'Wij geven de moed nooit op' Spanning in vierde klas neemt toe SPORT NSEN B.V. [NTERNATIONAAL VELD IN JUNIORENDRIEDAAGSE UITSLAGEN :onds rdering /incie )rd-Brabant. ER-SERVICE Handicap-toernooi Flying Dutchman Voetbaljeugd is op dreef )E STffMSPQRT 3 ZATERDAG 9 APRIL 1988 HONTENISSE-AANYOERDER FRANS VAN MEELE OPTIMISTISCH Optimaal Resultaten lamestennis [in district )mloop mogelijk laar driedaagse AXEL - De stichting Wielerpromotion Groot- Axel is er nu al in geslaagd een select deelne mersveld vast te leggen voor de juniorendrie- daagse van Groot-Axel. Opzet DERBY CLINGE-AXEL IN DERDE KLASSE Nerveus Telepostloop uitgesteld Dressuurconcours manege Magrette Zaalvoetbaltoernooi Luctor Bekerprogramma zaalvoetbal Indoor-concours in Kapeile T14 Provinciaal Fonds Studie- brden aan studerenden |ingen en bepaalde voor- i opleidingen toelagen htedragende leningen agt op dit moment 8%. aanmerking I onderhoudsplichtigen T Noord-Brabant |un onderhoud voorzien (genoemde provincie ke is van een |erichte opleiding gelden iroepsgerichte opleiding jil drie maanden, d.w.z. de eiden tot de uitoefening I dagonderwijs, part-time Ijs en erkend schriftelijk berichte opleidingen Inomen voor zover deze I erkende beroepsgerichte pen duidelijke relatie i afgesloten met een door I/ijs en Wetenschappen van Economische Zaken even erkend diploma; |g betreffen waarvoor op j studietoelagen worden Ierland worden gehouden. :t studiejaar 1986/1987 een oor een bepaalde opleiding I Tinciaal Fonds Studie- pt 1985" van toepassing tot 'teneinde hen in staat te pëindigen onder de voor- leling. verlaging van de leeftijds-1 op grond van de nieuwe bring voor deeltijdstuderen- Slden de "Richtlijnen Provin- lering Noord-Brabant 1987" pen van 18 tot 21 jaar aan Jërde avond- of dagscholen lavo, havo, atheneum, fciaal fonds bedraagt voor laar ten hoogste het bedrag Tste studietoelage wordt pgeling Tegemoetkoming dstuderenden tot 55 jaar en I i 30 en 55 jaar geldt terzake lering voor deeltijd- STUDIEJAAR 1988-1989 pge kunnen uitsluitend i speciaal formulier. I "Richtlijnen Provinciaal j Noord-Brabant 1987" en ijn gratis verkrijgbaar bij de Jovincie ■12220, dhr. D. van Gijsel). jge dienen vóór de aanvang Lieerde Staten te zijn I.C./D. van Gijsel. selzand, ophoogzand, id en grind. >1.01613-1454 ankmakers. or Sjaak Begijn isijOOSTERZANDE - Na megentig minuten voetbal len bleef tweede paasdag in jle wedstrijd Hontenisse- iPhilippine de stand op 1-2 teteken. Opnieuw was de eindstand in het nadeel van de blauw-witten. Kort voor ihet eindsignaal was er nog [enige hoop. Een aantal goede scoringskansen werd echter even zo goed gestopt door de uitblinkende doel- inan Van Boven van Philip pine. Hontenisse was dat ene punt niet gegund. Voor de zoveelste keer verliet de ploeg teneergeslagen het veld. De enige troost die men had was de nederlaag van mede-degradatiekandi daat Terneuzen. enkele seizoenen speelt Hontenisse tegen de degrada tie. Tot nu toe heeft men elke keer het vege lijf kunnen red den, maar dit seizoen staat de ploeg uit Kloosterzande er wel erg slecht voor. Twee punten achterstand op Terneuzen en dan te bedenken dat men nog de uitwedstrijd tegen de rood zwarten tegoed heeft. De ver eniging van voorzitter Wies van Kerkhoven herbergt ge noeg talent, maar het blijft de vraag of deze jongens de tijd krijgen om in de vierde klasse te rijpen. Een van de betere spelers dit seizoen is routinier ïYans van Meele. Met zijn 36 jaar is deze aanvoerder nog steeds onmis baar. Hoe kijkt hij tegen het matige presteren van zijn ploeg aan? Frans van Meele: „Het is alsof we met een erfenis opge scheept zitten. De laatste jaren moeten we steeds tegen degra datie voetballen. Waar het aan schort in het elftal? Ik weet het niet. We missen iets. Aan de werklust en trainingsopkomst kun je het niet wijten. Iedereen is gemotiveerd, bereid om zich voor de volle honderd procent in te zetten. Ondanks het matige presteren is de sfeer nog steeds optimaal. Aan deze factoren ligt het alle maal niet. Het begin van de competitie was voorspoedig. We wonnen een paar wedstrij den en pakten punten. Ineens was er een terugval. De klad zat er ia We belandden in een dal waar we nog steeds uit pro beren te krabbelen." Zoals Van Meele stelt is het ook dit jaar weer vechten voor behoud in de vierde klasse. Het is Frans van Meele overigens niet vreemd om tegen degrada tie te moeten voetballen. De sympathieke vrije verdediger is al aan zijn negentiende sei zoen bezig in de hoofdmacht van Hontenisse. „We starten elk seizoen opnieuw met frisse moed, maar na een goed begin is het weer gedaan. Het is na tuurlijk niet leuk als je elke keer onder druk moet voetbal len. Jonge spelers, zoals Peter de Block, Rob Zwegers en Harry Kint, worden hierdoor in hun ontwikkeling geremd. Je kunt ook aan het einde van het seizoen nooit eens improvi seren of A-junioren inpassen. Voor deze zaken ben je aange wezen op de oefenwedstrijden. Deze kim je niet vergelijken met de competitieduels, waar bij doorgaans veel op het spel staat en er meer op het scherp van de snede gespeeld wordt." Met nog vijf wedstrijden te spelen waagt Frans van Mee- len zich nauwelijks aan een prognose. Hij beseft echter wel dat het oog van de naald steeds kleiner wordt. Resoluut stelt hij„Ik, en met mij alle andere jongens en de trainer, weigeren de moed op te geven. Het hoofd erbij neerleggen komt in ons woordenboek niet voor. De laatste twee wedstrijden heb ben we HW'24 en Philippine gehad. Ook tegen RCS moeten we niet meer. Daarmee hebben we de titelkandidaten gehad. Ik wil daarmee niet zeggen dat de overige ploegen gemakkelijk te nemen obstakels zijn. Er zijn nog tien punten te behalen. Daar bijten we ons op vast, te beginnen aanstaande zondag tegen STEEN. Als de competi tie volgens het programma af gewerkt wordt dan moeten we de laatste wedstrijd tegen Ter neuzen, dat twee punten meer heeft dan ons. Er is dus nog van alles mogelijk. Als je er niet meer in gelooft dan ben je op voorhand al verloren. Wij gelo ven er nog ia" Opnieuw Polen naar Axel loed dlo's zen. verliezen met het njeuwel nma van Weight Watchers! pillen of zware oefeningen] stap enkele leef- en ren. blijf je slank. Snel, verant-J kelijk. methode vrijbl ijvend op een j <omst volgende week. tot 23 april krijgt boven- ing. Van onze tennismedewerker ERNEUZEN - Doordat Vele banen nog niet gereed pijn, was ook de start van de amestenniscompetitie in het district onvolledig. Toch verden er in de hoofdklasse van de enkel-competitie alle ijen gespeeld. euws kampioen Hulster Am- acht 1 startte met een 2-4-ne- Öerlaag tegen Schelde 1. Hul- er Ambacht 2 kon het tegen Bru-tén 1 eveneens niet bol- verken en verloor met 2-4. UITSLAGEN ENKEL-COMPETITIE Hoofdklasse: De Stoof 1-Ovezande 113-3, Schelde 1-Hulster Ambacht 1 4-2, Hulster Ambacht 2-Bru-ten I 2-4, MLTC I-Souburg 14-2. Tweede klasse: SJEF I-Hulster nbacht 3 4-2, Animo 3-SJEF 2 5- erde klasse: Philten 2-Axel 4 6-0, xel 5-Animo 4 0-6. DUBBEL-COMPEITTIE Hoofdklasse: Sluiskil-Kruiningen l 1-3, Westerschouwen 1-MLTC 2 1-0, Hoek 1-Waarde 14-0. Eerste klasse: Vogelvlucht 1-Tiola 12-2, Axel 1-Hulster Ambacht 13- 1. weede klasse: Zaamslag 1-Hon- nisse 14-0, Boskreek 2-Drive 1 2- 2, Hulster Ambacht 2-Axel 2 3-1. lerde klasse: Tiola 2-Vogelvlucht l 2-2, Eikenhof l-Game'78 1 2-2, Hontenisse 2-Ludo et Emergo 2 4-0. Vierde klasse: SJEF 1-Eikenhof 1 1-2. JfUfde klasse: Game'78 2-Animo 6 f-3, Eikenhof 3-'t Swaecke 2 4-0. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Volgens Walter van Acker, vice- froorzitter van de wieier- en upportersclub Koewacht, pijn er contacten met de or ganisatie van de Omloop Van Zeeuwsch-Vlaanderen. Die contacten moeten leiden Lot een groots wielerevene- nent volgend jaar. als bekend gaat de 'echte pmloop' dit jaar niet door. Maar," aldus Van Acker, „er staan wel degelijk grootse plannen om de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen terug °F de agenda te zetten en dan mogelijk nog grootser van op giet Het wielercomité Koe vacht wil graag meewerken >m er zelfs een driedaagse van e maken", aldus Van Acker. Door Eddy de Schrijver Deze grootste wielerhappening van Nederland start op vrijdag 27 mei met een proloog in de middaguren waarna 's avonds de bonte rennerskaravaan een rit in lijn voor geschoteld krijgt. Zondag 29 mei wordt in Koewacht be kend wie de driedaagse op zijn naam heeft geschreven. „We zijn tevreden met de aan- loog over 2,2 kilometer verre meldingen van buitenlandse ploegen. De Polen, Italianen, Engelsen en Westduitsers heb ben him contracten getekend," aldus secretaris Walter van Acker. Met het tekenen van con tracten via de KNWU hoopt hij het wegblijven van equipes te gen te gaan. Ook vorig jaar stonden buitenlandse namen op de affiche, maar alleen een veel te jong uitgevallen Poolse ploeg kwam aanzetten voor de driedaagse wielerwedstrijd. „Zoiets willen we nu beslist voorkomen. Nu de contracten via de KNWU geregeld zijn, kunnen wij als organisatie onze eisen stellen en maatrege len nemen. Want het is bepaald niet leuk om buitenlandse for maties aan te kondigen en ze aan de start niet te zien," meent Van Acker. De Poolse ploeg wordt bij particulieren ondergebracht. De rest van de buitenlanders vinden hun 'thuis' in de diverse hotels in de nabijheid van Axel. De Polen komen al op donder dag naar Axel. Zij zullen dan vergezeld worden door Poolse amateurs die van start gaan in de Ronde van Midden-Zeeland die op zaterdag 28 mei wordt verreden. Onderhandelingen met de Russische ploeg zijn op finan ciële gronden afgeketst. „Voor de overige ploegen hebben we sponsors opgetrommeld, maar een vliegreis vanuit Rusland kost duiten met geld. Helaas hebben we daardoor geen Rus sen aan het vertrek. Misschien in de toekomst," mijmert Van Acker. De Belgische driekleur ontbreekt doordat er tijdens het weekeinde van de drie daagse de nationale titelstrijd wordt afgewerkt. Naast de sterke buitenlandse deelname is Axel ook verze kerd van de nationale selectie onder leiding van Piet Kuys. Die zal ongetwijfeld klasbak Arjen de Ridder opstellen. Deze Zeeuwse junior rijdt momen teel van de ene naar de andere klassieke zege. De opzet van de juniorendrie- daagse is dezelfde gebleven. Op de openinsgdag wordt de pro den met start in de Emma- straat. Later op de dag volgt een rit in lijn over 86 kilometer. Zaterdag 28 mei verhuist het gezelschap naar Zuiddorpe en op de laatste dag staan op nieuw twee krachtproeven te wachten. In de ochtenduren wordt de individuele tijdrit van Koewacht naar 't Zand verre den en 's middags volgen de be ruchte kasseien van de Peren boom waar elk jaar de slag valt. Financieel zit de stichting Wielerpromotion Axel op ro zen. „Over financiële mede werking hebben we niet te kla gen. We kunnen op onze grote sponsors rekenen en natuurlijk ook op de kleintjes. Zoals het er nu naar uitziet zit de begroting goed in elkaar. We mogen ons echter geen al te grote uitgaven veroorloven. Een uitgebreide ontvangst met de Poolse ploeg zal er dit jaar daarom niet in zitten. Dit jaar hebben we meerdere buitenlandse forma ties. En je kunt niet de ene for matie officieel ontvangen en de andere niet. Dan kweek je scheve gezichten," laat Van Ac ker weten. De leider in de juniorendrie- daagse wordt weer uitgedost met een gele trui die Dow voor zijn rekening neemt. Van Kou- teren-Dieleman uit Terneuzen sponsort de groene trui en de knelpuntentrui is het werk van de NMB. „Die truien vinden gretig aftrek en het maakt onze ronde nog officiëler. We zijn duidelijk op de goede weg en zelfs in het buitenland wordt Groot-Axel als een uitstekende voorbereiding op het interna tionale werk gezien," zegt Van Acker. Momenteel zijn de mannen van de stichting Wielerpromo tion Axel nog druk doende om alles tot in de puntjes voor elk aar te krijgen. Deze week ver schijnt in het KNWU-infobul- letin de inschrijving voor de Nederlandse ploegen. „Dan zal het weer een drukte van jewel ste worden. Hopelijk moeten we niet teveel ploegen teleur- stellea Vorig jaar hebben we vijftien ploegen moeten teleur stellen. Hieruit blijkt de grote belangstelling," besluit secre taris Walter van Acker. Walter van Acker, de actieve secretaris van de stichting Wielerpromotion Groot-Axel: „Internationale juniorendriedaagse krijgt een grandioze bezetting." - foto ad van waarden Van onze squashmedewerker TERNEUZEN - De Ter- neuzense squashvereni- ging Flying Dutchman houdt zaterdag 9 en zon dag 10 apriul het jaarlijkse open handicap-toernooi. Dit evenement vormt te vens de afsluiting van een bijzonder succesvol sei zoen, waarin de drie teams redelijk tot goed gepres teerd hebben. Voor het eerste damesteam was een tweede plaats weg gelegd in de derde divisie. Het heeft er echter alle schijn van dat het volgend seizoen heel wat moeizamer zal gaan. Eer ste dame Ilse Walraven is in blijde verwachting en zal dus voor minimaal een jaar weg vallen. Daardoor schuiven Petra Kasteleijn, Marie-José Pijpelinck en Erica van Gilst een plaatsje op. De vierde plaats zal ingenomen worden door Heidi Michels, die na een afwezigheid van enkele jaren weer terug is. Het eerste herenteam be haalde eveneens een knappe tweede plaats achter Weert 2 in de vierde divisie. Nog geen promotie, maar dat zit er vol gend seizoen misschien wel in. Ook in dat team komen enkele verschuivingen. De sa menstelling ziet er naar alle waarschijnlijkheid als volgt uit: Peter Olijslager, Ian Mul- lem, Luc de Booij en Luciën van de Mark. Als reserve staat Guy Broadbent geboekt. Het tweede herenteam ein digde in de vijfde divisie op een prima derde plaats, ach ter Ommoord en Vlissingen. Er had meer in kunnen zitten, maar de reserves werden vaak gebruikt als wisselspe lers voor het eerste team, dat in het begin van het seizoen met veel ziekte te kampen had. Dat heeft Flying Dutch man 2 een aantal kostbare punten gekost. Volgend sei zoen verandert dit systeem echter: geen verplaatsingen tussen de verschillende teams meer. De samenstelling van het team is: Kevin Jackson, Peter Knook, Nanne Pel, Rino Pecoraro en als reservespeler Herman Muller. Als extraatje zal volgend jaar tevens een derde heren team in competitie gebracht worden. Het succesvolle seizoen wordt dit weekeinde afgesloten met het jaarlijkse handicap-toer- nooi. Het is een open toernooi, dus iedereen kan deelnemen. In tegenstelling tot vorig jaar mogen nu ook spelers uit het eerste herenteam deelnemen. Het systeem blijft hetzelfde: hoe sterker de speler, hoe zwaarder de handicap. Deze handicap wordt bij het begin van elke partij bepaald en kan eventueel aangepast worden, als de verhoudingen wat verkeerd ingeschat zijn. Dat betekent, dat spelers van het eerste herenteam niet ze ker zijn van een finaleplaats. Er wordt bovendien gemengd gespeeld. Zaterdag worden de wedstrijden afgewerkt tot en met de kwartfinale en zondag worden de halve finales en de finale gespeeld. De wedstrij den beginnen elke dag om 10.00 uur en eindigen zaterdag omstreeks 18.00 en zondag omstreeks 17.00 uur. I finsa landstraat 34, dinsdag 19.00 4 lemeenschapshuis, Belgiëpl®! •eda (dependance), Roskarïj >2, dinsdag 09.00 uur; DonS! laandag 19.30 uur; Etten-Leu(; Westwal 4, maandag 19.30 8, dinsdag 10.00 uur; Hulst, f* rdamstraat 7, woensdag 19-301 uur; Oosterheide, De BontfJ centrum De Ark, Arkendonk l Haven, Pieter Breughelstraa'J nsestraat 14, maandag 19.00J nderdag 19.00 uur; Steenbeffl onderdag 19.00 uur; Terneug ijkcentrum De Meerenhof, Zo«r Iran onze sportmedewerker -_j - Met het vorderen van de competitie neemt de Epanning in de vierde klasse I met de week toe. Zeker nu er twee leiders gekomen inn ime^ daarachter TyV'24, dat een wedstrijd under speelde. In de derde dasse spant het er eveneens pm. Vooral rond de vraag: hhjft Axel derdeklasser? Pondag is die ploeg te gast hij Clinge. In de tweede klasse vecht Breskens een noeizame strijd tegen de degradatie en kan Sluiskil konder zorgen de competitie uitspelen. Breskens komt zondag uit te- *n deze uitwedstrijd mokt het voor de laatste stro- li Sarto, dan zetten P gastheren Breskens op een oi overbrugbare kloof en kan i v^° zuihzelf veilig wanen. rest niets dan win- aldus de Bressiaanders. Sluiskil, dat tegen Baronie een steek liet vallen, krijgt OSC'45 op bezoek. In dit duel in de middenmoot mag op een her stel van Sluiskil gerekend wor den. De formatie van coach Jan Geelhoedt start dan ook als fa voriet. Dat geldt ook voor derde klasser en koploper Internos tegen Goes. Anders liggen de zaken in de streekwedstrijd Clinge-Axel. Een derby waar van men in Axel zegt: „We mo gen niet verliezen. Winst zou mooi zijn, maar met een gelijk spel zijn we tevredea" Axel heeft nog wat problemen om trent het meespelen van Alex ander de Visser en Mels Ver- helst, die gisteren in het huwe lijksbootje stapte. Clinge, dat een goed paasweekeinde achter de rug heeft - drie punten uit twee duels - blijft op de titel hopen. Clinge-verdediger Geert-Jan Mechelinck.is daar duidelijk over: „Wij gaan van start om te winnen. Voor Sin terklaas zullen we zeker niet spelen. Ons doel is om zo hoog mogelijk te eindigen en daarin past verlies tegen Axel niet." Het meespelen van Danny van Puyvelde is bij de Clingenaren nog een vraagteken. Mark Triest is terug van de partij. In de vierde klasse wordt de strijd met de week nerveuzer en spannender. RCS en Philip pine voeren de ranglijst aan met 23 punten. HW'24 volgt op een punt met een wedstrijd minder gespeeld en is dus theo retisch koploper. Al met al een ontwikkeling die boeit. HW'24 komt zondag uit tegen Koe wacht en moet daarvoor enkele 'wissels' van de bank halen. Carlo Blommaert, Carlo en Luc Cleyman en Arno Zwegers zijn de geblesseerde veldspelers, maar ook doelman Carlo de Deckere vertoeft in de zieken boeg. Ondanks dat weet men in Hulst dat het de favorietenrol aan moet kunnen. „We moeten het zelf doen," is het credo van HW'24-trainer Rinus Zegers. In Koewacht kijkt men naar de confrontatie met de Hulstena ren uit. „Het wordt leuk, dat is zeker. Voor ons is het de laatste kans om mee te blijven draaien in de kampioensrace en die kans willen we behouden. Op geven doen we niet. Daarvoor moet eerst de beer geschoten worden," aldus Dominique Apers. Honny Claessens is de grote afwezige in het Koe wacht-team. Hij scheurde zijn enkelband. Interessant is ook Hoofd plaat-Vogelwaarde. „Beiden staan wel nagenoeg veilig. Naar boven kijken hoeft niet meer. Dus we gaan vrijuit spe len en er een leuke pot van pro beren te maken," zegt Hoofd plaat-coach Ferdi Hermans. Minder gemakkelijk zal Honte nisse aan de start verschijnen als gastheer van STEEN. Hon- tenisse-aanvoerder Frans van Meele: „In degradatienood spe len is nooit eenvoudig. Het enige geluk dat we hebben is dat STEEN niets meer te win nen of te verliezen heeft. Maar of dat echt een voordeel zal zijn moeten we afwachten. Moeilijk wordt het voor ons in ieder ge val." Terneuzen mag met de van stal gehaalde 'oudjes' hek- kesluiter Noormannen aan de zegekar proberen te binden. Dat moet mogelijk zijn en maakt het er voor Hontenisse niet eenvoudiger op. Met nog vier duels te gaan wordt de kloof dan vier punten. Koplo per Philippine komt in Lewe- doip tegen Lewedorpse Boys in actie en medekoploper RCS gaat op bezoek in IJzendijke. Dat kan een uitermate leuke wedstrijd worden, omdat beide ploegen van het betere 'tik werk' houden. PROGRAMMA Tweede klasse B: Zierikzee- VOAB, Sarto-Breskens, Boeimeer- OJC, SCO-Baronie, NOAD-Mid- delburg, Sluiskil-OSC'45. Derde klasse D: Moerse Boys-BSC, Internos-Goes, SC Gastel-Cluzona, MOC'17-Roosendaal, VES'35-DI- VO, Clinge-Axel. Vierde klasse H: Lewedorpse Boys-Philippine, Koewacht- HW24, Hontenisse-STEEN, Hoofdplaat-Vogelwaarde, IJzen- dijke-RCS, Noormannen-Terneu- zen. NIEUWSOVERZICHT OOSTBURG - De Telepostloop, die gehouden zou worden door de West-Zeeuws-Vlaamse personeelsvereniging van de PTT, gaat zaterdag 9 april niet door. De organisatoren zijn nog op zoek naar een nieuwe datum. AXEL - In manege Magrette te Axel wordt zondag 10 april een dressuurconcours gehouden voor paarden en pony's in alle klassen. De organisatie is in handen van de landelijke rij vere niging en ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent. Niet minder dan 65 combinaties staan op de startlij sten. Een groot aantel, dat zich in de nieuwe proeven zal willen bekwa men voor men aan de buitenwedstrijden begint. Sinds 1 april zijn die nieuwe proeven van kracht. In de hogere klasse zijn er rubrieken waar veel strijd ver wacht mag worden met mogelijke verrassingen. In de M2- klasse paarden komen aan het vertrek: Vivian Thijs met Oedse van Luctor et Emergo, Deborah van Lier met Simson van Graeve Jan, Marlies van 't Westeinde met Avenir van De Ha- ringruiters, Alexandra van der Peyl met Eia Manamou van De Zwinruiters en Janet Murre met Radetha van Oranjeruiters. In de Zl-klasse komen in actie: Marianne de Feyter met Tin- dar en Lieveke Goossens met Vosco van Oranjeruiters en Su zan Malcorps met Urgent van De Zwinruiters. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en duren tot om streeks 17.00 uur. Juryleden zijn Marianne de Feyter uit Axel, Doeska Delfos uit Koudekerke en Hanny den Exter uit Kortge- ZIERIKZEE - De rijkspolitiesportvereniging Luctor Zeeland houdt maandag 11 april voor de dertiende maal het zaal voet baltoernooi met als inzet de 'Zeeland-bokaal'. Dit toernooi wordt gehouden in sporthal Onderdak te Zierikzee en begint om 08.30 uur. Omstreeks 16.45 uur wordt de prijsuit reiking gehouden en kan de winnaar de nieuwe, door de on langs vertrokken districtscommandant kolonel J. Veenstra, be schikbaar gestelde wisselbeker in ontvangst nemen. De vorige wisselbokaal is definitief in bezit gekomen van het team van Walcheren. De toernooileiding is in handen van G. Verhelst en H. Maas en de deelnemende ploegen zijn: West-Zeeuwsch- Vlaanderen, Noord- en Zuid-Beveland 1 en 2, Walcheren, Tho- len, Staf district Zeeland, Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, Ver- keersgroep Middelburg en Schouwen-Duiveland. AXEL - De negen rayon-bekerwinnaars in het Zeeuwse zaal voetbal zijn bekend. Die ploegen gaan vanaf maandag 11 april met elkaar in de slag om de Zeeuwse KNVB-beker. Omdat er negen ploegen zijn, moeten er twee teams een voor ronde spelen. Daarvoor komen op 11 april Fabricom en NMB/ Vermeire tegen elkaar uit. De winnaar van dat duel komt maandag 18 april in de eigen sporthal in actie tegen de winnaar van het rayon Hulst, Van Westen. Ook wordt dan in deze eerste ronde het duel tussen Bakker Grent (Vlissingen) en Maartense Tapijt (Middelburg) gespeeld. De ploegen Heinkenszand (rayon Goes) en Neptunes (Kruiningen) komen op 18 april tegen elk aar in het strijdperk. Op dezelfde dag speelt Goalgetters tegen Verpoorte. De tweede ronde wordt op 25 april afgewerkt en de finale, gelijktijdig met de eindstrijd bij de dames, op 2 mei op neutraal terrein in Zeeuwsch-Vlaanderen. KAPELLE - In manege 'De Braanjenhoek' te Kapeile wordt zaterdag 9 april een dressuurconcours gehouden voor paarden en pony's in de klassen B, L, M en Z. Voor de organisatie tekent de landelijke rijvereniging en pony club 'Zuid-Beveland'. Er komen 56 combinaties aan het vertrek en men start om 09.00 uur. De laatste deelnemer wordt om streeks 16.30 uur in de ring verwacht. EN STANDEN A-JUNIOREN Interregionaal: RCS Al-Zierik- zee Al 2-1, Goes Al-Vlissingen Al 1-2, NAC Al-Middelburg Al 2-1, Halsteren Al-Arnemuiden Al 2-0, DOSKO Al-Baronie Al 1- 5, NAC Al-Goes Al 12-1, Halste ren Al-Zierikzee Al 0-0, Rood Wit Al-Middelburg Al 0-3, Baro nie Al-Arnemuiden Al 2-0. Hoofdklasse: Patrijzen Al- Zaamslag Al 2-1, Vogelwaarde Al-Robur Al 3-2, HW24 Al- Walcheren Al 2-0, Wemeldinge Kapeile Al-Breskens Al 1-2, Zeeland Al-Zeeland Sport Al 6-2, Sport Al-Zaamslag Al 1-1, HW24 Al-Kapelle Al 1-0. Groep A3: Kloetinge Al-Wissen- kerke Al 3-1, 's-Heer Arends- kerke Al-Mevo Al 2-2, Kruinin gen Al-VCK Al 3-2. Groep A4: Dauwendaele Al- Kruiningen A2 2-2, Vlissingen A2-Serooskerke Al 0-13. Groep A5: Terneuzense Boys Al- Hoek Al 2-0, Hontenisse Al-IJ- zendijke Al 1-0. Groep A6: Middelburg A2-Zee- landia Al 2-1, Veere Al-Oostka- pelleAl 1-2. Groep A7: Zierikzee A2-Bruse Boys A2 Bruse Boys niet opgeko men, Kapeile A2-Goes A2 Goes niet opgekomen, Bruse Boys Al- Heinkenszand A2 3-0. Groep A8: GPC A2-RCS A3 4-10, Noormannen Al-Meeuwen Al 2- 1. Groep A9: RCS A2-Volharding Al 3-1, Heinkenszand A1-SSV65 Al 2-5. Groep AIO: Yerseke Al-Wol- phaartsdijk Al 2-0, Krabben- dijke Al-Arnemuiden A21-2. Groep All: Terneuzen Al-Ter- neuzense Boys A2 6-1, Corn Boys Al-Philippine Al 2-1. Groep A12: AZVV Al-Aarden- burg Al 2-3, Sluiskil Al-Oost burg Al 2-2. Groep A13: Axel A2-Hoofdplaat Al 1-4, Hoek A2-HW24 A21-5. B-JUNIOREN Interregionaal: Internos Bi-Hal steren BI 8-0, Kloetinge Bl-Ter- neuzense Boys BI 3-0, RBC Bl- Zierikzee BI 3-0, Internos Bi- Rood Wit W BI 4-0, Middelburg Bi-Baronie BI 4-3, Kloetinge Bl- HW'24 BI 2-1, RBC Bl-Vlissin- gen BI 2-0, Terneuzense Boys Bi- Halsteren BI 5-0. Hoofdklasse: VCK Bl-Dauwen- daele BI 1-2, Axel Bl-Middel- burg B2 8-0, Breskens Bl-Yer- seke BI 7-1, Meeuwen Bl-RSC BI 3-2, AZW Bl-Terneuzen BI 2-2. Groep B3: Mevo Bl-Domburg BI 2-3, Zonnemaire Bl-Bevelanders BI 6-1. Groep B4: Lewedorpse Boys Bl- RCS B2 3-2, Hoedekenskerke Bl- Kapelle BI 1-6. Groep B5: Arnemuiden Bl-Vlis- singen B2 4-3, Walcheren Bl- SluisBl 4-2. Groep B6: Terneuzense Boys B2- Terneuzen B2 0-1. Groep B7: Goes Bl-Renesse BI 0- 1, Colijnsplaatse Boys Bl-Duive- land BI 0-2. Groep B8: Wissenkerke Bl-Oost- kapelle BI 0-2. Groep B9: Serooskerke Bl- Nieuwland BI 7-3, Zeelandia Bl- Jong Ambon BI Jong Ambon niet opgekomen, Renesse B2-RCS B4 0-5. Groep B10: Vlissingen B3-VCK B2 0-5. Groep Bil: Apollo Bi-Patrijzen BI 15-3, Hansweertse Boys Bl- Robur BI 4-1, SVD Bl-Kapelle B21-1. Groep B12: Kloetinge B3-SSV65 B2 3-3, Heinkenszand Bl-Yer- seke B2 2-2, Kruiningen Bl-We- meldinge BI 11-1. Groep B13: Zaamslag Bl-Sluiskil BI 3-3, Graauw B1-R1A BI 3-1, Aardenburg Bl-Oostburg BI 1-0. Groep B14: Hontenisse B2- Schoondijke BI 1-1. C-JUNIOREN Hoofdklasse I: Kloetinge Cl- Yerseke Cl 0-0. Hoofdklasse 2: Middelburg Cl- Terneuzen Cl 0-2, Vlissingen Cl- VCKC11-3. Hoofdklasse 3: RCS C2-Walche ren Cl 0-3, Zierikzee Cl-Goes Cl 2-0. Hoofdklasse 4: Meeuwen Cl-RCS Cl 1-2, Dreischor Cl-Rülandia Cl 5-3. JUNIORENBEKER B-junloren: AZW Bl-Axel BI 1-0. C-junioren: Vlissingen Cl-Kloe- tinge Cl 0-1. Van onze sportmedewerker WISSENKERKE - De Zeeuwse voetbalselecties onder de 15 en 16 jaar hebben hun tegenstander uit Gouda met respec tievelijk 6-3 en 5-1 verslagen. Na een reeks van afgelastingen konden de Zeeuwse jeugdselecties van coach Hans Mewiss op het terrein van Wissenkerke tegen de keurkorpsen van Gouda aantreden. Deze wedstrijden werden ge speeld in het kader van de voorronden voor het nationale kam pioenschap. In beide wedstrijden dicteerden de Zeeuwen overduidelijk het spel. De 15-jarigen klopten Gouda door doelpunten van De Smit (3x) en Marteyn uit Arnemuiden, Morreau van Wissenkerke en Eversdijk van VCK In de groep tot 16-jarigen zorgden Patiasina en Laurens van Middelburg voor de 2-0-ruststand. Na de hervat ting verhoogden Van Raalte (Middelburg) en Van Oeveren van Zierikzee (2x) de marge. Eerder won deze groep Zeeuwen met 5-0 van Dordrecht en Zeeland staat er dus goed voor. I

de Stem | 1988 | | pagina 15