Kloetinge is zeer actief HEY Zittribune voor voetbalvereniging Goes Schaatstalent Van Etten wil in voetsporen van sprinter Loef treden ZAALHANDBALTOERNOOI HVSV IS STERK BEZET A M ZEN JEUGDPLAN KRIJGT NOG MEER GESTALTE BU HET BEGIN VAN NIEUW VOETBALSEIZOEN pE STEM EXTRA STAD EN STREEK DONDERDAG 24 MAART 1988 JERNEUZEN - Jong franje is weer de grote rekpleister op het aaszaalhandbaltoer- ii van het Terneu- HVSV, maar ook lata team/For holte [an, onder leiding van an Keskemethy, ex- jondscoach van het na- ionale A-team, voor .iet nodige vuurwerk 'orgen. Sportief Conditioneel childerijen" traat 29 - Hulst .nsm at., «vtrr tsri bno' loorHansRadt ie toernooi-organisatie, estaande uit Tonnie en ilet de Brouwer, Jan erkerke, Rein de Maillie «Jack Valckx, is er weer a geslaagd een uitstekend 'eelnemersveld bijeen te Tijgen. /oordvoerder Tonnie de Brou- er: „We zijn in navolging van vorige succesvolle editie di st weer in de slag gegaan met leiding van de dames van kg Oranje, de winnaar van origjaar, het weer te strikken oor ons toernooi. George van ,'oesel, de eerste man, wilde j, want het was goed 'allen en hij vond het niveau de deelnemende ploegen Via begeleidster An Plug ibben we Datateam/Fore- ilte kunnen strikken. Deze ite divisionist komt voltal- dus ook met Marianne Bult, istien Knigge en Carina De laatste behoort tot nationale A-selectie. Verder komt het Middel- JM, met in haar mid- ex-international Diana indsverdriet. EMM-trai- !r John Roelofs, voorheen 'er van de HVSV-dames, is op gebrand tijdens dit toer- hoge ogen te gooien Mo- nteel nemen de /Middel- 'gse dames een toppositie in de eerste divisie, zodat zij gevaarlijke outsider kun- zijn voor de toernooiwinst, vierde deelnemer hebben DWS uit Schiedam, even- uitkomend in de eerste di visie. Ons damesteam comple teert het deelnemersveld en is als derde divisionist kansloos tegen dit geweld, maar onze dames kunnen er hopelijk veel van leren. Bij de heren is het sterke Ol- sem Merksem, winnaar van vorig jaar, onder leiding van Cees de Ridder weer voltallig van de partij. Het zal veel te genstand ontmoeten van de huidige kampioen uit de derde divisie, het nog steeds ongesla gen Delta Sport uit Zierikzee. Volt en DWS, teams die uitko men in de derde divisie, zijn sa men met het herenteam van HVSV de overige deelnemers van dit sterk bezette heren- toernooi. Zowel bij de heren als de da mes wordt er twee dagen ge speeld. We hebben voor een hele competitie gekozen, zodat alle teams elkaar twee keer ontmoeten tijdens de paasda gen. Zondag 3 april begint het internationale paastoernooi om 10.00 uur en de wedstrijden gaan tot omstreeks 18.45 uur door op de eerste wedstrijddag. 's Avonds organiseren we voor de deelnemers die daarop heb ben ingeschreven, een groot koud buffet. Maandag 4 april starten we om 09.00 uur en omstreeks 17.45 uur eindigt de slotwedstrijd. Om 18.00 uur is de eerste trek king van onze grote paasverlo- ting en direct aansluitend zal loco-burgemeester Van Rooijen de prijzen uitreiken nationale paastoernooi houden we zaterdag 2 april een zaal- nandbaltoernooi voor teams die uitkomen in de afdeling. Bij de heren doet helaas geen HVSV-team mee. De volgende ploegen geven acte de preésen- ce. Bij de heren heren zijn dat DWS 2, Mechelen, de winnaar van vorig jaar, Zandvliet uit Antwerpen en Fortuna 2 uit Bergen op Zoom. Bij de dames doen HVSV 2 en 3 mee en ver der Stein uit Limburg, de be kerhouder van vorig jaar, Wal cheren en Fortuna. Dit toernooi begint om 09.00 uur en om streeks 18.00 uur zal een lid van de toernooicommissie de prij zen uitreiken. Alle drie dagen worden de wedstrijden gehou den in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Voorafgaande aan het inter- Een dergelijk groot evene ment kost veel organisatie, maar ook geld. Om uit de kos ten te komen houden we dus een grote paasverloting en vra gen we een lage entreeprijs. Personen tot 14 jaar betalen 1,50 en boven de 14 jaar ƒ3,-. Dat is zeker niet teveel, want de deelname garandeert top- handbal. We hopen net als vo rig jaar op een volle en sfeer volle tribune." Voor de Zeeuwse handbal lers een gelegenheid bij uitstek om tophandbal te zien. Jong Oranje was vorig jaar een echte smaakmaker, maar het van ambities overlopende Da- tateam/Forholte zal ook zeker zijn visitekaartje willen afge ven. Bij de heren is Olsem Merksem al jaren een topper in België, zodat gezien het deelne mersveld handbal op hoog ni- Rinse van Etten, het jonge schaatstalent uit Hulst, is blij met zijn tweede plaats tijdens de clubkampioenschappen in Eindhoven. - fotowimkooyman. De organisatie-commissie van het sterk bezette inter nationale zaalhandbaltoer- nooi van HVSV bijeen. Van links Tiaar rechts: Jan van Kerkhoven, Arlette de Brou wer, Tonnie de Brouwer, Rein de Maille en Jack Valckx. - fotowimkooyman. veau mag worden verwacht. „Natuurlijk doen we het voor onze club, maar ook om het handbal in Zeeuwsch-Vlaan- deren, eigenlijk in geheel Zee land, te promotea Dit toernooi is de laatste jaren uitgegroeid tot het beste zaalhandbaltoer- nooi van Zeeland," aldus woordvoerder Tonnie de Brou wer, die met zijn vrouw Arlet een van de stuwende krachten achter het hele toernooi is. Rinus Verberkmoes HULST - Met de komst van overdekte ijsbanen en de aantrekkingskracht van onder andere het mara- thonschaatsen, is er bewe ging gekomen in de toe name van het aantal schaatsers. Een van de jeugdigen die voor deze sporttak koos, is Rinse van Etten uit Hulst. Een jonge ling die, zoals hij zegt: „In de voetsporen van clubge noot en sprinter Arie Loef wil treden." Het schaatsverhaal van de 13- jarige Rinse van Etten begint in 1986. In dat jaar namelijk lag er veel natuurijs en kon er volop buiten geschaatst wor den. Rinse bezocht in die pe riode onder andere zijn familie in de Noord-Oostpolder. Een gebied waar het schaatsen hoog in het vaandel staat ge schreven. Toertochten waren in die periode zelfs meer regel maat dan uitzondering. Het vervolg is te raden. Rinse van Etten bond de noren onder en bolde mee. Ritten van 65 kilo meter werden probleemloos uitgereden met als gevolg dat Van Etten besmet werd met het schaatsvirus. Een hardnekkige besmetting, die gevolgen had. Rinse van Etten: „Later ben ik met mijn vader mee naar Eindhoven gegaan en daar ver telde men mij dat ik meer kon dan louter voor mijn plezier wat rondjes rijden. Een leuke mededeling, waarna ik lid van Van onze sportmedewerker I KLOETINGE - Bij de voetbalvereniging Kloe- tinge gaat men aan het eerder opgezette jeugdplan bog meer gestalte geven, ye grootste zaterdagclub m Zeeland wil zich via scouting en begeleiding van talentvolle jeugd niet «leen manifesteren, maar ^gelijkertijd baanbrekend werk verrichten voor het Zeeuwse voetbal in het al gemeen. |»Dat is onze doelstelling," zegt I ,e succesvolle oud-speler van |?e groen-witten Leo Slabbe- oom. „Wij zijn zeker niet al- IS op ei8en belang, maar lsr»?en de Sarantie dat een Jr® die hogerop wil en L'ftueel de stap wil maken het betaalde voetbal, L„ onf geen duimbreed in de LJa worden gelegd. Inte- stimuleren dit en LS voor 6611 optimale be- K r™g en voorlichting. Een angrijke zaak dus voor de ^.soon in kwestie, menen betreft de doorstro van jeugdig talent gaat zich speciaal rich- .selecties van A-, B- -Juiuoren. De A-junioren komen dit seizoen uit in de landelijke B-klasse en doen het daar behoorlijk. De B-ju- nioren spelen interregionaal en de C's opereren in de Zeeuwse hoofdklasse. „Wij timmeren met onze jeugd dus al behoorlijk aan de weg, maar blijven toch niet stilzitten en willen opnieuw een stap vooruit," verklaart Leo Slabbekoorn, die samen met Kees Kleppe, Wijnand van der Net en Wim Steenber gen de technische commissie vormt, die het jeugdplan bij Kloetinge coördineert. En dat mede door steun van de stich ting 'Vrienden van Kloetinge' (sponsors) in een nieuw jasje kon worden gestoken. Momenteel is men bij Kloe tinge druk bezig met scouting. Trainers, leiders en oud-spe lers observeren en beoordelen spelers van andere clubs, die eventueel plannen hebben om straks voor Kloetinge uit te komen en daarna de sprong willen maken naar het prof voetbal. „Die krijgen bij ons volop de kans zich waar te maken," doet Wijnand van der Net uit de doeken. „En onze zorg houdt beslist niet op als ze later weg willen. Door onze goede contacten met het betaalde voetbal kun nen wij hen zeker van dienst zijn. Voor het zover is gaat er natuurlijk heel wat aan voor af. En aan dat klaarstomen voor het grote werk menen wij een belangrijke steen te kunnen bijdragen. Naast een sportieve begeleiding bij ons zulen we trouwens ook de stu diebegeleiding niet uit het oog verliezen. Uiteraard ook een belangrijke zaak." Hoewel het jeugdplan van Kloetinge wellicht niet door elke vereniging met gejuich wordt ontvangen, is het beslist niet zo dat men met de geld buidel gaat rammelen. „Wij spelen de zaak sportief en netjes," zegt Leo Slabbekoorn. „Wanneer we iemand op het oog hebben zullen we zeker eerst met zijn ouders en met zijn vereniging gaan praten. Zo hoort dat. En betalen doen wij niet." Voor een uiterst actieve vereniging als Kloetinge is het natuurlijk belangrijk dat er nu volop schot in zit wat be treft de verbetering van de ac commodatie. In mei wordt be gonnen met de aanleg van een nieuw trainingsveld met een oppervlakte van 8000 vier kante meter. Het wordt een zogenaamde 'al-weer-accom- modatie', waar men dus prak tisch altijd gebruik van kan maken. Een lang gekoesterde wens gaat daarmee in vervul- Het A-juniorenteam van Kloetinge, dat uitstekend meedraait in de eerste klasse van de landelijke jeugdcompetitie ling en bij de aanvang van het nieuwe seizoen hoopt men daarop terecht te kunnen. Aan oefenmeesters zal Kloetinge in het komende sei zoen ook geen gebrek hebben. Als hoofdtrainer blijft André Wurth op zijn post, die geas sisteerd wordt door Cees Meu- lenberg, de huidige trainer van de A-junioren. Bij de se nioren gaat voorts Bart Dierkx het derde en het vierde team onder zijn hoede nemen. Jack Schipper is aangetrok ken als hoofdtrainer bij de A- junioren en bij de Bl-junioren neemt Jan Nouse het heft in handen. De C-junioren krij gen twee oud-eerste elftal spelers als oefenmeesters. Genoeg armslag dus wat de deskundige leiding betreft. Voor de A-junioren worden tevens mogelijkheden ge creëerd om mee te trainen met de hoofdselectie. Wanneer eind april de scouting van jeugdig talent achter de rug is gaat men contactavonden houden voor de betrokken spelers en hun ouders, waarop alles nog eens haarfijn uit de doeken wordt gedaan over het geperfectioneerde jeugdplan. Daarnaast wil men een trainer uit het betaalde voet bal uitnodigen voor het geven van een demonstratietraining. Hieronder de contactpersonen voor diegenen die meer willen weten over het jeugdplan dat Kloetinge voorstaat en dat geldt uiteraard ook voor ver enigingen: Wim Steenbergen en Walter van der Net. de hardrijders vereniging Eind hoven ben geworden. Sindsdien train ik ook bij die club." Dat in het Brabantse land gaan trainen betekende tevens dat Rinse van Etten op een ge geven moment voor een keus kwam te staan. Namelijk kie zen tussen voetballen en schaatsen. Geen gemakkelijke keuze, omdat de toenmalige D- pupil van STEEN eveneens in het Zeeuwse team was geko zen. Dit laten schieten was niet eenvoudig. Rinse: „Toch heb ik dat gedaan en alles op het schaatsen gezet, omdat beide sporten intensief beoefenen niet te doen is. Zeker niet nu ik zoals afgelopen seizoen drie keer per week en soms zelfs vier keer, naar Eindhoven moet om te trainen en aan wedstrij den mee te doen." Dit trainen houdt in dat Rinse van Etten niet alleen on derricht in de techniek krijgt, maar eveneens keihard moet werken op conditioneel vlak. Dit alles om de ronde-tijden omlaag te krijgen en de te rij den afstand in een zo kort mo gelijke tijd onder de ijzers door te laten zoeven. Want dat is het enige wat telt in deze puur in dividuele sporttak. De Hulste naar weet dat en zegt daar naar toe te werken. Een en an der betekent dat hij nog be hoorlijk wat 'schaafwerk' voor de boeg heeft, voordat de top tijden gehaald worden. Rinse van Etten: „In mijn eerste seizoen heb ik tien se conden van mijn tijd op de 500 meter afgeknabbeld. Mijn per soonlijke record op deze af stand is nu 53.6 seconden. Op de 1000 meter is mijn tijd ruim twintig seconden sneller ge worden en staat nu op 1.50.27. Nog geen tijden om hoge ogen te gooien, maar daarvoor is het nog veel te vroeg. Dat duurt nog minstens zeven jaar." Ondanks, of beter gezegd, door deze tijden, werd Rinse van Etten tweede tijdens de clubkampioenschappen in Eindhoven en dat biedt per spectief. Deze tweede stek geeft namelijk recht op deelname aan de gewestelijke titelstrijd. Voor Rinse van Etten liggen hier volgend seizoen als twee dejaars D-junior zeker kansen op een plaats in de nationale kampioenschappen. Dat is mo menteel het streven van de jeugdige Hulstenaar, die deze winter stevig baalde omdat het natuurijs in de regio op zich liet wachten en hij zich dus moest beperken tot rijden op de Eind- hovense ijspiste. Een overdekte baan waarop hij regelmatig rondtoert in de cadans van 45 tot 46 seconden per rondje. Duurtraining en gewenning aan een strak schema waaraan een goede schaatser moet voldoen. Daar naast moet er in de periode dat de Eindhovense ijsbaan geslo ten is eveneens hard aan de conditie gewerkt worden. Rinse van Etten: „De techniek ga ik in de komende tijd bijschaven op de korte baan in het Belgi sche Wilrijk en verder ga ik skileren, het zogenaamde schaatsen op wieltjes, fietsen op de hometrainer en lopen. En vanaf mei een keer per week naar de club voor een conditie training in de bossen rond Eindhoven. Komende winter zien we dan wel weer." .3<1 fjOES - Bij het begin van 'et nieuwe seizoen kan de (oetbalvereniging Goes üjwel zeker beschikken V |ïer een overdekte zittri- tune niet een capaciteit van wsen de 400 en 500 plaat- gn. De vergunningen zijn J binnen en op korte ter- jjjn hoopt men met de J?«uw te kunnen beginnen. m' en bedrag dat ligt tussen e 50.000,- en ƒ55.000,- is aarmee gemoeid, fandeel denkt men de zaak tnd te krijgen via loten ver hop, andere giften, renteloze «ingen en zelfwerkzaamheid jn leden en supporters. Het ia„ om aan deze nieuwe ac- -jimodatie gestalte te geven werd vorig jaar geopperd door Fons Princen, al jarenlang één van de meest vurige supporters van de rood-witten. Na overleg met het bestuur werd toen een activiteitencommissie gefor meerd, waarin behalve Princen zitting hebben oud-eerste elf talspeler Antoine Debbaut, Herman Hofman en de be stuursleden van Goes Peter ter Brugge en René van Vliet. Er worden onder andere vijfhonderd loten in omloop ge bracht met een aantrekkelije prijzenpot (dertig geldprijzen in totaal). De eerste prijswin naar ontvangt 7500,-. Via een intekenlijst zijn inmiddels al 260 loten aan de man gebracht. Bij vele zaken en bedrijven in .Goes en daarbuiten, maar ook bij vele supporters is de bouw van de tribune dan ook enthou siast ontvangen. „Hun steun steekt ons uiteraard een hart onder de riem," zegt Fons Prin cen. „Wij zijn al een eind op de goede weg en zullen zeker ons doel bereiken." „Met deze overdekte tribune zal een al lang gekoesterde wens van ons in vervulling gaan," verklaarde vice-voor- zitter Rinie Houtepen. „Wij ge ven daarmee weer eens een vi sitekaartje af en dat is nodig, want stil zitten betekent ach teruitgang en we moeten in de regio mee blijven tellen." Hou tepen merkt onder andere op dat met de verbeterde accom modatie voor het publiek wel licht in de toekomst ook nieuwe kansen ontstaan wat betreft het spelen van grote wedstrij den op het Goese sportpark. „Ik denk daarbij aan het Zeeuws KNVB-elftal. Daarnaast hopen wij dat de tribune stimulerend zal werken op onze spelers van de hoofdselectie. Want na der tien jaar te hebben vertoefd in de derde klasse, wordt het echt weer tijd dat wij een stap ho gerop komen." Overigens waait er een frisse wind bij Goes, dat met vijf se nioren- en twaalf jeugdteams aan de competitie deelneemt, terwijl een damesteam in op richting is. De trainersstaf krijgt voor het volgende sei zoen uitbreiding. Ron Schrier (nu nog bij Middelburg) wordt hoofdoefenmeester. Hugo Baarends, die als speler aan zijn laatste seizoen bezig is, krijgt waarschijnlijk het tweede team onder zijn hoede en voor de lagere seniorenelf tallen heeft men Piet de Nijs. Bovendien worden momen teel onderhandelingen gevoerd met Nico Krijger, die bij Robur opstapt. Als hoofdtrainer bij de jeugd blijft Rudi Pleunis fun geren. „Over het algemeen ziet de toekomst er voor Goes be slist niet slecht uit," meent Houtepen, „maar nogmaals ac tiviteit blijft geboden. En daar moeten we met zijn allen de schouders onder zetten." ong Oranje trekpleister

de Stem | 1988 | | pagina 13