'Nu wordt het wel ere veel schoonmaken van Westerschelde' GEDEPUTEERDE MIKT OP NEDERLANDSE VAKANTIEGANGER MP .ATION tHlllsi ARK1 'Desnoods eenzijdig beginnen met AID Drukte bij welfare- expo in Westdorpe POLITIERAPPORT •ZEN IEMIC) .AND)I =c LEASING CENTRUM Brand bij llTinil 1)t Torro in del mee 'GEZINSUITBREIDING' IN SAS: 4 GEITJES ERBIJ MAANDAG 11 APRIL 1988 Aanhoudingen voor diefstal merktekens van auto's fogelijks v°ot\ Tien van dB Van onze verslaggever Voortouw Bundeling jjEELTJE JANS - Zeeland kan volgens gedeputeerde J. /entevogel veel meer Ne derlanders een aangename Vakantie bieden dan er nu !.eder jaar tent of hotelbed fipzoeken. BRIEK E 38a alconstructies Nederlandse schipper verdronken Bromfietser gewond Oponthoud bij Kanaal door Walcheren wordt minder Informatie Ongeval Badkleding Verkeerscontrole Autogordels Onder invloed Beenbreuk VOORZITTER 'STELKLUUT' BIJ OPENING MILIEUKARAVAAN: Een wel erg forse uitbreiding bij het gezin Fleur. 'Volgend jaar nemen we geen jonge geitjes meer', zegt Joke - f0t0w1m kooijman Een beetje veel, dat wel. „Als het geitjes zijn dan houden we ze, maar bokjes doen we weg", zegt de 14-jarige Joke Fleur, die samen met de rest van de familie de levende have in leven houdt. „Volgend jaar nemen we echter geen jonge geitjes meer, dat wordt te veel". zijn intrede deed in het dierenlief hebbersgezin. Ook dit jaar wilde men er wel weer een geitje bij en de bok mocht weer aan het werk. Die deed dat kennelijk erg goed, want gisteren meldden zich niet minder dan vier jonge geitjes. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het begon met één geit. Omdat ze wat eenzaam was, besloot de familie Fleur die twee jaar geleden te laten dekken, met het gevolg dat een nieuw geitje DE STEM VAN ZEELAND ogels van il/vrl), in fen, met kwaliteiten, Jaag op 't beschikken als 'personeel' in de zet wat u zoekt. ERNEUZEN - „Er is het Sgelopen jaar zoveel ge- fchreven en gepraat over Bet milieu dat je langza merhand je kunt afvragen V er eigenlijk niet te veel gepraat en te weinig gedaan wordt. Wat betreft de Wes- r?chelde gaat dit zeker is weer een extra onder- aangekondigd terwijl wij tóng weten dat de Wester- neiüe ernstig vervuild is. ieuw onderzoek roept ook •w meuwe vragen op en dat uitstel op. Laten we snoods beginnen eenzijdig rte metten te maken met de weuproblemen". ter m 6i zaterdagmorgen Pe- tLvi u' voorzitter van na- e«e.Hu,ernllngsvereniging SteltWiiut, bij de opening n de Zeeuwse Milieukara- tenten had opge zet in Porgy and Bess in Ter- neuzen. De opening werd verricht door gedeputeerde Greet de Vries- Hommes, die zei de bezorgd heid rond de Westerschelde te delen. „Het is daarom een goede zaak dat Zeeland het voortouw heeft genomen wat betreft een landelijke werk groep Slibstorting. Alleen wat de Schelde betreft zitten we al met zo'n slordige 200 miljoen kubieke meter vervuild slib. De onlangs gestarte actie Een schone Schelde is dan ook van groot belang", aldus De Vries, die erop wees dat onderzoek heeft aangetoond dat het westelijk deel van de Schelde iets schoner is dan de rest. „De problemen zijn echter niet al leen op te lossen met zuive ringsinstallaties, ook de lucht verontreiniging speelt nog een grote rol". Hoe het met de Schelde ge steld is konden de talrijke be zoekers van de tentoonstelling zelf vaststellen, onder meer door deel te nemen aan een ex cursie langs de Westerschelde. Elf provinciale en regionale or ganisaties op het gebied van het milieu presenteerden zich zaterdag in Porgy and Bess. Bedoeling van de karavaan, in gesteld als gevolg van het uit roepen van 1987 tot Europees Jaar voor het Milieu, de be kendheid van natuur- en mi lieubeschermingsorganisaties te verbreden. Voorlichting is een belang rijk gegeven in het milieu-ge beuren. „De bundeling van de milieu-organisaties en hun ge zamenlijk optreden - zij het ieder met een eigen verant woordelijkheid - werkt uitein delijk in ieders voordeel", aldus de gedeputeerde, die voor vol gende maand een notitie 'Edu catie en Voorlichting' in het vooruitzicht stelde. Met enig ongeduld aanhoor- Parade Partner in Autoleasing Leasing Centrum B.V. Mechelaarstraat 11 4903 RE Oosterhout Tel. 01620-32953 Groei toerisme mogelijk' lEr is een potentiële groei moge lijk van veertig procent als je al leen nog maar kijkt naar de bin nenlandse vraag," zei Ventevo- gel zaterdag tegen Haagse top- imbtenaren die een tweedaags werkbezoek aan Zeeland brach- De gedeputeerde baseerde zijn op merking op toeristische statistieken. Daaruit blijkt dat Zeeland ongeveer tien procent meepikt van het totaal aantal overnachtingen van Neder landse vakantiegangers in eigen land. Het percentage Nederlanders dat Zeeland de meest aantrekkelijke va kantie-provincie vindt, is echter veertien. Een eenvoudige rekensom leert dat er dus veertig procent bij kan. Ventevogel citeerde een imago-on derzoek van het Nederlands Bureau voor Toerisme om aan te geven wat de zwakke en sterke kanten van toe ristisch Zeeland zijn. Aan strand en water ontbreekt het niet, terwijl ook de rust en de vriendelijke bevolking hoog scoren. Maar attractieparken en bezienswaardigheden zou de provin cie er nog bij moeten hebben. „We moeten het toeristische pro- dukt van Zeeland dan ook verbre den," vond de gedeputeerde. „Mijns inziens liggen die kansen er als je maar voldoende inhaakt op het thema water, natuur en milieu, op zo'n ma nier dat de toerist zich ook happy voelt als het geen strandweer is of als hij eens wat anders wil dan aan het strand zitten." In de Zeeuwse filosofie om van het toerisme een nog belangrijker be drijfstak te maken, past uiteraard de ontwikkeling van Neeltje Jans tot een internationaal attractiepunt. Vente vogel bond het Haagse gezelschap, dat een kijkje nam op het voormalig wer- keiland, dan ook op het hart dat de provincie steun verdient bij die ont wikkeling. De opmerking van commissaris der koningin Boertien tijdens de laatste begrotingsvergadering, dat ook het organiseren van congressen een mo gelijkheid kan zijn Zeeland meer per spectief te bieden, kreeg vorige week ondersteuning. De Middelburgse wet houder M. Vinke maakte vrijdagmid dag bekend dat de Kamer van Koop handel in Midden-Zeeland, de ge meente Middelburg en het bedrijfsle ven gaan onderzoeken of in Zeeland een congressenbureau kan worden gesticht. Dat bureau moet zich gaan bezig houden met het werven en zo mogelijk verzorgen van congressen en grootscheepse bijeenkomsten. De gemeente Middelburg over weegt ruim een miljoen te steken in de verbouwing van de schouwburg om zodoende een faciliteit voor het houden van congressen te hebben. De hulp van het (horeca-)bedrijfsleven is vooral onontbeerlijk wegens de (ho- tel-)accommodaties die in de onmid dellijke omgeving beschikbaar moe ten zijn. De hnen- en buitenland ructies, industriële I rocesinstallaties, da «armte- en luchttechr Itrie Service Postbus 192 zen, telefoon 011504 <01150-17479 Van onze correondent ,T - Consternatie alom in in de nacht van vrijdag zaterdag bij de Hulster ■andweer via de meldka- ler van de rijkspolitie te ddelburg de alarmmel- g binnenkwam dat er in brand was uitgebroken j de supermarkt Torro in [ulst. Hulsterse brandweer rukte t groot materiaal uit naar de :k des onheils, waar in totaal ier brandweerwagens werden jezet. Daar aangekomen bleek het lemaal nog mee te vallen. Op n afgesloten terrein van de ipermarkt bleek dat in een ital karretjes die tegen de eining van het terrein inden, wat karton en ander andbaar spul vlam had ge it. Wellich is er sprake van 'andstichting. De brandweer in Hulst was de situatie spoe- ig meester. Van onze correspondent INT - De 32-jarige Ne- rlandse schipper J. van 'impen uit Capelle a/d IJssel is in de haven van Gent om het leven gekomen. Vrijdagmorgen viel de man van een tankschip in het water tjjdens een aanval van epilep sie. Hij verdronk daarbij. Na ucele uren dreggen door de ivenpolitie werd het stoffelijk "ffschot geborgen. Van onze correspondent OOSTBURG - Op de Phi- lipsweg is R.W.M. uit Groede met zijn bromfiets naast de weg geraakt. Hij werd verblind door een te genligger. Hij belandde in de sloot en werd gewond naar het ziekenhuis in Oostburg overge bracht. Van onze verslaggever MIDDELBURG - In de loop van april zal de scheepvaart met minder oponthoud de twee draaibruggen over het Kanaal door Walcheren kunnen passeren, doordat de zogenaamde zij-openin gen voor de recreatievaart worden opgesteld. Daardoor staan de draaibrug gen naar verwachting vijftien procent korter en minder vaak open, zodat ook het wegverkeer tijdwinst boekt. Als de bruggen opengedraaid zijn is er naast een hoofdopening ook een klei nere zij-opening. Tot nog toe ging alle scheepvaart door de hoofdopening. Door technische aanpassingen kunnen straks de recreatievaartuigen - het afge lopen jaar 13.000 - ook door de zij-opening, mits hun diepgang niet meer dan twee meter is. De zij-openingen zullen maar voor één richting worden opengesteld, die van de draai brug bij Souburg voor zuid- gaande en die bij Middelburg voor noord-gaande recreatie vaart. Hierbij wordt dus steeds rechts aangehouden. In de te gengestelde richting gaat de recreatievaart met de beroeps vaart mee door de hoofdope ning. Van alles was er te zien en te koop in 't Verlaet in Westdorpe Van onze correspondent WESTDORPE - Ge zellig druk. Dat was het afgelopen zaterdag bij de negende Welfa- re-tentoontelling in bejaardencentrum 't Verlaet in Westdorpe. In zijn openingstoe spraak stond voorzitter R. Slock even stil bij de veranderingen die het centrum in de afgelopen jaren ondergaan heeft. Hij vermeldde daarbij dat er voor de komende tijd nog wat wijzigingen op het programma staan. Niet alleen uit West dorpe zelf maar uit de - foto wim koouman wijde omtrek waren de mensen gekomen naar de vernieuwde recreatiezaal van het centrum. Het tentoongestelde bestond ut haak- en breiwerk, waaronder truitjes, kus sens, wandkleden, etc. En alles was eventueel te koop. Ook kon men sjoelen, dobbelen, meedoen aan het Rad van Avontuur of een wafel eten. De op brengst, van rond vier duizend gulden, is be stemd voor aanschaf van nieuw materiaal van de handwerkclub. De resul taten daarvan zijn vol gendjaar weer te zien. den vijf leerlingen van de Sint Willibrordusschool de lange openingstoespraken. Zij waren geschminkt en uitgedost als milieuproblemen, waarop De Vries-Hommes een juist ant woord moest geven. Chemokar, waterzuivering, afvalverwer king Rijnmond en windenergie moeten voor een schoon milieu zorgen. De scholieren illu streerden dit met een vrolijk decor waarop bloemen en vlin ders de hoofdrollen speelden. Tijdens de expo konden de be zoekers allerhande informatie krijgen over natuur en milieu. De deelnemende organisaties gingen grif op vragen in. En zo kregen ZMF, WNF, Zeeuwind, Natuurmonumenen, Zeeuws Landschap, landschapsverzor- gingsdienst, Zeeuwse Biblio theek, 't Duumpje, De Steltkluut, Werkgroep Kerk- energie en Greenpeace voor zover nodig weer een vleugje extra bekendheid. ST. KRUIS - De heer K.A.H.V. uit St. Kruis is bij een eenzijdig verkeersonge val in de nacht van zaterdag op zondag om 00.20 uur zwaar gewond bij een een zijdig verkeersongeval. Dit gebeurde op de St. Pieters- dijk. De auto Waarin V. reed kwam door onbekende oor zaak tegen een boom en brak in twee delen uiteen. V. werd uit de auto geslingerd en zeer zwaar gewond naar het ziekenhuis in Brugge overgebracht. CADZAND - In de nacht van zaterdag op zondag is uit de kledingzaak van de heer J.I.P. uit Aardenburg voor een bedrag van ƒ6.000 aan damesbadkleding gesto len. De winkel ligt aan bou levard de Wielingen te Cad- zand. Van de daders ont breekt elk spoor. OOSTBURG - Door de rijkspolitie groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen is in samenwerking met de ver- keersgroep te Zeeuwsch- Vlaanderen een algehele verkeerscontrole gehouden. De controle strekte zich uit over geheel West- Zeeuwsch-Vlaanderen, waar in totaal 63 voertuigen werden aangehouden voor controle. Van dit aantal moesten 46 automobilisten een blaastest afleggen. Elf van hen kregen een rijver bod opgelegd. Tegen zes per sonen werd proces-verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed. SLUIS - Een tweede con trole vond zondagmiddag in Sluis plaats. Hier betrof het de controle op het dragen van autogordels. Er werden 23 automobilisten opge schreven voor het niet dra gen van de gordels. HULST - De rijkspolitie te Hulst heeft zaterdagmiddag de automobilist H.B. uit Hulst aangehouden die on der invloed in zijn woon plaats een personenauto be stuurde. De man werd een bloedproef afgenomen en kreeg behalve een proces verbaal een tijdelijk rijver bod opgelegd. HULST - De bromfietser M.I. uit het Belgische Ste- kene werd zaterdagavond bij een verkeersongeval in de Stationsstraat gewond en met een beenbreuk per am bulance overgebracht naar het Elisabeth ziekenhuis te Sluiskil, Het ongeval ge beurde doordat de bromfiet ser werd aangereden door een op de straat kerende personenauto bestuurd door F.T. uit Hulst. Van onze correpondent AXEL - In verband met de ,vele diefstallen van 'Merce- dessterren' gepaard gaande met vernieling aan de be trokken personenauto's, ge pleegd in de laatste weken heeft de rijkspolitie groep Midden Zeeuwsch Vlaande ren een drietal minderja rige knapen aangehouden. Gebleken is dat in genoemde periode van ongeveer 50 perso nenauto's, voornamelijk gepar keerd staand in de gemeente Axel, de zogeheten Mercedes- ster van het voertuig werd ge sloopt. Nadat het drietal door de po litie werd gehoord werd over gegaan tot de aanhouding van de 26-jarige Terneuzenaar M. D. Hij is na verhoor weer op vrije voeten gesteld. In ver band met het verdere onder- Gedeputeerde Greet de Vries opent de Milieukaravaan door de oplossing aan te reiken voor in deze zaaK^wilde de poli- tie nog geen nadere mlichtin- een aantal milieuproblemen - fotowimkoouman gen verstrekken

de Stem | 1988 | | pagina 7