'BERT DE VRIES WEET NIET WAAR HIJ OVER PRAAT' Regen dwarsboomt deltawerken Boete voor bezit van wapenstokken Onverkochte bouwgrond inzaaien met gras Yan oude motoren en nieuwe helmen 'oor bloei Concert in Schoneveld PLAATSELIJK NIEUWS WEEKENDDIENSTEN DE STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 25 MAART 1988 RAADSLID: 'GEMEENTEBESTUUR AARDENBURG SLAAT ALS BOER SLECHT FIGUUR' CADZAND-BAD - De ondernemers in Cadzand zijn woedend op de Oostburgse PvdA-wethouder J. de Vries. Onzin Verbaasd Origineel Actie Redt De Schelde Afgesloten STRANDOPHOGING CADZAND HOPELIJK VOOR ZOMERSEIZOEN ROND DEELNEMERS RALLY VOOR RECHTER Onteigenen Driejaar 26 maart t/m 4apH. 22ste NEDERLANDSE KÜNST- EN ANTIEKBEURS BREDA Aardenburg Breskens Oostburg „Mensen len met de dwars in d kleiner ma Het idee df waarvan het ook w« Het verras! laatste jare T20 Van onze verslaggever AARDENBURG - Het ge meentebestuur van Aar denburg slaat als boer een slecht figuur. Zo meent het Aardenburgse WD-raads- lid J. Dees. Hij heeft het col lege dan ook schriftelijk verzocht om de niet be bouwde percelen in de ver schillende bestemmings plannen niet meer in te zaaien met snijmais, maar met graszaad. Momenteel is het zo dat de per celen bouwgrond die door de gemeente niet aan de man (of vrouw) gebracht kunnen wor den tijdelijk in gebruik geno men worden als landbouw gronden. De meeste perceeltjes wer den de laatste jaren ingezaaid met snijmais. Dees is van me ning dat hieraan een eind moet komen. „De argumenten voor het in zaaien van graszaad spreken wat mij als boer betreft voor zich, maar ik kan me voorstel len dat het college er niet bij stilstaat De laatste jaren wer den de percelen gebruikt voor het telen van mais. Dat is voor omwonenden geen pretje. Het oogsten van de mais gebeurt vrij laat en levert veel onge mak op. Modder op de wegen en tractors door de straat en noem maar op. Gaat de ge meente over op de teelt van graszaad, dan zijn die proble men zo opgelost," aldus het landbouwende raadslid. Dees ziet verder nog een groot aantal voordelen aan de gemeentelijke graszaadteelt. „Het gras kan gewoon belopen worden, er kunnen kinderen op lopen, dat geeft niets. Wil men oogsten, dan kan dat zonder overlast en het zaad brengt nog geld op ook. Zaaien daarente gen kost niets want de gras handelaren leveren het zaad en zorgen voort voor de teeltbege leiding. Desnoods kan het gras gerust een paar jaar blijven liggen, dat is nauwelijks van invloed op de kwaliteit van het zaad en daarbij komt nog dat potentiële kopers altijd kunnen komen kijken naar een perceel bouwgrond dat er niet ver waarloosd bij ligt. Ik zie dus al leen voordelen en ik hoop dat het college mijn standpunt deelt," aldus Dees. De WD'er vindt verder dat de gemeente bij wijze van proef moet starten met een plu- kweide. „In andere gemeenten zijn dergelijke initiatief] es goed ontvangen. Waar ik aan denk is vrij simpel. Zaai op wat ongebruikte hoekjes of bermen wat zaad van veldbloemen en laat die plantjes welig tieren. Willen de mensen een boeket veldruikers plukken laat ze dan rustig hun gang gaan. Ik verwacht dat de gemeente met plukweide er heel wat fleuriger uit kan zien," aldus Dees. Ondernemers Cadzand boos Dit zei voorzitter J. Verstraten van de Cadzandse Onder nemersvereniging in een reactie op uitlatingen die De Vries woensdag deed tijdens een vergadering van de re creatiecommissie. De Oostburgse wethouder stelde tijdens deze bijeenkomst dat 'de Cadzandse winkeliers zich uit de markt prezen met veel te hoge prijzen'. Het be stuur van de ondernemersver eniging beraadt zich deze week, dan wel begin volgende week, over de maatregelen naar aan leiding van de uitlatingen van de wethouder. „De Vries loopt al jaren derge lijke onzin uit te kramen, zon der dat hij ooit in Cadzand boodschappen heeft gedaan. Hij weet gewoonweg niet waar hij over praat. Ik durf te bewe ren dat de prijzen in de winkels in Cadzand een vergelijking met de prijzen in vergelijkbare winkels in Oostburg kunnen doorstaan. De Vries vergelijkt telkens de prijzen van kleine ondernemers met die van su permarkten en dan zijn we iets duurder, maar dat is elders ook het geval. Bovendien spreken we dan wel over een erg scheve verhouding," benadrukte een verontwaardigde Verstraten gisteren. „Ik daag de wethouder uit om hard te maken dat de on dernemers in Cadzand te hoge prijzen rekenen voor hun pro- dukten," vervolgde hij. Volgens voorzitter Verstra ten, die regelmatig contact heeft met ondernemers in an dere badplaatsen en frequent in concurrerende toeristenoor den een kijkje gaat nemen, is Cadzand niet duur. „Qua winkelbestand zitten we voor een relatief klein plaatsje erg goed. Daar kan zelfs Kijkduin in Zuid-Holland bijvoorbeeld niet aan tippen. Vergelijken we dan ook nog eens de prijzen, dan steken wij hier goed af. Domburg bijvoor beeld is zeker niet goedkoper, integendeel.Ik kan dan ook niet begrijpen hoe De Vries erbij komt om dergelijke uitspraken te doen," aldus Verstraten. De voorzitter van de Cad zandse ondernemersvereniging heeft zich, en met hem vele col lega's in het dorp zo liet hij we ten, verbaasd over de door De Vries aangekondigde verho ging van de toeristenbelasting. „Kijk, we hebben er alle begrip voor dat de gemeente gelden bij elkaar wil krijgen voor de be kostiging van toeristische voorzieningen. Het is echter zondermeer vreemd dat de ver- blijfstoerist voor de kosten moet opdraaien," zei hij. Verstraten vindt dat het ge meentebestuur de dagrecrean ten moet aanpakken. „Vorig jaar werd er zelfs een prijzen- potje gemaakt voor mensen die met tips kwamen om geld bij de dagrecreanten weg te halen. Klaarblijkelijk is er van dat beleid niets terecht gekomen, want nu kondigt het college aan dat ze een deel van de par keerplaatsen weer vrij willen laten. Door dat betaald parke ren brachten de dagjesmensen vorig jaar juist wat geld in het laatje. Onbegrijpelijk," aldus Verstraten. Zeer binnenkort zullen de Cadzandse ondernemers zich dan ook buigen over de uitla tingen van De Vries. „Een ding is zeker," zo besloot Verstraten, „wat de wethouder woensdag beweerd heeft, dat pikken we niet." Het duo was nog steeds vervuld van verbazing en verontwaar diging over het optreden van de politie op 16 augustus van het vorig jaar. Op die dag na men zij deel aan de Aarden burgse Kikkerrally. Een re creatief gebeuren, waarbij met een slakkegangetje van zo'n veertig kilometer per uur op Harley's, NSU's of andere oude motoren een rit wordt gemaakt door het West-Zeeuws- Vlaamse landschap. Vooraf hadden Van E. en M. aan mede-organisator C. H. ge vraagd of ze zonder helm kon den rijden. „Dat is bij derge lijke evenementen gebruike lijk. Het is de bedoeling gekleed te gaan in zo origineel moge lijke kleding, passend bij het bouwjaar van de motor. Een Van onze correspondent IJZENDIJKE - Zaterdag wordt om 9.30 uur op de markt te IJzendijke het startsein gegeven voor de huis-aan-huis handteke ningen-actie van de werk groep 'Redt de Schelde'. Bij gunstige weersomstandig heden zal er ook een stand op de markt zijn. Daar kan men niet alleen voor informatie, maar ook voor het plaatsen van een handtekening terecht. De hoofdingelanden bekijken de stand van zaken. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER OOSTBURG - „Ik wist niet wat ons overkwam", zei W.v.E. gisteren tegen de Oostburgse kantonrechter mr. B. Meulenbroek. „De rit was voor ons gelijk verpest", vulde zijn compaan H.M. aan. OOSTBURG - Het wil maar niet vlotten met de uitvoe ring van de deltawerken bij Cadzand-Bad. Het bedrijf, dat door het waterschap 't Vrije van Sluis is ingehuurd om de dijk- en strandopho- ging bij de West-Zeeuwsch- Vlaamse badplaats te kla ren, is de afgelopen maan den flink gedwarsboomd door het slechte, natte weer. Ook inlands kampt het schap met vertragingen aan grote projecten. De waterbeheer- singswerken aan het kanaal Biervliet- Pyramide liggen al geruime tijd stil. Het bestuur van het schap heeft de aanne mer noodgedwongen een jaar respijt gegeven om de werken op te leveren. Volgens dijkgraaf Th. Cam- bier ziet het er naar uit dat de werkzaamheden vooreerst niet worden voortgezet. „Het heeft tussen september en vandaag bijna 600 mm geregend. Regen val, veel regenval is dan ook de oorzaak van de grote achter stand. De aannemers treffen geen blaam," aldus Cambier. Een ander punt dat de werk zaamheden aan de kust be moeilijkt is dat het schap nog niet vrijelijk kan beschikken over bepaalde gronden. Tegen de grondeigenaren, die weige ren hun eigendommen af te staan, loopt nog een onteige ningsprocedure. Het gaat hier bij om percelen in de Vlaming polder en in Cadzand-Bad. De dijkgraaf liet weten dat de raad van State op 18 mei met het werk inzake de onteigening rond zal zijn. „We hopen dan ook dat de rechter spoedig uit spraak zal doen," voegde hij er aan toe. Ondanks alle problemen verwachtte de dijkgraaf dat de zeewering in nabij en in Cad zand dit najaar toch op delta hoogte gebracht is. Het is ver der de bedoeling dat de aange kondigde strandophoging op de vooroever en de stranden voor het zomerseizoen voltooid zal zijn. De voorbereidingen voor de ophoging van de dijk tussen Nieuwe Sluis en de veerhaven in Breskens zijn in ver gevor derd stadium. Om een even tuele stagnatie in de werk zaamheden te voorkomen heeft het schap inmiddels een ontei geningsprocedure op stapel ge zet. De werken aan dit dijkdeel zullen, in tegenstelling tot eer dere plannen, pas in de bouw vakvakantie gestart worden. Medio 1990 moet ook dit dijkge- deelte op deltahoogte zijn ge bracht. Daama, en J. Boekhout, hoofd van de technische dienst van het schap benadrukte dit nog eens, zal er nog zeker drie jaar gemoeid zijn met 'enig na werk'. Zo dienen gedeelten duinge bied aan de West-Zeeuws- Vlaamse kust nog verzwaard te worden. Ook zijn 84 strand- hoofden tussen Breskens en het Zwin aan een grote opknap beurt toe. De honderdjarige strandhoofden zullen anders de aanvallen van de zee niet meer doorstaan. Na de bestuursvergadering ging het algemeen bestuur van 't Vrije op excursie. Het com plete gezelschap bezocht het strand in Cadzand-Bad waar een indruk gekregen werd over de werken die inmiddels aan dijk en strand werden uitge voerd en welke, door het slechte weer, nog aangepakt dienen te worden. (ADVERTENTIE) oude pet past daarbij beter dan een nieuwe helm", aldus M. Volgens H. was dat geen pro bleem. Adjudant G. Doosje van de rijkspolitie, met wie hij overleg had gevoerd met betrekking tot de te volgen route, had gezegd dat het wel niet mocht, maar er zou niet tegen worden opgetre den. Dat leek ook zo te zijn toen twee Aardenburgse wethou ders ongehelmd de opening van de rally verrichtten, gezeten op een oude NSU-Fox uit 1953. Maar even later waren Van E. en M. de klos en kregen een be keuring. „Terwijl het overal wordt toegestaan, in Nederland en België. Ik heb zelfs nog fo to's van de Walcherenrit bij me, waar alle rijders zonder helm reden", zei Van E. Orga nisator H., die als getuige op trad: „Het is een nostalgische rit Dan is zo'n kema-gekeurde helm van tegenwoordig toch geen zicht!". 52 toonaangevende antiquairs en kunsthandelaren, 7 interieur ontwerpers en 7 dienstverlenende bedrijven heten u van harte welkom. Openingstijden: Dagelijks 14-22 uur, Zondag, Goede Vrijdag, Paaszaterdag en beide Paasdagen 11-18 uur. Het Turfschip, Chasséveld, Breda. Tel.: 076 - 222888 Van onze correspondente BRESKENS - Eerste paasdag wordt er in Schone veld een aperitief-concert gegeven waarbij iedereen welkom is. Men kan dan onder het genot van een drankje luisteren van swingende muziek van een kwartet dat onder leiding staat van Jacky Eddijn. Deze musicus is bekend van het BRT-orkest dat regelmatig een TV-optreden geeft. Deze zomer valt er nog meer muzikaal optreden te ver wachten in Schoneveld. Wekelijks speelt er een orkest of band en daarnaast worden er muziek-activiteiten gehou den met een speciaal karakter, zoals klassieke koffiecon certen, een zigeuneravond of een Franse middag. In de grote zaal van het restaurant zal van 1 tot 8 april een expositie te zien zijn van de Zeeuws-Vlaamse schilder Ronald Spiessens. Die expositie valt dagelijks te bezichti gen van 14.00 tot 19.00 uur. Volgens Officier van justitie mr. Stein kon er alleen een uit zondering worden gemaakt als de openbare weg is afgesloten. Daar hem niet helemaal duide lijk was welke toezegging nu precies was gedaan door adju dant Doosje, gaf hij er de voor keur aan om de zaak aan te houden. De kantonrechter dacht er ook zo over: „Het ligt bij u vrij prinicpieelen het heeft niet alleen betrekking op deze ene keer. Het lijkt me dan ook verstandig Doosje over deze zaak te horen." Van onze verslaggever OOSTBURG - Een inbraak in zijn woning, nota bene terwijl hij zelf thuis was, had W. M. uit Sluis doen be sluiten een wapenstok aan te schaffen. „Voordat de po litie aanwezig was, waren de inbrekers al lang weg. Ik wilde me in de toekomst kunnen verdedigen", aldus M. gisteren voor het Oost burgse kantongerecht. M. was opgeroepen omdat er op 30 oktober 1987, lang na de in braak, door de politie twee wa penstokken in zijn auto waren aangetroffen. In strijd met de Wapenwet, al zei hij gisteren dat hij dat toen nog niet wist. De aanschaf van de stokken was niet alleen ingegeven door de wens zichzelf te bescher men. „Ik heb al vaak gezien dat er na een auto-ongeval niet kan worden ingegrepen. Met zo'n stok kun je een raam inslaan en iemand uit zijn voertuig be vrijden", zei M. die eenzelfde pleidooi hield voor het dragen van een mes: „Daar kun je een autogordel mee doorsnijden". Officier van Justitie mr. Stein brak een lans voor de po litie. „Zeeuwsch-Vlaanderen is een uitgestrekt gebied. Als er bij je wordt ingebroken, kun je niet verwachten dat ze er bin nen twee minuten staan". Hij vond het wel eigenaardig dat de wapenstokken in de auto la gen, terwijl M. had gezegd 'have en goed' ermee te willeb beschermen. Stein: „Thuis, daar kan ik nog begrip voor hebben, maar op de openbare weg, dat is een andere kwestie. Ook anderen kunnen er dan gebruik van makea" Hij eiste 155 gulden boete, bij niet beta len te vervangen door 4 dagen hechtenis. Kantonrechter mr. B. Meulenbroek vonniste con form de eis. A. de B., oud-directeur van een Oostburgse graanhandel, was opgeroepen in verband met een overtreding van het rijtijdenbesluit. Die was in no vember 1987 bij een chauffeur van het bedrijf geconstateerd. Bovendien bleek de vereiste re- gistratiekaart niet op de admi nistratie van het bedrijf aan wezig. „Onze chauffeurs krijgen de opdracht om zich aan het rijtij denbesluit te houden", zei De B. Hij stelde dat dat niet altijd mogelijk is. „Als je ergens in Frankrijk staat, weet je niet hoe laat je precies in Rotter dam kunt zijn. Er kunnen sta kingen zijn, er gebeurt zoveel onderweg." Aan de overtreding wilde hij niets afdoen, maar hij wilde wel zijn zegje te doen over het rijtijdenbesluit. „Dat is volko men tegenstrijdig met de euro- pese belangen, het is niet uit voerbaar. We zijn daartegen weer in beroep gegaan, maar het is uiteindelijk de politiek die beslist", aldus De B. De of ficier van justitie stelde dat de regeling voor alle bedrijven in Europa geldt en eiste tweemaal 350 gulden boete. De kanton rechter zag geen reden daarvan af te wijken. JEUGD-EHBO - De IJzen- dijkse kaderinstructeur A. Poppe nam examen jeugd- EHBO A af van groep 8 van de Aardenburgse basisschool 'Op Dreef. De dertien leerlin gen slaagden voor het exa men. Deze cursus stond onder leiding van J. Pieters, B. Wie- me-Mercy en M. Boogaard- De Smet. In Eede slaagden ook dertien cursisten op de basisschool Sint-Jozef voor dit examen. Na de paasva kantie krijgen de geslaagden het officieel EHBO-diploma uitgereikt. SINT-SEBASTIAAN - Het handbooggilde Sint-Sebas- tiaan hield de laatste club- schietingen van dit seizoen. Kampioen van zowel de pun ten- als de klepschietingen werd R. Pielaet Hij prolon geert daarmee zijn titel bij het klepschieten van vorig jaar en volgt bij het punten- schieten M. Verploeg op. Uit slag puntenschieting: hoge vogel: M. Verploeg, zij vogels: R. de Wispelaere en R. Pie laet, grootste aantal (6): W. Veldkamp. Eindstand: 1. R. Pielaet 85 punten, 2. Th. Lampaert 78, 3. M. Verploeg 56, 4. Fr. van Ecke 56, 5. A. Worst 47,6. G. de Vriend 45,7. W. Veldkamp 43, 8. H. Ginne- berge 38, 9. H. Geernaert 37, 10. R. de Wispelaere 36 pun ten. Uitslag klepschieting: 1. R. Pielaet en P. van Vooren met 4 kleppen. Eindstand: 1. R. Pielaet 41 kleppen, 2. Th. Lampaert 32, 3. M. Verploeg 30, 4. G. de Vriend 29, 5. Fr. van Ecke 26, 6. R. de Wispe laere 25, 7. H. Ginneberge 24, 8. J. de Muijnk 23,9. E. Cham pion 22, 10. H. de Rijcke 21 kleppen. IJSCLUB - Zondag gaat de ijsclub Aardenburg naar de kunstijsbaan te Brugge. Hei gezelschap vertrekt om 9$ uur aan De Kaai Leden gen gratis op de baan, ma„ niet leden moeten entree be. talen. Tussen 10.00 en 11$ uur staat dan kunstschaatsen op het programma. HULDIGING Tijdens een bijeenkomst in de Society werden vier leden van de kj, ninklijke muzuksociëteit 'Aardenburgsche Fanfaren gehuldigd. De heer J. Hougj 40 jaar lid van de verenigd en de leden A Leenhouts O. de Vriend zijn zelfs 50 lid. De heer C. Dhondt naitit» 18 jaar afscheid als bestu% lid. Hij werd tot erelid van 4 fanfare benoemd. Burge. meester mr. E. Jongman reikte de jubilerende mmj. kanten onderscheidingen uil KOOR - Zondag is het Weg) Zeeuws-Vlaams Gregoriasa Koor op bezoek in de parochie Aardenburg. Het koor zingt tijdens de hoogmis van 10.9) uur de wisselende gezang® van Palmzondag. Paaszat®. dag is het koor te gast ii Slijkplaat en op tweede paas dag om 10.00 uur in Sluis. PAASBOLLING - Morgee wordt op de Aijoanboibaai een paasbolling gehouden Deze wedstrijd begint 19.30 uur. EHBO - Vijftien kandidata van de EHBO-cursus slaag den voor het examen. Zjj werden opgeleid door dokta P. de Bruykere en instrui J. Pieters. De examens den afgenomen door dol H. Bom en A. Poppe. HUISARTSEN Aardenburg en Ooatburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Kole, Kerkstr. 38, Hoe- dekenskerke, tel. 01193-262, bgg. 01103-1204. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter F.v. Peer, Oostsingel 132, Goes, tel. 01100- 15306. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Thijssen, Zonne- bloemstr. 2a, Goes, tel. 01100- 15003. Spreekuur zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 a dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377, Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk: Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driei, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's-Heer Arends- kerke, tel. 01106-1202. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhel- minalaan 13, Hulst, tel. 01140- 14215. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat om 10.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter C. Ephraïm, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150- 94000. Spreekuur spoedgevallen zat en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153- 1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-VIaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwsch-VIaanderen - Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw 01150-12200. H. Haak, St Maartenlaan (I Axel. teL 01155-3982. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Nood Beveland - Dierenarts H.v. Dijt Simonswei 2, Heinkenszand. It 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en U merswaal - Dierenarts W. Ver boom, Alexanderstr. 46, Kapellt tel. 01102-2486. Hulst en Hengstdijk - Dierenait R. Versol en J. Versol-ten Hoop Plevierstr. 18, Hengstdijk, ft! 01148-2365. Spreekuur za. en om 13 u. Breskens - Dierenarts G.A.M Bruijckere, Dorpsstraat 133, li 01172-2769. Spreekuur za. en z» 11.30 u. en volgens afspraak Midden-Zeeuwzch-Vlaandert Terneuzen en Axel - Dierenari M.P. Schaub, W. de Zwijgerllï 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017 J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, ti 01155-1488, zaterdag; Terneuz» W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 0113 95017, spreekuur 13.30-14 u Axel Dierenkliniek, Bastionstr. tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 Verder volgens afspraak, 01150-95017, 01155-1488 en 0115 1366. Terneuzen e.o. - Peter de Vi Polikliniek voor kleine huisdit ren 'De Steenberghe', v. Stee bergenlaan 7, Terneuzen, 01150-96425. Spreekuur: zat 12-1. u. Verder na telefonische i spraak. J.P. de Vos, Kliniek van klei» huisdieren en bijzondere diere v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tt 01150-19628. Spreekuur zat. 12»; 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Ocstburi Dierenarts A.v. Bruinessen, B» manlaan 28, Aardenburg, 01177-2398. Spreekuur zat i zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Diereifflt H.v.d. Vijver, IJzendijke, k 01176-1388. Spreekuur zat om uur en zond. om 12 uur in de dit renkliniek Minnepoortstr. 14.U zendijke, en volgens afspraak TANDARTSEN Weat-Zeeuwsch-VlaandereD Tandarts R Apers, Sassenstr Aardenburg, tel. 01177-13 Spreekuur zat en zond. 12-lU uur. Ooat-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Nijsten, Hondiusj 2, Terneuzen, tel. 01150-133 Spreekuur zat 10-10,30 en 1 18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts J. bouts, Langeviele 47, Middell tel. 01180-12882. Spreekuur zat1 zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Bevelano Tandarts A. de Wit Turfkade Goes, tel. 01100-16504. Spreek' zat en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Orani" 6, tel. 01155-2888. Geop. zat en 16-17 uur. Verder uitsluit*! voor spoedgevallen en recept®! Goes - Zeeuwse apotheek, GrtP Markt 10. tel. 01100-15255. Huist - Apotheek Hulst, zat 11-12 uur en 15.30-17.30 t zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 J Voor spoedgevallen buiten o ningstijden is de dienstdoe apothekersassistente thuis reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek menwijk 't Zand, Maasstr. 5 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaa» tel. 01150-12090. Geop. zat 8.30-17.30 u,, zond 11.30-12.30»! 17-18 a VUssingen - Apotheek de Singel 9, tel. 12739. ZIEKENHUIZEN VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelul eerst dienstdoende hui raadplegen Hulst - St Liduinaziekenhuk 1 01140-12651. Oostburg - St Antoniuszie' huis. tel. 01170-3355. Terneuzen - Julianaziek 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethzieke» 01157-1451 AMBULANCE EN Door Monique li uinarct bouts over z» chitect, het wooi ontwerpen voorj voor daktera planten en bon sen en welke mensen past. Voor het advté tect moet je wel Dat moet ookt bouts omdat anc waarde heeft. mensen wel ven, maar omda taalden, vonder) aardig en schc geen aandacht chitect werkt to aan iedere opdr, Hoe gaat een tuf Hij wordt die zijn tuin wil volgt er vrijblijv sprek bij de me$ tect iet dan wensen en ide het huis, de in kleuren die de gebruiken, de van de tuin en i zig zijn. TWEE DAOEM De volgende opgemeten wo kaart gebracht er foto's van he maakt. Afhankr van de tuin is veer twee dag en de begrotinr In maart mc merhand aarj den aan de zc waar staat de, ste voorjaa de deur, maai, gendemaanc bloeiers toch In tegenstellii bloeiers, heb% currentie te andere gewa de belangrijl de belangste bloeiers ondt wassen wat r voor de vo ten onrechte de zomerper

de Stem | 1988 | | pagina 12