Glasgeld handbalclub op helling bestuur wil teveel geld voor dorpshuis ossenisse mms werk Cursus weerbaarheid voor vrouwen in patisserie vormingscentrum Beroepschauffeurs willen andere locatie Toch nog verzet tegen zeehonden in Zeeuwse Delta PLAATSELIJK NIEUWS LET OTEL iINNEN tUKKEN jan vele" derj^ aokterweO^ IpLSlEM Nieuwbouw van 'Regionale9 AUTO KOPEN? In Hengstdijk nog geen bouwgrond beschikbaar Open Huis tennisclub Wandeltocht in Koewacht ptifiTEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 18 MAART 1988 T22 ENHEID 'VERENIGING VERDIENT SUBSIDIE WEL ERG GEMAKKELIJK' OSSENISSE - Het kerkbestuur van Ossenisse, het bisdom Breda en de gemeente Hontenisse kunnen het niet eens worden over een eventuele eigendomsoverdracht van het gemeenschapshuis Hof ter Nesse. er de Linden" Muziekruildag in Kontrast lassingen. Want _AND helpt, zoveel m toelaten, waar rzieningen échtte Voor iedere Dankzij het regionale afdelingen en zo'n igers rondom onze (Ct6. ,3800 VB Amersfoort Tel.: 033-63 52 1J giro625.000 J'eitentie-exploitatie JOS VOET 1 BINNENLOPEN I Jubileum FC Taelman PARKEERTERREIN ONAANVAARDBAAR St.-Jansteen Hulst Clinge Axel Kloosterzande KPJ Hulst zoekt een bestuurslid A12 |e zoenen I jlieren I jubileum, receptie, •ving, overwinning, Vn, openbare dank, tg best eens in de fa familieberichten, lur hoeft het niet te Jten een tientje), i 2,00. Eén grote ■oor het plaatsen van Jt een formaat van 35 Ij 14,05 toeslag, fcnvraag. Bij niet- I 4,00 adm.kosten Ji niet geretourneerd. |f uw tekst 2 dagen lvan onze kantoren, luurt u eveneens 2 laar Postbus 3229, lijke opgaven worden Ird indien naam en Ik indien uw betaling luden ons het recht gaaf van redenen te en. Jten bereiken over de It de'uitgever zich het Jan de opdrachtgever |geven. snieuws m op donderdag. Van onze verslaggever I KLOOSTERZANDE - De subsidiëring aan de hand- t balvereniging Hontenisse in verband met het inzamelen van 8las 8aat °P de hel" I |ing.Burgemeester en wet- j houders vinden namelijk dat de handbalclub momen- teel wel erg gemakkelijk aan de centen komt. ne handbalclub nam een aan tal jaren geleden het initiatief m op het Marijkeplein een om subsidie voor dit milieu vriendelijke initiatief had een positief resultaat. De gemeente besloot de club twee cent per kilo te geven, evenveel als men aan stortkosten kwijt zou zijn op de vuilnisbelt. Op een gegeven moment kwam de technische dienst van de gemeente met het idee op de proppen om in alle dorpen een glasbak neer te zetten. En dat gebeurde. Als de bakken vol zijn zorgt de gemeente ervoor dat ze geleegd worden. Het glaswerk wordt gedeponeerd in een grote verzamelcontainer die wordt gehuurd door de handbalclub. Die zorgt dan voor een verdere afvoer. Op het gemeentehuis heeft men nu bedacht dat de hand balclub op deze manier toch wel erg gemakkelijk aan de glasbak neer te zetten om de verenigingskas te spekken. Het in de container gedeponeerde glaswerk leverde weliswaar wat geld op, maar van de an dere kant bleken er ook de no dige kosten aan verbonden. Een verzoek aan de gemeente centen komt. Immers, de ge meente heeft er zelf nog een hoop werk aan, terwijl de handballers met de opbrengst gaan lopen en bovendien nog eens een subsidie opstrijken. Vandaar dat nu wordt gezocht naar een andere regeling. Vermoedelijk gaat de ge meente het inzamelen van glas geheel in eigen hand houden en zal er met de handbalclub wor den overlegd over een afbouw regeling. Los van de opbrengst van het glas ving de handbal club vorig jaar ongeveer 2.000 gulden subsidie. Kerk zit dorpsplan dwars Van onze verslaggever Daardoor stagneert ook de presentatie van het voor Os senisse gemaakte dorpsplan, dat voor een groot gedeelte gestoeld is op een opknapbeurt van het dorpshuis. 3L# veel geluk halla. liet in maart ?r lekkers op de kaart de feesten en bruiloften Woensdag gesloten I Burgemeester en wethouder I willen het gemeenschapshuis I slechts overnemen voor een I symbolisch bedrag, omdat im mers de gemeente straks flink I wat geld in de verbouwing I moet stoppen en ook nog eens I de eventuele exploitaitietekor- I ten op het bordje krijgt. Het I kerkbestuur en het bisdom i er echter van uit dat het I gebouw nog een bepaalde waarde vertegenwoordigt en I willen het niet voor een appel I en een ei van de hand doen. De zaak kwam aan het rollen I toen de stichting die het vere nigingsgebouw exploiteert bij de gemeente aanklopte voor I een opknapbeurt. Op het ge- meentehuis was de eerste reac- I tie dat de stichting daarvoor bij de eigenaar moest zijn, het kerkbestuur. Maar dat wil er I geen geld in stoppen. Uiteinde- lijk bleek de gemeente toch be- reid 20.000 gulden bij te dragen, I op voorwaarde dat de provincie I eenzelfde bedrag zou bijpassen, fl De resterende twintig mille die nodig zijn zou dan wellicht bij leen geharkt kunnen worden II via allerlei fondsen. Daarop liet de provincie we- Iten dat er best geld uit de I kleine kernenpot geput kon worden, maaar dan moest er wel een dorpsplan komen. Bo vendien voelt de provincie er niets voor om geld te stoppen in een gebouw dat eigendom is van het kerkbestuur. Het zal dus eerst in gemeentelijke han den moeten komen. B en W staan op het stand punt dat als het gebouw niet voor een symbolisch bedrag wordt overgedragen ook de re novatie niet door gaat. Het gaat daarbij trouwens niet alleen om het gebouw. Want daar naast zijn er plannen om bij het verenigingsgebouw een sport- veldje te realiseren. Binnen kort gaan de betrokkenen weer met elkaar om de onderhande lingstafel zitten. Overigens zijn er bij de ge meente twijfels of het kerkbe stuur wel aanspraak mag ma ken op het eigendom van het verenigingsgebouw, of dat het aan de hele gemeenschap toe behoort. De accommodatie is indertijd neergezet met geld van het Rampenfonds. Een ge schenk aan het dorp Ossenisse naar aanleiding van de water snoodramp. Het gemeen schapshuis staat in ieder geval op grond die wel van het kerk bestuur is. Th. Jacobs spelt L. Maenhout de onderscheiding op. HULST - De afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de vak bond AbvaKabo heeft gisteren een reeks trouwe vakbondsleden in het zonnetje gezet. Dat gebeurde tijdens de jaarvergadering in zaal Tiffany te Hulst. Met name ging daarbij de belanstelling uit naar L. Maenhout uit Koewacht, die maar liefst zestig jaar lid is van de vak beweging. Ook J. Doornebos uit Kloos- terzande behoort tot de oudgedienden met vijftig jaar lidmaatschap. Evenals A. Goossen uit Hulst en E. Collet uit Hengstdijk, die er al veertig jaar hebben opzitten. Daarnaast werden ook ver schillende jubilarissen gehuldig die 25 - FOTOWIMKOOYMAN jaar lid zijn van de vakbond: A. de Bock (Hulst), L. de Booy (Walsoorden), H. Coppieters (Zuiddorpe), R. Drubbel-de Wael (Hulst), B. de Kort (Ossenisse), Fr. Lauwereys (Zaamslag) en J. Pieters (Sint-Jansteen). Alle jubilarissen kregen de bijbeho rende onderscheiding uitgereikt door districtsbestuurder Th. Jacobs. Van onze correspondente AXEL/AARDENBURG - In samenwerking met de stichting vrouwenemanci patie Oost Zeeuwsch- Vlaanderen start het vor mingscentrum van Eeghen- huis in Aardenburg een cursus 'Weerbaar zijn als 1 vrouw'. 29 Maart wordt HULST - Het Hulster open jongerencentrum Kontrast houdt zaterdag 2 april weer |eens een 'muziekruildag'. deze dag kan iedereen el- singles, cassettes of com- act-discs (tweedehands) rui lof verkopen. 0e deuren van het open jon- «oncentrum zijn geopend van ia 00 tot 17.00 uur en iedereen is volkom. Kontrast is te vinden n het activiteitencentrum het ioutenkwartier. ajjjWWZUpWEST NEDERLAND Kantoren Ferneuzen, Hulst en Goes, ■«aressen en telefoon- |nummers op pagina 2. Openingstijden: <«0-12.30/13 30,-17 00 uur lactle kneuzen; Rein van der iv.TWdifië-ohef), Romain me' Frank Deij, LnV van Gremberghe, C?Verstraten, Cor de ■sport) T°n Koomen ÏS ^an Jan®en. I JnftnT Verstraeten, J eP Trommelen. Necteur Zeeland: ;™enu, privé tel.01150- over deze cursus een infor matie-avond gehouden in 'Den Dullaert' in Hulst. De avond begint om 19.30 uur. Op deze avond worden de ge volgen van onduidelijk en van weerbaar vrouwengedrag be sproken. Vrouwen merken nogal eens dat ze zaken laten gebeuren, die ze eigenlijk niet willen. Of ze hebben het gevoel bepaalde mensen of situaties niet aan te kunnen. Vaak wor den ze geconfronteerd met het probleem anders over te komen dan ze zija Of slecht duidelijk te kunnen maken wat ze be doelen. Vanuit deze achter grond wil men op 29 maart een eerste aanzet geven tot wat in zicht in wat nu eigenlijk weer baar gedrag is en wat dat in de praktijk van een vrouwenleven betekent. De cursus zelf wordt gehou den op 11, 18 en 25 april, van 9.15 tot 15.15 uur in het Van Eeghenhuis in Aardenburg. Na ongeveer een maand staan er twee afsluitingsdagen op het programma. Deze dagen wor den vastgesteld in overleg met de cursisten. Ria de Feyter, me dewerkster van het vormings centrum zorgt voor de begelei ding. Van onze verslaggever AXEL - De Regionale Wo ningbouwvereniging heeft het nieuwbouwprogramma voor dit jaar bekend ge maakt. In Axel verrijzen twintig be jaardenwoningen aan de Burchtlaan en zeven eenge zinswoningen aan de Buiten weg. Westdorpe krijgt vier be jaardenwoningen aan de Din- gensstraat en eenzelfde aantal zit in de pen voor Kloosterzan- de. Daar komen de huizen aan de Rozenstraat, nabij de vijver. Breskens mag dit jaar jaar re kenen op zes bejaardenwonin gen aan de Zinniastraat en in IJzendijke komen vijf bejaar denhuizen aan de Varkens- markt In Oostburg tenslotte worden acht eengezinswonin gen neergezet in de wijk Mars. (ADVERTENTIE) foet DVÜ; SINOS 19)0 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS A i zeker bij V P'ed van Eedenslraal 1 TERNEUZEN lel V HolleZandeplein 17 KLOOSTERZANDE lel Van onze verslaggever HULST - De Hulster fami lievoetbalclub FC Taelman bestaat vijftien jaar. Dat jubileum wordt vandaag (vrijdag) gevierd met een speciale zaalvoetbalwed strijd. Om 18.00 uur treden in Den Dullaert in Hulst de oude garde en de jongeren van de familie Taelman tegen elkaar in het strijdperk. Supporters zijn welkom ter ondersteuning. De wedstrijd staat onder leiding van J. Mac Taggart. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De vrachtwagenchauffeurs in Kloosterzande vinden de gedachte locatie voor een par keerterrein voor vrachtauto's onaanvaardbaar. Dat is ge bleken uit een bespreking met belanghebbende chauffeurs en bedrijven. In december besloot de ge meenteraad tot aanleg van een dergelijk parkeerterrein ten oosten van de rijksweg 60, tus sen het viaduct en de oprit van de rijksweg. Toen al bleken verschillende raadsleden hun twijfels te hebben over deze lo catie, die nogal ver van de be woonde wereld ligt. De vrees werd dan ook uitgesproken dat de geparkeerde vrachtwagens een gemakkelijke prooi zouden zijn voor vernielzuchtige lieden of dieven. Een gepland hek werk kon de gemengde gevoe lens in de raad niet doen weg nemen. Daarop beloofden bur gemeester en wethouders in ieder geval nog eens overleg te plegen met de chauffeurs en hun bazen. Het blijkt dat ook die be vreesd zijn voor het onbewaakt achterlaten van hun vaak dure spullen op die plaats. Immers, de gedachte locatie is geheel aan het zicht onttrokken. De chauffeurs denken dat een plekje binnen de bebouwde kom heel wat veiliger zal zijn. Ze hebben daarbij gewezen op een perceel langs die Hulster- weg, tegenover de daar geves tigde aardappelhandel. Mo menteel onderzoekt de ge meente of deze terreinkeuze een haalbare kaart is. Eind deze maand is een nieuw ge sprek gepland met chauffeurs en bedrijven. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Er wach ten de zeehond nog een paar voetangels en klemmen bij zijn terugkeer in de Zeeuwse wateren. Het plan om de dieren met rust en ruimte weer een levenskans te geven in het gebied stuit op enig verzet van beroeps- en sportvisserij en de wa tersport. 'Zeehonden terug? Mooi en prachtig, maar liefst zonder te veel schade voor ons,' luidde gisteren op een studiedag in Middelburg de benadering van vertegenwoordigers uit die sec toren. Zonder meer positief waren op deze dag de reacties dag van biologen en planolo gen. P. Soons, hoofd afdeling kustvisserij en cultures van het ministerie van landbouw ver woordde de bezwaren van de beroepsvisserij die er fel op te gen is als de zeehonden op grote schaal in de Zeeuwse Delta worden uitgezet. De vis sers vrezen dat de vangsten sterk zullen teruglopen. De sportvissers zijn bang voor aantasting van verworven rechten en de watersporters zien al een beperking van hun sportterrein in het verschiet liggen. De voorstanders konden die angst donderdag niet wegne men. T. Kramer van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF), bepleitte zelfs een be perking van het gebruik van een van de hoofdvaarwaters in de Oosterschelde door de bin nenvaart omdat die vaarroute een rustgebied van de zeehon den zou verstoren. Deze woord voerder vond dat maar hele maal moest worden afgezien van de ingebruikstelling van een nieuw aangelegde trailer helling voor de recreatie- en sportvaart op Neeltje Jans. Op de studiedag maakten zo wat alle sprekers duidelijk dat er nog heel wat voorwaarden zijn te vervullen voor de zee hond weer echt kan gedijen in Zeeland. Aanpassing van vis- fuiken-zodat ze er niet meer in kunnen verdrinken-en aanwijzing van rustgebieden zijn er enkele van, zo bracht ook Lenie 't Hart van de zee- hondencreche in Pieterburen naar voren. De provincie Zeeland is in ieder geval bereid een actief beleid te voeren voor de zee hond. Volgens gedeputeerde G. de Vries-Hommes ligt er een concept betredingsregeling klaar voor de Oosterschelde, die rust in het gebied moet ga randeren. Ze zei dit toen ze in aansluiting op de studiedag donderdag ook het startsein gaf voor een grote voorlich tingscampagne in Zeeland. Ze toonde daarbij een 'plak kaat' van de staten van Zee land uit 1596, waarbij een pre mie van drie gulden voor iedere gevangen zeehond werd uitgeloofd, naast het logo van de voorlichtingscampagne dat HANDWERKCLUB - De middag van de handwerkclub van de Gehandicapten Orga nisatie Nederland gaat niet door in De Regenboog te Hulst, maar is in gemeen schapscentrum De Warande 19 maart. Aanvangstijd onge wijzigd. PAASVIERING - De afdeling Zeeland van de Gehandicap ten Organisatie Nederland houdt 26 maart, aanvang 14.00 uur, een boete- en paasvie ring in De Warande. Men start met een eucharistievie ring, waarin pater Colsen voorgaat. De gezangen wor den door de aanwezigen zelf verzorgd. Na de viering is er koffie met een tractatie. Ver der laat B. Holla uit St.-Jan- steen dia's zien over het werk van pater Swinne in Colom bia. De viering is ongeveer om 17.15 uur afgelopen. REUMAFONDS - De collecte voor het nationaal Reuma fonds heeft in Hulst 3.483,70 gulden opgeleverd. EXCURSIE - Door de na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut wordt zaterdag 26 maart een wandelexcursie gehouden in het dekzandge- bied van Clinge. Verzamelen om 09.30 uur op het parkeer terrein bij gemeenschapscen trum Malpertuus. De wande ling staat onder leiding van C. Smet. Voor mensen die hou den van een rustige wande ling door een gevarieerd landschap met een afwisse lende vogel- en plantenwe reld is deze tocht aan te beve len. BINGO - In zaal De Trouba dour houdt de stichting Rol- lendriedaagse vrijdag 18 maart, aanvang 19.30 uur, een grote bingo met mooie prij zen. Er zijn twee gratis ron den en in de pauze is er gratis koffie of thee met gebak. DANSCLUB - De dansclub Flaminga houdt zaterdag 19 maart in gemeenschapshuis Malpertuus de jaarlijkse feestavond. De muzikale om lijsting wordt verzorgd door dansschool Rose de Leyn uit Brugge en het Jumbo Kwin tet. De 190 leden tellende club krijgt een koud buffet voor geschoteld. Aanvang 20.00 uur. OUD PAPIER - De voetbal vereniging HW'24 haalt za terdag weer oud papier op. Dit keer gebeurt dat in de Vo- gelbuurt, Nieuw-Hulst en de wijk Moerschans. De ophaal- Koewacht ploeg vertrekt om 9.00 uur. GEMEENSCHAPSDIENST - In de kapel van de Blaauwe Hoeve wordt zondag 20 maart een gemeenschapsviering ge houden. De muziek wordt verzorgd door Eric Giessen. In deze dienst is er speciale aandacht voor de kinderen. Aanvang 11.30 uur. PAASVIERING - De Katho lieke Bond van Ouderen in Hulst houdt dinsdag 22 maart een paasviering in het dien stencentrum De Lieve aan de Broodmarkt. Aanvang 14.00 uur. Na een eucharistievie ring vertoont B. Holla een diaserie over Colombia, waar pater Cyriel Swinne werk zaam is in de sloppenwijken. COLLECTE - De collecte voor het nationaal Reumafonds heeft 3.437,45 opgebacht, waarvan 337,70 in Zuiddor pe. SOOS - De soos voor alleen staanden van Axel en omge ving houdt zaterdag 19 maart een dansavond in De Vla schaard. Het orkest The Wil liams verzorgt de muziek. Tussendoor worden enkele ronden bingo gespeeld en er wordt een loterij gehoudea Aanvang 20.00 uur. KVO - In hotel Van Leuven wordt dinsdag 22 maart een avond in Turkse sfeer gehou den door de KVO. Mevrouw Atmaqua uit Sas van Gent vertelt over de verschillen in cultuur tussen Nederland en Turkije. Vooral het leven van de vrouw daar verschilt veel met hier. Mevrouw Atmaqua is Turkse van geboorte, maar woont al geruime tijd in Sas van Gent. Er is volop gelegen heid tot het stellen van vra gen. Zij serveert ook Turkse thee en koek en bovendien brengt zij handwerken en klederdrachten mee. Van onze verslaggever HENGSTDIJK - Het kan nog wel even duren voor er in Hengstdijk weer grond beschikbaar komt voor de bouw van woningen. een uit de Oosterschelde opdui kende zeehond laat zien. „We hebben er lang over gedaan, maar het denken van het pro vinciebestuur is in vier eeuwen wel veranderd," stelde ze vast. Samen met het ministerie van landbouw en visserij en rijkswaterstaat maakt de pro vincie zich nu sterk om het zee hondenbestand weer wat op te krikken. In vroeger eeuwen za ten er duizenden in de Zeeuwse wateren, op het ogenblik hoog uit twintig. Het streven is om, onder meer door uitzetting van jonge dieren en inrichting van een Zeeuwse dependance van Pieterburen, dat aantal weer op minstens honderd te bren gen, in zowel Ooster- als Wes- terschelde als in de nieuwe Voordelta. De gemeente heeft een kant en klaar uitbreidingsplan liggen nabij de St. Jozefstraat, maar de verwerving van de gronden is nog niet rond. Eigenaar van de grond is de firma Van Oorschot uit Roosendaal. Die wil wel aan de gemeente verkopen, maar heeft daaraan de voorwaarde gekop peld dat de gemeente alle me dewerking moet geven voor een ander plannetje. Het be drijf wil namelijk ten zuiden van het aan te leggen bestem mingsplan, meer naar de Vogel toe, een stuk of twintig recrea tie-bungalows bouwen. De ge meente wil daar wel aan mee werken, maar het is nog de vraag hoe de provincie daar over denkt. Daarmee zal bin nenkort overleg worden ge voerd. In het dorp Hengstdijk is al geruime tijd geen bouwgrond meer voorhanden. Het is met name het raadslid W. van Gemst dat al herhaaldelijk heeft gepleit voor een snelle realisering van nieuwe bouw mogelijkheden. Los van uit breidingsplannetje bestaat de kans dat er aan de Pleviersraat Van onze correspondente KOEWACHT/HULST - De KPJ-Kring Hulst zoekt een bestuurslid voor de Koe- wachtse afdeling. Bestuurs lid Magda Vereecken legde tijdens de jaarvergadering haar functie neer, maar voor opvolging bleek niet veel animo te zijn. De Hulsterse Kring hoopt dat op korte termijn belangstellen den hun stem laten horen die het werk van het aftredende bestuurslid willen overnemen. Temeer omdat men dit jaar de activiteiten in de verschillende afdelingen van de kring wat meer body wil geven om te voorkomen dat de KPJ in Hulst langzaam wegkwijnt. Op dit moment zijn er vijf afdelingen, die elk met twee leden in het bestuur vertegenwoordigd ho ren te zijn. een paar percelen geschikt ge maakt kunnen worden. B en W zijn momenteel in onderhande ling over de aankoop van het café in die straat. Als dat lukt wordt de kroeg gesloopt en ont staat er ruimte voor de bouw van twee woningen. Van onze correspondente SINT JANSTEEN - Vrijdag 25 maart houdt de tennis vereniging 'Smash' open huis. De club bestaat veer tig jaar en dit jubileum wordt met een open huis in het clubgebouw aan het sportpark (Badhuisweg) van 19.30 tot 22.00 uur ge vierd. Na de officiële openingstoast, die ingeleid wordt door de voorzitter J. Bral, is er gelegen heid tot een gezellig samenzijn met een hapje en een drankje. De jubileumcommissie hoopt dat vele leden en oud-leden naar deze avond zullen komen. Van onze verslaggever KOEWACHT - Het dorp Koewacht is op weg een trekpleister te worden voor wandelaars. In april orga- nieert de ANWB er wandel tochten, maar wie zo lang niet wil wachten kan zon dag 20 maart de omgeving al verkennen. Dan houden de Vlastrappers op Belgisch Koewacht wandel tochten over vijf, twaalf en twintig kilometer. Tussen 13.00 en 14.30 uur kunnen de wande laars zich laten inschrijven in de Gemengde School. Wie de tocht volbrengt krijgt een oor konde mee naar huis.

de Stem | 1988 | | pagina 13