SPORT SPORT Sijbrands wint tweede partij DE STFM Veteraan komt Australische hockeyers goed van pas Positie voorzitter IAAF wankel 1 Ploeg Post blijft weg uit Friese profronde NASLEEP YAJN REL ROND MEDAILLE VOOR EVANGELISTI Wilander weerstaat tropische temperatuur Kid Tailor door knock-out kampioen SPORTPRIJSVRAGEN .ove is in the au... DINSDAG 29 MAART 1988 NIEUWSOVERZICHT Amerikaanse steden kandidaat OS '96 Koopman blijft bij FC Twente LOTTO 12 T0T0| 12 CIJFERSPEL TOTO-GELIJK Jagt tweede in derde etappe Griekenland ROME (Reuter) - Luciano Barra, de algemeen se cretaris van de Italiaanse atletiekbond (FIDAL), heeft ontslag genomen. Barra was verantwoor delijk voor de vergeefse pogingen om de zaak- Evangelisti in de doofpot te stoppen. Barcelona maakt trainer bekend Engeland speelt 4feestwedstrijd' tegen Oranje Schapers spekkoper in 1988 WASHINGTON (Reuter) - Verenigde Staten wil in 1996 op nieuw de Olympische Spelen organiseren. Over een maand kiest USOC, het Amerikaanse Olympische comité, uit vier kandidaat-steden: Minneapolis (Minnesota), Atlanta (Geor gia), Nashville (Tennessee) en San Francisco (Californië). Minneapolis en Atlanta schijnen de meeste kans te maken. Bij het Internationaal Olympisch Comité hebben zich voor 1996 pas twee kandidaten officieel aangemeld: Athene en Toronto. ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Martin Koopman maandagavond een nieuw contract laten tekenen. De ver dediger blijft nog twee jaar bij de club, als speler dan wel als trainer. Koopman is op het ogenblik ernstig geblesseerd aan achillespees en knie. Mocht hij afgekeurd worden voor betaald voetbal, krijgt hij een functie in de technische staf. Koopman is 31 jaar. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto f75.000,00 ontvangen, derde prijs: 99 winnaars, die elk bruto f. 2.260,30 ontvangen, vierde prijs: 5.355 deelnemers, die elk f. 41,70 ontvangen, vijfde prijs: 76.513 deelnemers, die elk f. 5,00 ontvangen. (vaste prijzen): zes cijfers goed: 1 winnaar, vijf cijfers goed: 1 winnaar, vier cijfers goed: 26 deelnemers, drie cijfers goed: 240 deelnemers, twee cijfers goed: 2.278 deelnemers. Eerste prijs: 7 winnaars, die elk bruto f. 4.439,30 ontvangen, tweede prijs: 126 deelnemers, die elk f. 123,30 ontvangen, derde prijs: 1.361 deelnemers, die elk f28,50 ontvangen. Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 9.855,20 ontvangt, tweede prijs: 6 deelnemers, die elk 58,30 ontvangen, derde prijs: 53 deelnemers, die elk f. 33,00 ontvangen, vierde prijs: 966 deelnemers, die elk f. 2,90 ont vangen. OP TELEVISIE DINSDAG 29 MAART DUITSLAND 1 23.00 Sport extra. DUITSLAND 2 15.58 Pfiff. SKY CHANNEL 14.30 Motorsport nieuws. 22.00 Nederlands voetbal. SUPER CHANNEL 21.00 Basketbal. 22.35 Soccer scene. 22.40 Sport. PUTTEN (ANP) - Ton Sij brands heeft maandag ook zijn tweede partij in het toernooi om de Nederlandse damtitel gewonnen. De voormalige wereldkam pioen, die in 1974 zijn spor tieve loopbaan abrupt stop zette en nu in Putten zijn rentree maakt, schoof John van den Borst terzijde. De enige andere winstpartij kwam op naam van Van Aal- ten, die Heusdens versloeg en zijn totaal op drie punten bracht. Alleen Sijbrands heeft in twee ronden van de strijd om de zeventigste nationale dam titel nog geen punt afgestaan. Internationaal meester Van den Borst werd het tweede slachtoffer van de oud-wereld kampioen in een partij die bijna vijf en een half uur verg de. Huissenaar Van Aalten klom naar de tweede plaats door Heusdens te verslaan. Ti telverdediger Van der Wal kwam tegen Stokkel niet ver der dan remise, terwijl ook oud-kampioen Clerc een punt moest afstaan aan debutant Van Leeuwen. Sijbrands gebruikte veel tijd voor de openingen van zijn partij tegen Van den Borst. Dat leverde later rendement op. In het middenspel kreeg de Lim burgse grootmeester moeilijk heden en in de tijdnoodfase be sliste Sijbrands het duel. Van den Borst zocht echter nog een doorbraakmogelijkheid, al bleek dat in het zesde speeluur toch geen oplossing. Hij ging kansloos ten onder. Uitslagen tweede ronde: Jansen - Scholma 1-1, Heusdens - Van Aal ten 0-2, Van den Borst - Sijbrands 0-2, Clerc - Van Leeuwen 1-1, Schotanus - Van der Zee 1-1, Stok kel - Van der Wal 1-1, Vermin - Wesselink 1-1. Stand: 1. Sijbrands 4,2. Van Aalten 3, 3. Clerc, Jansen, Van Leeuwen, Scholma, Schotanus, Stokkel, Ver min, Wesselink, Van der Wal, Van der Zee allen 2,13. Van den Borst 1, 14. Heusdens 0. ROTTERDAM/SNEEK (ANP) - Peter Post heeft maan dagavond besloten zijn wielerploeg woensdag niet te laten starten in de Profronde van Friesland. De organisatoren vonden de laatste dagen financiële mogelijkheden om een deel van de ploeg rond Eric Breukink alsnog te laten deel nemen. Post zag van die mogelijkheid af. Eerder waren er strubbelingen tussen de organisatie en de ploeg Post over het startgeld. Com mentaar van Peter Post: „Wij zijn geen ploeg om op het laatste moment aan een peloton te worden toegevoegd". Desalniettemin hebben de actie van Post én de Driedaagse van De Panne niet kunnen verhinderen, dat de vierde Profronde van Friesland woensdag een aantal vedetten aan de start krijgt. Tour winnaar en wereldkampioen Stephen Roche rijdt naast zijn land genoot Sean Kelly. Voorts komen ex-Tourwinnaar Greg LeMond, de Westduitser Rolf Gölz, groenetrui-winnaar Jean-Paul van Poppel, Johan van de Velde en Matthieu Hermans (10 zeges) naar start- en finishplaats Sneek, De vierde Profronde van Friesland heeft voor het eerst een in ternationaal karakter. Net als voorgaande jaren krijgen enkele amateurs startgelegenheid tussen de profs. De wedstrijd gaat over 229,4 kilometer. LAHORE (RTR) - Veteraan Richard Char- lesworth heeft het hockeyteam van rege rend wereldkampioen Australië behoed voor een smadelijk gelijk spel tegen Span- !e' Vlak voor tijd zorgde hij uit een straf- corner voor het winnende doelpunt: 2-1. Australië staat in het toernooi om de Champions Trophy met vier punten uit drie wedstrijden ge lijk met Westduitsland, dat wel een wedstrijd minder gespeeld heeft. De winst was van groot belang voor de Australiërs, die bij nieuw puntverlies de aan sluiting met de Westduitsers waren verloren. Coach Richard Aggiss was ondanks de uitslag verre van tevreden. Hij zei: „Ik kan me niet her inneren dat we ooit slechter gespeeld hebben. De organisatie was ver te zoeken. Sommige spelers hebben maagproblemen en konden zich maar moeilijk concentreren". Spanje, dat volgende maand in Amstelveen tegen Polen speelt om een plaats in het Olympi sche toernooi, was beter in vorm dan zondag te gen Pakistan, toen het met 4-0 verloor. Australië kwam na vijftien minuten aan de leiding toen een pass van Reid door de Spaanse verdediger De Frutos van richting werd veranderd. Spanje kwam in de 55e minuut op gelijke hoogte, toen Ignacio Escude de tweede strafcorner van zijn ploeg inschoot. Australië wisselde drie spelers voordat Charlesworth zijn ploeg twee minuten voor tijd de winst bezorgde. De Sovjetunie nestelde zich op de vierde plaats door een zege van 3-1 op het puntloze Groot-Brittanië. De Britten kwamen na acht minuten op voorsprong dankzij Thompson. Anatov scoorde in de 23e en 38e minuut uit strafballen, Deputatov bracht in de 59e minuut de eindstand op het bord. LAMIA (ANP) - Na Tom Cordes en Michel Zanoli behaalde Arjan Jagt een tweede plaats in een etappe van de Ronde van Griekenland voor amateurs. De derde etappe leverde maandag, in een massasprint, een overwinning op voor de Sovjet-renner Ivan Romanov. Rob Harmeling werd vierde. De Bulgaar Stansjev raakte de eerste plaats in de algemene rangschikking kwijt aan de Sovjet Oemaras. Uitslag: 1. Romanov (Sov) 172 km in 4.45.47, 2. Jagt (Ned), 3. Dimel (Oos), 4. Harmeling (Ned), 5. Lino (Fra), 6. Zanoli (Ned), 7. Sikorski (Pol), 8. Vouyouklakis (Gri), 9. Farandankos (Grie), 10. Dobrev (Bul) allen zelfde tijd. Algemeen Klassement: 1. Oemaras (Sov) 7.26.30, 2. Zanoli (Ned) op 22 sec., 3. Radtke (OD1) op 26 sec., 4. Stansjev (Bul) op 39 sec., 5. Lino (Fra) op 2.01,6. Cordes (Ned) op 2.02,7. Sikorski (Pol) op 2.07,8. Har meling (Ned) op 2.14,9. Dobrev (Bul) z.t., 10. Uslar (OD1) op 2.23. met Vissers Slematlc keukens en sanitair Tevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating bouwservice vissers [sHendm 22 - tottM - IIIH S4SH - mi "W** Door het ontslag van Barre staat ook de positie van Primo Nebiolo onder zware druk. Nebiolo is voorzitter van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) en de Italiaanse bond. Het Italiaans Olympisch Comi té heeft aangedrongen op disci plinaire maatregelen tegen Barra en zes andere officials. Grootscheeps bedrog leverde de Italiaanse verspringer Gio vanni Evangelisti tijdens de wereldtitelstrijd vorig jaar in Rome de derde plaats op. De naam van Nebiolo, sinds 1983 voorzitter van de IAAF, wordt niet genoemd in het on derzoek, dat het Olympisch co mité heeft verricht. Van dat college is de 64-jarige advocaat vice-voorzitter. Tot het onder roek werd besloten nadat de IAAF had geconstateerd dat het vervalsen van de uitslag niet te bewijzen was. Barra en de zes andere offi cials, chef-coach Enzo Rossi in begrepen, hebben alles ont kend. Volgens Barra moet zijn ontslag worden gezien als een poging de rust in de Italiaanse atletiekwereld te doen terugke ren. De Gazzetta meldde maandag dat ook twee ande ren, Paolo Giannone en Fran cesco Bertolotti, hun functie beschikbaar hebben gesteld. Het FIDAL-hoofdkwartier wilde dat niet bevestigen. Van onze sportredactie BARCELONA - Voetbal club Barcelona maakt woensdagavond bekend wie daar volgend seizoen de nieuwe trainer wordt, zo melden bronnen in Catalo- nië. De in verval geraakte topclub belegt komende zomer een trainingskamp in Nederland, op sportcentrum Papendal, en daarom wordt er in Spanje re kening mee gehouden dat Jo han Cruijff gepresenteerd zal worden. Die vermoedens kon den gisteravond niet bevestigd worden. Wel werd duidelijk dat Cruijff waarschijnlijk aan het eind van deze week een be- spreking voert met vertegen woordigers van CF de Barcelo na. Van onze sportredactie BREDA - Het Engels elftal speelt in 1989 een 'feestin- terland' tegen het Neder lands elftal. In dat jaar be staat de KNVB honderd jaar. De bond wil dat jubi leum luister bij zetten met een wedstrijd in eigen land tegen de Engelsen. Burgemeester Bram Peper van Rotterdam heeft in een «eerder stadium al toegezegd dat die ri sicowedstrijd wat hem betreft in de Kuip gespeeld kan wor den. De Engelsen zullen min of meer gratis komen spelen. Het is de tegenprestatie voor het feit, dat de KNVB niet heeft meegedeeld in de recette van de vorige week gespeelde onder linge wedstrijd op Wembley. ROTTERDAM (ANP) - Kid Tailor is de nieuwe Neder landse bokskampioen bij de profs in het zwaarwelterge- wicht. In de strijd om de va kante titel had de 27-jarige Rotterdammer van Suri naamse afkomst maandag avond in gebouw Palace in Rotterdam minder dan twee minuten nodig om de erfe nis van Romeo Kensmil over te nemen. Tailor, bij het bokspubliek ge liefd om zijn clownerieën in de ring, haalde zijn tegenstander John van Elteren met zijn tweede rechtse hoek naar het canvas. Van Elteren was bij de achtste tel van scheidsrechter Klijnoot weliswaar overeind, maar de Limburger was nog zo groggy dat hij het 'tien en out' niet hoorde. Dat bleek ook kort na afloop toen Van Elteren zich beklaagde over het feit dat hij niet was uitgeteld. Toen had Tailor zijn gebruikelijke koprol bij een overwinning, tot groot vermaak van de uitverkochte zaal (600 toeschouwers) allang gemaakt. De staande ovatie, die Jan Lefeber na afloop van zijn par tij tegen de Franse halfzwaar- gewicht Serge Bolivar kreeg, deed de Rotterdammer duide lijk goed. Na een afwezigheid van ruim een jaar maakte Le feber zijn rentree. Het oude ritme was er dan nog niet hele maal maar aan spektakel heeft het boksen van de blonde Rot terdammer niets ingeboet. Le feber gaf zich acht ronden vol ledig tegen de getructe Frans man, die in Nederland ook al tegen Pedro van Raamsdonk en John Held in de ring heeft gestaan en beide duels op pun ten verloor. Lefeber had zijn fans waar schijnlijk liever een overwin ning op knock out willen bie den maar daarvoor kreeg hij van de Bolivar, die met zijn lange rechtse hoek uitermate gevaarlijk bleek en zijn tegen stander daarmee in de zesde ronde op de rand van een knock down bracht, geen kans. Bolivar moest veel incasseren, vooral door de combinaties van de Nederlander, maar deed dat schijnbaar moeiteloos. Acht ronden lang was het een uiter mate boeiend duel, dat na elke drie minuten een klaterend ap plaus opleverde. Lefeber won duidelijk op punten: 79-76, 79- 74 en 80-73. Middengewicht Lucas van Geffen, die ook een jaar niet in de ring was geweest dacht Mi chel Simeon te kunnen ver- rrassen met een snel openings offensief. De rechtsvoor- staande Belg liet zijn tegen stander uitrazen en sloeg hal verwege de tweede ronde met een toe. Na een lange linkse hoek kreeg Van Geffen eerst acht tellen staande rust. De Rotterdammer was nauwelijks weer enigszins bij zijn positie ven toen opnieuw een linkse hoek vol doorkwam. Nadat hij tot acht had geteld stuurde ar biter Klijnoot Van Geffen naar zijn hoek en bespaarde hem daarmee een zekere en zware knock out. Uitslagen Middengewicht (4x3 minuten): Lucas van Geffen (Rotterdam) verliest door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van Michel Simeon (Bel). Halfzwaargewicht (8 x 3): Jan Le feber (Rotterdam) wint op punten van Serge Bolivar (Fra). Om het NK zwaarweltergewicht (10 x 3): Kid Tailor (Rotterdam) wint door knock out in de eerste ronde van John van Elteren (Landgraaf). ARLINGTON (RTR) - De goede prestaties van tennisser Michiel Scha pers in het eerste kwartaal van 1988 heb ben de Rotterdammer behoorlijk geld opgele verd. Hij sloeg aan prijzengeld el 54.916 dollar bij elkaar, 'ets meer dan een ton in Nederlands geld. Scha pers staat daarmee op de zeventiende plaats In het Seldklassement van het eerste kwartaal. De Zweed Mats Wilander is, ■"ede dankzij zijn toer- oeoioverwinning in Key Biscayne, koploper in de rangschikking. Wilander verdiende 221.915 dollar, hum vier ton. KEY BISCAYNE (Reuter) - Mats Wilander heeft zondag de uitputtingsslag tegen Jimmy Connors in de finale van het met bijna vier miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi in Key Biscayne gewon nen. De 23-jarige Zweed, nummer één op de plaatsingslijst, had bij een temperatuur van 48 graden bijna vier uur nodig om zijn twaalf jaar oudere tegenstander te verslaan. Wilander incasseerde door zijn overwinning ruim twee ton. Met zijn partner Ann Henricksson uit Australië veroverde Michiel Schapers een hooggewaardeerde toer nooiwinst in het gemeng dubbelspel. De tropische temperatuur was duidelijk in het nadeel van Connors, die ondanks de behield zijn daaropvolgende service-beurten en besliste de partij na drie uur en drie kwartier bij het eerste wed- strijdpunt. In de finale van het ge mengd dubbelspel werden Schapers en Henricksson niet werkelijk bedreigd. Jim Pugh en Jana Novotna slaagden er niet in het Ne derlands-Australische duo onder druk te zetten. Scha pers en Henricksson boekte in twee sets winst: 6-4,6-4. UITSLAGEN FINALES heren, enkelspel: Wilander (Zwe) - Connors (VSt) 6-4,4-6, 6- 4,6-4 dames, enkelspel: Graf (WD1) - Evert (VSt) 6-4,6-4 heren, dubbelspel: Fitzgerald/ Jarryd (Aus/Zwe) - Flach/Se- guso (VSt) 7-6 (9-7), 6-1,7-5. dames, dubbelspel: Graf/Saba- tini (WDl/Arg) - Fernandez/ Garrison (VSt) 7-6 (8-6), 6-3. gemengd dubbelspel: Schapers/ Henricksson (Ned/Aus) - Pugh/ Novotna (VSt/Tsrj) 6-4,6-4. De gezaghebbende sport krant La Gazzetta dello Sport komt tot de slotsom dat de be stuurlijke top zijn geloofwaar digheid heeft verloren. „De ernst van de zaak en de nood- aak tot wijzigingen binnen FIDAL moeten wel leiden tot drastische en radicale maatre gelen". De krant betwijfelt of Nebiolo in staat is de schoon- maakaktie te leiden. Nebiolo, zelf een voormalig verspringer, is sinds 1969 voor zitter van FIDAL. Ruimschoots voor de wereldkampioenschap pen was er al sprake van alge hele onvrede binnen de Ita liaanse atletiekwereld. Meer dan 500 trainers spraken dit weekeinde hun afschuw uit over de manier waarop de hui dige leiders de sport trachten te bevorderen. De trainers be schuldigden de FIDAL-top van verregaande arrogantie. Het Romeinse dagblad II Messag- gero is van mening dat „het tijdperk-Nebiolo ten einde is, en niet alleen vanwege de ver- spring-affaire". Nebiolo was maandag niet 'oor commentaar bereikbaar. Ren woordvoerder van de bond bevestigde dat Barra, Nebiolos rechterhand, dit weekeinde zijn ontslag had ingediend. Of bet bestuur dat aanvaardt, is nog de vraag. De eerstvolgende 'ergadering wordt op 10 april gehouden. Barra was verantwoordelijk 'oor het verzamelen van be wijzen in het lAAF-onderzoek. hitte zijn agressieve speel wijze niet wijzigde. Het kostte Connors veel kracht om zijn jongere tegenstander bij te benen. De eerste twee sets gingen gelijk op. De als tweede geplaatste Ameri kaan kwam bij elke gelegen heid op naar het net en hield Wilander op die manier on der druk. De Zweed won de eerste reeks met 6-4, maar moest de tweede met dezelfde cijfers afstaan. Connors kreeg het in die periode her haaldelijk aan de stok met de lijnrechters. De 35-jarige Amerikaan maakte zich voortdurend kwaad over de twijfelachtige beslissingen. Hoofd-scheidsrechter Gerry Armstrong greep uiteindelijk persoonlijk in. Een van de lijnrechters kon vertrekken, maar Connors bleef zich op winden over arbitrage. In de derde set liet 'Jumbo' een uitstekende mogelijkheid op een 5-3 voorsprong liggen. Wilander werkte het breek punt met behulp van de scheidsrechter weg en bracht de stand daarna op 4-4. De tegenslag haalde Connors even uit zijn spel. Een dub bele fout van de Amerikaan, die zijn laatste toernooizege in oktober 1984 behaalde, kostte hem de set. Wilander brak door de opslag van zijn tegenstander en serveerde de derde set vervolgens eenvou dig uit. De Zweed stoomde in de vierde reeks door. De win naar van de open Australi sche titel nam een voor sprong van 4-1. De zege leek binnen bereik, maar Connors sputterde nog even tegen. Zijn vechtlust bracht hem te rug tot 4-3. Verder liet Wi lander hem niet komen. De nummer twee van de wereld Mats Wilander tijdens zijn winnende partij in Key Biscayne. - FOTO AP A

de Stem | 1988 | | pagina 9