Piet Raas kampioen bandstoten Olympia speelt gelijk tegen De Waele SPORT TITELSTRI, DRIEDAAGS INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE Biljarttitel voor Jean-Paul de Kraker Nederlands kampioen Dikstra is sterkste DE STEM SPORT 2 DINSDAG 29 MAART 1988 Cornelissens samen met Swagemakers naar Polen HULST - De landelijke rij vereniging en pony club Hulst zorgt dit jaar voor stuntwerk. Voorzit ter Paul Burm, secretaris Harold Cornelissens en penningmeester Fons de Vetter hebben het aan gedurfd een driedaags internationaal concours hippique op poten te zetten op vrijdag 18, zater dag 19 en zondag 20 juni. Poolse springtop Van de Bos wint cross Moerbeke OESTEM SPORT 3 Titelstrijd jeugdbiljarten Clubkampioenschap JBH Hulst Robert van de Vin succesvol Zaal toernooi Van de Brande Bonte Hert wint toernooi Spelregelduel De Ruyter is sterkste in toernooi IZV egradatie Jansenius T14 Van onze biljartmedewerker KWADENDAMME - Piet Raas van de biljartvereni ging LBV uit Lewedorp is kampioen tweede klasse bandstoten van het district Walcheren/De Bevelanden geworden. Al voordat de slotpartij van start ging in café De Kroon in Kwaden- damme was Raas zeker van de titel. Toen Raas in de zesde ronde Jo Alleijn versloeg en Henk Quakkelaar, de trotse ongesla gen leider na vier ronden voor de tweede achtereenvolgende keer onderuit ging, deze keer tegen Rinus Hoondert, was de titel binnen voor Raas. Hij had een voorsprong van twee matchpunten op Quakkelaar en doordat zijn algemeen ge middelde aanzienlijk beter was kon hem vrijwel niets meer ge beuren. De slotpartij bij de organise rende vereniging OHGL was dan ook alleen maar belangrijk voor de statistiek. Dat bete kende niet dat beide finalisten niet graag wilden winnen. Er ontspon zich dan ook een span nende, maar bepaald geen sterke strijd. Pas na 28 beurten kon Quakkelaar de partij winst op zak steken met het kleine verschil van twee caramboles: 75-73. Dat was het dubbele aantal beurten van de kortste partij. Die kwam op naam van de be loftevolle Rianne Bruijnzeel. In de laatste ronde had zij tegen Nico de Winter slechts veertien beurten nodig om de 75 caram boles vol te maken. Eerder had zij ook al de hoogste serie ge maakt met 25 caramboles. Piet Raas ziet af van deelname aan het gewestelijke kampioen schap, dat van vrijdag 22 tot en met zondag 24 april in het Bra bantse Hoogerheide gehouden wordt. Zijn plaats worden in genomen door Henk Quakke laar van BV Goes. EINDSTAND 1. Piet Raas (Lewedorp) 10 match- punten, algemeen gemiddelde 3.15 en hoogste serie 23, 2. Henk Quak kelaar (Goes) 10-2.60-22, 3. Jo Al leijn (Vlissingen) 9-2.57-22,4. Rinus Hoondert (Ovezande) 7-3.25-19, 5. Eddy Ebert (Oost-Souburg) 7-2.88- 18, 6. Rianne Bruijnzeel (Krabben- dijke) 6-3.41-25, 7. Jan Rijk (Ove zande) 5-2.62-14, 8. Nico de Winter (Ovezande) 2-2.33-16. Russen en Polen naar Hulst Van onze sportredactie TERNEUZEN - In het Poolse Iwno, onder de rook van Poznan, zal van vrijdag 6 tot en met zondag 8 mei een groot internationaal concours hippique worden gehouden met deelname van ploegen uit Polen, Rusland, Oost-Duitsland, Zwe den, België, Tsjechoslo- wakijke, Hongarije, Koeweit en ook een Ne derlandse afvaardi ging- Nederland zal in Iwno worden vertegenwoor digd door Harold Corne lissens uit Kapellebrug met Amon en Eric Swage makers uit Hoogerheide met Valiant S. Een twee tal toppers dat vorig jaar debuteerde op internatio naal niveau in Iwno en nu een uitnodiging heeft ge kregen opnieuw aan te treden in dit ruitersport- geweld. Harold Cornelissens: „Ik heb er echt zin in. Vo rig jaar hebben we daar de sfeer kunnen proeven en het was een fantasti sche belevenis. Ik ben blij dat ik nu opnieuw de kans krijg. Misschien is het de laatste keer dat zoiets kan, dus die kans grijp ik met beide handen aan." Voor de secretaris van de landelijke rij vereni ging en ponyclub Hulst is er nog een prettige bij komstigheid aan zijn deelname in Polen. Cor nelissens: „We houden in juni zelf voor het eerst een driedaags internationaal concours hippique. Daar voor zijn ook Russen en Polen uitgenodigd. Die kunnen we in Iwno mooi ontmoeten en daar de puntjes nog eens op de i zetten." Door Ton Koomen Een ruitersportevenement van allure, waaraan behalve door de Nederlandse en Belgische top ook zal worden deelgenomen door beresterke equipes uit Polen en Rus land, de Baltische republiek Litouwen. Voorzitter Paul Burm uit Ka pellebrug: „Speciale attractie vormt de deelname van de Russische equipe. We hebben vorig jaar de ploeg uit Vilnius in Litouwen aan het werk kun nen zien tijdens een sterk bezet internationaal concours hippi que in het Poolse Iwno. Daar zijn de eerste contacten gelegd, toen we daar met een Zeeuwse ploeg present waren. Aanvan kelijk kregen we via Moskou een uitnodiging naar een vijf daags springspektakel in Li touwen te komen, maar dat volgde te snel op de trip naar Polen. We hebben toen wel ge zegd dat de Litouwers welkom waren in Hulst. En die uitnodi ging hebben we waarge maakt." Een hele opgave, want zon der de steun van de Russische ambassade in Den Haag is iets dergelijks onmogelijk. In een tijd van 'glasnost en perestroj ka' in Rusland blijkt er echter veel mogelijk. Secretaris Ha rold Cornelissens: „De Russi sche ambassade reageerde en thousiast. De uitnodiging werd meteen vertaald en naar Litou wen gestuurd met een positief advies. We kunnen er van overtuigd zijn dat de equipe uit Litouwen er een van formaat is. Er zijn zes ruiters en amazo nes uitgenodigd, een trainer, een chef d'equipe en een twee tal stalknechten. De mannen hebben een reis van zo'n 2400 kilometer voor de boeg, zowel heen als terug. Een geweldige onderneming. Ze zullen waar schijnlijk eerst in Polen in de omgeving van Poznan over nachten met de paarden en daarna nog een tussenstop ma ken en overnachten in West- Duitsland, voordat ze hier maandag 13 of dinsdag 14 juni in Hulst arriveren. De Russen zullen evenals de Polen bij gastgezinnen worden onderge bracht, dat is allemaal al gere geld. Onze leden hebben gewel dig positief gereageerd op ons initiatief." Ook de Polen zullen in Hulst present zijn. Penningmeester Fons de Vetter uit Heikant: „De uitnodiging is verstuurd via de Poolse ambassade en er is van die kant, door secretaris Wlodek Czajer, verzekerd dat het puikje van de Poolse springtop present zal zijn in Hulst. De Polen hebben al twee jaar achtereen furore gemaakt in Zeeuwsch-Vlaanderen tij dens internationale concoursen van de Ruitersportvereniging Axel en de landelijke rijvereni- ging en ponyclub De Vosse- reyers uit Absdale. Van Poolse zijde is nu verzekerd dat er 'vers bloed' komt, nieuwe ta lenten, die zich willen meten met de Belgische, Nederlandse en Russische top. Via de Stichting Nederlandse Hippische Sportbond is het rui tersportspektakel op de inter nationale kalender geplaatst. De Nederlandse Hippische Sportbond is verzocht de Belgi sche bond in te schakelen om zo ook de sterke Belgische toprui- ters en amazones naar Hulst te trekken en ook de Nederlandse Het actieve bestuur van de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst, dat het heeft aan gedurfd een driedaags internationaal concours hippique op poten te zetten. Staande van links naar rechts: penningmeester Fons de Vetter, Ingrid de Vetter, voorzitter Paul Burm, se cretaris Harold Cornelissens. Staande links Anneriet Burm en rechts Mary Cornelissens. - foto wim kooyman top, zodat de Litouwers en Po len op waardige tegenstand kunnen rekenen. Paul Burm: „Organisato risch hebben we nu onze han den vol. Op dit moment worden eventuele sponsors benaderd in Zeeuwsch-Vlaanderen, want zonder de steun van die spon sors is een evenement van dit kaliber absoluut niet te realise ren. We willen de zaken perfect aanpakken. Van de zijde van de Poolse en Russische ambas sade is al toegezegd met een zware deputatie in Hulst pre sent te zullen zijn en we zullen ook invitaties sturen naar Bel gische en Nederlandse diplo matieke kant. Het Hulsterse gemeentebestuur onder leiding van burgemeester Jacobs heeft al enthousiast gereageerd op ons initiatief en binnenkort vinden er besprekingen plaats over de officiële ontvangst in het Hulsterse stadhuis op zon dag 19 juni. Dat kan een groots gebeuren worden." Ook de televisie is benaderd voor dit paardesportspektakel. Het is namelijk de eerste keer dat er een officiële equipe uit Litouwen naar Nederland komt met topruiters en amazo nes en het gebeurt tenslotte niet alle dagen dat men in Zeeuwsch-Vlaanderen Russi sche, Poolse, Belgische en Ne derlandse springcracks aan het werk kan zien. De Poolse en Litouwse paar den en stalknechten zullen worden ondergebracht in ma nege Kosters in Magrette, van welke kant men weer alle be langeloze medewerking ver leent. De activiteiten zullen in de dagen voorafgaande aan het internationale concours hippi que in Hulst afwisselend plaatsvinden in manege Hei kant van Fons de Vetter (diner Van onze motorsportmedewerker MOERBEKE - Even verras send als hij ook vorig sei zoen enkele keren naar de eindzege greep, stak Her man van de Bos uit Koe wacht in de BLB-motor- cross in Moerbeke weer in topvorm. Op zijn favoriete circuit reed Van de Bos in de 500 cc-klasse nationalen naar een tweede plaats in de eerste manche. Hij stelde uiteindelijk de eind overwinning veilig door in zijn bekende ontspannen rijstijl naar de reekszege te rijden in de tweede manche. Met de paa- strofee voor de boeg, twee wed strijden die allebei op Neder lands terrein worden verreden (Axel en Westdorpe), staat Van de Bos voor deze BLB-klassie- ker meteen als favoriet aange schreven. UITSLAGEN Junioren 125 cc: 1. Jimmy Ver- burgh (Zelzate), 2. Gianni de Jonghe (Sluiskil), 3. Gino van der Wiele (Hulst), 4. Patrick Piessens (St.-Jansteen). 250 cc: 1. Luc Ramon (België), 6. Dominique de Rechter (Hulst). 500 cc: 1. Mare Paridaens (België). Senioren 125 cc: 1.' Luc van Clap- dorp (België), 2. Martien Jansen (Sluiskil), 3. Martin van Soest (Bos- schenhoofd), 6. Gerton Traa (West dorpe). Nationalen 250 cc: 1. Marinus Va- lentijn (Rucphen), 6. Jean Pierre de Bleyser (Heikant), 10. Ronald Doens (Biervliet). 500 cc: 1. Herman van de Bos (Koe wacht), 7. Sam Jansen (Sluiskil). Internationalen 250 cc: 1. Brik Schelfaut (België), 12. Johan Scheele (Zaamslag). 500 cc: 1. Pierre Schroyen (België). Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - In de derde klasse dames van de hoc- keycompetitie speelde Olympia verdienstelijk ge lijk tegen De Waele. Goes kon het niet bolwerken te gen Vlissingen en verloor ruim. Een nederlaag was er eveneens voor Rapide, dat nipt en onverdiend verloor van AMHC'65. Bij de heren was er onverwacht een grote nederlaag voor Olym pia. Ook verlies voor Rapi de, dat in Hoekse Waard zijn meerdere moest erken nen. Goes was vrij. Derde klasse dames: OLYM- PIA-DE WAELE 0-0 - Een wedstrijd met weinig hoogte punten. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Er was veel middenveldspel en er kwamen weinig open kansen. De weinige mogelijkheden die er waren werden niet goed ver werkt, waardoor het een te rechte 0-0-eindstand werd. VLISSINGEN-GOES 3-0 - Vlissingen was op alle fronten sterker en behaalde een regel matige en verdiende zege. Vlak voor rust werd het dan einde lijk 1-0 uit een strafpush. Daarvoor had Vlissingen al riante mogelijkheden laten lig gen. In de tweede helft werd het via een velddoelpunt 2-0 en in de slotfase werd vanuit een strafpush de 3-0-eindstand vastgelegd. Goes kwam in het stuk niet voor en kon geen vuist maken. AMHC65-RAPIDE 2-1 - In een gelijk opgaand duel verloor Rapide nipt en onverdiend. Na ruim een kwartier spelen werd het 1-0, maar via Margriet Smid kwam Rapide na een half uur op gelijke hoogte. Na de veldwisseling gaven beide Spelmoment uit de hockeywedstrijd in de derde klasse dames tussen Olympia en ue Waele. Een Olympia-middenveldster onderbreekt de aanvalsopbouw van De Waele. - fotowim kooyman ploegen elkaar weinig toe. AMHC'65 was echter de geluk kigste ploeg door drie minuten voor tijd een dubieus doelpunt te scoren, waardoor de eind stand op 2-1 kwam. Derde klasse heren: DEN DUNC-OLYMPIA 4-1 - Een pak slaag voor een zwak voor de dag komend Olympia. Vlot was het 1-0. Olympia pro beerde het wel, maar kon geen vuist maken. Direct na de her vatting scoorde Den Dunc 2-0. Even leek het nog spannend te worden toen Robert van He- meet 2-1 scoorde. Olympia ging toen te aanvallend spelen en daarvan profiteerde Den Dunc via een snelle uitval. Het werd zelfs nog 4-1 in de slotfase. Den Dunc scoorde uit een strafcor- ner de vierde treffer. Een ge voelig verlies voor Olympia. HOEKSE WAARD-RAPIDE 2- 1 - In de eerste helft was Hoekse Waard veel sterker en bakte Rapide er niets van. Te recht nam Hoekse Waard voor rust een 2-0-voorsprong. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Rapide speelde agressiever en kwam na tien minuten op 2-1 via Rob Kisten maker. Halverwege werd er een treffer van Rapide afge keurd. Peter Bouman liet nog een ideale scoringskans liggen door voor open doel te missen. Hoekse Waard hield de voor sprong vast met kunst- en vliegwerk en Rapide leed een onnodige nederlaag. UITSLAGEN HEREN Derde klasse: Pelikaan-Prinsen beek 3-0, Den Dunc-Olympia 4-1, Hoekse Waard-Rapide 2-1, Tete- ringen-Goirle 1-0. Vierde klasse: Oudenbosch-Mid delburg 2-1, Barendrecht-Vlissin- gen 1-2. DAMES Derde klasse: Vlissingen-Goes 3-0, Pelikaan-Aeolus 0-2, AMHC'65- Rapide 2-1, Olympia-De Waele 0-0, Tempo'34-Middelburg 3-0. KOEWACHT - De Koe- wacht-jeugd, van de F-pu- pillen tot en met de A-ju- nioren, dus alle categorieën, HULST-De jeugdbiljartvereniging Hulst (JBH) houdtzaJbr?ngt beZ?el! aa" df dag 9 en zondag 10 april het kampioenschap van voetDai, Vlaanderen voor de jeugd in handicapvorm. £-"°lQnri Dn 9 a en Voor deze eindstrijd, die dagelijks om 10.00 uur in 't Hou J i NIEUWSOVERZICHT kwartier begint, hebben zich de volgende deelnemers van ji lende jongens en meisjes, /.nninn4ni. Ti7;n:„J A IJT-IT1 J JaE begeleid door zo'n 45 leiders en ouders, te gast in het En- geplaatst: William Brand, Alexander Paelinck, Jean-Pje, Vermeulen en Johnny van Helsland. Voor JBT uit Ternes komen Marco de Leyzer, Eddy Pardon, Adri Taalman en Guj uL'ice plaatsje Saint-Mary's van Geirland in actie. De finalepartij wordt zondag om uur gehouden. voor officials, genodigden, sponsors en vertegenwoordi gers van de diverse ambassa des op zondag na de officiële ontvangst in het 'Hulsterse stadhuis) en manege Kosters (oefenconcours indoor). Harold Cornelissens: „Alle details moeten nog worden in gevuld, maar de hoofdlijnen staan vast. Belangrijkste op dit moment is dat we weten dat er Polen en Russen zullen komen, die op geweldige tegenstand van Nederlandse en Belgische toppers kunnen rekenen. Ik hoop echt dat het Zeeuws- Vlaamse bedrijfsleven ons niet in de steek zal laten. Maar, daar heb ik alle vertrouwen in. Het betekent toch een geweldig stuk promotion voor Hulst, voor Zeeuwsch-Vlaanderen, nee, eigenlijk voor heel Zee land. En ik verwacht dat men daar graag op zal willen inha ken." HULST - De jeugdbiljartvereniging JBH uit Hulst hield, clubkampioenschap. De titelstrijd werd gespeeld in handicj vorm. EINDSTAND 1. William Brand 14 matchpunten, algemeen gemiddelde 2.15,2 trick Verstiggel 10-3.64, 3. Alexander Paelinck 8-0.73, 4. Jean-Pj. Vermeulen 7-1.03,5. Johnny van Helsland 6-1.07,6. Tisa Mortier 5j 7. Bianca Bleyenberg 4-0.49,8. Fabina de Beijn 2-0.61. BREDA - De pas 18-jarige Robert van de Vin uit Budel-Sch) heeft zondag de Omloop van de Baronie, een klassieker amateurs, gewonnen. Na een slijtageslag over 196 kilometer sprintte hij sneller 4 Arthur Theus en Stefan Rakers. Van de Vin, eerstejaars am teur, onderscheidde zich onlangs reeds met de derde plaats Keulen-Frechen-Keulen. Uitslag: 1. Van de Vin (Budel-Schoot) 196 kilometer in 4.49.21,2. Th» (Bergeijk) z.t., 3. Rakers (Rijen) z.t., 4. Van Dongen (Dongen) op Ou Bol (Hoeven) op 0.19, 6. Teuben (Heerenveen) z.t., 7. Theo Akker-., (Nieuw-Vossemeer) op 0.35,8. Moorman (Amsterdam) z.t., 9. Broui (Teteringen) z.t., 10. Dekker (Langelo) z.t. HULST - In sporthal Den Dullaert te Hulst wordt zaterdag april het vijfde Joop van de Brande-zaalvoetbaltoernooi houden. De organisatie is in handen van FC 't Kiekenskot. De deelnemende teams aan dit zaalvoetbaltoernooi zijn; Sport uit St.-Jansteen, de Portugese ploeg Portugaises de Mi sy The Movies, De Smickel, Het Bonte Hert, Klaus/Biesbroet Disco Love en de organiserende vereniging 't Kiekenskot. De eerste wedstrijd begint om 18.00 uur. De finale wordt» streeks 22.30 uur afgewerkt. HULST - Het zaalvoetbalteam van Het Bonte Hert is winna; geworden van het zaalvoetbaltoernooi van Steyl Modes Hulst. In Hulst traden vijf teams in het strijdperk. Het Bonte Herte Credit Lyonnais behaalden hetzelfde aantal punten. In de» derlinge confrontatie won trouwens Credit Lyonnais met ft Bonte Hert maakte het verschil goed doordat de voornaams tegenstander tegen De Kroon en de Hulsterse brandweerpl» niet verder kwam dan een gelijk spel. Eindstand: 1. Bonte Hert, 2. Credit Lyonnais, 3. FC De Kroon, 4 sterse brandweer, 5. Steyl Modes. Van onze biljartmedewerker HOEK - De titelstrijd biljarten van Hoek heeft een pioen met naam gekregen. Het was de jeugdige en talent volle Jean-Paul de Kraker die deze titel voor zich opeiste In de slotpartij besliste hij het 'familie-onderonsje' zijn vader Bram op indrukwekkende wijze in zijn voor deel. De titel had al binnen kunnen zijn voordat de slotpartij in ca fé De Molenhoek van start ging. Als Jean-Paul de Kraker de partij tegen hekkesluiter Nico Kalden in zijn voordeel had beslist zou de finalepartij geen betekenis meer hebben gehad, want dan was hij al kampioen door een veel beter algemeen gemiddelde dan Bram de Kraker. Uitgerekend de enige winstpartij die Nico Kalden boekte was tegen Jean- Paul de Kraker en daarme bleef de spanning in het kam pioenschap. Die spanning duurde slechts tot de finalepartij, want daarin liet Jean-Paul de Kraker zijn vader kansloos. Na een matige start (5 caramboles in 4 beur ten) haalde hij in de vijfde beurt geweldig uit door een se rie van 390 caramboles te sco ren en daarmee de partij uit maken. Bram de Kraker kwaï in dat geweld slechts tot 14» ramboles. Het was overigei niet de kortste partij van 4 door de biljartvereniging Molenhoek gehouden k pioenschap. Eerder maakte: jeugdige biljarter een part van 395 caramboles in slecht vier beurten uit. Dit kampioe» schap, dat men in de toekom uit wil breiden in samenwe king met andere kernen van gemeente Terneuzen, mol zich verheugen in een redelijl HULST belangstelling. EINDSTAND 1. Jean-Paul de Kraker (De Mole hoek) 8 matchpunten, algem gemiddelde 45.09, hoogste serie! 2. Bram de Kraker (De Molen1' 8-11.20-121, 3. Henk Ekk< (DOS) 5-3.01-11, 4. Benji Klaassen (De Molenhoek) 4-l.W 5. Piet Dieleman (De Molenhoek! 2.16-9, 6. Nico Kalden (DOS) 2-1 13. je JViU.C. algen* serie» van jlenlw Ikke!» Van onze biljartmedewerker SLUIS - René Dikstra uit Den Haag en regerend snoot erkampioen van Nederland, heeft het sterk bezette to nooi gewonnen dat de nog jonge snookerclub De Slu; Haven in de gelijknamige lokaliteit hield. In de fin had Dikstra geen kind aan Luc Hofmans uit Brugge won met overtuigende 5-0-cijfers. Dat betekende een korte eind strijd, want Hofmans kon niet tegenscoren in deze slotpartij, die over 'the best of nine' be twist werd. In feite ondervond de Nederlandse kampioen slechts één keer tegenstand van betekenis. Dat was in de halve finale toen hij de Engelse semi- professional Pat Horne ont moette. Toen moesten alle sets van 'the best of seven' aange sproken worden om een win naar aan te kunnen wijzen. Met 4-3 bleef Dikstra aan de positieve kant van de score. Heel wat gemakkelijker ver liep het voor hem in de kwart finale. Toen won hij met 3-0 van Dirk van Steelandt in een wedstrijd over 'the best of five'. In het uit 99 spelers be staande deelnemersveld was er ook een incidenteel succesje voor leden van de organise rende vereniging. Zo drongen Arie en Rudie Vermeulen en Mark van Landschoot uit Sluis en Ross Sartain uit Retranche- ment door tot de zestiende fi nale. Dat hield in dat ze drie ronden overleefden in dit snookergeweld, dat een sterke bezetting had. Alleen het streefaantal van 120 deel: mers werd niet bereikt. Dal geen belemmering voor dei ganisatie om door te gaan binnen enkele maanden sta een toernooi voor koppels het programma. Een exacte 4 turn moet nog vastgesteld w' den. UITSLAGEN Kwartfinale: James Gillespie-' Home 1-3, Luc Hofmans-Paf Trio 3-1, René Dikstra-Dirk Steelandt 3-0, Pascal van der paillie-Eric Mortier 3-0. Halve finale: Pat Horne-W Dikstra 3-4, Luc Hofmans- Mortier 4-0. Finale: René Dikstra-Luc mans 5-0. eindstri EINDHOVEN - De afvaar: ging van de scheidsrechte: vereniging Zeeuwsch-Vtö deren kwam in de eini van district Zuid 1 te Eindh ven als 9e uit de bus. Het t Lucien Rammeloo, Theo Smet en Paul Vink totalised1 onder coaching van Alle Brug 268 punten. Wii®»1 werd het Bredase team (385 de 420 punten). Engeland. Op 2, 3 en 4 april jijn zo'n negentig voetbal gay. Een vrij uniek gebeu- ren, omdat alle jeugdleden van een vereniging bij deze trip betrokken zijn. Twee jaar terug kreeg deze reis vaag gestalte. We willen ook wel eens naar iet buitenland!" stelde de Koe- Morr Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het team van De Ruyter uit Hulst heeft het zaal voetbaltoernooi van IZV gewonnen. Die ploeg toonde zich ver uit de sterkste en moest in zeven wedstrijden slechts één punt inleve ren. Dat gebeurde tegen het eerste team van de orga niserende vereniging. In de vierde ronde van dit toernooi, dat in de sport hal De Vlaanderen te Sas van Gent gehouden werd, eindigde het duel De Ruy- ter-IZV 1 in 1-1. Daarvoor en daarna wist De Ruyter al zijn wedstrijden in winst om te zetten, terwijl IZV 1 één keer in de fout ging en daardoor de ach terstand op de toernooi- winnaar naar drie punten zag oplopen. De sportivi- teitsprijs was voor het team van Dow uit het Bel gische Tessenderloo. eindstand 1. De Ruyter (Hulst), 2. IZV 1 (Kloosterzande), 3. B&G 1 (Budel), 4. B&G 2, 5. IZV 2, 0. Dow (Tessenderloo), 7. De Zwaan (Oostburg), 8. IZV 3. ran onze tennismedewerker - Een 4-4-gelijk spel bleek niet genoeg voor Jansenius om zich te kun- en handhaven in poule Al de Hulsterse bedrijfs- tenniscompetitie. Het ene achterstand dat het am had op Melchers werd ïiermee niet goed gemaakt. )untje 'hom U. Een sleutelduel in deze wed- trijd was de mixed-partij. Jhantal Baecke en Julien Bral 'leven net voldoende voor op 'et duo Mirielle Antheunis/ leggie Lambert: 8-5. In de en kelspelen waren de punten ge- ijk over de teams verdeeld via ■eges van Esmeralda Verhae- tof! ;en en Evert van Kampen, ter- Wjl in het herendubbel de fina 7inst met 10-8 naar de combi- latie Van Kampen/Lambert ïng. Neckermann 1 promo- 'eert naar poule Al, terwijl De ■etter van plaats wisselt met e kampioen van poule B, De older. Ine Fassaert en Huvial tin de degradanten uit poule uitslagen play-offs ^leA?=DeB°y-Ei- eemaes 3-5, tS*1 Vaart-Zaman Sport 2-6, eichers-Jansenius 4-4. uie A2: Neckermann 1-Delforge i!' ieunesse-Dow 8-0, Fysio Ten- is-De Letter 6-2. tee b: Peer van de Walle-De n~r?er 2-5, Dankaart/Hoefeijzers- «na 4-4, El. van de Walle-Kre- ®~2, Schelde Lin-Ine Fas- 6r?' Neckermann 2-Huvial 3- acheldelist-Luctor 4-4. eindstanden KJ?'Ai; 1. De Boy 61 punten, 2. El. 3" Zaman Sport 51, 4. S?Yaart 48, 5. Melchers 26, 6. tesenius 25. is- 'oule 'ilder IS® A2; 1. Neckermann 1 59, 2. i T ÏBe 55, 3. Jeunesse 53, 4. Dow *ysio Tennis 38, 6. De Letter oule ink 'm 5e Vilder 76-2- Krediet- ictoe L „Peer van de Walle 54, 4. tea li8-. 5- El. van de Walle 47, 6. ann oY,?c'lelde Lin 44, 8. Necker- i 1(1 c Dankaart/Hoefeijzers Inef? e deHst 27, 11. Huvial 31, tee Fassaert 23 punten.

de Stem | 1988 | | pagina 10