ËHT SPORTRAAD HULST m JAARVERSLAG OVER 1987 et jaar t' [eugdgroep actief lij De Steltkluut uEüïfc&ï) tdlL ICHERM 1STES ■RUCK- IFFEUR lELAAR/ IERMAN Kinderen zoeken paaseieren in Hulst uim 2.200 gulden voor polio-actie Vêfschöörë HEMA POLITIERAPPORT CITROËN* reau Walcheren FOTO 's-Gravenfiofplein 8 - Hulst - Tel. 01140-16162 I- vernieuwing )ESTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 5 APRIL 1988 fLST - Het overleg tussen de ge ënte Hulst en de Sportraad Hulst ióg steeds slecht. I commissie sportaangelegenheden is vorig f twee keer bijeen geweest en dat is volgens 20.50 IrNEUZEN - Natuurbeschermingsvereniging De lltkluut heeft weer een actieve jeugdgroep. De groep be- |at uit tien leden tussen de 12 en 17 jaar, die inmiddels gezamenlijk aantal activiteiten op poten hebben gezet. il Aardewerk portages i op zoek jar /0-diploma Pastoor Imet moppen lop televisie VOLVO KWALITEITS KLEURENFOTO'S KLAAR terwijl U winkelt KLINGEN REYNAERTSCHOOL 'MANAGERS VAN DE TOEKOMST _Echt Waar Voor Je Geld-I Tientjesactie Sponsorloop Slangen doorgesneden bij Shell-station Inbraak in Hulst Geparkeerde auto aangereden Bromfiets gestolen Aanrijding in Sas van Gent Proefrit leidt tot blikschade Gewonde na aanrijding Aanrijding in Oostburg Motorrijder naar ziekenhuis Inbraak in zomerwoning Aanrijding in Schoondijke W. DE BLOCK Managers I nuwurag leerlingen «siskapitaal van 220 [van dinsdag 12 Itoten met zaterdag 16 april Axelsestraat 9 1 tel. 13713Terneuzen •verleg met gemeente slecht [service gratis. 3- en Installatiebedrijf! f1243 - Kloosterzande iLKOENROLLADE! jommes chateau of |i onze verslaggever bestuur van de Sportraad zegt dat in jaarverslag over 1987, waarin deze jdere klacht nogmaals wordt uitge- iken. de Sportraad veel te weinig. Half vorig jaar de poneerde de Sportraad een brief op het stadhuis die een aanzet moest vormen voor nieuwe over leg met de gemeente. Het ging daarbij vooral om het op peil houden en verbeteren van de buiten sportaccommodaties. In de brief deed de Sport raad suggesties met betrekking tot zelfwerk zaamheid met deskundige begeleiding en het onder voorwaarden beschikbaar stellen van materieel en materalen. Ook werd gepleit voor een 'reëel en open' overleg over de wijze waarop groot onderhoud aan de accommodaties ge pleegd wordt. In de tien maanden die inmiddels verstreken zijn, heeft de gemeente nog niet gereageerd. „Ook de vraag een vereenvoudiging van het jeugdsubsidiesysteem in te voeren, een vraag die reeds meer dan vijf jaar geleden is gesteld, is tot op heden onbeantwoord gebleven", aldus de Sportraad. Tenslotte wacht de Sportraad nog steeds op antwoord op een subsidieverzoek voor het sportstimuleringsproject. Vorig jaar stelde de gemeente ruim 1.400 gulden beschikbaar, maar nu is nog geen reactie vernomen. „Aldus dreigt een project waarvan de feiten aanduiden dat het in een behoefte voorziet teloor te gaan", aldus het jaarverslag. Het sportstimuleringsproject, dat kinderen wil laten kennismaken met allerlei sporten, viel vorig jaar met 200 aanmeldingen wat tegen. Volgens de Sportraad kwam dat door het mis verstand dat kinderen lid moesten worden vaan een vereniging. Nu duidelijk is gemaakt dat er geen enkele verplichting is, blijkt voor dit jaar het aantal aanmeldingen voor de kennisma kingsactiviteiten een stuk groter. Er zijn 167 aanmeldingen voor vijf verenigingen die vorig jaar maar 79 aanmeldingen kregen. Omdat er na de zomervakantie nog eens vijf clubs kennis makingen organiseren zal de deelname, zo ver wacht de Sportraad, die van 1987 ver overtref fen. Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS I meer heeft wist u al. nog steeds ap video) wist u fik niet. jr 01150-94913 JSETKERKE - Pas- _jor Jozef Geldhof uit let Belgische Meet- [erke is vanavond te ast in de TV-show bij Ivo Niehe. Zeeuwsch-Vlaanderen deze moppentappende istelijke al lang geen ibekende meer. Menig- laal overschrijdt hij de idsgrens voor spreek- surten in Zeeuwsch- laanderen. Een groot deel van zijn ippencollectie is inmid- ls in boekvorm versche- in. 'Humor in de kerk' :t het werkje, waarin istoor Geldhof alle lagen it het religieuze leven op de korrel neemt. Dat boekje had eigenlijk al lerder moeten verschij- len, maar de eerste uitge- Jerij waarmee de pastoor in zee ging, wilde er flink iet de censuurpen door- in. Daar was de pastoor it niet mee eens en hij ipte naar een andere tgever. Die wilde het kje wel ongekuist op de markt brengen. In de "-show zal de pastoor navond een flinke eep doen uit zijn mop- marsenaal. Zo wordt er dit voorjaar spe ciaal voor de jeugd een inven tarisatie-project 'aankomst zo mervogels' georganiseerd, wor den twee jeugdexcursies ge houden en nestkasten opge hangen. Bij voldoende belangstelling wil men in de toekomst een jeugdkamp op touw zetten. Voorts zit een bezoek in de pen aan het vogelopvangcentrum De Mikke in Middelburg. Ook wordt in het verenigingsblad een speciale jeugdpagina gere serveerd en krijgen de jeugdige Steltkluutleden binnenkort een speciale nieuwsbrief in de bus. Woensdag 6 april houdt de jeugdgroep zich vanaf 9.30 uur bezig met het opruimen van zwerfvuil aan het strandje bij de verkeerstoren aan de West buitenhaven van Terneuzen. Glas gaat naar de glascontai ner, chemisch afval naar de chemocar, ongeschilderd brandhout wordt verkocht. Wat overblijft, verdwijnt in vuilniszakken en wordt door Rijkswaterstaat afgevoerd naar de regionale stortplaats. (ADVERTENTIES) Dit is het adres van die monteur die alles van volvo weet. cappendijk auto's terneuzen Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 01150-97455 Pft u interesse Neem dan kakt met ons op. Steenstraat 6 ■en Hulst ■5538 01140-13039 op Kodak 2001 hightech papier Rennen naar de paaseieren. Van onze correspondente HULST - De paasklokker beierden nog niet toen tientallen kinderen zater dagochtend op pad gin gen. De paashaas had vele eieren verstopt op eer speelterrein. De buurtver eniging 'Den Dullaert' uil Hulst had de paashaas goed geholpen. Vele jeug digen probeerden de lek kernijen te bemachtigen Door de regen van d< laatste weken werd he soms een glijpartij of eer modderballet maar da mocht de pret niet druk ken. De gevonden eierer werden naar de paashaa; gebracht die nadat d< oogst binnen was er voo: zorgde dat alle deelne mers aan de zoektocht eet lekker eitje mee naar hui kregen. De vinders vai een gekleurd ei kregei zijn beeltenis in chocoli als beloning. .en de gevonden eit ren inleveren bij de paai haas. FOTO'S DE STEM/CORJ. DE BOI rJj? TveAAs voor H HARTW/mS P Volkoren tarwebrood, gratis gesneden. Fijn 2.20.Grof 2.40 nü P Jonge Goudse Kaas, l kilo 10.50 nü 8.90 P Tarwe crackers. Doosje met ca 35 stuks 1.50 nü 1.25 P Boerensmjworst 100 gram- 1.45 nü 1.26 P Roomboter appeltaart met versa Hollandse appelen8.75 nü 7.25 P Hema Huiswijn, rood of wit. 1 lite' 5.75 nü 2 flessen 9.75 'roti zakenlieden zou- trots geweest zijn op [jonge werknemers. Jral omdat deze kans dden gezien om op Te termijn een ge ld kapitaal zo te be ien dat ze het vertien- [digden. De leerlingen I de Openbare Basis- Vol'deReynaert'in Jst bewezen dat ze uit Hgoede hout gesneden T Met een groot hart jr de medemens in In- resië en een goed za- ril? ff£urn«l «.1i pen. orgamseer- Jallerlei activiteiten ■rerdienden'2.240 gul- Ten 95 cent Een be- •g dat ze schonken aan Hctie 'Polio de wereld Jeanette Vergouwen T - De Wereld Ge- ieids Organisatie K' hee" samen met plan ontwikkeld om alle kinderen in de we reld tegen polio te vaccine ren. Rotary International, een we reldwijde organisatie van ser vice-clubs, heeft op zich geno men het daarvoor benodigde geldbedrag in te zamelen. Ro tary Nederland koos als doel Indonesië, vanwege de histori sche band. Het totale wereld project vergt 120 miljoen dollar. Nederland wil 15 miljoen gul den bijeenbrengen. Alleen de actie met de amfibief iets vorige zomer bracht al twee miljoen in het laatje. De Rotary Zee land maakt zich sterk voor een halve ton. De basisscholen werden bena derd om mee te helpen. In de afdeling Hulst/Hontenisse rea geerden twee scholen positief, de Moerschans- en de Rey naertschool in Hulst. Zij kre gen een uitgebreide lesbrief en een projectboek over polio in Indonesië en ook een videoband die duidelijk de schrijnende ziekte beschreef. De afgelopen maand begon de Rotary met de tientjesactie. De Moerschans- sehool kon hier niet aan mee doen. De leerlingen hadden de handen vol aan de vastenactie. De groepen 7 en 8 van de Rey naertschool ontpopten zich in die maand echter als de 'mana gers van de toekomst'. Vier voortvarende meisjes speelden het zelfs klaar om bijna 1.500 gulden bijeen te krijgen. Janneke, Riana, Judith en Debbie genieten nog na als ze hun verhaal vertellen. „Ik heb een mooie brief getypt en daarin uitgelegd dat polio een soort kinderverlamming is die door een virus veroorzaakt wordt", legt Debbie uit. Die brief werd aan alle leerlingen op de Reynaertschool uitge deeld. Het kwartet jeugdige za kenvrouwen had een zeven ki lometer lange wandelroute uit gestippeld en vroeg de deelne mers om sponsors te zoeken. Zaterdag 19 maart gingen 35 wandelaars op pad. „Het was droog, dus dat was meegeno men", merkt Judith op die net als de anderen eigenlijk nau welijks gebruik maakte van het van de Rotary geleende tientje. „We hebben dropjes ge kocht voor de deelnemers. Die kregen onderweg dus zoge naamde vitaminen", vertelt Debbie. Met de sponsorloop verdiende het viertal 1.375 gul den. Lobke en Evelien spraken hun creatieve krachten aan en bak ten een dozijn brooddeegpop petjes. Deze werden mooi ver sierd, geverfd en vernist. Ze werden in een mum van tijd verkocht en dat leverde 85 gul den op. „De tientjes hebben we gewoon weer ingeleverd, want het materiaal kregen we voor niks van onze moeders", aldus Lobke. Groep 8 schreef alle be drijven en middenstanders aan in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en vroeg om een bijdrage. Slechts drie bedrijven stortten een bedrag. Anderen reageer den met de mededeling dat ze al op een andere manier de ac tie steunden. Zij kregen allen een keurig bedankbriefje van de kinderen. Martine en Barbera ontpopte zich als keukenprinsessen. Zij bakten koekjes en verkochten die aan de deur. Marjolein maakte wenskaarten en ande ren kregen het geld bijeen door het uitschrijven van een kleur- wedstrijd of het opknappen van allerlei klusjes. Het ouder wetse 'heitje voor een kar weitje' herleefde. In eerste instantie waren we wat huiverig om de kinderen een tientje mee te geven", ver telt Ed van den Bergen, de di recteur van de school. „Je vraagt hen het geld te ver meerderen en zadelt ze op met een verantwoordelijkheid. De AXEL - In het Paasweek einde zijn bij een Shell benzi nestation aan de Kanaalkade vier slangen doorgesneden. De politie kon niet zeggen of dit een actie is geweest van leden van een Zuid-Afrika- comité die dergelijke acties vorige week elders in Neder land uitvoerden. HULST - Bij een inbraak in de woning van de familie K aan de Zoutestraat te Hulst werd zondagmiddag een geldbedrag van 650 gulden gestolen. Men was de woning binnengedrongen door het vernielen van een ruitje in de achterdeur waarna de deur ontgrendeld kon worden. SAS VAN GENT - Zondag morgen vroeg ontdekte de automobilist D. V. uit Koe wacht dat zijn aan de Markt te Sas van Gent geparkeerd staande personenauto was aangereden. Daarbij was zijn voertuig tegen een eveneens geparkeerd staande perso nenauto van R. van C. uit Sas van Gent terecht gekomen. Beide voertuigen waren aan zienlijk beschadigd. Het lukte de politie de dader op te spo ren. Dat bleek J. B. uit Sas van Gent te zijn die bekende met zijn voertuig tegen de auto van V. te zijn aangere den. WESTDORPE - In de nacht van zaterdag op zondag is van het erf van de heer J. de F. aan de Sasdijk te West- dorpe een bromfiets gestolen. De F. deed hiervan zondag aangifte bij de politie te Sas van Gent. SAS VAN GENT - Op de kruising Bolwerk-Oostpoort- weg verleende gistermiddag de automobilist M. N. uit Zei- zate geen voorrang aan een personenauto bestuurd door A. W. uit Sluiskil. Bij de aan rijding liep niemand enig let sel op maar werden beide voertuigen aanzienlijk be schadigd. TERNEUZEN - Een proef- ritje met een pas gekochte personenauto door de Ter- neuzenaar M. M. liep uit op brokken. M. die niet in het be zit is van een rijbewijs reed zondagnacht over de Eiken laan in zijn woonplaats tij dens het passeren van een ge parkeerd staande personen auto op het moment dat een tegenligger naderde tegen een lantaarnpaal. PHILIPPINE - De automobi list R. B. uit Zelzate werd in de nacht van zaterdag op zon dag bij een eenzijdig ver keersongeval dusdanig ge wond dat hij moest worden opgenomen in een ziekenhuis in België. B. reed met zijn voertuig over de weg in de Vergaartpolder. Hij raakte op een gegeven moment volgens zijn verklaring verblind door een tegenligger. Daardoor raakte hij van de weg en kwam met zijn voertuig na eerst een lantaarnpaal te hebben geramd op de kop in een naast de rijweg gelegen sloot terecht. Daarbij werd zijn voertuig geheel vernield. Het lukte de man, hoewel hij gewond was, uit de auto te raken en naar een vriendin in Philippine te gaan. Daar werd door een behandelend arts geconstateerd dat een kaak op enkele plaatsen was gebroken en een wond aan een van de schouders moest worden gehecht. OOSTBURG - In de Breedes- traat ontstond een aanrijding, waarbij drie auto's betrokken waren. De auto's werden be stuurd door C. van L. uit Oostburg, J. J. L. uit Wielers- wist in Duitsland, en T. W. G. uit Cadzand. Van L. wilde af slaan en dit werd te laat be merkt door L. en G. Een aan rijding was het gevolg. IJZENDIJKE - Op de krui sing Tivoli kwamen een per sonenauto en een motor met elkaar in aanrijding. Dit ge beurde doordat P. S. de J. uit IJzendijke geen voorrang op het kruispunt verleende aan de motorrijder J. C. van de R. uit Schoondijke. Deze kwam te vallen en werd dusdanig gewond dat hij in het zieken huis in Oostburg moest wor den opgenomen. BRESKENS - Op de Waledijk is ingebroken in de zomerwo ning van mevrouw G. J. M. de H. uit Tervuren in België. Er worden huishoudelijke appa raten vermist. De waarde hiervan is 5.000 Belgische franken. Men is de woning binnengekomen door een plankendeur aan de achter zijde te vernielen. SCHOONDIJKE - Op het Dorpsplein is de auto van me vrouw B. M. H. uit Schoon dijke aangereden. Dat ge beurde toen een andere auto achteruit het parkeervak verliet. Die bleek uit een in gesteld onderzoek bestuurd te zijn door R. de H. uit Terneu zen die aanvankelijk was doorgereden. Doordat enkele mensen het kenteken hadden genoteerd, kon de dader wor den opgespoord. (ADVERTENTIE) Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 Leerlingen van de Reynaertschool overhandigen de cheque aan Rotary-voorzitter H. Vercauteren. FOTO ERIK OSSEWAARDE angst was echter ongegrond, de leerlingen namen hun taak uiterst serieus. Dat blijkt trou wens uit het resultaat". Het project is met een geza menlijke nasimaaltijd afgeslo ten. Geen volledig geslaagd etentje, maar de kinderen wil den iets eten wat de mensen in Indonesië vaak op hun bord krijgen. De laatste daad die de leerlin gen verrichtten, was de over handiging van de cheque met het uiteindelijke resultaat. Met alle activiteiten en de prijs van 250 gulden die gewonnen werd in de mossel wedstrijd kwam de Reynaertschool tot het mooie bedrag van 2.240 gulden en 95 De cheque werd vrijdag overhandigd aan voorzitter H. Vercauteren en polio project commissaris J. d'Aubioul van de Rotary afdeling Hulst/Hon- tenisse. Deze waren zeer blij met het prachtige resultaat. Volgens de beide heren hadden de leerlingen een hoog rende ment gehaald uit het basiska pitaal. Zij waren zonder meer voor hen 'de managers van de toekomst'.

de Stem | 1988 | | pagina 7