ïhina lEES NOEMT TEST IN ZIEKENHUIS NIET EFFECTIEF Boek voor Beatrix en Juliana eiders] 'Vitaminepreparaten zijn schadelijk' I )e$re|yü 'Pers onzorgvuldig rond Heijn-verdachte' FINANCIËLE DEELNAME REDACTEUR(TRICE) -AFRIKA BINNENLAND E STEM COMMENTAAR og geen vrede jyn moet zelf opstappen ZEDONG ;STEMBINNENLAND ZATERDAG 9 APRIL 1988 NEDERLANDS JURISTENCOMITÉ VOOR DE MENSENRECHTEN: JSWIJK (ANP) - Staatssecretaris Dees (Volksgezondheid) heeft zich in i brief aan de Tweede Kamer opnieuw uitgesproken tegen een verplichte stest in ziekenhuizen. ÏR wil geen uitbreiding van zendtijd Op rozen iORLOG in Afghanistan zal niet eindigen met de terugtrek- van de Sovjet-soldaten, die zoals het er nu naar uit ziet eind ar weer thuis zullen zijn. SLAAP EENS IN HET BED VAN EEN ANDER autobelasting VOEDINGSDESKUNDIGE IN TIJDSCHRIFT VOOR GENEESKUNDE: NIEUWSOVERZICHT Aanklacht tegen kruisigingsactie Medische Dienst kan weg Nog slechts één jaar huurgewenning Kwaliteit appels en peren moet omhoog UITGEVERIJ CENTRAAL T28 rs van de oude garde meest openstaan vc in van voorzichtige en j ilijke democratisei China. an Li, een van de acht i van het Politburo communistische p; angt de 86-jarige n, de leider van de oi conservatieven, e nieuwe voorzitter, ent tennisspeler en brij irtner van Deng, heeft kamerdebatten van ste jaren grote invlo eoefend ten gunste va tieke hervorming en me aeid op artistiek en Ut gebied, ijn verkiezing beteke. versterking van de positi de progressieve pai igel omdat het parlemerl meer het orgaan is ;ij beslissingen achter, itioneert, maar echte poj e invloed heeft verover ich op zekere ogenblikje (telt tegenover regering tij. an Li is in 1916 geboren i indong in het oosten vi na. Hij is lid van de ds 1936 en al gauw vie rin zijn leidinggever aliteiten op. Ook hij we t de man aan wie hij ;rok, Deng, het slachtof de Culturele Revoluf ti 1966 tot 1976. Hij beland de gevangenis en werd |-worpen aan het spitsro I ïlopen van de Rode Garde] [n 1977 ligt het allema iter hem en wordt hij i-secretaris van de partij arme provincie Anhui t oosten. Hij voert er i I durfde afbraak door tmanteling van de volk mmunes. Versterkt door het sue farvan wordt hij in 19 ri-premier. Sindsdien hed veel artikelen geschrevt de officiële pers, alle fcht op hervorming en tel steun voor de artistiel intellectuele democrat |ng. 1FP/RTR) „STERDAM (ANP)-Een htal media heeft ernstig feorgvuldig gehandeld in verhalen rond de ont- kming van de ontvoe- igszaak Gerrit Jan Heij n. verdachten zijn in feite al oordeeld door de pers, ter- Jer nog geen rechter aan te f)iuegt het1 Nederlands Ju- i Comité voor de Mensen- fcten (NJCM), de Neder- dse sectie van de Inteniatio- iCommissioni of Jurists in LeVe in een reactie op de halen in de pers rond de aanhouding van P. E. (45) uit Landsmeer en zijn familie als verdachten van de ontvoering van Heijn. Het NJCM concludeert dat rond verdachte E. niet alleen de initialen zijn kenbaar gemaakt - zoals gebruikelijk - maar ook andere gegevens als de straat naam, het huis, de staat van de verzorging van de tuin, het be roep van de echtgenote van E. en het uiterlijk van de kinde ren. „Daarnaast werd uitgebreid aandacht besteed aan de opvat tingen van straatbewoners, de loco-burgemeester, de ex- werkgever en een jeugdvriend, terwijl tevergeefs is getracht een vriendin van de echtenote te benaderen, die al evenzeer een onverzorgde tuin bleek te hebben", aldus het juristenco mité. In de reactie hekelt het NJCM de 'emotionele verslag geving' rond de arrestatie en verwijt het de pers te weinig aandacht te hebben besteed aan feiten die voor de beoorde ling van het overheidsoptreden rond de aanhouding relevant zijn. In haar controlerende func tie ten opzichte van de overheid zou de pers, volgens het comité, ook andere feiten hebben moe ten belichten. Waarom bij voorbeeld werd door de politie 's morgens vroeg met geweld het huis binnengegaan? Hoe werd de huiszoeking verricht? Waarom werden de arrestan ten verdacht van de ontvoering en vastgehouden? Waarom werden ook van andere perso nen dan van de verdachten post onderschept en de telefoon afgeluisterd? Wat gebeurt er met die gegevens? En werd er, voor de arrestatie, met richtmi crofoons gewerkt? Allemaal vragen die de pers, volgens het NJCM, zou hebben moeten stellen maar achterwege liet. De komende dagen moeten de media die controlerende func tie meer waarmaken en een grotere terughoudendheid aan de dag leggen jegens de ver dachten. een verplichte aidstest fangs toonde minister nan van WVC in een ziew met de Gay krant nog begrip voor chi rurgen die wèl zo'n test willen. Op 25 april praat de I HAAG (ANP) - De STER heeft voorlopig geen behoefte aan Ereiding van de STER-zendtijd tot 15 procent, zoals de Vara tóerdag heeft voorgesteld in de nota 'Het vitale bestel'. ER-directeur Smeekes acht 10 a 12 procent voldoende, zo ver- rde hij vrijdag voor de NCRV-radio. ekes oordeelt positief over de Vara-plannen. Smeekes: „Wij oen jarenlang geopereerd in een systeem met een zeer be- iiden aanbod van reclameminuten. De vraag van adverteer- s is aanzienlijk groter dan wat wij beschikbaar hebben, dus in ïnsel juichen wij elk plan toe waarbij de mogelijkheden voor erteerders worden uitgebreid". sekes is van mening dat een uitbreiding van de STER-zendtijd fgoede concurrentie vormt tegen eventuele commerciële om- Na het Paasdebat in parlement komt het CDA de publieke opinie, dut mij, op rozen te zitten. Haag Vandaag registreej premier Lubbers als vende topper, maar 1' Voorhoeve en Bert de Vi hebben zich beslist als 9 toppers aangediend. Waar het FNV twee jaar leden drie miljoen neerte om bij de verkiezingen Kok te promoten, daar1 over twee jaar wel een A joentje afkunnen ter n motie van Bert, die in' overleg met de regering] recht bloedserieus kon den genomen. Willem Woutersz Breda loor de Sovjetunie gesponsorde regiem in Kabul en de door 'S gesteunde muhahedin zijn de laatste maanden volgestopt wapens en zij kunnen het daarmee meer dan een jaar vol len. De wapen leveranties mogen doorgaan, ook al zijn die .seerd op vage formules: als de ene grootmacht wapens t, mag de andere het ook, aan de door zijn gesteunde partij, len de grootmachten de wapenkranen dichtdraaien, dan zou oor de Sovjetunie gesteunde regering in Kabul snel verdwij- Dat kan Gorbatsjov niet maken. Moskou zou dan verweten en de Afghaanse 'kameraden' in de steek te laten. Boven- zou zo'n radicale Russische terugtrekking - 'na ons de vloed' - de stilzwijgende erkenning zijn van een politieke en lire nederlaag en zoiets zouden de tegenstanders van' Gor- jov en het Russische leger nooit accepteren. Wordt de hui oorlog binnengekort omgezet in een burgeroorlog - de kans ■op is erg groot dan kan Moskou zijn invloed blijven uitoe- i. Gorbatsjov, het moet gezegd, heeft een briljant diploma- iffensief gevoerd. nistan hoeft voor hem niet uit te lopen op een bittere neder- integendeel de terugtocht van de Sovjetsoldaten zou door itsjov wel eens kunnen worden omgebogen in een klin- persoonlijke zege, zowel in eigen land als internationaal, en West kijken met smart uit naar het einde van de Russi- interventie in Afghanistan. Irie jaar krijgt Gorbatsjov eindelijk zijn handen vrij om het xmingsbeleid in eigen land serieus aan te pakken. Zonder iloedende wonde' van Afghanistan krijgt hij meer ruimte voor lorbereiding van de nationale partijconferentie die in juni in ;ou wordt gehouden. Daar staat zijn hervormingspolitiek ter jssie, en de partijleider weet dat zijn tegenstanders op de liggen om dat beleid onderuit te halen, latsjov kan met een 'eervolle aftocht', en die lijkt te zijn gega- eerd, een flink pluspunt scoren, niet alleen bij zijn thuisfront, ir ook bij Reagan die hij in juni in Moskou ontmoet. En de Af- len? Binnenkort praat misschien niemand meer over hen. s immers niet de eerste keer dat een volk (zie Vietnam) op- ferd wordt aan de belangen van de grootmachten. JAREN zestig schampte de toenmalig minister van Binnen- se Zaken Smallenbroek, met een slok teveel op, met zijn auto Jt0 van een van zijn buren. Smallenbroek stapte als minister n de overtuiging dat zijn geloofwaardigheid als politicus door Tcident te zeer was aangetast om nog verder te kunnen f unc- Bren. Bmallenbroek kwamen nog tal van andere ministers en Ka- leden (Pronk, Lubbers, Terpstra, om maar eens een paar na- Ite noemen) met de politie in aanraking omdat ze onder in- p van alcohol in het verkeer brokken hadden gemaakt. Ze ien het voorbeeld van Smallenbroek niet, ze bleven zitten, wam niet in de laatste plaats omdat de publieke opvatting politici in de jaren na de affaire-Smallenbroek was veran- I men was langzaam maar zeker tot de overtuiging gekomen olitici niet heilig zijn en dus het recht hebben om af en toe in te maken. aatste opvatting geeft politici natuurlijk niet een vrijbrief om Je lopende band allerlei wetten en regels te overtreden. Het -Kamerlid L. Duyn blijkt er echter anders over te denken. In Korte periode van twee jaar Kamerlidmaatschap presteerde het om maar liefst drie keer met Justitie in aanraking te ko- yelijks Kamerlid geworden, hanteerde Duyn voor de televisie I wet verboden geboortekrik. Later kwam hij opnieuw in het in'h MVerd aan9eh°uden met een alcoholpromillage van m net bloed. Bovendien probeerde hij na zijn aanhouding tot maai toe via een raam uit het arrestantenbusje te vluchten meerde hij tegen de balie van het politiebureau. En alsof dat iiet genoeg was, kwam Duyn, die nota bene woordvoerder «rsveiligheid binnen zijn eigen fractie was, anderhalve 'o geleden opnieuw negatief in het nieuws. De Utrechtse po- leepte zijn auto weg, omdat Duyn die doodleuk op een inva- Parkeerplaats had gestald. werd afgelopen week voor het rijden onder invloed door de er veroordeeld tot een zeer milde straf: vijfhonderd gulden lui1, een ha|f jaar voorwaardelijke ontzegging van de rjjbe- neia. Die milde boete was voor CDA-fractievoorzitter De weer aanleiding om te verklaren dat Duyn wat hem betreft jv u Ofi'dieel moet de CDA-fractie zich nog over de uyn buigen, maar vast staat dat het oordeel van de fractie- zwaar za' wegen. Saillant detail: als Duyn alsnog zou n opvolger8 ^f'8S 9ezworen erfvijand Brokx de eerstaange- hmnif* natuu.rliik idioot dat anderen over het aanblijven van f Jv? issen- Had Duyn ook maar over een greintje inrilrH ;?en beschikt. dan was hij allang zelf opgestapt. J»?!? is van een Kamerlid met een dergelijke du- s'aat-van-dienst te veel gevraagd. f Tweede Kamer over het aidsbeleid. Dees blijft met de Gezond heidsraad van mening dat een aidstest minder effect heeft dan algemene hygiënische maatregelen ter voorkoming van de ziekte in het ziekenhuis. Bovendien is een test slechts een momentopname, terwijl de periode tussen besmetting met het aids-virus en de aanwezig heid van antistoffen in het bloed kan oplopen tot zes maanden. Verder is de test niet water dicht, zodat enerzijds mensen de verontrustende boodschap kunnen krijgen dat ze seropo sitief zijn terwijl dat niet zo is, terwijl anderzijds een verkeerd gevoel van veiligheid kan ont staan. Volgens de Gezondheidsraad zou het ongeveer 60 miljoen gulden kosten om gedurende het twee jaar lang testen van alle patiënten één geval van besmetting te voorkomen. Af gezien daarvan is het volgens Dees in strijd met de Grondwet patiënten verplicht of zonder hun toestemming te testen. Het vragen van toestemming is niet mogelijk bij patiënten die be wusteloos of in coma worden binnengebracht. Ook de Nationale Commissie Aidsbestrijding en de genees kundige hoofdinspectie zijn van mening dat algemene maatregelen om infecties tegen te gaan de voorkeur verdienen. Dees kondigt in zijn brief ook een nieuwe voorlichtings campagne aan die volgende week van start gaat. Verder meldt hij dat hij op hoofdlijnen instemt met het advies van de Gezondheidsraad over de zorg voor aidspatiënten. Een be langrijk onderdeel daarvan is de aanwijzing van acht zieken huizen waar die zorg de ko mende jaren zal worden gecon centreerd. (ADVERTENTIE) FOTO ANP Ook hotels zeggen: uit goed voor u. Ze horen bij de 37.000 horeca-bedrijven die u graag verwelkomen. Stap er eens binnen en trakteer u zelf of een ander. Van onze verslaggever RIJSWIJK- Op het kantoor van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Welzijn in Rijswijk is gisteren aan konin gin Beatrix en prinses Juliana het boek 'Nederlands Volks herstel 1944-1947' aangeboden. Het boek is het resultaat van een studie die de heren R. Neij en E. V. Hueting ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Welzijn in opdracht van deze raad hebben verricht. De naam 'Nederlands Volksherstel' of kortweg 'Volksherstel' zegt nu praktisch niemand meer iets. Maar in de tijd van de be vrijding lag die op ieders lippen. Honderdduizenden landgenoten kregen van 'Volksherstel' geld en goederen, om die eerste dagen na de bezetting door te komen. Nederlands Volksherstel heeft als hulporganisatie een grote bijdrage geleverd om die nood te lenigen. Volksherstel ging in maart '48 op in de provinciale opbouworganen voor sociaal werk, in de Nederlandse Vereniging voor Maatschappelijk Werk en het Julianafonds. DEN HAAG (ANP) - Per 1 juli wordt de motorrijtui genbelasting met een toe slag verhoogd. Het kabinet heeft vrijdag ingestemd met een daartoe strekkend voorstel van mi nister Smit-Kroes (ver keer). De (tijdelijke) toeslag varieert van 25 gulden (voor motorrijwielen en personenauto's) tot 50 gul den (voor vrachtauto's). De opbrengst wordt gestort in een op te richten Mobili teitsfonds en zal worden aangewend voor de finan ciering van projecten ge richt op verbetering van de bereikbaarheid van econo mische centra in de Rand stad. UTRECHT (ANP) - Het geld voor vi taminepreparaten kan beter en veili ger worden besteed aan goede voe ding. Gunstige effecten van het ge bruik van extra vitaminen zijn niet aangetoond, ongunstige en soms zelfs zeer schadelijke daarentegen wel. De voedingsdeskundige ir. M. van Dussel- dorp (afdeling voedingsleer van de mens, Katholieke Universiteit Nijmegen) zegt dit in het Nederlands Tijdschrift voor Ge neeskunde in een beschouwing over de zin van vitaminesuppletie bij bejaarden. Ze somt een groot aantal bijwerkingen op van het slikken van grote hoeveelheden vitaminen. Zo kan teveel vitamine A leiden tot huidveranderingen, haaruitval, hoofd pijn, anorexia, pijnlijke botten, ver moeidheid, geïrriteerdheid en bloedingen. Ook kunnen zich leverafwij kingen gaan voordoen. Te grote doses vitamine A vor men een reëel gevaar voor mensen die op eigen initiatief of in het kader van het zo genaamde Moerman-diëet vitamine A gebruiken, aldus Van Dusseldorp. Tablet ten met dergelijke hoge doses zijn zonder recept bij de apotheek te koop. Eten teveel aan vitamine D kan misse lijkheid, braken, hoofdpijn, diarree en vermoeidheid veroorzaken. Ook is afzet ting mogelijk van calcium (kalk) in nie ren, longen, hart, bloedvaten en huid, het geen ernstige gevolgen kan hebben. De beste en veiligste bron van vitamine D voor de mens is zonlicht, zo zegt Van Dus seldorp, want dat kan nooit tot een vita mine D-vergiftiging leiden. Het dagelijks slikken van grote hoe veelheden vitamine C gedurende langere tijd hoeft geen nadelige effecten te heb ben, maar kan oorzaak zijn van braken, misselijkheid en diarree en -bij daarvoor gevoelige mensen- van nierstenen. Daar komt bij dat vitamine C vitamine B12 kan vernietigen. Gunstige effecten van een hoge inname van vitamine C zijn volgens Van Dusseldorp niet aangetoond. Onder zoek heeft uitgewezen het aantal ver koudheden of de duur ervan er niet door wordt beïnvloed. Van het innemen van grote hoevelhe- den vitaminen BI, B2 en B12 en folium zuur zijn geen schadelijke maar ook geen gunstige effecten gerapporteerd. Een teveel aan vitaminr B6 kan daar entegen het zenuwstelsel aantasten. Vita mine B6 is in Nederland in zeer hoge do ses verkrijgbaar. In de bijsluiters wordt niet gewaarschuwd tegen de mogelijke risico's. Ook zijn veel artsen zich volgens Van Dusseldorp en de Wageningse bio chemicus prof. dr. M.B. Katan niet be wust van de giftigheid van vitamine B6. Zij vinden dan ook dat de bijsluiters moeten worden voorzien van een waar schuwing tegen chronisch gebruik. Bo vendien moet terughoudendheid worden aanbevolen bij het gebruik door zwange- ren en zou de maximale hoeveelheid vita mine B6 per tablet moeten worden terug gebracht om overdosering te voorkomen. Volgens Katan en Van Dusseldorp zou dat ook in het belang van de fabrikant zijn, 'die anders wellicht met schade claims geconfronteerd zou kunnen wor den'. Nu alle tekenen erop wijzen dat de hausse in vitaminepreparaten uit de Ver enigde Staten overwaait naar Nederland, vinden Karan en Van Dusseldorp betere voorlichting over de bijwerkingen van vi tamine B3 en B6 aan artsen en consumen ten dringend gewenst. i/ 15 Weet u wat heel slecht voor u is? Vitaminen slikken. De des kundigen hebben het onderzocht en te veel vitaminen kunnen leiden tot allerlei ellende die je je door ouderwets ongezond te leven had kunnen besparen. Vitaminen-pillen, zo laten de deskundigen min of meer doorschemeren, zijn nep-middelen die niet aanwijsbaar hel pen en die bij een teveel allerlei heel vervelende bijwerkin gen tot gevolg hebben. Ik ben heel blij met die uitkomsten. Ik heb iets tegen handel in mogelijke gezondheid Het hele idee achter die vitamine-pre paraten lijkt me zo uitgekookt, dat het wel ongezond moet zijn. Weet u wat de grootste bedreiging voor onze gezondheid is? De zoete koek die wij in grote hoeveelheden verzwelgen, omdat die ons door pseudo-deskundigen en belanghebben den fraai verpakt wordt voorgeschoteld. Wij moeten eens ophouden ons druk te maken over onze ge zondheid en gewoon eens gezond gaan denken. Je kunt op je vingers natellen dat instant-voedsel rommel is en als we nog klompen droegen dan zouden we daarop kun nen aanvoelen dat heel de gezondheidsmaffia bezig is goud te verdienen aan onze toekomstige, ingebeelde ellende. Snoep verstandig slik niet zomaar alles. MERIJN OISTERWIJK (ANP) - Een 68-jarige vrouw uit Oisterwijk heeft bij de officier van justitie in Amsterdam een aanklacht ingediend tegen de jongeren en de organisaties die op 1 april (Goede Vrijdag) demonstreerden bij de woning van staatsse cretaris De Graaf in Naarden. Volgens de vrouw hebben de de monstranten zich met hun kruisigingsactie schuldig gemaakt aan zedenkwetsende en godslasterende handelingen in het openbaar. Het wetboek van strafrecht (art. 147 en 429 bis) kent daarvoor een maximale vrijheidsstraf van drie maanden en een boete van 250 gulden. AMSTERDAM (ANP) - De taken van de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD) kunnen door de bedrijfsverenigingen zelf worden verricht. Voor de sinds 1967 bestaande GMD is er geen plaats meer. Door deze reorganisatie vervallen er bij de uitvoeringsorganen tussen de minimaal 730 en maximaal 950 arbeidsplaatsen. Ge dwongen ontslagen bij de reorganisatie moeten worden voor komen. Jaarlijks kan zo tussen de 75 en 100 miljoen gulden worden bespaard. Dit staat in een nota over een nieuwe struc tuur die de Federatie van Bedrijfsverenigingen (FBV), het overkoepelende orgaan van de 23 bedrijfsverenigingen, vrijdag bekend heeft gemaakt. DEN HAAG (ANP) - De looptijd van de huurgewenningsbij- drage wordt per 1 juli verkort naar één jaar. Nu kan een huurder nog drie tot vijf jaar die bijdrage krijgen. In het nieuwe systeem krijgen huurders een jaar lang een sub sidie van 50 procent van het verschil tussen de nieuwe en de oude huur (beide na aftrek van de individuele huursubsidie). Staatssecretaris Heerma van volkshuisvesting heeft dit schrif telijk aan de gemeenten meegedeeld De wijziging van de rege ling leidt tot sterk verminderde subsidiebedragen. Het nadeel voor de huurders wordt volgens de bewindsman voor een groot deel gecompenseerd door de individuele huursubsidie. Dit geldt met name voor huurders met een inkomen rond het minimum. Huurders met wat hogere inkomens kunnen slechter uit zijn, omdat zij geen beroep kunnen doen op de individuele huursub sidie. De staatssecretaris had de wijziging reeds in juni vorig jaar aangekondigd De wijziging geldt alleen voor nieuwe aan vragers van de gewenningsbijdrage. Vóór 1 januari 1988 aan gegane verplichtingen worden volgens Heerma volledig nage komen. WAGENINGEN - De kwaliteit van het Nederlandse hardfruit moet omhoog. Anders komt de nu nog behoorlijke positie van de fruitteelt in gevaar. Die waarschuwing liet Lambert Nijsten, voorzitter van de Ne derlandse Fruittelersorganisatie (NFO), gisteren horen op de algemene ledenvergadering in Wageningen. Nijsten wees erop dat slechts de helft van de vaderlandse appels en peren bij vei ling in kwaliteitsklasse-I terecht komt. Dat moet sterk verbe teren, zei Nijsten, en de teler kan daar zelf heel wat aan veran deren. Nijsten liet een krachtig protest horen over de lamlen digheid van de overheid bij de regeling van de zoutschade uit de strenge winter 1984/85. Tientallen fruittelers kregen toen forse schade door het overmatig en slordig strooien van zout langs rijks- en provinciale wegen. Ander vervelend feit voor de fruittelers: de afschaffing van de WIR. De vaderlandse fruitte lers kunnen zich nationaal en internationaal vooral meten met de nieuwe rassen Elstar en Jonagold. Nijsten noemde dat ijzer- sterke troeven. Vooral de nieuwe rassen hebben ervoor gezorgd dat de fruittelers weer een zeer groot deel van de binnenlandse markt heroverd hebben. (ADVERTENTIE) Door Uitgeverij Centraal wordt de uitgave voorbereid van een of twee nieuwe bladen óf een christelijk opinie(week)blad óf een op voedkundig maandblad. Om een en ander effectief te kunnen opzetten en uitvoeren wordt aangeboden, gekoppeld aan de volgende zeer bijzondere terugbeta lingsregeling: a. een bedrag van 5.000.- wordt (met een rentevergoeding van 7%) niet alleen eind 1988 terugbetaald, maar hetzelfde bedrag wordt ook nog eens eind 1989 uitgekeerd; b. hogere bijdragen (met stijgende rentepercentages) ook in een of meerjaren na 1989, afhankelijk van de grootte van het beschik baar gestelde bedrag!! Voor de terugbetaling stellen zich de a.s. leden van directie en re dactie gezamenlijk verantwoordelijk. Deelnemers komen, indien gewenst, als eersten in aanmerking voor de funktie van met betrekking tot het gebied waarop zij door studie of ervaring deskundig zijn, zoals: Kerk en godsdienst, Politiek, Maatschappij, Opvoeding en onderwijs, Gezondheidszorg, Voeding, Huishouding, Bloemen en planten, Huisdieren, Toerisme, Verkeer, Automobi lisme enz. enz. Een gemotiveerde aanvraag om nadere inlichtingen, mét vermel ding van Uw beroep, kunt u zenden aan: Postbus 225,2230 AE Rijnsburg

de Stem | 1988 | | pagina 3