Tennisclub Smash jubileer! rt Johan de Vlieger nog recordhouder SPORT yum BRESKENSj AXEL EN TERNEUZEN KNOKKEN TEGEN DEGRADATIE Goalgetters superieur in bekerfinale WIELERKLASSEMENT •>ot£\ AZW gastheer Amemuiden IJDAG 25 MAART 1988 DE STEM SPORT 2 VRIJDAG 25 MAART 1988 id van Italië rsing Zola Budd lor Figini voor Zurbriggen icht in tegen Ponnet elgisch elftal dig wereldkampioen JULIEN BRAL: 'EEN FLORERENDE VERENIGING' Gezond Veel spanning Aantrekkelijke duels voor Zeeuws elftal UURLOOP IN DE BRAAKMAN Kim de Loos derde op NK springen Teamtoernooi badminton in Cadzand Clubtitelstrijd BC Terneuzen 2e KLASSE A KNVB-ZATERDAGVOETBAL T14 albond (FIFA) heeft het or- ampioenschap voetbal in ei de bouwplannen kunnen ïtrum. Doen ze dat niet, dan p aan een ander land toege. Blatter sprak van West- ïment werd in Rome op ver- ;gint al over twee jaar. ik ^ringen", verklaarde Blatter. 3-sport. Juist de faciliteiten l tot vijftien miljard mensen |ionale Amateur Atletiek Fe- atlete Zola Budd geschorst e beschuldigingen, dat zij in i aan wedstrijden zou hebben |uit niet rechtstreeks bekend Bryant kreeg het te horen edstrijd in New York, Budd stad in actie komen. Zowel ind reageerde geïrriteerd op onale federatie. erse Michela Figini heeft de r dames veroverd. |erdag, nadat was besloten de )en, de afdaling in Saalbach weer (regen en hoge tempe- !erd tevens eerste in de klasse- fdaling en Super-G. i: 1. Figini (Zwi) 244 punten, 2. is) 211, 4. Femandez-Ochoa (Spa) (Joe) 167,7. WaUiser (Zwi) 143,8. "i, 10. Wolf (Oos) 110. Zurbriggen is er op de valreep Super-G aan de Westduitser |len. De Zwitser werd donder- door zijn landgenoot Martin ftrijd van het seizoen. L.24,43,2. Strolz (Oos) 1.24,96,3. Gi- ")os) 1.2527, 5. Zurbriggen (Zwi) card (Fra) 1.25,90,8. Pesando (Ita) 1. Zurbriggen 58 punten, 2. Was- lirardelli 38,5. Strolz 31. seen: 1. Zurbriggen 283 punten, 2. 73,4. Strolz 163,5. Wasmeier 138. De voetbalclub Sint-Truiden ilbond een klacht ingediend te- tiet. dden - Anderlecht van afgelo- fle verkeerde man uit het veld rde in het tumult dat ontstond, jshi rood kreeg. Ponnet wees Deze heeft volgens zijn club dat met 0-1 verloor, wil de wed- [jilis, de spits van Anderlecht, elgisch elftal. Bondscoach Guy het team, dat morgen in een jjd in Brussel aantreedt tegen duel niet over de 'buitenlandse' yson mag zich toch nog wereld- laargewicht van alle drie de in- yo tegen zijn landgenoot Tubss van de IBF ontnomen. Reden ie kampioensriem van de IBF. Her weten, dat de winnaar van Berbick en de Amerikaan Wil- 'icht-kampioen van de IBF zou t besluit teruggedraaid. Tyson ;n tegen de winnaar van het duel AN DEN 5-1), Joegoslavië - Hongarije 5- 2 (0-2, 4-0, 1-0), Oost-Duitsland - Roemenië 6-0 (1-0, 3-0, 2-0), China - Noordkorea 7-2 (1-1,2- 0.4-1), Nederland - Bulgarije 8- 1(0-1,4-0.4-0). STAND 1. Nederland 4-8 (41-5), 2. Japan 4-6 (26-8), 3. Bulgarije 4-6 (13- 12), 4. China 4-4 (23-19), 5. Noordkorea 4-0 (2-28), 6. Australië 4-0 (7-40). SCHAATSEN WK kunstrijden in Budapest STANDEN Dames, na verplichte figuren: 1. Witt (OD1), 2. Manley (Can), 3. Thomas (VSt), 4. Trenary (VSt), 5. Leisner (WD1), 6. Kadavy (VSt), 7. Conway (GBr), a Lebe- deva (Sov). Heren, na verplichte figuren ep korte kür: 1. Boitano (VSt), 2 Filipowski (Pol), 3. Orser (Can). 4. Viktor Petrenko (Sov), 5. FJ" scher (WD1), 6. Bowman (VSt), 7. Barna (Tsj), 8. Vladimir Pe trenko (Sov). poor Kees Hamelink jT-JANSTEEN - Op 9 maart dit jaar was l^t veertig jaar geleden dat de tennisclub gnash in St.-Jansteen werd opgericht en jat geeft aanleiding het achtste lustrum te vigren. De vereniging heeft onlangs een ju bileumuitgave samengesteld van het club blad, waarin de historie van de voorbije ja- nog eens, op vaak luchtige wijze, de re vue passeert. Opmerkelijk feit was ongetwijfeld dat in die tjjj, waarin de tennissport een ander aanzien bad in een kleine gemeenschap, men besloot een .mnisvereniging op te richten. Weliswaar volg de later veel kleinere gemeenten dit voorbeeld, maar dat was zo'n twintig jaar later. „Het was voornamelijk te danken aan het ini- tbtief van wijlen Frans Franeken, de toenma lige gemeentesecretaris. Dit wordt het beste weergegeven in de sfeer van de veertiger jaren, get land is na de oorlog in wederopbouw en in 51 Jansteen zijn de verenigingen op één hand te lellen," legt voorziter Julien Bral uit „Zelf heb ik die tijd niet meegemaakt, want mijn betrok kenheid begon pas toen ik als 10-jarige met ten- BASKETBAL EC voor landskampioenen UITSLAGEN Satüm Köln (WD1) - Den Bosd) (Ned) 100-105 (59-62), Maccabi Tel Aviv (Isr) - Partizan Bel grado (Joe) 98-84 (55-45), Barce lona (Spa) - EB Orthez (Fra) 81- 79 (42-42). Het deor 23 personen ondertekende voorstel m de vereniging op te richten, ontmoette felle ïgeustand. Ondanks dat men tennis be schouwde als een elitaire sport, werd het toch aangenomen. „Ik meen dat er gestart werd met 35 leden voor één aan te leggen baan," zegt Bral. „Zij besloten in de oprichtingsvergadering dat de vereniging Smash zou gaan heten." Dat er in de tennissport veel is veranderd vindt gestalte in de op kleurrijke wijze beschre ven historie in de genoemde uitgave van het clubblad, want geen enkele vereniging zal nu nog de leden de verplichting opleggen één ten nisbal te kopen en deze in te leveren bij het be stuur. Wilde men spelen dan kon men zich ver voegen bij de materiaalcommissie, waar men zes ballen kon bekomen.... De vereniging groeide inmiddels gestaag en dat leidde in 1953 tot de aanleg van een tweede gravelbaan, terwijl de populariteit van de ten nissport ook in St.-Jansteen grotere vormen be gon aan te nemen. De derde baan kwam er in 1974. Julien Bral over de voorbije historie: „Eigenlijk was er over het verleden niet veel meer bekend, maar we liepen een oud-sectreta- ris tegen het lijf en die had nog de beschikking over een archief uit de vijftiger jaren." Het lijkt de vereniging allemaal voor de wind te zijn gegaan, maar er zullen zeker minder ge makkelijke momenten zijn geweest. Bral daar over: „Ik denk daar op dit moment liever niet aan terug, want bij een 40-jarig bestaan hoort nu eenmaal een vrolijke noot en dat is in ieder gval dat we momenteel kunnen zeggen dat we een gezonde en florerende vereniging zijn." Er is de laatste vijftien jaar een duidelijke koers gevaren. Een positief jeugdbeleid moest de basis vormen voor het naar buiten dragen van de vereniging. „Hierin heeft mevrouw Reuser een grote rol gespeeld," is de mening van Bral. „Zij was in die tijd secretaresse en heeft de jeugd gestimuleerd om te gaan tennissen. In na volging hiervan hebben wij dit beleid ook altijd voorgestaan." Smash heeft dan ook heel wat 'toppers' voort gebracht. Namen als Jacqueline Bral en recen telijk Stephanie Rottier en Nathaly Tijssen zijn daar sprekende voorbeelden van. „Het verschil ligt in het feit dat bij ons mogelijke talenten in dividueel worden getraind," aldus Bral. De clubtrainer is broer Richard, in het dagelijks le ven fysotherapeut. De naam Bral lijkt dan ook nauw verbonden met het jubilerende Smash, maar de uitspraak 'Smash is Bral' lijkt de huidige voorzitter wat overdreven gesteld. „Kijk, er was een periode dat wij, mijn broer en twee zusters, een stempel op de vereniging hebben gedrukt. We waren de besten, hetgeen tot uiting kwam bij de clubkam pioenschappen en we speelden samen competi tie. Hierdoor krijg je al gauw een bepaalde naam opgespeld, hetgeen veelal negatief werd uitgelegd. Dat is tegen die uitspraak mijn groot ste bezwaar." De ledenlijst van de vereniging telt momen teel zo'n 200 namen. „Dat is redelijk en ik denk dat er geen verdere groei in zit en dus ook geen uitbreiding van de accommodatie," stelt Bral vast. Speciale activiteiten heeft de vereniging dit jaar niet op het programma. Wel wordt een poging gedaan het Nederlands record te verbre ken in het dubbel spelen. Het verbreken van dit record betekent dat een dubbelpartij van min stens vijftig uur moet worden gespeeld. Vrijdag 25 maart is er vanaf 19.30 uur in het clubhuis open huis voor alle leden en genodigden. HW'24 aast op de titel Van onze sportmedewerker AXEL - Met nog zeven competitieduels voor de boeg begint de spanning bij de regionale KNVB- ttams op te lopen. Zeker bij de ploegen die strij - i om de titel, HW'24 en Philippine in de vierde klasse H, en bij die formaties die knokken tegen degradatie, zoals Breskens, Axel, Hontenisse en Terneuzen. Zaken die de duels een stuk nerveuze lading meegeven. Breskens krijgt, als er tenminste weer eens gespeeld kan den op het vochtige Breskens-terrein, Boeimeer op »k. Een tegenstander die moet winnen wil het de kleine kans op de titel blijven behouden. Breskens daar entegen moet volgens middenvelder Robby de Muynck: „winnen om kans op behoud te verkrijgen." Zijn aanvoerder Camiel van Rattingen is eenzelfde mening ttegedaan. Een logische ge dachtegang om het verloren Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Goalgetters 1 heeft op overtuigende wijze de beker van het zaal voetbalrayon Terneuzen gewonnen. In de finale klopte die ploeg De Zwaantjes 2 met maar liefst U-3. was er een hoofdrol voor het tweetal M van der Hooft en Mark de Kunder. Een paar sterke zaal- wetballers die meestal het ver- 11 in klasse tussen Goalget- en de tegenstander maken. In feite kreeg Goalgetters 1 leen in de halve finale tegen stand van betekenis. Dat was De Zwaantjes 1, het duel dat roet nog een kleine vier mi nuten te gaan en bij de stand 4- 3 in het voordeel van Golalget- te, gestaakt werd. Die reste nde tijd moest nu, juist voor «bekerfinale, afgewerkt wor den. Dat waren toch spannende Jdnuten voor Goalgetters, al De Zwaantjes 1 eigenlijk 6®n opgelegde kansen om de recht te trekken. Tot dan een paar afstand- n <Re van richting wer- veranderd kwam De «vaantjes 1 niet. Dat betekende dat de finale jtssen Goalgetters 1 en de «vaantjes 2 afgewerkt moest w*te>. Na een bijzonder saaie ^te helft - erg voorzichtig voetbal, weinig tempo en dus wnnig scoringskansen - kon 'ters met een 2-0-voor- het andere doel gaan verdedigen. In die eerste helft i*as het klasseverschil al zicht- maar werd dat nog niet cijfers uitgedrukt. Dat - <n pas in het tweede be- Juist toen de wedstrijd spanning won, doordat Wilting in eigen doel en daarmee de stand op bracht, sloeg Goalgetters Redeloos toe. Het tempo werd VSeschroefd en biimen de ®«ste keren was de stand 6-1. v Zwaantjes scoorde tegen via uti-willem Leunis en kwam 2T-2-stand terug tot 7-3 a Erits Verstraeten, maar 7* nooit meer een bedreiging S Goalgetters vormen. In de tfase liep een bijzonder soe- voetballend Goalgetters, r onder meer fraaie goals Bert Wilting en Paul van Hooft, uit naar 11-3. Voor Setters scoorden: Paul van ooft (6x), Mark de Kunder ko Simons, Bert Wilting een eigen doelpunt van Wim gegane terrein, een zwakke eerste competitiehelft, onge daan te maken. Sluiskil daar entegen kan fluitend naar het einde bollen. Want ondanks dat de blauwhemden zendag in en tegen Middelburg uit moeten kernen, vertrekt Sluiskil in de favorietenrol. En terecht, om dat Sluiskil gewoonlijk in de provinciale hoofdstad een goede indruk achterlaat Axel krijgt het iets lastiger. Het is gastheer van Moerse Boys, dat samen met de oranje- hemden in degradatiezorgen verkeert. „Voor ons is er daarom maar één opdracht, en dat is winnen," aldus Axel- coach Jaap Lensen. Een trainer die waarschijnlijk een vervan ger voor Jan van de Broeke op moet stellen. Deze blesseerde vorige week zijn knie. Clinge, dat graag nog een hoofdrol wil vertolken, reist af naar DIVO. Een opponent waartegen het verre van kansloos is. Verlie zen hoeft daarom zeker niet Hetzelfde geldt voor Goes, dat staartploeg SC Gastel op visite krijgt. Veel spanning is er in de vierde klasse RCS voert hier voorlo pig de boventoon met pal daar achter HW'24 en Philippine. HW'24 krijgt degradatiekan didaat Hontenisse op bezoek. Een derby waarin voor elke meter geknokt moet worden. HW'24-aanvoerder Peter van Eekelen in zijn prognose: „Wij zijn als HW'24 verplicht te winnen. Zo gemakkelijk als dat gezegd is, zo moeilijk zal dat waar te maken zijn. Hontenisse is geladen en het zal ons daarom veel energie kosten om het op de knieën te krijgen." Dat HW'24 de favorietenrol moet vertolken, is iets dat bij Hontenisse-aanvoerder Frans van Meele bekend is. „Onze grootste zorg is de Hulstenaren van ons doel weg te houden. TERNEUZEN - Voor het Zeeuws KNVB-elftal staan er dit seizoen enkele leuke wedstrijden op het pro gramma. Topper voor het Zeeuwse team is een wed strijd tegen Club Brugge, de ploeg die Sluiskil enkele weken geleden nog lelijk liet zitten. De wedstrijd wordt gespeeld op dinsdag 10 of 17 mei in Vlissin- gen. De juiste datum hangt af van de prestaties en verplich tingen van Club Brugge in het toernooi om de UEFA-cup, waarin Club Brugge tot de halve finale is doorgedrongen. Club Brugge komt trouwens ook nog een keer naar Sluiskil, waar het 'nog iets goed te ma ken heeft'. Dat gebeurt op zon dag 31 juli. Temeuzen-coach Jan Kolijn: „Ik wil Franz van der Pijl op de bank hebben, om hem eventueel in te laten vallen". Een tactiek die geen kans van slagen heeft als we ons ingra ven. Via gedegen countervoet bal en door ze vroegtijdig op te vangen, houden wij uitzicht op een puntendeling. Het voor ons hoogst haalbare." Hontenisse moet Ad van Rijssen wegens een armblessure missen. Philippine speelt eveneens voor eigen publiek. Het krijgt Koewacht op bezoek. De gast heren zijn hier verplicht te winnen willen ze mee blijven doen in de dans om de titel. Voor Koewacht geldt min of meer hetzelfde. „Wil Koewacht inderdaad hoog eindigen, dan zal er gewonnen moeten wor den. De mannen moeten zich dan maar bewijzen ook," liet Koewacht-trainer George de Bakker weten. Terneuzen krijgt Lewe- dorpse Boys als tegenstander. Op een bijveld op het Zuider sportpark, hetgeen overigens gezelliger gevonden wordt dan het hoofdveld dat tijdelijk bui ten gebruik is wegens het aan leggen van een kunststofatle tiekbaan, mag Terneuzen pro beren de weg naar herstel voort te zetten. Want dat Ter neuzen momenteel in de kijker staat wegens het terughalen van spelers als Frank Bogaart en Franz van der Pijl, is iets dat zeker is. „Toch wil ik nog met te hard van stapel lopen. Het meedoen van Frank Boog- aart deed het team goed, maar of Franz van der Pijl er zondag al bij zal zijn, is nog niet zeker. Wel wil ik hem op de bank heb ben om hem eventueel toch in te laten vallen. Hoe zich dat zal ontwikkelen is nog niet hele maal duidelijk. Daarvoor moe ten we nog wat bijpraten," al dus Temeueen-coach Jan Ko- lijh, die inmiddels zijn contract met een jaar verlengd heeft. Dat de 'commissie van wijze mannen', die hem bijstond, geen verlenging heeft gekre gen, mag duidelijk zijn. Kolijn stelt in zijn prognose een gelijk spel als het minimaal haalbare. STEEN, dat onbekommerd - POTO DE STEM/008 J.DE BOER het seizoen uit kan spelen, krijgt Hoofdplaat op bezoek. Dat de gastheren hier de favo rietenrol waar moeten maken, mag geen verrassing zijn. In het duel Vogelwaarde-IJzen- dijke geldt min of meer het zelfde, al ligt een puntendeling hier meer voor de hand. PROGRAMMA Tweede klasse R: Breskens-Boei- meer, VOAB-Sarto, OSC'45-Zie- rikzee, Middelburg-Sluiskil, Baro- nie-NOAD, OJC-SCO. Derde Masse B: Goes-SC Gastel, BSC-Intemos, Axel-Moerse Boys, DIVO-Clinge, Roosendaal-VES'35, Cluzona-MOC'17. Vierde Masse H: HW'24-Honte- nisse, Philippine-Koewacht, Ter- neuzen-Lewedorpse Boys, RCS- Neormannen, Vogelwaarde-IJzen- dijke, STEEN-Hoofdplaat. Van onze atletiekmedewerker HOEK - Met achttien kilo meter en 150 meter is Johan de Vlieger nog steeds re cordhouder van de Braak- manuurloop die zaterdag 26 maart aan zijn negentiende uitgave toe is. De Vlieger liep deze afstand in 1980 toen hij pas twintig jaar was. Daarna kwamen velen het record aanvallen, maar evenzovele keren kwam men klase tekort. Het dichtst kwam nog Jan van Laarhoven drie jaar gele den, maar ook hij kwam en kele tientallen meters te kort. Ook De Vlieger zelf was vrij wel ieder jaar present, maar haalde ook niet de afstand die hij als eerstejaars junior in het zuidelijke deel van de Braak- manbossen liep. Ook deze keer is hij van de partij, nadat hij pas enkele weken weer serieus de draad heeft opgepakt. „Na de marathon van Rotterdam vorig jaar heb ik de riem er een poosje afgegooid. De motivaie was een beetje weg en boven dien kwamen trouwen, verhui zen en vakantie er tussen. Ik kan echter nog niet buiten het hardlopen en ben toch al weer zes weken vrij intensief bezig. In Dordrecht werd ik derde op een halve marathon en afgelo pen zondag liep ik nog naar een tweede plaats op een vijftien kilometerwedstrijd te Steen bergen. De conditie is er, maar ik mis nog de hardheid en scherpte. Daarom zal ik zelf dat record komende zaterdag niet breken," aldus de Goese- naar. Er zijn voor hem drie be langrijke factoren nodig om zijp record naar de archieven te verwijzen. „Tegenstand, de weeromstandigheden en de vorm van de dag. Toen ik in 1980 liep was alles aanwezig. Er was met Johan Breel en Henk Lindner voldoende tegenstand, het weer was ideaal en ik voelde mijn benen die dag niet. Kijk, Leon van der Velden moet heus in staat zijn het te breken, maar toen hij het pro beerde moest hij een uur lang alleen Iepen. Ook Jan van Laarhoven liep in zijn eentje en dat breekt op." Of er zaterdag tegenstand op kpnt dagen valt af te wachten, aangezien pas ter plaatse wordt ingeschreven. „Ik ver wacht het niet direct," aldus De Vlieger. „Er komt te weinig jeugd door in Zeeland. We mis sen de grappenmakers van toen. Er kon nog gelachen wor den, maar er werd ook gepres teerd. Nu is het allemaal wat killer. Er gebeuren zelfs geen rellen meer." Bij de dames is het uurre cord in het bezit van Trijnie Smeenge, die in 1985 een af stand liep van vijftien kilome ter en 280 meter. De organisatie van deze uurloop, waarvan Schoondijkenaar Staf Dobbe- laere de geestelijke vader is, is in handen van de Temeuzense atletiekvereniging Schelde- sport. Langs het parkoers zijn bordjes uitgezet, zodat iederen kan zien welke afstand hij ge lopen heeft. Start en finish zijn in het bos aan de Spanjaards- weg, waar men vanaf 13.30 uur kan inschrijven. Naast de uur- lop kan er ook een zeven kilo meter worden gelopen. Beide lopen gaan om 14.30 uur van start. Amateurs: 1. N. van de Klundert (Hoogerheide) met 55 punten, 2. P. Heeren (Sprundel) 40, 3. M. de Baat (De Heen) 36, 4. J. Nieuw koop (Roosendaal) 35, 5. W. Mij- zen (Etten-Leur) 30, 6. J. Elen (Dongen) 23, 7. E. van Dongen (Roosendaal) 22, 8. R. Bijvank (Westdorpe) 20, 9. C. Heeren (St.- Willebrord) 18, 10/11. A. van Dongen (Dongen), R Brouwers (Teteringen) 17, 12. J. de Crom (Hoogerheide) 16, 13. P. Barten (Zevenbergen) 14, 14. C. Schou- wenaar (Goes) 13, 15. H. Akker- mans (Zevenbergen) 12 punten. Junioren: 1. P. Konings (Roosen daal) met 46 punten, 2. R. Sestig (Oosterhout) 32, 3. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 24,4. R. Kroon (Ood- Gastel) 17, 5/6. M. Caste- leyns (Steenbergen), W. Ruyzing (Dmteloord) 12, 7/8. L. Veeke (Oudenbosch), R. van Kappel (Made) 11,9. H. Brans (Bosschen- hoofd) 10,10. P. Gelens (Breda) 8, 11. G. Buckens (Oud-Gastel) 7, 12/13. A. Pijnenburg (Oester- hout), M. Tak (Oudenbosch) 6,14. F. de Geus (Oosterhout) 5, 15. R. Diepstraten (Gilze) 4 punten. Nieuwelingen: 1. A. Schalk (Gal- der) met 24 punten, 2. J. van de Klundert (Hoogerheide) 23, 3. W. van der Maas (St-Willebrord) 19, 4. M. Verwij meren (Prinsenbeek) 17, 5. R. Leeuw (Steenbergen) 14, 6/7. M. Akkermans (Nieuw-Vos- semeer), P. Jongenelen (Ouden bosch) 12, 8. P. Kannekens Fij naart) 9,9. K. Broos (Roosendaal) 8, 10. S. Schalk (Galder) 6, 11. R. Boogaard ('s-Gravenpolder) 5,12. F. van der Zande (Putte) 4,13. M. Nooten (Oosterhout) 3,14. E. Am- merlaan (Niewuw- Vossemeer) 2 punten. TOPSCORERSKLASSEMENT 1. B. v. Craenenbroek (Clinge) met 11 doelpunten. 2-3. H. Rietjens (Koewacht), M. de Kunder (Sluiskil) met 10 doel punten. 4. W. Coryn (Philippine) met 9 doelpunten. 5 t/m 9. T. Hanny (AZW, P. Wolfert (AZW), G. Verbraecken (HW), E. Nagelkerke (Stéen) met 7 doelpunten. 10 t/m 16. F. v. Cauteren (Cling), G. Lokhorst (Hoek), M. Quataert (Hoek), C. Blommaert (HW), P. Segphers (HW), P. v. d. Hooft (Sluiskil), J. v. Leeuwen (Yzen- dyke) met 6 doelpunten. 17 t/m 23. R. Kryger (Goes), J. Ja cobs (Hoofdplaat), W. Timmer man (Hoofdplaat), A. Schille- mans (Kioetinge), R. Bun (Kloe- tinge), J. de Jager (Lew.-Boys), R. Koole (Patryzen), met 5 doelpun ten. 24 t/m 39. F. Verstraeten (Axel), A. Thoen (AZW), H. Ottens (Breskens), M. Azzagari (Goes), G. Wolters (Kioetinge), F. v. d. Vloed (Koewacht), E. de Block (Koewacht), R. Bek (Patryzen), H. Rentmeester (Partyzen), Ff Valk (SSV '65), H. Faes (Terneu zen), M. v. d. Bossche (Tem. Boys), F. Neve (Yzendyke), J. de Zwarte (Zaamslag), E. Hendrickx (HW), M. Meyer (Philippine) met 4 doelpunten. Clubscore: I. HW met 31 doelpunten. 2. Patryzen met 26 doelpunten. 3. Hoek met 25 doelpunten. NIEUWSOVERZICHT ERMELO - De tienjarige Kim de Loos heeft een knap resultaat neergezet tijdens het nationaal kampioenschap indoorspringen voor pony's. Tijdens deze eindstrijd van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rij verenigingen werd hij met Hummel derde. De ruiter van Luctor et Emergo reed in het federatie-centrum te Ermelo in de M-klasse twee parkoersen foutloos en voegde zich daardoor bij de kop van het klassement. In de beslissende manche nam hij een balk mee en daardoor eindigde hij op de derde plaats. Door dit resultaat is hij gerechtigd om in het ko mende zomerseizoen in de Z-klasse uit te komen. CADZAND - Het vijftiende toernooi voor teams van de bad mintonvereniging Sjuttul wordt zaterdag 26 en zondag 27 maart gespeeld. Deze keer in de sporthal te Cadzand, waar men op acht banen 24 teams kan ontvangen. Er wordt in vijf categoriën gespeeld. Categorie A, landelijk en eerste klasse district; B, tweede klasse district; C, derde klasse district; D, vierde klasse district en E, recreatief. Rudi den Dummen en Ria Pieters tekenen voor de organisatie en Cor va» Cleemputte is bondsgedelegeerde. Zaterdag wordt van 12.00 tot 18.00 uur gespeeld en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. TERNEUZEN - In de sporthallen 't Zwaantje en Oude Vaart in Terneuzen houdt de badmintonclub Terneuzen zaterdag 26 en zondag 27 maart de jaarlijkse clubkampioenschappen. Zaterdagavond houdt de vereniging in scholengemeenschap Zeldenrust een feestavond. KORFBAL District: Tjoba-Dijkvogels (tweede klasse G), aanvang 16.00 uur. TOP- TOGO (derde klasse M), aanvang 16.00 uur. Afdeling: Luctor-Olym- pia (eerste klasse), aanvang 16.00 uur. Animo 3-Zaamslag (tweede klasse), aanvang 15.30 uur. BKC- Seolto (derde klasse), aanvang 16.00 uur. BASKETBAL Vrijdag 25 maart: Voorwaarts- Matador (tweede klasse heren), sporthal 't Sportuus Axel, aan vang 21.00 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland Eerste klasse: Com Boys-Biervliet, RIA-Jong Am- bon, Zeeland Sport-Zeelandia, Graauw-Schoondijke, Oostburg- Kwadendamme, Domburg-Ro- bur. VOLLEYBAL Landelijk: Mytilus-CSS (derde divisie dames), sporthal De Poel Goes, aanvang 15.30 uur. EWC- Apollo (derde divisie heren), sporthal Baskensburg VUssin- gen, aanvang 13.45 uur. De Sterre-Super Roosendaal (derde divisie heren), sporthal 't Spor tuus Axel, aanvang 15.45 uur. District: Kikkers-Mytilus 2 (eer ste klasse heren), sportzaal Aar denburg, aanvang 18.00 uur. At- tack-EWC 3 (eerste klasse he ren), sportzaal Koewacht, aan vang 16.00 uur. HOCKEY Olympia-De Waele (derde klasse dames), sportpark Oude Vaart Terneuzen, aanvang 12.45 uur. Van onze sportmedewerker AXEL - Een trekpleister in het regionale KNVB-ama- teurvoetbal op zaterdag is ongetwijfeld de Zeeuwse derby AZW-Amemuiden. Een topper in de tweede klasse A. Een klasse waarin Hoek naar Altena verkast. In de derde klasse staan de duels Terneuzense Boys- Kapelle en WHS-Zaamslag op de rol. Dat AZW niet opziet tegen Amemuiden is een gegeven dat een goed uitgangspunt biedt voor een stevige pot voetbal. Zeker nu AZW zijndraai ge vonden heeft en in de weelde verkeert te kunnen kiezen uit een selectie die groter is dan elf man. Een 'riant' feit dat de AZW-leiding tot nu toe door onder andere blessures miste. Welke elf er binnen de lijnen komen, is daarom nog niet ze ker. „Eerst moeten wij nog eens enkele mensen testen. Daarna zien wel verder," aldus AZW- coach Jan Roose. Deze Terneu- zenaar in AZW-dienst is ove rigens niet onder de indruk van Amemuiden. Roose: „Wij zien het als een van de ploegen die nog meedoen in de titel-loterij. We behoren niet meer tot die groep en zijn tevreden met een goede middenmootpositie. Toch moet ik constateren dat Ame muiden eveneens geen potten breekt. De winnaar zal dus die gene zijn die het geluk van de dag aan zij» kant vindt." Hoek, dat hopeloos naar de juiste formatie zoekt, komt in en tegen Altena uit. En dat moet Hoek-coach Vandewalle zorgen baren. Want ook hij moet weten dat zijn formatie voldoende inzet toont, maar dat het in de linies verre van glad jes verloopt. Zeker nu daar ook nog het bekende 'het zit niet goed tussen de oren' bij is geko men. Altena is daarom favoriet voor de zege. In de derde klasse heeft Ter neuzense Boys de kans de ge lijke spelen-reeks te doorbre ken. Kapelle draait moeizaam en moet dus voor de oranje- zwarte ploeg van coach Jan Doorns te pakken zijn. Temeer, daar de Temeuzense Boys-de fensie tot een sluitend geheel aan het groeien is. Bij Zaam slag liggen de zaken iets an ders. Het gaat op bezoek bij WHS en dat is een gastheer die een punt meer pakte dan de groen-witten van trainer Ben Pauwels. Niet verliezen is daarom van groot belang voor Zaamslag. Verlies betekent zorgen en daarvoor heeft Zaamslag toch teveel klasse in huis. PROGRAMMA Tweede Masse A: SC Everstein- Wilhelmina'26, AZW-Amemui den, Oostkapelle-Dinteloord, SSC'55-Zwart Wit'28, Altena- Hoek, Kloetinge-Serooskerke. Derde Masse: Veere-NOAD'67, Temeuzense Boys-Kapelle. Zwa- luwe-Bruse Boys, PTT Breda- Tholense Boys, WHS-Zaamslag, Nieuwdorp-Yerseke. A

de Stem | 1988 | | pagina 7