Bewoners Stationweg Terneuzen willen eindelijk duidelijkheid VOORMALIG SPEELGOEDMUSEUM UIT SINT JANSTEEN Poeh 'Nog uitdrukkelijker de boer op' 3 DAIHATSU I PLAATSELIJK NIEUWS Veel belangstellenden op studiemiddag Ouderenzorg PTT opent nieuw erkoop- centrum Monumenten Aardenburg in gidsje SCHIETINGEN BURENGERUCHT MARKTEN Nieuwe ehampignon op RBT-veiling in Breda de STEM VAN ZEELAND 3 DONDERDAG 24 MAART 1988 T161 WORDT DE HAARMANWEG NU WEL OF NIET DOORGETROKKEN NAAR DE SCHUTTERSHOFWEG? TERNEUZEN - Het in Sint Jansteen ter ziele ge- gane kinderspeelgoedmuseum 'De Kindertijd' gaat in Terneuzen proberem grond aan de voeten te krijgen. De stichting Zeeuws-Vlaams Speel goedmuseum wil in de binnenstad van Terneu zen een nieuw museum bouwen. Hoge eisen Inbraakveilig Kinderboeken Een auto voor het le^ it 10, Terneuzen, 01150-1 anweg 38. verkoopadviescentrum V DISK HIELD CURSUS OVER DE ECONOMIE VAN HET GENOEG: Failliet Zeewind Verandering Radio Zelzate richt zich op Terneuzen GARAGE DU PONT TERNEUZEN BV Zaamslag Sluiskil Zandstraat Nieuw winkelcentrum Files Kennedytunnel A5S Van onze verslaggever TERNEUZEN - De bewoners van de Stationsweg in Terneuzen wil len nu eindelijk wel eens duide lijkheid over de plannen van de gemeente Terneuzen de Haar- manweg door te trekken naar de Schuttershofweg. pe huizen in Stationsweg zouden daarvoor tegen de grond moeten, maar de bewoners wachten nu al twee jaar op concreet nieuws van de ge meente. In een brief aan het college eisen de bewoners nu opheldering. „Moeten we nu wel of niet naar een andere behuizing utkijken. Is het nog de moeite om ons huis een onder houdsbeurt te geven", zo vragen de bewoners zich af. Twee jaar geleden, zo verwoordt Koos Jansen-van Wijck de zorgen van de bewoners, staken de geruchten dat de wijk plat moet voor het eerst de kop op. „Verschillende buren hebben in die twee jaar contact opgenomen met de gemeente, maar hebben nooit een afdoende antwoord gekregen". De bewoners willen er in principe niet weg. „Het is hier een heel gezel lige buurt. Waar vinden we dat terug. Mijn man bijvoorbeeld restaureert orgels en als hij ze laat spelen kan dat flink wat lawaai veroorzaken. Maar klachten hoor je hier niet. Als we in een andere buurt moeten gaan wonen, kan hij zijn hobby wei vergeten", al dus Koos Jansen-Van Wijck. Een belangrijk punt waarmee met de gemeente tot overeenstemming ge komen moet worden is de prijs van de huizen. „Iedereen heeft een eigen wo ning. Als we hier weg moeten, zullen we er toch een goede prijs voor moe ten hebben". Dat ze er weg moeten staat voor haar al vast. De eigenaar van een bedrijfje in de Stationsweg, die in een huurpand zit, heeft al te ho ren gekregen dat hij voor 1 januari moet verkassen. „Dat zal met ons ook wel moeten gebeuren, maar waarom worden wij niet ingelicht?" De brief aan de gemeente is niet te gen dovemansoren gericht. Vanavond al worden de bewoners op het stad huis uitgenodigd om te horen wat de gemeente van plan is. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Kindertijd naar Terneuzen Van onze verslaggever Daartoe is inmiddels een klein stukje grond naast het restaurant Tollenique op de hoek van Korte en Lange Kerkstraat aangekocht. Maar of op die plek ooit het museum van de grond komt, is nog maar zeer de vraag. De aanwezigheid van het restau rant kan wel eens een groot struikelblok vormen voor de stichting. Eigenaar H. van Tol, die het aangrenzende ter rein tje mo menteel gebruikt als parkeer plaats en er zijn vuilniscontai ner neerzet, stelt hoge eisen aan de nieuwbouw. Van Tol claimt een vrije doorgang naar zijn restaurant voor een vrachtwagen. Hij heeft daar minstens twee-en- een-halve meter ruimte voor nodig. De totale beschikbare ruimte is nauwelijks zestig vierkante meter. Er moet een oplossing komen voor uitlaat gassen van de gevelkachel die op de nu nog open ruimte uit komt en er mogen geen proble men komen met de air-condi- tioning. Verder eist hij dat het museum wordt gebouwd dat zijn eigen pand tegen inbraak be veiligd blijft. „Ze kunnen wel een klein gebouwtje met een plat dak neerzetten. Dan zitten ze zo binnen bij mij", zegt van Tol, die overigens geen tegen stander is van de plannen, maar niet wil dat zijn boter ham door ongewenste ontwik kelingen in gevaar wordt ge bracht. Op welke manier de stich ting een en ander denkt te be kostigen en wat er allemaal in het museum te zien zal zijn, is voorlopig nog onduidelijk. H. Vlottes, in wiens huis in Sint Jansteen het kinderspeelgoed museum was ondergebracht, was gisteren niet voor com mentaar bereikbaar. Vlottes, die het museum zelf heeft opgezet, zag zich vorig jaar namelijk genoodzaakt het museum te sluiten en een deel van de collectie te verkopen. Het kinderspeelgoed is naar een museum in het Belgische Mechelen gegaan. Wat nog over is zijn de kinderboeken. Vlottes sloot de deuren om dat de verwarming en het on derhoud van het pand jaarlijks handenvol geld kostte. En ook het bezoekersaantal viel tegen. Vlottes weet dat aan de ongun stige ligging van het museum. Verschillende reddingspogin gen liepen op niets uit. Een vei ling in Terneuzen waarvan de opbrengst ten goede zou komen aan het museum, werd een grote flop. Ook de pogingen van Vlottes om in het centrum van Hulst onderdak te krijgen, liepen op niets uit. ran onze verslaggever 'EUZEN - De studiemiddag van SOK (Samenwer- Ouderenzorg Kanaalzone) over 'stoornissen in het wegingsapparaat bij de oudere mens' werd door veel professionele en semi-professionele belangstellenden be- De Honda Accord Se# wordt door steeds meer zaken mensen, als de ideale auto geZl£ Hij kombineert op uitstekende wijze representativiteit, comfort sportiviteit. Daarbij blijft de prijs P kilometer erg laag. Dit komt voo namelijk door z'n gunstige brands»* ™®municatie opent vrijdag verbruik, zeer lage onderhoudskost en hoge inruilwaarde. De keus uit krachtige 1-® 2 liter motoren met of zonder injdj kleinbedrijf. Het centrum maken de Accord nog aantrekkehl^ wordt gevestigd aan de Een proefrit met de Honda Accord k' wel eens de beste zakelijke beslrss zijn die u vandaag nog kunt neme11 uitgebreide koop- en leasemog1 heden. ivankelijk was de middag upland in het gebouw van het "ileidingsinstituut voor de ge- «idheidszorg Infra Scaldem, maar vanwege het grote aantal aanmeldingen was de organi serende werkgroep deskundig- todsbevordering uitgeweken "aar een grotere zaal in de Op- an onze correspondente ^RNEUZEN - PTT tele- Terneuzen een verkoop- wiescentrum dat specifiek >®ncht is op het midden-en Haarm; h het Wij vertellen u graag ove' IX.en ondernemers hun spe- i^ac^moficPr wensen en vragen op .pbied van telecommunica- nbaar maken. Hoe een en tij! f in.^e werkelijkheid er en l zfon wordt getoond in Ifhowroom. Een dergelijke ,00* !s al eerder opgezet Particuliere huishoudens. Je Ptt heeft daarvoor de pri- "«oonwinkel aan de Axelse- Terneuzen geopend. standingskerk. Daar werd aan de hand van een viertal inleidingen de pro blemen belicht -en de oorza ken - die zich op het lichame lijk vlak voordoen bij de ouder wordende mens. Fysiothera peut R. Verweijs ging in zijn lezing in op de biologische oor zaken van verschijnselen die zich op latere leeftijd voordoen, zoals minder goed waarnemen, minder snel reageren, maar ook het aanpassen aan die ver minderde mogelijkheden. G. Rienties van Infra Scal dem benadrukte vooral de ver pleegkundige kant en stelde onder meer dat die parallel loopt met de medische vooruit- i gang. Hij werd gevolgd door ergotherapeute L. Smeekens. Zij vertelde een en ander over de ergotherapie -het na ver storing weer zo zelfstandig mo gelijk laten leven- en waar schuwde ervoor de oudere mens vooral niet teveel in de watten te leggen. Psychologe R. Botteram gaf haar visie aan de hand van een aantal praktijk voorbeelden. Na de pauze vond er een dis cussie plaats aan de hand van een 'casus', een gefingeerd ziektebeeld bij een gefingeerde bejaarde. Ook de zaal nam hieraan deel door middel van schriftelijk ingediende vragen. Aan het eind van de middag nam mevrouw M. Dellaert, verpleegkundig coördinator bij Ter Schorre, iedereen op de hak door die gefingeerde bejaarde na te spelen. Daarmee zorgde zij voor een ludieke en relati verende afsluiting van een ge slaagde studiemiddag. Wim Nabbe: 'Het publiek kan degenen die aan de economische touwtjes trekken van gedachten laten veranderen'. foto de stem cor j. de boer Door Joep Trommelen TERNEUZEN - Een economie die reke ning houdt met het milieu, de armoede in de Derde Wereld en de kwaliteit van de arbeid. Dat stond de economen B. Goud zwaard en H. de Lange voor ogen toen zei het boek 'Genoeg van te veel, genoeg van te weinig' schreven. Hun denkbeelden waren voor de Dienst in de Industriële Samenleving vanwege de Kerken (DISK) aanleiding op vier plaatsen in Zeeland een cursus te houden over 'de economie van het genoeg'. W. Nabbe, industriepastor van de DISK, blikt na de afsluitingsavond van afge lopen dinsdag vol idealisme en vol enthou siasme terug: „We moeten nog uitdrukkelijker de boer op om op te komen voor een andere manier van produceren". „Als kerk sta je midden in de samenleving en daarom moet je je ook bezighouden met problemen als deze. De Wereldraad van Ker ken is dit jaar begonnen met een concilliair proces over gerechtigheid, vrede en en het be houd van de schepping. Wat kunnen deze be grippen anno 1988 nog betekenen? Die vraag stellen de kerken zich. En de drie thema's van het boek en de cursus passen daar prachtig in: gerechtigheid gaar over de arbeid en de ar moede en vrede en het behoud van de schep ping omvatten ook de problemen van de Derde Wereld en het milieu". De economie moet dus anders, want we produ ceren maar raak met alle gevolgen van dien; een geluid dat niet voor het eerst klinkt. De werkelijke behoeften van de mens moeten centraal staan; produktie moet een middel zijn en geen doel op zich, vinden de aanhangers van de 'economie van het genoeg'. „We zitten in een maatschappij die alleen maar aan groei denkt", vervolgt Nabbe. „Als de economie maar groeit, lossen de problemen vanzelf op, denken we. Eerst vervuilen, dan verdienen we het geld om de zaak weer schoon te maken. Dat is toch te gek om los te lopen. Een ander voorbeeld: de economie groeit nu al jaren weer met enkele procenten. Toch is er nog geen op lossing voor de werkloosheid. Dat denken is failliet". Ongeveer zestig mensen uit verschillende kerken, vakbonden en uitkeringsgerechtigden, waren dinsdag aanwezig in Hansweert, waar ook De Lange sprak. Volgens Nabbe beseften zij goed dat kritiek hebben alleen niet genoeg is. „Als je kritiek hebt, welke andere weg heb je dan voorhanden. Dat was een van de vragen waar we in de DISK mee worstelden. Er moet een alternatief zijn. Vanuit die gedachte kwa men we op het idee het boek van Goudzwaard en De Lange als voorbeeld te nemen. Daarin geven zij een richting aan. Zij kiezen voor een schoner milieu, betere verdeling van de arbeid en grotere hulp aan de Derde Wereld". Als voorbeeld noemt Nabbe het idee van de twee auteurs loonruimte die er is op te slaan in een apart fonds dat door werknemers wordt beheerd. Uit dat fonds moeten dan milieu vriendelijke bedrijven worden ondersteund. Op die manier valt er iets te veranderen, vin den de twee. „En als je over dat soort dingen praat, ontdek je dat je niet als enigen bezig bent met die onderwerpen. Zo'n club als Zee wind, die een windmolenpark wil aanleggen, is een uitstekend voorbeeld van een bedrijf dat voor dat fonds in aanmerking zou komen. Ook de Wereldwinkels, zoals we die een in Bres- kens hebben, past erin". Praten over een andere economie is iets an ders dan die in praktijk brengen. En het klinkt bovendien vreemd dat bedrijven uit zichzelf zouden veranderen; op dat moment zouden ze zichzelf weieens buitenspel kunnen plaatsen en verstoten worden door wat Nabbe 'het sys teem' noemt. Toch heeft hij daar zelf een ver rassende kijk op. „De vraag hoe het anders kan wordt ook steeds vaker in het bedrijfsle ven gesteld. We zien toch allemaal dat er iets moet gebeuren. Het milieu om ons heen gaat naar de sodemieter. De ozonlaag verdwijnt, we weten nu al dat er over een aantal jaren zoveel mensen extra aan kanker zullen ster ven. Niemand kan er zijn ogen voor sluiten". Nabbe haalt een stelling van De Lange aan. „Jullie zullen het van de publieke opinie moe ten hebben, zei hij dinsdag". Nabbe is er ook van overtuigd dat steun van het publiek dege nen die aan de economische touwtjes trekken van gedachten kan veranderen. „Je merkt dat aan de verandering in het bedrijfsleven van de afgelopen pakweg vijftien jaar. Bedrijven doen meer aan het milieu. Dat is geen welfare, ze vinden het milieu zelf niet het belangrijkst. Dat gebeurt puur onder druk van de publiek opinie. Omdat die ze anders de wind van voren geeft". Vandaar ook dat tijdens de afsluitings avond van de cursus besloten werd verder te gaan; wie eerst beweert dat de druk op de ke tel verhoogd moet worden en dan vervolgens bij de pakken gaat neerzitten, haalt zichzelf onderuit. De vier groepen die de DISK-cursus in Middelburg, Goes, Kloosterzande en Ter neuzen volgden, gaan tot de zomervakantie overleggen op welke manier de theorie van 'de economie van het gelijk' verder kunnen ver spreiden. Voor wat Zeeuwsch-Vlaanderen be treft, Nabbe's werkgebied binnen de DISK, is het de bedoeling dat mensen binnen de kerken in Sas van Gent, Hulst, Terneuzen en West- Zeeuwsch-Vlaanderen het estafettestokje overnemen. „We staan niet alleen", zegt de in dustriepastor beslist. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Zel- zaatse Radio Omroep (ZRO) wil vanaf 1 april program ma's gaan maken over Ter neuzen en omgeving. De lei ding van deze legale vrije zender heeft voorlopig drie uur per week beschikbaar gesteld om Terneuzen aan bod te laten komen. Een werkgroep bereidt momen teel de programmering voor. Het is de bedoeling dat de pro gramma's over Terneuzen in een studio ter plekke worden gemaakt of dat ze rechtstreeks vanuit Zelzate worden uitge zonden. De ZRO kent al vijf jaar het informatieve programma Sas van Gent centraal waarin ac tuele zaken over de grensge meente Sas voor de luidspre kers worden gebracht. Zondag staat de 234e aflevering op het programma. De uitzending van zondag gaat onder meer over het dreigement van het water schap De Drie Ambachten geen vervuild afvalwater meer uit België te ontvangen. Verder is er het wekelijks gesprek met burgemeester en wethouders van Sas. (ADVERTENTIES) Aan 'n volvo hoef je doorgaans niet veel te doen. Maar wat we doen, doen we goed of beter. cappendijk auto's terneuzen Mr. F.J. Haarmanwefl 49 Tel. 01150-97455 officiële dealer Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-81125 Van onze verslaggever AARDENBURG - Het voorstel van CIMK-mede- werker A. Hoogstad om een boekwerkje te vervaardigen waarin een beschrijving wordt gegeven van de mo numenten in Aardenburg, wordt door het AArden- burgse gemeentebestuur overgenomen. Het is de bedoeling dat in het gidsje de ruim twintig be woonde monumentale huizen in het stadje, de grote monu menten en een reeks beeldbe palende elementen worden op genomen. Hoogstad heeft toegezegd de tekeningen van de gebouwen te zullen leveren. De tekst wordt geleverd door iemand uit het ambtelijk apparaat. In het boekje (a la Rien Poortvliet) worden verder nog allerhande Aardenburgse cu riositeiten en anecdotes opge nomen. Met het werkje hoopt het gemeentebestuur een be tere toeristische promotie voor de gemeente te kunnen maken. Wanneer de Aardenburgse gids klaar zal zijn, is nog niet be kend. ANBO - De afdeling Zaam slag van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen houdt op 30 maart in de Rank een voorjaarsvergadering. Na de pauze wordt bingo ge speeld. De vergadering begint om 14.00 uur. VASTENAKTIE - De werk groep Vastenaktie gaat zater dag 26 maart met bloemen langs de deur. De actie is be doeld om geld op te brengen voor het regionale vastenak- tieproject 'Moeder en kind in El Salvador'. KAARTING - Zondag 27 maart is er in De Straete een kaarting waarvan de op brengst bestemd is voor de regionale vastenaktie 'Moe der en kind in El Salvador'. De kaarting begint om 14.30 uur. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 50 schutters: eerste hoge vogel: L. de Kint, Paal; tweede hoge vogel: R. de Vilder, Clinge; eerste zijvo gel: L. Cammaert; tweede zij vo gel: A. van Remortel, beiden Ka- pellebrug; derde zij vogel: W. Tots, Temse; vierde zij vogel: L. van de Velde, Paal; grootste aan tal (8): P. Taalman, St.-Jansteen. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, 20 schutters: eerste hoge en tweede zijvogel: E. Luykx, Hulst; tweede hoge vogel: E. Pica vet; eerste zij vogel: A. Verhoeven, beiden Kloosterzande; grootste aantal (5): J. van Damme, Wal soorden. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriendschap, 57 schutters: hoge vogel: A. Pauwels, Bentille; eer ste zij vogel: A. Lybaart; tweede zij vogel: R. Sirens; grootste aan tal (3): P. Rawoens en A de Pae- pe, allen Hoofdplaat. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 41 schutters: Wip 1: hoge vogel; P. Schelfhout; eerste zij vogel: R. Heyens, beiden Lams waar de; tweede zij vogel: H. de Vos, Heikant; grootste aantal (9): P. Neve, Groenendijk. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van Kerkho ven, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: mevrouw Hermans, Osse- nisse; eerste zijvogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; tweede zijvogel: H. de Vos, Heikant; grootste aantal (5) Th. Boone, Lamswaarde en J. Roels, Diemen. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, 20 schutters: hoge en eerste zij vogel: P. Maas, Kloosterzande; tweede zijvogel: A. de Waal, Walsoorden; grootste aantal (5): A. Verhoeven, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 49 schutters: hoge vogel: Th. Maas, Moerbeke; eerste zij vogel: V. de Schepper; tweede zij vogel: O. de Vree; grootste aantal (3): F. Janssens, allen Koewacht, OVEZANDE - Zaal Bar R2, Spes Nostra, 40 schutters: Wip 1: hoge vogel en eerste klep: F. Koens; beide zij vogels: W. Fayaart, bei den Spes Nostra; tweede klep: G. Haasdonk, Willem Teil; derde klep: P. Uitdewilligen, Spes No stra; grootste aantal (12): A. Rijk, Eensgezindheid; vliegende vo gels: J. de Rijke, Edele Handboog en A. van Beers, Spes Nostra. Wip 2: eerste hoge vogel; G. van Steenbergen, Willem Teil; tweede hoge vogel: B. de Jonge, Spes Nostra; eerste zij vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; tweede zij vogel: A. Meeuwse, Spes Nostra; derde zij vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; vierde zij vogel: mevrouw Ver- beem, Spes Nostra; grootste aan tal (5): F. van Steenbergen, Wil lem Teil. WOLPHAARTSDIJK - Zaal P. Ossewaarde, Jacoba van Beieren, 34 schutters: Wip 1: hoge vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; eerste zij vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; tweede zij vogel: L. van Dijke, St.-Sebastiaan; eerste klep: F. Koens, Spes Nostra; tweede klep: G. Haasdonk, Wil lem Teil; derde klep: A. Dekker, Doel naar Hoger; grootste aantal (8): M. Verdonk, Jacoba van Beieren. Wip 2: eerste hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede hoge vogel: C. Kopmels, Doel naar Hoger; eerste zij vogel: G. Haasdonk, Willem Teil; tweede zijvogel: P. Repkes, Victoria; derde zij vogel; I. Helmstrijd, Ju liana; vierde zij vogel: M. Ver donk, Jacoba van Beieren; groot ste aantal (8): P. Repkes, Victo ria; exta hoge vogels: C. Kop mels, Doel naar Hoger en G. Haasdonk; vliegende vogels: P. Maat, Zorgvlied en M. Verdonk. SINT-NIKLAAS - Deze zomer wordt aan de Grote Markt en Stationsstraat te Sint-Niklaas begonnen met de bouw van de Reinaarthallen, een winkelcentrum dat plaats biedt aan 54 winkels. Volgens projectontwikkelaar Agimmo NV wordt het een complex dat 'de uitstraling van Sint-Niklaas tot in Zeeland zal doen reiken'. Het winkelcentrum wordt gebouwd door een Nederlandse bouwfirma. Half dit jaar wordt de eerste steen gelegd, als de onwonenden tenminste geen roet in het eten gooien. Met name het Sint-Jozef Klein Semenarie heeft ruzie gekregen met de projectontwikkelaar en wil de plannen dwarsbomen. Gevreesd wordt dat door laden en lossen van zware vrachtauto's in de collegestraat de veilige doortocht van de Semenarieleerlingen in het gedrang komt. Burgemeester en wethouders beslissen 10 april definitief over een bouwvergun ning. ANTWERPEN - Automobilisten die gebruik maken van de Kennedytunnel bij Antwerpen moeten de komende tijd reke ning houden files en vertragingen. Wegens werkzaamheden wordt de pijp richting Zeeuwsch-Vlaanderen tussen 21.00 en 8.00 uur voor alle verkeer gesloten. Vanaf maandag 28 maart worden alle borden en andere signaleringen naar de andere kant gesjouwd, waarna op 5 april een grote opknapbeurt be gint van de koker richting Breda. Net als de andere pijp krijgt deze een nieuwe brandwerende bekleding, nieuwe verlichting en moderne veiligheidsvoorzieningen. Er wordt uitsluitend 's nachts en mogelijk ook in de weekends gewerkt. Alle verkeer wordt dan in één koker gebracht, waar de beide rijrichtingen elk één rijstrook te herschikking zullen hebben. Het karwei zal naar verwachting zo'n twintig weken duren en omstreeks half september gereed zijn. Daarna moeten er nog wat kleinere werkzaamheden worden verricht, maar die zullen het verkeer slechts in beperkte mate hinderen. KAPELLE, 23 mrt. - Groentevei ling: Andijvie glas, 260 kg, kl. 1A 2.80-3.00, kl. 2 A 1.40-2.50. Boeren kool, 10 kg, kl. 1 0.60. Breekpeen, 370 kg, kl. 1 05 0.05, kl. 2 05 0.25. Rabarber, 90 kg, kl. 1 1.30-1.40, kl. 2 1.00-1.10. Radijs, 230 bos, kl. 2 0.30-0.38. Spinazie glas, 40 kg, kl. 2 3.10-3.20. Witlof, 960 kg, kl. 1 A 2.11-2.41, kl. 2 A 1.46-2.23, kl. 3 B 1.32-1.35. Prei, 210 kg, kl. 1 A 1.31- 1.32, kl. 2 A 1.17-1.27. Kroten, 30 kg, kl. 2 99 0.33. Uien, 30 kg, kl. 2 80 0.14. Bosuitjes, 110 bos, kl. 2 0.20. Peterselie, 110 bos, kl. 1 0.07- 0.14, Selderij, 320 bos, kl. 1 0.13- 0.19. Late aardappelen, 1290 kg, kl. 1 BO 0.15, MI 0.04-0.08, kl. 2 BO 0.13. AMSTERDAM, 23 mrt. Aard- appeltermijnmarkt: In bintje 35/50mm, oogst 1987, werden 58 contracten verhandeld voor leve ring april tegen ƒ5,00 tot ƒ4,00 per 100 kg. De stemming was zeer flauw. In bintje 50mm, oogst 1987, werden 155 contracten verhan deld voor levering april bij een prijs van ƒ14,70 tot ƒ14,00 per 100 kg, 2 contracten levering mei te gen ƒ16,50 tot ƒ16,00 en 22 contrac ten levering juni tegen ƒ18,40 tot ƒ18,00. De stemming was vast. In bintje 50mm, oogst 1988, werden 60 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ30,30 tot ƒ30,20. De stemming was prijshoudend. Van onze verslaggever BREDA - Op de veiling RBT Breda is een nieuw soort champignons aangevoerd, namelijk Champignon de Paris. Het opmerkelijke van deze nieuwe champignons is de goudbruine hoed en een hagelwitte steel. De consumptie is overeenkomstig de gewone champignon; wel wordt gezegd dat de champignon de Paris wat aromatischer zou zijn. De eerste champignons de Paris (veertien bakjes) werden aangeboden door champignonteler H. de Jong uit Steenbergen en werden voor 9,10 per kg door diverse kopers gekocht. De ko mende weken zullen meer champignons de Paris aangevoerd worden op de RBT veiling Breda.

de Stem | 1988 | | pagina 19