Sloop Sluiskil-oost enige oplossing 'Er valt hier de ene ge wonde na de andere' Sas van Gent wil 'Hanneke Janneke' kwijt Albinozwaarddragei viel in de prijzen AMBTENARENGERECHT: TE RNEUZEN MOET BETALEN Initiatiefgroep Vrije School Terneuzen werkt aan peutergroep Nieuw onderkomen voor boilers 6Ons Genoegen RECRON: PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN Financiële tegenvaller gemeente Oostburg UTT EIKRAPPORTAGE AMBTELIJKE WERKGROEP TERNEUZEN BLIJKT: TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet ex-ambtenaar van de sociale dienst A. van Himme 25.000 gulden netto schadevergoeding be talen, maar hoeft hem niet meer terug in dienst te nemen. Dat heeft het ambtenarengerecht giste ren beslist in het geschil tussen de gemeente Ter- neuzen en A. van Himme, nu gemeenteraadslid voor Links Perspektief Terneuzen. Bedenktijd Schoolvoetbal in Terneuzen JEUGD PHILIPPINE DOET EHBO-EXAMEN Brandzalf Uitslag Philippine Westdorpe Zaamslagse man bij Hoger-Lager School helpt polio de wereld uit Busdienst gehalveerd nESTEM VAN NIEUWVLIET - H voorstel van de Oos burgse PvdA-wethoi der J. de Vries om toeristenbelasting vq gend j aar fors te verh gen, is volgens Recroi voorzitter J. van Velde 'ronduit belach lijk'. Bontepolder in Terneuzen Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het niet slopen van de woonwijk Sluiskil-oost zou voor de Nederlandse Stikstofmaat schappij (NSM) en de Co- kesfabriek in Sluiskil een strop van vijf miljoen gul den hebben opgeleverd. Dat geld zou uitgegeven moe ten worden om allerlei maatre gelen te treffen die de geluids overlast zouden terugdringen. Nagenoeg eenzelfde bedrag zou op tafel moeten komen aan ge- luidwerende voorzieningen aan de 114 huizen. Een en ander blijkt uit de eindrapportage van een ambte lijke werkgroep in Terneuzen die vorig jaar de opdracht kreeg te bezien of de woon functie van Sluiskil-Oost in stand gehouden kan worden. Dat onderzoek was nodig om dat de nieuwe wet geluidhinder hogere eisen stelt aan het wo nen in een industriegebied. Maar de belangen van het bedrijfsleven, zo blijkt uit de rapportage, zijn slechts voor een deel van invloed geweest op het advies van de werkgroep de wijk met de grond gelijk te maken. Het leven daar, zo dicht bij de twee lawaaierige, stin kende, bodem- en luchtveront reinigende industrieën en het kanaal, waar gevaarlijke transporten passeren, is niet gezond, concludeert de werk groep na een uitgebreid onder zoek. De produktie, op- en over slag en transport van ammo niak bij de NSM houden een 'niet verwaarloosbaar' risico voor de omwonenden in. Het oppervlaktewater in de nabije omgeving is verontreinigd, zo geeft de werkgroep als voor beeld. Maar ook planologische as pecten hebben een rol gespeeld. In de wijk ontbreken allerlei voorzienigen, zoals winkels en een postkantoor. De bewoners zijn door de sterk geïsoleerde ligging van de wijk volledig aangewezen op voorzieningen in de omgeving. Verder is gekeken naar de haalbaarheid van de renovatie van de 76 huizen van de wo ningbouwvereniging Terneu zen die in een erbarmelijke staat verkeren. Renovatie, ge koppeld aan de noodzakelijke geluidwerende maatregelen, zou per woning op 60.000 gul den komen. Dat zou de huur voor de bewoners naar een on aanvaardbaar niveau, enkele honderden guldens duurder, tillen. Al die aspecten in ogen schouw nemend, was er voor de adviesgroep maar één oplos sing mogelijk: sloop. Maar ook dat gaat flink in de papieren lopen. Voor de aan koop van de 28 woningen die eigendom zijn van de Cokesfa- briek en de tien particuliere woningen is een bedrag nodig van 4,5 miljoen gulden. Daar komen de sloopkosten nog bo venop. De gemeente Terneuzen wil dat geld binnen enkele maanden op tafel hebben om een start te maken met de plannen. Overigens zal de ge meente het niet eenvoudig krij gen om iedereen daar op vrij willige basis weg te Inrijgen. Vijf van de tien huiseigenaren hebben inmiddels laten weten er niet weg te gaan. Van Himme 25 mille rijker Van onze verslaggever Beide partijen hebben gisteren nog geen beslissing geno men of ze zich bij deze uitspraak zullen neerleggen. Zowel de gemeente als Van Himme hebben beroepsmoge lijkheden. „Het standpunt van het college is gewoonlijk dat we een uitspraak van de rechter respecteren. Of we het nu leuk vinden of niet. Wat dit geval betreft, zullen we eerst de mo tivering van de rechter af wachten om te zien of we even tueel in beroep gaan", zo rea geerde wethouder W. van Wal raven (personeelszaken) van de gemeente Terneuzen gisteren op de uitspraak. Van Himme heeft ook nog wat bedenktijd nodig. „Ik zal eerst met mijn advocaat overleggen wat mij te doen staat. Het is al lemaal wel leuk, dit bedrag, maar waar het mij om gaat is dat ik een betaalde werkkring krijg. Het feit is dat ik werk loos ben en dat kan tot in lengte van dagen duren. In deze regio kom ik niet aan de bak. Door al dat gedoe is mijn naam in dis krediet gebracht. Je krijgt dan wel gelijk, maar je wordt toch als een lastige jongen gezien die men bang is om binnen te halen. Als je namelijk niet be reid bent je klakkeloos bij be slissingen neer te leggen, is dat toch een negatief element voor een werkgever", aldus Van Himme. Het geschil tussen de ge meente en het huidige raadslid dateert van 1984 toen Van Himme een tijdelijke aanstel ling bij de gemeentelijke so ciale dienst had. Hij functio neerde daar naar wens, maar toch wensten B en W zijn dienstverband niet om te zetten in een vaste aanstelling. Van Himme zou hebben mee gewerkt aan een voorgenomen publicatie van een foto van de sociaal rechercheur van Ter neuzen bij een artikeltje in de nieuwsbrief van zijn eigen par tij Links Perspektief. Ook Van Himme's betrokkenheid bij het linkse en inmiddels opgeheven maandblad Nieuw Zeeland werd hem door het college aan gerekend. Van Himme stapte vervol gens naar het ambtenarenge recht in Rotterdam, maar werd daar in het ongelijk gesteld. Die uitspraak werd echter later teniet gedaan door de Centrale Raad van Beroep. Vervolgens koos de ge meente voor de constructie om Van Himme nog een jaarsala ris te betalen, maar verder wilde men niet gaan. Van Himme wenste zich daarbij echter niet neer te leggen en stapte vervolgens opnieuw naar het ambtenarengerecht. Die zaak speelde donderdag in Middelburg. Gisteren was de uitspraak. TERNEUZEN - De initiatiefgroep Vrije School Zeeuwsch-Vlaanderen hield gisteren in Pro Rege in Ter neuzen een informatieve avond over peuterwerk op an- troposofische-basis. Belangstelling is er - zo bleek gis teravond - voldoende. Men is dan ook naarstig op zoek naar een geschikte ruimte in Terneuzen. De initiatiefgroep voor een vrije school in Zeeuwsch- Vlaanderen speelt al enige tijd met gedachte om een peuter groepje te beginnen. Tijdens de vorige informatieavond bleek hiervoor veel belangstelling. „Veertig bezoekers hadden tij dens de vorige informatie avond een enquêteformulier ingevuld. Daaruit bleek dat slechts een bezoeker per se niet naar de vrije school zou sturen, de anderen wensten meer in formatie of zegden hun aan- Van onze verslaggever TERNEUZEN - Vijftien scholen doen woensdag 5 april mee aan het school- veldvoetbaltournooi van de schoolsportcommissie Ter neuzen. In drie poules worden de wed strijden afgewerkt op het Zui dersportpark. De eerste twee van iedere poule spelen de fi nalewedstrijden. De deelne mende scholen zijn de Maatjes, de Prins Willem van Oranje School, Op de Hoogte, de To- renberg, de Meerpaal, Op Weg, de Zuidlandschool, de Golfslag, de Oude Vaart, de St. Anto- niusschool, de Wiekslag, de Scheldeschool, de St. Willi- brordschool, de Stelle, de Hille. De aanvang van het tournooi is 9.00 uur. melding reeds toe", zegt een van de initiatiefnemers. De meeste belangstelling was er voor een ongesubsi dieerde peuter- of kleutergroep in de leeftijd variërend van nul tot vijf jaar. Een peuterjuf had men in Zeeuwsch-Vlaanderen al op het oog, zodat alleen nog de ruimte gevonden moet wor den. „Helaas verhuisde de peu terjuf, zodat we weer op zoek moesten naar een vaste bege leider". Het hoofdkantoor in Drie bergen bracht uitkomst, zodat de initiatiefgroep nu op onder steuning kan rekenen van een vaste begeleider uit de vrije school uit Gent (België). Intus sen zaten de initiatiefnemers niet stil; zij verdiepten zich in de vrije school en de antroposo fie. Tevens bezochten zij vrije scholen in Middelburg en Gent. Hun informatie dragen zij op thema-avonden als deze weer uit naar anderen. Zolang er echter geen geschikte ruimte gevonden is, kan er geen peu tergroep van start gaan. Gisteravond kregen zo'n twintig belangstellenden van Nelleke Koopmanschap, als peuterjuf verbonden aan de vrije school te Middelburg, al les te horen over het werken met peuters en de specifieke benadering van de peuters op de vrije school. Ook deze avond was er weer een boekentafel met daarnaast peuterspeel goed. Verder waren er de re sultaten te zien van de cursus sen poppenmaken en houtbe- werkea Door Ronald Verstraten PHILIPPINE - Donder dagavond. Een meisje staat in het kruisgebouw tegen een deur geleund. Als er een bezoeker bin nenkomt, stoot hij met de deur tegen haar aan. Niet gewond? informeert hij. „Nee, hoor. En anders zijn er hier genoeg om me te verbinden", is het ant woord. En zo is het maar net, want wie zich in Philippine onver hoopt een buil valt, zijn neus schendt of zijn vingers brandt, weet zich sinds don derdag verzekerd van de des kundige eerste hulp van de plaatselij ke j eugd. Dertien jongens en meisjes van elf tot dertien jaar span den zich de afgelopen maan den in om het A-diploma jeugd-ehbo te behalen. Plaats van handeling was steeds het kruisgebouw, docente was le rares gezondheidskunde J. van Jole-Verstelle, bijgestaan door twee bestuursleden van de plaatselijke ehbo-vereni ging. „De doelstelling van onze cursus was om te leren wat te doen bij een ongeval. Maar ook: wat je niet moet doen. Dat is soms nog belangrij ker", zegt ze. Daarnaast is er ook veel aandacht besteed aan het voorkómen van onge vallen. Het ontbrak de cursis ten niet aan enthousiasme. „Er is er zelfs een bij die een complete ehbo-koffer heeft samengesteld. Inclusief een zaklantaarn, voor als er iets gebeurt terwijl het donker is", vertelt mevrouw Van Jo- le. Donderdag was het moment van de waarheid aangebro ken. Twee aan twee werden de jeugdige ehbo'ers op hun kennis getest door mevrouw A. Neeteson-Leeuwangh, arts in Philippine. Sommigen za gen wat witjes om de neus, anderen zagen de test vol ver trouwen tegemoet. Bianca en Ingeborg krijgen een praktijkgeval voorge schoteld. Het kind van de buurvrouw huilt, heeft uit een fles met onbekend spul gedronken. Gif? Wat doe je dan? Mond spoelen, dokter bellen en geruststellen. „En niet vergeten de fles mee te nemen", herinnert Ingeborg zich nog net op tijd. Zij nam als enige niet-Philippiense deel aan de cursus, omdat er in haar woonplaats Koewacht niet zo'n cursus is. Met de tweedegraads ver branding van een andere - wat groot uitgevallen - baby, weten ze eveneens goed raad. Op de vraag wat je in zo'n ge val nooit mag gebruiken moet Bianca het antwoord schuldig blijven. „Brandzalf!", helpt de dokter haar. „Dat hebben we niet eens in huis", stelt Bianca nuchter vast. Ook al goed. Amy en Marloes behandelen een zwaar gewonde. Nadat nog een drenkeling door mond-op-mond beae- ming van een wisse dood is gered, is het spannend vra- genkwartiertje voor de twee voorbij. Met een zucht van verlichting verlaten ze het examenlokaal. Coen en Sjoerd lossen hen af. „Waarom heeft een mens bot ten?", wordt hen gevraagd. „Anders zak je als blubber in elkaar", spreekt de jarige Sjoerd beeldend. Tot dan toe is hij de enige die het tele foonnummer wan de plaat selijke huisarts uit zijn hoofd weet. Dat is maar goed ook, want hij en Coen krijgen een hele reeks ongevallen te behande len. Allereerst is daar een van de moeders van de oudercom missie. Zij is tijdens het car naval flauwgevallen, maar Coen helpt haar snel weer op de been. Tijdens hetzelfde carnaval raakt nog iemand bewusteloos en loopt een kind een schaafwond op. Sjoerd legt een verband aan. Het kind wil terug naar het feest. „Nee", zegt Sjoerd, „dan gaat de wond weer open, luister maar op een stoel naar de muziek". Het slachtoffer houdt aan: „Ga dan met me mee!". Maar dat kan niet: „Ik heb het veel te druk Er valt hier de ene gewonde na de andere", zegt Sjoerd. Om negen uur is het afgelo pen. Met gespannen gezichten wachten de kandidaten de uitslag af. Tot hun grote ge luk zijn ze allemaal geslaagd: Amy Hoogwijk, Marloes Helms, Sven, Birgit en Bianca Kort, Sjoerd Visser, Coen Wessel, Anouk Guilliet, Gwendolyn Dieleman, Kees van de Vrie, Martijn Schel- straete, Tom de Bruijne en Ingeborg Hamelink. Ze zijn er mee klaar, maar als ze willen kunnen ze de komende jaren nog vooruit. Want na het A- komt het B-diploma voor 13- tot 15-jarigen en daarna het 'echte' eenheidsdiploma ehbo, waarvoor je kunt leren vanaf je zestiende. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Sas van Gent wil de voormalige kleu terschool Hanneke Janneke kwijt. Als de gemeenteraad daar volgende week mee akkoord gaat, wordt het pand sa men met het voormalige badhuis verkocht. Een koper is in ieder geval al gevonden in de persoon van J. Neve. Deze wil in de toekomst zijn loodgietersbedrijf in de panden on derbrengen, omdat er op zijn huidige bedrijfslocatie aan de Paar- denvest te weinig ruimte is. In de koopovereenkomst is een bepa ling opgenomen die de gemeente ertoe verplicht mee te werken aan een wijziging van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. B en W willen de panden verkopen voor 72.000 gulden. Dat is DOCTORAAL - Koert Cor nells uit Philippine is ge slaagd voor het doctoraal examen internationaal recht aan de rijksuniversiteit te Utrecht. JAARVERGADERING - De EHBO-vereniging St.-Ra- phael hield haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering. Daaruit bleek dat het een goed jaar was geweest. len en jaarverslagen werij vlot goedgekeurd. Het stuur had verder een verrassing in petto voor'] heren Th. de Winne (30 j,! lid) en H. van Dorsselaer jaar lid). Nieuwe kandidaten het bestuur waren er niet dat M. Hemelsoet-De Jaésj B. Audenaerd en H. Dorsselaer werden herkoz als bestuurslid. Voor de L commissie werd mevrouw i de Schepper-Engels gekozen; KAPELLE, 25 mrt - Groentevei ling: Rabarber, 100 kg, kl. 1 1.20- 1.40. Radijs, 190 bos, k. 1 0.39-0.40. Witlof, 1050 kg, kl. 1A 2.27, kl. 2 A 1.29-2.33, B 1.14-1.47. Prei, 60 kg, kl. 1 A 1.71. Winterpeen, 250 kg, kl. 1 MI 0.45-0.46. Uien, 130 kg, ld. 1BO 0.14, kl. 2 MI 0.01-0.14. Peter selie, 70 bos, kl. 1 0.04-0.14. Selde rij, 110 bos, kl. 1 0.10-0.17. Late aardappelen, 1550 kg, kl. 1 BO 0.13-0.14, KR 0.17, MI 0.05-0.10, kl. 2 BO 0.13, MI 0.05. AMSTERDAM, 25 mrt. - Aard- appeltermijnmarkt: In bintje 50mm, oogst 87, werden tracten verhandeld voor lévejL april bij een prijs van jl4ffl| ƒ13,50 per 100 kg, 19 contract? levering mei tegen ƒ16,001 ƒ15,50 en 52 contracten leveris juni tegen ƒ18,80 tot ƒ17,10 j stemming was flauw. In bij 40/50mm, oogst 88, werden 5cj tracten verhandeld voor leverL april bij een prijs van ƒ14,00 a stemming was kalm. In 50mm, oogst 88, werden los tracten verhandeld voor leve. april bij een prijs van ƒ30,20 j 29,30. De stemming was flauw. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Het bestuur van de Sasse bolclub 'Or. Genoegen' is van plan een nieuwe accommodatie te boi| wen aan de Prinsenkade. Het college van burgemeester en wethouders van Sas van Gent wil 22.500 gulden bijdra gen in de kosten. De boilers raken op korte termijn hun huidige onderko men aan het Vlaanderenplein kwijt. Dat moet worden ge sloopt in verband met de herin richting van de parkeerruimte nabij de Vlaanderenhal. Voor materiaalkosten en specialisti sche arbeid op de nieuwe loca tie is ruim 45.000 gulden nodig. De helft daarvan kan de club uit eigen middelen opbrengen, maar voor de andere vijftig procent wordt een beroep ge daan op de gemeente. B en W willen daaraan vol doen door middel van een in vesteringssubsidie, temeer om dat het merendeel van de te verrichten werkzaamheden door de leden zelf wordt uitge voerd. Bovendien stelt het col lege zich op het standpunt dat 'het aanbeveling verdient de beoefening van de traditionele krulbolsport voor de Sasse ge meenschap te behouden'. Dekking van de uitgave k. volgens het college komen i de opbrengst van de verkool van de voormalige kleute: school Hanneke Jannek Het subsidievoorstel komt v gende week aan de orde in al vergadering van de gemeen!?] raad. Die moet dan tevens z licht laten schijnen over i tweetal voorgestelde begr tings wijzigingen. Het daarbij om een bedrag va| 10.000 gulden, nodig voor i verbouw van de gemeente rage aan de Lepoutreweg. Naast een eerder bescl baar gesteld krediet is dat gei nodig voor reparaties aan dakgoten en voor het aanbre gen van afscheidingen vooro) slag van diverse materiale Voor aanpassing van het rioli ringsstructuurplan willen Be W 7.920 gulden uittrekken. I vergadering is op donderdag' maart in het gemeentehuif Aanvang 19.30 uur. Van onze verslaggever VLISSINGEN - Deze week is in Vlissingen de uitslag b kend gemaakt van de onlangs gehouden districtskeuri voor aquariumvissen. Voor de Terneuzense verenigi Albinozwaarddrager deden vijf deelnemers in drie i schillende categorieën mee. weliswaar iets minder dan de getaxeerde waarde, maar daar staat tegenover dat Neve zich er contractueel toe bindt de huidige huurovereenkomst met de peuterspeelzaal drie jaar voort te zet ten. De Stichting Peuterspeelzalen Sas van Gent huurt momenteel het aangebouwde badhuis. Dat verloor alweer een flink aantal ja ren geleden zijn oorspronkelijke bestemming en werd vervolgens intern verbouwd. Neve heeft die ruimte voorlopig nog niet nodig. Wel gaat hij op korte termijn de voormalige kleuterschool in ge bruik nemen. Die kleuterschool kwam na invoering van de nieuwe Wet op het Basisonderwijs in 1986 leeg te staan, toen kleu ter- en basisschool samengingen. Het voorstel van B en W wordt op donderdag 31 maart bespro ken in de gemeenteraadsvergadering. In de categorie zeewater haalde de heer Van Maele voor de vierde maal de titel van dis trictskampioen. Hij mag nu meedoen aan de landelijke keuring in mei, waaraan alle kampioenen van vijftien dis tricten meedoen. De heer Klip deed voor de eerste keer mee en wist beslag te leggen op de tweede plaats. In de categorie speciale aquaria eindigde de Van onze verslaggever ZAAMSLAG - Hannie Sijs uit Zaamslag maakt vol gende week zijn televisiede buut. De storingsmonteur bij „PTT Telecommunicatie is dan te zien in het Vlaamse televisiepro gramma 'Hoger-Lager'. De opnamen voor het pro gramma zijn in januari ge maakt. Het echtpaar Sijs was in gezelschap van een collega en haar man naar Brussel ge togen om de populaire BRT- presentator Walter Capiau van dichtbij aan het werk te zien. „Eigenlijk heel toevallig, we hadden kaartjes cadeau gekre gen. Ik wist helemaal niet hoe zo'n opname in zijn werk gaat", vertelt collega Angelique Diep straten. Halverwege het programma mocht het publiek meedoen. Uit een emmer met kaartjes werd de naam van Sijs getrok ken. Vervolgens mocht hij pro beren om de prijs te raden van een espresso-apparaat. Of dat gelukt is, valt donderdag 31 maart te zien op BRT 1. Het programma begint om 20.20 uur. heer Hamelink met zijn I wateraquarium op de twee plaats. De heren Duyserinke Van Hurck op respectieve! de zesde en achtste plaats. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De hoogste klassen van de l sisschool De Hill in Ternei| zen hebben de afgeloft week ƒ914,87 voor de acl 'Polio de wereld uit' opgj haald. Daarmee helpen ze 8317 1 ren uit Indonesië, die voor d geld allen een vaccin tegen pi lio krijgen. De 37 leerlingen hebben h geld op een zakelijk maniert| elkaar gerbracht. Ze eerst wat geld geleend om r terialen te kopen. Vervolgensl dat materiaal met winst vef kocht. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De dienst op zaterdag Biervliet en Axel gaat nil helemaal verdwijnen, mai| wordt gehalveerd. Een vorige week gepublie bericht wekte de indruk c op het traject geen bus zou rijden. Naar nu blijkt v valt inderdaad één dienst - 5- in zijn geheel. Daarna! blijft er evenwel een busdie' bestaan op lijn 1. In plaats v elk half uur, gaat er op noemd traject in de toekoK] dus elk uur een bus. Op doo deweekse dagen blijft de 1 uursdienst gehandhaafd. 'De Van onze verslaggever Van de Velde, tevens van de recreatiecommis en voorzitter van de ve Van onze verslaggever OOSTBURG - Het geme< tebestuur van Oostbt heeft weer een financi tegenvaller moeten incas ren. Wethouder J. Thom; bracht de negatieve boe schap gisteren over aan leden van de financi commissie. Bij controle van het riolerin stelsel in Breskens, de afgf pen weken, is gebleken dat riool in de Europastraat verschillende plaatsen verz is. Herstel gaat de gemee 80.000 gulden kosten. De toestand van het rit ringsstelsel ter plaatse is d danig slecht dat ingrijpen dr gend noodzakelijk is. Thom vroeg dan ook de leden van commissie om voorhands ir stemmen met een kredietvei ning. De leden gaven hieraan hoor. De tachtig mille wor geput uit de begrotingsp voor het onderhoud aan ri< ringen, waarin nog een ton Het D&T -commissielid van der Weegen vroeg ziel waarom de mankementen in een eerder stadium ontd waren. De Europastraat w namelijk geruime tijd gele voorzien van een nieuw w dek. Eerder deze maand moes gemeente ruim 50.000 gul extra uittrekken voor de sa ring van een vervuild grond aan de Zinniastraat Breskens. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De Boi polder ligt niet in Sas van G maar in Terneuzen. In c editie van woensdag 23 mi vermeldden wij dat de pro' cie nader bodemonderzoek van de voormalige stortpl. in die polder. Die ligt we waar dicht tegen Sas aan, n behoort nog tot het gronc bied van de gemeente Ten- zen. Het voorstel van EG-lar bouwcommissaris Fram Andriessen, de prijzen v het komende landbouw jaar bevriezen, is bij de kerbouwers niet als een bom ingeslagen. De standsorganisaties reke den na de EG-landbouw top in Brussel op bitter weinig. „We wisten dat niet veel in zou zitten", 2 NCB-secretaris A. Heij- mans. De akkerbouwer.' vrezen dat deze voorste! voor velen de nekslag b< kent. Binnenkort prater landbouwministers van twaalf EG-staten over voorstellen van de Euro pese Commissie. Maar de akkerbouwers zal da weinig soelaas bieden. mers, Frans Andriessen vertelde meteen na het kend maken van de voo stellen dat 'de marge vc onderhandelingen gerir t is'. Poor Romain van Damme TILBURG/GOES - Maand buigt de Noordbraban Christelijke Boerenbond over de nieuwste prijsvex

de Stem | 1988 | | pagina 22