Karei van Goethem is tevreden Verdiende winst voor Hontenisse OMLOOP VAN DE BRAAKMAN MET SAAI KOERSVERLOOP Tijdrit in Sluiskil Bloemen voor Bas van de Detelaer Dg 5SC55 PROF] OSC'45 klopt Sluis) GEV Organisatie bloeit Lslag niet zo fc D DE STEM SPORT 6 MAANDAG 11 APRIL 1988 T8 LEKKE BANDEN EN REGLEMENTEN NEKKEN ZEEUWS-VLAMINGEN GE Erik Vereecken komt niet aan de start PHILIPPINE - John de Crom, de 26-jarige ama teurwielrenner uit Hoogerheide, won zaterdag middag in de spurt van een zes man sterke kop groep de negentiende uitgave van de Omloop van de Braakman. Plaagstoot THUISPLOEG ZET EERSTE STAP OP WEG NAAR HERSTEL Heinkenszand krijgt k]( YgflTEM SPORT 7 MAA ur Tic HOEK - Om een goed BEZOEKERS MEEST GEVAARLIJKE Resultaat te behalen loet je negentig minu- en lang geconcen- reerd voetballen. BFTS HOUDT FEESTELIJK SL( NA< BB Joi hel Zij Tir De Jol zes het Tir dez de Sai I Doo OV( hel De Gri biji ner Gr<j De )pri lea /efli ïijT ie; Bayl D' :oui /an ten tod :ros >P i toll /an lien ïerl ;tap ige ils and 3erl .en )ere fan :am 'an >ani cht uicl eizc vas ctif oen H >m n e ;eei IU i iet ian< lay ens ers iet n h he l laai Li m :ns er 'iPl in| lts •iPÏ en) laa pits ati Door Eddy de Schrijver PHILIPPINE - „Als ik de uitslag eens bekijk, moet ik tot de trieste slotsom komen dat wij er als vereniging niet zoveel van gebakken hebben. Zestig gulden voor de zevende plaats, gedeeld door twaalf. Reken maar uit. Een vetpot noem ik dat niet." Woorden uit de mond van Ka- rel van Goethem, de 'lange' uit Sluiskil, die met zijn zevende plaats best tevreden was. Bij de eerste dertig waren echter geen andere namen te vinden van renners van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen. De koers werd alleen uitgereden door Conno van de Sande ('Ik had nog genoeg reserves over') en Chris Goeree uit Graauw, die opmerkte: „Dit was mijn beste wedstrijd tot nu toe." Dat er niet meer geelhemden dan de twaalf gestarte Zeeuws- Vlamingen de finish haalden in de Omloop van de Braakman was vooral te wijten aan pech. Mark de Smit was de eerste die de groep moest laten gaan. Even later bij het binnenrijden van Philippine reden twee ren ners teleurgesteld naar de kleedkamers. Dat waren Peter van 't Westeinde en Charles de Caluwé. Peter van 't Westeinde reed lek en De Caluwé wilde zijn ploegmakker helpen door een wiel te geven. Wedstrijdlei der Adrie de Winter zag wat er gebeurde en liet beide renners vanwege het niet toelaten van het geven van een wiel aan elk aar uit de wedstrijd verwijde ren. „Ik baal als een stier. En ik had zoveel zin in een goede klassering," liet Van 't West einde vanaf de fiets weten. Even later was de pechduivel bij Niek de Taeye te gast. Hij reed lek en belandde uiteinde lijk in het gezelschap van een geloste Ko Harms en een lek gereden Ab Verplanke. Tot overmaat van ramp liep de ketting van Verplanke nog vast en dat betekende dat het trio van Zeeuwsch-Vlaanderen een onbegonnen strijd moest leve ren. Nadat zij Frank Gommers - gevallen - in een bocht met een wiel in zijn handen hadden zien staan, gaven ze allemaal de bekende pijp aan Maarten. Malaise En de malaise werd over compleet toen een goed rij dende Eddy Cromheecke met een defect trapstel kreeg af te rekenen. „Er was geen sleutel voorhanden. Dus zat er niets anders op dan afstappen," al dus Cromheecke. Ook Frank Geensen verdween door een defect uit de wedstrijd, zodat Zeeuwsch-Vlaandern zijn deel wel toebedeeld kreeg. Karei van Goethem was dus de beste van het hele stel van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. „Ik reed niet slecht. Heb diverse keren ge probeerd in de laatste ronden het gat te dichten naar de lei ders, maar Bijvank werkte niet mee. Die mannen hebben trou wens altijd een excuus. Of er zit iemand in de kopgroep of er zit een ander aan te komen. Ja, op zo'n manier hoef je nooit een trap teveel te doen. Nee, dat maniertje van koersen staat me niet zo aaa Neemt Bijvank drie keer over, dan rijden we het gat zo dicht. En wie weet wat er dan gebeurt? Maar nu kan Bij vank zeggen dat er toch een renner van Zeeland heeft ge wonnen. En dan heeft hij nog gelijk ook. Ik ben zeer tevreden over mijn prestaties de laatste we ken. Als je bekijkt dat ik veel minder getraind heb dan an dere jaren en nog in staat ben een rol mee te spelen, dan kun je niets anders zeggen dan dat het goed gaat," aldus Van Goe them, die nog steeds de Omloop van de Braakman niet als zijn geliefde koers beschouwd. „Nee, ik noem dit geen klas sieker. Een klassieker is een wedstrijd van stad tot stad en niet steeds hetzelfde rondje moeten afleggen. De Braakman is gewoon een grote wedstrijd. Niets minder, maar ook niets meer. Natuurlijk doen die mensen er veel voor om alles in goede banen te leiden, maar in mijn ogen is het geen klassie ker," aldus Van Goethem. De Crom spurt naar zege Van onze sportmedewerker SLUISKIL - De tijdrit tij dens het Zeeuws-Vlaamse wielerweekend - de vervan ger van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen - zal worden gereden in Sluiskil. Dit op zondagmorgen 12 juni. Indien de vergunningaanvraag positief uitvalt zal worden ge reden op het parkoers met een lengte van 11,8 kilometer. Mede-organisator is een ge deelte van het wielercomité Sluiskil met financiële steun van enkele plaatselijke horeca ondernemers. Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - Erik Ver eecken uit Hulst was wel een trouwe supporter langs het parkoers van de Omloop van de Braakman, maar hij stond niet aan het vertrek. Vereecken sukkelt momenteel met zijn gezondheid. Hij heeft zich in België laten onder zoeken en daar kwam men tot de conclusie dat hij een teveel aan ijzer in zijn bloed heeft. „En," vertelde Vereecken, „ik heb ook een spierblessure. Ik zit met stijve spieren. Komt door de omschakeling van Amerika naar hier, maar de doktoren hebben me verzekerd dat deze kwaal binnen een week verholpen kan zijn. Nee, het is niets $m te moeten toe kijken. Het was net iets voor mij geweest op het laatst om toe te slaan, maar laat ik nu eerst maar eens genezen," al dus Vereecken. Door Eddy de Schrijver „We zaten op ons gemak toen Van de Klundert vooruit reed. Hebben de kat uit de boom kunnen kijken en geluk kig heb ik het werk voor de wielervereniging Zeeland af kunnen maken," aldus de gelukkige winnaar. Tonnie Akkermans werd fraai tweede. Een bewijs dat de vorm terugkomt na een griepaanval waardoor hij een tweetal we ken de fiets moest missen. „Al met al reed ik goed. Ik ben te vreden," aldus Akkermans uit Zevenbergen. De derde plaats ging naar Janes Slendebroek, de ex-prof uit Helmond die nu een baan bij een bankinstelling combineert met het fietsen. De Omloop van de Braak man kende een vrij saai wed strijdbeeld. Dat kwam vooral doordat de wind maar flauwtjes aan de bladeren trok en zodoende konden telkens renners die een lekke band hadden terugkeren in het pelo ton. Daaronder ook John de Crom. Het regende niet alleen in het begin het welbekende vocht, maar daarnaast regende het ook lekke banden. Vooral de renners van de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen (Van 't Westeinde, Geensen, De Taeye, Verplanke en Gom mers) en Zeeland (onder ande ren met De Crom, Bijvank, Pe ter van de Klundert en Jackie Fortrei) moesten door dit euvel van de fiets en een extra tandje bijzetten Van Loon, Heeren en Keiler staken het eerst de lont aan in deze koers, maar dat was meer een plaagstoot dan een serieuze ontsnappingspoging. Nadat het trio tien tellen voor de groep uitreed werden de ontsnapte renners terug in de kraag ge grepen. Na amper vijftien kilo meter was al zo'n twintig pro cent van het deelnemersveld gelost. Het kaf was het koren. Na 57 kilometer kwamen Nico van de Klundert en Chris Maas voorop. Dit duo werkte voorbeeldig samen en na 67 ki lometer bedroeg hun voor sprong al één minuut en vijf seconden. Op dat moment ging Peter Mol in de tegenaanval, maar zijn solo-poging liep stuk. De maximale voorsprong werd na 82 kilometer bereikt. Van de Klundert en Maas - zij reden niet eens voluit - ver gaarden op dat moment 1.35 voorsprong op een verbrokkeld peloton waarin voor Zeeuwsch-Vlaanderen alleen nog Van de Sande, Goeree en Van Goethem terug te vinden waren. John de Crom reed lek op het moment dat Jos Verschuren in de tegenaanval ging. Verschu ren reed beresterk en over brugde de kloof in een kort tijdsbestek. Na 100 kilometer waren er vooraan drie leiders te noteren. Door deze scher mutselingen kwam de grote groep ook dichterbij. Pierre Raas, Janes Slendebroek en Kouwenberg gingen in de te genaanval en kwamen tot op twintig seconden van het lei dend trio. Deze drie achtervol gers werden echter door het peloton gegrepen, evenals de leiders. De Crom - inmiddels terug gekeerd - ging toen in de aan val en kreeg Pierre van Est, Tonnie Akkermans, Toon Kayen, Jos Verschuuren en Ja- nes Slendebroek met zich mee. Dit zestal kreeg de vrijheid en de voorsprong liep op naar veertig seconden. De strijd leek gestreden, maar in het peloton volgden enkele demarrages. Eerst probeerde Goeree alleen aan de haal te gaan, maar hij werd gecounterd. Daarna poogde Karei van Goethem di verse keren weg te komen. Hij kreeg onder andere Pierre Raas met zich mee. Even later sloten ook Van Loon, Polak, Gevers, Bijvank, Richard van Loon, Daams, Heeren, Van Duin en Schouwenaar aan. Deze groep naderde ziender ogen de koplopers en op twee kilometer van de streep be droeg het verschil nog slechts honderdvijftig meter. Toen sprong Van Goethem weg en hij kwam tot op dertig meter van de kopgroep waarvan John de Crom de spurt won. UITSLAGEN I. J. de Crom (WV Zeeland) 155 ki lometer in 3.44.30, 2. T. Akkermans (WV Oudenbosch); 3. J. Slende broek (WSV Bé-Be), 4. P. van Est (Willebrord Wil Vooruit), 5. J. Ver schuren (Diana), 6. T. Kayen (De Jonge Renner), 7. op 9 seconden K. van Goethem (WV Zeeuwsch- Vlaanderen), 8. op 13 seconden J. Gevers (De Jonge Renner), 9. C. Heeren (Willebrord Wil Vooruit), 10. W. Daams (WSV Bé-Bé), 11. R. Bijvank (WV Zeeland), i2. H. Nieuwdorp (Theo Middelkamp), 13. P. Raas (Theo Middelkamp), 14. K. Schouwenaar (Theo Middelkamp), 15. R. van Loon (WV Oudenbosch), 16. B. van Duin (Trias), 17. T. van Loon (WV Oudenbosch), 18. A. Po lak (WV Oudenbosch), 19. H. Nij- boer (Diana), 20. T. Dutton (WV Terheijden), 21. T. Keiler (Diana), 22. C. Maas (De Mol), 23. T. van de Berg (WV Maaskant), 24. M. Re- mijn (Theo Middelkamp), 25. M. van Heyst (De Zwaluw), 26. J. van Ginneken (WV Terheijden), 27. Q. de Wit (WV Terheijden), 28. D. van Zanten (WV Terheijden), 29. J. Fortrei (WV Zeeland), 30. F. van Bokhoven (De Zwaluw). PLOEGENKLASSEMENT 1. ZRTC Theo Middelkamp, 2. WV Zeeland. 3. WSV Bé-Bé. Van onze sportmedewerker GROEDE - De bloemen tijdens de West Zeeuws Vlaamse openingswedstrijd wielrennen in Groede gingen naar het Brabantse. Bij de nieuwelingen won Bas van de Ketelaer, terwijl Daan Goossens het haalde bij de liefhebbers. Door §jaak Begijn KLOOSTERZANDE - Hontenisse heeft uiteindelijk zijn eerste stap op weg naar herstel gezet. In een soms enerverend duel werd STEEN met 2-1 verslagen. Voor de wedstrijd werd een minuut stilte in acht genomen we gens het overlijden van de oud- STEEN-voorzitter. Hontenisse was in de beginfase zeker niet de mindere ploeg. Het was zelfs niet te merken dat de formatie van trainer Paul Kouijzer in degradatiezorgen verkeert. Vooral via verre uittrappen waren de gastheren gevaarlijk. Uit een van deze si tuaties scoorde Ad van Rijssen al in de tiende minuut. Hij gaf doelman Theo de Bot op sublieme wijze het nakijken STEEN kon hier aanvankelijk weinig tegenover stellen Een stugge Hontenisse- verdediging hield de spitsen goed in be dwang. Toch kwam STEEN vijf minuten later langszij. Erik Merkx schoot een afge slagen bal onhoudbaar in De wedstrijd werd nu op het scherpst van de snede ge speeld, maar het bleef allemaal binnen het toelaatbare. STEEN trok het initiatief naar zich toe. De bezoekers waren fysiek duidelijk in de meerderheid. De jonge Hontenisse-ploeg had het er allemaal maar moeilijk mee. In de 25e minuut was Hontenisse dicht bij een tweede treffer. Fons Sturm beoor deelde een hoge bal verkeerd. Ad van Rijs sen profiteerde hier dankbaar van, maar zijn schot werd door de STEEN-goalie be kwaam gekeerd. Het toonde voor de zo veelste keer aan dat de verre uittrappen van George van Damme levensgevaarlijk waren. Voor rust kwam STEEN nog twee keer goed weg. Eerst doordat Alain van Gassen slecht terugspeelde en daarna toen Harry Kint maar net tekort kwam om doeltreffend af te ronden. Beide keren was Theo de Bot attent en wist daardoor zijn ploeg voor een achterstand te behoeden. Hontenisse drong nog even goed aan. Het was jammer dat vrouwe Fortuna het team niet goed gezind was. In de tweede helft mocht STEEN profi teren van het windvoordeel. Hontenisse had in het eerste bedrijf al laten zien hoe men hier mee moest omspringen. De blauw-witten echter wisten in dergelijke situaties de buitenspelval goed toe te pas sen. Met de wetenschap dat concurrent Terneuzen met 2-0 achter stond tegen Noormannen, trok Hontenisse na de thee fel van leer. Guino Buysrogge moest voor extra aanvallende impulsen komen zor gen. Hij kwam in het veld voor de licht ge blesseerde Ad van Rijssen. Sief Pauwels kwam in het veld vor Ton Compiet. Aan STEEN-zijde werd Edwin Hofman vervangen door Danny van Gassen. De strijd was gelijk opgaand, hoewel er veel spelonderbrekingen waren door blessure behandelingen. In de 65e minuut zette Hontenisse een knappe aanval op. Guino Buysrogge brak op rechts goed door, maar zijn voorzet belandde in het zijnet, waar door twee vrij staande mede-spelers niet bereikt werden. Het typeerde het Honte- nisse-spel, dat ondanks alle goede bedoe lingen de precisie miste. In de tachtigste minuut kwam Honte nisse verdiend op voorsprong. Sjef Pau wels ging er op rechts met de bal vandoor. Zijn voorzet werd eerst nog door doelman De Bot gekeerd, maar Guinb Buysrogge was ter plaatse om loeihard af te ronden: 2-1. Prompt daarop werd aan STEEN- zijde Fred Boussen in het veld gebracht voor verdediger Alain van Gassen, daar mee aangevend dat de bezoekers zich niet bij een nederlaag wensten neer te leggen. Voor het doel van Hontenisse werd het spitsuur, maar onder leiding van een op nieuw uitblinkende Frans van Meele hield de veste stand. Trainer Paul Kouijzer was na afloop een gelukkig mens: „Hier ben ik natuurlijk heel blij mee. De overwinning is verdiend. Dit luidt hopelijk de weg naar herstel in. Het geluk dat ons in de vorige wedstrijden ontbrak, was er vandaag wel." Twee wielerwedstrijden die erg attractief waren, want in beide categoriën konden steeds opnieuw ontsnappingen wor den opgetekend. Bij de liefheb bers was ouwe getrouwe Sam Broersma de eerste onruststo ker. Niet voor lang want Christ Rombouts aasde op de leiders- prijs, die hij dan ook mee naar Kloetinge nam. Ook zijn uit stapjes duurden niet lang. Se rieuzer werd het toen aan het spervuur van demarages Klaas Schipper, Hans Grandjean, Christ Rombouts en Leen van de Wiele op avontuur trokken. Rondenlang draafde dit kwar tet op het bochtige rondje voor de meute uit. Maar met nog een 20-tal ki lometers te gaan kon alles weer opnieuw beginnen. Het was Han Harinck, de veteraan uit 's-Heer Abtskerke die de be slissende uitval inleidde. Hij kreeg Gerard van Antwerpen, Tonny van Os en Daan Goos sens mee en de juiste trein was vertrokken. In de spurt pakte Goossens de bloemen. Uit het peloton was in de slotfase nog een kwartet ontsnapt van wie Leo de Jonge de spurt voor de vijfde plaats regelde. Leo Ju- melet moest na afloop nog naar het ziekenhuis om een gapende hoofdwond te laten verzorgen. Bij het aanpakken van zijn jack na de finish sloeg dit tus sen zijn spaken en plofte hij op de grond. Bij de nieuwelingen zorgde Randie van Gils voor de eerste onrust. Na diens activiteiten was het de beurt aan Johnny van Cadsand, Richard Siere- veld, Roy Bogaert en Mark van Dort om aan de haal te gaan. Ook zij werden in het verdere verloop bedankt voor de moei te. Met nog een vijftiental kilo meters te gaan werd de koers in de beslissende fase gelegd. Bas van de Ketelaer trok er op z'n eentje tussenuit, een knap rijdende Johnny van Cadsand was de enigste die na een ron- denlange achtervolging nog bij de man uit Schijndel konden aansluiten. Ondanks dat men achter dit duo reed voor wat men waard was, bleven ze bui ten schot en beschikte Van de Ketelaer die ook de leidersprjjs in z'n zak stak over het sterkste eindschot. Wim van der Locht klopte Dave Meester voor de derde plaats. Ook dit duo was nog uit de greep van het pelo ton geraakt. Ad Slingerland re gelde vervolgens de groeps- spurt. Uitslagen liefhebben/veteranen: 1. Daan Goossens (St Willebrord) 60 km. in 1 uur 29 minuten 28 sec. 2. Han Harinck ('s-Heer Abtskerk), 3. Tonny van Os (Bergambacht), 4. Gerard van Antwerpen (Driewe gen), 5. op 21 sec. Leo de Jonge (Leeuwedorp), 6. Klaas Schipper (Hellevoetsluis), 7. Gijs van Zuilen (Zaltbommel), 8. Hans van der Sloot (Gouda), 9. op 41 sec. Wim Blok (Leeuwédorp), 10. Piet Sager (Zuid-Beijerland), 11. Christ Rom bouts (Kloetinge), 12. Daan van Duivendijk (Bruinisse), 13. Frans Meyaard (Wemeldinge), 14. Hans Grandjean (Druten), 15. Leen van der Wide (Zierikzee). Nieuwelingen: 1. Bas van de Kete laer (Schijndel) 40 km. in 1 uur, 1 minuut, 39 sec. 2. Johnny van Cad sand (Westdorpe), 3. op 176 sec. Wim v.d. Locht (Uden), 4. Dave Meester (Elft), 5. op 43 sec. Ad slin gerland (Hank), 6. Rinie Dohmen (Etten-Leur), 7. Mark van dort (Hank), 8. Ricardo de Smit (IJzen- djjke), 9. Jurgen Pijcke (Sas van Gent), 10. Rene Kool (Bergschen- hoek), 11. Derk-Jan Fransen (Westdorpe), 12. Jurgen Verhage (St Oederoode), 13. Serge van Bo ven (Axel), 14. Jos Kerkhof (Zee land), 15. Michel Rommens (Ril land-Ba th), 16. Randy van Gils (Vlissingen), 17. Rola Lijbaert (Sluiskil), 18. Davie Dubbeldam (Sluiskil). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klasse van het lingsvoetbal verloor Heinkenszand zaterdag mèj van het bezoekende Apollo. De belangrijke strijd, met als inzet de tweede periodetitel, t Colijnsplaatse Boys en Rillandia werd met 4-2] Rillandia gewonnea Middelburg liet er tegen Wissenkerke geen twijfel over bestaan wie de beste was en won met 6-1. SVD was niet opgewassen tegen Wolphaartsdijk en verloor met 4-0. Veel doelpunten bij Brouwershaven-'s-Heer Arendskerke: 3-5. GPC had in het duel tegen SKNWK bij de rust wel een 1-0- voorsprong, maar verloor toch met 4-2. HEÏNKENSZAND-APOLL O 0-3 - In het veld was Heinkenszand de beste, maar de ploeg kan geen doelpunten maken Apollo, spelend op de counter, deed dat wel. Halverwege de eerste helft werd het 0-1 door André van Eenen- naam. Het bleef een gezapig partijtje voetbal. Voor beide teams valt er deze competitie niets meer te winnen of te verliezen. Ze ven minuten voor tijd trof Van Eenennaam opnieuw de roos en kort voor tijd maakte Jos Schouten er 0-3 van WOLPHAARTSDIJK-SVD 3-0 - Rust 2-0, Jan Geene 1- 0 (strafschop), Dik hout 2-0, Jan Blok 34 BROUWERSHAVEN] EE R ARENDSI - Rust 1-3, Arjan Vi Frank Goedegebure Kees van de Kreeke| Frank Goedegebure Kees van de Kreeke] Werner Kafoe 2-4, Visser 3-4, Ruud W< 3-5. SKNWK-GPC 4-2 - 1, Maritt Swenne 0-1, Theunisse 1-1 (strj Jeffry van der Ve!®] Miche Flikweert 2-2, van der Werf 3-2, Theunisse 4-2. COLIJNSPLAATSE BOYS-RILLANDIA Rust 2-2, Harold Roei 0-1, Kees Verweij (strafschop), Edwin weij 1-2, Gert Romiji Harold Roelands 2-3, Indeweij 2-4. WISSENKERKE- DELBURG 1-6 - John Tahaparry 0-1, Wijnands 0-2, Eric corps 0-3, Daaf var Maas 1-3, Eric Vogel Eric Malcorps 1-5, Sus kir 1-6. Van onze sportmedewerker FERNEUZEN - In de eerste dasse van het Zeeuwse da mesvoetbal leed Spui een fcevoelige 5-0-nederlaag te len mede-degradatiekandi daat WIK de tweede klasse B won Ter- lUzen het belangrijke duel ,«n Jong Ambon met 2:0 en lleef Hoek met dezelfde cijfers iasoverVeere. ■rste klasse: WIK-SPUI 5-0 - IK was over alle linies s ter- ér Het had bij de rust al een .jiige 3-0-voorsprong opge- ,uwd door spitsspeelster Con- e van de Velde (2x) en Aniek rhiewold Door opnieuw Con- ie van de Velde werd de score de tweede helft op 5-0 ge acht Daarna liet WIK de luwtjes wat vieren en kon iui ook eens aan aanvallen ian denken. Echt uitgespeelde nsen kreeg het daarbij niet en zo bleef het 5-0. Eerste kla rooskerke Oostkapel Tweede k) Nieuwdor Bevelande Kruininge Eerste kl 6-10, Vlis.' tinge 4-6, Seroosker Tweede VEERE 2- wedstrijd k Hoek Dooi irSijaak Begijn Door Peter Snelders SLUISKIL - In een aantrekkelijk duel met een spelbeeld heeft Sluiskil verdiend met 1-2 verlorml laatste kwartier ontsnapte de thuisploeg zelfs a. forse nederlaag. Toen verscheen de OSC'45-aanvalj keer toe alleen voor doelman Rob Wieland, zuimde die uitgelezen kansen te verzilveren. John de Crom geuit zegevierend over de meet in de Omloop van de Braakman. Akkermans en Slendebroek zijn geklopt. FOTO WIM KOOYMAN OSC'45 kwam het sterkst uit de startblokken De ploeg speelde in de beginfase goed gegroe peerd en snel voetbal en een veel balverlies lijdend Sluiskil had daar moeite mee. Vooral de snelle en lichtvoetige nummer negen van OSC'45, Achmed Abdellaoui, was een voortdu rende plaag voor de Sluiskil defensie. Hij was het die na een prachtige individuele actie, waarin hij drie spelers op het verkeerde been zette, rakelings naast schoot Toen dat openingsoffensief van de bezoekers wat geluwd was kon Sluiskil aan aanvallen gaan te denken. Gerard Del- laert aarzelde in kansrijke po sitie tussen afspelen of zelf schieten en het gevolg was een te kort twijfelachtig rollertje naar één van zijn medespelers. Dat was het begin van een of fensief van Sluiskil dat het laatste kwartier van die eerste helft in beslag nam. Paul van der Hooft beoor deelde een voorzet verkeerd met het hoofd en Mark de Kun- der zag vijf minuten voor de pauze een kopbal door Bertus Coort van de lijn gehaald wor den. Toch bleef OSC'45, on danks de druk van Sluiskil, ge vaarlijk counteren. Het was opnieuw Achmed met de moei lijke achternaam die in kans rijke postie voor het Sluiskil- doel verscheen. Alleen voor doelman Wieland passeerde hij langs de verkeerde kant, waar door hij in een te moeilijk hoek belandde om te kunnen scoren. Toch was het Sluiskil dat op voorsprong kwam. In blessure tijd werd een mislukt schot van Paul van der Hooft Wullems onderschept nen geschoten. Het begin van de helft leverde hetzelii strijdbeeld op als Opnieuw was het iniïi de bezoekers. Toch ploeg een blunder vani Bob Wieland nodig oit| te kunnen komen en voor het oog oi kopbal werd door de doelman verkeerd ma| geraakt en verdweenii 1. Juist op het mi Sluiskil weer terug in< strijd kwam via Gerard Maas en Markt der - het was opniei Coort die een kopba Kunder van de lijn sloeg OSC'45 toe. Het med Abdellaoui die inl van de verdediging tij een voorzet van zijn' chid te controleren ent geplaatst balletje af te; Die achterstand Sluiskil tot pressie: het laatste kwartier, teerde in een schot Jonge dat voorlangs eveneens in tal van sen voor de bezoekers vallen. Edwin Li Marco van Wijnen Abdellaoui, tot twee verschenen alleen vt man Wieland, maar den die schitterende verzilveren. Daardi Sluiskil in een redeiiji taat blijven geloven, er niet, want de OSC'45-doel was maar open kansen niet voor. eze les zullen de Hoek- elers geleerd hebben in de wedstrijd tegen SSC'55. en riante 2-0-voorsprong jrerd namelijk door de be ekersin vijf minuten tijd ngebogen in een naar la- er bleek 2-2-eindstand. Ie doelpunten vielen verigens binnen het i/artier halverwege de veede helft. ek-SSC'55 leek voor aan- ng al voorbestemd een leuke strijd te worden. De ploe- jen hadden tot dan toe respec- pvelijk zeventien en zestien nten vergaard, en bekleeden bardoor een goede midden- otpositie op de ranglijst. De jiuisploeg was er veel aan ge- gen, na een aantal matige strijden, weer eens goed te steren en aan klantenbin- ng te doen. Daarin slaagde de Boeg alleen in de tweede helft. ek trad aan zonder de ge seerde Onno Ribbens. aar stond tegenover dat an-Pierre Hubregsen na een lieblessure weer van de partij I In de beginfase bleek al snel fit beide teams aan elkaar ge- aagd waren. De eerste ge vaarlijke tin Quat passeerd schot ma; van Hoek verzorgd.| tweede toen Jan gissing ging naas rit de Heil TERNEUZEN - De BFTS (Biljart Federatie Ie Stad) is duidelijk de goede weg terug ingeslagen mindere periode van enkele jaren floreert deze bilj< nisatie weer bijna als vanouds. Uit eenj Kuklevk ZaamslaJ KAPE 1-1, Ke Schreudd Baan 1-2. NOAD'67f Rust- Quist 1- Brami YERSEB Hermien Faasse 1- 1-2 en 1-3 THOI LUWE stand, de Vlies 1 „De betrokkenheid van de le den is weer groter geworden. Je merkt dat aan de kampioen- schappen. De animo onder de deelnemers is groot en de pu blieke belangstelling voor de kampioenschappen ook. Bij ieder kampioenschap hebben we een volle bak gehad. Dat was de laatste jaren toch even anders," zegt wedstrijdleider en één van de stuwende krach ten achter deze organisatie, Louis van der Hooft. Sinds hij en zijn medebe stuurders wat nadrukkelijker de wat verwaterde zaken in en rondom deze biljartorganisatie aanpakten is er weer een dui delijke opwaartse lijn waar neembaar. Het huidige bestuur doet er dan ook wat voor. Dit jaar heeft men in vrijwel iedere klasse een kampioen schap gehouden en ook de teamwedstrijden kwamen weer aan de orde. Maar dat is niet alles. Zo houdt men vanaf 11 april in café 't Keldertje een kampioenschap waaraan alle kampioenen van de BFTS uit de verschillende klassen deel nemen. Dat gala-toernooi vormt de inleiding tot; feesdtavond die aan van dit gebeuren in genoemde lokaliteit wordt. Op 11,12,14 enj komen de kampioen®] in de strijd om de chacon-wisselbeker. avond 15 april omsl negen zal al heel wat ker zijn wie deze één jaar in zijn P' mag plaatsen. Dan w nalepartij, die om hall gint, al in een besl"" dium zijn. Aansluit slotpartij worden dej uitgereikt en begint avond. Aan deze eindstrijd, kampioenen nemen gende spelers met W| door hen te maken deel: Bram de Kri Louis van der Hi Cocky Wieland (60), raro (40), Willy Nieu' en Ret Michielsen zes finalisten worden poules ondergebracM winnaars daarvan s] nalepartij. Wan onze sportmedewerker JRNEUZEN - In de derde lasse A van het landelijke iterdagvoetbal speelde jamslag een van zijn beste ■dstrijden van dit seizoen, r-'ar verloor wat ongeluk- |g met 1-0 van koploper TT Breda, dat eveneens j-'n prima partij voetbal op de grasmat legde. -t verlies brengt de groen- ..itten na de 2-1-winst van IOAD'67 op Nieuwdorp en re, dat beide punten bij Ka le wegkaapte via 1-2, wel op -- gedeelde voorlaatste plaats ide rangschikking, ïrneuzense Boys won nipt ■et 2-1 van Bruse Boys. Op nieuw verlies voor Yerseke, dat Wt de laatste vijf wedstrijden ~ichts twee punten bemach- jde. Nu werd met 3-1 van HS verloren. Tholense Boys Hde de punten met Zwaluwe SSL BOYS-TERNEU- NSE BOYS 1-2 Een geluk- !e overwinning voor de Ter- ■Kenarea Een zege die door laat doelpunt, twee minu- voor tijd, door Jacky l e tot stand kwam. Bruse Y?-W.?s iu het veld zeker niet Jiundere ploeg en had zonder eer een gelijk spel verdiend, thuisclub kwam in de eerste it op i-o door Jacob van de ■ge. Halverwege de tweede it werd het door Martin van i j ge^jk' met daarna ;S;*nde BREDA 0-1 !L 1 met g°ed voet en twee aanvallend spe- riril0686"' Ook uitstekend dreef waren de verdedigin- L In de eerste helft waren de arv<?^eV°°r Zaamslag, £d»dan schot te- Jde paal kwam de thuisclub 'LiL t?reede helft kwam g en beslissende treffer LEEl 1 over den op schouv buur handen knijper De startl niet beti werd M4 positie McNult; op maal) ruchte Arno Gj joeg va Ronnie het ope| Cambuij NAC he! Uit van Hé knalde en drooj ter kwaï op voor onderna actie, verrast met een hoek: 2-| 1.

de Stem | 1988 | | pagina 16