dschotel luim 1000 patiënten sterven jaarlijks door fout in ziekenhuis7 ;ETUIGENISSEN EN RECHERCHEGEGEYENS OVERTUIGEND' Grafstemming onder boeren Rotterdamse bom zondag gedemonteerd concord ia begrijpt precies wat u bedoelt I )eze\ya erziekte politiek BINNENLAND 'E STEM COMMENTAAR Bestem binnenland zaterdag 26 maart 1988 ,PHEN AAN DEN RIJN - Het staat nu voor de meentepolitie van Alphen aan den Rijn vast, thet afvalverwerkingsbedrijf Kemp in de ja- al978 en 1979 illegaal grote hoeveelheden giftig hl heeft gestort op de Alphense vuilnisbelt. GROOTSTE EVACUATIE IN ONS LAND SINDS WATERSNOODRAMP '53 VASTENAKTIE GIRO 5850 PAf PéUKJé MOCHT IK ALVAST LATëK fcëPARëRëNf ...ALS U PëGfcilPf WAT IK PëPOëLi" NIEUWSOVERZICHT 'Boer moet milieuvriendelijker spuiten' Minder postagentschappen dicht Kabinet: gratis rechtshulp beperken Meer winst voor Campina 'Borstamputatie minder vaak nodig' Onderzoek naar gevaarlijke olijfolie Nieuwe ontuchtzaak in Almere T28 i I foto anp Aan de waslijst wordt vol- kende week een nieuw hoofd stuk toegevoegd als, om maar ens wat te noemen, de ver dere verlaging van de studie- nanciering, de scholings- blicht voor werklozen en de verlaging van de uitkeringen ongewijzigd door de Kamer komen. Zoals de zaken er nu voor staan zullen deze voor nemens de eindstreep onge schonden halen. Het gevolg laat zich raden. lAl die volwassen jongeren van wie iedereen vindt dat ze op eigen benen moeten staan, worden nog verder in hun be- staansmogelijkheden beperkt De boterham met jus wordt er een zonder beleg. Tenzij de jeugd van 27 jaar massaal be- sluit terug te keren naar moe ders pappot. Terug naar de zegeningen van het gezin, de hoeksteen van de zorgzame samenleving. Volwassen of niet. Talabani zocht daarop, met» de zegen van Teheran, contact met het Iraanse deel van de DPK, inmiddels geleid door de zoon van Barzani, Massoud. In 1986 kwam de militaire hulp van Iran aan de Kurden in Iraq op gang. Waarnemers menen echter dat het nooit gekomen is tot volledige coör dinatie tussen de Iraakse Kurden en het Iraanse leger. De Kurden zouden tamelijk onafhankelijk opereren, wel licht ook, menen waarnemers, omdat zij er vanuitgaan een tijdelijke bondgenoot van de Iraniërs te zijn, die er niet op gebrand zouden zijn het Kur- dische onafhankelijkheids streven erg te stimuleren. Opvallend is bij voorbeeld dat Iran op de vergadering van de Islamitische Conferen tie deze week in Amman, wel expliciet het Palestijnse na tionalistische streven naar een eigen staat steunde, maar niet dat van de Kurden. In Iran wonen ongeveer vier miljoen Kurden, 2,5 miljoen wonen er in Iraq en vijf mil joen in Turkije. 4 wezigheid een controlerende functie. Worden de rechten van de verdachte gerespec teerd? Komen verklaringen correct op schrift te staan? Zet de verhorende politieman de verdachte niet teveel onder druk? Belangrijke aspecten, die mede van invloed zijn op het verdere verloop van zaak. Het sterke verzet van politie tegen de aanwezigheid van de advocaat op het poli tiebureau lijkt onneembaar. Het massieve front tegen de opdringerige buitenwereld vertoont echter een zwakke plek. Zo zwak, dat alle weer stand gemakkelijk is op rollen. Minister en oud-advo caat Korthals Altes zou het te denken moeten geven. Volgens Fijnaut sluit de po litie alle juridische bijstand inj de verhoorkamer uit, behalve wanneer een politieman de tand wordt gevoeld. Poli' tiebonden ijveren al geruime tijd voor invoering van de mogelijkheid een verdachte collega rechtskundig te laten bijstaan als hij aan een ver hoor van de rijksrecherche wordt onderworpen. De toelating van raadslieden ttji het politiële verdachtenverhojjj Cyrille Fijnaut, en Het verhop van de verdachte in strafzak^ J.A.W. Lensing, uitgaven va Gouda Quint in Arnhem. Serie met afleveringen op 24» en 26 maart mr. iheidsjuriste "~g van Aller: „Jaarlijks i minstens 6.000 men- 'in aanmerking voor goeding". - fotoanp AMSTERDAM (ANP) - De behandeling van patiën tenklachten in ziekenhuizen moet veel beter. Doordat er geen goede registratie van medische fouten bestaat - de ziekenhuizen willen nog steeds liever niet weten dat er binnen hun muren fouten worden gemaakt - is onbe kend hoe vaak zulke fouten voorkomen en met welke gevolgen. Op een congres over fouten in de gezondheidszorg in Amster dam waren wel verschillende schattingen te horen. Volgens ir. Th. Zelders, fysicus van het Nijmeegse Sint Radboudzie- kenhuis, kosten medische fou ten per jaar 1000 tot 2000 men senlevens. Hét aantal slachtof fers zou in dezelfde orde van grootte liggen als het aantal verkeersslachtoffers. De Nationale Ziekenhuis raad (NZR) is geschrokken van de hoge schattingen van het aantal dodelijke ongevallen in ziekenhuizen per jaar. „Als fouten en ongevallen per jaar inderdaad 1000 tot 2000 levens kosten, had dat in de nog geen 200 ziekenhuizen die Nederland telt veel eerder gesignaleerd moeten worden", aldus een NZR-woordvoerder. De behandeling van patiën tenklachten in ziekenhuizen moet veel beter. Veel zieken huizen hebben geen commissie voor het onderzoeken en af handelen van fouten en onge lukken, terwijl de wet zo'n commissie wel verplicht stelt. In de ziekenhuizen waar wel zo'n commissie bestaat, werkt ze soms nauwelijks en is er van alles mis met de rapportage. Bovendien blijven echte medi sche fouten buiten schot. De Amsterdamse gezond heidsjuriste mr. drs. H. van Al ler schat het aantal fouten door artsen en ziekenhuizen in ons land per jaar op 10.000. Volgens haar komen per jaar minstens 6000 mensen in aanmerking voor schadevergoeding, terwijl in werkelijkheid niet meer dan 500 mensen financiële genoeg doening krijgen. Volgens Van Aller is het Ne derlandse systeem zodanig dat de klager in een schadevergoe dingsprocedure wel het onder spit moet delven. De verzeke raar van de arts bij voorbeeld, kan volstaan met het domweg ontkennen van diens verant woordelijkheid. Voor de pa tiënt is het vaak moeilijk om aan de noodzakelijke gegevens te komen, terwijl voor hem als Teek' het bewijs van een medi sche fout toch al moeilijk te le veren is. De Nederlandse rechter moet volgens Van Aller vaker toe staan dat de bewijslast wordt omgedraaid: de arts moet dan aantonen dat hij wel juist heeft gehandeld. Dit moet volgens haar zeker gebeuren wanneer uit een medisch dossier belang rijke documenten zijn 'zoekge raakt'. ifstort Alphen staat vast I onze verslaggever nde woensdag sluiten provincie en gemeente het fcerzoek op en om de voormalige stortplaats Zegersloot verhoren van twee ex- iiiifeurs van Kemp zijn in nbinatie met de recherche mens van het Rijkspolitie- im-Kemp zo overtuigend, I gemeente en politie deze |de conclusie nu al durven te De afval'verwerker' kemp blijft de illegale gif- glashard ontkennen, indag zullen op het Al- stadskantoor alle vuil- |rt-dossiers ter inzage liggen i raadsleden, pers en pu ik. De gemeente wil op deze {ie de burgerij een zo groot jelijke opening van zaken en. i eerste lezing van de in- lete stortboeken (de dos- ■s van de jaren '71 t/m '75 toeken) heeft al uitgewezen, l behalve de firma Kemp Klillende andere transort- ven èn het Hoogheem- idschap van Rijnland ilie- il - zonder vergunning van ten - vuil gedumpt hebben, een aantal gevallen ge ilde die illegale stort (waar ier zuiveringsslib) zelfs door niddeling van de provincie id-Holland, omdat 'niemand it waar het afval anders ir toe moest'. )e twee oud-chauffeurs van np hebben zich zelf bij de itie gemeld na de half maart •ebarsten publiciteit over grootscheepse gifschan- il Hen is anonimiteit he ld. De strafbaarheid van a gifstorting is inmiddels jaard. Justitie en politie on- nu, of en hoe Kemp zijn bedrijf (en andere per- len en bedrijven) op andere inden straf- en civielrechte- t vervolgd kunnen worden >r hun verantwoordelij kheid irhetgifschandaal. Ie beide mannen hebben 'klaard, zelf een deel van het afval op de vuilnisbelt in de voormalige Coupépolder te hebben gestort; 's nachts en in de vroege ochtend. Het afval was deels in metalen en deels in plastic vaten verpakt en af komstig van onder meer Océ Van der Grinten, Ford Amster dam, de chroomfabriek Stok- kermans uit Leiden en Billiton. De gemeente houdt komende woensdagavond een informa tieavond voor de woonbuurten rondom het recreatiegebied Ze gersloot, waar de voormalige vuilstort, herschapen in een openbare golfbaan, deel van uitmaakt. Dat de belt het grondwater niet heeft verontreinigd is niet waar. In 1982 werden fenolen (bijtende, stinkende, organi sche stof die ook in benzine voorkomt en onder meer vrij komt bij cokes-/stadsgaspro- duktie, in de oude plaatselijke gasfabrieken dus) en zware metalen (kwik, lood, cadmium, koper en nikkei) vastgesteld. Uit de eerste opgaven van de bedrijven, van wie het giftige chemische afval afkomstig was, is al gebleken dat in de belt ook in elk geval alcohol, aceton, zinkoxyde, oplosmidde len van lakspuiterijen, verf af val, koelvloeistof, verfverdun- ners en benzeen gestort zijn. Die gifstoffen tasten bij lang durige blootstelling het bloed aan, de nieren, de lever, het centrale zenuwstelsel (vooral bij nog ongeboren en jonge kin deren), de longen en het been merg. Sommige, zoals fenolen en benzeen, kunnen vormen van kanker als leukemie ver oorzaken. Het gifschandaal van Al phen blijkt dus inderdaad een tikkende chemische tijdbom en niet alleen een serie jarenoude, ongrijpbare geruchten. Jonge boeren dragen voor het ministerie van Landbouw 'Akker Bouwer Jr'. symbolisch ten grave. Het Nederlands Agra risch Jongeren Kontakt protesteerde daarmee tegen het landbouwbeleid van minister Braks. - fotoanp RKIEZINGEN worden beschouwd als de hartslagen van de de- watie, maar als de uitslag van een stembusstrijd onduidelijk, is 'Ut de democratie verlamd en raakt zij van slag. situatie doet zich voor in Belgie. Na 102 dagen informeren en jjjderen in politieke mijnenvelden zijn de partijen niet in staat «en een homogeen kabinet in elkaar te timmeren, te onopgeloste kwestie-Happart, een hevige francofone- amse twist over de Voerstreek, en de onduidelijke verkiezings dag waren al vanaf het begin weinig aantrekkelijke omstandig- aen voor een snelle regeringsvorming. Voor het eerst sinds de lo9 doet zich in België ook het unieke feit voor, dat de Christe- 3 Volkspartij (CVP) haar partners niet meer voor het uitzoeken eft- Zij zou verder willen met Martens en de liberalen, maar Ze coalitie zou zo zwak zijn, dat zij binnen enkele maanden uit aar zou vallen. De CVP, die net als het CDA in het politieke Wenveld bijna alle troefkaarten in handen heeft, streeft voor- |9 naar een vijf partijencoalitie. rachtig voor België. De woensdag vastgelopen informateur "aene was ook al een eind in die richting gevorderd: hij wist ■instemming te bereiken over een opmerkelijk economisch 'iscaal pakket, waarin het harde herstelbeleid van Martens niet ;r(zo nadrukkelijk aanwezig was. Maar toen kwamen de fede- staatshervorming, de communitaire problemen, de onderwij- •nkelen, kortom het grote Belgische Verdriet, op tafel en 'mPt eindigde de broze consensus tussen de vijf partijen en fnen de messen voor de dag. Happart werd van Vlaamse kant ■.ar cte 'bendeleider' genoemd, de Vlamingen spuugden vuur ■r na francofone arrogantie en de Walen klaagden over de amse witte raven, die Wallonië tot de bedelstaf willen brengen, joning Boudewijn, die zijn ergenis over het geknoei van de 'O niet onder stoelen of banken heeft gestoken, moet een cwe uitweg zoeken in de politieke impasse. Zijn mogelijkhe id0 beperkt. Hij kan opdracht geven een zakenkabinet te for- n k' h3t op de winkel blijft passen. Die kans is niet groot, want in kknet kan de meest dringende Belgische problemen niet PaKkert en dat moet snel gebeuren. De koning kan een we informateur aanwijzen - een beetje zinloos, want de Bel- ne problemen zijn na 102 dagen informeren wel in kaart ge- cct - of hij kan een zware formateur, bijvoorbeeld toch weer lik,20"' benoemen die de vijf partijen benadert met de slik- ™k strategie en, in het geval van een compleet fiasco, zijn !n °P een andere colatie zet, met andere woorden terug eet rooms-liberale verbond. Het zou een risicovolle weg zijn Vvrait za' uitkomen op nieuwe verkiezingen in België. Die ri=, Lechter le Prefereren boven het huidige politieke gekisse- a' de Belgische politiek totaal verziekt. Door Rinze Brandsma ROTTERDAM - Ruim 43 jaar na een zwaar oorlogs bombardement zorgt een Britse vliegtuigbom ervoor dat zondag 27 maart Rotter dam op z'n kop staat. Ze venduizend bewoners zul len een hele dag hun huizen moeten ontruimen, 14.000 anderen mogen een middag lang nog geen neus buiten hun deur steken. De opera tie gaat zes miljoen gulden kosten. Sinds de water snoodramp van februari 1953 is dit de grootste eva cuatie in ons land. Dat alles omdat de Explosieven Opruimingsdienst(EOD) die middag een zware brisantbom zal demonteren. Op zich een routineklus voor de leger dienst, die meermalen per jaar zonder problemen op tal van plaatsen in het land lükt. Maar toch zal Rotterdam op zondag 27 maart de adem inhouden: de (niet ontplofte) bom, ligt mid denin een dichtbebouwde volksbuurt in een binnen tuintje, weggezakt tot 10 meter diep. Voor het ontruimen van de wijk ligt al een draaiboek klaar. Er is een krant versche nen, waarin de bewoners geïn formeerd worden over de ope ratie 'Bellebom'. De naam is af geleid van de Bellevoyestraat waar de de vliegtuigbom in 1944 is ingeslagen. Met het diep wegzakken van de brisantbom werd het explo sief vergeten. Tot op 1 mei vo rig jaar een bewoner door een brief de burgemeester en wet houders aan de bom herinner de. Kapitein L. van Maren van de EOD zal de demontage lei den. Twee mannen zullen een apparaat aan de achterzijde van de 'Bellebom' bevestigen dat, op afstand bediend, de ont steker eruit draait In een straal van 300 meter rondom de bom moeten alle be woners (7.000) hun huizen ver laten. Zieken worden opge haald. Een grote hal dient als opvang voor de bewoners, die elders geen onderdak voor de dag kunnen vinden. De ijshal is zelfs beschikbaar gesteld voor de opvang van huisdieren. In een straal van 600 meter moeten de bewoners (14.000) vanaf het middaguur binnen blijven, of voor die tijd naar el ders zijn vertrokken. Auto's moeten de buurt verlaten. Een politiemacht van 1.000 man controleert in de ochtenduren, of alle 3.000 woningen in de ontruimde sector ook inder daad verlaten zijn en waakt op straat tegen plundering en diefstal. Bij de ontruimingsoperatie komt veel kijken. Zo zullen bussen en trams worden omge legd, wordt gas afgesloten en zal een aparte telefooncentrale worden geïnstalleerd voor de betrokken instanties. Voor ex tra informatie aan de wijkbe woners is een gratis 06-num- mer ingesteld. Hoe diep ook weggezakt, de bom kan niet blijven liggen. Door kristallisatie van de ex plosieven is het mogelijk (zoals in 1983 in Horst is gebeurd) dat de bom ooit spontaan ontploft. Dat zal een ondergrondse schokgolf veroorzaken, die de funderingspalen in de omge ving vernielt of ontzet. In een straal van 35 meter zullen dan huizen instorten of muren scheuren. Men heeft voor zon dag gekozen zodat het bedrijfs leven dan zo min mogelijk schade oploopt. De EOD ver wacht na 13.00 uur zeker 2 uur met de verwijdering van de ontstekers bezig te zijn en hoopt dat de bewoners aan het eind van de middag nog voor het donker in hun huizen kun nen terugkeren. Het Rijk vergoed de kosten van in totaal zes miljoen voor 90%.De achtertuintjes zullen na afloop van de opgraving en ontruiming weer 'als een plaaije' worden opgeknapt. Mocht de demontage van de ontsteker mislukken, dan in jecteert de EOD de bom met stollingsvloeistof om haar toch weg te kunnen halen en op de Maasvlakte te laten ontploffen. (ADVERTENTIES) steunt jaarlijks ±450 kleinschalige sociale projekten in 70 landen. te amersfoort. banknr. 70.70.70.147 t.g.v. vastenaktie-nederland Inderdaad, een Concordia adviseur zorgt er voor dat uw autoverzekering tot in de puntjes is geregeld. U betaalt een lage premie, maar hebt u onverhoopt een keer schade, dan biedt Concordia wel alle hulp. Vraag daarom meer informatie over deze voordelige autoverzekering bij de Concordia adviseur bij u in de buurt, of bel Concordia in Utrecht 030-330 506. verzekeringen -A i/ €7 VJ Hoe is met uw pijnpunten gesteld? Loopt u er een beetje scheef door? Als u het maar niet in uw hoofd haalt om ze bij te stel len, want dan gaat de zaak nog scheverderder. Volgens onze premier gaat de zaak scheef als zijn plannen worden bijgesteld. Volgens het CDA is de zaak al scheef en moeten de plannen nodig op de helling. Ziedaar het heuse conflict binnen onze grootste regeringspartij. De vraag is dus: wat is scheef? Bedoelt Lubbers met zijn scheef nu dat de zaak straks op een hellend vlak terecht komt, bedoelt hij dat de zaak straks niet zo zal zijn zoals hij behoort te zijn of wordt er een verkeerde voorstelling van zaken gegeven? Soms krijg ik een punthoofd van die politieke terminologie. Als ik het goed begrijp mag er iets niet scheef gaan, maar moet het kaarsrecht overeind blijven. Echter, wanneer de ideeën van de fractie loodrecht, dus haaks op die van het kabinet staan, is het helemaal foute boel. Die fractie zou om moeten. Echter geen 180 graden, want ook dan is het nog haaks en dus niet in de haak. Er moet dus geko zen worden voor de kwartslag, maar daarmee beland je vol gens mij in Humanistisch Verbond-terminologie en ik weet niet of het CDA zich daar wel in kan vinden. Zou politiek echt zo moeilijk zijn? Of wordt hier van een scheef een donderslag gemaakt? MERIJN BARNEVELD - Boer en tuinder moeten overschakelen op vriendelijke methoden van gewasbescherming. Als de land bouw en de producenten van bestrijdingsmiddelen niet helpen het gebruik van deze middelen sterk terug te dringen, zal dit leiden tot verlies van van agrarisch Nederland.in veertig jaar heeft opgebouwd. Deze ernstige waarschuwing gaf dr. ir. E.A. Goewie, directeur van de Planteziektenkundige Dienst van het ministerie van Landbouw, gisteren in Barneveld.' Daar opende Denka Inter national, producent van milieuvriendelijke bestrijdingsmetho- den, zijn nieuwe vestiging. Terwijl er steeds meer vriendelijke methoden van gewasbescherming komen, neemt het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen eerder toe dan af. DEN HAAG (ANP) - Minister Smit-Kroes (Verkeer en Water staat) heeft de opheffingsnorm voor kleine postagentschappen op het platteland verlaagd van 4.000 handelingen per jaar (zes tien per dag) tot 2.500 per jaar (tien per dag). Het aantal te slui ten postagentschappen wordt hierdoor verlaagd van tachtig tot circa 35. In een brief aan de Tweede Kamer naar aanleiding van overleg met de kamercommissie voor verkeer en waterstaat van begin december 1987 toont de minister begrip voor de argumenten dat er voldoende postaal dienstbetoon moet overblijven in kleine plattelandskernen (dorpen). Daarom worden de normen van 1978 versoepeld. DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de inkomensgrens waar onder mensen recht hebben op gratis rechtsbijstand veriagen van zestigduizend tot veertigduizend gulden (modaal). Minister Korthals Altes zal hierover binnenkort een wetsvoorstel indie nen bij de Tweede Kamer. Voor de inkomens tussen veertig- en zestigduizend gulden gaat een eigen bijdrage gelden die gelijk is aan de vergoeding die de toegevoegde advocaat van de overheid ontvangt. Die eigen bij drage is maximaal 1.425 gulden. Zonder deze aanpassing zou voor deze groep het gebruikelijke declaratietarief gelden, dat aanmerkelijk hoger is. VEGHEL - DMV Campina heeft afgelopen jaar een winst ge boekt van 175 miljoen gulden. Dat is 35 miljoen gulden meer dan in 1986. Dat deelde president-directeur W. Overmars van de zuivelcooperatie gisteren mee tijdens een persconferentie in Veghel. Overmars zei dat er ondanks een daling van de meikaanvoer en een lage dollarkoers vorig jaar een omzet is behaald van 2,6 miljard gulden, ongeveer evenveel ais in 1986. „We zijn redelijk tevreden over het behaalde resultaat", aldus de president-di recteur. Met name de divisie industriële produkten scoorde goed. Het gaat hierbij onder meer om melkeiwitten en melksuiker, die dienen als grondstof voor de levensmiddelen- en farmaceuti sche industrie. Deze divisie is goed voor twintig procent van de omzet van Campina. De leden van de coöperatie kunnen rekenen op een melkprijs van 80,56 gulden per honderd kilo bij een vet- en eiwitgehalte van respectievelijk 4,24 en 3,40 procent. AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands Kanker Instituut (NKI) in Amsterdam heeft nieuwe bestralingstechnieken ont wikkeld waardoor hij borstkanker amputatie steeds meer ach terwege kan blijven. Recente resultaten van het onderzoek wijzen uit dat niet alleen voor gezwellen (kleiner dan twee centimeter), maar ook voor iets grotere tumoren (twee tot vijf centimeter) de borstbespa- rende behandeling goede vooruitzichten biedt. Jaarlijks doen zich gemiddeld 7.500 nieuwe gevallen van borst kanker voor. UTRECHT (ANP) - De Keuringsdienst van Waren zal de ko mende tijd diverse steekproeven houden om te onderzoeken of de olijfolie in de Nederlandse winkels verontreinigd is met het kankerverwekkende chemische middel perchlooretyleen. Het ministerie van WVC heeft in een brief de importeurs en groot handelaren verzocht hun olijfolie te controleren. Daarbij acht de plaatsvervangend hoofdinspecteur van de volksgezondheid een gehalte van 1 milligram per kilo olie aan vaardbaar. Bij gehalten van 1 tot 5 milligram per kilo dient de uitlevering aan de detailhandel gestaakt te worden, aldus de brief. Treffen de importeurs in de olie gehalten van 5 tot 10 milligram per kilo aan, dan moet bovendien de olie terugge haald worden uit de winkels. ALMERE (ANP) - In Almere is na de aanhouding deze week van een 31-jarige inwoner wegens ontucht met kinderen op nieuw een ontuchtzaak aan het licht gekomen. Het gaat om een 36-jarige man uit Almere-stad, die met kinde ren van 6 en 7 jaar seksuele handelingen zou hebben verricht. Dat heeft de politie vrijdag meegedeeld.Deze zaak is overigens aanzienlijk kleiner, want het gaat volgens de politie hier om ontucht met minder dan tien kinderen. In het vorige geval be trof het ontucht met zeker 17 kinderen in de leeftijd van 1 tot 7 jaar. Hoewel er in Aimere grote ongerustheid is ontstaan onder ouders met kleine kinderen moet paniekvoetbal onder de men sen voorkomen worden, stelt persofficier van justitie mr. D. Veurink. Het karakter van deze zaak is geheel anders dan die in Oude-Pekela, omdat hier de daders al zijn ingesloten op het politiebureau in Almere-stad, aldus Veurink.

de Stem | 1988 | | pagina 3