillende kansen hebben gekregen zijn gedrag te apdgren. Op gjrpndv^ de negatieve ontwikkelingen Linford dinsdag op straat gezet. Eerd Van onze sportmedewerker rERNEUZEN - Maartense Tapijt uit Middelburg is reeuws kampioen zaalvoet bal geworden. In de finale ïm deze titel klopt het in de revanche' Goalgetters uit ferneuzen met 3-8. Goal etters leek na de eerste redstrijd in Middelburg Bn goede uitgangspositie p de titel te hebben. De 3- -nederlaag was niet on- verkomelijk. jthans zo leek het. In de eigen orthal 't Zwaantje werd de sgionale kampioen echter fiks i oren gewassen. Met name in e tweede helft kwam de Ter- leuzense ploeg veel tekort In de eerste het mogen n<j was er 2 Paul maakte,) de op kening deze opl4 thaan nog voor 3. Treffe riode van itel :el komt eveneens twee keer bir ;OC'17 ontvangen te hebben krijgt he op bezoek in de derde klasse D. Clinge m een uitwedstrijd. HW'24 komt in eneens twee keer binnen drie dagtj ontvangt het vrijdag en zonda j Philippine. Linford dinsdag op straat gezet. Eerder kreeg ui viseur de raad naar.andere club voor de-spits uitte! ken. ALMERE (ANP) - Geïnspireerd door de sky-boxen Ajax, gaat de nieuwe honkbal-hoofdklasser Giants Almere op de dure toer. In een nieuw te bouwen sta komt een VIP-loge voor zestig personen. Die moeten wel vijfduizend gulden voor een fauteuil betalen, met minimum afname van vier stoelen en een contractduuri driejaar. TOKYO (AFP) - Brenda Schultz en Hester Witvoet zijn) damestoernooi van Tokyo goed begonnen. De tweejt Nederlandse tennisspeelsters zegevierden over tegei sters, die veel hoger op de wereldranglijst staan. Seis versloeg met 1-6, 6-1, 6-3 de als derde geplaatste Zwe Catarina Lindqvist en Hester Witvoet won met 6-2,6-1; de Westduitse Silke Meier. Uitelagen eerste ronde: Bikova (Sov) - Inoue (Jap) 0-6,6-4,6-1, Schultz (Ni Lindqvist (Zwe) 1-6,6-1,6-3, Zvereva (Sov) - Yanagi (Jap) 6-0,6-4, Savji (Sov) - Okamoto (Jap) 6-3,2-6,6-3, Gigi Fernandez (VSt) - Van Nostrandffl 7-5,7-5, Witvoet (Ned) - Meier (WD1) 6-2,6-1, De Vries (Bel) - Smylie (Amlf 4-6,6-1. KRISTIANSAND (Reuter) - De nationale badmintonpll is in het landentoernooi van de Europese titelstrijd ui] schakeld voor een hoge eindklassering. De ploeg leed gi ren in Kristiansand de tweede opeenvolgende nederlaag tweede keus van Engeland was voor de Nederlandse p' te sterk (3-2). Eerder had de ploeg al met 1-4 verloren Zweden. Door de nederlagen eindigde de equipe van tt Martij n van Dooremaalen in poule B op de laatste plaj Vandaag speelt Nederland tegen Schotland, de nui drie van poule A, om de vijfde plaats. Eindstand in poule Poule A: 1. Denemarken 2-4,2. Sovjetunie 2-2,3. S 2-0. Poule B: 1. Zweden 2-4,2. Engeland 2-2,3. Nederland 2-0. Finale: Zweden - Denemarken; Se plaats: Sovjetunie - Engeland; 5c p Schotland - Nederland. AMSTERDAM - Ajax heeft een bod van 1.5 miljoen g uitgebracht op Ron Willems, een 21-jarige middenvel] van FC Twente. Tussen het Amsterdamse bod Twentse vraagprijs ligt nog een gat van vijf ton.Drie| geleden trok FC Twente de makkelijk scorende middenj der voor 180.000 gulden van PEC/Zwolle aan. Zijn contfj loopt door tot medio 1989. Voor Willems waren ook FtJ oord en Roda JC in de markt. Die clubs konden of v" niet verder gaan dan acht ton. Namens Ajax is er gister^ Athene, waar Willems vandaag als speler van Jong Og tegen Jong Griekenland speelt, met de speler zelf onder deld.Ajax-manager Arie van Eijden daarmee geconi teerd: „Mijn naam is even Haas, ik weet hier niets van". BOCHUM (SID) - VfL Bochum heeft zich, met de Neder] der Rob Reekers in het basisteam, door een over van 2-0 op Hamburger SV als eerste geplaatst voor] Duitse bekerfinale. Verdediger Kree opende na 27 min de score. In de 60e minuut zorgde de Pool Iwan voor derf stand. De tegenstander van Bochum in de finale wordt] daag bekend, als Werder Bremen in eigen huis tegen1! tracht Frankfurt speelt. Met het in de plooi brengen van de comeptitie kan tevens een duidelijkheid ontstaan, ikens, dat met veel tegen- g vorige week van Sarto •loor, staat voor de klus twee :r binen drie dagen te win- Minder kan eigenlijk iet," al'.us het Breskens- ip. Dihoudt in dat Sluiskil ider de duim gehouden moet irden en dat VOAB twee da- later eenzelfde lot moet on- irgaan. Zaken die Breskens iOdig heeft om de water- op behoud op het twee- asserschap te behouden. Sluiskil, dat volgens spits ard Maas hard toe is aan overwinning, kan vrijuit ien. Het pakte in de voor inde duels voldoende punten zonder zorgen het einde te ilea Gerard Maas: „Ik hoop een aantrekkelijke derby. ;t is alleen jammer dat we ider goed draaiea Kansen leppen doen we bijna niet. les hangt momenteel af van ;enaamde stilstaande situa- Hoekschoppen en vrije ippen dus." In deze zelfde le klasse kan Baronie na- loeg kampioen wordea Het ;t daarvoor van concurrent xikzee winnen. In de derde klasse kan Clinge ider druk de competitie uit- len. De kansen op de titel OP TELEVISIE WOENSDAG 13 APRIL Nederland 2:18.15 Veronica Sport Nederland 3: 15.00 Studio sport (wielrennen: Waalse PP] Studio sport (met bekervoetbal). België 2:15.00 (Waalse Pijl). Duitsland 1:20.10 Sport extra. Sky: 23.30 Internationale motorsport. Super: 22.40 Supersport, 23.40 Soccer scene. Van onze sportmedewerker 'S-HEERENHOEK - De Omloop van Borsele start zoals gewoonlijk op de Molendijk in 's- Heerenhoek om 14.00 uur. De eerste door komst staat daar ge pland om 14.36 uur, de volgende passage is om 15.12 uur en de finish wordt verwacht om 15.48 uur. -let organiserende comité beschikt over zestig me dewerkers, waardoor on der andere alle kruispun ten beveiligd kunnen worden. Voorts zorgt de rijkspolitie van de ge meente Borsele er, met medewerking van de Ver- eersgroep Middelburg, voor dat alles op rolletjes tan verlopen. Naast een commandowagen van de politie en een aantal mo toren gaan onder andere m ^e. volgerskaravaan mee vier jurywagens en le materiaalwagens, waarvan er één bestuurd wordt door Jan Raas Uiteraard zijn ook de £HBO, ronde-arts dokter wartelé en de pers pre sent bij de volgers. Wed strijdleider is Adrie de winter. Het jurykorps be staat verder uit Pierre Eijsackers, Jan Roovers, Wim Luitwieler, Frans van Dorselaar, Eddy Boogaart, Wim van Stel, Wim van Eenennaam, Mi chael de Pooter en Piet «heers. De permanence gevestigd in het clubge bouw van de voetbalver eniging Patrijzen. zijn voor! derdag) prima ligt het Bergen i speelt, willen de eenmaal de forma de Block Axel dag op het weer j de tegen man, zeil gens een gelopen 1 duels: moet. Te moeilijk ter SC kunnen len van kelblessu is verre mate geli man, die raakte. Roosend underdo Goesenai Gaat koploper vierde Deze vr| avond dan gast! opponent HW'24-1! ken. Wan is het 'md formatie den! nenopp Zonda* lippine duel waa coach ommeel teldans. met on Vrijdag; ken en verder," doelman eveneens!; staat, wij moet hetl en niet i Ikgaeri twee mo waarin1 pakken."| dat uit) geven en Koewac strijd HW24 met nog afhankel' Van onze. 'S-HEEï vijfde voor nid terdag grar deze ke ting. Ve ren uit i land zijn in meter ld van Z> starten dijk in Naast j evenmin titeit. Er geschrev over 43 maxima.' wielerscl;

de Stem | 1988 | | pagina 8