VOORBEREIDING ORANJE IN SFEER VAN COMMERCIE SPORT SPORT UITSLAGEN :ove line Brons voor tafeltennis-damesploeg Mike Tyson blijft wereld kampioen door knock out 20.320.61 id weggetje om i de Swift inder-j i gladstrijkt, t niet kunt con- )dvrije normale aruik zult u gaan km per uur nelheid) ruim en of dat echt zo 'uur, standaard I automaat) en Irs uitvoering, (en paar jaar zelf 57-2710 jb-dealer) g 26 maart DINSDAG 22 MAART 1988 Engeland zonder McMahon met Reid Gullit ruziet met kledingsponsor ZEIST - De count down van Oranje is in volstrekte chaos be gonnen. Pandemonium Alternatief Drie keepers Kloppenburg naar Seoul I PARIJS - De Nederlandse Ibfeltennis-delegatie naar Olympische Zomerspe- I™ in Seoul is verdubbeld. I Mirjam Kloppenburg werd ig zeker van uitzen- MAKE-LUVE d^n het enk,e'spel 02 IT U NIET LOVE-33 EK TAFELTENNIS Hermans wint in Catalaanse Week Topclubs azen op Arno Arts Samenwerking Zuidkorea en Japan Gabriela Sabatini uitgeschakeld RBC tegen winnaar Den Bosch-PSV IJSHOCKEY SPORT KORT Voetbal m«{ Vissers Slematlc keukens en sanitair Tevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating bouwservice vissers WÉJM 22 - kstwlmrt - Ilf2l-54i7l - £MWFT' Swift GLX 1.3 5-deurs f 19.895,- exclusief afleveringskosten. DESTgM Aftellen chaotisch gestart Rinus Michels voorgronden assistent Nol de Ruiter tijdens de persconferentie. - foto de stem/johan van gurp LONDEN (AFP) - De Engelse bondcoach Bobby Robson kan morgen in de interlandwedstrijd tegen Nederland niet beschikken over Steve McMahon. De middenvelder van Liverpool raakte zondag in het duel tegen Everton te ernstig geblesseerd aan een knie. McMahon maakte enige weken geleden een geslaagd debuut voor het nationale Engelse team in het oefenduel tegen Israel. De middenvelder hoefde de beslissing niet zelf te nemen. De medische staf van zijn vereniging verbood hem om woensdag in actie te komen. Robson kreeg wel toestemming Peter Reid te gebruiken. De kwetsuur van de middenvelder van Everton werd door de art sen van de tweede ploeg uit Liverpool niet ernstig genoeg geacht Reid het spelen op woensdag te verbieden. Robson toonde zich verheugd over het besluit van Everton, zoals hij ook opgelucht ademhaalde toen zijn aanvoerder Bryan Rob son maandag het trainingskamp in Lilleshal binnenstapte met de mededeling dat hij woensdag inzetbaar is. ZEIST - De voorbereiding van het Nederlands elftal op het EK was precies zestig minuten oud, toen de eerste, traditionele rel te registreren was. Aanvoerder Ruud Gullit en directeur Piet Lagarde van kledingsponsor Adidas vlogen elkaar (figuurlijk) in de haren. Gullit liep in het Zeister bos, waar het wemelde van de came ra's, rond in een trainingspak waarop in enorme letters de merknaam 'Lotto' stond. In januari sloot de sterspeler van AC Milan en Oranje een miljoenencontract met die Italiaanse sportkledingfabrikant. Oranje echter staat onder contract bij Adidas, dat daarvoor zo'n drie ton per jaar neertelt en de spelers van het Neder lands elftal zijn verplicht in kledij van het merk met de drie strepen te lopen. Toen de aanwezige Adidas-directeur Piet Lagarde Ruud Gullit dan ook verplichtte de voorgeschreven kledij te dragen, ontplofte Gullit bijna. „Ik zal het nu doen om ruzie te voorkomen, maar op het EK in Duitsland zal ik echt de hele dag in Lotto-kleding lopen", blafte hij de verbijsterde Lagarde toe. Door Ted van Leeuwen Vierentachtig dagen voor de eerste EK-wedstrijd tegen de Sovjetunie is gisteren de Nederlands elftal-selectie gestart met het aftellen der da gen. De belangrijke gebeurtenis voltrok zich in een drukdoe- nerig, commercieel sfeertje, dat niets met voetbal uit staande had. En omdat rellen bij Oranje horen: nog geen uur was Oranje bijeen,of aanvoerder Ruud Gullit en kledingspon sor Adidas hadden al een ernstig conflict. Er was in Zeist overigens alle aanlei ding tot een geprikkelde stemming. De voetbalburcht leek wel veranderd in een Rotaryclub. Het sportcentrum barstte bijna uit zijn voegen, zoveel medewerkers van sponsors liepen er in Yuppie-kleding gewichtig te doen. De spelers gingen in dat pr-geweld vol ledig ten onder. Zij werden meegesleept van het ene sponsor-object naar het an dere, teneinde met sponsor- naam op de achtergrond ge fotografeerd te worden. Op een podium tekenden KNVB-functionarissen een overeenkomst met een bus onderneming, die de exclu sieve rechten verworven heeft de supporters naar het EK te vervoeren. De inkt on der de contracten was letter lijk nog niet droog, of het de cor veranderde alweer. De 'tekengerechtigden', onder wie een verbijsterde bonds voorzitter Van Marie, die ab soluut niet wist wat hem overkwam, werden haastig weggeduwd Er verscheen een beker. De voetballers Troost, Koeman en Van 't Schip kwamen plotseling uit het niets tevoorschijn om met Jan Huijbregts in tien tellen de loting voor de kwartfinale van de KNVB-beker te ver richten. Elders werd aan dacht gevraagd voor de wed strijd van Jong Oranje. Terwijl de onvermijdelijke André Hazes weer ergens an ders een commercieel Oranje-plaatje ten doop hield, sloeg Rinus Michels het hele pandemonium geamu seerd gade. Het lachen ver ging de bondscoach op de traditionele persconferentie. Hij kon zich vanwege de Ruud Gullit (rechts) stelt nieuwkomer Peter Bosz op zijn gemak. - foto de stem/johan van gurp drukte nauwelijks verstaan baar maken, ofschoon de journalisten bijna op zijn schoot waren gekropen. „Niet alleen voor ons is de voorbereiding op de EK be gonnen, ook voor de andere functionarissen. Met name voor de veiligheidsmensen en de pr-figuren. Dit zullen we in Duitsland ook tegenko men, vrees ik". Het circus overziend, kon Michels een cynisch lachje niet onderdrukken: „Het lijkt erop dat sommigen te veel hooi op de vork genomen hebben". Het kostte de bondscoach zichtbaar moeite over te schakelen naar de oefenwed strijd Engeland-Nederland van morgen, die curieus is, omdat beide landen op 15 juni in Düsseldorf als EK-te- genstanders opnieuw tegen over elkaar staan. Bobby Robson, de Engelse bonds coach, zei het al eerder en Ri nus Michels sprak hem giste ren na: „Het zal woensdag geen verstoppertje spelen worden. Het wordt een test, een prestigeslag en mogelijk een indicatie van de speel stijl". „Engeland-Nederland op Wembley is gezien het inter nationale prestige belang rijk. Die 0-2 van destijds ver schafte het Nederlands elftal aanzien. De ambiance zal er voor zorgen dat het een echte wedstrijd wordt. PSV-ers en Ajacieden zullen vergeten dat hen over veertien dagen de Europacup te wachten staat", sprak de coach strijd baar. „Aan de andere kant", her nam Michels, „zal het resul taat weinig zeggen over de EK-wedstrijd in Düsseldorf. Voor mijzelf is die wedstrijd niet het belangrijkste. Wel het voordeel dat ik de spelers drie dagen onder mijn hoede heb. Het zijn de trainingsda- gen die uiteindelijk de winst moeten opleveren. Een kans de details van mijn voetbal theorie te bespreken". Het Nederlands elftal mist in Londen de ervaren verde digers Van Tiggelen en Spel- bos, voor wie Adick Koot van PSV en Peter Bosz van eerste divisie-club RKC (beiden zijn 24) geselecteerd zijn. Het ligt niet in de bedoeling van Michels het duo in de basis opstelling op te nemen, want Michels zegt tegen Engeland voor routine te willen kiezen. Van Aerle en Troost zijn als vervangers in de defensie te verwachten, waardoor Jan Wouters zijn rentree kan vieren op het middenveld. Michels: „De achterhoede moet ervaring hebben. Koot is nog geen alternatief voor Spelbos en Van Tiggelen. Maar, met de ongewisse fac tor Rijkaard, komen deze jonge jongens steeds dichter bij. Ze zullen voorzichtig worden uitgeprobeerd. Koot is een pure verdediger, in Pe ter Bosz zie ik een jongen die voor verschillende posities op het middenveld inzetbaar is, zowel defensief als aanval lend". Dat Bosz geblesseerd in Zeist arriveerde, deerde Mi chels niet „Hij kan spelen. De kloof tussen het Neder lands elftal en de eerste divi sie is inderdaad groot, maar het is niet gezegd dat hij speelt Ik kan nu op de trai ning eens zien wat hij waard is. Peter Bosz speelde een halve wedstrijd met het Olympisch elftal tegen Italië en daarin zaten geen eerste divisie-spelers. Bosz kon uit stekend uit de voeten en het tempo moeiteloos aan". De bondscoach liet zich wel ontvallen dat Koot en Bosz zijn uitgenodigd, omdat Winter en Lankhaar dezelfde avond met Jong Oranje tegen Jong Spanje spelen in de kwartfinale van het Euro pees kampioenschap. „Die ploeg wilde ik niet uithollen". In zijn 20 mans-selectie voor Duitsland wil Michels drie keepers opnemen. Hij houdt voorlopig ook nog een plaats vrij voor Rijkaard en Van Basten. Michels: „Van Bas ten moet snel aan het spelen komen; anders heeft hij te weinig wedstrijden in de be nen. Hij belde me zaterdag op om te vertellen dat het de goede kant opging. Een te vreden Van Basten is al vijf tig procent op weg naar zijn herstel. Rijkaard speelt ook weer. Als ze fit zijn, gaan ze mee, dat is duidelijk. Want Van Basten en Rijkaard kunnen dan wel lang uitge schakeld geweest zijn, het voetballen kunnen ze niet verleerd zijn". Toen haastte de bonds coach zich weg. Hij moest met een sponsor op de foto. Ip 22-jarige speelster uit Lichtenvoorde voldeed op J de derde dag van de Euro pese titelstrijd in Parijs aan norm van het NOC met fet bereiken van de halve ales in het landentoer- pooi. 'oppenburg werd in fe- Jriari 1987 een potentiële m b°°r de bronzen 'edaille in de landentoer- °ei op de wereldtitelstrijd "NewDelhi. Kloppenburg °rtJt de tweede Oranje- peelster in de Zuidkore- lanse hoofdstad. Bettine nesekoop had zich al eer- at geplaatst. Beide speel- ■I a igm A1|C Crs zullen in Seoul uitko- (is i s) en dubbelspel ^deelnemers). Het enkel- (f1 zal bestaan uit vier •rikampen, waarvan de ste twee overgaan naar «kwartfinales. Het dub- ifu hestaat uit vier rkampen met dezelfde m<"ie-mogelijkheden. el dan 50 Ct. p/] 06-320-321"" 06-320-322' Van onze speciale verslaggever PARIJS - De nationale da- mesploeg gaat het landen- toernooi van de zestiende Europese tafeltennistitel- strijd afsluiten met de bronzen medaille. Net als vier jaar geleden in Moskou versperde de Sovjetunie de weg voor Nederland naar de finale. Werd het in de Rus sische hoofdstad 3-0 voor de gastvrouwen, in Parijs werd de score maandag avond na koortsachtig ver zet 1-3. Door de nederlaag kwam de ploeg automatisch in het bezit van het brons. Weliswaar treedt de equipe van coach Bakker dinsdag aan tegen Joe goslavië, verliezer (1-3) in de andere halve finale van Tsje- choslowakije, in de strijd om de derde plaats, van invloed op de medaille-verdeling heeft die uitslag niet. De verliezende halve finalisten krijgen beide eremetaal. Het afweermechanisme van de Sovjet-speelsters bleek voor Vriesekoop en Kloppenburg op de lange duur onverteerbaar. Vriesekoop ging keurig van start tegen Jelena Kovtoen. Het 21-jarige 'biggetje' uit Charkov werd direct na haar entree in het senioren-gezelschap een obsessie voor Vriesekoop. De kleine, gedrongen Russin bracht vanuit de derde lijn al les terug op tafel en Vriesekoop leed drie nederlagen in serie. Pas op de jongste Top Twaalf in Ljubljana slaagde de 26-ja- rige Hazerswoudse er voor de eerste keer in de Europese ju niorenkampioen van 1984 te verslaan. In Parijs volgde maandagavond in de openings partij de tweede voltreffer met 21-11,21-19. De bemoedigende opening kreeg geen vervolg. Mirjam Kloppenburg stond tegen Flioera Boelatova voor teveel raadsels. Was Kovtoen tegen Vriesekoop een vrij passieve verdedigster, die de onmoge lijkste ballen wist terug te brengen, Boelatova speelde ge haaider, scherper en vooral in telligenter. Ze koos feilloos de juiste momenten voor de tegen aanval en beantwoordde elke oprisping van Kloppenburg met een kort, fel tussensprintje, die de speelster uit Lichten voorde moedeloos en murw maakte (16-21,14-21). Door de gelijkmaker werd het dubbelspel van cruciaal be lang. In de eerste game waren de Russinnen oppermachtig (13-21), in de tweede ging de strijd tot 17-17 gelijk op, maar bleek toch dat het Sovjet-twee tal, dat in Parijs de Europese titel in die discipline verdedigt, door de ontelbare trainings uren beter op elkaar was afge stemd. In de slotfase drukte het Russische duo die superioriteit uit in de score (18-21). Nog was het duel niet verlo ren. Vriesekoop kon tegen Boe latova voor de gelijkmaker zorgen. De Hazerswoudse speelde voor wat ze waard was, maar niet op de top van haar mogelijkheden. Mentaal was ze UITSLAGEN HEREN NEDERLAND - OOSTENRIJK 2- 5. Ron van Spanje - Ding Yi 7-21, 15-21, Haldan - Palmi 21-12, 22-20, Henk van Spanje - Fraczyk 21-13, 18-21,11-21, Haldan - Ding Yi 22-24, 19-21, R.v.Spanje - Fraczyk 21-15, 21-13, H.V.Spanje - Palmi 21-18, 21- 23,16-21, Haldan - Fraczyk 21-9,12- 21,12-21. NEDERLAND - GRIEKENLAND 5-0. Ron van Spanje - Hatzis 21-15, 21-10; Turk - Nadesis 21-16, 21-14; Haldan - Lamis 21-9, 21-12; Turk - Hatzis 21-12, 21-16; Van Spanje - Lamis 22-20,14-21,21-9. Overige uitslagen poule A: Grie kenland - Zwitserland 5-0, Italië - Luxemburg 5-0, Oostenrijk - Italië 5-1, Luxemburg - Zwitserland 0-5. Eindstand poule A: 1. Oostenrijk 5- 10 (25-4), 2. Nederland 5-8 (22-6), 3. Italië 5-6 (17-10), 4. Zwitserland 5-4 (11-15), 5. Griekenland 5-2 (5-22), 6. Luxemburg 5-0 (2-25). Indeling promotieduels (dinsdag): Oostenrijk - Turkije, Nederland - Finland. Eindstanden eerste categorie heren Poule A: 1. Zweden 5-10, 2. Sovjet unie 5-8, 3. Polen 5-6, 4. West- Duitsland 5-4, 5. België 5-2, 6. Roe menië 5-0. Poule B: 1. Engeland 5-10, 2. Hon garije 5-8, 3. Joegoslavië 5-6, 4. Tsjechoslowakije 5-4, 5. Frankrijk 5-2,6. Bulgarije 5-0. DAMES NEDERLAND - POLEN 2-1. Klop penburg - Djaczynska 19-21, 21-10, 23-21; Vriesekoop - Szymanelis 21- 15,21-9; Kloppenburg/Vriesekoop - Calinska/Szymanelis 21-18,21-13. Overige uitslagen poule B: Tsje choslowakije - Hongarije 3-0, Bul garije - Frankrijk 2-3. Eindstand poule B: 1. Tsjechoslo wakije 5-8 (16-6), 2. Nederland 5-8 (13-4), 3. Hongarije 5-6 (9-11), 4. Frankrijk 5-6 (11-10), 5. Polen 5-2 (3-14), 6. Bulgarije 5-0 (8-15). Eindstand eerste categorie, dames, poule A: 1. Sovjetunie 5-10, 2. Joe goslavië 5-8, 3. West-Duitsland 5-6, 4. Engeland 5-4, 5. Roemenië 5-2, 6. Denemarken 5-0. HALVE FINALES NEDERLAND - SOVJETUNIE 1-3. Vriesekoop - Kovtoen 21-11, 21-19, Kloppenburg - Boelatova 16-21,14- 21; V r iesekoop/ Kloppenburg Boelatova/Kovtoen 13-21, 18-21, Vriesekoop - Boelatova 18-21,17-21. TSJECHOSLOWAKIJE - JOEGO SLAVIË 3-1. Safarova - Fazlic 21- 18, 21-17; Hrachova - Perkucin 26- 28, 20-22, Hrachova/Kasalova - Fazlic/Perkucin 21-19, 10-21, 21-16, Hrachova - Fazlic 21-9,21-12. NIEUWSOVERZICHT LLORET DE MAR (ANP) - Matthieu Hermans heeft giste ren de eerste etappe van de Catalaanse week gewonnen. Het was voor de sprinter in Spaanse dienst zijn negende over winning van dit seizoen. Acht keer kwam hij zelf als eerste over de streep, een keer triomfeerde hij met de rest van het team in een ploegentijdrit. In Lloret de Mar zegevierde de Nederlander weer op zijn specialiteit, de sprint. Hij bleef in de etappe van 211 kilome ter van de Zuidfranse stad Perpignan naar de badplaats aan de Catalaanse kust, waarin twee cols van de tweede ca tegorie en een van de eerste waren opgenomen, de Ier Sean Kelly net voor. De winnaar van de etappekoers Parijs-Nice meende dat hij door de Nederlander was gehinderd. Het protest vond echter geen genade in de ogen van de Spaanse wedstrij dcommissarissen. Uitslag: 1. Hermans (Ned) 211 km in 6 uur, 10 minuten en 9 seconden, 2. Kelly (Ier), 3. Villamajo (Spa) op 1 seconde, 4. Peeters (Bel), 5. Ruiz-Ca- bestany (Spa), 6. Garnier (Fra), 7. Aja (Spa), 8. Dhaenens (Bel), 9. Echave (Spa), 10. Hürlimann (Zwi) allen zelfde tijd als Villamajo. NIJMEGEN - Arno Arts, de talentvolle achttienjarige voet baller van NEC staat volop in de belangstelling van enkele topclubs. Zowel Ajax als Feyenoord aast op de linksbenige Groesbeker. Eerder meldden zich al FC Den Bosch en ook het Belgische Waregem als kandidaat-werkgever. Voorlopig houdt de zaakwaarnemer van Arts, Peter Ge- rards van de WCS, echter de boot af. „De transfersom van Arts is nog niet bekend en daarbij moet hij straks ook nog in militaire dienst". SEOUL (AFP) - Zuidkorea heeft Japan bereid gevonden sa men te gaan werken om de veiligheid van de deelnemers aan de Olympische Spelen in Seoul beter te kunnen garan deren. Dat werd bekend na jaarlijkse bespreking tussen de Ja panse minister van buitenlandse zaken Uno en zijn Zuidko- reaanse collega Kwang-Soo, die maandag in Seoul plaats vond. „De twee landen zullen gaan bekijken welke maatre gelen er kunnen worden genomen om het terrorisme vooral in die periode tegen te gaan en de veiligheid van alle deelne mers verder te vergroten", stelde een woordvoerder van het Zuidkoreaanse ministerie maandag. KEY BISCAYNE (Rtr/AFP) - De als derde geplaatste Ar gentijnse Gabriela Sabatini is zondagavond in de achtste fi nales van het met 2,1 miljoen dollar gedoteerde Grand Prix- tennistoernooi van Key Biscayne uitgeschakeld. De zeven tienjarige Zuidamerikaanse verloor van de als vijftiende geplaatste, één jaar jongere Amerikaanse Mary Joe Fer nandez met 4-6,7-6,3-6. Bij de heren ging de Amerikaan Tim Mayotte, vierde op de lijst, in de vierde ronde ten onder tegen de Sovjetrus Andrei Tsjesnokov: 0-6,7-6,2-6,6-4,3-6. In de kwartfinales komt de Oosteuropeaan tegenover de als zesde geplaatste Fransman Yannick Noah te staan. Deze had geen enkele moeite met de ongeplaatste Amerikaan Joey Rive, die slechts zeven games pakte: 6-2,6-3,6-2. UITSLAGEN Damesenkelspel: derde ronde: Paradis (Fra) - Provis (Aus) 6-4, 6-3; vierde ronde (achtste finales): Fernandez (VSt/15) - Sabatini (Arg/3) 6- 4,6-7,6-3, Evert (VSt) - Paradis (Fra) 6-4,6-2. Herenenkelspel: derde ronde: Emilio Sanchez (Spa) - Gurfein (VSt) 3-6, 6-3, 3-6, 6-2, 6-4, Mecir (Tsj) - Goldie (VSt) 6-2, 6-2, 6-3; vierde ronde (achtste finales): Wilander (Zwe) - Woodforde (Aus) 7-6, 6-2, 6-1, Krickstein (VSt) - Krishnan (Ind) 6-2, 2-6, 6-3, 3-6, 7-5, Noah (Fra/6) - Rive (VSt) 6-2, 6-3, 6-2, Tsjesnokov (Sov/19) - Mayotte (VSt/4) 6-0, 6-7, 6-2, 4-6, 6-3, Rehe (VSt) - Tarabini (Arg) 6-4, 6-2, Sukova (Tsj) - Reggi (Ita) 6-3,6-0, Connors (VSt) - Mansdorf (Isr) 6-3,6-4,6-3, Jarryd (Zwe) - Forget (Fra) 6-2,2-6,6-4,7-6 (7-4). ZEIST (ANP) - RKC heeft voor de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker geloot tegen Ajax 2. Als PSV het achterstallige duel uit de derde ronde tegen FC Den Bosch wint, komt de landskampioen thuis uit tegen RBC. De kwartfinales worden afgewerkt op woensdag 13 april. Het resultaat van de loting: VW/DS '79 - Feyenoord, NEC/Willem II - Roda JC, RKC - Ajax 2, FC Den Bosch/PSV - RBC. EN STANDEN Thayer Tutt-toernooi in Eind hoven UITSLAGEN Groep A: Japan - Noordkorea 5-0, wegens niet verschijnen Noordkorea, Bulgarije Australië 4-3 (0-1, 2-2, 2-0), Ne derland - China 11-3 (5-1,2-1,4- 1). Groep B: Roemenië - Denemar ken 3-3 (0-0, 1-1, 2-2), Italië - Hongarije 8-2 (2-0, 3-0, 3-2), Oost-Duitsland - Joegoslavië 6- 1(2-0,2-1,2-0). STANDEN Groep A: 1. Nederland 2-4 (22- 4), 2. Japan 2-4 (10-3), 3. Bulga rije 2-4 (9-3), 4. China 2-0 (6-16), 5. Noordkorea 2-0 (0-10), 6. Australië 2-0 (4-15). Groep B: 1. Oost-Duitsland 2-4 (13-3), 2. Italië 2-4 (12-4), 3. Roe menië 2-3 (8-6), 4. Denemarken 2-1 (5-10), 5. Joegoslavië 2-0 (3- 10), 6. Hongarije 2-0 (5-13). OP TELEVISIE door de nederlaag in het dubbel enigszins aangeslagen. Ze hield Boelatova in het voorschot op de finale in het individuele toernooi - Boelatova is eerste geplaatst, Vriesekoop tweede - langdurig bij, nam in de mid denfases een klein voorsprong, maar had niet de beschikking over een eindschot: 18-21,17-21. „We speelden te regelmatig", evalueerde coach Bakker de nederlaag. „De topspin kwam te zwak door en er was te wei nig afwisseling. Ze maakten het de Russinnen te gemakke lijk, maar we hebben gedaan wat we konden". DE ARGENTIJN Luis Cesar Menotti dient zijn contract als trainer van Atletico Madrid ge woon uit tot het einde van het seizoen. Dat heeft de voorzitter van de nummer drie op de ranglijst, Jezus Gil, zondag na de 1-3-nederlaag tegen aartsri vaal Real bekendgemaakt. DE BELGISCHE bondscoach Guy Thijs kan bij de oefen-in terlandwedstrijd van zaterdag in Brussel tegen Hongarije geen gebruik maken van de 'buitenlandse Belgen'. Voor de selectie van zestien heeft hij een debutant opgeroepen: mid denvelder Luc Nilis (Ander- lecht). DINSDAG 22 MAART DUITSLAND 1 23.00 Sport extra. DUITSLAND 2 22.10 Die Sport-Reportage. SKY CHANNEL 14.30 Motorsport nieuws. 22.00 Nederlands voetbal. 23.00 Frans voetbal. SUPER CHANNEL 21.00 Basketbal. 22^5 Soccer scene. 22.40 Sport. TOKIO (Rtr) - Mike Tyson heeft maandag in Tokio door een overwinning op uitdager Tony Tubbs zijn wereldtitel boksen in het zwaargewicht behouden. De 21-jarige Amerikaan sloeg zijn negen jaar oudere landgenoot in de tweede ronde knock out. Tyson velde Tubbs na twee minu ten en 54 seconden in die ronde met een genadeloze linkse hoek. Het was de 34ste zege van de ongeslagen Tyson, die dertig keer winnaar werd door knock out. Voor 51.000 toeschouwers in het 'stadion de grote ei' verliep de openingsronde zonder al te veel verschil tussen beide boksers. De drie juryleden, twee Japanners en een Amerikaan, toonden geen voorkeur op hun scoringsformulier. In de tweede ronde overwel digde Tyson zijn tegenstander met goed geplaatste series op het hoofd en het lichaam. Naar schatting verdiende Tyson met zijn nog geen zes minuten durende optreden een gage van circa zeven miljoen dollar. Tubbs, die het met een gewicht van 108 kg moest afleggen tegen het jeug dige elan van Tyson, nam een half miljoen dollar mee naar huis. Na afloop zei Tyson: „Dit was een gevecht als alle andere. Ik hoopte er zo snel mogelijk een eind aan te maken. Tubbs begon erg snel, maar ik kon zijn slagen gemakkelijk ontwijken". Vlak voor het einde van de tweede ronde kreeg Tubbs een hele serie, met upper-cuts, naar het lichaam en een linkse hoek op het hoofd, te verwerken. Hij strompelde dizzy naar een neutrale hoek van de ring en viel zwaar, bloedend uit een wond boven zijn rech ter oog. Even later sprong O'Del Hadley, de trainer van Tubbs, in de ring. Hij zag dat zijn pupil geen kans meer had en wierp de handdoek. De IBF had tevoren bekend gemaakt dat Tyson zijn titel van die organisatie zou kwijtraken indien hij zijn IBF-riem niet zou dragen. Tyson droeg die gordel inderdaad niet tijdens het gevecht. Een van de managers van Tyson verklaarde later dat het wel niet zo'n vaart zou lopen.

de Stem | 1988 | | pagina 11