Johan Cruijff wil Ton Lokhoff V,<1 John Talen wint GP Pino Cerami Kuiper kansloos door blessure SPORT SPORT |UC SUYKERBUYK TEVREDEN MET TWEEDE PLAATS pijbrands eker van J ticket WK UITSLAGEN ZATERDAG 9 APRIL 1988 reeuwen uw aan- iw eigen aat tonale en iten. iet grote ïale m wat de voor uw aats. akt weer an wel et raakt u n, bej aar- en en het bijvoor- aroject. Regionale tenschap, sen en j aal vanuit t: van het n hebben ar even de bellen en dagelijks edro Delgado verkiest iro joven Vuelta CEGAMA - Erik Breukink heeft vrijdag de eind overwinning in de Ronde van Baskenland ver overd. Één seconde Suykerbuyk Uitspraak zaak Bosman 18 april ZONDAG 86ste EDITIE PARUS-ROUBAIX Hobby Remise Jan Timman Rinus Michels een keer Olympisch coach Wales trekt rugbyploeg terug Lobanovski heeft hartproblemen Jukbeen Silooy blijkt gebroken ZEILEN PAARDESP0RT TENNIS VOETBAL T26 Van onze sportredactie EDA/NIMES - Johan iljff neemt binnen een Mek een beslissing waar H het komend seizoen zal Saan werken; bij Barcelona fibij FC Utrecht, waar zeer Bectaculaire zaken te ge- JJeuren zouden staan. ■er is in ieder geval dat iff en diens rechterhand nie Bruins Slot al met di- rse spelers gesproken hebben >r het 'project' dat van FC r ;ht een Europese topclub moet makea Onder die spelers bevindt zich Ton Lokhoff, nu nog in Zuid-Frankrijk actief bij Nimes. Lokhoff gister avond: „Ik ben inderdaad ge beld. Door Bruins Slot Hij heeft me verteld over de plan nen met FC Utrecht en er aan toegevoegd dat Cruijff mij heel graag wil hebbea Ik zie het best zitten, als het tenminste een beetje aantrekkelijk is, als FC Utrecht echt zo'n goede ploeg wordt zoals ze zeggen. Bruins Slot zei dat Cruijff nog aarzelt tussen Barcelona en Utrecht, voor mij is het dus even afwachten. Dat geldt ook voor Feyenoord. Die hebben een tijdje terug gebeld, maar daar moeten ze eerst het een en ander met die sponsors gedaan krijgen". Mochten de plannen van Cruijff werkelijk doorgaan en FC Utrecht - met behulp van enkele topsponsors (KLM!) - tot een Europese topploeg uit wil groeien, zal de selectie van de Nederlandse midenmoter aanzienlijk moeten verande ren. Cruijff ontving vandaag al de toezegging van de grote En gelse krantenmagnaat Max well dat ze 1 miljoen pond (3.5 miljoen gulden) in het project Utrecht wil steken. De voorma lig technisch directeur van Ajax en Bruins Slot zouden be halve met Lokhoff ook gespro ken hebben met John Metgod (Tottenham Hotspur), Fred Rutten (FC Twente), Peter Bosz (RKC), Stan Valckx (VW), Ron Willems (FC Twente), Ri chard Witschge en John Bos man (Ajax), Hendrie Krüzen (FC Den Bosch), Juul Ellerman (Sparta) en Michel Valke (Lyon). Een punt in de overweging van Cruijff kan zijn dat zowel de spelers als de voorzitter van Barcelona, Josep Lluis Nunez, hem liever niet zien komen. De spelers gaan liever door met hun huidige trainer Luis Ara- gones. De eventuele komst van Cruijff zou alleen door het pu bliek in de Catalaanse hoofd stad geëist worden. sterke winnaar EGEMA (Reuter) - Pe- ro Delgado heeft beslo pen niet te starten in de iuelta d'Espagna en de roorkeur te geven aan de ïiro d'Italia. De Span aard maakte dit vrijdag ifficieel bekend. lij bracht dat plan al eer ier naar buiten en oogstte en storm van kritiek. Een ipaanse renner hoort in Ie Spaanse nationale onde thuis, luidde de pu- ilieke opinie. Delgado, weede in de laatste Tour de France, weigerde te uisteren. „De fans moe- en niet zo zeuren. Ik heb le Vuelta al zo vaak gere ten en uiteraard kom ik erug, maar ik wil ook de erste Spaanse winnaar van de Ronde van Italië vorden. Dit jaar heb ik de cans. Er zijn vijf aankom- ten bergop". •elgado is bovendien van nening, dat de Ronde van Italië een betere voorbe- iiding op de Tour de france is. In tegenstelling ot Italië is het wedstrijd- lerloop in Spanje veel ïerveuzer, hetgeen ener- tie vreet. Van onze sportredactie De jeugdige kopman van de ploeg van Peter Post won in het Noordspaanse plaatsje Cegama de laatste etappe, een klimtijdrit over 8,3 kilometer. Voor Breukink betekende dat na het Criterium International van enkele weken ge leden de tweede overwinning in een etappwedstrijd. Breukink sloeg zijn slag in het eerste deel van de etappe van de laatste dag. In de ochtendrit naar Cegama was de Nederlan der attent toen zijn landgenoot in Spaanse dienst, leider Luc Suykerbuyk, onder een sper vuur van aanvallen ten onder ging. Na veel aanvallen op een col van de tweede categorie, waarbij Suykerbuyk zonder steun van zijn te zwakke ploeg Kelly, Pino, Delgado en Go- rospe counterde, ontsnapte de laatste in de afdaling. Breu kink zag zijn kans, sloot aan en werkte nauwgezet samen met de Spaanse tijdrijder. De voorsprong van het tweetal op de grote groep schommelde rond de halve minuut. In de laatste kilometer reed Breu kink bij de vermoeide Gorospe weg om de ritzege te grijpen. Suykerbuyk kwam in de grote groep op 40 seconden van de Nederlandse winnaar binnen en behield met de marge van één seconde de lederstrui. Een paar uur later was hij dat tricot toch kwijt. In de klimtijdrit over 8300 meter toonde Breukink zijn gegroeide mogelijkheden. Hij won de race-tegen-de-klok, zijn tweede zege in de drieslag van vrijdag. Suykerbuyk werd vierde in de tijdrit en behield zijn tweede positie in het eind klassement, juist voor Gorospe. Voor Erik Breukink bete kende de zege in in de Spanje hoog gewaardeerde etappe wedstrijd van Baskenland een bevestiging van zijn mogelijk heden. „Ik ben hierheen gegaan om het wedstrijdverloop aan dachtig te volgen, niet elke dag aan te vallen. Dat is uitstekend gelukt. Ik wist dat er iets moest gebeuren, toen Gorospe sprong. Toen hij verzwakte, ben ik in die ochtendrit alsnog gegaan want elke seconden was kost baar. Ik sta er beter voor dan in 1987. Dit geeft ook hoop op de Waalse klassiekers", aldus de kopman van Post. Hoewel hij dé kans op een grote overwinning door zijn vingers zag glijden op de slotdag, was Nispenaar Luc Suykerbuyk gisteren in Cegama een geluk kig mens. Vanuit zijn hotelkamer: „Het is me net niet gelukt. Maar ik heb ze in ieder geval laten zien dat ik een beetje kan fietsen, 's Ochtends hebben we gepro beerd de boel bij elkaar te hou den, maar het lukte niet om het peloton te controleren. Op zich ben ik toch best tevreden met deze tweede plaats en met die vierde plaats in de afsluitende tijdrit. Ik ben pas tweedejaars prof, ik geloof dat ik ook daarom best content mag zijn met dit resultaat". Suykerbuyk, in dienst van de Spaanse Sahor-ploeg onder lei ding van ex-coureur Moreno, rijdt dit seizoen - naast diverse Eric Breukink gaat juichend over de streep. Spaanse (semi-)klassiekers - in ieder geval ook de Vuelta, de Ronde van Spanje en waar schijnlijk de Ronde van Italië. „Over mijn programma heb ik dus bepaald niet te klagen", al dus de lange Westbrabander. „Nu ga ik proberen ook in een van die grote etappekoersen een ritje te winnen". Uitslag vijfde etappe, eerste deel over 121 kilometer: 1. Breukink (Ned) 2.40.19, 2. Gorospe (Spa) op 0.03, 3. Kelly (Ier) op 0.40,4. Moreda (Spa), 5. Pedersen (Den), 6. Silva (Por), 7. Van Lancker (Bel), 8. Maassen (Ned), 9. Arntz (Ned), 10. Schepers (Bel), 17. Winnen (Ned), 23. Theunisse (Ned), 43. Suyker buyk (Ned), 45. Ducrot (Ned) allen dezelfde tijd als Kelly, 62. Steven- haagen (Ned) op 2.58, 68. Van Wijk (Ned) z.t., 83. Van Passel (Ned) z.t. Vijfde etappe, tweede deel, klim tijdrit over 8,3 kilometer: 1. Breu kink 15.49, 2. Kelly op 0.08, 3. Go rospe op 0.23,4 Suykerbuyk op 0.25, 5. Lejarreta (Spa) op 0.38, 6. Bagot (Fra) op 0.42,7. Pino (Spa) op 0.47,8. Delgado (Spa) op 0.49, 9. Fuerte (Spa) z.t., 10. Munoz (Spa) op 0.52, FOTO ANP 18. Winnen op 1.14, 23. Arntz op 1.26, 48. Van Passel op 2.20, 54. Maassen op 2.30, 74. Stevenhaagen op 2.59, 76. Theunisse op 3.02, 83. Ducrot op 3.12,93. Van Wijk op 4.18. Eindklassement: 1. Breukink 21.11.16, 2. Suykerbuyk op 0.24, 3. Gorospe op 0.26, 4. Kelly op 0.48, 5. Lejarreta op 1.18, 6. Pino op 1.27, 7. Delgado op 1.40, 8. Munoz op 1.58,9. Fuerte op 2.23, io. Bagot op 3.57,13. Winnen op 4.33, 39. Theunisse op 20.04, 40. Arntz op 20.33, 41. Van Passel op 21.41, 54. Van Wijk op 31.32, 55. Maassen op 33.05, 63. Ste venhaagen op 37.34, 68. Ducrot op 40.27. 'EN (ANP) - Ton Sij- inds is de eerste speler, lie zich via de strijd om het nationale damkampioen schap heeft verzekerd van een ticket voor het toernooi om het wereldkampioen schap. De wereldtitelstrijd Wordt vermoedelijk eind juli in Brazilië gehouden. oud-wereldkampioen i in de voorlaatste ronde iet zeventigste titeltoer- veliswaar niet verder dan e tegen Geert van Aalten, door de nederlaag van Auke Scholma tegen Jos Stok- Bkan hem die kwalificatie wet meer worden ontnomen, fiëhtel kan hij in de slotronde Moveren door remise te spe- 1® met Scholma. fVoor de overige twee plaat- Pfc voor het toernooi om het greldkampioenschap komen "og vijf spelers in aanmerking, van wie Van Aalten en Van der «e de beste kansen hebben. Mn der Zee kwam door een |!fci winning op Heusdens te- BP °P de met Van Aalten en c gedeelde tweede plaats, vijl Jansen, Scholma, Stok- m Van der Wal met dertien 'ten ook nog in de race ble ven. UITSLAGEN *nScholma -Stokkel 0-2, Ver- hSchotanus 1-1, Wesselink- rt ïan *ei Wal-Van den 'V Van der Zee-Heusdens Uanj^wen-Jansen 1-1. Van brands 1-1. van de 13 ronden: 1. ,ands 16, 2. Van Aalten, Clerc I? Zee 14,5. Jansen, Schol- e? Van der Wal 13, 9. i2' 1°- Heusdens, Van twen en Wesselink 10,13, Van Borst en Schotanus 8. S, laatste ronde: Graas-Pol- Graas Pocpjes 'j Wanders 7, 7. Schouten 4 S e" R'ïndertse ROTTERDAM (ANP) - Op 18 april, 's morgens om half tien, doet de president van de Rot terdamse rechtbank uitspraak in het kort geding, dat door de Franse voetbalclub Toulon was aangespannen tegen de voet baller John Bosman van Ajax en diens zaakwaarnemer Ger Lagendijk. Dit kort geding diende vrijdag ochtend voor mevrouw mr. L. de Bruin. Vertegenwoorders van Toulon noch Bosman waren in de rechtszaal aanwezig. Universiteit voor Theologie en Pastoraat Heerlen Theologisch Katechetisch Instituut Sittard KIES EXACT WAT BIJ JE PAST: - omgaan met mensen - in de lijn van het evangelie werken aan bevrijding, heelheid, gerechtigheid, vrede. KIES THEOLOGIE Voor jezelf, voor je toekomstig beroep, voor zinvol leven. Kom naar de informatieavond over theologie studeren (dag- en avondopleiding): donderdag 26 mei a.s. 19.00-21.30 uur, UTP-Heerlen. Vraag informatiebrochure aan via Antwoordnummer 50516400 WC Heerlen of bel: 045-718520 (24 uur per dag bereikbaar). WASMUEL (ANP) - John Talen heeft zijn eerste aan sprekende overwinning in het professionele wielrennen binnen. De 22-jarige tempobeul uit de Panasonic-ploeg van Peter Post won vrijdag in de Belgische provincie He negouwen de Grote Prijs Pino Cerami. Talen ontsnapte op vijf kilome ter van het eind uit een kop- Door Jean Nelissen COMPIEGNE - Volgens Hennie Kui per, in 1983 de laatste Nederlandse winnaar van Parijs-Roubaix, hoeft morgen niet op hem gerekend te wor den, ondanks dat hij in topconditie is. Kuiper heeft de afgelopen dagen name lijk een zeer pijnlijke wonde aan het zit vlak opgelopen. Dit maakt een succes volle rit over de 22 kasseistroken in de 'Hel van het Noorden' bijna onmogelijk. De stenen teisteren een gezond lichaam al tot aan de rand van de uitputting. Wie dan ook nog, zoals Kuiper, met een open wonde nauwelijks in het zadel kan zitten, moet een fraaie klassering in de 86ste Pa rijs-Roubaix als een utopie beschouwen. Achter de wonde aan het zitvlak van Kuiper zit een verhaal. In het peloton wist men dat Kuiper in bloedvorm steekt. De ouderen hadden elkaar voor de start van de Ronde van Vlaanderen op Kuiper geattendeerd. Inderdaad begon Hennie Kuiper als eerste aan de beklimming van de Oude Kwaremont, daar waar uiteindelijk de selectie van de allerbesten in de Ronde van Vlaanderen werd gemaakt. Op de top van de Kwaremont kwamen vijf renners, Kelly, Sergeant, Planckaert, Anderson en Kuiper met voorsprong boven. Op de vol gende helling, de Paterberg, passeerde Kuiper als zesde de top. Ineens voelde hij dat zijn fiets vreemd begon te doen. Hij keek naar z'n banden. Die waren nog heel. Plotseling zakte Kuiper door het frame van z'n fiets, z'n knieën raakten de straat. Daar stond de man die zich in eenzame afzondering als een monnik had voorbe reid op de Ronde van Vlaanderen, zeven minuten lang stil aan de kant van de weg. Want de volgauto's van de ploegleiders werden op de uiterst smalle wegen door de valpartij van Eric Vanderaerden opge houden. Op een vreemde fiets, en dus met een vreemd zadel, zette Kuiper de achter volging in. Hij bereikte nog wel het pelo ton en finishte als 48ste. Maar op het vreemde zadel haalde hij z'n zitvlak open. Een trieste ervaring voor de veteraan, die Vlaanderen en Parijs-Roubaix tot de speerpunten van z'n voorjaar had ge maakt. Wie dan wel morgen in de Hel van het Noorden? Eddy Planckaert, Sean Kelly, Eric Vanderaerden en Adrie van der Poel starten als topfavorieten. Tot de outsiders worden gerekend de Belgen Patrick Ver- sluys en Rudy Dhaenens, de Italiaan Guido Bontempi en John Talen. Volgens Planckaert is Parijs-Roubaix altijd z'n lievelingsklassieker geweest. „De stenen liggen me zeer goed, ik houd van dit speciale werk. Het klinkt vreemd, maar het is bijna een hobby van me", zegt de winnaar van de Ronde van Vlaande ren. Zesentwintig ploegen en 197 renners worden tot de start toegelaten. Twintig ploegen van acht renners, vijf van zes renners en een ploeg die zeven man mag laten starten. De afstand bedraagt 266 km. De start is om 9.45 uur in G mpiegne. De renners be reiken de eerste kasseistrook na 99,5 kilo meter wedstrijd in Troisviiles. Het ge vaarlijkste deel van de barre rit over de kasseien, de passage van het bos van Wallers, duikt op na 156 km. Er is dan nog 100 km af te leggen. De laatste van de 22 kasseistroken ligt op 5,5 km van de finish in Roubaix. De aankomst is gepland om 16.50 uur op de Avenue des Nations-Unies in Roubaix. Een befaamde renner in vorm, Laurent Fignon, die deze week nog de semi-klas- sieker Paris-Camembert won, heeft nog nooit de eindstreep in Roubaix gehaald. Volgens ploegleider Cyrille Guimard komt het omdat Fignon de pijniging op de stenen geestelijk niet aanvaardt. „Hij denkt er precies zo over als Bernard Hi- nault destijds. Eén jaar was Hinault be reid af te zien op de stenen en toen won hij ook. Hetzelfde kan met Laurent Fig non gebeuren". groep van vier renners, onder wie de Belgen Goessens, Ne vens en Wijnant. De 22-jarige Nederlander, die vorig jaar in zijn debuutjaar een zege boek te, was niet meer te achterha len. Hij kwam na 231 kilometer met tien seconden voorsprong aan de meet in Wasmuel. De Zwitser Joho werd tweede, de Deen Sörensen derde. Talen greep de wedstrijd vooral aan als test voor Parijs- Roubaix van zondag. „Ik heb kansen op de kasseien. Dat ligt me", aldus de renner, die vorig jaar zijn seizoen verknald zag door een zware valpartij in de Ronde van Zwitserland. In en om Wasmuel was Talen de beste man van de wedstrijd, waarin wereldkampioen Roche louter wedstrijdritme opdeed. Een kopgroep van dertien man met de Nederlanders Harings en Hermans bepaalde 190 kilo meter lang de koers. Dertig kilometer van de fi nish was er echter niets meer over van de voorsprong van maximaal vier minuten. In de slotfase gingen Talen en drie Belgen weg voor een voor sprong van dertig seconden. Toen het peloton terugkwam, sloeg de rossige Nederlander de winnende slag. Uitslag: 1. Talen (Ned) 5.37.00, 2. Joho (Zwi) op 0.10, 3. Sörensen (Den), 4. Skibby (Den), 5. Wijnant (Bel), 6. Noris (Ita), 7. Goessens (Bel) allen dezelfde tijd als Joho, 8. Vandevijver (Bel) op 0.14, 9. Sali- gari (Ita) op 0.33, 10. Onnox (Bel) z.t., 12. Daams (Ned) op 0.44,15. An derson (Aus), 16. Tolhoek (Ned), 24. Van Orsouw (Ned) allen dezelfde tijd als Daams. NIEUWSOVERZICHT BRUSSEL (ANP) - Jan Timman heeft in het wereldbekertoer nooi van Brussel met wit remise gespeeld tegen de Zweedse grootmeester Andersson. Het klassement wordt aangevoerd door de Brit Speelman, die remiseerde met de Amerikaan Sei- rawan. Timman bezet de veertiende positie, met tweeëneenhalf punt uit zes duels. Uittillen levende ronde: Tal (Sov) - Winants (Bel) U-ü, Portisch (Hon) - Noguei- ras (Cub) li-ti, Beljavski (Sov) - Salov (Sov) 0-1, Timman (Ned) - Andersson (Zwe) K-Vi, Nunn (GBr) - Karpov (Sov) li-li, Sokolov (Sov) - Sax (Hon) 1-0, Speelman (GBr) - Seirawan (VSt) tfc-14, Nikolic (Joe) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0. Ljubo- jevic (Joe) vrij. Stand: 1. Speelman 5 (uit 7), 2. Salov 4 li (7), 3. Tal en Ljubojevic 4 (6), 5. Karpov en Nikolic 4 (7), 7. Nunn, Portisch en Beljavski 3H (6), 10. Andersson 314 (7), 11. Soko lov 3 (6), 12. Nogueiras en Kortsjnoi 3 (7), 14. Timman 214 (6), 15. Seirawan 214 (7), 16. Winants 114 (7), 17. Sax 1 (7). ZEIST (ANP) - Rinus Michels fungeert volgende week woens dag bij wijze van uitzondering als trainer van het Olympisch elftal. De bondscoach begeleidt de ploeg bij de voorlaatste kwalificatiewedstrijd tegen Italië in Padua. Oranje is al uitge schakeld voor deelneming aan de Olympische Zomerspelen in Seoul. Michels is aangewezen als interim-coach van het Olympisch elftal omdat zijn assistenten Nol de Ruiter en Bert van Lingen zich bezig houden met Jong Oranje. De nationale ploeg met spelers tot 21 jaar speelt dezelfde dag in Athene de wedstrijd tegen Griekenland in de halve finales van de Europese titel strijd. Voorlopige selectie: Snelders, Rutten en Keur (allen FC Twente), Van Ede en Ver- rips (beiden FC Utrecht), Verkuyl, Eykelkamp, Booy en De Wolf (allen FC Gro ningen), Krüzen en Brood (beiden FC Den Bosch), Schmidt en Snoei (Sparta), Koe vermans (Fortuna Sittard), Mulder (Volendam) en Van der Waart (PEC Zwolle). CARDIFF (Rtr) - Wales heeft zijn rugby spelers verboden deel te nemen aan wedstrijden in Zuidafrika. Vijf waren uitgeno digd voor wedstrijden in Noord-Transvaal en de Oostelijke Kaapprovincie. De Welsh Rugby Unie weigerde de invitatie te aanvaarden. Eerder had de Internationale Rugbybond zijn leden wel toe stemming gegeven aan de wedstrijden gegeven. De Ierse anti-apartheidsbeweging heeft opgeroepen tot een supportersboycot van de rugby-interland Ierland - Engeland op 23 april. Hiermee probeert deze groepering de nationale bond onder druk te zetten om Ierse spelers te verbieden deze zomer deel te nemen aan een toernee door Zuidafrika. MOSKOU (Rtr) - Valeri Lobanovski, de coach, van het natio nale voetbaleftal van de Sovjetunie, heeft een ernstige hartaf wijking, zo werd vrijdag meegedeeld door de Russische spor- tofficial Koloskov. Lobanovski, ook de coach van Dynamo Kiev, miste onlangs het vierlandentoernooi van West-Berlijn en de oefentinterland te gen Griekenland. Hij verliet vorige week tegen het voorschrift van de artsen het ziekenhuis om een wedstrijd bij te wonen. Lobanovski staat nog steeds te boek als de technisch verant woordelijke man voor het elftal van de Sovjetunie, dat op 12 juni de strijd om het Europees voetbalkampioenschap start met het duel tegen Nederland in Keulen. PARIJS (ANP) - Sonny Silooy, linkervleugelverdediger van Racing Club Paris en het Nederlands Elftal, blijkt tijdens de dinsdag gespeelde Franse bekerwedstrijd tegen Creteil een breukje in zijn linker jukbeen opgelopen. Silooy werd in die wedstrijd, waarin zijn club werd uitgeschakeld, door zijn ploeggenoot Krimau met een schoen in het gezicht geraakt. De Nederlander heeft bovendien een wond onder zijn oogkas en een flinke bloeduitstorting. Zijn oog is niet geraakt. EN STANDEN EK Flying Dutchman Uitslag vijfde race: 1. Berger (Fra), 2. Frölich (Zwi), 3. Etten (WD1), 16. Van der Meulen/Mul- der (Ned), 17. Koning/Schelling (Ned), 44. Haakman/Alkemade (Ned). Stand met aftrek van slechtste resultaat: 1. Batzill (WD1) 37.0, 2. Berger 38.0, 3. Doreste (Spa) 40, 20. Koning 93.0, 37. Haakman 142.0. Wereldbeker springruiters in Gothenburg Tweede onderdeel finale wereld beker (lengte eerste parkoers 440 m, 12 hindernissen, 15 sprongen, max. hoogte 1,60 m, toegestane tijd 76 sec.; eerste barrage7 hin dernissen, 9 sprongen; tweede barrage 6 hindernissen, 7 spron gen): 1. Pyrah (GBr) Anglezarke 0 strafpunten, 36,27 seconden in de tweede barrage, 2. John Whi- taker (GBr) Milton 4 - 35,05 in de tweede barrage, 3. Hafemeister (WD1) Orchidee 4 strafpunten in de eerste barrage; 4. ex aequo: Durand (Fra) Jappeloup de Luze, Turi (GBr) Vital, Best (VSt) San tos, Kappler (VSt) Concorde en Millar (Can) Big Ben, 8 strafpun ten in de eerste barrage; 9. Beer- baum (WD1) Landlord 12 in de eerste barrage; 10. ex aequo: Van der Schans (Ned) Olympic Tref fer, Sloothaak (WD1) Aramis en Lejeune (Bel) Nistria 4 strafpun ten in het eerste parkoers; 13. elf combinaties, waarbij Ehrens (Ned) Olympic Oscar Drum, 8 strafpunten in het eerste par koers. Stand na twee onderdelen (her leid tot strafpunten): 1. Millar (Can) 0,2. Lejeune (Bel) 4,5,3. Py rah (GBr) 6, 4. Van der Schans (Ned) 6,5, 5. Balisky-Tidball (Can) 7, 6. Murphy (VSt) en Du- rand (Fra) 8,5, 8. Best (VSt) en Hafemeister (WD1) 9,5,10. Eriks son (Zwe) en John Whitaker (GBr) 11,16. Ehrens (Ned) 14. Bijprogramma Jachtspringconcouro: 1. Simon (Oos) met Azek 59,64 seconden, 2. Smith (GBr) Shining Example 62,55, 3. Van der Schans (Ned) Valeur 63,14, 4. Frühmann (Oos) Palm Springs 64,05, 5. Edgar (GBr) Asher 65,19,7. Ehrens (Ned) Topaz 66,48. Kwartfinales Davls-beker West-Duitsland - Denemarken 2-0. Jelen-Christensen 6-3,6-3,3- 6, 6-2; Becker-Tauson 7-5, 6-4,6- 3. Joegoslavië - Italië 1-1. Oresar- Cane 1-6, 1-6, 3-6. Zivojinovic- Cancelotti 6-4,9-7,6-3. Zweden - Tsjechoslowakije 1-1. Edberg-Smid 6-3,6-4,6-3. Wilan- der-Mecir 11-13,3-6,4-6. Frankrijk - Australië 2-0. Noah- Cahül 3-6, 6-4, 6-4, 6-2; Leconte- Woodforde 6-3,7-9,3-6,7-5,6-0. Eredivisie DS'79-Roda JC4-4. Duitse Bundesliga Hamburger SV - Borussia Mön- chengladbach 2-1. OP TELEVISIE ZATERDAG 9 APRIL NEDERLAND 1:16.28 Indoor voetbal (samenvatting o.a. Nederland- Engeland), NEDERLAND 3:21.45 Studio sport, BELGIË 1:22.20 Sport op zaterdag, DUITSLAND 1:10.03 Sportschau, 14.00 Sport extra, 18.00 Sport schau, DUITSLAND 2: 22.10 Aktuelle Sport-Studio, DUITSLAND 3:19.30 Sport im Westen, SKY CHANNEL: 16.30 Internationale motorsport, 20.30 Worstelen, 21.30 Golf, 24.00 Transworld sport, SUPER CHANNEL: 14.25 Voetbal, 15.30 Sport, 16.30 Basketbal, 20.30 Worstelen. ZONDAG 10 APRIL NEDERLAND 3: 15.00 Studio sport (Parijs-Roubaix), 17.35 Sportuit -slagen, 19.00 Studio sport, BELGIË 1:20.05 Sportweekend, BELGIË 2:13.20 Wielrennen, 15.00 Stadion, DUITSLAND 1:9.00,14.00 Sport extra, 18.10 Sportschau, DUITSLAND 2:16.00 Sport-Reportage, 17.05 Sport-Reportage, 22.15 Sport am Sonntag, DUITSLAND 3:19.30 Sport im Westen, 21.50 Flutlicht, SKY CHANNEL: 14.00 Transworld sport, 22.00 Golf, SUPER CHANNEL: 15.00 Motorraces, 16.00 Amerikaans college football.

de Stem | 1988 | | pagina 13