'Kroniek van aangekondigde dood' mist poëzie Marquez Vrouwelijke driehoek in debuut 'Le Jupon Rouge' T et zw 'Last Emperor' en Cher lijken zeker van Oscar BOEK VERFILMD DOOR FRANCESCO ROSI TWEE WEKEN IN FILMHUIS BREDA Niet ons doel de grote orkesten na te bootsen' HEETKERKSE Corruptie EUROGIE JEUGD ORKEST GEEFT CONCERTEN VRIJDAG 8 APRIL if I EXTRA VRI. SPEELFILMS OP TV Girls. oerderij. Aan het eind zondag aR het steeds smallere even door een ring- ormige begraafplaats. ËTKERKE - Een itgesproken lande- ij ke omgeving. met bespotting 00K IN DE BIOSCOOP 'Buiten de muren' nieuwe produktie Kritiese Filmen DE STEM T2 Paul Newman is maandag een van de presentatoren bij de feestelijke uitreiking van de Oscars in Hollywood. - fotoap LOS ANGELES (UPI/RTR) - De Oscarregen die aan staande maandag (vroege ochtend van dinsdag bij ons) voor de zestigste keer neerdaalt, zal een interna tionaal publiek van 1 mil jard mensen hebben. De Amerikanen zullen meer aandacht hebben voor Olym- pia, het nichtje van presidents- kanidaat Michael Dukakis, dan voor de Democratische politi cus zelf. Zij is voor een Oscar voorgedragen voor haar bijrol in 'Moonstruck', een film die ook is voorgedragen voor de Oscar van Beste Film. Boven dien zou de hoofdrolspeelster, Cher, kunnen gaan strijken met het beeldje voor Beste Ac trice. Dat de prijs voor Beste Re gisseur zal gaan naar de Ita liaan Bernardo Bertolucci en zijn spectaculaire kijkje in de geschiedenis van China onder de titel 'The Last Emperor', lijdt weinig twijfel en als het hem meezit sleept hij nog 8 an dere Oscars in de wacht. Het zou wel eens kunnen zijn dat William Hurt en Holly Hunter uit 'Broadcast News', herhalen wat Clark Gable en Claudette Colbert in 1934 voor het eerst klaarspeelden: Beste Acteur- en Beste Actrice-Oscar krijgen voor hun optreden in één en dezelfde film. Die prestatie is later ook ge leverd door Jack Nicholson en Louise Fletcher in 'One flew over de cuckoo's nest' in 1975; Peter Finch en Faye Dunaway in 'Network' in 1976; Jon Voight en Jane Fonda in 'Co ming home' in 1978 en Henry Fonda en Katharine Hepburn in 'On golden pond' in 1981. Katharine Hepburn, die 4 Oscars heeft voor Beste Actri ce, is het meeste voor een Oscar voorgedragen, 12 keer. Bette Davis, juist 80 geworden, heeft er twee en werd 10 keer voor gedragen. Zij deelt dit laatste aantal met Laurence Olivier. John Ford heeft in de Oscarge- schiedenis de meeste (vier) beeldjes gekregen als Beste Re gisseur. Er zijn wel eens acteurs die hun neus ophalen voor een Os car: George C. Scott en Marlon Brando hadden er een gekre gen maar accepteerden hem niet. Anderen, Woody Allen en Katharine Hepburn, accepteer den de Oscar wel, maar kwa men er niet voor opdraven. Paul Newman wilde vorig jaar niet verschijnen, maar hij is maandag één van de presenta toren. En zo kan het verkeren in de zestigjarige geschiedenis van de Amerikaanse filmprijs. Heden en verleden lopen prachtig door elkaar in de roman 'Kroniek van een aangekondigde dood' van de Colombiaanse schrijver Ga briel Garcia Marquez. Een intrigerend verhaal over de moord op een knappe jonge man, die de bruid van een rijke vreemdeling onteerd, zou hebben, waarna haar broers hem afslachtten. Terwijl de bruid door haar rijke echtgenoot, als zijnde geen maagd meer, terug naar haar moeder werd ge stuurd. Bijna dertig jaar na deze wrede gebeurtenis keert de verteller terug naar het dorp, waar hij het meisje van weleer aantreft als een eenzame, grijze dame. Samen met haar probeert hij de historie te reconstrueren. Marquez laat de verschillende tijdvlakken mysterieus door een spelen en ontrafelt de wer kelijkheid laag na laag, heel poëtisch maar ook met mede dogen jegens de slachtoffers van bekrompen bezits- en machtsdenken en machismo. De Italiaanse regisseur Francesco Rosi verfilmde deze al bijna legendarische roman en volgde de grote lijnen van het verhaal op de voet. Een schitterend gefotografeerde film met internationale sterren als Gian Maria Volonté (als de verteller), Ornella Mutti (als de mooie, fatale Angela) en An thony Delon (zoon van Alain Delon als de vermoorde, ver meende minnaar). Rosi bewees zijn talent als ma ker van indringende politieke thrillers als 'Cadaveri Eccelen- ti' en 'Salvatore Giuliano'. Zijn 'Tre Fratelli' liet op een emo tionele manier de politieke cor ruptie in het hedendaagse Ita lië door de ogen van drie broers zien. Maar met de operaverfil ming van 'Carmen' leek Rosi al een commerciëlere weg te heb ben ingeslagen. Met de Frans-Italiaanse co- produktie 'Kroniek van een aangekondigde dood' lijkt hij nog verder afgedwaald van zijn eigen, artistiek standvas tige stijl. Het is ongetwijfeld een mooie film vol prachtige beelden en geraffineerde mon tage, maar zij missen de kracht van zijn vroegere werk. Van politiek-sociale bewogenheid lijkt zijn interesse verschoven naar esthetiek. Bij Marquez zijn de uiteengedreven echtge noten na dertig jaar oud en le lijk geworden, in de film vallen ze elkaar als onverlepte schoonheden in de armen. Het huwelijksfeest in 'Kroniek van een aangekondigde dood' met Rupert Everett en Ornella Mutti. - foto Concorde film. Vreemd ook is het feit dat de Engelse acteur Rupert Everett als de rijke vreemdeling Bayardo San Romén als enige Engels spreekt. Bovendien krijgt hij de allure van een su perster aangemeten, wat wei nig te maken heeft met Mar- quez's levensechte beschrij ving. Daarbij wordt zijn patse rige aanwezigheid erg nadruk kelijk in verband gebracht met de armoede in de Derde We reld, hetgeen bij Marquez geenszins het geval is. Alles is teveel aangezet vol gens de commerciële normen van de grote, onmiddellijk ver staanbare emoties, bij pom peuze muziek. Het blijft een re delijk spannende thriller, maar het geheimzinnige van de ro man ontbreekt. Het einde is daarin ook al bekend, maar het mysterie zit in de manier waarop het verhaal verteld wordt. Dat is bij deze Rosi niet het geval. "Kroniek van een aangekon digde dood' van Francesco Rosi draait in Cinésol 2 in Breda. Van onze filmredactie Zonder het Amsterdamse vrouwencollectief Cine- mien - importeur van in ternationale speelfilms van vrouwelijke regis seurs"- zouden de Neder landse filmhuizen slecht af zijn. Een belangrijk deel van het artistieke re pertoire van de filmhui zen bestaat uit Cinemien- films, 'Le Jupon Rouge', het debuut van de Franse cineaste Geneviève Le- febvre, is ook weer af komstig van deze actieve producent. Een kunstzinnig werkje in een statische stijl over de vriendschap tussen twee vrouwen, die verbroken dreigt te worden door de komst van een jonge, aan trekkelijke modeontwerp ster. De veertigjarige Ma- nuela (Marie-Christine Bar- rault) wordt namelijk ver liefd op dit meisje en dat be tekent een drama voor de 65- jarige Bacha, die helemaal leunt op haar vriendschap met Manuela. Langzaam wordt duidelijk dat de be jaarde Bacha een vreselijk verleden in een Duits con centratiekamp achter zich heeft en zich daarom inzet voor Amnesty International in Parijs. Manuela is haar betrouwbare medewerkster en vriendin sinds vele jaren. De plotselinge hartstocht voor de jonge Claude (Guille- mette Grobon) doet Manuela minder warm lopen voor de vriendschap met Bacha, die daarop met jaloezie en onre delijke verwijten reageert. Aanvankelijk lijkt vooral sprake van een film over de kwetsbaarheid van liefde en vriendschap. Maar door het drama aan te dikken met Ba- cha's traumatische verleden ontstond een gespleten film. Bovendien wordt niets van de achtergrond van de twee andere vrouwen uitgewerkt, zodat 'Le Jupon Rouge' uit eindelijk vooral schijnt te Scene uit de film 'Le Jupon Rouge'. - fotocinemien handelen over de moeizame overleving van een concen tratiekampslachtoffer. De uitstraling van de in middels 67-jarige actrice Alida Valli - ster in be roemde Italiaanse films - is niettemin imposant. Haar trotse houding en haar ver driet en lijden uitdrukkende gezicht als Bacha zijn fasci nerend. Jammer alleen dat de regisseuse zich niet heeft kunnen beperken tot de pro blemen van een vriendschap, waarmee de film mooi en in voelend begint. De dialogen zijn wat geforceerd literair en de beeldcompositie gewild esthetisch, maar de observa tie en het spel van de drie ac trices zeer de moeite waard 'Le Jupon Rouge' van Ge neviève Lefèbvre draait in Filmhuis Concordia: 7 tot en met 13 april, 19.30 en 22.00 uur. En verder: 14 tot en met 20 april om 22.00 uur, vooraf gegaan door 'Madchen in Uniform' uit 1958 met Lili Palmer en Romy Scheider, om 19.30 uur. Een Duits kost- schoolverhaal met bedekte lesbische strekking. Door Jeanette Vergouwen EINDHOVEN/ANTWER PEN - Jonge musici tussen 12 en 21 jaar repeteerden deze week urenlang in de blauwe zaal van de Singel in Antwerpen. Het Euregio Jeugd Orkest hield zijn werkweek, die inspirerend werkte op vele jonge instru mentalisten. Zij sluiten de werkweek af met drie concerten waarvan de eer ste vanavond plaats vindt in de zaal van de parochie Tuindorp in Eindhoven. Zaterdag con certeert Euregio in Antwerpen en zondag in Sint Niklaas. Het Euregio Jeugdorkest is een gezelschap van jonge muzi kanten uit de provincies Noord-Brabant, Zeeland, Ant werpen en het Waasland Een internationale muzikale groep van leerlingen die studeren aan de Nederlandse Muziekscholen en Belgische Muziekacademies. Het orkest met een symfoni sche bezetting is opgericht in 1985 en dit jaar wordt voor de derde achtereenvolgende maal een week vol repetities gehou den waarin werken van Strate- gier, Walton, Beethoven en Liszt worden ingestudeerd Een programma dat drie maal uit gevoerd wordt en dat de bekro ning vormt van een week lang keihard werken. Piet Henrard en zijn vrouw Taetske Strouken namen het initiatief drie jaar geleden tot de oprichting van dit jeugdor kest. Volgens Henrard is er voor jonge muzikanten geen enkele mogelijkheid om te mu siceren in een groot orkest. Op aanraden van de inspecteur voor muziek van het ministerie van cultuur gingen zij te rade bij de reeds bestaande Euregio orkesten in Twente en Lim burg. Het samenbrengen van jongelui heeft volgens het echt paar duidelijk positieve gevol gen. „Het zijn pubers en door zo samen een week op te trekken en te musiceren wordt er op educatief, sociaal en muzikaal gebied veel bereikt", legt Taetske Strouken uit. „Het is niet ons doel om de officiële, grote orkesten na te bootsen. We laten de jeugdigen proeven aan al datgene wat te maken heeft met het werken in een or kest", vult Piet Henrard aan. De 65 deelnemers zijn begin '88 via preselecties en audities uitgekozen. In maart kregen zij de partituren toegestuurd en de afgelopen week logeerden zij in een jeugdherberg in Antwer pen waar ze dagelijks o.l.v. di rigent Edmond Saveniers repe teerden. Henrard is na ander- Het Euregio Jeugd Orkest tijdens een repetitie. - foto archief de stem halve dag al zeer tevreden. „Er wordt goed gewerkt en de aandacht en inzet zijn hon derd procent", laat hij weten. „De composities zijn doorgeno men en daarna wordt er tijdens deelrepetities meer ingegaan op het karakter van het stuk. De meeste deelnemers hebben geen orkestervaring en het vraagt van de dirigent een groot geduld om hen te blijven motiveren. Saveniers slaagt hier zeer goed in Hij kan uit stekend met de jeugd omgaan en hij legt alles zeer beeldend uit." Dit jaar is de deelname van uit de provincie Antwerpen en Noord-Brabant zeer groot. De Zeeuwen zijn slechts met een slagwerker vertegenwoordigd. „Dat komt omdat het Zeeuws Jeugd Orkest deze week op treedt in Engeland. Jammer, maar dat wordt de volgende keer wel weer rechtgetrokken", merkt orkestchef Henrard op die met zijn vrouw heel wat uren besteed aan Euregio. Vrij willigerswerk dat ze met hart en ziel doen omdat muziek voor hen grenzeloos is. Euregio werpt trouwens vruchten af. De grensover schrijdende culturele aktiviteit tijdens de werkweek wordt door heel wat deelnemers na derhand voortgezet in de vorm van kleine ensembles. Muzi kale toekomstdromen krijgen nieuw voedsel en heel wat toe komstige conservatoriumleer lingen deden hier hun eerste orkestervaring op. In de toe komst wil de organisatie wel licht ook andere genres belich ten. De muziekliefhebbers en jeugdigen die wellicht volgend jaar willen deelnemen, kunnen nog terecht in Eindhoven, Ant werpen of Sint Niklaas. Het Euregio Jeugdorkest speelt de ouverture Prometheus van L. van Beethoven, de Intrada Fes- tiva van Strategier, Fa?ade van Walton en het tweede piano concerto van Liszt. Solist is de veelbelovende Brugse pianist Jan Michiels. De uitvoeringen in Eindho ven en Antwerpen beginnen om 20.00 uur. Het slotconcert in Sint Niklaas zondag om 10.30 uur. ;nze Lieve Heer heeft vreemde kc Jeldhof (62) is wel een heel bij zont okken en 'op' café gaan doet deze llaamse Meetkerke (vlakbij Brugt ïoppen tappen, tot onder de pree! iet altijd even gelukkig mee, ma? an geen kwaad bewust: „Wij bre ■hap- Mag er dan af en toe ook ev ZATERDAG Spilt image (USA 1983, Ned. 2,22.10 uur). Een verliefde J geman komt terecht in commune en wordt daar geher» .spoeld. Michael O'Keefe en Karen Allen in film van] Kotcheff. The hit (Engeland 1984, Did 1, 22.10 uur). Thriller vanL, phen Frears over twee huurmoordenaars, die na tien j» een verrader in Spanje opsporen. Met Terence Stamp" John Hurt. Eerste film uit een serie 'nieuwe Britse cinet The company of wolves (Engeland 1984, Did. 1, 23.45 Modern Roodkapje-verhaal over een dertienjarig me dat in een fantasiewereld vol gevaarlijke wolven Griezelfilm van Neil Jordan met Sarah Patterson, Lansbury en David Warner. Conquest of the planet of the apes (USA 1972, Did. 2. uur). Vierde Apen-film, waarin het kind van dr. Come, en dr. Zira twintig jaar na de apen-opstand de revolj 'preekt'. Met Roddy MacDowall en Don Murray. Mortelle randonnée (Frankrijk 1982/83, Did 3 WDP, uur). Ervaren detective krijgt de opdracht een jonge denares te schaduwen. Na enige tijd meent hij in haai lang vermiste dochter te herkennen. Thriller met Mj( Serrault en Isabelle Adj ani. The Harvey Girls (USA 1946, België 1,16.00 uur). Music Paar ^er en ^afr Z0'n film met Judy Garland als lid van de zangrgroep de Han ypisch Westvlaamse Als Mutter streikte (W.-Duitsland 1973, Did. 1, 20.15 u /eggetje een pietepeu- Moeder Clementine heeft er plotseling genoeg yan onu kjgin kerkje, om- They got me covered (USA 1943, Ned. 2,16.20 uur). Oorlc, ierk> kerkhof en de door correspondent Bob Hope vergeet de Duitse aanval op E Bn fors-bemeten tuin om land te vermelden. Komische spionagekomedie van Da ingde pastorie zijnjiet do- Butler. ir onze correspondent Frans Boogaard werkster behandeld te worden. Ze pakt haar koffer, hanna Matz in familiekomedie. Letter tó Brezhnev (Engeland 1985, Did. 1, 23.00 uur). Engelse meisjes beleven een korte romance met twee Ri sche matrozen. Een van hen kan haar Pjotr niet vergetaij schrijft een brief aan Brezjnef. Alexandra Pigg en Clarke spelen de meisjes. Oh heavenly dog (USA 1979, Did. 2,19.30 uur). Privé-dei tive Chevy Chase keert als hond Benji op aarde terugj zijn eigen dood op te helderen. Jane Seymour vertolkt dc: van journaliste. DINSDAG The shaggy DA. (USA 1976, Ned. 1, 15.30 uur). Dis klucht met Dean Jones als een hulpeloze advocaat, die; daanteverwisselingen ondergaat na het lezen van een tijnse inscriptie. The way we were (USA 1973, Ned 1,19.45 uur). De liefde schiedenis van twee totaal verschillende studenten, eenj litiek activiste en een mooie 'wonderboy'. Film van Syc Pollack met Barbra Streisand en Robert Redford. WOENSDAG Butterfield 8 (USA 1960, België 2,20.15 uur). Elizabeth lor als een call girl, die in een getrouwde man de vent haar leven ontmoet. Voor deze rol kreeg ze haar eerste car. ïein (62). van Jozef Geldhof eeëntwintig jaar al is hij rochieherder van het 500 in- 'oners tellende Meetkerke; ids vier jaar ook van het on- iveer even grote Houtave. 'ormaal gaat een mens met 58 pré-pensioen, maar een ester krijgt op die leeftijd rerk bij- Wij hebben geen vak- ind nodig die zich over de irkloosheid beklaagt", grijnst ildhof. Een twee meter hoge muur leidt het kerkhof van zijn ining. Vooraf heeft hij ge- larschuwd: „Ge kunt over de igraafplaats komea Maar als ge daar schrik van hebt, neemt ge beter de garagepoort. Daar at wel een ezel, maar die is laardig." Idhof is, zoals ze in Vlaande ren zeggen, een 'plezante'. Een le grap op zijn tijd vindt hij even belangrijk als zijn da llij kse pint, en die geneugten s levens gunt hij ook andere daars. Onlangs verscheen bij de igse uitgeverij Marc van de iele zijn eerste verzameling 'gieuze moppen, e titel van het boekje, 'Hu mor in de kerk', is wat neutra- Man of flowers (Australië 1983, België 2,20.15 uur). Eenpg dan wat de auteur zich aan- zame man van middelbare leeftijd leert een meisje kerTW^kelhk had voorgesteld, dat hij voorstelt om wekelijks tegen betaling een strips 'Honderd kosters,^99 gek- op operamuziek te komen doen. Film van de in Neder. 1;J J geboren Paul Cox. DONDERDAG Mitten ins Herz (W.-Duitsland 1983 Did. 1, 23.00 uur), buutfilm van Doris Dörrie over een eenzame cassièrei een supermarkt, die wordt ontslagen. Ze krijgt een vr< aanbod van een 40-j arige man. The big clock (USA 1948, Did. 3 WDF, 20.00 uur). JalJ uitgever, die zijn vriendin heeft vermoord, geeft eer.:'; zijn redacteuren opdracht haar minnaar te zoeken, nietj tend, dat deze juist de man is, die hij zoekt. Thrillei| Charles Laughton en Ray Milland r pi' schoot een lid van deze be- ?psgroep uit Gent dermate in het verkeerde keelgat, dat ldhof een brief ontving die In minder christelijke naas- üiefde getuigde dan voor een rkelijk dienaar gebruikelijk „Hij schreef dat ik er net zo go mofil zette wel j terai dan stral mak! uitgl opd laat noo huis bij r ma£ han noo het hebfl gee: daal gra) dat maif bed nog eei de bei ei Gei ovc sm Ik Gr: nii dei tei O) Ter in M< uit! Wi: nie] op ri tai hie ren 'Od veil hei IkT de zatj en za: in at doen mensen die met een ai ims krijgen de ongewenste dig >ms verhuizen ze naar een asi •Empire of the Sun' van Steven Spielberg blijft in Cin< in Breda. Oorlogsavontuur van een 12-jarige Engelse gen in het door de Jappaners bezette China in 1941. lisme en fantasie lopen op niet geheel overtuigende dooreen. Boeiende scènes ontbreken evenwel niet in verfilming van de roman van de schrijver Ballard. 'Cry Freedom' van Richard Attenborough is geprolongtfl611 bezoek aan De Apenhof va: in Casino 1 in Breda. Meespelend filmepos over de vi schap tussen de zwarte vrijheidsstrijder Steve Biko blanke journalist Donald Woods. 'Nuts' van Barbra Streisand en Martin'Ritt gaat» door in Casino 4 in Breda. Boeiend psycho-drama ij Streisand als een aan lager wal geraakte vrouw.I tijdens een rechtbankzitting slachtoffer blijkt tel geweest van incest. 'Gek' is zij helemaal niet, zoalig psychiater wil doen geloven. The Last Emperori van Bertolucci is nog steeds te zie] Casino 2 in Breda, Cinem'actueel 1 in Bergen op 7 Luxor in Terneuzen. Schitterend filmepos over het 1' van de laatste keizer van China (John Lone). 'Dirty Dancing* gaat weer verder in Grand Theater in 6 da, Centraal 1 in Geertruidenberg, Roxy 2 in Berger,| Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. 'Amsterdamned' van Dick Maas blijft in Mignon en Cin 3 in Breda, Centraal 2 in Geertruidenberg, City 1 in 1 daal, Cinem'actueel 2 in bergen op Zoom en De Koning j Engeland in Hulst. Moordmysterie in en om de damse grachten met veel actie. "Fatal attraction', waarin overspel bleodig wordt get nog te zien in City 2 in Roosendaal, Cinem'actueel 3 gen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. Vanavond is de kostelijke familiekomedie "Radio Days' Woody Allen te zien in Filmhuis Oosterhout, zondag Wat bij Filmliga Dongen. Joodse familie in New York gaat ic| jaren dertig helemaal op in het radio-amusement. OP 15 april gaat in Groningen de nieuwe videofilm van De Kritiese Filmers uit Breda in première; 'Buiten de muren'. Een produktie van ruim een half uur over de problemen van partners van gedetineer den. Op 19 april is er een Amsterdamse en op 21 april een Bredase première. 'Buiten de muren' werd geschreven en geregis seerd door Anne-Mieke van den Berg-van Roemburg. De muziek is weer van Toon Plas man. Herman Boogaerdt bediende de camera en Marcel Siegmund het geluid. De spelregie is van Kim Schrier. De film wil laten zien dat de de tentie van de partner een ingrijpende verande ring in het leven van diens relaties betekent. Daarbij spelen vooroordelen uit de buit®] reld een grote rol. In 'Buiten de muren' worden twee vrou van gevangenen gevolgd, Ria en Loes. er plotseling alleen voor te staan en maakt r. man verwijten over het door hem gepleegde] liet en de gevolgen die dat voor haar en kj kinderen heeft Zo wordt zij geconfronteerd^ een huiszoeking. De camera volgt haar naai] huis van bewaring waar zij haar man bezoek; De film is bestemd voor verhuur aan gf resseerde instellingen en instanties. Voor i matie kan men terecht bij de Stichting v/erS meenschap De Kritiese filmers, telefoon 1 219324. De première in Breda is op donderd april om 14.00 en 20.00 uur in Theater Achti or Mick Salet t u nog plaats voor een gewenste aap?" is het iemand die ooit alleraardigst aaibaar e heeft gekocht en na ten merkt dat het diertje Ki°g Kong begint te lij- Soms is het de politie 1 een aap, verboden bezit, beslag heeft genomen, is het een laborato- dat de beesten niet er nodig heeft voor expe- tenten. bijna altijd is het ant- °rd van Berta en Dick Ve- noPositief. Alleen voor leke en zwaar gestoorde geen plek in hun asiel, zijn alle andere apen com. wij ze niet zouden opne- lan zouden ze een spuitje J gen. En dat willen we niet. proberen de apen gezond en weer in een groep te krij- yan kunnen ze in een die- ttuin verder leven." "oe komen Berta en Dick zo om, naast him winkel en L, f vrije tijd in een ape- fel te stoppen? erta: „Bij mijn ouders thuis ten we maar één huisdier. „niii Vo?r was dat X wel genoeg. Maar p„ met hem trouwde, Hil„ ere no°dge wongen een -dLerenfanuiie bij. We had- hvv naiifn dan kinderen." ren k b?n alt«d gek op b fiwetst Het eerste dat ons huwelijk in huis was een vos." -ria. „Moet je je voorstel-

de Stem | 1988 | | pagina 26