Sybrands loopt uit op concurrentie Bert Oosterbosch in ziekenhuis SPORT SPORT GERRIE KNETEMANN BREEKT SLEUTELBEEN IN DRIEDAAGSE DE PANNE Pakistan pakt draad weer op ELI's mannenmode DE PANNE (ANP) - Eric Vanderaerden heeft meteen op de eerste dag van 'zijn' Driedaagse van De Panne toegeslagen. De Belgische sprinter, die in voorgaande edities van deze wedstrijd al acht etappes had gewonnen, moest gisteren in het eer ste deel van de openingsrit, van Tielen naar Her- zele, zijn landgenoot Etienne de Wilde voor laten gaan. Roche niet in Profronde van Friesland Gölz, Maassen en Yan Poppel nog twee jaar Tan Raas hij h Van Vliet Knetemann WOENSDAG 30 MAART 1988 Staking Deense scheidsrechters HSV speelt 1-1 tegen Bochum Olympisch elftal speelt gelijk Hollanders blijven bij KV Mechelen Van Boeckel uitgeschakeld Wilander mist WCT-finale Harmeling wint etappe Griekse ronde Britse politie pakt supporters op Zege Robert en Mark Drontmann Voetbalduels toernooi West-Berlijn op TV mannenmode - MCGREGOR - GARDEUR - VAN GILS t-E DUB -NIK BOLL -PATRAVA Nieuwstraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 mom PUTTEN (ANP) - In de derde ronde van het natio nale damkampioenschap heeft oud-wereldkampioen Ton Sijbrands zijn voor sprong op zijn naaste ach tervolgers tot twee punten uitgebreid. Zelf won Sij brands van Scho tanus, terwijl Rob Clerc zijn als tweede geklasseerde clubge noot Geert van Aalten versloeg en daardoor zelf naar de tweede plaats opschoof. Titel verdediger Jannes van der Wal en Europees kampioen Gerard Jansen kwamen opnieuw niet verder dan remise en hebben nu al een achterstand van drie punten. Het duel tussen Schotanus en Sij brands droeg niet alleen het karakter van een revanche. Sijbrands leed vijf jaar geleden in de bondscompetitie zijn laat ste nederlaag tegen de Friese leraar. Beide spelers maken in Putten hun rentree in een indi vidueel toernooi. Sijbrands' laatste optreden dateerde uit '73, Schotanus kwam na dertien jaar weer terug op het hoogste niveau. Een bijzondere con frontatie derhalve, waarin Schotanus volgens velen in de openingsfase durf toonde. Of dat ook verantwoord was, blijft de vraag. Sijbrands dacht erg lang na, kwam ook in tijdnood, maar besliste het duel niette min op heel fraaie wijze. Rob Clerc stond even op ge lijke hoogte met Sijbrands. De Haagse grootmeester won de partij tegen clubgenoot Geert van Aalten binnen anderhalf uur. De door Van Aalten inge zette aanval behandelde Clerc zeer omzichtig, maar wel doel treffend. Het weinig mobiele centrum van zwart leidde uit eindelijk ook tot de nederlaag, waardoor beiden van plaats wisselden op de ranglijst. De derde zege kwam op naam van de 25-jarige Schie dammer Ron Heusdens. Hij speelde erg secuur en stak veel tijd in de opening om een ant woord te vinden op de agres sieve flankspelpartij van Scholma. In het middenspel kwam de Groninger in de pro blemen, toen hij een dubbele ruil over het hoofd zag. Heus dens kreeg daarna niet alleen meer houvast, maar boekte ook schijf winst. Titelverdediger Jannes van der Wal kon opnieuw het ritme niet vinden. Na zijn gemiste winst in de openingsronde (te gen Schotanus) leek hij tegen Wesselink op revanche uit. Hij zette de stelling van Wesseling onder druk, maar die raakte niet onder de indruk. In het ge vorderde middenspel ebde Van der Wals voordeel langzaam weg en na een langdurig dam- meneindspel werden de punten gedeeld. Europees kampioen Gerard Jansen kreeg geen vat op John van den Borst, die alle risico's vermeed. Hendrik van der Zee en Hans Vermin zorgden wel voor het nodige spektakel. Dat leverde een duel op met wisse lende kansen dat na vier en een half uur in remise eindigde. Ook grootmeester Jos Stokkel moest zich met een punt tevre den stellen omdat debutant Cock van Leeuwen na een om singelingspartij een gelijk waardige positie overhield. Uitslagen derde ronde: Scholma - Heusdens 0-2, Van den Borst - Jansen 1-1, Clerc - Van Aalten 2-0, Schotanus - Sijbrands 0-2, Stokkel - Van Leeuwen 1-1, Van der Zee - Vermin 1-1, Wesselink - Van der Wal 1-1. Stand: 1. Sijbrands 6, 2. Clerc 4, 3. Van Aalten, Jansen, Van Leeuwen, Stokkel, Vermin, Wesselink, Van der Wal en Van der Zee allen 3,11. Van den Borst, Heusdens, Scholma en Schotanus allen 2. Vanderaerden slaat direct toe Hij revancheerde zich echter uitstekend door later op de dag het tweede gedeelte, een tijdrit over zeventien kilo meter van Herzele naar De Panne, te winnen. Daardoor nam Vanderaerden, uit de ploeg van Peter Post, direct al een optie op prolongatie van zijn zegepraal van vorig jaar. Voor Gerrie Knetemann ver liep de eerste rit desastreus. De 31-jarige Brabander van Am sterdamse afkomst kwam in de ochtend zo zwaar ten val, dat hij met een gebroken linker sleutelbeen naar een zieken huis in Aalst moest worden vervoerd. De Kneet was na on geveer 85 kilometer bezig weer aan te pikken bij de staart van Van onze sportredactie SNEEK - Stephen Roche, regerend wereldkampioen en winnaar van zowel de jongste Tour als Ronde van Italië, staat vandaag in Sneek niet aan het vertrek van de vierde Profronde van Friesland. De Ierse wielerprof heeft zich via Gerrie van Gerwen, coördi nator van de Stichting Bevor dering Beroepswielersport 5), afgemeld'. Van onze sportredactie SNEEK - Aan de vooravond van de Ronde van Friesland hebben Rolf Gölz en Jean-Paul van Poppel hun contract bij Superconfex met twee jaar verlengd. Ploegleider Jan Raas is verder goed als rond met de Lim burger Frans Maassen, die ook "og twee jaar bij de wielerfor- matie zal blijven. het peloton toen hij van achte ren door een volgauto werd ge raakt en tegen de straat smak te. Na behandeling in het zie kenhuis verklaarde Knete mann, die vijf jaar geleden in Dwars door België ernstig ge wond raakte, dat de artsen hem vier weken volstrekte rust hadden voorgeschreven. „Dit stemt me tot nadenken", zo zei Knetemann met de blik gericht op de toekomst. In het eerste deel deed Mar tin Schalkers van zich spreken. Hij reed, als een soort imitatie van zijn ploeggenoot Capiot zondag in de Brabantse Pijl, lange tijd voorop met een voor sprong, die maximaal negen minuten werd. In tegenstelling tot de Belg werd Schalkers drie kilometer voor de finish inge lopen. Uitslag eerste gedeelte eerste etap pe: 1. De Wilde (Bel) 133 kilometer in 3.35.34, 2. Vanderaerden (Bel), 3. Van der Poel (Ned), 4. Planckaert (Bel), 5. Van Leeuwe (Bel), 6. Pee- ters (Bel), 7. Sergeant (Bel), 8. Lil- holt (Den), 8. Boelhouwers (Ned), 10. Goessens (Bel) allen zelfde tijd als De Wilde, 12. Talen z.t., 13. Poels z.t, 18. Maassen op 6 sec., 21. Kui per z.t., 26. Lubberding z.t., 30 Ja cobs z.t. Uitslag tweede gedeelte eerste etappe (tijdrit): 1. Vanderaerden (Bel) 17 kilometer in 23.29,2. Mach- ler (Zwi) op 5 sec., 3. Peiper (Aus) op 5 sec., 4. Maassen (Ned) op 27 sec., 5. Nijdam (Ned) op 28 sec., 6. Anderson (Aus) op 38 sec., 7. Skibby (Den) op 40 sec., 8. Rooks (Ned) op 54 sec., 9. Criquielion (Bel) op 55 sec., 10. Fignon (Fra) op 56 sec., 13. Talen (Ned) op 59 sec., 15. Van der Poel (Ned) op 1.00,16. De- Wilde (Bel) op 1.08,19. Jacobs (Ned) op 1.10,21 Solleveld (Ned) op 1.15. Algemeen klassement na eerste dag: 1. Vanderaerden (Bel) 3.58.58, 2. Peiper (Aus) op 17 sec., 3. Maas sen (Ned) op 38 sec., 4. Machler (Zwi) z.t., 5. Nijdam (Ned) op 39 sec., 6. De Wilde (Bel) op 58 sec., 7. Kappes (Wdl) op 1.02, 8. Talen (Ned) op 1.04, 9. Van der Poel (Ned) op 1.05, 10. Frison (Bel) op 1.10, 15. Jacobs (Ned) op 1.21, 16. Solleveld (Ned) 1.26, 18. Rooks (Ned) op 1.27, 20. Fignon (Fra) op 1.29, 38. Bon- tempi (Ita) op 2.02. Etienne de Wilde (links) wint de eerste etappe van de Driedaagse van De Panne. Vanderaerden (rechts) en Adrie van der Poel (midden) komen net iets te kort. Vanderaerden neemt later wraak door de tweede etappe (tijdrit) te winnen. - foto cor vos iORE (SID) - Uitgerekend tegen bekerhouder West- uitsland heeft Pakistan bij het tiende hockeytoernooi de Championstrophy in eigen land de vorm hervon- en. De tot dan toe ongeslagen Bondsrepubliek werd gis- ren met 2-1 verslagen. et Pakistaanse team, dat op foutieve pass van recordinter- e?en plaatsen was gewijzigd national Heiner Dopp in de vergelijking met vorig jaar 55ste minuut bracht de beslis sen (voorlaatste), stoorde sing. Zahid Sharif nam de bal °egtijdig en gebruikte een over en scoorde 2-0. In de 63ste erdedigend systeem, dat de minuut verkleinde Andrea etsers niet lag. Vooral de Keiler uit een strafcorner de deus Stefan Blocher, die achterstand tot 2-1. sen schorsing van twee In de tweede wedstrijd van Sstrijden weer mee mocht de dag kwam wereldkampioen °sn, liep zich veelvuldig vast Australië niet verder dan een de 'gestaffelde' Pakistaanse gelijkspel (1-1) tegen de Sovjet- neer- unie. Het was al het derde ver- be Pakistani namen in de liespunt van de Australiërs na minuut de leiding, toen de nederlaag tegen West- al'd Bashir uit een strafcor- Duitsland op de openingsdag. er inschoot. Dezelfde speler STAND- «eg twintig minuten later i. Pakistan'321057-2 tyastraf na een grove over- 2. Australië4 2 1 1 5 5-3 «ing op libero Michael Metz, 3- w-Duitsiand320145-3 de Westduitsers maakten 45; t\ l geen gebruik van. Een 6. Gr.Brittannië300302-7 9 Van onze sportredactie BREDA - Bert Oosterbosch is maandagnacht opgenomen in het Bleuland-ziekenhuis in Gouda. Eer ste onderzoeken, waaronder een ruggemerg-punctie, hebben uitge wezen dat de profwielrenner uit de ploeg van Cees Priem zeer waar schijnlijk hersenvlies-ontsteking heeft opgelopen als gevolg van een verwaarloosde griep. Oosterbosch kwam vorige week donder dag ziek thuis, nadat hij de semi-klas- sieker Dwars door België had gereden. „Hij klaagde over erge hoofdpijn", liet zijn vrouw Marjan gisteren weten. „Eerst dachten we aan griep. Maar de pijn hield aan en werd afgelopen week einde, ondanks de pijnstillers die hij van de huisarts had gekregen, steeds erger. Maandagnacht kon hij het niet meer uithouden. De dokter heeft hem toen on middellijk doorverwezen naar het zie kenhuis". De 30-jarige Lekkerkerker werd gis teren onderzocht. Maijan Oosterbosch: „Helemaal duidelijk is nog niet wat Bert nu precies mankeert, maar de behande lend geneesheer houdt er ernstig reke ning mee, dat hij hersenvlies-onsteking heeft opgelopen. Na de Omloop Het Volk heeft hij een paar dagen met griep thuis gezeten en het is zo goed als zeker, dat hij te vlug weer op de fiets is gestapt. Voorlopig houden ze hem in ieder geval een weekje ter observatie in het zieken huis". Voor Bert Oosterbosch komt deze nieuwe tegenslag in een periode, waarin hij juist leek op te krabbelen na twee seizoenen vol blessureleed. Vanwege aanhoudende knie-klachten stond hij de afgelopen jaren nagenoeg buitenspel. Teun van Vliet gaat op z'n vroegst begin mei in de Vierdaagse van Duinkerken weer serieus in competitie. De in Baarle-Hertog woonachtige wie- Bert Oosterbosch: .verwaarloosde griep. - foto de stem/ben steffen lerprof, die eind vorige week uit het Bredase Laurens-ziekenhuis werd ont slagen, hoopt de komende maand vol doende conditie te kunnen opbouwen om in de Noordfranse rittenkoers de draad weer op te pakken. Van Vliet: „Ik train elke dag ander half a twee uurtjes. Op m'n gemak, en het gaat met de dag beter. Ik wil echter niets forceren. Voor mij komt het nu echt niet meer op een weekje aan. Ik trek m'n eigen plan en laat me door niets en niemand gek maken. Pas wan neer ik me echt sterk voel, meld ik me weer aan de start. Misschien dat ik over een paar weken af en toe een wed strijdje in België rijd, maar dat doe ik dan louter om me eens te testen". De renner uit de ploeg Post is nu ruim drie weken uit de roulatie. Na de Om loop Het Volk droeg hij negen dagen een gipscorset om een blessure aan zijn rug- gewervels, opgelopen bij een val in het Zuidfranse Bessèges, te laten genezen. Kort daarop werd hij in het ziekenhuis opgenomen met een, naar later bleek, infectie aan de dikke darm. „Over de oorzaak van die infectie tas ten de doktoren nog volledig in het duis ter", aldus Teun van Vliet. „Maar het schijnt veel voor te komen, met name bij mannen tussen de twintig en dertig jaar. Ik moet nog steeds medicijnen ge bruiken, maar gelukkig heb ik geen dieet meegekregen. Ik kan zodoende snel aansterken, en dat is maar goed ook. Nu gaat het wel weer, maar ik zag er niet uit. Ik zat op een gegeven mo ment vier kilo onder mijn vormgewicht en leek wel een mummie". Op 24 maart 1983 kwam Gerrie Knete mann verschrikkelijk zwaar ten val in de Belgische semi-klassieker Dwars door Belgie. Een slagaderlijke bloeding en een gecompliceerde dubbele been breuk krasten ruw een streep door een goed seizoen. Bijkomstigheid toen: Dwars door België werd gewonnen door Etienne de Wilde. Bijna op de dag af 5 jaar na datum werd Knetemann giste ren in de eerste etappe van de Drie daagse van De Panne aangereden door de ploegleiderswagen van Paul Sher- wen, de voormalige prof die nu de Britse Raleigh-ploeg leidt. Sherwen was in druk gesprek verwikkeld met twee van zijn renners en zag niet dat Knetemann -die een regenjasje was gaan afgeven bij de PDM-volgauto- langszij kwam op weg naar de staart van het peloton. Kneet kreeg een zwieper, ging keihard onderuit en werd meteen afgevoerd naar een ziekenhuis. De diagnose was snel gemaakt: sleutelbeenbreuk en 4 weken uitgeschakeld. Opmerkelijk de- tailnu: de rit werd gewonnen door- ....Etienne de Wilde. „Ik heb kennelijk iets met wedstrijden die Etienne de Wilde wint", zegt Gerrie Knetemann. „Veel mensen zullen zeggen dat het toe val is dat ik twee keer zwaar ten val kwam in wedstrijden die hij won. Ik ge loof daar niet in. Ik geloof in het nood lot. Het is natuurlijk onzinnig om niet meer te starten in wedstrijden die De Wilde kan winnen. Dat kun je nooit voorspellen. Kennelijk moet het zo lo pen". NIEUWSOVERZICHT KOPENHAGEN (DPA) - De scheidsrechters in Denemar ken willen gaan staken. Als de voetbalbond weigert om een dezer dagen de vergoeding voor het fluiten van een wed strijd te verhogen, komen zeker twaalf van de achttien ar biters in de eerste divisie niet in actie tijdens de seizoens opening op Paasmaandag. De scheidsrechters kregen tot nog toe ongeveer 110 gulden voor een duel. Ze eisen 165 gulden, maar de Deense voetbal bond wil niet verder gaan dan 145 gulden. De bond zoekt nu zijn toevlucht bij de Westduitse voetbalbond. In de Bonds republiek hebben veel scheidsrechters een vrij weekeinde omdat de competitie stil ligt vanwege het vierlandentoer- nooi in West-Berlijn. Als het Deense plan doorgaat, fluiten de Westduitse arbiters op Paasmaandag in de Deense com petitie. De Westduitse bond heeft nog geen beslissing geno men. HAMBURG (SID) - Hamburger SV is dinsdagavond de vieze smaak van de nederlaag (0-4) tegen Bochum maar ge deeltelijk kwijtgeraakt. De Hamburgers kwamen in het in- haalduel tegen Waldhof Mannheim niet verder dan 1-1. Slechts 7200 toeschouwers waren er getuige van hoe de vroegere HSV-speler Peter Lux vlak na rust Mannheim met een geweldige knal aan een voorsprong hielp. De vreugde van de bezoekers was echter van korte duur. Vijf minuten later zorgde verdediger Dietmar Beyersdorfer al weer voor evenwicht in het matige duel. ZWOLLE (ANP) - Het Nederlands Olympisch elftal, al uit geschakeld voor Seoul door de nederlaag tegen Italië van enkele weken geleden, heeft dinsdagavond in Zwolle gelijk gespeeld tegen Portugal. Er werd niet gescoord. Karakteristiek: Nederland - Portugal 0-0. Scheidsrechter: Vardim Zhoek (Sov); toeschouwers: 3000. Gele kaart: Rutten (Ned). MECHELEN (ANP) - Piet den Boer en Erwin Koeman blij ven de komende jaren bij KV Mechelen. De 30-jarige spits en de vier jaar jongere middenvelder hebben hun contract met de club van Aad de Mos voor respectievelijk twee- en drie jaar verlengd. Koeman heeft in zijn contract laten op nemen dat hij na drie jaar voor een gelimiteerde som van eén miljoen gulden weg kan. Tijdens de contract-bespre kingen was van Ajax-zijde enige belangstelling voor Koe man. „Ik ben daar niet op ingegaan", aldus de Groninger. „Mechelen is voor mij de beste keus. Ik voel mij hier prima op mijn gemak. Ook sportief gezien". KV Mechelen draait mee in de top van het Belgische voetbal en heeft zich ge plaatst voor de halve finales van de Europa Cup 2. POINTE-A-PITRE (AFP) - Huub van Boeckel heeft de eer ste ronde van het tennistoernooi in Pointre-a-Pitre (Guade loupe) niet overleefd. De Nederlander verloor maandag in drie sets van de Westduitser Michael Westphal: 4-6,6-2,4-6. De als eerste geplaatste Christian Sacuanu, zestigste op de wereldranglijst, bereikte de tweede ronde van het mager bezette evenement door een eenvoudige overwinning op de Fransman Alex Stepanec: 6-3 en 6-4. DALLAS (Rtr) - Mats Wilander heeft zich op het laatste moment teruggetrokken voor het met één miljoen gulden gedoteerde WCT-tennistoernooi in Dallas. De 23-jarige Zweed liep zondag in de finale van het door hem gewonnen toernooi in Key Biscayne een enkelblessure op. De Argen tijn Martin Jaite, veertiende op de wereldranglijst, ver vangt de winnaar de van open Australische kampioen schappen. In Dallas ontbreekt ook Ivan Lendl. De nummer één van de wereld heeft last van een voetblessure. ATHENE (AFP) - Rob Harmeling heeft de vierde etappe van de ronde van Griekenland voor amateurs gewonnen. Harmeling versloeg in de eindsprint de Rus Romanov, de winnaar van de derde etappe. De rit ging van Lamia naar Trikala over 116 kilometer. Vier Nederlanders klasseerden zich bij de eerste tien. Zanoli werd derde, Jagt zesde en Cordes tiende. Gintaoetas Oema- ras uit de Sovjetunie blijft leider in de algemene rangschik king. Zanoli staat op de tweede plaats met negentien secon den achterstand. Uitslag vierde etappe: 1. Harmeling (Ned) 116 kilometer in 3.10.18,2. Romanov (Sov), 3. Zanoli (Ned), 4. Engel (Noo), 5. Radtke (OD1), 6. Jagt (Ned), 7. Vlatko (Bul), 8. Lino (Fra), 9. Jager (OD1), 10. Cordes (Ned) allen zelfde tijd. Algemene rangschikking: 1. Oemaras (Sov) 10.36.48, 2. Zanoli (Ned) op 19 sec., 3. Radtke (OD1) op 26 sec,, 4. Stansjev (Bul) op 39 sec., 5. Lino (Fra) op 2.01,6. Cordes (Ned) op 2.02,7. Sikorski (Pol) op 2.07,8. Jagt (Ned) op 2.14,9. Uslar (OD1) op 2.19,10. Linas (Sov) op 2.22. LONDEN (AFP) - Bij een grootscheepse politie-actie zijn gistermorgen een groot aantal aanhangers van de Britse vierde divisie-club Wolverhampton gearresteerd. In totaal werden zestig 'hooligans' in de leeftijd van 17 tot 38 jaar van hun bed gelicht. Direct daarna werden zij al voor de rechter geleid. Aan de operatie Growth (Get rid of Wolverhamp ton's troublesome hooligans) namen zo'n 250 man politie deel. Het is het grootste politie-optreden tegen de aanhang van een team uit de lagere divisies in Engeland. Soortge lijke acties zijn ondernomen tegen de 'harde kern' van de supporters van Manchester, Chelsea, Millwall, West Ham, Birmingham, Arsenal en Luton. De bedoeling is de verbete ring van het imago van het Britse clubvoetbal, dat momen teel is uitgesloten van het spelen van Europacupwedstrij den. HAIFA (ANP) - De Haagse broers Robert en Mark Dront mann hebben op de eerste dag van de strijd om het wereld kampioenschap zeilen in de 470-klasse, dat tevens geldt als Olympische kwalificatie, de inspanningen van de laatste maanden beloond gezien. Het tweetal was in de eerste race voor de concurrentie niet bij te houden. OP TELEVISIE ting voetbalwedstrijd West- duitsland-Denemarken (Olym pische teams). SKY CHANNEL 22.30 Internationale motorsport SUPER CHANNEL 22.35 Sport. 23.35 Soccer scene. WOENSDAG 30 MAART NEDERLAND 2 21.45 Studio sport (met onder meer bekervoetbal: Den Bosch- PSV en NEC-Willem II). 23.25 Studio sport (Worldcup- schaatsen in Heerenveen). DUITSLAND 1 22.10 Sport-extra (samenvat- WEST-BERLIJN - Alle vier de wedstrijden in het vierlan- den-voetbaltoernooi, dat van donderdag tot en met zaterdag in West-Berlijn wordt gehouden, zullen rechtstreeks door de Westduitse televisie worden uitgezonden. Donderdagmiddag om 16.25 uur is Argentinië-Sovjetunie te zien op Duitsland 1, gevolgd om 19.15 uur op Duitsland 2 door West-Duitsland tegen Zweden. Zaterdagmiddag (Duitsland 2, 17.15 uur) spelen de verlie zende landen om de derde plaats. De finale begint om 20.15 uur en zal worden uitgezonden via Duitsland 1. 0 4

de Stem | 1988 | | pagina 9