aats insen in Van icces Groepen Hit 'm or Lose bekend Voorwaardelijk en boete voor verboden wapenbezit DORST MEERDERHEID GS GEEFT 'VOORDEEL VAN DE TWIJFEL' Vlissingers bekennen vele vernielingen aan personenauto's Zeeland krijgt in '89 kenniscentrum zorgt in Axel voor opschudding ÏNE STOP BIJ ONZE SHOWROOM Bod op school Zevensprong is veel te laag 'HET LEEK NERGENS OP' Cabaretprogramma Bunkerwoningen moeten wijken voor de Deltadijk Eerste paal voor snoepfabriek Verduijn OFFICIER: EEN ONVERSTANDIGE HOBBY rudi rabolt j -I Alle Toyota modellen in voorraad! T27 MIDDELBURG - De zeven Zeeuwse waterschappen hoeven voorlopig niet bang te zijn voor een verdere fu sie. Een meerderheid van GS gaf hun gisteren 'het voordeel van de twijfel' in het streven naar een een drachtig beheer van het Zeeuwse oppervlaktewater. j middelburg - Er gloort DEPENDANCE VOOR BEDRIJFSLEVEN IN TERNEUZEN WOENSDAG 13 APRIL 1988 de eindigde ^1 fde in Dudzele J i VERBIEST uit Hula I achttiende in Lede 1®. nieuwelingen was J ;rde plaats voor sqj ZAAN uit Zuiddorpeii idee. ERIK VERHAty i werd zevende in nJ (ide weer van de laat- te Stekene toch ij Heel wat piloten, d# ien waren ingesteld en kokende motor 1 en bleek vooral in del manche de goede drajj gashendel al gevonden bben. In die finalereelal de Axelaar kopstart ei (de hij zich aan de eerstel in het wiel van 1 waarna hij de volgende t flink van zijn achtervol- vegliep. Alleen voor Mar-| lansen en Luc van Cl noest Cortvriendt nog ca-1 maar met vierde plaats werd hij derde in de eindstand UITSLAGEN 125 ee: 1. Jimmy Va l (Zelzate), 2. Patrick Piesseu) ansteen), 3. Gianni de Jong! U), 6. Gino van der Wie y. I. Andy Roeiers (België),lil lique de Rechter (Hulst). 1. Dirk Parldaens (België). i 125 ee: 1. Eric van Sostl -Gastel), 2. Marden Jansa skll), 4. Adwin Cortvriendt I I), 7. Gerton Traa (Westdorpe), nalen 255 cc: 1. Peter Faal 4. Ronald Doens (Bier- 1. Dirk Roesignol (België), 11 van Kruysaen (Klooetenan I aUonakn 25* ee: 1. Ad Vi jn (Rucphen), 10. Joha| 5 (Zaamslag). 1. Hugo Dhaemers (België), ears: 1. Lucien Borremial 3. Rudi Dieleman (Axel),t 1 rGljsel (Heikant). Steeds grote keus uit 100 „First Class" occasions Meer klasse minder kosten Speelhuislaan 156a Breda 076-712000 Stationstraat 12 Rijen 01612-3655 DE STEM VAN LAND Geen fusie waterschappen' Van onze verslaggever Hoewel dat niet ronduit werd bevestigd, valt aan te nemen dat de twee PvdA-gedeputeerden tegen stemden. Na een inspraak ronde langs enkele adviescom missies krijgen provinciale sta ten het college-besluit in juni voorgeschoteld. De staten moeten dan beoordelen of de zeven waterschappen hebben vol daan aan de opdracht die de Zeeuwse politiek hun begin vorig jaar gaf: zorg samen voor een integraal waterbe heer. Dat betekent dat de water schappen niet alleen via sloten en ge malen de waterstand regelen, maar ook verantwoordelijk zijn voor de kwaliteit van het water. Omdat dat een te zware taak zou zijn voor de betrekkelijk kleine Zeeuwse waterschappen wilde met name de PvdA vorig jaar een verdere fusie. Volgens het plan dat de staten toen voorgelegd kregen, zouden er maar twee waterschappen overblij ven: een in Zeeuwsch-Vlaanderen en een boven de Westerscheide. Maxi male druk op de politiek, uitgerekend in de verkiezingstijd, verijdelde dat plan, maar de waterschappen kregen wel de taak om binnen een jaar een degelijk samenwerkingsverband op touw te zetten. Het resultaat daarvan is de af spraak dat een eensluidend beleid tot stand moet komen via de Zeeuwse waterschapsbond. Voor de praktijk van alle dag, het waterbeheer, is een aantal samenwerkingsovereen komsten gesloten. De waterschappen blijven, eventueel in overleg met de watermaatschappij WMZ, gebruik maken van een laboratorium in Ter- neuzen. De Zeeuws-Vlaamse water schappen hebben nu een gezamen lijke adviesdienst en datzelfde geldt voor de waterschappen Walcheren, Tholen en Schouwen-Duiveland. Al leen het waterschap Noord- en Zuid- Beveland onttrok zich daaraan: het voelt zich groot genoeg om alles zelf te doen. In waterschapskringen groeide daardoor de vrees dat de politiek geen genoegen zou nemen met de ge maakte afspraken. Binnen GS geven CDA en VVD hun alvast het voordeel van de twijfel, maar de verantwoor delijke gedeputeerde J. de Voogd maakte gisteren wel duidelijk dat het provinciebestuur de waterschappen kritisch wil blijven volgen. GS hou den 'de druk op de ketel'. „Wat men heeft bereikt, is een op lossing, maar we zullen toch na enige tijd, bijvoorbeeld twee jaar moeten evalueren of het allemaal wel goed uitpakt. Bovendien is het zo dat de provincie wettelijk verantwoordelijk is voor de waterkwaliteit. We delege ren dat werk aan de waterschappen, maar zullen ze uiteraard in de gaten blijven houden. Dat is onze taak en onze bevoegdheid," aldus De Voogd. De gedeputeerde uitte vooral twij fels over de gewenste 'eenheid van beleid'. Die zou er moeten komen via de Zeeuwse waterschapsbond. „Maar dat is een platform dat geen vuist kan maken. Het is afhankelijk van de goede wil van de deelnemers. We zul len zien of dat voldoende is." TERNEUZEN - De Stichting Rhythm 'n Booze heeft heeft uit twintig ingezonden cassettebandjes de groepen gekozen die mee mogen strijden om de eerste plaats van het Hit 'm or Lose popfestijn. De eerste drie groepen staan aan staande zaterdag, 16 april, op het podium van De Piek in Vlissingen. Het gaat om Avital uit Middelburg, Scarlett O'Hara uit Middelburg en Under License uit Zierikzee. De avond wordt besloten met een optreden van Quite Simple uit Noord-Brabant. De aanvang is bij alle voorronden om 20.30 uur. I Het Zuidlandtheater in Ter- neuzen is op 30 april de plaats waar weer drie groepen mogen proberen zich te plaatsen voor de finale, de komende zomer op het popfestival Wave '88 in het Vlissingse Nollebos. Zilte I Swing uit Vrouwenpolder, Grand Slam uit Westdorpe en 'grande finale' uit een optreden van de Amerikaanse zangeres Sue Shalloner. De presentatie tijdens de drie voorronden is in handen van Bert van Leerdam, onder meer bekend als disc-jockey en presentator van de voormalige radio-piraat Radio Vrij. I Wally Tax als extra attractie I op de planken mag. De derde en laatste voor- I ronde vindt plaats op 14 mei in IBrogum in Zierikzee. De deel- I nemers zijn Carbazol uit Goes, IKick the Bucket uit Middel- 1 burg en The Passenger uit I Oostburg. Hier bestaat de ''Winnaars mag in ieder geval een single opnemen, het Zeeuwse popblad Gimmick stelt een uitgebreide persmap samen en ook de provincie sub sidieert Hit 'm or Lose. Vorig jaar stelde de provincie een eerste prijs van 5000 gulden be schikbaar. idraaiersronde werd in euws-Vlaamse Trimfe- |van deze goed georgani- :lg Patrick van Renter- C-cateaorie en de onver- Ferneuzen bij de vetera- nde plooi gelegd. Na am vijf ronden of achttien tó[ ïeter wedstrijd, reden al vijfj epen over de omloop metii i spits negen man. Die negen den nooit meer verontrust a trick van Rentergem uit Ml dgische Bellem vertrouwAI lidelijk niet op zijn snelle be-| Bij het ingaan van de laat oop van vier kilometer h»l ij een gaatje van twintig n*| ar geslagen. Een kloof die Ml itbouwde tot vij ftien second» I Cor Verplanke, die in atste ronde nog in zijn eentjl de tegenanval ging. Bij ;en ook Axelaar Wim aal, die maar geen nemen. Hij eindigde als ierde. De sprint van wat w»! vergebleven van het peloMl :rd geregeld door Kees vaij Dries. Bij de veteranen/recreant jwees Camiel de Rooy ntfl iet onderhevig te zijn a»l jlijttage. Zijn demarrages Wl den door vele jongere oppon^j ten niet worden beantwoortl zodat hij afgescheiden vóór Jean-Paul VlassenrooJI vorig jaar nog actief ta KNWU-gelederen, die het in spurt haalde voor Luc de Jaf[ ger. UITSLAGEN j| Veteranen/recreanten: 1. CaSl de Rooy (Temeuzen), 2. Jean-r»r Vlassenrood (Koewacht), 3. Loc Jaeger (België), 4. Jos Dele"" (België), 5. Peter WatteneyJ gië), 6. Luc Laureijns (Eede), Z1 Begijn (Hoek), Yvan Dobbel-,,, (België), 9. Jack Dhondt (BeW»f 10. Het Hamelink (Temeuzen). A- en C-eategorie: 1. Patrick Rentergem (België), 2. Cor 7» planke (Biervliet), 3. Patrick Boj sens (Kieldrecht), 4. Wim de W" (Axel), 5. Robert Cloetens (BiyW 8. Rudy Buzeyn (SchoondijW/> René Heyboer (Temeuzen). Chris Mollet (Hansweert), 9. Rommens (Rilland-Bath), 10. van den Dries (Ovezande), 11-1 van de Parel (Yerseke), 12- Manhave (Biervliet), 13. Colman (België), 14. Daan Verft^ (Waarde), 15. Ronny de (België). VLISSINGEN - De politie van Vlissingen heeft drie jonge mannen aangehouden die in de voorgaande tien dagen ver nielingen hebben gepleegd aan zeker 75 personenauto's. De drie hebben inmiddels bekend. [De aangebrachte schade be loopt in de tienduizenden gul- I dens. Banden werden lekgesto- I ken, linnen dakenkapot gesne- den, portiersloten geforceerd, ruiten stukgeslagen en anten- I nes en buitenspiegels afgerukt. I Kon men een voertuig open [krijgen dan werden daaruit I verschillende goederen gesto- llen. I De aangiften van gedu- Ipoerde automobilist blijven Jnog steeds bij de Vlissingese I politie binnenstromen. Niet I uitgesloten wordt dat het aan- I tal tot honderd of daar boven I stijgen. la a6 aanhouding van twee van I de drie kon door de politie wor pen gedaan op maandagmor- l!erLrond uur- De knapen, l i ,!!8) en R-N- <17) beiden Vlissingen hadden kort daarvoor in Souburg een per sonenauto gestolen en waren daarmee gaan stunten. Het ge volg was dat ze deze wagen to tal loss reden en aan de Vlis- singes Buitenhaven moesten achterlaten. Ze hadden daarbij het geluk zelf geen schram metje op te lopen, doch het on geluk dat er een getuige was. Die kon aan de politie een nauwkeurig signalement van het tweetal geven. De politie vond het duo op het Nollenstrand en greep de knapen in de kraag. Aan de hand van hun verklaringen kon ook nog een derde bij de betrokken vernielingen wor den aangehouden, de vijftien jarige DB. uit Vlissingen. Het drietal is in verzekerde bewa ring gesteld. Het lammetje van 1,4 kilo bij de moeder Van onze verslaggever SLUIS - Traditioneel kondigen lam metjes, boerenzwaluwen en Duitsers in Zeeland de lente aan. Dit jaar zijn de voortekenen echter niet al te gun stig. De Duitse badgasten lieten het het afgelopen paasweekeinde wat afweten. De zwaluwen scheren nog steeds niet in grote zwermen over de kreken en ook de lammeren kondi gen een mager begin van de lente aan. - FOTO DE STEM COR J DE BOER Dat bleek deze week in Sluis waar een wollig viervoetertje van amper 1,4 kilo het levenslicht zag. „Een vreselijk klein beestje," zo luidde de reactie van me vrouw Van Morrelgem uit Sluis toen ze voor het eerst het diertje ontwaardde. Samen met haar schoondochter is ze vanaf zondagavond uren in de weer ge weest om het jonge schaapje in leven te houden. „Ik denk wel dat het lukken zal," zei ze gisteren, „het lammetje drinkt nu bij de moeder en het hoeft niet meer bij gevoed worden. Het is en blijft voorlopig nog een klein propje, hoor." I Van onze verslaggever Ihoop voor de kleine peeuwse ondernemers, die [geen wijs meer kunnen uit It onoPboudelijke stroom I technologische hoogstand jes en vernieuwingen van T7 laatste tijd. Volgend jaar 131 kan in Zeeland een ken- I s" of innovatiecentrum L°°r bet bedrijfsleven van [start gaan. v'n<R onderdak bij de Ka- ■Aak Van RooPhandel in Mid- V' ur8' maar krijgt, gezien de VA^.re die de Westerscheide rmt' eeo dependance in Ter- l uren. Het provinciebestuur v°rige week de toezeg- £ng dat het ministerie van onomische zaken eraan mee werkt. Via het kenniscentrum wordt hoogwaardige en specia listische kennis toegankelijk voor middelgrote en kleine on dernemingen. Dat is volgens gedeputeerde R. Barbé hard nodig om te voorkomen dat zij achterblijven in de vaart der volkeren. Vooral als in 1992 de grenzen in Europa vervallen moeten Zeeuwse ondernemers in de pas lopen. „In de concurrentieverhou dingen is technologie nu reeds belangrijker dan de prijs," zei Barbé onlangs op een spreek beurt voor het CDA in Walche ren. Hij haalde daar ook een onderzoek van de Rijksuniver siteit Limburg aan om het be lang van een Zeeuws kennis centrum te onderstrepen. Lan delijk meldde 24 procent van de ondervraagde bedrijven maar slecht de juiste technisch-we tenschappelijke informatie te kunnen vinden bij innovatie (vernieuwing). In Zeeuwsch- Vlaanderen was dat veertig Drocent, in heel Zeeland 31. Grotere - multinationale - -ondernemingen kennen dat probleem nauwelijks. Ze zijn zelf mans genoeg, of weten de juiste bronnen aan te boren; de problemen zijn echter levens groot bij het midden- en klein bedrijf, en dat, benadrukte Barbé, is nog altijd een heel be langrijke sector. Landelijk hoort 85 procent van alle on dernemingen tot die categorie, in Zeeland zelfs 93 procent. Als het aan Barbé ligt, krijgt het kenniscentrum daarom een lage drempel. „Ik zou het wil len vergelijken met een eerste hulp-arts, ten behoeve van de kleine en middelgrote onderne mingen, die van kennisbronnen en -netwerken profijt willen trekken. De medewerker van het centrum zal niet achter zijn bureau moeten wachten tot de ondernemer bij hem komt, maar hij zal zelf het initiatief moeten nemen, de ondernemer op moeten zoeken en hem zo snel mogelijk bij de juiste man of vrouw brengen." Het Zeeuwse kenniscentrum is het resultaat van samenwer king tussen onder meer de Ka mers van Koophandel, de Ho geschool Zeeland en de provin- Van onze verslaggever AXEL - De verkoop van de voormalige kleuterschool De Zevensprong in Axel gaat voorlopig niet door. Degenen die belangstelling hebben getoond, leggen in de ogen van het college van B en W veel te weinig geld op tafel. Wethouder J. van Schaik: „Er ligt zo'n 2500 vierkante meter grond rondom het gebouw, prima geschikt voor bijvoor beeld woningbouw. Daar reke nen we al gauw zo'n honderd gulden per vierkante meter voor. En dat is niet geboden". Dat betekent dat De Zeven sprong de gemeente minstens een kwart miljoen gulden moet opleveren. Van Schaik denkt dat de ge meente niet verder meer on derhandelt met de huidige be langstellenden. Wel wil het col lege de verkoop van het ge bouw binnen drie weken af ronden. Het voorstel tot ver koop komt in ieder geval niet meer in de raadsvergadering van april ter sprake. De kleuterschool heeft de ge meente nog niet veel geld ge kost, omdat het gebouw pas twee maanden leegstaat. Eer der al diende het Regionaal Pe dagogisch Centrum Zeeland zich als aspirant-koper aan. Maar uiteindelijk vomnd men daar dat er teveel aanpassin gen in het gbeouw moesten ge beuren om het voor gebruik ge schikt te maken. Van onze verslaggever AXEL - Het pro gramma dat cabare tière Rietje den Doel- der afgelopen zaterdag in het Axels cultureel centrum 'De Halle' op de planken bracht, zorgde voor veel op schudding. Diverse raadsleden van de gemeente Axel erger den zich aan het optreden van Rietje den Doelder die aan het eind van haar programma het college van B en W symbolisch ten grave droeg. CDA- raadslid A. van Harn maakte dat niet meer mee. Met zijn vrouw ver liet hü halverwege het programma de zaal. Samen met Frans de Schepper en de groep 'Ambras' bracht Rietje den Doelder voor een bijna volle zaal een avondvullend pro gramma waarin ze het beleid van het Axels col lege op de korrel nam. De cabaretière trad na de pauze op. Nadat Rietje den Doel der haar teksten had uit gesproken, ging het gor dijn open. Op het toneel stonden vier doodskisten. Leden van de groep 'Am- bras' speelden de doden mars. Voor het verschij nen van de doodskisten las Rietje den Doelder vier gefingeerde af scheidsbrieven voor. Zo genaamd geschreven door de leden van het col lege. Daarmee haalde ze de vier collegeleden ste vig door de mangel. „Ik vond het te grof', zegt raadslid A. van Harn. „Daarom ben ik weggegaan. Thuis kijk ik ook wel eens naar een programma dat me niet aanstaat. Dan draai ik de knop om. In de Halle gaat dat wat moeilijk. Weg gaan is dan het enige wat je kunt doen". „Nee, kwaad ben ik niet. Wel teleurgesteld. Natuurlijk mag je de raadsleden op een caba reteske manier benade ren, zeker. Maar per soonlijke zaken en gods dienst moet je daar hui ten laten". W. de Smet, raadslid voor het CDA, zat zater dag met gekromde tenen in de zaal. „Het leek ner gens op. Ik was blij dat de burgemeester niet in de zaal zat Ik heb haar al eens eerder zien optre den, toen was het niet slecht Nu wel. Ik had mensen meegenomen, eens een avondje uit Nou, dat was een grote afgang". Rietje den Doelder blijft achter haar optre den staan. „Natuurlijk, op deze manier moet kri tiek kunnen. Ik heb het zo subtiel mogelijk ge bracht Luister, iedereen in Axel loopt te klagen dat het hier allemaal zo slecht gaat. Dat hoor ik iedere dag. En nu vinden ze plotseling dat het niet kan. Ja, de raadsleden dan. Ik geef toe, die doodskisten zullen best shockerend geweest zijn. Maar hoe lang duurde dat? Een halve minuut. Dat was alles. Van men sen in mijn café heb ik begrepen dat ze het leuk vonden. En daar gaat het om. Ik bracht mijn pro gramma voor de bevol king, niet voor de raads leden". ZIE VERDER PAGINA ZEELAND 2 CADZAND/MIDDELBURG - Twee in de duinenrij ver scholen bunkers in de Kievittepolder in Cadzand-Bad, die in het zomerseizoen dienst doen als vakantiewoning, moe ten wijken voor de deltawerken. Dit heeft het college van Gedeputeerde Staten (GS) besloten. GS hebben de bezwaarschrif- bied zoveel mogelijk geweerd ten van de eigenaren van de bunkers, A. de Nijs en R. de Luijster, waarin verzocht werd de bunkerwoningen te sparen, ongegrond verklaard. In het kader van de delta werken dient de zeewering op de plaats van de bunkers opge hoogd worden. „Vreemde ob jecten in de zeewering dienen in het belang van het waterke- rend vermogen van de water keringen eb daarmee de veilig heid van het achterliggende ge- te worden," menen GS. Het provinciaal bestuur is verder van mening dat er een zorgvuldige afweging van de belangen heeft plaatsgevonden voor elk obstakel bij de delta- versterkingen van de zeewe ring; ook in deze gevallen. Eigenaar De Luijster van een van de bunkerwoningen liet gisteren weten in beroep tegen de beslissing te zullen aantekenen bij de Raad van State. BRESKENS - Binnen een jaar tijd zullen de omwo nenden van de suikerwa- renfabriek Verduijn bv in Breskens geen overlast meer ondervinden van het bedrijf. Dinsdag 19 april wordt namelijk de eerste paal geslagen voor het nieuwe bedrijfsgebouw van Verduijn op het industrie terrein Deltahoek in Bres kens. De bedrijfssanering heeft voor de suikerwarenfabrikant en kele positieve effecten. Zo kan door de nieuwbouw op het in dustrieterrein de werkgelegen heid van circa negentig perso neelsleden behouden blijven. Op termijn verwacht het be drijf zelfs een uitbreiding van de werkgelegenheid. Gedacht wordt dan aan zo'n twintig ar beidsplaatsen. De vrijkomende panden van Verduijn bv - onderdeel van het Van Melle-concern - in de bebouwde kom van Breskens zijn aangekocht door de ge meente Oostburg. rie. Op het ogenblik beraden zij zich over zaken als de be stuurssamenstelling en de be manning van het centrum, dat vijf tot zeven medewerkers gaat tellen. Het staat vrijwel vast dat zij nauwe banden zul len onderhouden met het ken nistransfercentrum van de Ho geschool Zeeland. Over de pre cieze kosten van het nieuwe centrum kon Barbé nog geen uitsluitsel geven. In zijn toespraak noemde hij overigens ook een technolo gisch 'hoogwaardig bedrijven park', een goede aansluiting van het onderwijs op de ar beidsmarkt, en soepelheid op die arbeidsmarkt zelf, als voor waarden om in Zeeland een 'produktiemilieu voor techno logische vernieuwing' tot stand te brengen. Het provinciebe stuur kan daar volgens Barbé 'enige invloed' op uitoefenen. Van onze correspondente MIDDELBURG - Al meer dan 20 jaar was de 50-jarige HD. uit Sluis een verwoed verzamelaar van wapens en munitie, voornamelijk uit de tweede Wereldoorlog. In 1967 had De Stem zelfs een artikel gewijd aan de verza meling, compleet geïllu streerd met foto's. Na verloop van tijd groeide bij D het besef dat hij wellicht voor zijn wapens een vergun ning nodig had en die vroeg hij dan ook bij de politie aan. De vergunning kreeg hij niet en sindsdien had de politie hem maar zo'n beetje laten 'aan rommelen'. Hij was dan ook totaal over donderd, toen de politie op 5 mei vorig jaar alsnog voor zijn deur stond en het hele arsenaal aan revolvers, pistolen, gewe ren, munitie en een 'uitgeholde' handgranaat in beslag kwam nemen. In totaal ging het om een negental 'objecten' en on derdelen van wapens, maar ook enkele replica's die in de woonkamer onder een glas plaat tentoon waren gesteld werden van hem afgepakt. Dinsdag stond de verzame laar voor de politierechter in Middelburg op beschuldiging van verboden wapenbezit. „Ik begrijp er nog steeds niets van, want iedereen wist ervan en bovendien was driekwart van die spullen kapot of in ieder ge val onbruikbaar", aldus D. Ook nadat officier van justitie mr. Nijmeijer de man had uitge legd dat bij een inbraak delen van de verzameling wellicht gebruikt hadden kunnen wor den voor misdadige doeleinden, schudde de man in volstrekt onbegrip het hoofd: neen, daar had hij nooit aan gedacht, het was zijn enige hobby en hij had zich daar gewoon jaren mee vermaakt. „Heel onverstan dig", vond de officier die, ge zien de omvang van het arse naal een gevangenisstraf eiste van vier maanden, waarvan de helft voorwaardelijk. D's raadsman mr. Burlet ging hier fel tegen tekeer: eer dergelijke straf zou de man zijn baan kosten en dat vond hij voor iemand die volledig te goeder trouw was geweest en nooit eerder iets met justitie te maken had gehad zonder meer absurd. Politierechter mr. Jan zen van Oosten toonde zich vooral gevoelig voor de publi- katie in De Stem, waardoor iedereen inderdaad al in een vroeg stadium op de hoogte kon zijn van D's hobby en, rekening houdend met de andere om standigheden, concludeerde zij tot een geheel voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met daarnaast een boete van 1500. Bovendien is D zijn verzameling en enige hobby na dit vonnis voor goed kwijt.

de Stem | 1988 | | pagina 11