Matthieu Hermans onttroond SPORT SPORT EK-SUCCES BRENGT HUUBREGTS IN LASTIG PARKET Siibrands maakt rentree als toernooi-dammer UITSLAGEN voorzl lefhebber en in Evangelisti bedrogen tijdens WK atletiek SPORTPRIJSVRAGEN I mam DE STEM SPORT 2 DONDERDAG 24 MAART 1988 Frison Gold Race Jong Oranje tegen Griekenland Defensief Reorganisatie OUD-WERELDKAMPIOEN NAAR NEDERLANDSE TITELSTRIJD IN PUTTEN Feyenoord vrijaf door vliegtuig-bom Hockeydames Australië blijven ongeslagen Valencia ontslaat Alfredo di Stefano India boycot Israel in Davisbeker-toernooi Europese basketbalbeker voor AS Vicenza Arsenal contracteert Brian Marwood Svet wint wereldbeker reuzeslalom Hg STEM SPORT SCHAATSEN VOETBAL ZEILEN kloosterzande- een echte voetbalman. het woord is Wies van eniging Hontenisse. Ee werken. IJSHOCKEY TENNIS SCHAKEN WESTDUITSE LOTTO mm na CAMBRILS (ANP) - Mat thieu Hermans is onttroond als leider in de Catalaanse week. De Nederlander in Spaanse dienst, die de eerste twee dagen had beheerst, kwam woensdag bij de beklimming van een col van de eerste categorie in de tweede groep terecht. Het ver schil op de top bedroeg slechts vijftien seconden. De veertig man voorop namen echter hun kans waar en voerden het tempo in de laatste zestig kilo meter naar Cambrils zo hoog op, dat de groene trui-drager zienderogen achter raakte. Aan de finish bedroeg het verschil 2 minuten en 1 seconde. De leiderstrui werd overge nomen door Sean Kelly. De Ier werd in de door Inaki Gaston gewonnen eindsprint vijfde achter onder meer Johannes Draaijer en Peter Stevenhaa- gen. Uitslag derde etappe: 1. Gaston (Spa) 181 kilometer in 4.57.54,2. La- guia (Spa), 3. Draaijer (Ned), 4. Ste- venhaagen (Ned), 5. Kelly (Ier), 6. Jarnier (Fra), 7. Peeters (Bel), 8. Madiot (Fra), 9. Fuchs (Zwi), 10. Carrera (Spa) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Algemeen klassement: 1. Kelly 15.03.29,2. Peeters op 0.01,3. Jarnier op 0.01, 4. Da Silva (Por) op 0.01, 5. Stevenhaagen op 0.01, 6. Gaston op 0.01, 7. Echave (Spa) op 0.01, 8. Prieto (Spa) op 0.01,9. Kuiper (Ned) op 0.01,10. Mojica (Spa) op 0.07. De Belgische beroepswielren ner Herman Frison heeft de 44ste Grote Prijs Lambrechts gewonnen. De renner uit de ploeg Swerts versloeg in de eindsprint de Nederlanders Gert Jakobs en Leon Nevels. De wedstrijd werd geteisterd door veel regen en harde wind. Het oorspronkelijke tijdschema werd dan ook met ruim 45 mi nuten overschreden. Er waren enkele vluchtpogingen. Gerrit Sollveld probeerde het 25 kilo meter en bereikte een maxi male voorsprong van 35 secon den. Ook Jakobs deed een po ging uit de greep van het pelo ton te komen. Dat lukte later pas aan een grotere groep. Lang bleven die renners niet bij elkaar. Na verscheidene de marrages bleven uiteindelijk drie rijders weg: Frison, Ja kobs en Nevels. Uitslag: 1. Frison (Bel) 223 kilome ter in 5.45, 2. Jakobs (Ned), 3. Ne vels (Ned), 4. Rue (Fra) op 0.30, 5. Ilegems (Bel) op 0.45, 6. Van Loon (Ned), 7. Haex (Bel), 8. Goessens (Bel), 9. Pieters (Ned), 10. Van Rijen (Ned), 11. Jac van der Poel (Ned), 13. Tolhoek (Ned), 15. Kools (Ned), 20. Wijnands (Ned). Ralph Moorman lijkt dit jaar de te kloppen wieleramateur in Nederland te worden. De 24-ja- rige renner uit de ploeg van Egbert Koersen boekte woens dag in Naaldwijk zijn derde aansprekende overwinning in het pas begonnen seizoen. In de voor het eerst sinds zeven jaar weer op het programma staande Omloop van de Glazen Stad, in het Westland tussen tussen Den Haag en Maassluis, was hij te sterk vóór de concur rentie. Eerder won de Amster dammer de Ronde van Zuid- Holland en de Woudenomloop. De A-ploeg van de Zundertse gantrennersvereniging Sauna Diana legde beslag op de eerste plaats in het ploegenklasse- ment. Uitslag: 1. Moorman (Amsterdam), 2. Van Veenendaal (Sassenheim) op 0.05, 3. Hopmans (Hoogerheide), 4. Prijs (Waalwijk) op 0.13, 5. Her mans (Voorburg), 6. Rademakers (Jabeek), 7. Middelbeurg (De Lier), 8. Sienders (Zwijndrecht), 9. Wa termans (Lemiers), 10. Overhaag (Tilburg), 16. Keiler (Steenbergen), 18. Nijboer (Ernst). De nieuwe opzet van de we reldbeker en de opwaardering van de FlCP-computerrang- lijst lijken niet slecht uit te pakken voor de Gold Race. De bezetting van de 23ste uitgave op 23 april is beduidend beter dan in voorgaande jaren Een greep uit het deelnemersveld: Eric Vanderaerden, Jean- Francois Bernard, Adrie van der Poel, Claude Criquielion, Eddy Planckaert, Rolf Gölz, Erich Machler, Edwig van Hooydonck, Steven Rooks, Greg Lemond, Urs Freuler, Phil Anderson, Moreno Argen- tin, Etienne de Wilde, Guido Bontempi, Matthieu Hermans, Toni Rominger, Ronny van Ho len en Teun van Vliet (indien hersteld). Met Steven Roche, Laurent Fignon, Maurizio Fon- driest en Johan van de Velde wordt nog onderhandeld. Jong Oranje bij laatste vier UTRECHT (ANP) - Jong Oranje komt in de halve finales van het EK uit tegen Jong Griekenland. In de an dere halve eindstrijd speelt Frankrijk tegen Engeland. Jong Griekenland speelde woensdag in Ceske Bude- jovice gelijk tegen Tsje- choslowakije: 2-2. Het eerste duel was eveneens in een gelijk spel geëin digd: 1-1. Op grond van de dubbel getelde treffers in Ceske gaan de Grieken door. De gasten namen door Karasarides na twintig minuten een voorsprong. Vacalopolous passeerde in de 77ste minuut zijn eigen doelman. Toen Litos zes minuten voor tijd de gast heren op voorsprong zette, leek de strijd beslist. Maar twee minuten later zorgde Kapuranis voor de Griekse gelijkmaker. Na Engeland, dat dins dag al Schotland uitscha kelde, behaalde ook Frankrijk de halve fina les. De 'Haantjes' hielden Italië in San Benedetto del Tronto op 2-2. De Italia nen namen door Rizzitelli en Ciocchi een voor sprong. Zes minuten voor tijd scoorde Paille voor het eerst tegen. Een mi nuut voor het laatste fluitsignaal zorgde hij voor de gelijkmaker. Het eerste duel was door de Fransen met 2-1 gewon nen. UTRECHT (ANP) - Jong Oranje mag in april gaan pro beren via Griekenland de eindstrijd van het Europees kampioenschap voor spelers onder 21 jaar te bereiken. De jonge internationals van bondscoach Nol de Ruiter had den woensdag in Utrecht 120 minuten nodig titelverdediger Spanje uit te schakelen. De spelers gaven de in Murcia be haalde voorsprong (1-0) in de normale speeltijd uit handen. Van Loen en Viscaal schoten Jong Oranje in de verlenging voor het eerst in de historie van de KNVB naar de laatste vier van het evenement. De kwalificatie voor de halve finales brengt de voet balbond in een lastig parket. De twee wedstrijden tegen Griekenland moeten voor 30 april gespeeld worden. Het programma is door achterstal lige competitiewedstrijden, be kerduels en de komende Europa Cup-ronde overladen. Competitieleider Jan Huij- bregts kan binnen enkele da gen een verzoek van De Ruiter ontvangen in ieder geval de be kerronde van 13 april te schrappen, zodat hij die week kan beschikken over de PSV- en Ajax-spelers. Op die datum zal de eerste confrontatie met de Grieken moeten plaats vin den. Op 27 april moet dan de tweede wedstrijd in Nederland volgen. „Ik hoop dat Huijbregts een gaatje op de kalender vindt. Anders wordt het moei lijk de selectie intact te hou den", zei De Ruiter na afloop. De uitgangspositie van Jong Oranje was woensdag goed. De ploeg had vier weken geleden in Murcia verrassend de winst naar zich toegetrokken door een doelpunt van verdediger Plomp, die in de voorlaatste minuut een strafschop benute. Voor De Ruiter was het resul taat aanleiding in Utrecht met een defensief ingestelde ploeg te beginnen. Van Eek, die de wedstrijd in Spanje door een schorsing miste, werd in het centrum aan Plomp gekoppeld. Linskens, dit seizoen een en kele keer in de hoofdmacht van PSV aanwezig, werd als vijfde verdediger toegevoegd. De Rui ter gokte op 0-0. Na twintig minuten bleek de coach verkeerd gegokt te heb ben. Linskes verloor zijn tegen stander Beguiristain even uit het oog. De Spanjaard plaatste de bal voor het doel, waar Lo- ren van zijn tegenspeler Van Eek alle vrijheid kreeg in te koppen. Via de vingertoppen van De Goeij knikte de spits van Real Sociedad raak: 0-1. Na het doelpunt probeerde de Oranje-ploeg de wedstrijd naar zich zich toe te trekken. In de eerste helft kwam daar wei nig van terecht, want de Span jaarden gaven libero Plomp weinig gelegenheid op te ko men. Daardoor moest Van Eek de opbouw voor zijn rekening nemen, hetgeen de Den Bosch speler moeilijk afging. Slechts Ellerman kreeg nog voor de rust uitzicht op de gelijkmaker. De Spartaan maaide vlak voor het Spaanse doel over de bal. Op dat moment had Spanje al met 2-0 moeten voorstaan. Al- dana mocht alleen op De Goeij af. De spits van Castilla mikte via het been van de doelman naast. Ook De Ruiter zag in dat zijn ploeg in aanvallend opzicht schromelijk tekort schoot. In de rust reorganiseerde de Utrech ter zijn formatie. De falende Van Eek bleef aan de kant. Vis caal was zijn vervanger. Ach terin nam Lankhaar zijn ver trouwde positie als voorstopper weer in en kon Linskens zijn Een spelmoment uit de wedstrijd Jong Oranje - Jong Spanje. Ron Willems (links) belaagt Ayarza. John van Loen kijkt op de achtergrond toe. - fotoanp favoriete plaats als rechtsback innemen. De veranderingen deed de jonge ploeg goed. Van Loen, ook weer terug na een schorsing, kreeg Vsicaal naast zich. Het duo kreeg direct enige mogelijkheden op de gelijkma ker. Viscaal miste op twee me ter van het Spaanse doel. De uithaal van Van Loen belandde via een Spaanse verdediger naast het doel. Een kwartier voor het einde gokte De Ruiter nogmaals. Hij haalde verdediger Van der Meer naar de kant. Jeroen Boere moest de activiteiten voor het doel van de tegenstan der vergroten. De jonge spits van De Graafschap liep binnen enkele minuten tegen een gele kaart op. Jong Oranje kreeg meer vat op de Spanjaarden, maar de gelijkmaker bleef uit. De jonge garde ontsnapte zelfs vlak voor tijd weer aan de tweede Spaanse treffer, toen Witschge vlak voor de doellijn een schot blokkeerde met zijn arm. De 0-1 na negentig minuten verplichtte de twee elftallen nogmaals dertig minuten te strijden. In de extra tijd toonde de ploeg van De Ruiter veer kracht. Doelman Inzue hield Viscaal en Willems af van de gelijkmaker, die uiteindelijk toch viel. Viscaal strompelde met de bal het strafschopge bied binnen. De bal bleef voor de voeten van Van Loen liggen, die kalm bleef en de juiste hoek uitzocht: 1-1. De Spanjaarden reageerden zich af met aansla gen op de benen van de tegen stander. Scheidsrechter Halle deelde twee 'bonnen' uit, aan Roberto en Ferreira, maar de stemming bleef vijandig. Tot Viscaal de executie voltrok. El lerman, die in de laatste mi nuut met eën beenwond van het veld werd gedragen, ont week de Spaanse buitenspelval. Zijn solo eindigde in het straf schopgebied. Viscaal pikte de bal op en deponeerde de bal over Unzue in het doel: 2-1. JONG NEDERLAND - JONG SPANJE 2-1 na verlenging (0-1, 0- 1) - 21. Loren 0-1,100. Van Loen 1-1, 103. Viscaal 2-1. Scheidsrechter: Halle (Noo). Toeschouwers: 2000. Gele kaarten: Boere (Nederland); Llorente, Roberto en Ferreira (Spanje). Jong Nederland: De Goeij; Lank haar, Plomp, Van Eek (Viscaal) en Van der Meer (Boere); Winter, El lerman en Linskens; Willems, Van Loen en Rob Witschge. Jong Spanje: Unzue; Otero, Ayar za, Ferreira en Lizarralda; Nando, Roberto en Aldana; Goicoechea (Llorente), Loren (Losada) en Be guiristain. AMSTERDAM (ANP) - De meester keert terug achter het dambord. Ton Sij- brands, 38 jaar inmiddels en nog altijd even behaard en bebaard als in de dagen dat hij vrijwel onoverwinnelijk was, viert bij het Neder lands kampioenschap van 26 maart tot 2 april in Put ten zijn come-back. Veertien jaar lang bepaalde hij zich ertoe partijen van anderen te analyseren en te becommen tariëren. Nu stapt hij weer als deelnemer de toernooi-zaal binnen Onvoorbereid is hij niet. Op clubniveau draait Sij brands al weer jaren mee; zijn analyses hebben zijn kennis van het spel verdiept. Maar de spanning en de tijd-dwang is hij ontwend. Dat zijn de factoren, die het on zeker maken of de wereldkam pioen van 1972 en 1973 het eer ste doel dat hij zich gesteld heeft wel zal halen. Sij brands hoopt eén van de drie te verge ven startbewijzen voor de we reldtitelstrijd in augustus in Brazilië te bemachtigen. Ook na zijn afscheid in 1974 bleef dammen het leven van Sij brands beheersen. Hij ana lyseerde wedstrijden, schreef boeken, richtte een maandblad op, speelde simultaanpartijen tot in Afrika toe en werd we reldkampioen blinddammen. Maar al die jaren bleef hij ver stoken van het rechtstreekse man-tegen-man-duel achter het bord in toernooi-vorm. Hij miste de spanning. Het moeten doen van vijftig zetten binnen Ton Sijbrands tijdens één van zijn vele i gelopen jaren. in de af- - FOTOANP twee uur. Over zijn kansen in Putten kan hij daarom slechts gissen. „Ik kan me geen beeld vormen van het resultaat", zegt hij. „Ik hoop op een plaats bij de eerste vijf en een score van minimaal vijftig procent. Mis schien kom ik wel hoger uit Een negatieve score beschouw ik als een afgang". Een plaats bij de top-vijf is voor Sijbrands waarschijnlijk voldoende zich te plaatsen voor de wereldtitelstrijd. Europees kampioen Jansen en Clerc zijn al zeker van deelname in Bra zilië. Buiten hen mogen nog drie dammers meedoen. Clerc is erg positief over de kansen van Sijbrands. „Hij eindigt bij de eerste vijf. Daar durf ik ver gif op in te nemen". De rentree van Sijbrands komt niet onverwachts. Hij zegt: „De eerste tien jaar na mijn afscheid had ik weinig behoefte om te spelen. Maar de weerstand daartegen nam steeds meer af. Ik heb de moge lijkheid voor een terugkeer al tijd opengelaten, maar wel zo lang mogelijk uitgesteld". De terugkeer van Sijbrands als toernooi-speler had nog wel twee of drie jaar op zich laten wachten als de titelstrijd van 1988 niet in Putten was ge pland. „Ik ken organisator Jan van Soest van de Puttense damclub erg goed. Beschouw het als een soort vrienden dienst", aldus de dammer, die zijn come-back als definitief bestempelt. Veel geld zal Sijbrands niet overhouden aan zijn rentree. De nationale damtitel levert het in topsportkringen bela chelijke bedrag van 750 gulden op. De door Sijbrands begeerde vijfde stek is goed voor 150 gul den. Alleen titelverdediger Jannes van der Wal lijkt tevre den met het prijzengeld, ge tuige zijn uitspraak: „Ik vind de betaling niet echt slecht. Ik zou niet weten waar ik de ko mende veertien dagen anders mijn inkomsten vandaan moet halen". ROTTERDAM (ANP) - De KNVB heeft de competitie wedstrijd Feyenoord - FC Utrecht, die voor zaterdag op het programma stond, om een ongebruikelijke re den moeten verschuiven. Een dag later wordt een vlieg tuig-bom uit de Tweede We reldoorlog in de Rotterdamse wijk Middelland uitgegraven. Burgemeester Peper moet voor deze operatie, die de grootste evacuatie sinds de watersnood ramp in 1953 tot gevolg heeft, zoveel politiepersoneel inzet ten, dat er te weinig beveiliging is bij het duel in De Kuip. De wedstrijd wordt nu waar schijnlijk gespeeld op 3 of 5 ROME (SID) - Een officieel onderzoek heeft volgens de Italiaanse krant La Gazetta dello Sport uitgewe zen, dat officials tijdens de wereldtitelstrijd atletiek van vorig jaar september in Rome bedrog hebben gepleegd om hun Italiaanse landgenoot en versprin ger Giovanni Evangelisti aan een bronzen medaille te helpen. Het onderzoek van het Nationale Olympische Comité (CO- NI) heeft aan het licht gebracht, dat op 24 of 25 augustus een gesprek plaats vond, waarbij de bevoordeling van Evangelisti centraal stond. Hierbij waren aanwezig bonds- trainer Enzo Rossi, jury-voorzitter Marco Mannisi en toer- nooileider Giannone. De bewuste sprong van Evangelisti werd officieel 'ver lengd' tot een afstand van 8,38 meter, waarmee hij de Ame rikaan Larry Myricks met vijf centimeter overtrof en brons greep. Videobeelden wezen later echter uit, dat de sprong nooit verder dan 7,80 meter geweest had kunnen zijn. Na een onderzoek kwam de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) in december tot de conclusie, dat fraude niet mogelijk was. Evangelisti gaf evenwel toch zijn medaille terug met de mededeling, dat hij er geen waarde meer aan hechtte. „Ik heb nu tenminste duidelijkheid", reageerde Evangelisti woensdag opgelucht, nadat hij ken nis had genomen van de artikelen in de pers. NIEUWSOVERZICHT PERTH (AFP) - Gastland Australië heeft woensdag in ook haar derde wedstrijd tijdens het zeslanden-hockeytoerrn voor dames gewonnen. Groot-Brittannië werd met 1-0 versl,. gen. In het tweede duel deelden Zuidkorea en Canada de ten: 0-0. Nederland en Nieuwzeeland waren vrij. Uitslagen: Australië - Groot-Brittannië 1-0, Zuidkorea - Canada 0-n Stand: 1. Australië 3-6 (9-2), 2. Nederland 2-4 (3-0), 3. Groot-Brittanw; 3-4 (6-2), 4. Canada 3-1 (0-4), 5. Zuidkorea 3-1 (1-5), 6. Nieuwzeeland)] VALENCIA (AFP) - De Spaanse voetbalclub Valencia oefenmeester Alfredo di Stefano ontslagen. De Argentijn v/ij' sinds het seizoen 1985-1986 in dienst bij de Catalaanse ploeg. Na 29 wedstrijden neemt Valencia, dat onder anderen de be. schikking heeft over de Algerijn Madjer, de veertiende plaats op de ranglijst in. NEW DELHI (RTR) - India zal begin april niet tegen Israel spelen in het Davisbeker-toernooi. Premier Rajiv Gandhi kon. digde woensdag in het parlement een boycot aan uit protest fe. gen het Israëlische beleid inzake de kwestie van de Palestijn® vluchtelingen in de bezette gebieden op de westelijke Jordaan. oever. India zal door de weigering degraderen uit de hoofdgroep v® het tennistoernooi voor landenteams en het volgend seizoen® de Aziatische zóne spelen. DÜSSELDORF (SID) - De Italiaanse landskampioen AS Vi- cenza heeft woensdag in Düsseldorf voor de vijfde keer d( Europese basketbalbeker voor titelhouders veroverd. In de eindstrijd werd de Russische kampioen Dinamo Novosibirsk verslagen met 70-64. Bij de rust hadden de Italiaanse d: een voorsprong van negen punten: 43-32. LONDEN (RTR) - Arsenal heeft woensdag Brian Marwoni van Sheffield Wednesday overgenomen. Met de transfer is een bedrag gemoeid van 450.000 pond (circa 1,6 miljoen gulden),Dt 28-jarige Marwood, een vleugelaanvaller, maakt zaterdag zijn debuut in de uitwedstrijd tegen Derby County. SAALBACH (SID) - De Joegoslavische Mateja Svet woensdag in Saalbach de laatste reuzeslalom van het seizoen voor de wereldbeker gewonnen. Ze had voor de twee manche een totaaltijd van 2.13,91 nodig. Svet zegevierde door deze overwinning tevens in de stand o« de wereldbeker in deze specialiteit voor de editie '87-'88. Uitslag: 1. Svet (Joe) 2.13,91 (1.04,92+1.08,99), 2. Wachter (Oos) 2.142 (1.05,18+1.09,10), 3. Maier (Oos) 2.14,30 (1.05,45+1.08,85), 4. Meier (V/1); 2.14,35,5. Hurler (WD1) 2.14,48. Eindstand wereldbeker reuzeslalom: 1. Svet (Joe) 87 punten, 2. Quitte (Fra) 78,3. Schneider (Zwi) 76,4. Wachter (Oos) 74,5. Fernandez-Ock (Spa) 66. Tussenklassement algemene wereldbeker: 1. Figini (Zwi) 244 punte, 2. Oertli (Zwi) 226,3. Wachter (Oos) 211,4. Fernandez-Ochoa (Spa) li# 5. Schneider (Zwi) 185. EN STANDEN Van onze tafeltennismedewerker KLOOSTERZANDE - Na Zeeuws-Vlaamse vertegenw eerste klasse senioren van competitie in de afdeling Zee St.-Aloysius, in de eerste w jjjse uitkwamen, behaalde spelende SAR 2, met het trio Edwin van Damme en Joop kleinst mogelijke 6-4-uitslag 0p St.-Aloysius. gij de bezoekers zorgden Bas I gaert voor de tegenpunten, terw! pamme ieder twee keer wonnei club. SAR 2 bleef daardoor ir maar voor St.-Aloysius is de dej leen maar groter geworden. Ve De Slaghvaert de 4-6-winst die op clubgenoot MZ 4, dat hierdoo nederlaag werd geconfronteerd. In de tweede klasse A moest 'Gel WK kunstrijden in Budapest Stand ijsdansen na verplichte dans: 1. Bestemianova/Boekin (Sov), 2. Klimova/Ponomarenko (Sov), 3. Wilson/McCall, 4. An- nenko/Sretenskl (Sov), 5. Beek/ Beek (Oos), 6. Duchesnay/Du- chesnay (Fra). Stand heren na verplichte figu ren: 1. Fadejev (Sov), 2. Fili- powski (Pol), 3. Boitano (VSt), 4. Fischer (WD1), 5. Orser (Can), 6. Viktor Petrenko (Sov), 7. Bow man (VSt), 8. Vladimir Petrenko (Sov). Eindstand paartijden: 1. Valo- va/Vassiijev (Sov), 2. Gordeje- va/Grinkov (Sov), 3. Selezneva/ Makarov (Sov), 4. Wachsman/ Waggoner (Can), 5. Benning/ Johnston (VSt), 6. Watson/Oppe- gard (VSt), 7. Brasseur/Eisler (Can), 8. Wotzel/Rauschenbach (OD1). nacone/Van Rensburg (VSt/Zi - Davis/Drewett (VSt/Aus) 6-3:1 6 7-6 6-7 7-5. Damesenkel, kwartfinales: 1 (VSt) - Sukova (Tsj) 6-7 (8-10)ï| 6-4. Internationale zeilweek van An- zio UITSLAGEN Tornado: 1. Klaus Spengler (WD1), 2. Nilsen (Noo), 3. Björg Spengler (WD1), 10. Van Bladel (Ned); stand na twee wedstrij den: 1. Nilsen 6 punten, 2. Zuccoli (Ita) 13, 3. Björg Spengler 17, 10. Van Bladel 42. Soling: 1. Schümann (OD1), 2. Us- terud (Noo), 3. Hermann (OD1), 29. Van Manen (Ned); stand na twee wedstijden: 1. Schümann 0 punten, 2. Pitsjoegin (Sov) 17, 3. Hermann 19.7,29. Van Manen 70. Finnjollen; 1. Ortolano (Gri), 2. Vestergaard (Den), 3. Semeraffo (Ita). Heiner (Ned) gaf op; stand na twee wedstrijden: 1. Vester gaard 11 punten, 2. Recchardt (Fin) 14.7, 3. Von Blumen (WD1) 20.7,33. Heiner 81. chelen 1-1, Lierse SK - KV K« in tijk 3-0, Patro Eisden - Stands n Luik 2-2, naar Competitie Bundesliga Uitslagen: Bayern München FC Köln 2-2, Bayer Uerdingei Karlsruher SC 4-2, Waldi Manheimm - Eintracht Franl furt 2-2, Hamburger SV Nürnberg 2-2, Borussia Dolt mund - Werder Bremen 0-0. Stand: Werder Bremen 2H Bayern München 25-37, 1. E Köln 25-35, VfB Stuttgart 25-32, FC Nürnberg 24-31, Bons Mönchengladbach 25-27, Leverkusen 25-25, Hamburfl SV 24-24, Eintracht Franld» 25-23, Karlsruher SC SM Waidhof Mannheim 24-: russia Dortmund 24-20, Hz nover '96 24-20, Kaiserslautei 25-20, VfL Bochum 24-17, Ba;: Uerdingen 24-17, Schalke '04 17, FC Homburg 25-15. Bekervoetbal België Uitslagen kwartfinales, eelt wedstrijd: St. Truiden - Ande lecht 0-1, SK Beveren - KV Mi KAREL VAN GOETHEM reed Door Sjaak Begijn Van Kerckhoven is al lang „Als jong knaapje heb ik bij de C- en B-junioren gespeeld. Na de Mulo ging ik naar de kweekschool in Oudenbosch. Voor voetballen was er toen geen tijd meer. Het betekende het einde van een nog jonge voetbalcarrière. Toch ben ik de club altijd trouw gebleven. Als supporter probeerde ik zoveel mogelijk wedstrijden van het eerste elftal bij te wo nen, ook in de tijd dat ik in dienst zat. Toen ik in 1971 af zwaaide werd ik secretaris bij de jeugdcommissie en vlagger van het eerste. Voorheen moesten bestuursleden om toerbeurt vlaggen. Ik vond dat zoiets niet kon, dus Wies ging met de vlaggestok wap peren. Na eerst nog voorzitter te zijn geweest van de jeugd commissie en gewoon lid van het hoofdbestuur, werd ik in 1983 vice-voorzitter. Drie jaar later werd ik als opvolger van Piet van Waterschoot geko zen tot voorzitter. Dat werd dus direct flink aanpakken, omdat het 60-jarig bestaan van de vereniging georgani seerd moest worden en er een nieuwe kantine moest komen. Deze zaken kostten veel tijd, terwijl de dagelijkse zaken ook doorgang moesten vin den. Een bouw- en feestcom missie hebben veel werk uit handen genomen." Wies van Kerckhoven: „Eigenlijk kom uit een echte voetbalfamilie. Twee broers van me hebben jarenlang in het eerste elftal gespeeld. Van mijn drie andere broers is er Thayer Tutt Trophy Uitslagen: Australië - China Ml (0-4, 0-5, 1-1), Hongarije - Otf1 Duitsland 1-7 (0-3, 0-3, 1-1), I nemarken - Joegoslavië 1-5 (W 0-1,1-0), Japan - Bulgarije 1-3(1 0,0-1,0-2), Nederland - Noord' rea 11-0. Toernooi van Key Biscayne UITSLAGEN Herenenkel, kwartfinales: Wi- lander (Zwe/1) - Krickstein (VSt) 6-1 6-2 6-0, Noah (Fra/6) - Tsjes- nokov (Sov) 6-16-4 6-4. Herendubbel, kwartfinales: An- Schaakvierkamp Spijkenisse Uitslagen derde ronde: Jer» Piket (Ned) - Pia Cramling (ZjL 1-0, Liafbern Riemersma (Nefl)| Nona Jossiliani (Sov) 0-1. Stand: 1. Piket en JossiliaiUJ punten, 3. Cramling 1%, 4. F" mersma Vi. het Belgische Escanaffles een zevende plaats bij de amateurs. JAN MOBACH werd er achtste. Ex-Zeeuws- uaming JOOP BROOYMANS mishte er als tweede. 3e junioren van de wielervere- uging Zeeuwsch-Vlaanderen j (n Wetteren de openigs- vedstrijd van de Ster van Jost-Vlaanderen, die eindigde n massapurt van zestig enners. In dat peloton nog drie peeuws-Vlamingen, van wie 1AROLD DHONDT ten val vam. MARCO UYTDEWIL- 44. Toegevoegd: 46. Trekking A: 3 - 8 - 18 - 22 - 40- 48. Toegevoegd: 49. Trekking B: 9 - 15 - 16 - 34 - 42 - 6374305. OP TELEVISIE DONDEBDAG 24 MAART DUITSLAND 1 10.03 Die Sport-Reportage (WK kunstrijden op de schaats en Bundesliga-voetbal (herhaling). 23.00 Sport Extra (onder meer tennis uit Key Biscayne). DUITSLAND 3 18.30 Sport-IH Magazin. SKY CHANNEL 21.25 WWF worstelen. 22.20 Ski report. 23.05 Italiaans voetbal. 23.25 Spaans voetbal. SUPER CHANNEL 10.30 Sporting chance. 22.35 Amerikaans indoor-V bal. L 23.35 Amerikaans college-fl ball. fsn onze sportmedewerker ^RAAUW - Het wielerco- he Graauw is er opnieuw geslaagd een select deel- 1 mersveld naar het lokken. Zondag .Jakken daar zoals ge- V'kelijk de dames en de thebbers/ veteranen. tftoen wordt daarmee het Fftorseizoen officieel ge pend in Zeeuwsch-Vlaan deren. openen de wie- in Graauw met een ,„ti® over 60 kilometer. Bijna »t f namen hebben zich bij .-secretariat van het wie- érk aangemeld. Daaron- lalJ o Wat bekende namen g^ard van Antwerpen, Sam Broersma,

de Stem | 1988 | | pagina 10