HET IS NODIG DAT GEMEENTEN HANDEN IN EEN SLAAN gezamenlijk toeristisch beleid Britse pastores praten over 'geestelijk leven op platte land' Werklui stoten gasleiding lek Kantine voetbalclub Sluis is hard aan vervanging toe Longmans vindt CD A-kritiek onterecht KORT ZEEUWS Ongevallenregeling voor Westerschelde op komst DUIVENSPORT SCHIETINGEN 7QPELO MARKTEN PLAATSELIJK NIEUWS EXAMENS Wegwedstrijd van De Wielertoerist jEffTEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 13 APRIL 1988 MINISTER N. SMIT-KROES: ONGEVALLENBESTRUDING IN ORDE Nota T-CPfr*** ■oorstander TREINVERKEER UUR STILGELEGD |K HEB WEL DEGELIJK STANDPUNT RAAD VERKONDIGD' Breskens Oostburg A55 T20 ITan onze Haagse redactie PEN HAAG - Rijkswater- taat en de betrokken ge beenten werken momenteel ian een uitvoeringsregeling rij ongevallen op de Wes- er- en Oosterschelde. In die egeling wordt exact vast- -elegd wie welke maatregel noet nemen als er op een ran deze twee vaarwegen jen ongeval gebeurt. jinister N. Smit-Kroes (Ver eer en Waterstaat) schrijft dat antwoord op vragen van het Zeeuwse PvdA-Kamerlid J. Lilipaly. Voor de Oosterschelde treedt bovendien binnenkort een hoofdregeling in werking, waarin het principe van we1 derzij dse hulpverlening (tussen gemeenten en Rijkswaterstaat) is vastgelegd. De Wester schelde kent al een dergelijke regeling. Bovendien bestaat er voor beide Zeeuwse vaarwegen een zogenaamde 'waakvlamo vereenkomst', waarinde sa menwerking bij rampenbe strijding met een aantal in de Delta werkzame bergingsbe drijven is vastgelegd. Voor het Schelde-Rijnkanaal gelden al deze regelingen al. Lilipaly had zich naar aan leiding van recente ongevallen met tankers ongerust getoond over het niveau van de hulp verlening bij ongevallen op de Zeeuwse wateren. Volgens Smit-Kroes bestaat daartoe geen enkele aanleiding. Rijks waterstaat beschikt over vol doende gereedschap om ver vuiling van vaarwegen tegen te gaan en heeft voor de bestrij ding van waterverontreiniging 'passende maatregelen' getrof fen, aldus Smit-Kroes. De mi nister wijst er bovendien nog eens op dat Zeeland voldoende particuliere bergingsbedrijven kent om waterverontreiniging als gevolg van ongevallen te bestrijden. De minister schrijft verder dat er geen uitgewerkte model- bestrijdingsscenario's zijn voor andere calamiteiten dan wa terverontreiniging als gevolg van ongevallen. Dat is, gezien de grote verscheidenheid aan mogelijke rampen in de Zeeuwse wateren, onbegonnen werk, Wel zijn er afspraken ge maakt om bij rampen deskun digen en materieel zo snel mo gelijk ter plaatse te krijgen en informatie zo snel mogelijk centraal te verzamelen. Alle Zeeuwse gemeenten hebben in hun eigen gemeentelijke ram penplannen een zogenaamd 'meldings- en alarmeringssce nario' voor het geval er op Oos- ter- of Westerschelde of Schel de-Rijnkanaal een forse ramp uitbreekt. 5LÜIS - De drie West- teeuws-Vlaamse ge- neenten zijn van plan im in de nabije toe- :omst meer samen te verken op recreatief ;ebied. ■Iet is de bedoeling dat de gemeentebestuurders eind ieze week nog overleg zul- I len voeren over een geza- lenlijke aanpak van het ecreatiebeleid. Dit liet lurgemeester M. Everaers an Sluis dinsdag weten. 'olgens de Sluise burgemees- >r is het noodzakelijk dat de rie gemeenten op toeristisch lak de handen ineen slaan. Het toerisme is voor deze reek van enorm belang. We unnen als gemeenten bij onze emeentegrenzen geen bord :tten met 'stop, tot hier en niet ;rder'," aldus Everaers. Hj is jrder van mening dat het toe- sme zich niet laten stuiten oor gemeentegrenzen en dat loet worden geprobeerd om aamenlijk het toerisme in de igio naar een hoger niveau te rukken. In Sluis wordt momenteel de atste hand gelegd aan een ge- leentelijke recreatienota. Het incept van deze nota wordt in dezer dagen besproken tij- ns een speciale commissie- irgadering. De gemeente Oostburg heeft irige maand zijn eigen nota r het recreatiebeleid gepre- iteerd. Deze werd veertien igen geleden besproken tij- ms een vergadering van de reatiecommissie. Het is de loeling dat de nota's van de 'ee gemeenten binnenkort last elkaar worden gelegd, tracht zal dan worden om de leidslijnen op elkaar af te immen. De gemeente Aardenburg larentegen beschikt niet over in specifieke recreatienota. ik wordt er binnen het amb- lijk korps niet aan gewerkt. !el beschikt deze gemeente 'er een toeristisch-recreatief :ieplan, waar een pakket aan nemen maatregelen voor de irdere uitbouw van het toe- me in en om Aardenburg in vastgelegd. „Vanuit Aarden- irg werd in het verleden al gedrongen op een beleids- iie op recreatief toeristisch k van de drie West-Zeeuws- amse gemeenten gezamen- zo liet een woordvoerder jn de gemeente Aardenburg feten. De Britse pastores voor hun bus. Van onze verslaggever AARDENBURG - Een groep van dertig Engelse pastores van de Church of England arriveerde maandagavond in Aar denburg voor een drie daags werkbezoek aan Zeeland. Door de staking van de P&O zeelieden in Dover waren de uit de omgeving van Wells en Bath afkomstige geeste lijken genoodzaakt om uit te wijken naar de veer dienst Sheerness-Vlissin- gen.Enigszins verlaat kwamen de pastores aan bij het Van Eeghenhuis in Aardenburg waar zij ver welkomd werden door be geleider Nico Peterse. Dinsdagochtend werd er na het ontbijt door de priesters gediscussieerd over het on derwerp 'het geestelijk leven op het platteland'. Het werk bezoek van de groep is toege- spits op dit thema. Na de discussie vertrokken de geestelijken per bus vanaf het vormingsinstituut voor een rondreis door West- Zeeuwsch-Vlaanderen. On der leiding van dominee C. Balk uit Sluis werden kerken in Retranchement, Sint-An- na-ter-Muiden en Cadzand bezocht. In de avonduren stond een bijeenkomst met pastores uit de West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten op het programma. De Oost- burgse pastor J. Pirenne hield tijdens deze bijeen komst een lezing over de oecumene in de streek. Het regionale Gregoriaanse Koor zong tot slot enkele liturgi sche liederen. Vandaag worden de dertig Engelse priesters in de vroege ochtenduren ontvan gen in het gemeentehuis van Aardenburg. Zij worden daar opgewacht door het col lege van Burgemeester en Wethouders. Na een toe spraak van burgemeester E. Jongmans verzorgt de Aar- denburgse heemkundige George van Vooren een inlei ding over de historie van de kikkerstad. Daarna bezoekt het gezelschap de Sint- Baafskerk. Na de middag reizen de gasten naar Bres- kens om op bezoek te gaan SfeGtarRf* FOTO DE STEM COR J DE BOER bij pastoor Omer Geilleit. Tijdens dit bezoekje wordt ingegaan op de het samen werkingsverband van plaat selijke kerkinstanties met de milieubeweging binnen het kader van de actie Redt de Schelde. Woensdag vertrekken de Engelsen naar Middelburg. Daar worden de pastores ontvangen door de Raad van Kerken. Na een rondleiding door de stad wordt het werk bezoek van de Britse pries ters afgesloten met een be zoek aan de Scheldewerf in Vlissingen. Van onze correspondent SLUIS - De kantine van de Sluise voetbalvereniging is hard aan vervanging toe. „Met het nodige lapwerk kunnen we nog hooguit een jaar vooruit", stelde J. Faas, voorzitter van de SV Sluis in de vergadering van de gemeentelijke sportcommissie gisteren. er zit nog een I ïd Opel-rijdersehap. U mst nooit ofte nimmer af te oor inruilen aan het beste tt dat de Opei-dealer ook voor ruilprijzen geeft, dat zal elke londig beamen. irgemeester E. Jongmans fri Aardenburg stelde giste- ook voorstander te zijn van nauwere samenwerking, vind dat wij binnen het jrband van de drie gemeenten I naar moeten streven om za- i waar de belangen van de 'schillende gemeenten elk- f raken gezamenlijk aante kken. Dat neemt echter niet fSdat we ook oog moeten Iboen voor de belangen van [rest van Zeeuwsch-Vlaan- en op recreatief vlak," aldus Pgmans. Het ziet er echter nog niet naar uit dat de nieuwe kantine er komt, ondanks dat de raad al een bedrag van ƒ25.000 heeft uitgetrokken. Wethouder A. Oosterling deelde de bezorgd heid van de voorzitter van de voetbalclub, maar vond het kostenplaatje-ƒ165.000 zonder btw-geen kleinigheid. „We zullen ons best doen. Binnen kort heb ik een gesprek in Mid delburg met de provinciale be stuurders en we zullen kijken wat daar de subsidiemogelijk heden zijn". Aangaande de aanleg van een nieuwe vloer in de plaatse lijke sporthal had de commissie minder problemen. De aanleg komt neer op 54 mille en de le den waren van mening dat, als de raad straks hier zijn fiat aan geeft, zo vlug mogelijk met de werkzaamheden moet worden begonnen. Sluis krijgt met onderbre king van een jaar weer een avondwandelvierdaagse. Die zal worden gehouden van 12 tot en met 15 september. Ook zit er een prestatieloopmarathon in de pen. Initiatiefnemer K. Rijs- dijk was uitgenodigd zijn plan nen te komen toelichten in de commissie. De marathon wordt opgezet om geld bijeen te bren gen voor Richard van Wijns- bergen's handicap, oud-inwo ner van Sluis, medisch te laten verzorgen. Als datum was 22 mei geprikt, maar deze is niet meer haalbaar zodat naar een nieuwe datum zal worden uit gekeken. Ook gaat Sluis van gedachten wisselen met een bureau voor reclame-uitingen uit Alkmaar om te kijken of er BERGEN OP ZOOM - Werklieden hebben gistermorgen bij werkzaamheden langs de spoorlijn ter hoogte van het Kennedyviaduct aan de Parallelweg in Bergen op Zoom een gasleiding lek gestoten. Het ontploffingsgevaar, dat aanvankelijk dreigde, bleek achteraf mee te vallen. A. Oosterling: 'We zullen ons best doen'. FOTO DE STEM COR J. DE BOER in de plaatselijke sporthal mo gelijkheden liggen voor recla meborden, gepaard met finan ciële opbrengsten, die dan weer aan het Sluise sportgebeuren ten goede zullen komen. Het treinverkeer tussen Bergen op Zoom en Kruiningen werd tussen kwart voor elf en kwart voor twaalf stil gelegd. Vervol gens reed een beperkt aantal treinen, aanvankelijk met ge ringe snelheid, langs de plaats van het lek. De treinen reden met neergelaten stroomafne mers om geen vonken te ver oorzaken. Twee werknemers van NS- dochter Electro Rail Utrecht waren op het spoorwegempla cement vlakbij het station in Bergen op Zoom een pijp voor een aardleiding in de grond aan het brengen. Daarbij raak ten zij een aardgasleiding. De mannen lieten de pijp in de lei ding zitten, zodat de hoeveel heid gas die wegstroomde be perkt bleef. Volgens een woordvoerder van de brand weer in Bergen op Zoom viel VANG; an 0n2e verslaggever KRDENBURG - De Aardenburgse gemeester E. Jongmans meent dat de CDA-raadsfractie onte- P is bekritiseerd. Dat liet hij giste- f Weten in een reactie op het ver- petid schrijven van de christen-de- ra-?n over Jongmans uitlatingen de Westerscheldeoeververbin- i dat f?'^"^racbe stelde onomwonden vast 1|§rnans in het overleg van de ge- touf mtUUrderS van de drie West" ht ui!" Jaamse gemeenten het stand- bv re Aardenburgse raad inzake de niet verwoord had, maar zich zon dermeer schaarde achter de meningen van de collegeleden van de andere gemeenten. Jongmans bestrijdt dit. „Ik heb tijdens deze bijeenkomst wel degelijk het stand punt van de raad verwoord. Ik ben die uit spraak van destijds niet vergeten. Het bleek echter tijdens de OAS-bijeenkomst dat ik voor dit standpunt geen medestan ders vond bij andere collegeleden," aldus de burgemeester. Het feit dat hij de bijeenkomst bij woonde met 'twee petten op' leidde vol gens Jongmans tot enige verwarring. „Als burgemeester van Aardenburg heb ik het standpunt van de Aardenburgse raad ver woord, maar als voorzitter van de overleg groep moest ik het standpunt van de geza menlijke colleges naar buiten brengen. Op dat moment heb ik als voorzitter van de overleggroep de voorkeur voor een weste lijk van Terneuzen gelegen WOV-tracé uitgesproken," lichtte hij verder toe. „Persoonlijk," zo vervolgde Jongmans, „ben ik van mening dat de WOV er komen moet. Pas wanneer er zekerheid bestaat over de aanleg van een dergelijke verbin ding moeten we ons uitspreken voor een bepaald tracé. Mocht de keuze vallen op een westelijk van Terneuzen gelegen tra cé, dan zal ik daar eerlijk gezegd niet on gelukkig mee zijn." Jongmans is dan ook van mening dat hem niets te verwijten valt. „Zeker niet door het CDA, want onze meningen bevin den zich nog steeds op dezelfde golfleng te," zo benadrukte hij. het ontploffingsgevaar daarom mee. Een woordvoerder van de gemeentepolitie zegt, dat de si tuatie geen moment gevaarlijk is geweest. Voordat de brandweer werd ingeschakeld werden eerst energie- en waterleidingbe drijf Enwa uit Bergen op Zoom en de spoorwegpolitie gewaar schuwd. Personeel van Enwa was rond elf uur ter plaatse om het lek te dichten. Dit nam ge ruime tijd in beslag. De brandweer werd tegen half twaalf te hulp geroepen om de hoeveelheid ontsnapte gas te meten. De brandweer ar riveerde met twee mensen. Een brandweerman is praktisch de hele dag bezig geweest om de hoeveelheid gas te meten. De NS zette op het gestremde traject Bergen op Zoom-Krui- ningen tijdelijk bussen in. In de loop van de dag moest het treinverkeer nog één keer even onderbroken worden. De rest van de dag reden de treinen in beperkte mate voorzichtig langs'het lek om het risico zo veel mogelijk te beperken. Gehandicaptensport houdt open huis GOES - De Gehandicapten sport in Zeeland houdt deze week op tal van plaatsen open huis. Dat gebeurt aan de vooravond van de jaarlijkse collecte van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten van 18 tot 23 april. Middels het open huis wil de gehandi captensport alle gulle gevers laten zien wat er met hun geld gebeurt. Gisteravond vond al een bijeenkomst plaats over sport van geeste lijk gehandicapten in de LTS in Axel. Wat Zeeuwsch- Vlaanderen betreft wordt hetzelfde thema donderdag 14 april belicht in de EMM-zaal aan de Merwedelaan in Ter neuzen van 19 tot 21 uur, en gaat het op zaterdag 16 april-12.00 tot 13.00 uur-in de Driehoek in Hulst over zwemmen voor gehandicap ten. Miniatuur Walcheren verwacht goed '88 MIDDELBURG - Het attrac tiepark Miniatuur Walcheren in Middelburg, dat rond Pa sen weer de poorten opende, rekent op een goed seizoen. De directie baseert het opti misme op het gereedkomen van de weg over de storm vloedkering. Daardoor wordt niet alleen meer publiek uit Schouwen aangetrokken, maar zullen ook meer combi natie-bezoeken aan de Delta Expo en Miniatuur Walche ren worden gemaakt. Enkele 'beweeglijke' vernieuwingen verhogen bovendien de at- tractiewaarde van het park: een tweede treinstel op de lijn Amemuiden-Vlissingen en meer bestuurbare bootjes op het Veerse Meer. Tenslotte zijn of worden meerdere mo dellen vernieuwd met ge bruik van hoogwaardige ma terialen en nieuwe technie ken. Die vergen minder on derhoud, waardoor tijd vrij komt voor de aankleding van het park. Miniatuur Walche ren is geopend tot en met 23 oktober, dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur, in juli en augustus tot 18.00 uur. TERNEUZEN - Postduivenvere nigingen, aangesloten bij de kring West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, hielden zondag een wed vlucht vanuit Doornik, die overal een vlot verloop kende. VZV Hoofdplaat, 332 duiven, hoogste snelheid 1499,04 mpm: 1. Waebeke-Lucieer, 2. P. de Poor ter, 3,5 en 9. A. de Poorter en, zoon, 4. J. Steijaert, 6. P. Maes, 7. Poorter-Pij cke, 8. Th. de Ruijs- scher, 10. combinatie Den Hamer. Steeds Sneller IJzendijke, 188 duiven, 1510 mpm: 1 en 10. I. de Cocq, 2 en 3. P. Dellaert, 4 en 5. H. Dellaert, 6. B. Provoost, 7. J. Boerman, 8. A. Dellaert, 9. F. Die- leman. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 50 duiven, 1347 mpm: 1 en 2. J. de Vreeze, 3. A. Baerdemaeker, 4. C. de Cock, 5. H. Cocquit. Strijd in Vrede Groede, 167 dui ven, 1512,2 mpm: 1 en 10. L. van de Wege NS, 2. A. Manhave, 3,5 en 8. mevrouw Buijze, 4. A. Beun, 6. M. Elfrink, 7. O. de Zutter en zoon, 9. Ch. Verhage. Nog Sneller Breskens, 135 dui ven, 1537,39 mpm: 1 en 2. J. Reyn- voet, 3 en 5. W. Fenijn, 4. G. van Drie en zoon, 6 en 8. J. Notebaart, 9. Ch. de Looze, 10. gebroeders Pij cke. De Snelvliegers Oostburg, 115 duiven, 1457,86 mpm: 1,3 en 7. T. de Poorter en zoon, 2 en 8. M. Buysse, 4. R. van Hee, 5. W. Pre- nen, 6. T. de Jonge, 9. B. Maes, 10. J. van de Neste. De Getrouwe Duif Cadzsand, 190 duiven, 1497,66 mpmn: 1 en 5. Aart Vasseur, 2. A. Duininck, 3 en 4. Abr. Vasseur, 6. A. Mabelis, 7. W. Goossen, 8. G. Schrier, 9. Sj. Visser, 10. E. Riemens-Van Unen. Eerste de Beste Schoondijke, 108 duiven,1493,38mpm: 1,2 en 6 J. de Poorter, 3,4 en 8 J. Temmerman, 5. Cl. de Wever, 7. C. Jansen, 9. A. Luteijn, 10. J. Buijze. Hoop Biervliet, 90 duiven, 1521,48 mpm: 1,2,4 en 9. A. Provoost, 3 en 7. A. de Boevere, 5. Van de linde- De Regt, 6. M. de Dobbelaere, 8. P. Jansen, 10. J. Lecluyze. De Reisduif Breskens, vanuit Duffel, 88 duiven, 1167,82 mpm: 1 en 3. M. Quaars, 2,4 en 7. J. Ver sprille, 5. L. Verberkmoes, 6,8 en 9. J. van de Lijke, 10. R. Versae- vel. OUDELANDE - Zaal Centrum, Juliana, 23 schutters: Wip 1: eer ste hoge vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; tweede hoge, eerste en tweede zijvogel: B. Meijer, St.- Andries: derde zij vogel: J. Rijk, ADLM; vliegende vogels; J. de Bruin, St.-Andries en P. Maat, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vo gel: J. van de Guchte, Zorgvlied; tweede hoge vogel: C. Stoutha- mer, Edele Handboog; eerste en tweede zij vogel: B. Meijer; derde zij vogel: N. Schipper, beiden St.- Andries; grootste aantal (8): J. Goetheer, Juliana. 'S-HEERENHOEK - UNO, Jeugdhoeve, koningsschieting op doelen, 13 leden. Koning: Joh. Rentmeester: eerste prins: A. Gillesen; tweede prins: P. de Jonge. KAPELLE, 12 april - Fruitvei ling. Winston kg kl. 1 50-60 36-38, 60-70 63-75, 70-80 146-161, 80-90 113-135, kl. 2 55-60 34, 60-70 35, 70- 80 36-130, 80-90 101. Gloster kg kl. 1 60-70 66-80, 70-80 93-107, 80-90 83-96, kl. 2 60-70 44-46,70-80 50-81, 80-90 48-76. Idared kg kl. 1 60-70 54, 70-80 128, 80-90 114. Golden Delicious kg kl. 1 60-70 42-52, 70- 80 103-120, 80-90 144-153, kl. 2 60- 70 36-45,70-80 62-91, 80-90 103-124. Jonagold kg kl. 1 60-65 60-96, 65- 70 154-173, 70-80 236, 80-85 183, 85- 90 137, kl. 2 60-65 37,65-70 61,70-80 89-90, 80-85 110-112, 85-90 101. Conference kg kl. 1 55-60 82-93, 65-75 131-143, kl. 2 45-55 29-34, 55- 65 40-81, 65-75 71-123. Saint Remy kg kl. 2 50-60 21, 60-70 53-55, 70-80 52,80-90 40. Verpakt fruit: Gloster kg kl. 1 70-75 91-92,75-80 102. Jonagold kg kl. 1 70-75 216-224, 75-80 232-253, 80-85 258, 85-90 238. Schilappels Golden 65 op 48.30. Witte kroet 30.80. AMSTERDAM, 12 april - Aard- appeltermijnmarkt: In bintje 50 mm, oogst 87, werden 154 con tracten verhandeld voor levering april, bij een prijs van 17,50 tot 16,80 per 100 kg, 187 contracten levering mei tegen 18,00 tot 16,80 en 34 contracten levering juni tegen 19,20 tot 19,00. De stemming was goed prijshou dend. In bintje 50 mm, oogst 88, werden 36 contracten verhandeld voor levering april bj een prijs van ƒ29,30 tot ƒ29,00. De stem ming was prijshoudend. DE BOSKREEK - Tennisver eniging De Boskreek houdt vrijdag 15 april een algemene ledenvergadering. Op de agenda staat onder andere de financiering van de nieuwe kantine. Er moeten bij deze vergadering voldoende stem- gerechtige leden aanwezig zijn in verband met stem ming over die financiering. De vergadering begint om 19.30 uur in de kantine op de tennisbaan. Vanaf 11 april kan men de notulen bij het secretariaat afhalen. BOLLING - Op de Arjoan- bolbaan wordt zaterdag 16 april een prijsbolling gehou den, aanvang 13.30 uur. GEHANDICAPTEN - De ju nioren van SV Oostburg gaan in de kern collecteren voor de gehandicaptensport. De voet- balverenigng heeft het over genomen van atletiekvereni ging De Wielingen, die het de voorgaande jaren deed. De collecte geschiedt in het kader van het nationaal fonds voor sport gehandicapten en dient om de gehandicapte mens zijn sport te laten bedrijven. EINDHOVEN - Technische Universiteit, doctoraal natuurkundig in genieur met waardering: Paul van Waes, Heikant. E. Jongmans: 'Twee pet ten'. - FOTO DE STEM COR J DE BOER Van onze correspondent SLUIS - In de polders tus sen Heille, Aardenburg en Eede wordt zondag 17 april het derde onderdeel gehou den van het snelheidskam pioenschap van De Wieler toerist. Een wegwedstrijd over tien ronden en in totaal 47 kilometer. De wedstrijd start om 14.30 uur. Voor inschrijving, was- en kleedaccommodatie en prijs uitreiking kan men terecht bij café De Tol. Na de rollenkoers en de cross staat Aardenburger Johan Goethals aan de leiding. Zijn voorsprong op de regerend kampioen Rudy Buzeyn is ech ter minimaal. Ook Tonnie Veerman en Guido Paridaen zijn kandidaten, maar voor het kampioenschap komen zij niet meer in aanmerking. De triathlonners Terése Van Lare, Marco van der Meulen, Jan van de Linden en Jean Pierre Dhont (respectievelijk zesde tot en met negende in het tussen- klassement) nemen daags daarvoor deel aan de fietsloop- wedstrijd te Philippine. Waarschijnlijk komen zij wat moeilijker op gang dan hun alleen fietsende collega's. Bij de veteranen wordt José Delheye op afstand gevolgd dor Luciën Mussche en Riny Crom- heecke. Veel verandering wordt hier niet verwacht. Ri- nus de Moor en Piet Jansen strijden daarbij hun zoveelste duel uit als eerste Sluizenaar. Ze staan nu gelijk op de vijfde plaats.

de Stem | 1988 | | pagina 17