Aanvragen subsidies wordt eenvoudiger BEDRIJVEN LANGS GROTE MARKT HULST ONTEVREDEN k George z Sponselee 2; Koewacht is klaar voor komst van Lindenhof Gevangenisstraf voor steunfraude BEDELING SENHEID! div. OCCASIONS KEL 6.095.- 500.-GRATIS. 31.765.- SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS IN ZOON, DE STEM Afscheid van een winter EXAMENS Tafeltennis in problemen A12 DE STEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 30 MAART 1988 T22 i te zoenen I Iculieren atermaatschappij West-Nederland 9-4-'88 houden ele Paasshow! 33.980.- aag onze ONDERWERP HOUDT GEMOEDEREN AL VIER JAAR BEZIG HULST - De plannen voor betaald parkeren zo als burgemeester en wethouders die in Hulst wil len doorvoeren zijn niet rechtvaardig. Dat stellen het notariskantoor Beltman, advokatenkantoor De Rechter en de Amrobank, in een gezamenlijke brief aan het gemeentebestuur. Opbrengsten Negatief I Redactie I Goes: Jan Jansen. Topbiljartclub vierde jubileum Eervol ontslag voor Stobbelaar Natuurkalender Clinge Koewacht Nieuw-Namen Kieldrecht Ossenisse SUBSIDIEVERZOEK MAAKT WEINIG KANS ■je. jubileum, receptie, ■rloving, overwinning, fcham, openbare dank, Imag best eens in de Igina familieberichten, ■duur hoeft het niette |<osten een tientje), lom 2,00. Eén grote 1. Voor het plaatsen van (net een formaat van 35 wij 14,05 toeslag. ,p aanvraag. Bij niet- Irdt 4,00 adm.kosten Een niet geretourneerd, neef uw tekst 2 dagen én van onze kantoren. i stuurt u eveneens 2 g naar Postbus 3229, Jelijke opgaven worden Iteerd indien naam en 1 ook indien uw betaling ihouden ons het recht lopgaaf van redenen te fceren. ïchten bereiken over de budt de uitgever zich het lm van de opdrachtgever I te geven. ngsnieuws alom op donderdag. OPA Gefeliciteerd met uw 70ste verjaardag van Jos, Ard en Peter. THE A WORDT 30. OUD HE HG fokkerstraat 8, 4462 ET Goes Watermaatschappij Zuid- Ilederland (WMZ) deelt haar ers mee dat de kantoren van foor het publiek gesloten zul- op vrijdag 1 april 1988. ftermaatschappij Vest-Nederland (WMZ) itoter, bur. en wafelspecialiteiten, die door ationaal steeds groeiende is. ans, Duits en Engels en een verantwoordelijkheid. etrekking in een dynamische aan Piet Verduijn en Zoon, aanwezig, Van onze verslaggever HULST - De vereenvoudi ging van de verschillende Hulster subsidieverorde ningen lijkt er na jaren pra ten nu toch te komen.Een ambtelijke werkgroep die met de verordeningen aan de slag is gegaan, verwacht half april een eindrappor tage gereed te hebben. De eerste keer dat zo'n werk groep enthousiast in touw kwam was in 1984. Alle subsi dieverordening zouden onder de loupe worden genomen. Naast een vereenvoudiging werd ook gekeken naar her overweging en herziening van sommige principes en uit gangspunten. Na het afronden van de eer ste fase bleek de werkgroep ge confronteerd met zoveel haken en ogen, dat besloten werd de zaak voorlopig te laten rusten. Dat betekende tevens dat ook de zo gewenste vereenvoudi ging niet verder kwam. Maar de discussie daarover ging ge woon door. Met name in de ge meentelijke sportadviescom- missie bleken de subsidies me nigmaal onderwerp van ge sprek. Ook wethouder W. Kayser meende dat er iets moest ver anderen. Daarom besloot hij omstreeks oktober vorig jaar dan maar op eigen houtje een inventarisatie en een opzet te maken. Dit om de bespreking over dit onderwerp weer zin te geven en aan te kunnen zwen gelen. Aan de sportadviescom- missie beloofde hij zijn plan netje verder uit te werken en het dan aan de commissie voor te leggen. Inmiddels bleek dat de pro blematiek van de subsidies ook binnen het stadhuis nog steeds te leven en dat resulteerde half februari opnieuw in de instel ling van een ambtelijke werk groep. Nu met de opdracht om louter de vereenvoudiging van de subsidieverordeningen aan te pakken. De resultaten daar van worden dus half april ver wacht. In afwachting daarvan heeft wethouder Kayser zijn eigen plannetje voorlopig in de koel kast gezet. „Ik ben van mening dat we dan dat tijdje ook nog wel even kunnen afwachten", schrijft de wethouder aan de sportadviescommissie. Hij voegt daaraan aan toe het ook niet galant te vinden om nu die ambtelijke werkgroep voor de voeten te gaan lopen. Zeker niet, nu blijkt dat er binnen kort resultaten uit de bus ko men. 'Parkeerplan onrechtvaardig' Van onze verslaggever De briefschrijvers, die alle drie zijn gevestigd langs de Grote Markt, wijzen erop dat op doordeweekse dagen de parkeerproblemen in de binnenstad zich pas vanaf 9.30 I tot 16.00 uur voordoen. „Vooral het betaald parkeren na 16.00 uur achten wij voor de plaatselijke bevolking onrede lijk en onbillijk", aldus de briefschrijvers. Ze denken daarbij met name aan de inwo ners die nog snel even een boodschap willen doen, bij voorbeeld bij de bakker of de bank. „Geld innen van de plaatselijke bevolking voor parkeren, terwijl er geen par keerprobleem is, dat kan toch nooit de bedoeling zijn". Be trokkenen zeggen graag bereid te zijn hun stelling door middel van een proef aan te tonen. Invoering van betaald parke ren op louter de Grote Markt, Cornells de Vosplein, Hout markt en begin Steenstraat heeft volgens de briefschrijvers voor de desbetreffende mid denstand en bedrijven 'on rechtvaardige en onevenredige' gevolgen. Daarom stellen ze voor het betaald parkeren in ieder geval uit te breiden tot de gehele Steenstraat, het 's Gra venhofplein, en de Van Waes- berghestraat/Gentsepoort. De extra kosten daarvan kunnen, zo becijferen de briefschrijvers, alleen al uit de extra opbreng sten van zaterdag en zondag worden betaald. Tenslotte verbaast het de I briefschrijvers dat er voor de aanliggende bedrijven geen mogelijkheid is om een par- keervergunning te krijgen. „Vooral voor ambulante en commercieel mede van snelle verplaatsing afhankelijke be drijven en beroepen", zo menen ze, „zou zo'n mogelijkheid tot het verkrijgen van een vergun ning er toch moeten zijn". Daarom stellen ze voor om per bedrijf de mogelijkheid te bie den om één parkeervergunning I te verkrijgen. Uiteraard tegen een redelijke vergoeding. I De briefschrijvers menen dat wanneer met de door hen ge maakte opmerkingen rekening (ADVERTENTIÊ) WAT BRENGT U APRIL? Uw maand staat te lezen 'n Para-Astro, het maandblad voor astrolo gie en parapsychologie. Te koop bij Uw dagblad verkoper Verd: Betapress yOBlAD VOOR ZUIDWEST j kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon- nummers op pagina 2. i Openingstijden: I 30-12.30/13.30-17.00 uur. j Terneuzen: Rein van der I Helm (editie-chef), Romain |van Damme, Frank Deij, I Oonny van Gremberghe, I Honald Verstraten, Cor de 106r (foto). Ton Koomen I (sport). I Hulst: Eugène Verstraeten, I Joep Trommelen. I Advertentie-exploitatie I inspecteur Zeeland: 195839™'PriVé1el'0115°" F-io wordt gehouden, de invoering van het betaald parkeren op een rechvaardiger wijze ge beurt dan bij de huidige plan nen. Ze wijzen er nog op dat er bovendien geen negatieve fi nanciële consequenties aan zit ten, maar wellicht zelfs nog een hogere netto-opbrengst. Het betaald parkeren komt vanavond aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering. De begint om 19.00 uur in het stadhuis. CLINGE - De Clingse top biljartclub de Tros vrienden vierde in café De Landbouw het tienjarig bestaan. Alle leden en donateurs waren uitgenodigd om deel te ne men aan een lunch. Voorzitter Annitia van der Kruissen-de Letter liet in haar openingswoord de hoogtepun ten van de afgelopen jaren de revue passeren. Zij sprak de hoop uit dat de topbiljartclub mag blijven groeien en dat de biljartsuccesen ook in de toe komst worden voortgezet. Tijdens de feestelijke bijeen komst werden ook de kampioe nen gehuldigd. Clubkampioen werd dit jaar Willy Valke. De kampioenen van de wedstrij den waren E. Hoof, R. Pilaet en L. van der Kruissen. BREDA - OP diens verzoek heeft bisschop Ernst van Breda op eervolle wijze met ingang van 1 april ontslag verleend aan de heer R. Stobbelaar, die als pasto raal werker meewerkte in het Baanlozenprojekt van het bisdom Breda (met name in Zeeuwsch-Vlaan- deren). Stobbelaar heeft een funktie aanvaard als pastoraal werker bij het blindeninstituut 'Theo- faan' in Grave. DAT DE sleedoorn en de vroege pruimen in bloei staan, of zelfs al ver uit gebloeid zijn, hoeft ons niet te verwonderen. Mar cel Capello uit Terneuzen schreef een tijdje terug te recht: „Wat ik helemaal te gek vind is het al in bloei staan van de sleedoorn. Hier in Terneuzen ver schenen de eerste bloemen al voor 15 februari." Daags tevoren had hij al de eerste zingende tjiftjaf ge hoord. Ook dat was vroeg. Nu zijn ze er volop, het kost meer moeite om ze niet te horen dan wel, zoveel zijn er. Stap maar ergens buiten en luis ter, de ijverige en luide, wel wat eentonige zanger zal u zonder meer begroeten met zijn tjiptjap-zang of liever gezegd zijn roep, want veel zang zit daar niet bij. De reeds genoemde Marcel had nog wat voorbeelden om aan te tonen dat deze winter toch echt niet helemaal nor maal is verlopen. Al direct op de eerste dag van 1988 vloog er een honingbij, honing zoe kend op de winterheide. Hommels (aardhommels in dit geval, want binnen die groep zijn nogal wat soorten) vlogen ook al heel vroeg in het jaar. Ook in Terneuzen de eerste vlindermelding, een kleine vos op 15 februari. Die was vanzelf ook veel te vroeg uit zijn winterrust ontwaakt en hij heeft geluk gehad dat de vorst hem niet heeft over vallen. Al zijn we er nog niet na tuurlijk, want na 21 maart komen er gemiddeld nog zes vorstdagen leert ons de Eeu wigdurende Natuurkalender. Die zegt ook: Fluit de merel goed, dan zit zijn wijfje op het broed. Dat kan al op heel wat plaatsen het geval zijn; de eerste melding bereikte ons uit Hulst. Bij A. Buijs- rogge in de Kleine Bagijne- straat begon er 27 februari al een te broeden. Die moet in middels al volop met jongen liggen. Nog sterker moet het ver gaan zijn bij Van den Berg in Axel: Daar kunnen al jonge koolmezen uitgevlogen zijn, want een koppeltje had daar 15 februari al zes eieren. Vanaf die datum zag R. d'Hondt in de wijk Moer- schans in Hulst al zwartkop pen. Op 29 februari was er zelfs al een paartje aanwezig. Normaal komen die pas rond deze tijd. Mevrouw Hilde Deiman uit Hulst hoorde 22 maart de tjiftjaf al in de Leeghwaterstraat roepen en ook de zwarte roodstaart, die volgens de boeken terugkeert tussen begin maart en begin mei, was er al. Een dwergvleermuis werd 19 maart in Terneuzen aan getroffen en zelf zagen we er een vliegen 22 maart boven de Van Vollenhovenstraat in Hulst. En wat dan bijna niet kon uitblijven natuurlijk: de eerste zwaluw. Een boeren zwaluw uiteraard, dat zijn de eerste altijd. Jan Koolmees en Herman de Cock zagen er een rond 13.00 uur 22 maart en wel te Clinge. Dat het een uitzonderlijke winter was, daar heeft u de krant niet voor nodig, dat was u ongetwijfeld al opge vallen. Wat voor gevolgen kan dat nu hebben? Twee dingen staan voorop: hij was niet koud, maar uitermate nat. Dat laatste is voor veel Een enkele fitis zal er wel al zijn; het merendeel komt deze week. dieren, met name voor insec ten, hun larven of poppen die in de grond of op andere vochtige plaatsen overwinte ren, funest. Kou is geen pro bleem, nou ja, niet tot in het extreme natuurlijk, maar vocht des te meer. Onvoldoende zuurstof, felle aanvallen van schim mels, want die hebben juist baat bij vocht, dat moet veel dieren de kop gekost hebben. Zelfs de regenwormen moes ten op erg natte plekken bo vengronds op de vlucht. Ook zij kunnen niet voldoende zuurstof uit water opnemen, ze verdrinken erin, net zo goed als wij. Vluchten is dan het enige dat overblijft, voor zover dat dan kan en tegelij kertijd moet dan geprobeerd worden merel en zanglijster te ontlopen. Dat zal ook voor iedereen niet even gemakke lijk geweest zijn. Bekijken we het van de an dere kant: voor die vogels was het een ideale winter. Er zijn weinig slachtoffers ge vallen. We zitten straks dus met veel broedparen, veel jongen derhalve, maar mis schien weinig voedsel. Zo zijn er tientallen lijnen te trek ken. Weinig koolmezen om gekomen, vroeg aan het broeden, wienig insecten evenwel en dan komen bin nenkort de klachten: alle jongen liggen dood in onze nestkast. Zou er misschien in de buurt ergens gespoten zijn? De larven van de lang pootmug (emelten genaamd, levend in gazons en wei landen en stapelvoedsel voor de spreeuw) zijn vast en ze ker gedecimeerd. Voor de spreeuw kan dat wel eens voedselschaarste betekenen, derhalve minder jongen. De kerstenteler zal daar niet rouwig om zijn, de torenvalk die zich op deze soort gespe cialiseerd heeft wel en aan het eind van de rit zullen de vogelaars verzuchten: het is een slecht torenvalkenjaar. Zal dat nu allemaal precies zo gaan? Dat hoeft niet, veel dieren leven niet van één soort prooi en mogelijk is het alternatief wel voorhanden. Het is eigenlijk maar eens hardop denken wat zo'n zachte winter voor gevolgen kan hebben. Hoe het ook zij, al vallen de kraaien dood van het dak, de winterjas gaat pas met Pasen de kast in, want regel moet er zijn, an der is het geen aardigheid. Van onze verslaggever AXEL - Een dag voor de raadsvergadering waarin de Axelse volksvertegen woordigers zich uitspreken over de grondverkoop voor een eventueel nieuw te bou wen bejaardentehuis in Koewacht, mochten aan B en W de handtekeningen in ontvangst nemen die een een verhuizing van De Lin denhof van Zuiddorpe naar Koewacht ondersteunen. In totaal 880 Koewachtenaren lieten het afgelopen weekeinde middels hun handtekening aan het onlangs opgerichte actieco mité weten de komst van het bejaardentehuis op prijs te stellen. Afgelopen maandag bezocht het comité de vergade ringen van de raadsfracties, om daar hun argumenten uit te leggen. Zowel het Koewachtse als het Zuiddorpse actiecomité dat De Lindenhof wil behouden zullen nu af moeten wachten wat de raadsfracties vanavond te zeggen hebben over de ver huizing, de nieuwbouw of de renovatie van De Lindenhof. De raadsvergadering waarin dit aan de orde komt begint om 19.00 uur op het stadhuis. Burgemeester A. Hack neemt de handtekeningen van het Koewachtse comité in ontvangst. fotowim kooyman JOKEREN - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 1 april, aanvang 13.30 uur, een jokerwedstrijd in ge- meenschspshuis Malpertuus voor mensen boven de vijftig jaar. Dit keer zijn er extra prijzen. De organisatie is in handen van Frans Plas- schaert. BILJART - Aan de prijs kamp in de Vlaschaard, geor ganiseerd door de biljartclub van de katholieke bond voor ouderen, deden 25 spelers mee. Uitslag: 1. A. Popp-G. Wauters, 2. J. de Waal-A. van Hooije, 3. G. van Rumste-R. la Heijne, 4. F. Luyckx-P. Goossen, 5. M. Ma- thijs-R. de Letter. G. van Rumste baarde enig opzien met een serie van 58 caramboles. BINGO - De Kauterse Hand balvereniging hield in zaal Rei. Thilleman een bingo. De winnaars waren C. Goossens, T. Rogiers en W. van Poorten. TOPBILJART - De gelijkna mige biljartvereniging houdt vrijdag 1 april een zaal Du Commerce een topbiljart prijskamp. Aanvang 19.30 uur. KAARTING - Aan de de kaarting van de Verenigde Kaarters in café De Com merce deden 36 personen mee. Uitslag: 1. G. Meersman-P. de Deckere, 2. F. Penneman-E. de Kind, 3. Am. Thieleman-Fl. Ab- beel. KAARTING - Aan de kaar ting van Moed en Geduld de den 46 kaarters mee. Uitslag: 1. Cl. de Winckel-A. Boeckling, 2. L. Timmermans-G. de Beletter, 3. A. Dupont-Et. Ivens. DIA-MONTAGE - Vanavond (woensdag) houdt het polder bestuur Land van Waas een avond over het ontstaan van de polders in de streek. Dat gebeurt in zaal het Centrum te Kieldrecht om 19.30 uur. Op het programma staat onder andere een dia-montage. Ing. K Brand, hoofd technische dienst van het waterschap Hulster Ambacht, zal spreken over het Zeeuwsvlaamse pol derland en over de polders van het Land van Waas. PRIJSKAARTING - De kaartclub Ons Vermaak houdt maandag 4 april een prijskaarting in het vereni gingsgebouw. De prijzen be staan uit harsten. Deelnemers kunnen kiezen uit de spel- soorten bieden en jokeren. Aanvang 14.30 uur. SCHIETING - De societeit- schieting van zaterdag 2 en zondag 3 april on het vereni gingsgebouw in Ossenisse gaat niet door. GAAIBOLLING - Aan de gaaibolling van de Dwarslig gers deden 23 personen mee. Uitslag: hoge vogel: mevr. L. Ivens-van Kerkhoven, Klooster- zande, linker zij vogel: L. Remijn, Kloosterzande, rechter zij vogel: J. de Koek, Walsoorden, meeste kleine vogels (6 stuks): J. Sponse lee, Kloosterznade, mevr. A. de Waal-Ivens, Ossenisse en mevr. M. van Heese-Rottier, Klooster zande. LEIDEN - Rijksuniversiteit, doctoraal examen fiscaal recht: Martin Vink, Vogelwaarde. HEIKANT - Zaal De Block, 47 schutters: hoge vogel: G. Baert, Terneuzen; eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zijvo gel: G. Herrewegh, Hulst; groot ste aantal (4): C. d'Hooghe, Hulst en mevrouw Hermans, Ossenisse. YERSEKE - Diana, Wip 1eerste hoge vogel; P. de Jonge, Vooruit gang; tweede hoge vogel: R. Beu- kema, St.-Andries; eerste zij vo gel: J. de Koeyer; tweede zij vo gel: W. Smit, beiden Diana; derde zij vogel: C. Raas, Vooruitgang; vierde zij vogel: L. de Koeyer; grootste aantal (6): I. Lindenberg, beiden Diana. Wip 2: eerste hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede hoge vogel: L. van Dijke, St.-Sebastiaan; eerste zij vogel: P. Repkes, Victoria; tweede zij vo gel: J. de Koeyer, Diana; derde zij vogel: C. de Smit, Vooruit gang; vierde zijvogel: L. de Koeyer, Diana; grootste aantal (5): G. van Steenbergen, Willem Teil; vliegende vogels; J. Boelens, Willem Tell en Jo Veerhoek, Vooruitgang. YERSEKE - Kampioenssschie- ting bond, zonder vizier op de kleppen: 1. F. Koens, 2. G. Haas donk, 3. J. Rentmeester; kleine vogels: 1. P. Daalman, 2. M. Ver donk, 3. P. Stouthamer. Met vi zier op de kleppen: 1. W. Smid, 2. R. Beukema, 3. P. de Jonge; kleine vogels: 1. Jo Veerhoek, 2. J. Doene, 3. H. van Stee. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, Vrije Schutters, 38 schutters: Wip 1: hoge vogel en tweede klep: G. van Garsel, So- ranus 2; eerste zij vogel: C. van de Dries, Eensgezindheid; tweede zij vogel: B. de Jonge, Spes No stra; eerste klep; P. Boonmnan, Willemn Teil; derde klep:; S. van Eijkeren Vrije Schutters; groot ste aantal (6): C. van de Dries, Eensgezindheid. Wip 2: eerste hoge en derde zij vogel; H. Koens, Spes Nostra; tweede hoge vogel: G. van Garsel, Soranus 2; eerste zij vogel: J. van de Guchte, Zorg- vlied; tweede zij vogel; W. Bou- dens, Willem Teil; vierde zij vo gel: P. Vette, Concordia; grootste aantal (6): M. Nijsten, Vrije Schutters; vliegende vogel: J. de Rijke, Edele Handboog. MIDDELBURG - De 32-ja- rige J. de W. had tot mei '86 in Axel gewoond en ontving daar een werkloosheidsuit kering. Daarna verhuisde hij naar Antwerpen, waar hij voor een bedrijf werk zaamheden verrichtte, die hij vervolgens niet opgaf aan de sociale dienst. Tot oktober van het jaar daarna benadeelde de W. de gemeenschap op die manier voor een totaalbedrag van bijna 18.000. Van enige scha deregeling was tot nu toe geen sprake geweest en op verzoe ken hiertoe had de man niet gereageerd. Dit laatste werd de man ter zitting vooral kwalijk genomen en hij werd dan ook bij verstek geheel overeenkomstig de eis veroordeeld tot een gevangeni- straf van zes weken waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Eveneens bij verstek is de 39- jarige mevrouw J.W. uit St. Jansteen veroordeeld tot een voorwaardelijk boete van 500. De vrouw had op 4 september de kas geplunderd van haar werkgever, bij wie ze tevoren een sleutel had gepikt. Nadat ze een bedrag van bijna 7000 in haar zak had gestoken, liet ze een briefje achter met daarop 'bedankt voor de kas'. „Een merkwaardige zaak", zo noemde politierechter mr. Janzen van Oosten dit, vooral omdat mevrouw W. nooit eer der met justitie in aanraking was geweest. De geëiste voor waardelijke boete nam zij ver volgens conform over, omdat de schade intussen geheel is te rug betaald. Van onze verslaggever HULST - De Hulster tafeltennisclub Reynaert is in finan ciële problemen geraakt. Een tijdens de braderie gehouden enveloppenactie om het kastekort weg te werken ging vol ledig de mist in. Dat betekent dat de vereniging bij het afsluiten van de boeken over 1987 tegen een gat aan kijkt van 1500 gulden. De club heeft nu gevraagd of de gemeente dat bedrag maar wil bijspijkeren. Overigens hebben de tafeltennissers het begrotingstekort al be gin vorig jaar zien aankomen. Via een contributieverhoging en de al genoemde enveloppenactie is tevergeefs geprobeerd het gat te dichten. Gedacht werd dat tijdens de braderie wel tweeduizend enveloppen aan de man zouden kunnen worden gebracht. De ver koop verliep echter zo slecht dat de tafeltennisclub amper de kos ten kon terugverdienden. Daarnaast werd de vereniging ook nog eens geconfronteerd met een terugloop van het ledental, zodat ook de contributie-opbrengst is tegengevallen. Met wat passen en me ten is er overigens voor dit jaar weer wel een sluitende begroting op tafel gekomen. Burgemeester en wethouders hebben het eenmalig subisidie- verzoek doorgestuurd naar de sportadviescommissie met de vraag er een oordeel over uit te spreken. De gemeentesecretaris ziet er alvast niet veel heil in, zo blijkt uit een aantekening bij het verzoek. Immers, met geld over de brug komen zou een ongewenst precedent scheppen voor de toekomst. Hij meent dat de club die 1500 gulden de komende jaren wel ergens kan vinden. De sportad viescommissie vergadert donderdag 7 april om 19.30 uur in het stadskantoor.

de Stem | 1988 | | pagina 15