ALS is: SPORT SPORT Piet den Boer matchwinnaar in Mechelen ÏSTBRABANDER LEIDER IN RONDE BASKENLAND Riant uitzicht op finale voor Club Brugge imman verslaat Sax 89,95/» Sijbrands alleen aan kop 'Vijftig procent kans' SPORTPRIJSVRAGEN J)e Haan naar Heerenveen ALTO DE IBARDIN (ANP) - De in Spaanse dienst rijdende wielerprof Luuk Suykerbuyk heeft woensdag het complete klassement in de Ronde van Baskenland op zijn kop gezet. Nedersaksen Texas Oostakker LeMond niet in Parijs - Roubaix Sonny Silooy blesseert jukbeen Rentree McEnroe in Tokyo Argentijn Caniggia naar Verona Boksploeg voor Inter Cup Hockeywinst heren tegen Polen Zeilduo rukt op naar zesde plaats Gunstige loting voor basketballers Van Lith T19 NO! Imfortabel zijn deze Choenen uitgevoerd in j leer en verkrijgbaar op pende hakhoogtes. be, steunen brons getint glas or Jacques Hendriks SCHELEN - Door een laat [doelpunt van Rotterdam- ner piet den Boer heeft KV Mechelen de eerste halve fi nale-wedstrijd in de Europa Cup 2 tegen Atalanta Berg- lamo met 2-1 winnend af kunnen sluiten. I Een terecht resultaat Het eer- I ste uur waren de Italianen fy- siek en tactisch de beteren, het I laatste half uur kon Mechelen I de naar adem happende tyfosi I steeds meer terugdrukken en zo een redelijke, maar zeker niet ideale, uitgangspositie creëren voor de terugwedstrijd. Tevoren was duidelijk ge worden dat beide ploegen voor- i zichtigheid als belangrijkste I' punt in hun tactische plan had- den staan. Mechelen-oefen- I meester Aad de Mos stelde 1 vooraf ook nog, dat hij liever L met 0-0 gelijk zou spelen, dan f dat er een tegendoelpunt geïn casseerd zou moeten wordea Tenslotte had KV het juist in 'litwedstrijden van het Europa 5^ip 2-toernooi tot nu toe nog het beste gedaan. Dynamo Bu- arest (eerste ronde) en St. Ten (tweede ronde) werden in eigen huis met 0-2 verslagen, terwijl er uit tegen Dynamo Minsk (kwartfinales) 1-1 werd gespeeld, genoeg om de magere 1-0 uit het thuisduel overeind te houden. Het duel, ingeluid met Ben gaals vuur vanaf de Italiaanse tribune, hetgeen Atalanta wel op een boete zal komen te staan, begon tegen alle ver wachtingen in echter zeer enerverend. Binnen negen mi nuten stond het al 1-1. In de ze vende minuut werd Ohana, de Israëlische uitblinker bij Me chelen, door Atalanta-libero Progna hard onderuit gehaald. Het leverde Progna een gele kaart op, wat betekent dat hij in de return niet mee mag doen. Mechelen leverde het een vrije trap op, die door Sanders op Ohana geplaatst werd en die haalde tussen twee aarzelende verdedigers van de Italiaanse gasten in uit: 1-0. De uitge breide Italiaanse schare op de tribune was eventjes stil. Heel eventjes maar, want nauwe lijks zestig tellen later was het Atalanta dat tegenscoorde. Uit blinker Strömberg was het eer ste bij een vrije trap van Gen tile en Preud'homme was ge slagen: 1-1. De Italianen waren waar ze wezen moestem KV Mechelen moest opnieuw beginnen, met het tegendoelpunt als loden last in de maag. Dat was aan het spel ook overduidelijk te mer ken. De gasten verdedigden be kwaam en kwamen er via Strömberg en de andere uit blinker, de door Juventus be geerde draaitol Nicolini, regel matig levensgevaarlijk uit, Mechelen - met een zeer ner veuze Hofkens - kwam daaren tegen amper aan fatsoenlijke aanvallen toe. De tweede helft in Mechelen begon met een eindelijk fel Van onze sportredactie MECHELEN - „We heb ben altijd al uit gescoord. Ik denk dus dat we het wel halen in Italië." Optimisme bij Piet den Boer, de matchwinnaar van KV Mechelen - Attalanta Berga mo. Zijn late treffer werd als een gouden gezien door de spelers. „We staan een doel punt voor. Ik ben dus vol goede moed. Of we finalist zijn? Ik hoop het wel, maar dat weten we pas over twee weken", aldus Den Boer. Wim Hofkens, van de Neder landers bij KV Mechelen duidelijk de zwakste, ont kende dat hij nerveus aan het karwei begonnen was. „Zo'n wedstrijd doet me he lemaal niks. Het was gewoon een hele goede ploeg, dat Atalanta. De spitsen stoorden vroeg, dat maakte het voor ons erg moeilijk. Die vrQege tegengoal brak ons op. Daar zijn we tot de rust niet meer overheen gekomen. Gelukkig is het na rust nog wel gelukt. Ik geef ons nu vijftig procent. Zij moeten scoren en tempo maken, dat is voor ons mis schien een voordeel." Voorstopper Graeme Rutjes was ook minder opti mistisch dan Piet den Boer: „Een vervelende uitslag. We kunnen daar in Italië een gekkenhuis verwachten. Een voordeel kan echter zijn, dat zij op twee gedachten zullen hinken: zij moeten scoren, terwijl wij dat niet mogen." aanvallende thuisploeg, die meer over de flanken ging spe len en zo Piet den Boer beter kon bereiken. Zeven minuten na rust, uit een hoekschop van Hofkens, leek het gouden hoofd van Mechelen succes te hebben, maar zijn spijkerharde inzet werd uit het doel gekopt. Ver der bleef het bij Mechelen lang bij halve kansjes, terwijl Ata lanta door zenuwachtig gedoe in de Vlaamse defensie enkele malen angstaanjagend dicht bij het doel van Preud'homme kwam. Tot de slotfase, waarin Mechelen definitief de Italia nen terugdrong in de eigen ge lederen. In de 82ste minuut le verde dit succes op. Een vrije trap van de jonge international Emmers werd nog uit het doel gekopt, maar Den Boer was pa raat om binnen te knallen: 2-1. KV MECHELEN - ATALANTA BERGAMO 2-1 (1-1) - 7. 1-0 Oha na, 8. 1-1 Strömberg, 82. 2-1 Den Boer. Scheidsrechter: Soriano Ala- drin (Spa). Toeschouwers: 11.700. KV MECHELEN: Preud'homme; Emmers, Clijsters, Rutjes, Hof kens; Sanders, Benfeld (71. Demes- maecker), Koeman; Dewilde, Den Boer, Ohana. ATALANTA BERGAMO: Piotti; Gentile, Progna, Barcela, Rossi; Icardi, Nicolini, Fortunato, Ström berg (86. Consonni), Bonetti (77. Salvadori); Carlini. achtsgreep van Suykerbuyk BRUGGE (ANP) - Tien jaar na het debuut in de UEFA-bekerfinale heeft Club Brugge een riant uit zicht op een tweede optreden. De club van trainer Houwaart versloeg woensdagavond in het uitver kochte Olympia-stadion (30.000 toeschouwers) Espa- nolmet2-0. De Belgen profiteerden van twee kapitale blunders van de Spaanse libero Gallart. Drie minuten voor de rust sloeg aanvoerder Ceulemans toe, een kwartier voor het einde passeerde de onfortuinlijke Gallart, in het nauw gebracht door Ceulemans, met een lob zijn eigen doelman Melendez. Club Brugge had tegen de Catalanen voortdurend het initiatief. Espanol stelde zich zeer behoudend op en speelde constant met acht, negen man in de eigen defensie. De Brugse ploeg wist aanvankelijk geen raad met die over macht. Pas na 25 minuten volgde de eerste gevaarlijke ac tie, maar Leo Vanderelst trof de lat. Na het doelpunt van Ceulemans (1-0), na een voorzet van Brylle en een misser van Gallart, nam Espanol meer risico. Het bracht de Deense international Lauridzen als extra aanvaller in het veld en was bij vlagen bijzonder gevaarlijk voor het doel van doelman Van der Walle. Gallart trof van afstand de lat, alvorens hij Club Brugge aan de droom-uitslag van 2-0 hielp. „Hiervan had ik gedroomd", zei een gelukkige Hou waart. „Twee doelpunten voor, geen tegen. Laat die Span jaarden in Barcelona maar komen". CLUB BRUGGE (BEL) - ESPANOL (SPA) 2-0 (1-0) - 42. Ceule mans 1-0,74. Gallart 2-0 (eigen doel). Scheidsrechter: D'Elia (Ita). Toeschouwers: 30.000. Gele Kaarten: Rosenthal (Club Brugge) en Angel (Espanol). CLUB BRUGGE: Van de Walle; Beyens, Kimoni, Mamadou, Van Wijk; Creve, Leo Vanderelst (Rosenthal), Frank Vanderelst, Ceu lemans; Brylle (Querter) en Degryse. ESPANOL: Melendez; Job, Gallart, Inaki, Urquiaga; Soler, Ore- juela (Lauridzen), Valverde, Zubillaga; Angel en Alonso (Losada). LEVERKUSEN (WDL) - WERDER BREMEN (WDL) 1-0 (0-0) - 60. Reinhardt 1-0. Scheidsrechter: Germanakos (Gri). Toeschou wers: 15.000. Gele kaarten: Seckler (Leverkusen), Borowka en Neubarth (Werder). LEVERKUSEN: Vollborn; Seckler, Reinhardt, Hörster, Hinter berger; Schreier (Götz), Rolff, Tita (Buncol); Taüber, Waas en ChaBum. WERDER BREMEN: Ruck; Bratseth, Sauer, Borowka; Hermann, Votava, Neubarth, Otten, Wolter; Riedle en Ordenewitz (Meier). RUSSEL (ANP) - Jan Timman heeft zijn score in het irste schaaktoernooi, meetellend voor de wereldbeker, eer op vijftig procent gebracht. Met wit versloeg hij 'oensdag in de vijfde ronde in Brussel de Hongaar Sax. De Amsterdammer raakte ook een half punt kwijt. De Rus Vaganjan keerde woensdag oorsiags naar huis na het be- ht, dat zijn broer in Jerewan s overleden Volgens het ;lement wordt het toernooi >rtgezet met zeventien spe lers. De gespeelde partijen van Vaganjan, remises tegen Tal, rortisch, Beljavski en Tïmman, tellen niet mee voor de einduit- Het treurige nieuws werd tijdens de speeluren naar de Two-tone zwart/grijs grijs metallic Als u uzelf j doen, haast u dan naaf voor een kennismaking TVend. Het kon weL tergrond gedrukt door de {«windende gebeurtenissen in Hp partij tussen Beljavski en Karpov. Met wit behaalde Bel- l*vski in een Catalaan een on- ang Cab, Patrol, Vanette, Urvan en Gabs»2-' HEERENVEEN (ANP) erenveen heeft voor het •mend seizoen Jean- ierre de Haan gecontrac- ?rd. De 22-jarige De Haan afkomstig van de eerste- asser Harlingen. _|an Schulting wordt trainer isen, Baljuw Velterswegl |.MfJ de zaterdag-eersteklaser Automobielbedrijf Moret I {"oekster Boys. Schulting Wz) heeft zeven jaar betaald ^tbal bij Heerenveen ge- berispelijke overwinning. Door zijn fraaie zege klom Beljavski naar de tweede plaats met 3 uit 4, een half achter koploper Speelmaa De Brit speelde een vlakke remise tegen de Joego slaaf Nikolic. Timman wiste zijn verlies tegen Kortsjnoi uit door Sax te verslaan. De Hongaar toonde lef met zijn keuze voor een va riant van het dame-indisch, waarin Timman meer dan goed thuis is. Terwijl Timman zijn zetten in normaal tempo uit voerde, raakte Sax in hevige tijdnood. Na 22 zetten moest hij zijn klok al danig in de gaten houden en voor zijn laatste elf zetten resteerde hem nog slechts twee minuten. Hij haalde de controle wel, maar kon direct opgeven. Timman had de partij met probate mid delen naar zijn hand gezet. Uitslagen vijfde ronde: Nogueiras (Cub) - Winants (Bel) 1-0, Tal (Sov) - Salov (Sov) Vi-)4, Portisch (Hon) - Andersson (Zwe) Vi-ti, Beljavski (Sov) - Karpov (Sov) 1-0, Timman (Ned) - Sax (Hon) 1-0, Sokolov (Sov) - Seirawan (VSt) Vi-Vi, Lju- bojevic (Joe) - Kortsjnoi (Zwi) Vt- H, Speelman (GBr) - Nikolic (Joe) - ttNunn (GBr) vrij. Stand na vijf ronden: 1. Speelman 3ti punten (5), 2. Beljavski 3 (4), 3. Kortsjnoi, Ljubojevic en Salov 3 (5), 6. Portisch en Tal 2V4 (4), 8. Kar pov, Andersson en Nogueiras 2(4 (5), 11. Timman en Nunn 2 (4), 13. Nikolic, Seirawan en Sokolov 2 (5), 16. Sax en Winants 1 (5). De 24-jarige renner uit Nispen soleerde in de derde etap pe, een bergrit over 147 kilometer van Durango naar Alto de Ibardin, naar de overwinning. De voor Zahor uitko mende professional finishte met 41 seconden voorsprong op een groep van vijf achtervolgers, met daarin de Ier Sean Kelly en de Nederlander Eric Breukink. De voorsprong van Suyker buyk was voldoende om de lei der in het klassement, de West duitser Rolf Gölz, van de kop positie te verdringen. De machtsgreep van Suyker buyk, inmiddels aan zijn tweede seizoen als beroepsren ner bezig, kwam als een com plete verrassing. De kenners rekenden in de koninginnerit, met vier flinke beklimmingen en de aankomst op de top van Alto de Ibardin, op een zege van de als favoriet gestarte Sean Kelly. Suykerbuyk maakte aan vankelijk geen deel uit van de kopgroep van vijf renners, die bestond uit de Nederlander Eric Breukink, de Ier Sean Kelly en de Spanjaarden Ju lian Gorospe, Marino Lejarreta en Alvaro Pino. In de neergut sende regen reed de 24-jarige Westbrabander in de laatste dertig kilometer, waarin drie bergen waren opgenomen, met Delgado naar de koplopers toe. Vlak voor de laatste klim, die vier kilometer duurde, ont vluchtte Suykerbuyk het kleine groepje. Delgado kon het tempo in de groep achtervol gers niet volgen en haakte af. Op de flanken van Alto de Ibardin groeide de voorsprong van Suykerbuyk gestaag. De lange khm leverde uiteindelijk een voordelige marge van ruim veertig seonden op. Kelly was de rapste sprinter van het groepje, dat na hem finishte. Breukink werd derde. Rolf Gölz, de drager van de leiders trui, kon de klimmers niet vol gen. De Westduitser moest bijna twee minuten aan de rit winnaar toegeven en ver speelde daardoor de leiding in het klassement aan Suyker buyk. Morgen wordt de Ronde van Baskenland besloten met een berg-tijdrit over 8,3 kilometer. Suykerbuyk staat bekend als een redelijk tijdrijder, zodat hij in staat moet worden geacht zijn grootste succes uit zijn nog jonge loopbaan binnen te ha len. rospe (Spa), 5. Pino (Spa), 6. Lejar reta (Spa) allen in dezelfde tijd als Kelly, 7. Delgado (Spa) op 0.52, 8. Munoz (Spa) op 1.07, 9. Earley (Ier) op 1.35,10. Fuente (Spa) z.t, 11. Gölz (WD1) op 1.46, 20. Van Lancker (Bel) op 3.20, 21. Winnen (Ned) z.t., 24. Mutter (Zwi) op 4.07, 35. Van Passel (Ned) op 4.47, 37. Van Wijk (Ned) z.t, 40. Arntz (Ned) op 5.35,42. Vanderaerden (Bel) op 6.42, 44. Poels (Ned) op 8.25, 62. Emonds (Bel) op 11.50, 71. Stevenhaagen (Ned) op 15.22, 79. Freuler z.t., 87. Ducrot (Ned) op 17.03,93. Dhaenens (Bel), 99. Maassen (Ned), 103. Theu- nisse (Ned) allen in dezelfde tijd als Ducrot. Algemeen klassement.' 1. Suyker buyk 13.29.09,2. Kelly op 0.41,3. Go rospe z.t., 4. Pino z.t, 5. Lejarreta z.t, 6. Breukink z.t., 7. Delgado op 0.52, 8. Munoz op 1.07, 9. Fuerte op 1.35,10. Gölz op 1.46,15. Winnen op 3.20, 20. Van Lancker op 10.02, 28. Van Passel op 11.29, 38. Arntz op 13.33, 44. Poels op 14.23, 46. Theu- nisse op 17.03, 52. Emonds op 19.48, 54. Mutter op 22.19,56. Van Wijk op 24.57, 57. Ducrot op 25.01, 60. Maas sen op 25.01, 65. Vanderaerden op 27.20, 73. Stevenhaagen op 32.28,85. Dhaenens op 35.57, 87. Freuler op 37.00. Rob Sienders heeft woensdag de derde etappe van de Ronde van Nedersaksen voor ama teurs gewonnen. De Nederlan der versloeg na 164 kilometer van Münster naar Stade de Oostduitser Hennig en de Tsje- choslowaak Malecek in de sprint. De Oostduitser Steffen Biochwitz behield het leiders- tricot. Uitslag derde etappe: 1. Sienders (Ned) 164 km. in 3 uur, 40 minuten en 36 seconden, 2. Hennig (OD1), 3. Malecek (Tsj), 4. Spruch (Pol), 5. Bodyk (Pol), 6. Capelle (Fra), 7. Wüller (WD1), 8. Lom (Tsj), 9. Schippel (WD1), 10. Günsler (WD1), 17. Teuhen (Ned), 25. Rademakers (Ned), 41. Knuvers (Ned), 48. De Vries (Ned), 86. Van Boeijen (Ned) allen in dezelfde tijd ais Sienders. Algemene rangschikking: 1. Bioch witz (OD1) 10.13.19,2. Jaskula (Pol) op 0.12, 3. Meier (OD1) z.t, 4. Liese (OD1) op 0.19,5. Berndt (OD1) z.t., 6. Moerde (Sov) op 0.20,7. Bodyk (Pol) op 0.25, 8. Andersson (Zwe) z.t, 9. Tammesaloe (Sov) op 0.26, 10. Ly- son (Tsj) z.t, 30. Rademakers op 0.43, 32. Knuvers z.t, 50. De Vries op 0.51,52. Sienders op 0.54,68. Van Boeijen op 1.03,87. Teuben op 1.46. Luuk Suykerbuyk; de wielerprof uit Nispen maakte giste ren veel indruk met zijn fraaie zege in de derde etappe van de Ronde van Baskenland. - foto de stem/ben steffen Uitslag derde etappe: 1. Suyker buyk (Ned) 147 km. in 3 uur, 49 mi nuten en 56 seconden, 2. Kelly (Ier) op 0.41, 3. Breukink (Ned), 4. Go- Cécile Odin heeft woensdag de vierde etappe van de Ronde van Texas gewonnea De Fra- ngaise had na de rit over 83 ki lometer in Lago Vista vijftien seconden voorsprong op het pe loton. De Nederlandse dames kwamen niet in de top tien van het dagklassement voor. De Amerikaanse Bankaitis be hield de leiding in de algemene rangschikking. Uitslag vierde etappe: 1. Odin (Fra) 83 km. in 2 uur, 36 minuten en 41 seconden, 2. Simonnet (Fra) op 0.15, 3. Niehaus (WD1), 4. Benja- minson (Noo), 5. Paulitz (WD1), 6. Meister (VSt), 7. Skibby (VSt), 8. Volen (Noo), 9. Thomas (GBr), 10. Zilporite (Sov), 15. Knol (Ned), 25. Meijer (Ned), 27. Janssen (Ned) al len in dezelfde tijd als Simonnet. Algemeen klassement: 1. Bankaitis (VSt) 7.23.37.2. Benedict (VSt) z.t. 3. Peoples (VSt) op 0.05, 4. Schenck (VSt) op 0.35, 5. Hines (VSt) op 0.38, 6. Elias (VSt) op 0.51,7. Gould (VSt) op 1.02, 8. Odin (Fra) op 1.04, 9. Marsal (Fra) op 1.07, 10. Neil (VSt) op 1.08,11. Knol op 1.17,29. Janssen op 2.52,51. Meijer op 5.32. Johannes Draaijer is woensdag tijdens een wegwedstrijd in Oostakker bij Gent als vijfde geëindigd. Winnaar werd de Belg Dirk Heirweg, die de 150 kilometer aflegde in 3 uur en 25 minuten. Jelle Nijdam werd op 25 seconden vijfde, Patrick Tol- hoek zestiende, Patrick Bol 24ste en Gert Jakobs 26ste. PUTTEN (ANP) - Oud-we reldkampioen Ton Sij- brands heeft in de tiende ronde van het toernooi om het Nederlands damkam pioenschap alleen de leiding genomen. Sijbrands kwam zelf niet verder dan remise tegen Hendrik van der Zee, maar mede-koploper Geert van Aalten verloor verras send van Jannes van der Wal. De spanning in Putten is drie ronden voor het einde danig opgevoerd. Dat kwam mede door het grote aantal fouten, dat in deze ronde werd ge maakt. Zo kwam Van Aalten goed uit de opening tegen Van der Wal, maar misrekende zich in het middenspel. Door een af wikkeling meende hij een schijf voor te komen. Beide spelers kregen echter een voor post en plotseling stond Van Aalten nadelig, omdat zijn be rekening niet klopte. Van der Wal zette onmiddellijk een aanval via het centrum in en dwong fraai de winst af. De voor het wereldtiteltoer- nooi al geplaatste Clerc mocht over geluk niet klagen. Nadat de Hagenaar in een licht betere positie een combinatie van An ton Schotanus over het hoofd had gezien, raakten beide spe lers het spoor bijster. Clerc meende door een damcombina- tie te kunnen doorbreken en deed dat ook. Maar kon dat al leen doen, omdat Schotanus vergat een meer-slag te nemen. De op deze wijze tot stand ge komen zege is zeker de meest merkwaardige van dit toer nooi. Koploper Sijbrands moest zich weer tevreden stellen met de puntendeling. De Voorste naar had na de openingsfase strategisch voordeel tegen Van der Zee, die voortdurend attent moest blijven op een sluitende defensie. De op remise mik kende Fries vond een heel ver nuftige verdediging. In de tijd noodfase maakte hij het zich zelf nog moeilijk door een min der alerte voortzetting. Maar het voordeel voor Sijbrands was niet voldoende voor de winst. Uitslagen tiende ronde: Van Leeu wen - Scholma 1-1, Sijbrands - NIEUWSOVERZICHT BRUSSEL (RTR) - De Amerikaan Greg LeMond start zondag niet in de Franse klassieker Parijs - Roubaix. De wieirennei uit de ploeg van Jan Gisbers, die maandag in de eerste etappe van de Ronde van Baskenland afstapte, is nog niet helemaal hersteld van een enkelblessure, die hij opliep tijdens de E3- prijs in Harelbeke. Volgens Geert Noppe, de fysiotherapeu1 van LeMond, is de Franse wedstrijd te gevaarlijk voor een ren tree. PARIJS (ANP) - Sonny Silooy, die uitkomt voor Racing Clul de Paris, heeft een ernstige blessure aan zijn linker-jukbeer opgelopea In de bekerwedstrijd tegen Créteil werd de oud- Ajacied in zijn gezicht geraakt door zijn Marokkaanse ploeg genoot Krimau, toen hij een laag ingeschoten bal wilde weg- koppen. Silooy werd van het veld gedragen en overgebracht naar een ziekenhuis in Parijs. WASHINGTON (AFP) - Na een afwezigheid van zeven maan den maakt John McEnroe volgende week zijn rentree op de tennisbaan. De Amerikaan, inmiddels gezakt naar de 25ste plaats op de wereldranglijst, neemt deel aan het internationale toernooi van Tokyo. McEnroe speelde op 17 september 1987 zijn laatste partij tijdens het toernooi om de open Amerikaanse kampioenschappen, waar hij een schorsing opliep wegens misdragingen. Zijn te rugkeer op de baan werd vertraagd door een rugblessure. VERONA (SID) - De Argentijnse voetballer Claudio Caniggia heeft een contract voor vier jaar getekend bij de Italiaanse clufc Hellas Verona. Met de overgang van de aanvaller, die nu nog voor River Plate speelt, is een bedrag van ongeveer vier mil joen gulden gemoeid. De 21-jarige Caniggia wordt de derde buitenlander bij Verona. Preben Larsen uit Denemarken en de Westduitser Thomas Berthold zijn de anderen. Clubs uit de Italiaanse Serie A mo gen volgend seizoen met drie buitenlanders spelea DEN HAAG (ANP) - Arnold Vanderlijde, de Europese boks kampioen in het zwaargewicht, zal een Nederlandse ploeg van zes boksers aanvoeren, die van 24 april tot en met 1 mei deel neemt aan het toernooi om de Inter Cup in Karlsruhe. Het toer nooi in de Zuidduitse stad is één van de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen van Seoul. Eerder deze maand neemt een Nederlandse selectie deel aan het Inter France-toer nooi in St. Nazaire. Zeker van afvaardiging naar Karlsruhe zijn: Regilio Tuur (Rotterdam, veder), Reino van der Hoek (Leeuwarden, licht- welter), Silvio Mezzenga (Munstergeleen, licht), Peter Zweze- rijnen (Nieuwegein, midden), René van den IJssel (Rotterdam, halfzwaar) en Arnold Vanderlijde (Landgraaf, zwaar). DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands heren-hockeyteam heeft woensdagavond op het veld van Klein Zwitserland in Den Haag de vriendschappelijke interlandwedstrijd tegen Polen gewonnen met 6-0. De ruststand was 3-0. Bovelander scoorde drie keer. NEDERLAND - POLEN 6-0 (3-0) - 5. Bovelander 1-0 (sc), 12. Schlat- mann 2-0, 30. Bovelander 3-0, 37. Parlevliet 4-0, 45. Klaassen 5-0, 50. Bovelander 6-0. NEDERLAND: Jansen; Klaassen, Kooyman, Crucq en Bovelander; Brinkman, Mark Delissen (Doyer), Diepeveen (Benninga)Parlevliet, Schlatmann en Van der Honert (Weterings). PALMA DE MALLORCA (ANP) - Henry Koning en Hans Schelling zijn woensdag tijdens de Europese titelstrijd zeilen in de Flying Dutchman opgerukt naar de zesde plaats. Het duo eindigde voor de kust van Palma de Mallorca in de tweede race als vijftiende. De derde wedstrijd leverde de tiende plaats op. De Westduitser Batzil, die de tweede race won, heeft voorlopig de leiding in het klassement. Uitslagen: tweede race: 1. Batzil (WD1), 2. Hartman (Noo), 3. Borowski (OD1), 15. Koning/Schelling (Ned); derde race: 1. Sela (Isr), 2. Etten (WD1), 3. Bollen (Noo), 10. Koning/Schelling (Ned). Stand na drie wedstrijden: 1. Batzil 11 punten, 2. Bollen 28.7,3. Doreste (Spa) 29.0,6. Koning/Schelling 58.0. nemer had zes cijfers goed en ontvangt 100.000 gulden. J0T0 Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 9.418,20 ontvangt; tweede prijs: 32 winnaars, die elk f. 196,20 ont vangen; derde prijs: 235 win naars, die elk f. 66,70 ontvangen. WESTDUITSE LOTTO Trekking A: 1-8 - 14 - 25 - 32- 48; reservegetal: 2. Trekking B: 12 - 19 - 29 - 44 - 47 - 48; reservegetal: 36. CIJFERSPEL Het winnend nummer van het SPEL 77 cijferspel was 50 94 74. Eén deel- 21603 7 3. OP TELEVISIE BELGlE 2 20.25 Basketbal (EK-finale). DUITSLAND 1 10.03 Voetballen (herhaling Europa Cup-wedstrijden). SKY CHANNEL 22.15 Golf. 24.00 Spaans voetbal. SUPER CHANNEL 223)5 Amerikaans zaalvoetbal. 233)5 Amerikaans college football. GENT (ANP) - De nationale basketbalploeg heeft aan trekkelijke vooruitzichten door te dringen tot de finale poule van het pré-Olympisch toernooi, dat van 28 juni tot en met 10 juli in Nederland wordt gehouden. De équipe van coach Harrewijn van duidelijk mindere signa- Van der Zee 1-1, Van Aalten - Van der Wal 0-2, Jansen - Wesselink 2- 0, Vermin - Heusdens 2-0, Van den Borst - Stokkel 1-1, Schotanus - Clerc 0-2. Stand: 1. Sijbrands 13 punten, 2. Van Aalten, Clerc, Jansen, Scholma en Van der Zee 12, 7. Van der Wal 11, 8. Stokkel en Vermin 10,9. Heusdens 9,11. Van Leeuwen 8,12. Schotanus en Wesselink 7,14. Van den Borst 5. De 22-jarige Karen van Lith heeft zich woensdag voor de derde achtereenvolgende keer verzekerd van de Nederlandse damtitel. Uitslagen zevende ronde: Graas - Otten 2-0, Poepjes - Andries 2-0, Polman - Wanders 2-0, Van Lith - Rijndertse 2-0, Schouten - Janssen 1-1. Stand: 1. Van Lith 14 punten, 2. Poepjes en Polman 10,4. Otten 9,5. Graas 8, 6. Rijndertse en Wanders 5, 8. Andries 4, 9. Schouten 3, 10. Janssen 2. werd woensdag tijdens de lo ting in Gent ingedeeld in poule A met Spanje, Zweden, Groot- Brittannië en Ierland. Aan het pré-Olympisch toer nooi wordt deelgenomen door achttien Europese landen, die strijden om drie toegangsbe wijzen voor Seoul. De achttien zijn verdeeld over vier groe pen: twee van vijf en twee van vier. De eerste twee van elke poule gaan met behoud van het onderlinge resultaat over naar de finale, die van 4 tot en met 10 juli in het Rotterdamse sport paleis Ahoy' wordt afgewerkt. De voorronden worden gehou den in Groningen, Den Bosch, Arnhem en Amsterdam. De loting werd woensdag verricht in Gent, op de rustdag van de zogenaamde European Final Four, de play-offs van de strijd om de Europese beker voor clubteams. De Neder landse ploeg kwam gunstig uit de bus. Het werd gekoppeld aan het sterke Spanje en drie aantrekkelijke tegenstanders tuur. Bovendien zal de ploeg de voorronden spelen in Gronin gen, waarnaar de voorkeur van coach en spelers uitging. Nederland opent het toernooi op 28 juni met het duel tegen Ierland Daarna speelt Spanje tegen Groot-Brittannië. De Zweden beginnen met een rustdag. In Gent werd tevens beves tigd, dat de wereldtitelstrijd in 1990 definitief in Argentinië zal worden gehouden. De Argen tijnen zijn er in geslaagd aan de eis van de wereldfederatie (FIBA), een bankgarantie van 3,3 miljoen dollar, te voldoen. Het geld kon op tafel worden gelegd door een subsidie van de Argentijnse regering. Resultaat loting: groep A (Groningen): Spanje, Ne derland, Zweden, Groot-Brittan- nië, Ierland; groep B (Arnhem): Italië, West- Duitsland, Finland, Turkije, Dene marken; groep C (Den Boach): Joegoslavië, Griekenland, Israël, Noorwegen; groep D (Amsterdam): Sovjetunie, Frankrijk, Polen, Zwitserland.

de Stem | 1988 | | pagina 9