mmm Twee maanden zitten voor Middelburger in hopeloze geldnood De Livona weer boven water 'Gelukkigste mens van Gilze' Dronken man valt vrouwen aan bij ziekenhuis Sluiskil 'Zelfs kerken moeten deuren dicht houden' ^deslaantje ïgeschovenl ALS ALTERNATIEF VOOR OP TE HEFFEN TECHNOLOGISCHE DIENST 'Jaarlijkse prijs Zeeuws talent geen automatisme' oor griffier PLAATSELIJK NIEUWS )pen huis Welfarewerk in Honteniss MARKTEN tecfivffix 10 DB STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 25 MAART 1988 >geltvaarde Open podium in Porgy and Bess Kledingbeurs in Hulst Operatie Hoop Medisch wonder Philippine Terneuzen TWEE WEKEN GEVANGENIS Duitemeyer weg bij Suikerunie T16 FAARDENSCHIETING ensdag 30 maart houdt dèl utterssociëteit Groot Hulst bejaardenschieting. Aan- ig 13.30 uur. VA NAQUILA - Nu dei eniging dit jaar het 20-ja.l bestaan zal vieren, pro. :rt men nog meer kinder» >r deze vrijetijds-bestedi winnen. Iedere dinsd; ddag kunnen kinderen met de derde klas van u» dsschool in het dorpscenj im terecht van 15.00 J 00 uur. Op speelse wijze le, ze dan volksdansen. Bij jze van kennismaking is dj ste maand vrij van contri- tie. Eigen adviesdienst schappen Van onze verslaggever TERNEUZEN - De drie Zeeuws-Vlaamse wa terschappen hebben gisteren besloten een eigen adviesdienst in te stellen als alternatief voor de op te heffen Technologische Dienst (TD), die momenteel jnog voor alle zeven Zeeuwse waterschap pen werkt. i De dienst moet de besturen adeurs van Amerika en I ran zijn dat de school-1 ersenbomen gaat plan- sterzande. lische collega ook niet. Als ingsdatum is nu 13 augus- ;eprikt. Gehoopt wordt dat eise ambassadeurs dan wel jd vinden om aanwezig te Wel aanwezig zijn in ieder volksdansgroepen uit en- en buitenland, waar- ;r ook uit het Oostblok Die omstreeks die tijd dan toch e gemeente om er de vie- van het 20-jarig jubileum de volksdansgroep Hava ;uila op te luisteren, ijdens de nationale boom- tdag op 13 april komt wel missaris der koningin dr. boertien naar Hontenisse, nen de provincie Zeeland is itenisse namelijk dit jaar gewezen als 'accentge- ente'. Om, zoals burgemees- A. Kessen het noemde, het oek van Boertien wat meer te kunnen geven, stelde de neenteraad deze week alvast 10 gulden beschikbaar. Op 13 11 worden de kersebomen, geschenk van vredesvoor- hter Schelte van Jelgers- s uit Aardenburg, aange- nt door de hoogste klassen alle Hontenisser basisscho-i VOGELWAARDE - Het Welfarewerk van de Zonnebloem in Vo gelwaarde houdt dins dag 29 maart open huis. Iedereen die een kijkje wil komen nemen op de hand- werkmiddag is welkom tussen 14.00 en 16.00 uur in het Dorpscentrum. Er is dan te zien wat de afgelo pen maanden zoal aan stukjes huisvlijt is ver vaardigd. Meteen worden de gemaakte spullen ook te koop aangeboden. van de waterschappen on der meer van advies die nen bij de beheersing van de kwaliteit van het opper vlaktewater. In Hulst en Oostburg ging dat zonder slag of stoot. In Terneu- zen echter werd het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Ambachten geconfron teerd met ernstige twijfels en vragen vanuit de vergadering. Met name hoofdingeland J. Huigh, die de adviesdienst con stant met mini-technologisch dienst aanduidde, zag leeuwen en beren op de weg. Hij stemde dan ook als enige tegen de sa menwerking. Volgens Huigh kan de dienst, met een kleinere bezetting dan de TD niet als volwaardig al ternatief worden gezien. „De kwaliteit van de adviezen kan niet dezelfde zijn", opperde hij. Verder had hij, evenals hoofd ingeland J. Habraken van het Hulster Ambacht, zijn beden kingen over de kosten waar over ook het dagelijks bestuur nog geen inzicht in heeft. Huigh weigerde de constate ring van het dagelijks bestuur te geloven dat het minder gaat kosten dan het huidige bedrag dat de Drie Ambachten moeten betalen voor de diensten van de technologisch dienst. Huigh, die daarin werd bijgestaan door hoofdingeland J. Dees, zei ook de sleutelverdeling een be denkelijk zaak te vinden. De adviesdienst wordt inge lijfd bij het waterschap De Drie Ambachten maar wordt gezamenlijk bekostigd. De Drie Ambachten betaalt 50 procent, Het Vrije van Sluis 20 procent en het Hulster Ambacht 30 pro cent. Die verdeelsleutel is ge vonden in een vergelijking van het aantal vervuilingseenhe den van elke waterschap en de belastbare hectares grond. De zorg van Huigh werd niet achter de bestuurstafel ge deeld. Dijkgraaf F. C. Verhelst was het met Huigh weliswaar eens dat er nog een hoop open einden aan de constructie zaten maar die stemden hem niet zo wanhopig als Huigh. „Hoe het in de toekomst er allemaal gaat werken weten wij ook niet maar met deze op zet kunnen wij verantwoord werken", aldus Verhelst. Vol gens Verhelst moest eerst de praktijk maar uitwijzen hoe de dienst functioneert. Als mocht blijken dat uitbreiding van het personeelsbestand of aanpas sing van taken nodig zou zijn kan die verruiming volgens hem geboden worden. Ook de verdeelsleutel lag volgens hem nog niet helemaal vast. „Als na twee jaar blijkt dat het geen eerlijke verdeling van de kosten is kan het nog worden bijgesteld", aldus Ver helst. Daarvoor is echter wel de toestemming van twee water schappen maar Verhelst had er alle vertrouwen in dat dat geen problemen zal opleveren. Een drastische verhoging van de kosten voor het waterschap verwachtte hij al helemaal niet. „Die angst is ongegrond". Hij kon er echter de twijfels bij Huigh niet mee wegnemen. Van onze correspondente MIDDELBURG - Omdat hij 'in hopeloze geldnood' zat, had de 24-jarige Middelburger Y. K. op 31 maart van het vorig jaar ingebroken in een woning in Vlissingen waar hij een videorecorder en een kleuren-tv buitmaakte. ;ERSTE 'KLANT Op 28 maart komen Klo erzande en Walsoorden aan leurt. Dinsdag rijdt de cheir ar in Hengstdijk en Vogi raarde en woensdag 30 maai n Terhole, Lamswaarde, Osr tisse en Kuitaart. Het is de t loeling dat de inzameling i iet eind van ieder kwar ïlaats vindt Inwoners die tussentijds t aen partij klein chemisch aft® twijt willen, kunnen die f iens werkuren afgeven bij verzameldepot te Vogelwaafl Maandag 28 maart op wethouder J. Joossen om I lur de nieuwe inzameling ;ie, door zelf als eerste een M zeelheid klein chemisch a" aan de chemocar aan te bie Dat gebeurt bij het begin le bebouwde kom in Klooste tande ter hoogte van aardaPi oelhandel B. Rijk. Op 5 mei verschafte hij zich op- nieuw toegang tot een woning in Vlissingen om daar vervol- weer uit te komen, met [ook nu weer een videorecorder en een aantal sieraden. Ook maakte hij zich in die periode schuldig aan heling van gesto len girobetaalkaarten en een $je en donderdag werd hij Ivoor dit alles door de politie rechter in Middelburg veroor deeld tot een gevangenisstraf van vier maanden, waarvan de I helft voorwaardelijk. Een gevangenisstraf van lacht weken, waarvan drie we ken voorwaardelijk, kreeg de 32-jarige mevrouw Z. van H. (Middelburg) bij verstek opge legd omdat zij op 15 mei in Rei- perswaal tien girobetaalkaar- en vier eurocheques had [verzilverd, die eerder door een van haar waren geste llen. Met de betaalkaarten eurde ze 1200 gulden, terwijl cheques een bedrag van 2000 lden opbrachten. De 31-jarige Middelburger J. had op 13 maart een geld- ipnamemachtiging vervalst van een hem bekende plaatsge- loot en beurde daarmee een rag van 1300 gulden. Voor [de politierechter betoogde J. IVan onze verslaggever TERNEUZEN - In Porgy land Bess wordt vanavond poor de eerste keer een open lium gehouden. bedoeling is dat dit initia- Jiet een permanent karakter 'mjgt Vanavond is zanger lijnke Jansen te horen, hij wordt begeleid door Rob Later- [veer op piano. Het duo speelt onder meer ®uziek van Cole Porter en »rge Gershwin. Het optre den begint om 21.00 uur. dat hij dit had gedaan om de man, die hem eerder 'een streek had geleverd', 'terug te pak ken'. Bovendien stond J. te recht omdat hij uit een super markt kratten bier en Coca Cola had gestolen en in de maand mei een racefiets had geheeld. J. werd veroordeeld tot zes weken, waarvan vier weken voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Van onze correspondente HULST - De werkgroep kinderkledingbeurs houdt woensdag 30 maart weer een beurs in 'het Houten kwartier' in Hulst. De op brengst gaat naar de Scou ting. In het verleden is gebleken dat de vraag en het aanbod elkaar nog niet dekken. De vraag overschrijdt de aangebrachte spulletjes nog steeds. De moe ders die de lenteschoonmaak al achter de rug hebben kunnen de te klein geworden kleding inleveren diezelfde woendag tussen 9.00 en 11.00 uur in de podiumzaal van het aktivitei- tencentrum. De verkoop start om 14.00 uur en de werkgroep verwacht dat de voorraad uitverkocht zal zijn rond de klok van 15.00 uur. Het is dus zaak om er snel bij te zijn. De aangeboden kleding moet schoon zijn, in goede staat en een beetje volgens de laatste modetrent. De werkgroep vraagt deze keer een dubbeltje per ingeleverd kledingstuk. Dit om de administratiekosten te dekken. De aanbrenger krijgt 75 procent van de opbrengst en de overige 25 procent zijn voor de Scouting Hulst. Van onze verslaggever MIDDELBURG - GS van Zeeland vinden dat het geen automatisme mag worden om ieder jaar een aanmoedigingsprijs voor jong kunstzinnig talent in de provincie uit te reiken. Het is daarom ook geen goed plan om die prijs te laten rou leren per sector: het ene jaar muziek, het volgende beel dende kunst, enzovoort. Met dit standpunt verwerpt het college een voorstel van de Zeeuwse Culturele Raad om ieder jaar de prijs volgens een bepaald schema in een andere sector uit te loven. Ook wijzen GS een zware selectieprocedure af. „Jong Zeeuws talent op het gebied van de cultuur dient zich min of meer spontaan aan en kan niet in vakjes of periodes worden ge stopt, zoals de Raad wenst," aldus een brief van GS aan de Culturele Raad. Het college roept tegelijkertijd de Raad en zijn secties op 'waakzaam te zijn bij het opsporen van nieuw talent'. Het Jong Zeeuws Talent dat de aanmoedigingsprijs krijgt, wordt er niet slechter van. Behalve de eer staat er vijf mille op het spel. Vorig jaar ging zo'n bedrag naar de pop groep Dreams die first?. J0S DIEPSTRATEN KAN NA VEERTIEN JAAR WEER ZIEN: ZELFS de doktoren noe men het een wonder. Na I periode van veertien I jaar absolute duisternis j kan Gilzenaar Jos Diep straten (63) weer zien. Weliswaar niet met beide ogen, maar met zijn lin ker toch ruim voldoende om °ok na enkele weken aog steeds verbaasd te „Ik ben de gelukkig ste mens van Gilze", weet mj heel zeker. van het Waterschap Huls» emetjes gezet vanwege iienst. jadering van het Waterschap3 personeelsleden. L zijn verdiensten ontving I 2. Baron Collot d'Escury de chappen. In zijn toespraak f rerleden van de griffier. Die0 948 op de gemeentesecretarie^ ant hij kon al snel promotie belandde Ysebaert in atesecretaris. Waterschap Hulster AmW3 jaar daar moest de dijkê'v ds een 'uitstekende keuze' WJ n van de griffier, die een f en ontwikkeling van het wa® Door Jeroen Roth eerste die ik weer zag, as een blonde zuster. Ik °°g haar meteen om haar ais. Ze vond het niet eens R Daarna heb ik alleen _?ar tegen m'n vrouw ge geeuwd: Moeder, ik kan J*r tien, moeder, ik kan [Neerzien!" Woensdag 2 maart was voor v, .{^Ptiraten dè grote dag. LJr; "'3 veertien jaar lang L te 'grijs' had waargeno- TiiK 81118 *tij tiie dag in het I tewgse Mariaziekenhuis onder het mes voor een, naar later zou blijken, zeer succes volle operatie. Zijn linkeroog werd voorzien van een kunst lens, waardoor hij nu alles weer redelijk kan zien. Alleen kleine lettertjes vormen nog een probleem. Aan zijn rech teroog blijft hij blind. „Ik kan niet onder woorden brengen wat ik nu voel. Dat is met geen geld te betalen. Ik voel me zo groot dat ik nu weer alles zelf kan doen. Sinds ik weer thuis ben, zit ik constant te huilen van blijd schap. Het is toch ongelooflijk dat ik nu voor 't eerst mijn kleinkinderen kan zien spe len", vertelt de zo nu en dan zeer geëmotioneerde heer Diepstraten. Zijn lijdensgeschiedenis be gon in 1973. Werkzaam als smelter bij de Nederlandse Kabelfabriek in Alblasser- dam begon hij destijds last te krijgen van staar. „Het ge beurde me regelmatig dat ik niks meer zag. Dat werd van kwaad tot erger. Op een gege ven moment raakte ik zelfs arbeidsongeschikt. In 1974 heb ik een oogopera tie in het Ignatius-ziekenhuis in Breda ondergaan. Die is misgegaan. Bovendien kreeg ik er een oogbloeding bij. Daarna heb ik nog een paar weken in het Ooglij dersgast huis in Utrecht gelegen. Vanaf dat moment moest ik er maar mee leren leven dat ik nooit meer wat zou kunnen zien". Jos Diepstraten heeft het daar altijd heel moeilijk mee gehad. „Ik raakte iedere keer in paniek als ik iets niet kon. Verschillende malen heb ik daar met andere blinden over gesproken. En die konden het ook maar heel moeilijk aan vaarden dat ze dingen niet meer konden doen die ze vroeger zonder nadenken de den. Het is mij ook nooit ge lukt braille te leren lezen. Oktober vorig jaar begon hij weer wat hoop te krijgen. Een dokter bij het psychiatrisch centrum Jan Wier in Tilburg, waar hij destijds als zenuw patiënt onder behandeling was, gaf hem te kennen dat er wel een kansje was dat hij weer zou kunnen zien. „Al zou De heer Diepstraten bekijkt na veertien jaar weer het plaatselijke weekblad. fotodestem/johanvangurp ik maar een hand voor m'n ogen kunnen zien. Twee pro cent zou voor mij al voldoende geweest zijn. Dat ik nu voor 't eerst weer mijn eigen huis kan zien, had ik echter nooit durven dromen. Toen ik na de operatie mijn vrouw weer zag, zei ik tegen haar: 'Wies, wa bende toch grijs gewor den'. De laatste keer dat ik haar had gezien, was ze nog helemaal zwart". Inmiddels heeft de heer Diepstraten heel wat reacties gekregen. Hij zorgde voor heel wat verbazing, maar ook voor ongeloof. „Een zwager die mij steeds heeft geholpen toen ik niets kon zien, wil nu niets meer met me te maken hebben. Hij gelooft dat ik de boel heb belazerd. Maar zeg nou zelf, je gaat toch niet veertien jaar lang doen alsof je blind bent, met alle nare gevolgen die dat met zich meebrengt. Gelukkig zijn de meeste reacties positief. Zelfs totaal onbekenden feliciteren me". Zijn huisarts B. Starmans noemt de genezing een klein medisch wonder. „De heer Diepstraten had last van staar, een soort vertroebeling van de lens die langzaam er ger wordt. De operatie die dat moest verhelpen, is mislukt, waardoor hij blijvend blind werd. Sinds kort bestaat er echter een nieuwe techniek, waarmee dit soort patiënten geholpen kunnen worden". „De kans dat deze succes zou hebben bij meneer Diep straten werd aanvankelijk echter ingeschat als mini maal. Na veertien jaar zijn de hersenen meestal te lui ge worden om nog beelden op te kunnen nemen. Van het re sultaat van de operatie stond iedereen dan ook versteld, in clusief de behandelende oog specialist. Ook ik heb zoiets in mijn praktijk nog niet eerder meegemaakt. Zelfs landelijk gezien is dit geval heel uitzon derlijk", vertelt Starmans. 4= BILJARTEN - Vandaag, 25 maart, speelt de biljartclub ENZK een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de top- biljartclub Marinet. Men speelt een aparte vorm van het biljartspel, dat meer als gezelschapsspel bekend is. Er wordt naast de twee witte en rode ook met een vierde (blauwe) bal gespeeld. Via be paalde puntenscores moet men op een totaal van 100 punten uit zien te komen. Wie te hoog uitkomt moet op nieuw beginnen. De wedstrijd begint om 19.00 uur in 'De Fijnproever'. ZEVENKAMP - Zaterdag 26 maart wordt het laatste on derdeel van de zevenkamp gehouden. Men wilde als ze vende en laatste onderdeel een wedstrijd schaatsen hou den, maar vanwege gebrek aan ijs dacht de organisatie aan een fietstocht. Ook daar ziet men vanaf en nu gaat men bowlen in De Vlaande ren te Sas van Gent. Om 16.30 uur vertrekken in Philippine twee, door het organiserende comitej beschikbaar gestelde touringcars. Men verwacht omstreeks 20.00 uur terug te keren en de avond wordt dan besloten in 'De Fijnproever'. De tussenstand is momenteel: 1. De Zwaan, 2. zaalvoetbal vereniging Marinet, 3. TCAZ, 4. biljartclub De Zwaan, 5. DIOK, 6. De Reisduif, 7. vol leybalvereniging Philipine. DIOK kan door het inzetten van de joker, bij een maxi male score, nog tweede wor den in de klassering. SHOWBAND IRENE - De showband Irene is terugge keerd na een succesvol optre den in het Franse Chalon. Daar verbleef de band drie dagen en presenteerde tijdens een gala-avond een show en zorgde voor de begeleiding van de plaatselijke wijnko ningin tijdens de optocht. Dat men succes had bleek wel uit twee onderscheidingen die men ontving en de vraag om optredens in Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland te verzorgen. Eerder was 'Irene' te gast in Duisburg waar voor een menigte van 350.000 men sen opgetreden werd en waar hen de hoogste onderschei ding van de stad ten deel viel. Tijdens de taptoe van ko mende koninginnedag hoopt de groep de nieuwe nummers, zoals 'Final countdown', 'Crocket's theme' en 'Love is in the air', te presenteren. KAPELLE, 24 maart - Winston, 22.200 kg: kl. 1 60/70 0,96-1,01, 70/80 1,57-1,77, 80/90 1,24. Kl. 2 60/70 0,49-0,66, 70/80 0,58 0,94. Gloster, 11.300 kg: kl. 1 60/70 0,70, 70/80 0,96-1,04, 80/909 0,93. Zoete Ermgard, 100 kg: kl. 2 55/60 0,47. Golden delicious, 50.100 kg: kl. 1 60/70 0,40-0,44, 70/80 1,02-1,08, 80/90 1,36-1,40. Kl. 2 60/70 0,37- 0,43,70/80 0,74-0,88,80/90 1,07-1,09. Goudreinette, 700 kg: kl. 2 75/85 1,44-1,49. Jonagold, 37.500 kg: kl. 1 60/65 0,59, 65/70 0,96-1,22, 70/80 1,42-1,95, 80/85 1,42-2,04. 85/90 1,29-2,15, 90 1,07-1,75, 96 1,66. Kl. 2 60/65 0,44-0,49, 65/70 0,61-1,00, 70/80 0,95-1,83, 80/85 0,96-1,83, 85/90 0,75-1,66,90 0,73-1,41,96 0,67- 1,14. Conference, 67.000 kg: kl. 1 55/65 0,60-0,71, 65/75 1,07-1,11. Kl. 2 45/55 0,26, 55/65 0,45-0,65, 65/75 0,83-0,95. Saint Remy, 8400 kg: kl. 2 60/70 0,22, 70/80 0,25-0,28. Win- terrietpeer, 4.400 kg: kl. 2 60/70 0,17, 70/80 0,21. Totaal aantal col li: 17.004. Verpakt fruit: Jonagold 4960 kg: kl. 1 75/80 2,16, 80/85 2,21. Totaal aantal colli: 687. Schildappels golden: 43,30. AMSTERDAM, 24 maart - Aard appel termij nmarkt: In bintje 35/50mm, oogst 1987, werden 2 contracten verhandeld voor leve ring april tegen ƒ4,50 per 100 kg. De stemming was kalm. In bintje 50mm, oogst 1987, werden 162 contracten verhandeld voor leve ring april bij een prijs van ƒ15,00 tot ƒ14,50 per 100 kg en 55 con tracten levering juni tegen ƒ19,10 tot ƒ18,50. De stemming was prijshoudend. In bintje 50mm, oogst 1988, werden 48 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ30,50 tot ƒ30,20. De stemming was prijshoudend. Van onze correspondente MIDDELBURG - Op 13 maart van het vorig jaar bege leidden twee vrouwen een vriendin naar het ziekenhuis in Sluiskil, waar zij een kleine behandeling moest onder gaan. Het bergingsbedrijf Van der Graaf uit Rotterdam heeft gisteren in de Zevenaarhaven in Terneuzen het wrak van de vorige week gezonken Rotterdamse binnenvaarttanker Li vona boven water'gehaald. De klus, waarvoor twee drijvende bokken vanuit Rotterdam moesten komen, heeft in totaal twee dagen in beslag genomen. Gisteren werd nog tot diep in de nacht de lading melasse uit de tanker gepompt. Het schip blijft voorlopig in de Zevenaarhaven liggen. Het moet eerst weer bevaarbaar worden gemaakt. De Livona werd vorige week woensdag aangevaren door de Oostenrijkse kustvaar der St. Jakob. Dat gebeurde voor de kade van Aug. de Meyer waar de Livona lag afgemeerd om melasse in te nemen. Het schip zonk erg snel. De schade is zo groot dat er momenteel al onderhandelingen worden gevoerd om het schip te verko pen. - foto's de stem cor j. de boer In de lift naar boven werd ze aangevallen door de 24-jarige G. A. uit Philippine, die haar later in de kantine nog eens te lijf ging. Ook op de parkeer plaats, toen de drie vrouwen in hun auto wilden stappen, vloog A. zijn slachtoffer opnieuw aan, waarbij hij haar boven dien grote plukken haar uit het hoofd trok. Toen een van de andere vrouwen haar vriendin te hulp kwam, kreeg ook zij een paar stompen en bovendien voegde A. hen met een 'snij beweging' langs de keel toe: „Ik vind jullie nog wel en dan maak ik jullie af". Voor de politierechter in Middelburg werd gisteren niet (ADVERTENTIE) Dealer: Rijnberg kantoorbenodigdheden Noordstraat 78, Terneuzen, Tel: 01150-30307 Prijs excl 20% b t w duidelijk waarom A. nu precies tegen de vrouwen tekeer was gegaan. „Maar daar zal onge twijfeld wel iets aan vooraf ge gaan zijn", aldus officier van justitie mr. Nijmeijer. A. hield het er op dat hij te voren 'wat bier' had gedronken en bij nader informeren gaf hij toe dat het om zo'n 'veertig pilsjes' ging. „En hoe staat het nu met de drank", zo vroeg po litierechter mr. Nomes. „Sinds een jaar sta ik droog", aldus A., die daarop 'voor alle zekerheid' toch een stok achter de deur kreeg in de vorm van twee we ken voorwaardelijk. Daarnaast zal hij ook nog twee weken moeten gaan zitten. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Bedrijfs directeur W. Duitemeyer van de Suikerunie in Sas van Gent legt met ingang van 1 april zijn functie neer. Duitemeyer gaat met ver vroegd pensioen. Hij wordt op gevolgd door J. H. de Rooij. De huidige bedrijfsdirecteur gaat voorlopig nog niet voor het be drijf verloren. Hij blijft tot 31 mei als adviseur aan het be drijf verbonden. Van onze correspondente MIDDELBURG - Het avondmaalservies in de Gerefor meerde Kerk van Valkenisse oefende op twee Middelbur gers al enige tijd een onweerstaanbare aantrekkingskracht uit. Op 8 maart besloot het tweetal (de 42-jarige J. van der S. en de 43- jarige J. O.) de spullen te gaan 'ophalen' en via een niet afgesloten achterdeur verschaften de mannen zich na de dienst toegang tot de kerk. Het tinnen servies (een schaal, een schenkkan en een drinkbe ker met een waarde van 2000 gulden) werd later door O. op het Waterlooplein in Amsterdam verkocht voor 300 gulden en don derdag stonden de Middelburgers voor de politierechter terecht Voor officier van justitie mr. Nijmeijer was dit een 'schrijnend voorbeeld' van de mate waarin de samenleving onveilig is gewor den. „Zelfs de kerken moeten hun deuren tegenwoordig stevig op slot houden", aldus de officier, die tegen beide mannen een voor waardelijke gevangenisstraf eiste van twee weken, plus een boete van 600 gulden. Politierechter mr. Nomes veroordeelde het twee tal conform de eis. 4

de Stem | 1988 | | pagina 11