jen? :-in J ULLEU SPORT niet gaan. Den Haag mogelijk duel zonder publiek OVERWINNING IN RONDE BASKENLAND VOOR HET GRIJPEN 'Een magistrale voetballes' UITSLAGEN e rust praten. uken een te be et betrouwbare Inlijsten doe je (zelf) bij Lijst-in. den haag (anp) - De aisburo Franse kater na nederlaag Sijbrands neemt opnieuw leiding SALGAPIERRE (ANP) - Luc Suykerbuyk heeft, met nog een individuele berg-tijdrit over 8700 meter in Salgapierra op het programma, de over winning in de Ronde van Baskenland voor het grijpen. Aanval Nedersaksen Vaucluse Argentin SPAANSE PERS VOL LOF OVER PSV Cruijjf prijst PSV hemel in VRIJDAG 8 APRIL 1988 Godee nog drie jaar bij Willem II FEI stelt chefs d'equipe gerust Van der Smissen in halve finale Karpov verslaat Jan Timman Jongbloed assistent-trainer Vitesse Milaan prolongeert beker Ajax wil Witschge afstaan aan Jong Oranje EN STANDEN n alle door ons gele- eukens, badkamers, ateriaal, open nz. Kom even langs Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 1 K\\ partners in krealieve dienstverlening DE STEM 3/ tuchtcommissie van de knvb overweegt fc Den Haag een wedstrijd zonder publiek te laten spelen. In verband met wangedrag van supporters tijdens de recente thuiswedstrijden tegen Feyen- oord (beker), Ajax en Volen- dam denkt de commissie erover de voorwaardelijke straf, die nog staat sinds Den Haag - Ajax van vorig seizoen en waarvan de proeftijd pas op 7 mei afloopt, om te zetten in een onvoorwaardelijke straf. Den Haag, dat bovendien 7.500 gul den boete moet betalen, krijgt tot 14 april de tijd om zich te verweren tegen de mogelijke sanctie. FC Den Haag hield zich in de drie wedstrijden niet aan de veiligheidsvoorschriften. Tij dens Den Haag - Feyenoord van 14 februari werd vuurwerk op het veld gegooid en kwamen toeschouwers op het speelveld. Ook bij Den Haag - Ajax, op 6 maart, gooiden supporters vuurwerk en rookbommen op het veld. Tijdens het op 20 maart gespeelde duel Den Haag - Volendam werd een grensrechter vanuit het Haagse vak bekogeld met stenen en andere voorwerpen. De wed strijd werd onderbroken en in de grensrechters gingen in de 'Engelse opstelling' verder. AZ kreeg een boete van 2.500 gulden betalen en een voor waardelijke straf tot het spelen van een wedstrijd zonder pu bliek. Op 30 januari moest de wedstrijd AZ - VW enkele mi nuten worden onderbroken. VW-speler Berghuis was aan het hoofd geraakt door een uit het publiek gegooide aansteker. MW kreeg een wedstrijd voorwaardelijk zonder toe schouwers en 2.000 gulden boe te. Een aanhanger van de thuisclub had op 30 j anuari met een steen de doelman van Eindhoven geraakt. De KNVB gaf nog enkele clubs alleen een boete. WV moet 2.500 gulden betalen van wege een bom die tijdens VW - Roda JC op 6 februari vlakbij doelman Roox ontplofte. Ook waren de supporters van beide clubs niet gescheiden. De penningmeester van Feyenoord moet 3000 gulden overmaken aan de bond, omdat Feyenoord - AZ op 7 februari werd stilgelegd toen een hon derdtal supporters het veld op kwam en zijn ongenoegen over de gang van zaken bij Feyen oord liet blijken. De tuchtcommissie heeft nog geen uitspraak gedaan over de gebeurtenissen bij Ajax - PSV. Bij dat duel op 7 februari werd Hans van Breukelen bedolven onder een regen van rauwe eie ren. De wedstrijd SC Cambuur - Excelsior, die op 19 december in de 63ste minuut werd gestaakt, wordt waarschijnlijk niet meer uitgespeeld. Alleen als het duel nog van belang is voor de eind rangschikking in de eerste di visie, krijgt het een verleng stuk. Tijdens Cambuur - Exelsior werd de Rotterdamse speler Mike Snoei met een brancard van het veld gedragen toen hij geraakt was door vuurwerk. Cambuur werd door de tucht commissie van de KNVB ver oordeeld tot het spelen van twee wedstrijden zonder pu bliek, waarvan een voorwaar delijk. De commissie van be roep verzachtte die straf later naar een voorwaardelijk duel zonder toeschouwers en een boete van 7.500 gulden. Suykerbuyk houdt leiding USSEL iddag Ijke tentoonstelling van kunstschat- VIDEOFILM als Inleiding, bezoek MET englds-480F ENT middag l.v.m. toerisme, sport, caravanning, animatie.. -260F EMENCORSO Den Haag/SchevenlngM van de Bollenstreek te Haarlem, M- entoonstelllng te Keukenhof. Ook be- Keukenhof- S50F EN bezoek ertuinen van Belglé. Dankzij de verllch- 280F 50F CK KÖLN „Keuls water"! Dat kunt u santen mei shopping, maar ook GEL0D STADSBE- SSIE BRUGGE aloude traditie voort van de -toning aan uniek schouwspel door de uitgebeelde 550F. SRONDRIT tijd deze wereldstad te leren kennen maf ~~oek aan de belangrijkste monumenten, k om vrij uw tijd te besteden, b.v. aan de het MUSB D'ORSAY F. levenslustige stad atat de Rijn. Niet alleen "r ook een geleld stadsbazoek waarbij hef vergeten wordt 400F. ERFLY -ANTWERPEN ond Prijs muziekconservatorium begeleidt u bij n de KV0 te Antwerpen 480F. Zeeuwtch-Waanderen en hel akblI élk. "EL VANUIT NL.: .44.44 en 09.323.776.23.18 n 12, B-2700 SL Niklaas 2.266 Fax. 03/777.68.27 PARIJS - Voetbalminnend Frankrijk is vanmorgen op gestaan met een enorme ka ter. Marseille-Ajax, in de pers al wekenlang aange kondigd als de 'match van het jaar' maakte op pijn lijke wijze een einde aan de zo lang gekoesterde illusie van een eerste Franse Euro pacup. „Marseille kan de finale gedag zeggen", zo zette L'Equipe groot op de voorpagina. Vol gens concurrent Le Sport en ook andere kranten had „Ajax Marseille een flinke wasbeurt gegeven". De locale krant Le Provengal zag de 0-3 nederlaag van de thuisclub als een 'diepe vernedering'. France-Soir voegde daar aan toe dat de Ne derlanders de Fransen voetbal les hadden gegeven. De commentaren op de Franse radio waren eveneens bitter. „Ajax heeft een betere, jongere en ambitieuzere ploeg, "'at kan ik nog meer zeggen. Tijdens de wedstrijd heb ik de Nederlandse spelers een paar keer geteld. Het leek wel of er veel meer dan elf op het veld stonden", aldus Bernard Tapie, de voorzitter en geldschieter van Marseille. Teleurgesteld [constateerde hij dat de be- I geerde cup ook dit jaar buiten bereik zou blijven. Volgens I coach Michel Hidalgo zou al- lleen een wonder de Fransen nog kunnen redden. I De teleurstelling in het voet- I balgekke Marseille was zo I groot dat een vooraf aangekon- I digd feest moest worden afge- I last. Een aantal supporters liet I weten in hun maag te zitten Iniet plaatsen voor de finale in I Straatsburg. IjPUTTEN (ANP) - Twee |i ronden voor het einde van Ijhet zeventigste nationale jjdamkampioenschap heeft I Sijbrands zijn voorsprong I op de drie naaste vervolgers 1 vergroot tot twee punten. |De oud-wereldkampioen ver- I sloeg Europees kampioen Jan- lic-6?' z^n naaste belagers IScholma en Van Aalten (tegen ■elkaar) en Clerc en Van der Wal, eveneens in een onderling Iduel, deelden de punten. Voor Sijbrands was de elfde ronde een keerpunt. De 38-ja- 1 nge Voorstenaar leek na zeven ■remises niet meer tot winst te ■kunnen komen, hoewel hij in ■vrijwel alle partijen het initia- ■uef had. Tegen Jansen brak hij iae traditie meer tijd voor de I openingsfase te gebruiken dan IPJ" tegenstander. Desondanks 1 ad hij het betrekkelijk een- fvoudig. Na ruim vijf uur spelen ■•zag Jansen het nutteloze van ■verder spelen in. KttaS Soholma - Van Aalten tdens' v 1 s« brands 0-2, Heus- Eknri" H?uwen 1-1, Van den iv^st,- y?n,der Zee 2-0, Clerc - ■selink n-^ct ji' Schotanus - Wes- ■~7 0-2, Stokkel - Vermin 1-1. ■Van'!''.,.1; Sijbrands 15 punten, 2. IClerc en scholma 13,5. Wal en Van der Ji? el en Vermin 11,10. ■WeSw. Van Leeuwen en |&hotenus 7.' Va" de" BorSt en |Graasgnn9 u,a™es: RÓ'ndertse - ■Andri« Wanders - Janssen 0-2, ■pSÏÏI ,",Schouten LI, Poepjes - ■Stand- Ll-Otten - Van Lith 2-0 ■scand. 1. Van Lith 14 2 Otten K Anriri6" Polman 11, 5'. Graas 10,' 1*' P j^ L .^"ld1rtse en Wanders B- Janssen en Schouten 4. De Westbrabander in Spaanse dienst behield in de etappe van donderdag, van Alto de Ibardin naar Salga pierra over 194 kilometer, zonder veel problemen zijn voorsprong op de concurrentie in stand en de leiderstrui dus om de schouders. De etappe, met een berg van de derde en van de eerste categorie, eindigde in een over winning voor de Ier Sean Kelly. Hij was de snelste van een eerste groep van vijftig renners. Na de machtsgreep van Suy kerbuyk in de bergetappe van woensdag kondigden zijn con currenten Kelly en Breukink een frontale aanval in de voor laatste rit aan. Daar kwam weinig van. De pogingen af stand te nemen kwamen van de mindere goden in het pelotoa Eerst reed Ducrot een solo van vijftig kilometer. Zijn voor sprong werd nooit groter dan dertig seconden. Op de eerste berg ontsnapte een groep van elf renners. Voor Nederland werden de belangen verdedigd door Van Passel en Winnen. Belangrijkste renner in het groepje was de Spanjaard Fuerte. Toen de elf een voor sprong van twee minuten had den, reed hij theoretisch in de leiderstrui. Zijn achterstand op Suykerbuyk bedroeg een mi nuut en 35 seconden. Voor de beklimming van de berg van de eerste categorie, op zestig kilo meter van de finish, achter haalde het peloton de vluch ters. Op de flanken brak de grote groep in twee stukken. In het voorste gedeelte bevonden zich alle favorieten. De hellin gen waren niet steil genoeg voor Kelly en Breukink om een tweede schifting te forceren. In de eindsprint in Salgapierre bleek de Ier genoeg kracht over te hebben voor de dagzege. Uitslag: 1. Kelly (Ier) 194 km in 4 uur, 45 minuten en 18 seconden, 2. Dominquez (Spa), 3. Van Brabant (Bel), 4. Philippe (Fra), 5. Pedersen (Noo), 6. Theunisse (Ned), 7. Mo- reda (Spa), 8. Americo Siiva (Por), 9. Van Lancker (Bel), 10. Steven- haagen (Ned). 12. Breukink (Ned), 19. Winnen (Ned), 20. Van Wijk (Ned), 21. Suykerbuyk (Ned) allen zeilde tijd, 62. Arntz (Ned) op 5.35, 64. Maassen (Ned), 76. Poels (Ned), 77. Gölz (WD1), 80. Emonds (Bel), 81. Dhaenens (Bel), 82. Van Passel (Ned) allen zeilde tijd, 85. Ducrot (Ned) 12.15, 91. Vanderaerden (Bel) z.t Algemeen klassement: 1. Suyker buyk 18.14.27,2. Kelly op 0.41,3. Go- rospe (Spa) z.t., 4. Pino (Spa) z.t, 5. Lejarreta (Spa) z.t., 6. Breukink z.t, 7. Delgado (Spa) op 0.52, 8. Munoz (Spa) op 1.07,9. Fuerte (Spa) op 1.35, 12. Winnen op 3.20,14. Van Lancker op 10.02, 39. Theunisse op 17,03, 40. Van Passel op 17.04, 46. Arntz op 19.08, 48. Poels op 21.58, 52. Van Wijk op 24.57, 59. Maassen op 30.36, 63. Stevenhaagen op 32.18, 71. Du crot op 37.16, 75. Vanderaerden op 39.35. De Tsjechoslowaakse wieier- amateur Lom heeft donderdag de vierde etappe van de Ronde van Nedersaksen gewonnen. Lom versloeg na de 136,8 kilo meter van Oldenburg naar Pa penburg de Sovjet-renner Tammesaloe en de Westduitser Wüller. De Oostduitser Blochwitz be hield de eerste plaats in het al gemeen klassement voor zijn landgenoot Meier die een ach terstand heeft van zes secon den. Robert Sienders, die woensdag de etappe won, ein digde als beste Nederlanders op de zesde plaats. Uitslag: 1. Lom (Tsj) 136,8 kilome ter in 2.50,03 (inclusief 15 seconden bonificatie), 2. Tammesaloe (Sov) op 0.05, 3. Wüller (WD1) op 0.10, 4. Bodyk (Pol) op 0.15, 5. Wolf (OD1) z.t„ 6. Sienders (Ned) z.t„ 7. Krün (WD1) z.t., 8. Spruch (Pol) z.t, 9. Lehmann (WD1) z.t., 10. Capelle (Fra) z.t, 14. Teuben (Ned) z.t., 32. De Vries (Ned) z.t, 36. Knuvers (Ned) z.t„ 43. Rademakers (Ned) z.t Algemeen klassement: 1. Bloch witz (OD1) 13.03,37, 2. Meier (OD1) op 0.06, 3. Jascula (Pol) op 0.12, 4. Lom op 0.13,5. Tammesaloe op 0.16, 6. Liese (OD1) op 0.19, 7. Berndt (OD1) z.t, 8. Moerd (Sov) op 0.20, 9. Bodyk op 0.23, 10. Lyson (Tsö) op 0.26, 24. Knuvers op 0.43, 25. Rade makers z.t„ 35. De Vries op 0.51, 38. Sienders op 0.54. De Fransman Charly Mottet is de nieuwe nummer een in de Ronde van de Vaucluse. De renner uit de ploeg van Fignon dankte die positie aan de winst in het tweede gedeelte van de eerste etappe van de 'open' ron de, een tijdrit over 16 kilometer in het Zuidfranse plaatsje Apt. Het eerste gedeelte van de etappe, een rit in lijn over 87 kilometer, leverde een triomf op voor de Fransman Bibollet. Hij versloeg in de sprint zijn medevluchter en landgenoot Virvalex. In het algemeen klassement heeft Mottet een voorsprong van dertien seconden op Cri quielion. De Oostduitser Schur is derde. Uitslag: eerste gedeelte: 1. Bibollet (Fra) 87 km in 2.20.10, 2. Virvalex (Fra) z.t, 3. Ludwig (OD1) op 1.37,4. Raab (Odl), 5. Richard (Fra), 6. Philippot (Fra), 7. Haex (Bel), 8. Henn (WD1), 9. Schur (Odl), 10. Re- gis Simon (Fra) allen in dezelfde tijd als Ludwig. Tweede gedeelte: 1. Mottet (Fra) 16 km in 23.56, 2. Jérome Simon (Fra) op 1 seconde, 3. Criquielion (Bel) 0.15, 4. Regis Simon 0.19, 5. Haex 0.22,6. Philippot 1.29,7. Lance (Fra) 1.32, 8. Decrion (Fra) 6.08, 9. Raab 6.29,10. Schur 7.04. Algemeen klassement: 1. Mottet 7.09.37, 2. Criquielion 0.03, 3. Schur 0.31, 4. Philippot 0.33, 5. Virvalex 1.01, 6. Bibollet 1.04, 7. Jérome Si mon 1.38, 8. Haex 1.57, 9. Regis Si mon 2.00,10. Raab 2.02. Moreno Argentin heeft donder dag een Italiaanse wielerwed strijd in Reggio di Calabria ge wonnen. De Italiaanse beroeps renner versloeg na 246 kilome ter zijn medevluchters Gianni Bugno en Emanuelle Bombini in de eindsprint. De Fransman Pascal Poisson zegevierde in de Grote Prijs van Denain. De renner uit de Toshiba-ploeg profiteerde van een ongeïntresseerde houding van het peloton en arriveerde na 200 kilometer alleen aan de finish in Denaia De Nederlan der Johan Lammerts werd achtste. Uitslagen: Ronde Reggio dl Cala bria: 1. Argentin (Ita) 247 km in 6 uur, 57 minuten en 6 seconden, 2. Bugno (Ita) z.t., 3. Bombini (Ita) z.t, 4. Piccolo (Ita) op 12 seconden, 5. Strazzer (Ita) z.t. Grote Prijs van Denain: 1. Poisson (Fra) 200 km in 4 uur, 32 minuten en 12 seconden, 2. Vermote (Fra) op 5 seconden, 3. Bauer (Can), 4. Marie (Fra), 5. Devos (Bel), 6. Wijnants (Bel), 7. Jarmann (Zwi), 8. Lam merts (Ned) allen dezelfde tijd als Vermote. De beste man van PSV (volgens de Spaanse pers), Ronald Koeman, applaudiseert naar het Madrileense publiek. Achter Koeman zijn zichtbaar vlnr Linskens, Vanen burg, Heintze en Janssen. - fotoap Door onze correspondent Paul van der Voort BARCELONA - Real Ma drid heeft PSV onder schat. En dat kan de Spaanse landskampioen duur te staan komen. Dit is de mening van de Spaanse pers die in de wedstrijdverslagen op donderdagochtend haar bewondering voor de ploeg uit Eindhoven niet ver bergt. „Het voltallige Real Madrid heeft de partij tegen PSV veel te gemakkelijk opgevat", zo opent de gezaghebbende Ma drileense ochtendkrant El Pais haar verslag. „Na het uitschakelen van Napoli, FC Porto en Bayern München, werd de sportieve loopbaan van PSV sceptisch ontvangen. Goed, PSV had 105 goals gescoord: maar de Neder landse competitie is niet zwaar. De ploeg had de semi- finale bereikt: o.k., maar de tegenstanders van PSV wa ren niet sterk en de Eindho- venaren hebben zich slechts met pijn en moeite geplaatst. Het team stond bekend als een compact geheel: o.k., maar de defensie vertoont ga ten en als geheel leek PSV veel zwakker dan Napoli, Porto of Bayern München. In deze onderschatting verborg zich woensdagavond de grootste vergissing van Ma drid. Gelukkig heeft de ploeg nog veertien dagen de tijd om dit PSV eindelijk serieus te nemen", aldus het commen taar van El Pais. De bezorgdheid over de on derschatte kwaliteiten van PSV spreekt nog duidelijker uit het verslag van de Barce- lonese ochtendkrant El Perio- dico: „Madrid zal het heel moeilijk krijgen om dit PSV uit te schakelen. Vooral als men bedenkt dat de mannen van Beenhakker over veer tien dagen opnieuw moeten optreden tegen een tegen stander die de topscorer van Europa is en die in eigen huis praktisch niet te verslaan is... Real Madrid leek woensdagavond meer op een begaafde leerling dan op de beste ploeg van Europa, die het pretendeert te zijn. Afge zien van het eerste kwartier heeft het Eindhovense team de wedstrijd volledig gecon troleerd. Men zegt dat PSV de ploeg is die in Europa mo menteel het beste in vorm is. En dat bleek wel uit de ma nier waarop Hiddink zijn elf mannen op het speelveld had gezet: elk initiatief van Ma drid werd de kop ingedrukt nog voordat er een begin mee was gemaakt", aldus El Pe- riodico. De beste man van PSV is volgens de Spaanse pers Ro nald Koeman. „De grootste uitblinker was de man die niet alleen buiten het veld een grote mond heeft, maar ook binnen de krijtlijnen de onbe twiste leider is", zo schrijft de sportkrant Mundo Deportivo. „De blonde Koeman gaf een complete cursus in het spelen als libero. Met behulp van Lerby stopte hij de lekken in de defensie, controleerde het team op het middenveld en brak zelfs in zijn eentje door tot aan het doel van Madrid. Koeman miste geen pass en speelde ongelooflijk elegant. Het was werkelijk een magi strale voetballes", aldus de grootste sportkrant van het land. Door onze correspondent Paul van der Voort BARCELONA - De Barcelonese ochtendkrant El Perio- dico verraste haar lezers donderdagochtend met een exclusief commentaar op de wedstrijd Real Madrid- PSV van de hand van niemand minder dan.Johan Cruijff. Onder de koptitel 'Les in modern voetbal' prijst de vermoede lijke nieuwe trainer van de FC Barcelona het spel van PSV hoog de hemel in. Johan bleek vooral onder de indruk van de manier waarop de Eindhovenaren elkaar bijna moeiteloos de bal toespeelden: „Madrid verloor veel van haar slagkracht omdat haar spelers weinig aan de bal kwamen. Keer op keer gingen Jankovic of Michel als gekken achter de bal aan terwijl de PSV-ers zich nauwelijks van hun plaats hoefden te bewegen. De Madrile- nen verspeelden zoveel energie bij het najagen van het leer dat hun blik bijna vertroebeld werd", aldus Johan Cruijff. De voormalige Ajax-coach laat zich niet uit over de kansen van PSV om de finale te bereiken: „Als ik Madrid niet kende zou ik zeggen dat PSV al met een half been in de finale staat. Maar er komt nog een return die het karakter krijgt van de tweede helft van een partij TILBURG (ANP) - Edwin Godee verlengt zijn contract bij Willem II voor drie jaar. De linkermiddenvelder tekent ko mend weekeinde een nieuwe overeenkomst met de Til- burgse eredivisieclub. De 23-jarige Godee is bezig aan zijn tweede seizoen bij Wil lem II. Daarvoor speelde hij bij FC Utrecht en Ajax. Zijn contract loopt af aan het einde van het seizoen. De leiding van de Brabantse club hoopt de komende weken de contrac ten met een groot deel van de huidige spelersgroep te ver lengen. Onlangs tekende middenvelder Feskens al voor drie jaar bij. Slechts van drie spelers (Wolfs, Van der Borgt en Mallien) loopt de verbintenis na afloop van het seizoen door. GOTHENBURG (ANP) - De Internationale Hippische Fe deratie (FEI) heeft de chefs d'equipe van de ploegen bij de finale om de wereldbeker in Gothenburg voorlopig gerust gesteld betreffende de Japanse ziekte, die de paarden in de Olympische stad Seoul zou bedreigen. In een communique stelt Charles Frank, de verantwoorde lijke veterinair van de FEI voor de Olympische Spelen, dat hem bij een recent bezoek niet is gebleken, dat de zo ge vreesde ziekte in Zuidkorea heerst. Wel beveelt de FEI de nationale federaties opnieuw aan de noodzakelijke inentin gen uit te voeren. ROTTERDAM - Chris van der Smissen uit Sint Willebord heeft gisterenavond in Rotterdam de halve finale van het driebanden GP-Oranjeboom gehaald. Van der Smissen versloeg Ben Velthuis (Oldenzaal) met 50- 43 in 38 beurten. Van der Smissen verbeterde bovendien het serie-record, dat hij bracht op 11. Na afloop van de partij tussen Van der Smissen en Velt huis werd ook geloot voor de halve finales. Van der Smissen speelt volgende week tegen Wim van Cromvoirt uit Waal wijk. De andere semi-finale gaat tussen Ruud Nieuwenberg (Den Haag) en Arie Weijenburg (Oss). BRUSSEL (ANP) - Jan Timman is in het eerste toernooi, dat telt voor de wereldbeker schaken, verder achterop ge raakt. Timman verloor in de zesde ronde met zwart van de vroegere wereldkampioen Anatoli Karpov. Door de neder laag bezet de Amsterdamse grootmeester met twee punten uit vijf partijen de dertiende plaats. Uitslagen: Winants (Bel) - Nikolic (Joe) 0-1, Korts)noi (Zwi) - Speelman (GBr) 0-1, Seirawan (VSt) - Ljubojevic (Joe) 0-1, Sax (Hon) - Nunn (GBr) 0-1, Karpov (Sov) - Timman (Ned) 1-0, Anders- son (Zwe) - Beljavski (Sov) Vt -H, Salov (Sov) - Portisch (Hon) li - Nogueiras (Cub) - Tal (Sov) 0-1. Sokolov (Sov) was vrij. Stand: 1. Speelman 4(uit 6), 2. Ljubojevic 4 (6), 3. Beljavski en Tal 3ü (5), 5. Karpov 314 (6), 6. Salov 314 (6), 7. Portisch en Nunn 3 (5), 9. Kortsjnoi, Andersson en Nikolic 3 (6), 12. Nogueiras 214 (6), 13. Tim man en Sokolov 2 (5), 15. Seirawan 2 (6), 16. Sax en Winants 1 (6). ARNHEM - Jan Jongbloed treedt het komend seizoen in dienst bij de Arnhemse eerste divisieclub Vitesse. De 47-ja- rige oud-international die thans bij Go Ahead Eagles werkt, wordt de assistent van Bert Jacobs. Jongbloed, die uitkwam voor DWS, FC Amsterdam, Roda JC en Go Ahead Eagles, speelde tussen 26 september 1962 en 25 juni 1978 24 keer voor het Nederlands elftal. Jan Jong bloed stond bij de WK-finales van München en Buenos Aires in het doel van Oranje. Met het aantrekken van Jongbloed heeft Vitesse zijn tech nische staf compleet. Eugène Marij nissen en Frans Thijssen gaan de jeugdafdelinjg leiden. GENT (ANP/SID) - Tracer Milaan heeft donderdag in Gent de Europese basketbalbeker voor lansdkampioenen ver overd. Milaan zegevierde in de finale over Maccabi Tel Aviv met 90-84. Bij rust leidden de Italiaanse basketballers met 52-41. Mi laan won de beker voor de tweede achtereenvolgende keer. Partizan Belgrado eindigde als derde in de finale-poule. De Joegoslaven versloegen Aris Saloniki met met 103-93. Het verschil was met de rust negen punten: 48-39. DEN HAAG (ANP) - Bondscoach Nol de Ruiter kan waar schijnlijk voor het eerste duel tegen Jong Griekenland in de halve finales van de strijd om het Europees kampioenschap voor spelers tot 21 jaar, woensdag in Athene, toch een be roep doen op de Ajacied Rob Witschge. De Ruiter maakte afgelopen week zijn selectie van 21 spe lers bekend, waarin de Ajacieden Winter en Witschge ont braken. Ajax 2 speelt woensdag in de kwartfinales van de nationale bekerstrijd in Waalwijk tegen RKC. In de spe lersgroep zijn de PSV'ers Viscaal en Linskens opgenomen; zij kregen wel vrijaf van hun club. PSV treedt woensdag voor de beker tegen RBC aan. „Als De Ruiter een beroep op Ajax doet, zullen we proberen hem tegemoet te komen. De club is wel bereid één speler met Jong Oranje mee te sturen. Dat zou dan Witschge wor den. Winter zal thuis moeten blijven. We spelen woensdag zelf voor de beker tegen RKC. De nationale bekerstrijd is voor ons eveneens van groot belang", verklaarde trainer Barry Hulshoff PAARDESP0RT Wereldbeker springruiters Go thenburg Uitslagen bijprogramma Springconcours, tabel A, direct op tijd: 1. John Whitaker (GBr) San Salvador 0 strafpunten, 52,54 seconden, 2. Simon (Oos) Azek 0 - 53,46, 3. Skelton (GBr) Le Mexico 0 - 54,84, 4. Van der Schans (Ned) Rasputin 0 - 55,67, 5. Beerbaum (WD1) Valentino 0 - 56,44,22. Ehrens (Ned) Topaz 8 -54,82. Springconcours, tabel A, met twee barrages: 1. Prudent-Mo- nahan (Vst) The Empress 0 strafpunten, 37,06 seconden, (in de tweede barrage), 2. Sloot haak (WD1) Leandra 0 - 39,99,3. Joe Turi (GBr) Kruger 0 - 39,70, 4. Beerbaum (WD1) Lorio 30- 47,87,5. Michael Whitaker (GBr) Tee's Hanauer 4 - 39,27 (alien in de tweede barrage), 13. Van der Schans (Ned) Valeur 4 - 65,98 (in het eerste parkoers). Jachtsprlngen (lengte 375 m, 12 hindernissen, 12 sprongen, max. hoogte 1,50 m, toegestane tijd 65 sec.): 1. Millar (Can) Big Ben 53,03 seconden (45 punten voor het klassement), 2. Balisky-Tid- ball (Can) Quartz 53,18 (43), 3. Edgar (GBr) Rapier 53,96 (42), 4. Lejeune (Bel) Nistria 54,04 (41), 5. Murphy (Vst) Gusty Monroe 55,13 (40), 6. Scharffenberger (VSt) Victor 55,31 (39), 7. Hutchi son (VSt) Woodstock 55,97 (38), 8. Van der Schans (Ned) Olym pic Treffer 56,23 (37), 9. Hansen (VSt) Juniperus 56,36 (36), 10. Eriksson (Zwe) Democritos 57,13 (35), 11. Hunter (GBr) Lis- namarrow 57,16 (34), 12. Inglis (Aus) Ashico en Frühmann (Oos) Grandeur 57,31 (32,5), 14. Morris (VSt) Rio 57,94 (31), 15. Leone (VSt) Threes and sevens 58,11 (30), 16. Ehrens (Ned) Olympic Sunrise 59,06 (29). ZEILEN UK Flying Dutchman-klasse in Mallorca Uitslag: 1. Schwarz (WD1), 2. Sela (Isr), 3. Borowski (OD1), 17. Haakman/Alkemade (Ned), 22. Koning/Schelling (Ned). Algemeen klassement na vier wedstrijden (met aftrek): I. Batzill (WD1) 11,0 punten, 2. Do- reste (Spa) 26,0, 3. Pollen (Noo) 28,7, 15. Koning/Schelling 70,0, 28. Haakman/Alkemade 85,0. VOLLEYBAL Eredivisie heren Orion - Martinus 0-3 (11-15, 5- 15,9-15). OP TELEVISIE VRIJDAG 8 APRIL NEDERLAND 2 18.00 TROS sport. NEDERLAND 3 22.40 Studio sport (WC spring ruiters te Gothenburg). DUITSLAND 1 16.00 ARD-Sport extra (Tennis Daviscup: Bondsrepubliek-De- nemarken). 23.00 Sportschau. DUITSLAND 2 13.00 Die Sportreportage (Da- viscup-tennis). SKY CHANNEL 22.00 Golf 24.00 Hollands voetbal. SUPER CHANNEL 22.40 Amerikaans college bas ketbal.

de Stem | 1988 | | pagina 13