Oostburg doet goede zaken HONTENISSE VERZUIMT TE SCOREN IN HULST IJzendijke vergeet te scoren Terneuzen komt tot gelijk spel TOEGIFT DEBAT OM Krappe zege Patrijzen Merijntje DE STEM SPORT 8 MAANDAG 28 MAART 1988 EERSTE KLAS AFDELING ZONDAGVOETBAL in HULST - In een aantrekkelijk duel heeft HW'24 zijn kansen op het kampioenschap weten te be houden. Deze keer moest Hontenisse eraan gelo ven. De ploeg van trainer Paul Kouijzer werd met 4-1 verslagen. Harder DOELMAN MARC ARENS HOUDT VOGELWAARDE OVEREIND Orakel Opbod Pop-poll Uniek voor 100 piek Waar is Sandra Begijn? Hard UITGESPROKEN DEN HAAG - Het kabii moeten inbinden nu he 'paaspakket' de Tweede I meerderheden tegenove: T1 Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klas afdeling van het zon dagvoetbal was een inhaal programma ingelast. Graauw blijft in de problemen na de 3-1-nederlaag in Oost burg en laatstgenoemde ploeg nestelt zich vaster in de subtop. Dat geldt ook voor Zeeland Sport, dat met 2-1 van Robur won. Domburg liep een puntje weg bij de concurrentie na het 1-1-gebjke spel tegen Jong Ambon en Schoondijke en Kwadendamme blijven stevige middenmoters na het onder linge O-O-resultaat. OOSTBURG-GRAAUW 3-1 - Oostburg kwam wat gelukkig op voorsprong toen en verdedi- gingsfout bij Graauw doort Bert Wille werd afgestraft. Met een fraai afstandsschot ver ruimde Boudewijn Corijn de marge, voordat een sterker Oostburg naar twee goals voorsprong uitliep, maar twin tig minuten na de pauze kreeg Graauw aansluiting door een treffer van Eric Mahu. Dat was in een periode dat Graauw sterker was. Het was Boude wijn Corijn die aan alle illusies van de bezoekers een einde maakte door na een solo 3-1 te scoren. SCHOONDIJKE-KWADEN - DAMME 0-0 - Een matige wedstrijd met een terechte uit slag. De ploegen ontliepen elk aar nauwelijks in kracht en de spaarzame kansen die beide teams kregen bleven onverzil- verd. De stormachtige wind had invloed op het niveau van de wedstrijd. JONG AMBON-DOMBURG1- 1 - Een erg voorzichtige wed strijd. Domburg kwam voor minimaal een punt en Jong Ambon wilde niet teveel risi co's nemen en uitsluiten tegen een dodelijke counter aan te lo pen. Acht minuten voor tijd leek Jong Ambon alsnog de winst naar zich toe te trekken via een doelpunt van Izaak Re gatta. Die verwachting duurde slechts kort, want een minuut later was het 1-1 door Co Adriaanse. Beide ploegen toonde zich tevreden en speel den de wedstrijd zonder veel risico's uit. ZEELAND SPORT-ROBU ,- 1 - Al na vijf minuten sto jn de bezoekers op voorsprong via een fraaie kopbal van Ad Tel lier. De thuisploeg drong daarna aan en kwam na een half uur op gelijke hoogte uit een strafschop van Leon van Luijk. Nog voor rust werd het 2-1 via Marco Kein. Na de pauze was Robur, met het windvoordeel sterker en schoot tegen de lat. Zeeland Sport zag via uitvallen tot twee keer toe het houtwerk een treffer in de weg staan. OP MAANDAG Ruime zege voor HVV724 Door Sj aak Begij n De confrontatie tussen beide ploegen uit het 'Land van Hulst' was, gezien de belangen die op het spel stonden, op voorhand al bestempeld als een topper in de vierde klasse H. HW'24 moest zijn toppositie zien te handhaven en kon zich in de thuiswedstrijd geen puntenverlies ver oorloven. Hontenisse, na de winst vorige week op Temeuzen weer op de voorlaatste plaats, was er veel aan gelegen een punt uit de strijd over te houden. Kortom, alle ingrediënten voor een knetterend voetbalspektakel waren aanwezig. Dat het ge zien de bovengenoemde rede nen geen hoogstaand voetbal werd, kon iedereen wel begrij pen. HW'24 moest Arno Zwe- gers, Carlo de Deckere, Luc Cleyman en Carlo Blommaert missen. De thuisploeg begon zenuw achtig, maar kreeg al na vijf minuten een opgelegde kans. Giovanni Verbraeken kopte over. Hontenisse liet zch echter niet van de wijs brengen en probeerde vooral over rechts openingen te scheppen via Sjef Pauwels. Na een kwartier kwam HW'24 dan toch op voorsprong. Theo Gijsel rondde een goede voorzet van Angelo Verbraeken bekwaam af. Voor de thuisploeg was het ijs gebroken. Vanaf dit moment vlotten de combinaties beter en wist men elkaar goed te vin den. Tien minuten later was het al weer gelijk. Hontenisse zette een aanval op over reahts, die abrupt werd afgebroken. Theo Roels bemoeide zich met de vrije trap en gaf de bal afge meten op het hoofd van voor stopper Peter de Block, die geen fout maakte. Deze snelle tegentreffer kwam de wed strijd alleen maar ten goede. Hontenisse geloofde er weer in en bouwde zelfs een licht veld- overwicht op. De wedstrijd werd harder en de spelers spaarden eikaars le dematen niet. Slachtoffer van het harde spel werd Nelis Vis ser. Hij moest vervangen wor den door Dennis d'Olieslager. Achteraf gezien een verster king. Het spel van HW'24 was dan wel beter verzorgd, Honte nisse kon betere kansen schep pen. Het vizier van de bezoe kers stond echter niet op scherp. In de tweede helft starte Hontenisse sterk, hetgeen re sulteerde in een goede aanval op links, opgezet door de ra zendsnelle Harry Kint. De voorzet werd door Erick van Goethem maar net naast ge kopt. Het was voor Hontenisse een ideale kans om op voor sprong te komen. Trainer Ri- nus Zegers van HW'24 zag de onweersbui schijnbaar al han gen en zette zijn ploeg aan tot meer agressie. Terecht dat de trainer zich kwaad maakte, want nog geen minuut later kreeg Hontenisse opnieuw een opgelegde kans die tot opluch ting van de HW'24-aanhang verloren ging. HW'24 was een gewaar schuwde ploeg. Vooral Harry Kint bezorgde de gastheren de nodige zorgen. Deze spits was de gehele wedstrijd bijna niet te stoppen. In de zestigste mi nuut kwam HW'24 tegen de verhouding in op voorsprong. Van zeker 25 meter knalde Dennis d'Olieslager onhoud baar in de bovenhoek. Vijf mi nuten later liet Jan Leendertse 3-1 aantekenen. HW'24 voet balde met deze voorsprong op zak een stuk gemakkelijker. Op een gegeven moment zelfs te gemakkelijk, want Hontenisse kreeg opnieuw kansen. Jam mer genoeg voor de bezoekers wilde de bal niet in het vijan delijke doel. Het had de wedstrijd een be langrijke wending kunnen ge ven. Hontenisse moest risiso's nemen, waardoor HW'24 voorin veel ruimte kreeg. Den nis d'Olieslager maakte hier dankbaar gebruik van en tilde de stand naar 4-1. De wedstrijd was gespeeld. Hontenisse drong nog wel aan, maar het haalde niets meer uit. HW'24 blijft door deze overwinning een van de belangrijkste titelkandida ten. Gezien het spelersmate riaal dat de ploeg herbergt, is het te hopen dat het dit seizoen op promotie naar de derde klasse uitdraait. Door Rinus Verkerkmoes VOGELWAARDE - Doel punten beslissen de wed strijd. Krijg je veel kansen en benut je ze niet, dan kan er niet gewonnen worden. Deze les gaf en kreeg IJzendijke in het duel met Vogelwaarde. Een gastheer die niet kon imponeren. Met de 0-0- eindstand was iedereen dan ook 'tevreden'. Tevreden met het punt, maar verre van gelukkig waren beide coaches. IJzendijke- trainer Cor van de Velde noemde de beloning: „Nog te veel." Zijn collega Walter van Duysse zei: „Het is een puntje en dat is meegenomen." Uit bovenstaande is tevens op te maken dat het duel Vogel- waarde-IJzendijke niet voor de schoonheidsprijs in aan merking kwam, want daar voor is een treffen tussen twee aan elkaar gewaagde teams nodig. In dit geval dicteerde IJ zendijke de eerste helft via gedegen opbouwend voetbal vanuit de achterste linie. Dat het toch niet op voorsprong kwam, lag voor een fiks deel aan Vogelwaarde-doelman Marc Arens, die samen met verdediger Peter Collet het beste deel in de thuisploeg vormde. Voor een ander deel lag het uitblijven van een IJ- zendijke-doelpunt aan het af wezig zijn van een daadwer kelijk afronden. Inzetten dus als beslising en niet, zoals nu het geval was, door kopballen of schoten richting doel los te laten. Zodoende kon Arens steeds net op tijd ingrijpen bij kop ballen van Franky Neve, in zetten van dezelfde speler, een kopbal van Erick van Poucke. Kansen die alleen in de eerste twintig minuten van het duel vielen. Tevens een uiting van het krachtsver schil dat er op dat moment was. Vogelwaarde kon in die periode niets anders doen dan achter de feiten aanlopen, omdat IJzendijke het spel volledig domineerde. Slechts één keer in de eerste helft moest IJzendijke-doelman Fred de Krijger echt in actie komen. Het schot dat Guido Gelderland toen op zijn veste w -- Spelmoment uit de wedstrijd Vogelwaarde-IJzendijke. Een aanvaller van Vogelwaarde maakt het een IJzendij- ke-verdediger moeilijk de bal weg te werken. - FOTO WIM KOOYMAN. losliet, noopte hem tot een fikse duik. Helaas vor Gel derland zoefde zijn knal langs de verkeerde kant van de paal. „IJzendijke gaat het moei lijk krijgen in de tweede helft. Het mist teveel kansen en dat kan het best eens noodlottig worden," was het orakel dat Vogelwaarde-nes tor Bert van der Meyden uit sprak. Dat deze voetbalken ner het bij het rechte eind had, bleek in het opvoeren van de tweede acte. Een ter mijn waarin IJzendijke min der verzorgd ging spelen en waarin de thuisclub moed putte uit het feit dat het zelf pressie kon uitoefenen op het IJzendijke-doel. Aanvallende daden die echter slechts enkele hoek schoppen opleverden. En dat was gezien de eerste helft al een fikse verbetering. Zelfs het schot dat middenvelder Mariman afvuurde op doel man De Krijger werd als een 'pepmiddel' ervaren. Kort ge zegd, Vogelwaarde groeide in de wedstrijd. Dit fenomeen leek bijna in duigen te vallen toen Roland Boeye na een half uur spelen in de tweede helft een voorzet losliet die door Van Poucke tegen de paal werd geknald. Alles wat Vogelwaarde was kneep toen de handen dicht om deze kort daarna te gebruiken om het erbarmen te uiten toen Luc Dophemont een goede kans op de zege om zeep hielp door hoog over te knallen. Met dit als laatste wapenfeit moest men genoe gen nemen met een eindstand van 0-0, in het duel waarin IJzendijke het beste spel ver toonde, maar waarin het mank ging aan een vuist ma ken in en rond de zestienme terlijn. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de vierde klasse G kwam Patrijzen na een riante 3-0-voorsprong in de wedstrijd tegen SC Kruis land in de slotfase nog in moeilijkehden, maar won uitein delijk toch nog met 3-2. Walcheren hield koploper Steen bergen knap op 2-2. PATRIJZEN-SC KRUISLAND 3-2 - Voor rust een sterker Patrij zen. Rode lantaarndrager SC Kruisland heeft de hoop op het be houd van het vierdeklasserschap al opgegeven en speelde mat. Halverwege de eerste helft keek het tegen een 2-0-achterstand aan. Beide doelpunten kwamen op naam van Hans Westdorp. Pa trijzen kreeg hierna volop kansen de score verder uit te bouwen, maar slaagde daarin niet. Uit een vrije trap maakte na een kwar tier in de tweede helft Peter van Bremen er 3-0 van. Patrijzen drong toen niet meer aan. Na een half uur slaagde De Bont er in tegen te scoren en vijf minuten voor tijd werd het zelfs nog 3-2 door Van Heeren. WALCHEREN-STEENBERGEN 2-2 - In de eerste helft een ster ker Steenbergen. Met veel kunst- en vliegwerk slaagde Walche ren er in de score tot 0-1 te beperken. Een treffer van Van Hoeij- donk halverwege de eerste helft, nadat dezelfde speler daarvoor al een strafschop had gemist. In de tweede helft een herboren Walcheren, dat gelijke tred kon houden met Steenbergen. Na ruim een kwartier werd het door Noes Lekatompessy 1-1. Kort daarop maakte voorstopper Aart Groenendijk hands in het Wal- cherse strafschopgebied. Deze keer schoot Van Hoeijdonk van elf meter wel raak. In een alles-of-niets-offensief van Walcheren liet Noes Lekatompessy in de slotfase de gelijkmaker aantekenen. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de vierde klasse H verloor STEEN voor eigen publiek met 5-1 van Hoofdplaat en daardoor de aansluiting met de kop groep. Datzelfde geldt voor Koewacht, dat met 2-1 zijn meerdere moest erkennen in Philippine. Lijstaanvoerder RCS won het streekduel van Noormannen met 2-0. HW'24 zorgde er voor niet achterop te raken en stuurde buurman Hontenisse met een 4-1-nederlaag naar huis. Vogelwaarde-IJzendijke bleef 0-0 en Terneuzen ver zuimde in de wedstrijd tegen Lewedorpse Boys kort voor tijd de volle winst te grijpen door het missen van een penalty en het bleef 1-1. TERNEUZEN-LEWEDORPSE BOYS 1-1 - De bezoekers kwa men al vroeg in de wedstrijd op voorsprong door André Krij ger. Terneuzen kreeg in deze periode weinig kansen, al miste Frits Meijer nog een keer al leen voor doelman Erby van Belzen staande. Na de hervat ting was Terneuzen de betere ploeg. Rinus Kolijn scoorde na een kwartier de gelijkmaker. Lewedorpse Boys moest in de verdediging, maar hield stand, zij het dat het af en toe aan de noodrem moest trekken. Zo ook toen kort voor tijd Franz van der Pijl in het beruchte gebied werd vastgehouden. De terecht toegekende strafschop werd door Jan Willem Leunis te zacht ingeschoten en door de Lewedorpse Boys-goalie ge stopt. RCS-NOORMANNEN 2-0 - RCS kwam sterk uit de start blokken. Jean Pierre van Lies hout leek al na tien minuten te gaan scoren, maar het schot werd op fraaie wijze gekeerd door doelman Eddy Termaten. Halverwege de eerste helft moest hij toch zwichten na een lob van Eddy Wallaart. Na deze treffer zakte het spelbeeld zienderogen. Er kwamen wei nig kansen met veel midden- velsdpel en lange trappen. De tweede helft begon met een overwicht van Noormannen. Het offensief van de hekkeslui- ter leverde echter niets op. Na een half uur werd het bijna 2-0. Kees Westerweele mocht alleen op doel afgaan, maar opnieuw redde Termaten op fraaie wij ze. Vijf minuten voor tijd ging Ron van Rosevelt op de solo toer en zijn schuiver trof wel doel. WIE BIEDT er meer. Deze slogan hadden de spelers i De Sterre zeker kunnen hanteren. In het belangrijke duëj tegen Super Roosendaal, de concurrent van het Vlfe. singse EWC, stond er heel wat op het spel. Niet alleen tfe drie winstpunten natuurlijk, maar voor de wedstrijd werd er al een krat pils per wedstrijdpunt aangebodei Gedurende de wedstrijd groeide dit door tot drie kratjes per punt. Het mocht helaas niet baten. De Sterre kon ie Roosendalers niet van de zege en de punten afhouden ij de EWC-gelederen kon men zodoende de biervoorraai1 op peil houden voor over enkele weken als EWC wellicht echt kampioen wordt „Super Roosendaal heeft De Sterre wel van een alcohol-probleem afgeholpen," aldus trai ner-coach Arjen Leyte van de Zuiddorpse ploeg na afloop van de wedstrijd, waarin door De Sterre niet al te l werd gespeeld. Spelmoment uit de wedstrijd HW24-Hontenisse. De doelman van HW24 maakt een aanval van Hontenisse onschadelijk. FOTO WIM KOOYMAN. HET Vlaamse weekblad HUMO houdt ieder jaar een 'Pop-poll' onder de lezers, waarin de beste film, de beste zanger, de man van het jaar, de vrouw van het jaar, de lui van het jaar en nog veel meer van dat soort interessante dingen gekozen worden. De Nederlanders hebben het niet slecht ge daan in de Pop-poll van '87, waarvan de uitslag afgelo pen woensdag bekend werd gemaakt. Vraag niet hoe het kan, maar Veronica is vol gens de progressieve Vla mingen met grote voor sprong het populairste TV- station, Adriaan van Dis de populairste (buitenlandse) TV-figuur en RUR het beste (buitenlandse) TV-pro- gramma. Ook de Nederlandse sport lieden komen redelijk uit de bus. Wat denkt U van de oefenmeester van FC Ant werp, sir Georg Kessler, achtste op de ranglijst van man van het jaar! Kessler weet coryfeeën als'Gorbats- jov (1), Happart (2), Urbanus (3) en Reagan (5) voor zich, maar laat premier Martens (9) en paus Johannes-Paulus II (41) ver achter zich! Ook van de pupil van Kess ler, Frans van Rooy, is de transferwaarde ongetwij feld aanzienlijk toegenomen dank zij een ereplaats in het klassement van beste sport- figuur van 1987. Van Rooy behaalde een zesde plaats, achter ondermeer de ver wachte winnaar Stephen Roche, Ingrid Berghmans (2) en Ben Johnson (3), maar vóór de door Ajax begeerde Bruggeling Mare Degrijse (7), Ivan Lendl (10) én, jawel, Jean-Marie Pfaff, die van wege zijn teleurstellende negende plaats wel nooit meer een interview aan HUMO zal toestaan. 'UNIEK VOOR 100 piek'. Deze slogan prijkt op de voorpagina van het presen tatienummer van de 'Club van 100', in het leven geroe pen wegens het ontbreken van een hoofdsponsor voor de Zeeuwse tennisteams. Het blad maakt er vervol gens melding van dat dit een onafhankelijke groep is van 100 personen, of instanties, die elk honderd gulden per persoon storten in een fonds. Het lidmaatschap biedt on der andere het voordeel men gratis toegang heeft» de tennisparken van de f trokken verenigingen de teams spelen. Niet dui$ lijk is geworden of er j toegangsprijs moet worl betaald indien men i TIJDENS DE presenfe'J van de Zeeuwse tennist vrijdagavond in Goes er bij monde van ex-V» zitter van TSI, de heer Vis de vraag gesteld waa Sandra Begijn geen deelt maakt van de Zeeun teams. „Zij is toch de i ste van Zeeland," luidde; begrijpelijke vraag. Felius beaamde dit voir dig. „Het is een voorbeeld om welke de competitie-combinatiej opgericht, namelijk om 1 vertrek van spelers in t toekomst te voorkon antwoordde hij. Sandra! gijn speelt namelijk in j Belgische competitie, heer Vleer was tevreden: het antwoord. Felius vo daar nog aan toe, principe alleen spelers' bij de CCZ betrokken enigingen in de combi: kunnen spelen. Zij dus al niet in aanmerk IN DE sport gaat het er s hard aan toe. Ten koster alles moet het doel dat steld is bereikt worden!' ook in de basketbal» strijd tussen Marathon4| BV Oostburg 2 in de i klasse heren. Het team: Vlissingen dacht in het c tegen BV Oostburg de t te kunnen pakken. De f burgse heren deden er j«j alles aan om uitgerekei deze wedstrijd niet straft te worden. Dezei genstand werd niet ge» deerd en dit ging ten kij van BV Oostburg-s] Rob Traas. Moedwillig! hij met harde hand uit de wedstrijd geslaj Dit ging BV Oostburg te! en men speelde de we zonder inzet verder uitl Oostburg wilde blijk niet ten koste van alle volle winst halen. Het 1 pioenschap van Maratl bleek achteraf geen gel ken neus waard. Kim Andersen, een voor het leven vanwege herhaald pinggebruik geschorste Deense profwielrenner, Nieuwe Revu: „Alle renners gebruiken middeltjes, eens na over de Tour van 1984 toen Fig non won. Toen i de hele Renault-ploeg beresterk. Coureurs die normaal gel sproken mijn achterwiel niet eens kunnen houden, redol in de finales iedereen naar huis en wonnen etappes. U\ ums abnormaal. Maar ze reden toen zeker niet all op water". Park Seh Jik, voorzitter van het organisatiecomité van dj Olympische Spelen in Seoul, in het Westduitse Sports: „We willen onze vreugde delen en niet alleen c eigen sportmensen ondersteunen en bejubelen. Twee ja geleden bij de Aziê-spelen hebben we al applausgroep voor alle landen apart ingesteld". Redacteur Keir Radnedge in het programmablad van I geland-Nederland: „Het probleem voor de snelle ontwik keling van het Nederlandse voetbal is de grootte van I land en zijn bevolking. Of eigenlijk het gebrek aan i grote bevolking". Een onbekende medewerker van Wielerrevue: „Akkooiil een niet gering deel van de wereldbeker-punten werd 0f| totaliseerd door renners (van Nederlandse ploegen met een buitenlands paspoort. Maar als PSV straks Europa Cup mocht winnen, dan is dat toch ook geb met hulp van 'vreemdelingen' als Gerets, Heintze, Ar enLerby!" AD-journalist Dick van Gangelen in het clubblad PSV: „Het kan nog niet zo erg lang geleden zijn dat ik leen al bij het horen van de naam PSV onmiddellijk o' de woorden poen en patserig dacht". Voetbalkenner Brian Glanville in The Sunday „Op 15 juni, wanneer Engeland in Düsseldorf Holland c moet, dan zal Dracula de Wolfman ontmoeten. Er zal i der twijfel bloed vloeien". Michel Platini in Welt am Sonntag: „Ik wacht nog a ld: op een bedankje van de eerbiedwaardige grijsaards van quipe die dankzij mijn doelpunten in de kwalificati ronde van zes weken vakantie in Mexico hebben kuntt fjtaMkt u «en dikke kans op auccea una, omdat negen van de tien St vveak In week uit In onze ..Kleintjei van hun geding bij staat. Dat zijn a klein ties l— [28ste jaargang Kantor AMERSFOORT (ANP) - Werknemers die geen lid zijn van een vakbond (onge organiseerden) moeten via oen inhouding op het loon bijdragen aan het werk van je vakbeweging dat aan alle werknemers ten goede komt. pe bijdrage van de werkge vers, de overheid incluis, aan net vakbondswerk zou in een centraal fonds moeten worden Deze uitgangspunten voor net vraagstuk 'georganiseerd- I ongeorganiseerd' heeft de le- denvertegenwoordiging (bondsraad) van de Bouw- en Kal Van onze Haagse redactie Zo niet dan riskeert hetkabi fractieleider De Vries „een i i niet de gevaarlijkste". De grootste problemen lijkt het kabinet te krijgen met het plan om de toptarieven in de loon-en inkomstenbelasting fors te ver lagen. Op het terrein van de so- jciale zekerheid vormt het ver- I schuiven van de maximum leeftijd van het minimum- [jeugdloon naar 27 jaar het [grootste struikelblok. Het voorstel van het kabinet om werklozen een half jaar eerder naar de bijstand te ver wijzen, maakt geen schijn van kans. Invoering van het woon- jlandbeginsel - minder kinder bijslag voor niet in Nederland verblijvende kinderen van bui- [tenlandse werknemers - wordt 'aarschijnlijk uitgesteld. edA, D66, PPR en PSP zijn te- jen het woonlandbeginsel, laar het idee van het CDA om ;rst een uitspraak van het ■opese Hof uit te lokken, kan :n voorlopige uitweg zijn. Op het stuk van de belastin- ;en is er grote onenigheid in de lamer. Alleen de WD wil niet imen aan het voorstel van het :abinet om het toptarief van 72 laar 60 procent te brengen. Wel liende Voorhoeve een plan in >m ook de middeninkomens (in 'in visie 50.000 tot 90.000 gul len) tegemoet te komen. Maar larvoor hebben andere frac ties geen oor zolang niet duide- ijk is of en hoe de belasting- 'erlaging betaald kan worden. Ie vage plannen van het kabi- iet om een aantal aftrekposten ingedaan te maken, kunnen de ler niet overtuigen. CDA-fractieleider De Vries 'erweet het kabinet „een ieuwe prioriteit" - die van de ipinkomens - te hebben inge voerd. „Een nieuwe prioriteit ie niet in het regeerakoord 'oorzien was, waar nog geen lehoorlijke financiering voor is in die de regering nochtans 'oorrang wil geven boven de vel voorziene prioriteiten. En ie betroffen de lager betaal- 'en> de middeninkomens en de 'ezinnen met kinderen". De ries dreigt met een motie te tomen waarin hij voor die "oepen opkomt. Ook de PvdA voelt niets voor ieschenken aan de topinko- lens. Fractieleider Kok 'igde de medewerking van |e PvdA aan de vereenvoudi- ln8 van het belastingstelsel in hekken als het kabinet niet lan de kritiek van de Kamer "igemoet komt. D66-fractielei- 'er Van Mierlo hekelde even- (ADVERTENTIE) pndstraat 10, Breda, Tel.076-215469 Inbinden of ontbinden Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Kees Hamelink, Peter M Willy van Leeuwen.

de Stem | 1988 | | pagina 18