'We zijn nog geen stap verder' HUURDERS ZUN BANG VOOR EXTRA KOSTEN Zeemeeuw-school viert jubileum met een bonte avond COLLEGE: 1 Ingekort pi bij kanoda< POLITIERAPPORT KORT ZEEUWS ZAKENNIEUWS Westdorpse scouts planten eik CITROËN* Paasviering Zonnebloem Terneuzen MARKTEN DE STEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 22 MAART 1988 TERNEUZEN - De vereni ging van Huurders Belan gen Zeeuwsch-Vlaanderen is heeft wethouder W. Gos- selaar van de gemeente Ter- neuzen ingeschakeld om te bemiddelen in een dreigende conflictsituatie tussen de eigenaar van flats in de Churchillaan in Terneuzen en de Centrale Antenne In richting BV (CAI) Terneu zen. Anti-Vandalendag jeugd Terneuzen Fiets-in en wandeltochten succesvol FT F MAANDEN VECHTEN TEGEN GELUIDSOVERLAST FABRIEK Acceptabel Meetpunten Argwaan Normen PLAATSELIJK NIEUWS Terneuzen Sluiskil Als de vos Ouderenzorg feɧ^' PAPIER VOOR UW PEN DE STEM VAN ZE OOSTBURG - Burgemei de gemeente Oostburg z van sportaccommodaties procent te verhogen. Privatiseren Natuurrit van Wielertoerist School in actie voor speeltoestel T16 Conflict om CAI Terneuzen Van onze verslaggever De eigenaar van de flats, de stichting tot verlening van huis vesting aan niet in gezinsver band levende personen (SHA), wil op dit moment de CAI niet toestaan de huurders aan te slui ten op kabeltelevisie. Beide par tijen kunnen het nog niet eens worden over de overname van de bestaande centrale antenne in stallatie, eigendom van de SHA. Het gevaar dreigt daardoor, volgens secretaris C. Vermeulen van de huur dersvereniging, dat de huurders pas kabeltelevisie kunnen krijgen als heel Terneuzen al voorzien is. Dat zou ex tra aansluitingskosten met zich mee kunnen meebrengen. Het gaat om 66 woningen van de SHA in de Churchilllaan, twaalf wo ningen in de Grenulaan, zeventien woningen in de Klaassenstraat en tien woningen in de Jozinastraat. „De besprekingen zijn al van 1986 aan de gang. Het wordt nu zachtjes aan tijd dat er spijkers met koppen worden geslagen. We zitten midden in het centrum van een gemeente als Terneuzen en dan nog geen kabeltele visie hebben. Er is al een huurder die dreigt te verhuizen als er niet vlug een oplossing is. Die wil per se kabeltele visie hebben", aldus Vermeulen. Wethouder W. Gosselaar was giste ren weliswaar op de hoogte van het verzoek tot bemiddelen, maar heeft zich nog niet in de materie kunnen verdiepen. Volgens J. de Zeeuw, woordvoerder van CAI Terneuzen, hoeven de huurders zich niet bezorgd te maken. „Het draait om het geld. Wij hebben een prijs voor overname in onze gedachten en daarmee is de SHA nog steeds niet akkoord gedaan. We hebben kortgeleden ons laatste bod gedaan. Daar is nog geen ant woord op, maar ik ben er van over tuigd dat we tot een oplossing ko men". De man die bij SHA de de zorg heeft over de woningen in Terneuzen, was gisteren niet voor commentaar be reikbaar. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Basisschool De Zeemeeuw in Terneuzen bestaat twintig jaar en viert dat feit vrijdag 25 maart met een bonte avond in het Zeldenrustcollege. Het programma van de avond is door het schoolbestuur sa men met de oudercommissie opgesteld en is bedoeld voor ouders en familie van de onge veer negentig kinderen die de school op dit moment bevolken. In het eerste deel van de avond komen de kleuters en de jonge kindren tot en met groep vijf aan bod met sketches. In de pauze is er een loterij die de kosten moet dekken. Na de pauze voeren leerlingen van groep zes tot en met acht de musical De Wonderlijke Ma chine van Professor Knap op, geschreven door B. Vrede. Het Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het project Bestrijding Vandalisme van de ge meente Terneuzen houdt morgen een Anti-Vandalendag in het Zuidlandtheater. De leerlingen van de St. Willibordusschool spelen dan tweemaal de musical 'Balen van Vandalen' 'smorgens om 10.00 uur en 's middags om 14.00 uur. Tijdens de opvoering is er een stand van de project groep in de hal van het theater aanwezig. Als het streekvervoer Zuid-West-Nederland (ZWN) zaterdag 29 maart de deuren opent van de herbouwde garage bij Draaibrug is de 'vanda- lenbus' van het project ook daarbij aanwezig en er is ook een stand, be mand door projectleider R. Dekker. Van onze correspondent WESTDORPE - Een groep pas geïnstalleerde welpen van scouting WeWeKaBo uit Westdorpe heeft zater dagmiddag in het gemeen tepark voor de kerk een jonge eik geplant. Dat ge beurde behalve in West dorpe ook op tal van andere plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen, waar ook scou tinggroepen het planten voor hun rekening namen. In Westdorpe betekende het planten van de jonge loot de af sluiting van een maand lang bezig zijn rond het thema mi lieu. Dit weekeinde was de of ficiële aflsluiting van het jaar van het milieu. In dat kader plantten scoutinggroepen in heel Nederland bomen onder het motto 'Door de bomen het bos weer zien'. De acht pas geïnstalleerde welpen planttten de jonge eik onder het toeziend oog van hun ouders, het bestuur van de plaatselijke scoutinggroep en welzij nswethouder Marguinie van Sas van Gent. verhaal gaat over een tijdma chine die bijvoorbeeld een troubadour en holbewoners uit het verleden naar de moderne tijd kan halen. Zij maken dan allerlei wonderlijke avonturen mee, die uiteindelijk toch tot een goed einde komen. De kleding en de decors van de musical zijn door de ouder commissie onder leiding van A. de Waele ontworpen en ge maakt. De leerlkrachten zijn al sinds decembe bezig met de voorbereidingen. De avond be gint om 19.00 uur. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De zater dag in het kader van de vastenactie gehouden fiets- in en wandeltochten in de Kanaalzone hebben in to- tala 8959,- opgebracht. Het geld is bestemd voor de ac tie Moeder en Kind, gericht op een hulpverleningspro ject in El Salvador. Onder het motto: 'Een handrei king voor helende handen' nam een groot aantal fietsers en wandelaars deel aan de activi teiten. De fiets-in trok 186 deel nemers, terwijl de wandeltoch ten goed waren voor 112 perso nen met Terneuzen 70 en Sas van Gent/Sluiskil 42. Beide activiteiten werden gehouden in een ontspannen en gezellige sfeer. In 't Gildehuis in Sluiskil was een ontvangst centrum ingericht voor de wandelaars uit Sas van Gent. (ADVERTENTIE) Autobedrijf W. DE BLOCK Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 Van onze correspondent TERNEUZEN - Ruim twee honderd gasten van Zonne bloem-afdeling Groot-Ter- neuzen genoten zaterdag van een gezamenlijke paas viering in het Zeldenrust college in Terneuzen. Men begon met een liturgievie ring. Voorgangers hierbij wa ren ds. De Best en pastor Heij- nen. De viering werd vocaal op geluisterd door het kinderkoor van de Opstandingskerk onder leiding van mevrouw De Wolf. Een kleine groep begeleidde het koor instrumentaal. Hierna konden de gasten genieten van een goed verzorgde paasmaal- tijd. De gasten kregen een muzi kaal slot. Het kerkkoor van de Opstandingskerk uit Terneu zen, onder leiding van Theo van den Bergh en instrumen taal bijgestaan door viool en basgitaar, gaf een geslaagd op treden. Om half acht werd de paasviering afgesloten. De familie Heijnen woont aan de Kruisweg. Een dijkje dat zich langs de fabrieken van de Nederlandse Stikstof Maatschappij kronkelt. Twee jaar geleden kochten ze de woning met 5000 vierkante meter grond. Niet wetend dat de geluidsoverlast van de nieuwe buurman zo zou toenemen, verhuisden ze van de Terneuzense binnenstad naar 'de buiten'. Sinds de nieuwe fabriek van de NSM, de ammoniakfabriek E, Door Romain van Damme SLUISKIL - Ryan Heij nen loopt de tuin in. Uit bottende struiken, een vriendelijk voorjaarszon netje, maar ook een hels kabaal. Alsof er ieder mo ment een straaljager de lucht in kan gaan. „Dit gedeelte van de tuin is in gericht voor de kruiden. Maar in dit lawaai kun je niet werken. Dat is niet vol te houden. En nu valt het zelfs nog mee. Binnen, in huis, is het deze keer rustig". Het lawaai is afkomstig van de NSM. Het geluid wisselt. Soms waan je je in de buurt van een straaljager of de Niagara-watervallen, dan weer is er een hoge fluittoon De fabriek staat op een steenworp afstand. Ongeveer vijftig meter ligt er tussen de woning en het NSM-terrein dat omsloten is met een be tonnen schutting. Lang niet voldoende om het lawaai 'binnenskamers' te houden Elf maanden geleden nam Ryan Heijnen voor het eerst contact op met de gemeente Terneuzen. „Daarvoor was er ook wel eens wat te horen, maar dat calculeer je in Twee jaar geleden kochten we dit huis. Bij openbare verkoop. Je weet dat die fa briek daar staat. We zijn hier regelmatig geweest om te zien en horen hoe het was. Voor ons was dat accepta bel". Dat veranderde toen de NSM de ammoniakfabriek unit E in bedrijf nam. De ge luidsoverlast nam dermate hoge vormen aan dat Ryan Heijnen de gemeente Ter neuzen belde. Dat leverde weinig op. Later belde ze zelf Provinciale Waterstaat. „Bij Provinciale Waterstaat wis ten ze niet eens dat hier iemand woonde. Bij het ver lenen van de vergunning om die fabriek te bouwen, is daarmee blijkbaar geen re kening gehouden. Ik kreeg te horen dat het beter was in deze omgeving niet te wonen, de woning ligt ongunstig. Ze ker als de wind uit het noor den, noord-westen komt". Dat heeft ze in de afgelopen periode aan den lijve onder vonden. Het lawaai was vol gens haar soms zo hevig dat de kinderen wakker werden en de hond niet meer wist waar hij het zoeken moest. Telkens weer belde ze naar Provinciale Waterstaat. Met het verzoek of gemeten kon worden hoeveel geluid de fa briek produceerde. „Bij het afgeven van de vergunning zijn meetpunten opgeno men", weet ze inmiddels. „Die meetpunten liggen bij Schapebout, de Axelse Sas sing en Sluiskil Oost. Bij onze woning niet. Ik heb al diverse keren gevraagd of het moge lijk is bij ons huis een meet punt aan te brengen". Voorlopig lijkt er dat niet in te zitten. „Er zijn bepaalde meetpunten waarbij gemeten wordt", zegt woordvoerder Een van de ammoniakfabrieken van de NSM. Ryan Heijnen is het lawaai daarvan meer dan beu. FOTO WIM KOOYMAN Wisse van de Provinciale Waterstaat. „In de verleende vergunning staat waar die punten zijn. Nee, bij de wo ning is geen meetpunt. Daar zijn geen eisen gesteld. Be paalde installaties mogen ge luid produceren, maar dat houdt dan niet in dat de re gels overtreden worden. Trouwens, toen de vergun ning verleend werd, woonde daar nog niemand". Ryan Heijnen, die ongeveer een jaar geleden al eens bij een actie 41 handtekeningen van mensen uit de omgeving (Axelse Sassing, Schapebout) verzamelde, begrijpt echter nog steeds niet waarom ze geen stap verder gekomen is. „Er zijn metingen gedaan. Toen kwam uit dat de norm ver overschreden werd. Dat was trouwens ook het geval bij de Axelse Sassing. Kijk, ze kunnen die metingen bij meetpunten doen, maar dat is wel een eind verderop. Als het daar net onder de norm is, kan het hier boven de norm zijn. Maar zelf kan ik dat absoluut niet aantonen. Dat probeer ik nu al elf maanden, maar ik kom er niet doorheen. Met de fabriek werkt, is de geluidsoverlast heviger. Bovendien waait er af en toe een ammoniakluchtje over. Ryan Heijnen probeert inmiddels elf maanden lang aan te tonen dat het soms niet te harden is. Ze benaderde de gemeente Terneuzen, Provinciale Waterstaat en ook de NSM. Maar ze is nog geen stap verder. Kleind Duimpje tegen de reus. „Na elf maanden moet ik concluderen dat er niets gebeurd is". gemeten in de omgeving van de Kruisweg. „Toen ik om de uitslag belde, werd ik door verwezen naar de provincie. En daar kreeg ik te horen dat de uitslag niet betrouwbaar was. Er was teveel wind en de apparatuur van de ge meente zou verouderd zijn". „Dat er bij te veel wind geen betrouwbare meting kan plaats vinden, klopt", geeft Wisse toe. „Je krijgt dan een bulderend geraas. Over die apparatuur kan ik niets zeggen. Daar hou ik me buiten". Volgens De Blaay jr., werkzaam bij de Terneu zense dienst Openbare Wer ken, werkt de gemeente met de nieuwste apparatuur. „De oude apparatuur is geschon ken aan de mts. Meer kan ik niet zeggen over deze zaak. De provincie houdt zich daar mee bezig". Twaalf jaar geleden zou volgens Ryan Heijnen het gebied waar ze nu woont de status woongebied verloren hebben. Het werd toen indus triegebied. „Ik weet niet wat dat inhoudt. Van de ge meente hebben we bij de aankoop van het huis vrijwel niets vernomen. Alleen dat er geen nieuwbouw mocht plaats vinden. Het huis moest in zijn oorspronkelijke staat hersteld worden. Daar zijn we druk mee bezig. Maar ik vraag me af of het zin heeft. Ik maak me zorgen over die ammoniaklucht. Dat lijkt me niet zo gezond. De NSM is be zig de prill-torens te vervan gen. Maar dat duurt nog twee jaar". „Het gebied is inderdaad in dustriegebied", zegt wethou der Gosselaar van de ge meente Terneuzen. „Maar er zit overgangsrecht op. De woning mag bewoond blij ven. Wel zijn er een paar randvoorwaarden, geen nieuwbouw, geen uitbrei ding". Ryan Heijnen wijst vervol gens naar het rapport Sluis kil-Oost. Die wijk wordt ge sloopt. Wegens milieu-scha delijke effecten die de indu strie met zich meebrengt. „Dat rapport geldt niet voor de Kruisweg", zegt Gosselaar daarop. „In Sluiskil-Oost heb je te maken met de optelsom van een aantal factoren. Zo zit daar bijvoorbeeld de scheepvaart op het kanaal bij". De NSM zelf onthoudt zich verder van commentaar, maar doet dat pas nadat er gewezen is op de vele miljoe nen die het bedrijf geïnves teerd heeft in geluidsbeper- kende maatregelen. „Hierbij wordt voldaan aan de ver gunningseisen. Gesteld kan worden dat daarbij de drem pel van de geluidsemissie is bereikt", aldus de fabriek in een schrifetelijke reactie. Daar kan Ryan Heijnen het voorlopig mee doen. „Ik weet het zo langzamerhand ook niet meer. Maar ik wil niet de dupe worden van het ver schillend interpreteren van regels. Toen we dit huis kochten, konden we niet in schatten wat er op langere termijn zou gebeuren. Daar voor ontbrak het ons aan ge gevens. We voelen ons mach teloos". heb ik ook al contact gehad. Een man van de milieudienst is hier zeven keer geweest. Maar daar is het bij geble ven". Ryan Heijnen begrijpt meer zaken niet. „Ik meld Provinciale Waterstaat dat er veel lawaai is. Die nemen dan contact op met de fa briek en ik krijg dan later te horen wat er aan de hand is en wanneer het over is. De NSM zegt bijvoorbeeld dat er een storing is. Ik begrijp dat niet. De overtreder gaat zich zelf controleren". Wisse van Provinciale Waterstaat kan zich de argwaan voorstellen. „Die meldingen komen wel eens op een tijdstip binnen dat het moeilijk is meetappa ratuur in Zeeuwsch-Vlaan deren te krijgen. We zitten hier tenslotte met die pont. En om half twaalf 's nachts heb ik niet zo vlug mensen die de wagen kunnen beman nen. Dan bellen we inder daad de fabriek en vragen wat er aan de hand is. En dat wordt dan eerlijk verteld. Ik heb geen reden om aan te te nemen dat er verkeerde in formatie verstrekt wordt". Vorige week woensdag werd er na een nieuwe melding door de gemeente Terneuzen Aanhoudingen SLUIS - Naar aanleiding van de aanhouding van een Belg zondagmiddag in Sluis, heeft de rijkspolitie groep West- Zeeuwsch-Vlaanderen een nader onderzoek ingesteld. In de auto waarmee de Belg naar Sluis was gekomen, bleek een aantal van winkel dieftal afkomstige zaken aan wezig, ter waarde van onge veer vijfhonderd gulden. De rijkspolitie hield daarna nog een drietal uit Oostende af komstige lui aan, die samen met deze auto naar Sluis wa ren gekomen. Het gaat hier om B.J.K uit Oostende, R.M.H. uit Oostende en E.B. uit Oostende. De eerste is een man, en de ander twee zijn vrouwen. Controle ZAAMSLAG - De gemeente politie van Terneuzen hield gistermorgen tussen 10 en i> uur op de Veerstraat in l kern Zaamslag een snelheids, controle. In die twee uur pas seerden 196 voertuigen de ra darcontrolepost. Dat feyi tot veertien processen ver- baal wegens overtreding \,it maximum snelheid. De ho® stegemeten snelheid bedroe» 89 kilometer, terwijl maxj; maal vijftig is toegestaan. Inbraak SLUISKIL - In het afgelope, weekeinde is ingebroken it een bouwkeet van de firma j uit Zwijndrecht. Door verbreken van een ruit ver. schafte men zich toegang meegenomen werden aantal elektrische gerei schappen tot een waarde var 3500 gulden. Workshops over zeehond MIDDELBURG - Leerkrachten die het actuele thema 'Zeehoi den in de Zeeuwse wateren' willen bespreken in de klas, kun nen vandaag (dinsdag) en morgen terecht op een workshop het provinciehuis. In de kapittelzaal van de Abdij kunnen zed, tentoonstelling daarover bewonderen, en ook overigens krijger ze volop informatie over de terugkeer van de zeehond. Hun fe. sen later dit jaar zouden kunnen aansluiten bij de rondrti. zende tentoonstelling, die in mei en juni te water gaat (en dar onder meer Breskens en Terneuzen aandoet) en die in het jaar nog in andere plaatsen, waaronder Hulst en Oostburg,e te zien. Vandaag is de workshop bedoeld voor het voortge» onderwijs, morgen voor het basisonderwijs. GEVONDEN VOORWER PEN - Bij de gemeentepolitie kan men inlichtingen krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: trouwring met inscriptie, armbandje met naamplaatje, herenbril, pas tic zak met inhoud, bruine tas, zwarte tas, keukenmes sen, zilveren schakelarm band, schooletui met inhoud, handschoen, drie zwaarden, doosje kleurshampoo, auto sleutel, twee schoolboeken, gouden kettinghangertje, gouden trouwring, geboorte tegel. WINNETOU - Aan de maan delijkse schieting in zaal Da linga namen 24 schutters det Uitslag wip 1: topvogel: Ron nie Inghels, Westdorpe; lir, ker zij vogel: Alain Blanche Sleidinge; rechter zijvoge George de Schepper, Moerbe ke; grootste aantal (3): van den Branden, Sluiski Wip 2: topvogel: Armaa Verschuren, Moerbeke; Mi zij vogel: Ronnie Ingels, dorpe; rechter zijvogel: Mar tine Vanderhaeghen, Sleidii ge. De volgende schieting zaterdag 16 april in zaal Dal linga, aanvang 19.30 uur. Verfwinkel opent filiaal Terneuzen TERNEUZEN - Verf-ver- koop-Zeeland BV met de hoofdzetel in Goes heeft er sinds 1 januari een filiaal in Terneuzen bij. Het filiaal wordt op woensdag 13 april voor de klanten en aanko mende klanten 'open' gezet. P. Apers uit Koewacht is veel veranderd de laatste tijd: het verbaasde me zeer dat hij onlangs De Steltkluut prees. Nog niet zo lang geleden na een bespre king met De Steltkluut opende hij een daaropvol gende, andere, vergadering met de woorden: 'Die zei kerds van De Steltkluut Even tevoren had hij zich lovend uitgelaten tegenover De Steltkluut en het gesprek constructief genoemd. Toen er vergaderd moest worden over plannen rond de Axelse kreek mocht De Steltkluut enkel als toeho order aanwezig zijn, spreekrecht werd haar ont houden. De andere deelne mers, met name de toenma lige dijkgraaf van Water schap Axeler Ambacht, noemde dat de gekroonde waanzin, maar voorzitter Apers bleef bij zijn stand punt. Overigens denk ik dat De Steltkluut hem best als lid wil inschrijven, mocht hij zich aanmelden. Hulst G. Sponselee Volgens wethouder van Schaik is het actiecomité te veel bezig met zaken, die niets met dat belang te ma ken hebben. Juist wel, want de ouderenzorg in Zuid- dorpe staat of valt met Lin- denhof, maar daar heeft hij geen kaas van gegeten. Laat hij zich voortaan Verf-verkoop-Zeeland vert aan professionele bruikers zoals schilderbedri ven, industrie, autospuite- garagebedrijven etc. Het filiaal is ondergebrac! in het pand waar voorhee Bokstaal Verf zat en is gen aan de Ambachtstraat: te Terneuzen. De open dag voor niet-pa ticulieren begint om 13 uur. ■00 met z'n eigen zaken be moeien, dat is beter dan Zuiddorpe veel verknoeien Als Lindenhof verdwijt stort nl. de hele ouderenzorj in Zuiddorpe in mekaar. De al achttien jaar be staande handwerkclub vei dwijnt zonder meer, tend deze in Zuiddorpe een be langrijke sociale functt vervult. Men zal hoog® nog een kaartje kunnen leg gen in 't Kaaike. Wat groter draagvlak van plaats met de zorg voii hoogbejaarde mensen te maken is mij een ra; Mensen in een bejaarden centrum zijn alleen met goede verzorging en et stel vrijwilligers, die een middag per week opvangen in de vorm nijverheid en gezelligheid maar dit geldt ook voor h bejaarden van buiten h tehuis. Duidelijk is nu ieder geval, dat Van Scha de verhuizing van Linda hof bij het provinciaal I* stuur heeft aangedrag" alleen heeft hij een en and 'vergeten'. Zuiddorpe R.AJS. Coone KAPELLE, 21 mrt. - Groentevei ling: Andijvie glas, 250 kg, kl. 1 A 2.60-2.70. Boerenkool, 10 kg, k. 1 0.70. Breekpeen, 70 kg, kl. 2 05 0.33. Rabarber, 40 kg, kl. 1 1.20. Spina zie glas, 70 kg, kl. 1 2.90-3.20. Prei 80 kg, kl. 1 A 1.50-1.53. Wittekool, 130 kg, kl. 1 B 0.67-0.69. Uien, 50 kg, kl. 2 MI 0.03-0.13. Peterselie, 50 bos, kl. 1 0.08-0.24. Selderij, 130 bos, kl. 1 0.12-0,23. Late aardap pelen, 1170 kg, kl. 1 BO 0.16, MI 0.04-0.07, kl. 2 BO 0.14-0.16, MI 0.04. AMSTERDAM, 21 mrt. appeltermijnmarkt: In 50mm, oogst '87, werden tracten verhandeld voor Ie*" april bij een prijs van ƒ14,60 ƒ14,30 per 100 kg, 10 contra" levering mei tegen fl6$s_ ƒ16,50 en 21 contracten leve^ juni tegen ƒ18,80 tot ƒ18,70- stemming was prijshoudend Bintje 50mm, oogst'88, werdj" contracten verhandeld voor jj ring april bij een prijs vanr tot ƒ30,00. De stemming wasP prijshoudend. Van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat mogelijk in de toekomst klein chemisch afval afhalen. Daarnaast zou het huidige brengsys- teem bij het centraal ge meentelijk depot gehand haafd blijven. pat is de conclusie van een ambtelijke notitie over de mo gelijkheden van inzameling van klein chemisch afval. In de notitie wordt voorge steld om het afval vier maal per jaar af te halen in elke Spo:. Van onze verslaggever De verhoging zou onmidde reeds lopende huurcontracte, De tariefsverhogingen zijn een gevolg van extra kortingen op de rijksbijdrage sociaal-cultu reel werk. Eerder, in 1987, werd op die rijksbijdrage al stevig gekort. De wijze waarop Oost burg dat wilde opvangen, is door de nieuwe korting niet meer genoeg. Aanvankelijk werd gedacht aan privatiseren van schoon- maakwerkzaamheden bij veld- sportverenigingen. Die gingen daar niet mee akkoord, omdat ze al veel zelf doen en dezelfde behandeling willen als andere sporttakken. Een voorstel om het baanonderhoud door ten nisverenigingen zelf te laten plegen ketste eveneens af. Na nieuwe gesprekken in ja nuari bleef er volgens het col lege niets anders over dan tus sentijdse tariefsverhoging. Al leen wat betreft het schoonma ken van de kleedlokalen in IJ- zendijke heeft zich een veran dering voorgedaan. Door ver vanging van de schoonmaak ster door een medewerker van Dethon spaart de gemeente een Van onze correspondent SLUIS - Voor de zevende kei dag 27 maart het kanoweeke en Roeiclub (BTR) op het p men 's zaterdags Sluis-Bru; door de binnenstad van Brug Vorig jaar werd de kayakrally Sluis-Brugge omgezet in Brug- ge-Sluis. Dat gebeurde op voorstel van sportliefhebbers uit Sluis, die gesteund werden Van onze verslaggever EEDE - De Internationale Vereniging De Wielertoerist in Eede houdt op maandag 4 april, tweede paasdag, voor de vijftiende maal haar Na tuurrit. Start en aankomst zijn bij café De Tol bij de grens met België. De deelnemers kunnen kiezen wssen twee te fietsen afstan den van zestig of 120 kilometer, fe kunnen zich van 9.00 tot 14.00 uur inschrijven en de slui tingstijd is 19.00 uur. Er zijn trofeeën voor de grootste club, re verstkomende club en de longste en oudste deelne mersisters). Van onze correspondent WZENDIJKE - De rk basis school Molenbolwerk uit IJ- endijke houdt zaterdag 26 aart een actie in de vorm n», u6? grote rommelmarkt toa Ui a* geplaatste speel- betaien°P de sPeelPlaats te Sï« en 16 00 uur wordt school door de leerkrach- veriJin ,oudervereniging deze den ag gehouden. Er wor- eleirt„ schoolboeken, diverse wtnsche apparaten waaron der- rt"wit tv's, bandrecor- schooift" radio's, maar ook blok£l^mpels' Puzzels en den gOdozen te koop aangebo- over h er eventueel geld nieuwe J1 WOrdt dit besteed aan delend en onderwijsmid-

de Stem | 1988 | | pagina 18