ist-in J Planckaert wint Dwars door België Moeizame winst Van der Smissen Weer hockeywinst in Perth SPORT SPORT ZEVEN VAN DE TIEN LEDEN NAAR TWEEDE RONDE EK UITSLAGEN BRESKENS Elite-competitie Goalgetters superieur in bekerfinale Britse pers vol lof over Oranje Inlijsten doe je (zelf) bij Lijst-in. Kelly EK BANDSTOTEN IN GRONINGEN VRIJDAG 25 MAART 1 FIFA dreigt voetbalbond van Italië IAAF besluit tot schorsing Zola Budd Wereldbeker skiën voor Figini Wereldbeker Super-G voor Zurbriggen St.-Truiden dient klacht in tegen Ponnet Nilis debuteert in Belgisch elftal Tyson blijft drievoudig wereldkampioen DE STEM SPOR AXEL - Met nog zeve boeg begint de spannin teams op te lopen. Zekt den om de titel, HW'24 klasse H, en bij die for degradatie, zoals Bres Terneuzen. Zaken die c lading meegeven. Europese Unie PARIJS (ANP) - In vergelijking met voorgaande jaren heeft de Nederlandse afvaardiging zich goed gehandhaafd op de eerste dag van het indi viduele toernooi van de Europese titelstrijd tafel tennis. Zeven van tien leden kwalificeerden zich donderdag in Parijs voor de tweede ronde: de vijf speelsters en twee van de vijf heren. Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 1 DE STEM partners in kreatieve dienstverlening WAREGEM (ANP) - Eddy Planckaert heeft donderdag de eendaagse wegwedstrijd Dwars door België op zijn naam gebracht. In de stra ten van Waregem was hij - geholpen door zijn ploegge noot Fons de Wolf - net iets sneller dan John Talen. De Nederlandse renner uit de ploeg Post ontsnapte met de beide Belgen in de straten van Waregem uit een kopgroep van dertien man. Deze had zich ge vormd, toen een vroege en lange ontsnapping van de Australiër Anderson, de West duitser Gölz en de Belgische neo-prof De Clercq ongedaan was gemaakt. Het trio reed zich na tachtig kilometer op de hellingen van de Vlaamse Ardennen los en nam een voorsprong van zo'n zes minuten. Die maximale voorsprong werd bereikt op honderd ldlometer van de fi nish. Nadat De Clercq, die vo rig jaar bij de amateurs een waar schrikbewind uitoefende, op de Kluisberg had moeten lossen, werden niet veel later ook de andere twee ingelopen. Er vormde zich een kopgroep van dertien renners, waaruit De Wolf tijdens de plaatselijke ronden in Waregem ontsnapte. Talen ging hem achterna, met in zijn wiel Planckaert, die in de eindsprint de snelste bleek. Uitslag: 1. Planckaert (Bel) 230 ki lometer in 6.10,2. Talen (Ned) z.t, 3. De Wolf (Bel) op 0.07, 4. Verhoeven (Ned) op 0.30,5. Schalkers (Ned) z.t., 6. Cocquyt (Bel) z.t., 7. Sergeant (Bel) op 1.15,8. Van Eynde (Bel) z.t., 9. Verschueren (Bel) op 1.45,10. Ar ras (Bel) op 2.00,15. Siemons (Ned) op 3.45,16. Nijdam (Ned) op 4.40,19. Pirard (Ned) op 4.50. De Ier Sean Kelly staat aan de vooravond van zijn tweede winst in een korte etappekoers in het net begonnen seizoen. Met nog één etappe te gaan in de Catalaanse Week heeft de Ier een voorsprong van 31 se conden op de Belg Paul Haghe- dooren. Eerder won Kelly Pa- rij s-Nice. Kelly legde de basis voor de eindzege in de tijdrit van don derdag. Hij had voor de 19,2 ki lometer in de straten van Le- rida iets meer dan 25 minuten nodig: 25.02. De tweede plaats was voor Haghedooren op 23 seconden. De derde plaats was voor de Spanjaard Indurain. Peter Stevenhaagen werd vijfde en Luc Suykerbuyk zes de. In het eerste gedeelte van de etappe van donderdag greep Matthieu Hermans net naast zijn tiende overwinning in het seizoen. De foto's die van de aankomst werden genomen, maakten duidelijk dat plaatse lijk favoriet Villamajo zijn wiel een centimeter eerder over de meet drukte dan de Neder lander. Uitslagen: eerste gedeelte vierde etappe: 1. Villamajo (Spa) 107 kilo meter in 3.07.22, 2. Hermans (Ned), 3. Peeters (Bel), 4. Iglesias (Spa), 5. Gutieriez (Spa), 6. Gamier (Fra), 7. Ruiz-Cabestany (Spa), 8. Boucan- ville (Fra), 9. A. Silva (Por), 10. Kelly (Ier), 18. Lammerts (Ned), 25. Van Orsouw (Ned), 30. Draaijer (Ned), 71. Suykerbuyk (Ned), 83. Kuiper (Ned), 96. Stevenhaagen (Ned), 112. Nijboer (Ned) allen in dezelfde tijd als de winnaar; tweede gedeelte vierde etappe, tijdrit over 19,2 kilometer: 1. Kelly 25.02, 2. Haghedooren (Bel) op 0.23, 3. Indurain (Spa) op 0.41, 4. Dhae- nens (Bel) op 0.43, 5. Stevenhaagen op 0.45, 6. Suykerbuyk op 0.49, 7. Mauri (Spa) op 0.50, 8. Martinez (Spa) op 0.59,9. Fuerte (Spa) op 1.02, I0. Kuiper op 1.08, 14. Nijboer op 1.17, 28. Lammerts op 1.58, 52. Draaijer op 2.42,64. Van Orsouw op 3.06,80. Hermans op 3.50. Algemeen klassement: 1. Kelly 18.35.53, 2. Haghedooren op 0.31, 3. Stevenhaagen op 0.47, 4. Kuiper op 1.09, 5. Fuerte z.t., 6. Delgado (Spa) op 1.29, 7. Indurain op 1.21, 8. Gas ton (Spa) op 1.24, 9. Mauri op 1.29, 10. Mare Madiot (Fra) op 1.30, 36. Suykerbuyk op 2.58, 40. Van Or souw op 3.14, 43. Hermans op 5.51, 49. Draaijer op 8.03, 63. Lammerts op 9.14, lfïi. Nijboer op 26.46. LONDEN - De Britse kran ten waren gisteren vol lof over het Nederlands voet balelftal. Vooral hun grote bewondering voor Ruud Gullit staken ze niet onder stoelen of banken. Hij werd afwisselend 'de Neder landse meester' en 'the des troyer in dreadlocks' (de vernietiger met de gevloch ten manen) genoemd. 'Ruud Gullit beheerste een uur lang het terrein', schreef David Lacey in The Guardian. 'Hol land bewees meerdere keren zijn deugdelijkheid. Engeland werd geconfronteerd met een oppositie van het soort, dat het in vroegere wedstrijden nog wist te verslaan'. Patrick Barclay van The In dependent roemde het spel van Nederland niet minder. 'In het uur vóór Ruud Gullit het ter rein verliet, deden de Neder landers ons terugdenken aan de triomf van het totale voet bal, dat in 1977 door hun voor lopers op Wembley werd be haald'. Hij schreef verder: 'Net zoals zes maanden geleden in Düsseldorf tegen West-Duits- land, had Engeland er ook nu moeite mee af te rekenen met talentrijke spelers, die plotsklaps van plaats verwisse len. Vooral Gullit manifes teerde zich zo'n beetje overal, zelfs wanneer het erop aan kwam defensief op te treden'. Volgens Nigel Clarke van de Daily Mirror heeft Ruud Gullit Engeland getoond wat het te wachten staat in de eindronde van het Europese kampioen schap. 'Ruud Gullit heeft van de vriendschappelijke wed strijd op Wembley een mees terwerk van prachtig voetbal gemaakt'. GRONINGEN (ANP) - De internationale biljart-top is bij de Europese titelstrijd bandstoten in Groningen zes spelers smal. Het twaalf deelnemers tellende toernooi begon donderdag met louter onbeduidende partijen. Door de grote kwaliteitsver schillen staan de kwartfinalis ten al bij voorbaat vast. Bij de beste acht zullen ook de beide Nederlandse deelnemers zijn. Hans Vultink en Christ van der Smissen wonnen hun eerste partijzij het moeizaam. Voor de vrijwel lege tribunes van de Evenementenhal be leefde Nederlands kampioen Vultink een moeilijke ouvertu re. Zijn overwinning tegen de Deen Lieberkind kwam geen moment in gevaar, maar de 50- jarige kadrist uit Eibergen leek ook tegen zichzelf te spelen. Zijn series waren bescheiden en kwamen moeizaam tot stand. Na 21 beurten was de klus geklaard (150-97). „Het kan mij niet schelen hoe ik win, belangrijk is dat ik win. Ik word een dagje ouder en ik kom langzaam op gang", stelde Vultink. Van der Smissen had in zijn partij tegen de Oostenrijker Pilss moeite met het geven van effect bij de banden, rappe leerde matig en maakte enkele keren butage. Pilss kwam in de tiende beurt op voorsprong en had zeven beurten later zelfs een voordelige marge van 31 punten. Van der Smissen her stelde de schade met series van 29 en 20 en maakte de partij in de 22ste beurt uit. UITSLAGEN POULE A Stenzei (Oos)150 8 39 18,75 Grinun (Zwi)9 8 3 1,12 Vultink (Ned)150 21 22 7,14 Lieberkind (Den)97 21 32 4,61 POULE B Van der Smissen (Ned) 150 22 29 6,81 Pilss (Oos)123 22 22 5,59 Zenkner (WD1).150 10 58 15,00 Sacas (Gri)69 10 28 6,90 POULE C Grethen (Lux)15015 7510,00 Leman(Bel)781557 5,20 Connesson (Fra)150 21 39 7,14 Oddo(Ita)106 2116 5,04 PERTH (ANP) - Het zeslan- den-hockeytoernooi voor damesteams in Perth is op weg naar een finale tussen Australië en Nederland. De gastvrouwen en de Olympische kampioenen hebben ieder tot nu toe drie wedstrijden gewonnen. Ne derland kwam donderdag op gelijke hoogte door in de vroege avond in het Com- monwealth-stadion met 2-0 te winnen van Groot-Brit- tannië. Nederland en Australië komen elkaar pas zondag, de laatste dag van het toernooi, tegen. Oranje speelt eerst morgen nog tegen het zwakste team, Nieuwzeeland. De ploeg van Gijs van Heu- men had nogal wat moeite met Groot-Brittannië, dat de laat ste twee jaar aanzienlijk in kwaliteit is toegenomen. De Brabander was ervan uitge gaan, dat de tegenstander met twee spitsen zou opereren en had in zijn taktiek plaats inge ruimd voor vier aanvalsters (Sibbing, Wolff, Bolhuis en de weer van een griep herstelde Door onze correspondent Paul van der Voort BARCELONA - De voorzitters van Real Madrid en AC Milan willen een élite-competitie opzetten, waaraan zestien Europese topclubs mogen deelne men. Het plan van beide voetbalbazen, Mendoza en Galeani, heeft deze week tijdens een geheime ontmoeting in Milaan de steun gekregen van Silvio Berlusconi, de televisie-mag naat en sterke man van AC Milan. Het project is vooral bedoeld om meer rendement te ha len uit het voetbalspektakel. De financiële lasten van de Europese topclubs worden steeds hoger door de groeiende salarissen en transfersommen. De competitie moet worden gevormd door zestien topploegen met één tot twee verte genwoordigers per land en lopen van eind augustus tot half juni, met een stop in de wintertijd. De initiatiefnemers willen in april een nieuwe vergade ring over het thema houden, waarbij de voorzitters van alle Europese topclubs worden verwacht. ;Xvi m v.v,' wM V>2 on Weiier). Toen Groot-Brit- tannië echter toch voor drie spitsen bleek te hebben geko zen, besloot Van Heumen al in de twaalfde minuut een wissel toe te passen. Hij haalde Sib bing uit het veld voor Aletta van Manen ten gunste van de organisatie op het middenveld en de verdediging. Vanaf dat moment liepen de acties bij Nederland beter. De Britse speelsters kwamen des ondanks nog wel vaak in de buurt van doelvrouwe Yvonne Buter, die voor het eerst in het doel stond in plaats van Det de Beus. Gevaarlijke inzetten kwamen daar echter niet uit voort. Tien seconden voor het rustsignaal zag Ingrid Wolff uit een onoverzichtelijke situa tie na één van de twee Neder landse strafcomers in dit duel haar kans schoon om Neder land de leiding te bezorgen (1- 0). Kort na de hervatting werd de nog wat krachteloze Von Weiier vervangen door Mar- tine Ohr. Het bleef een felle wedstrijd, waarbij Nederland iets slagvaardiger was. In de 54ste minuut resulteede dat in een doelpunt van de attente Maijolein Bolhuis, die vanaf de rand van de cirkel inschoot (2- 0). Met even later Helen van der Ben op de plaats van Lau- rien Willemse, haalde Neder land zonder problemen het ein de. Uitslagen: Zuidkorea - Nieuwzee land 2-0, Nederland - Groot-Brit- tannië 2-0. Stand: 1. Australië 3-6 (9-2), 2. Ne derland 3-6 (5-0), 3. Groot-Brittan- nië 4-4 (6-4), 4. Zuidkorea 4-3 (3-5), 5. Canada 3-1 (0-4), 6. Nieuwzee land 3-0 (2-10). n NIEUWSOVERZICHT ROME (DPA) - De wereldvoetbalbond (FIFA) heeft het or- ganisatie-comité van het wereldkampioenschap voetbal in Italië een ultimatum gesteld. De Italianen moeten voor 5 mei de bouwplannen kunnen overleggen van het televisie-centrum. Doen ze dat niet, dan wordt het wereldkampioenschap aan een ander land toege- wezen. FIFA-secretaris Jozef Blatter sprak van West- Duitsland en Mexico. Het dreigement werd in Rome op ver- ontwaardiging onthaald. „Het wereldkampioenschap begint al over twee jaar. ft maak me bezorgd over de vorderingen", verklaarde Blatter „Voetbal is vooral een televisie-sport. Juist de faciliteiten voor het kijkgenot van veertien tot vijftien miljard mensen dienen daarom in orde te zijn". LONDEN (RTR) - De Internationale Amateur Atletiek Fe deratie (LAAF) heeft de Britse atlete Zola Budd geschorst lopende het onderzoek naar de beschuldigingen, dat zij in haar geboorteland Zuid-Afrika aan wedstrijden zou hebben deelgenomen. De federatie maakte het besluit niet rechtstreeks bekend aan de atlete. Haar coach John Bryant kreeg het te horen van de organisatie van een wedstrijd in New York Budd zou zondag in de Amerikaanse stad in actie komen. Zowel Bryant als de Britse atletiek bond reageerde geïrriteerd op de handelwijze van de internationale federatie. SAALBACH (SID) - De Zwitserse Michela Figini heeft de wereldbeker alpine-skiën voor dames veroverd. Deze zekerheid kreeg ze donderdag, nadat was besloten de laatste wedstrijd van dit seizoen, de afdaling in Saalbach van zondag, wegens het slechte weer (regen en hoge tempe raturen) af te lasten. Figini werd tevens eerste in de klasse menten om de wereldbekers afdaling en Super-G. Eindstand wereldbeker algemeen: 1. Figini (Zwi) 244 punten, 2 Oertii (Zwi) 226, 3. Wachter (Oos) 211, 4. Femandez-Ochoa (Spe 190, 5. Schneider (Zwi) 185,6. Svet (Joe) 167, 7. Walliser (Zwi) 143,8 Maier (Oos) 132,9. Quittet (Fra) 116,10. Wolf (Oos) 110. SAALBACH (SID) - Pirmin Zurbriggen is er op de valreep in geslaagd de wereldbeker Super-G aan de Westduitser Markus Wasmeier te ontfutselea De Zwitser werd donder dag in Saalbach vijfde in de door zijn landgenoot Martin Hangl gewonnen laatste wedstrijd van het seizoen. Uitslag Super-G: 1. Hangl (Zwi) 1.24,43,2. Strolz (Oos) 1.24,96,3. Gi- rardelli (Lux) 1.25,08, 4. Enn (Oos) 1.25,27, 5. Zurbriggen (Zwil I 1.25,36, 6. Stock (Oos) 1.25,46,7. Piccard (Fra) 1.25,90,8. Pesando (Ita) 1.25,92. Eindstand wereldbeker Super-G: 1. Zurbriggen 58 punten, 2. Was meier (WD1) 57,3. Piccard 54,4. Girardelli 38,5. Strolz 31. Tussenstand wereldbeker algemeen: 1. Zurbriggen 283 punten, 2 Tomba (Ita) 282,3. Mader (Oos) 173,4. Strolz 163,5. Wasmeier 138. SINT-TRUIDEN (ANP) - De voetbalclub Sint-Truiden heeft bij de Belgische voetbalbond een klacht ingediend te gen scheidsrechter Alex Ponnet. In de bekerwedstrijd Sint-Truiden - Anderlecht van afgelo pen woensdag zou Ponnet de verkeerde man uit het veld hebben gestuurd. Dat gebeurde in het tumult dat ontstond, toen Anderlecht-speler Keshi rood kreeg. Ponnet wees daarbij naar Erwin Coenen. Deze heeft volgens zijn dub niets gedaan. Sint-Truiden, dat met 0-1 verloor, wil de wed strijd overgespeeld zien. BRUSSEL (ANP) - Luc Nilis, de spits van Anderlecht maakt zij m debuut in het Belgisch elftal. Bondscoach Gu; Thijs heeft hem opgesteld in het team, dat morgen in een vriendschappelijke wedstrijd in Brussel aantreedt tegen Hongarije. Thijs kan in dat duel niet over de 'buitenlandse' Belgen beschikken. NEW YORK (AFP) - Mike Tyson mag zich toch nog wereld kampioen boksen in het zwaargewicht van alle drie de in ternationale bonden noemen. Na het titel-gevecht in Tokyo tegen zijn landgenoot Tubss werd Tyson de wereldtitel van de IBF ontnomen. Reden was het niet dragen van de kampioensriem van de IBF. Dinsdag liet een woordvoerder weten, dat de winnaar van het duel tussen de Canadees Berbick en de Amerikaan Wil liams de nieuwe zwaargewicht-kampioen van de IBF zou opleveren. Later werd dat besluit teruggedraaid. Tyson moet zijn titel nu verdedigen tegen de winnaar van het duel Berbick-Williams. EN STANDEN TENNIS Toernooi van Key Biscayne UITSLAGEN Herenenkel, kwartfinales: Me- cir (Tsj/3) - Berger (VSt) 6-1 2-6 6-3 7-6 (7-1), Connors (VSt) - Jarryd (Zwe) 7-5 6-3 6-1. Damesenkel, halve finales: Evert (VSt) - Fernandez (VSt) 6-26-1. SQUASH EK landenteams in Warmond UITSLAGEN Dames, eerste ronde: Monaco - Italië 0-3, Engeland - Italië 3-0, Spanje - Schotland 3-0, Wales - Zwitserland 2-1, België - Fin land 0-3, West-Duitsland - De nemarken 3-0, Frankrijk - Noorwegen 2-1, Oostenrijk - Ierland 3-0. Heren, eerste ronde: Nederland - Noorwegen 5-0, Israël - Grie kenland 4-1, Andorra - Oosten rijk 0-5, België - Luxemburg 5- 0, Portugal - Spanje 0-5, Noor wegen - Cyprus 5-0, Denmar ken - Italië 2-3; tweede ronde: Engeland - Israël 5-0, Schotland - Frankrijk 3-2, Wales - Oos tenrijk 4-1, België - West- Duitsland 1-4, Finland - Spanje 5-1), Joegoslavië - Hongarije 5- 2 (0-2, 4-0, 1-0), Oost-Duitsland - Roemenië 6-0 (1-0, 3-0, 2-0), China - Noordkorea 7-2 (1-1,2- 0.4-1), Nederland - Bulgarije!- 1(0-1,4-0.4-0). STAND 1. Nederland 4-8 (41-5), 2. Japan) 4-6 (26-8), 3. Bulgarije 4-6 (13-1 12), 4. China 4-4 (23-19), 1 Noordkorea 4-0 (2-28), l| Australië 4-0 (7-40). SCHAATSEN WK kunstrijden in Budapest STANDEN Dames, na verplichte figuren: Witt (OD1), 2. Manley (Can), 3 Thomas (VSt), 4. Trenary (VS) 5. Leisner (WD1), 6. Kadavj (VSt), 7. Conway (GBr), 8. Lel* deva (Sov). Heren, na verplichte figuren i korte klir: 1. Boitano (VSt), Filipowski (Pol), 3. Orser (Caul 4. Viktor Petrenko (Sov), 5. Fi scher (WD1), 6. Bowman (VS) 7. Barna (Tsj), 8. Vladimir Pt trenko (Sov). 5-0, Ierland - Zwitserland 4-1, Italië - Zweden 5-0. IJSHOCKEY Thayer Tutt Trophy UITSLAGEN Japan - Australië 15-2 (2-0, 8-1, BASKETBAL EC voor landskampioenen UITSLAGEN Satüm Köln (WD1) - DenBoscï (Ned) 100-105 (59-62), Maccaf Tel Aviv (Isr) - Partizan Bel grado (Joe) 98-84 (55-45), Ban* lona (Spa) - EB Orthez (Fra) 81- 79(42-42). OP TELEVISIE poor Kees Hamelink cjT.-JANSTEEN - Op 9 ma liet veertig jaar geleden di ggiash in St.-Jansteen we (jat geeft aanleiding het acjj vieren. De vereniging heeft ideum uitgave samengestel blad, waarin de historie vai ren nog eens, op vaak lucht vue passeert. Opmerkelijk feit was ongetv tijd, waarin de tennissport et bad in een kleine gemeensehaj tennisvereniging op te richten: den later veel kleinere gemeei maar dat was zo'n twintig j aai „Het was voornamelijk te tjatief van wijlen Frans Fr; lige gemeentesecretaris. Dit weergegeven in de sfeer van i Het land is na de oorlog in wi gt-Jansteen zijn de verenigd teilen," legt voorziter Julien ik die tijd niet meegemaakt, kenheid begon pas toen ik als nissen begon. Het door 23 personen onde: om de vereniging op te richtei tegenstand Ondanks dat Van onze sportmedewerker Breskens krijgt, als er worden op het vochtige bezoek. Een tegenstander kleine kans op de titel blij entegen moet volgens mii „winnen om kans op beho Zijn aanvoerder Camiel v; Rattingen is eenzelfde menii toegedaan. Een logische gel dachtengang om het verlorei VRIJDAG 25 MAART NEDERLAND 2 21.55 Sportpanorama. BELGIË 2 20.25 Extra-time. 21.35 WK kunstrijden op de schaats. DUITSLAND 1 10.03 Sport Extra (WK kunstrij den en tennis in Key Biscayne). 23.00 Sportschau. DUITSLAND 2 10.03 Sport Extra. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Goalgetter: 1 heeft op overtuigend wijze de beker van het zaal voetbalrayon Terneuze gewonnen. In de final klopte die ploeg D Zwaantjes 2 met maar lief: 11-3. Opnieuw was er een hoofdri weggelegd voor het twee Paul van der Hooft en Mark Kunder. Een paar sterke zaal voetbaliers die meestal het ver schil in klasse tussen Goalgetj ters en de tegenstander maken In feite kreeg Goalgetters alleen in de halve finale tegen stand van betekenis. Dat wa tegen De Zwaantjes 1, het due <iat met nog een kleine vier mi nuten te gaan en bij de stand 4 3 in het voordeel van Golalget- ters, gestaakt werd. Die reste rende tijd moest nu, juist voo: ae bekerfinale, afgewerkt wor den. Dat waren toch spannend ™nuten voor Goalgetters, a Ktsng De Zwaantjes 1 eigenlijl J£en opgelegde kansen om dtf ^nd recht te trekken. Tol ®®er dan een paar afstand stoeten die van richting wer; den veranderd kwam D< zwaantjes 1 niet. bat betekende dat de final; lssen Goalgetters 1 en di svaantjes 2 afgewerkt moes w*den. Na een bijzonder saai; ^te helft - erg voorzichti, v°etbal, weinig tempo en du weinig scoringskansen - kol; u®algetters met een 2-0-voor sprong het andere doel gaai verdedigen. In die eerste helf *as het klasseverschil al zicht ®®ar, maar werd dat nog nie cijfers uitgedrukt. D "wam pas in het tweede Juist toen de wedstrij an spanning won, doon °ert Wilting in eigen d j*®9ot en daarmee de stand i bracht, sloeg Goalgette «gadeloos toe. Het tempo w< ?Bgeschroefd en binnen c ®>rtste keren was de stand 6- T waantjes scoorde tegen vil n-Willem Leunis en kwa 5 l-^-stand terug tot 7 jp Frits Verstraeten, ma "«nt meer een bedreig or Goalgetters vormen. In nase liep een bijzonder si voetballend Goalgetter: SKY CHANNEL 23.00 Nederlands voetbal. SUPER CHANNEL 22.35 Soccer scene. 22.40 Amerikaans basketbal. 'r onder meer fraaie goall val naaic Bert Wilting en Paul v Hooft, uit naar 11-3. V( •getters scoorden; Paul t„. ™°ft (6x), Mark de Kunde i el Simons, Bert Wiltin e g n eigen doelpunt van Win; Goede start tafeltennisploeg PARIJS (ANP) - Het congres van de Euro pese Tafeltennis Unie (ETTU) heeft de lid maatschap-aanvraag van Israël afgewezen. Veertien landen stem den donderdag in Pa rijs tegen, dertien voor bij zes onthoudingen. De kwestie-Israël vormt al jaren op het congres van de ETTU een punt van discussie. Het meren deel van de Westeuropese landen, onder aanvoering van Nederland, beijvert zich voor de toelating van Israël, maar vindt de Oosteuropese landen te gen. Israël wordt door de Aziatische federatie niet als lid aanvaard en mist daardoor mogelijkheden zich op internationale evenementen te manifes teren. Bovendien kan Is raël zich door gemis aan het lidmaatschap van een internationale federatie niet kwalificeren voor de Olympische Spelen. Door onze correspondent Roger Simons Paul Haldan opende het toernooi zeer overtuigend. Bin nen het half uur zat de Franse hoop voor de toekomst, Didier Mommessin, aan de kant: 21-6,21-12,21-18. Vooral in de eerste twee games was Haldan op dreef. In de eerste reeks liep hij van 4-4 naar 17-4, in de tweede van 11-11 naar 19-11. In de tweede ronde ontmoet de kopman van de Nederlandse ploeg de Ita liaan Di Napoli, waarna de sterke Hongaar Kriston volgt. Rob Turk startte zwak tegen de Griek Hatzis. Met kinderlijk pingpong liep hij in de eerste game een achterstand op van 11-20. Het tekende de geringe kracht van de Griek, dat hij alsnog met 25-23 de game aan Turk moest laten. Daarna rolde Turk vlot over Hatzis heen: 21- 8, 21-13. In de tweede rond komt Turk tegenover de Rus Mazoenov te staan. Voor Henk van Spanje duurde het toernooi heel kort. Hij trof het slecht met de kop peling aan de Joegoslavische kampioen Zoran Primorac. De Joegoslaaf liet zich niet verras sen (3-1). Broer Ron van Spanje wandelde op zijn gemak door twee kwalificatie-ronden en vond in de openingsronde Jiri Javurek op zijn weg. De kam pioen van Tsjechoslowakije stuurde alle ballen consequent naar de zwakke backhand van de Eindhovenaar. Van Spanje liep regelmatig met succes om zijn zwakke punt heen, maar schoot op beslissende momen ten tekort (1-3). Voor debutant Bart van Ha ren, het derde lid van L&T Eindhoven, kwam donderdag een einde aan zijn optreden bij de Europese senioren. Hij werd in alle onderdelen afgetroefd. In het enkelspel had hij weinig vat op het spel van de Franse jeugdspeler Chila (0-3). Bij de dames staat het Ne derlandse kwintet in de tweede ronde. Vriesekoop en Kloppen burg hadden vrij. Gerdie Keen had min of meer een walk-over tegen de Maltese Grech (3-0). Ellen Bakker had geen moeite met de Spaanse Panadero (3-0) en Patricia de Groot gaf de Noorse Ble weinig illusies. Keen komt nu uit tegen de als zevende geplaatste Hongaarse Urban, De Groot tegen de als vierde geplaatste Hongaarse Batorfi en Bakker tegen de als veertiende geplaatste Joegosla vische Fazlic. UITSLAGEN Heren enkelspel, kwalificaties, eerste ronde: Ron van Spanje (Ned) - Bailey (Gue) 21-13 21-5 21- 8; tweede ronde: Van Spanje - Dill (Ier) 21-13 21-17 21-15; hoofdtoer nooi, eerste ronde: Ron van Spanje - Javurek (Tsj) 15-21 21-18 11-21 14-21, Van Haren - Chila (Fra) 17- 21 18-21 14-21, Henk van Spanje - Primorac (Joe) 13-21 21-12 17-2114- 21. Dames enkelspel, eerste ronde: Keen - Grech (Mal) 21-7 21-6 21-8, Bakker - Panadero (Spa) 21-12 21-9 21-12, De Groot - Blikken (Noo) 21- 16 22-24 21-16 21-11, Van Veen (Lux) - Thiriet (Fra) 18-21 11-21 6- Paul Haldan in actie. Hij startte donderdag in Parijs zeer overtuigend. 21), Vriesekoop en Kloppenburg beiden een bye. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Haldan/Keen (Ned) - Renold/Hir- zel (Zwi) 21-12 21-15, Van Ha ren/De Groot (Ned) - Femandes/ Lopes (Por) 21-17 21-15, Henk van Spanje/Kloppenburg (Ned), Grub- ba/Vriesekoop (Pol/Ned) en Turk/Bakker (Ned) allen een bye; tweede ronde: Haldan/Keen - Cos- tantini/Arisi (Ita) 17-21 17-21; Henk van Spanje/Kloppenburg - Javurek/Safarova (Tsj) 21-17 15-21 21-19, Turk/Bakker - Lindh/ Svensson (Zwe) 16-21 16-21, Van Haren/De Groot - Marmurek/ Coubat (Fra) 19-21 6-21, Grubba/ Vriesekoop - Poljah/Isanovic (Joe) 21-11 21-17; derde ronde; Grubba/ Vriesekoop - Janci/Mihockova (Tsj) 21-19 21-11, Van Spanje/ Kloppenburg - Cooke/Holt (Eng) 21-16 18-21 21-13. Dames dubbelspel, eerste ronde: Bakker/De Groot (Ned) - Reid/ McEvoy (Ier) 21-17 21-12, Keen/ Vitcheva (Ned/Bul) - Tiomfeeva/ Palina (Sov) 21-15 19-21 11-21, Vriesekoop/Kloppenburg (Ned) bye. Heren dubbelspel, eerste ronde: Haldan/Henk van Spanje - Ste- bens/Della Schiava (Lux) 21-15 21- 19, Van Haren/Turk - Lindh/Pers- son (Zwe) 9-21 11-21, Bongini/Ron van Spanje (Ita/Ned)- Gudjons- son/Briem (Ijs) 21-14 21-8.

de Stem | 1988 | | pagina 6