VOLGENDE MAAND ACTIEF IN 250 CC-CATEGORIE Westdorp in Grand Prix-circus 99r bdegfel 25. RES-competitie amateurs publiekstrekker Seizoen BLB draait al op volle toeren Jeugdsport tot jaar 2000 Frank van Kruyssen wil vlammen i* laultspeciali' pttfiTEM SPORT EXTRA DONDERDAG 17 MAART 1988 SCHUD- DEURm -RKAST SCHOONDIJKE - Volgende maand gaat het in ternationale Grand Prix-circus weer op weg. Het twaalf wedstrijden tellende seizoen voor het we reldkampioenschap motorcross bestrijkt in de komende vijf maanden de halve wereldbol. iRLET [Zakelijk Biljarttop speelt in Krabbendijke apk gek. occasioni 12 mnd. garantie Woensdagavond Wedstrijdkalender Podiumplaatsen MC Hontenisse timmert flink aan de weg 'ALENTVOLLE MOTORCROSSER UIT KLOOSTERZANDE S UITZENDBUfl Wisselvallig els eerst nog voor extra! Hij adviseert u graa. T48 Hang/legkast legplanken en r< Met witte kun; afgewerkt. Afm( 200 x 100 x 58 (hxbxd). Ije. Deurtje boven, i en een open vak Itstof afgewerkt. 32,5 x 35 cm. Door Herman Muller Tussen het Zweedse Tibro en het Argentijnse Salta be weegt de Schoondijkse motorcrosser Jacky Westdorp zich als een 'lonesome cowboy'. Als enige onder de Zeeuwse crossers begint hij aan zijn zesde Grand Prix- seizoen. om nog een strak trainings schema te handhaven." Wat dat laatste betreft heeft Westdorp niet de meest ideale klasse uitgezocht. Op de 250 cc- Grand Prix-kalender prijken onder andere Unadilla (USA), Caracas (Venezuela) en Salta iderhout 69-70, veg 16A Toyota Starlet Diesel met not or vanaf f 23.495.-'. of 1.3 liter 12 kleppenter (tor vanaf f 15.895.—. En net Toyota' s tweej aar gare t maximum van 100.000 jaar carrosseriegarantie tef nesten van binnenuit. Na vorig jaar verdienstelijk in de 125 cc-klasse gepresteerd te hebben, keert Westdorp dit sei- zoen terug naar de hem ver trouwde kwart literklasse. Ondanks het feit dat de grote successen tot nu toe voor West dorp zijn uitgebleven, heeft zijn motivatie er nog niet onder geleden. Velen die in zijn plaats hadden gestaan hadden mis schien al een stap terug gedaan naar een nationale of een lief- hebbersbond, zo niet Westdorp. „Zo lang ik de capaciteiten heb en de materiële mogelijkheden blijf ik doorgaan," aldus de 25- jarige sportman. Naast de voor Westdorp bijna onvermijdelijke tegen slag leverde het voorbije sei zoen in de 125 cc-klasse nog een twintigste plaats in de eind klassering op. „Een virusziekte ondermijnde de conditie hal verwege het seizoen. Dat was zo'n beelje het belangrijkste struikelblok. Daarnaast heb ik ook gemerkt dat het materiaal in de 125 cc-klasse nog een gro tere rol speelt dan bijvoorbeeld in de 250 of in de 500 cc-klasse. Je moet er namelijk over een hele goede tuner kunnen be schikken, iemand die echt het onderste uit de kan weet te ha len wat het vermogen van de machine betreft. En die man miste ik, want pas op het eind van het seizoen had ik de motor echt goed afgesteld. Dat klinkt misschien niet professioneel, maar het gaat om kleine details die je met veel tasten ontdekt De topjongens hebben daar hun mensen voor, ik niet." en (Argentinië). Niet direct een reisschema waar een semi-prof zich de vingers bij aflikt. West dorp: „Klopt, voor de topjon gens is dat geen probleem, voor mij ligt dat weer anders. Heb je een beetje geluk en zit je bij de eerste twaalf in de WK-stand, dan betaalt de organisatie een deel van de kosten. Zit je er buiten, dan ga je gewoon niet, daar moet je je maar bij neer leggen. Ook dichter bij huis hebben we dit probleem trou wens al, want na de openings wedstrijd in Frankrijk moeten we naar Ibiza voor de Spaanse GP. Ook die overtocht kost een paar duizend gulden en dan moet je nog zorgen dat je er heel snel bent, want het hele GP-circus moet natuurlijk met die ene boot mee." Het Grand Prix-seizoen voor Jacky Westdorp ziet er als volgt uit: 17 april Salindres (Frankrijk), 24 april Ibiza (Spanje), 1 mei Asago (Italië), 15 mei Holice (Tsjechoslowakij- ke), 29 mei Streetly (Groot- Brittanië), 5 juni Marche en Famenne (België), 19 juni Schleffenz (West-Duitsland), 26 juni Orehova (Joegoslavië), 24 juli Unadilla (USA), 7 augustus Caracas (Venezuela), 14 augus tus Salta (Argentinië) en 28 augustus Tibro (Zweden). Jacky Westdorp, de Schoondijkse motorcrosser, stort zich weer vol overgave in het Grand Prix-geweld. Dit seizoen inde 250 cc-klasse. - fotodestem/wimkooyman Van onze biljartmedewerker KRABBENDIJKE - De spe lers die benaderd zijn om aan het Schelde Top-toer- nooi - het officieus Zeeuws biljartkampioenschap in drie spelsoorten - deel te nemen, zijn bekend. De twaalf deelnemers uit de districten Zeeuwsch-Vlaan deren, Walcheren/De Beve- landen en Schouwen-Dui- veland komen de vrijdagen 8 en 15 en de zaterdagen 9 en 16 april in actie in het Sta tionskoffiehuis te Krabben dijke. Zeeuwsch-Vlaanderen is - be grijpelijk door het aanzienlijk hogere niveau op biljartgebied dan de rest van Zeeland - sterk vertegenwoordigd met zes deelnemers. Regerend kam pioen Jean-Paul de Bruijn ont breekt op het appèl, maar er blijft voldoende kwaliteit over om de titel opnieuw, zoals steeds daarvoor, mee naar Zeeuwsch-Vlaanderen te ne men. Johnny Rottier, Frits Bakker, Peter Snelders, Koos Zwanink, Jac de Maat en de jeugdige biljarter Jean-Paul de Kraker vertegenwoordigen dat district. Voor Walcheren en de Bevelanden komen Hans Bruynzeel, Marianne Bruyn- zeel, Tonnie van Iwaarden en Jo Alleyn in actie en Schou- wen/Duiveland vaardigt Ger Monster en Rudi de Bruin af. Vrijdag 8 april om 17.30 uur wordt de loting voor de poule indeling gehoudea De twaalf deelnemers worden in drie poules van vier verdeeld. Daarvan gaan de eerste twee naar de finale. Er wordt ge speeld naar 100 caramboles ka der 38/2, 50 bandstoten en 15 caramboles driebanden. Ook op zakelijk gebied moet de 'loondijkse crosser zijn eigen boontjes doppen, iets waarmee hij de wintermaanden goed 'heeft kunnen vullen. Westdorp blijft actief op Kawasaki's, verstrekt door de Belgische im- irteur, maar hij zag wel een iteressant contract met ADR" aan zijn neus voorbij gaan. Die ;fjrma koos uiteindelijk voor land Liboton. „De subspon- isoring van kleding en onderde den leverde geen problemen op, maar ja, dat tezamen met de iun van een fabrikant van uinhuisjes levert nog niet wat ie noemt 'een vet contract' op." Nu het GP-seizoen over en- rele weken van start gaat vergt de conditionele voorbe reiding bijna een complete lagtaak. Westdorp: „Deze tijd s geweldig belangrijk, want je moet zorgen datje voor de volle 'londerd procent in vorm bent lat levert in de openingswed- "-jd meteen ook de eerste ten op, met een flinke dosis ilfvertrouwen. Een blessure AI Ha tft KflO F deze periode kan je hele sei- al verknallen. Ben je niet orde voor de start van het :izoen, dan wordt het heel ioeilijk, want door het vele !®n is het haast onmogelijk STARLET zeer mooi t.79 voering Ipg t.80 Van onze motorsportmedewerker AXEL - De RES-motor- crosscompetitie voor ama teurs, die vorig seizoen voor het eerst volledig op zater dag werd verreden, blijkt een schot in de roos te zijn. Vorig seizoen constateerde men een groeiend aantal deelnemers in alle catego rieën, terwijl ook de sup- portersschare in aantal toe nam. Verantwoordelijk voor dit succes mag wel de ongemeen spannende strijd in deze klasse genoemd worden, waardoor de kijk cijfers sterk omhoog gingen. De stichting Exploitatie Smit- schorre start dit seizoen zater dag 26 maart de RES-competi tie met een open bekercross. Zoals de naam al aangeeft staat de inschrijving voor deze wedstrijd open voor zowel amateurs als licentiehouders. Deze 'proloog' voor de start van de officiële competitie werd mogelijk door de amateurcy- clus terug te brengen naar tien wedstrijden. Niet zo vreemd als men bedenkt dat de strijd in de 250 cc-klasse vorig jaar na 24 reeksen beslist werd met één punt verschil. Voor deze twee vervallen wedstrijden zijn de open bekercrossen in de plaats gekomen, de eerste zoals ge meld 26 maart, de tweede, als proloog voor de licentiehou derscompetitie, 16 april. Het programma van de ama teurcompetitie ziet er als volgt uit: de 80 cc-klasse rijdt twee manches van elk tien minuten plus één ronde, de 125 cc-klasse rijdt twee manches van 15 mi nuten plus één ronde, evenals de gecombineerde 250/500 cc- klassen, die echter wel voor een apart klassement rijden. De start van de eerste manche is iedere zaterdag om 14.00 uur. Van de totaal twintig manches tellen de beste achttien uitsla gen mee voor het kampioen schap en voor ieder dagklasse ment zijn vijf bekers per cate gorie beschikbaar. De competitie voor licentiehou ders blijft traditiegetrouw op woensdagavond verreden wor den en net als vorig jaar wordt in zes wedstrijden beslist wie zich RES-kampioen mag noe men. Bij de licentiehouders rijdt de 125 cc-klasse twee manches van 15 minuten plus één ronde, de gecombineerde 250/500 cc-klassen rijden twin tig minuten plus één ronde en worden, net als bij de ama teurs, apart geklasseerd. Voor ieder dagklassement zijn drie bekers per klasse te verdienea De start wordt 's woensdags om 18.15 uur gepland. Voordat de strijd in de ama teurcompetitie losbarst noe men we alvast een paar titel kandidaten. In de druk bezette 125 cc-klasse staat het grote deelnemersveld garant voor een evenredig aantal kansheb bers. Kampioen Willem van de Berg zal zijn titel niet verdedi gen, omdat hij de overstap maakte naar de 250 cc-klasse. Zijn opvolgers staan echter al te trappelen. Allereerst komen Robin Ploegaert, Patrick Spon- selee en Rudi Dieleman in aan merking, nu deze crossers niet meer in BLB-verband gaan opereren. Ook de 'eeuwige' nummer twee, Werner Ram- meloo, zal ongetwijfeld hoge ogen gooien, evenal Emiel Ver- heyden uit St-Jansteen, Peter de Booy uit Kloosterzande of Fabian Rijckaert en Jacky de Feyter uit Terneuzen. De klasse waar de meeste aandacht op gericht zal zijn, is de 250 cc-klasse, waarin titel verdediger Jaap van Cadsand het moet opnemen tegen Jaap van Tatenhove, Johan Schelle- man, Erwin Adam en de 125 cc- kampioen Willem van de Berg. Van dit vijftal mag verwacht worden dat het in de komende competitie elkaar geen centi meter cadeau zal doen. In de 500 cc-klasse wordt het ongetwijfeld een onderonsje tussen Eddy Leenknecht, Chris de Pooter, Piet Jansen en Carl Hertog. Interessant is het ver der om te vermelden dat er een kans bestaat dat het pro gramma bij de amateurs wordt aangevuld met een categorie Trikes/quads. Deze sterk aan populariteit winnende motor- sporttak zou bij voldoende be langstelling op het Axelse Smitschorrecircuit voor een primeur kunnen zorgen. De Belg Jan Verleysen stelt mo menteel alles in het werk om een interessant deelnemersveld aan de start te krijgen. KALENDER Amateurcompetitie: 9 april, 23 april, 7 mei, 14 mei, 4 juni, 11 juni, 25 juni, 2 juli, 30 juli, 20 augustus (finale). Licentiehouders: 27 april, 18 mei, 8 juni, 22 juni, 27 juli, 10 augustus (fi nale). Open bekercrou: 26 maart en 16 april, aanvang 14.00 uur. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Het motorcross-seizoen in de Belgische Liefhebbers Bond draait inmiddels weer op volle toeren. Het duurt echter nog enkele weken voordat de strijd om de nationale titel losbarst en de wedstrijden die daaraan voorafgaan geven niet altijd een duidelijk beeld van de mogelijke kanshebbers in de verschillende categorieëa In het Zeeuwse kamp wordt wat ook van het trio in de 500 echter harder dan ooit aan de conditie gewerkt om dit jaar weer een serieuze rol in de competitie te gaan meespelen. In de 125 cc-klasse junioren kunnen we drie Zeeuws- Vlaamse crossers tippen die wekelijks in aanmerking kunnen komen voor een po diumplaats, namelijk Patrick Piessens uit St-Jansteen, Gianni de Jonghe uit Sluiskil en Gino van der Wiele uit Hulst. Zij zullen het vooral op moeten gaan nemen tegen het Samen Sterk-duo Angelo Sa- man en Jimmy Verburgh, die dit seizoen als uitgesproken favorieten van start gaan. Dominique de Rechter stapte over naar de 250 cc- klasse junioren en zal, in die druk bezette klasse, zijn han den vol hebben aan de con currentie. In de 125 cc-klasse senioren wordt het uitkijken naar Martien Jansen, die het na enkele seizoen in de 250 cc- klasse internationalen wel tijd vond voor wat afwisse ling. Zijn eerste uitslagen in deze nieuwe categorie bewij zen echter wel dat er met hem serieus rekening gehouden moet worden. Daarnaast kunnen ook Gerton Traa uit Westdorpe, Jan de Feyter uit Terneuzen en Adwin Cort- vriendt uit Axel wel eens voor verrassingen zorgen. In de 250 cc-klasse nationalen wordt de Zeeuwse eer verde digd door Jean Pierre de Bleyser uit Heikant, Ronald Doens uit Biervliet en Chris Marcusse uit Borssele. Ook dit drietal moet in staat wor den geacht om regelmatig po diumplaatsen te scoren. Iets cc-klasse nationalen, Sam Jansen, Frank van Kruyssen en Herman van de Bos ver wacht kan worden. In de populaire 250 cc- klasse internationalen maakt Steven Mangnus uit Vogel waarde zijn debuut tussen de 'kanonnen'. Dat Mangnus net als voorgaande jaren een be langrijke titelkandidaat wordt, lijkt uitgesloten, ge zien de kwaliteit van de con currentie. Temeer, omdat Mangnus een conditionele achterstand heeft opgelopen wegens een polsblessure, nog daterend uit het vorige sei zoen. In de nadagen van zijn kleurrijke carrière maakt Jo han Scheele uit Zaamslag nog wel eens gekscherend de op merking dat hij als zijspan- crosser zijn loopbaan wil af sluiten. Voorlopig kan men Scheele dit seizoen weer bij de internationalen in de 250 cc-klasse aan het werk zien, waar hij tot de top vijf gere kend kan wordea WEDfflHUMmjtNMK BLB 13 maart: Stekene, 20 maart: Overslag, 27 maart: Moerbeke Waas, 3 april: Oost-Eeklo, 10 april: Stekene, 17 april: Maubray, 24 april: Waarschoot, 1 mei: Ril land-Ba th, 8 mei: Moerbrugge, 12 mei: Maldegem, 15 mei: Sas van Gent, 22 mei: Wachtebeke, 23 mei: Lede, 29 mei: Wielsbeke, 5 Juni: Sijsele, 12 juni: Kallo, 19 ju ni: Rjjkevorsel, 26 juni: Egem- Pittem, 3 juli: Hofstade, 16 juli: Oedelem, 17 juli: Beveren Waas, 21 juli: Middelkerke, 24 juli: Dik- kelvenne, 31 juli: Horebeke, 6 augustus: Aartrijke, 14 augustus: Wannegem Lede, 15 augustus: Lennik, 21 augustus: Aalter, 28 augustus: Roksem, 11 september: Damme, 18 september: Wachte beke, 25 september: Kluisbergen, 2 oktober: Ruiselede, 9 oktober: Brakél, 16 oktober: Maldegem, 23 oktober: Wommelgem, 30 okto ber: Moerbeke Waas, 6 en 7 no vember: Indoor Torhout TERNEUZEN - De Zeeuwse Sportraad zal in de komende jaren veel aandacht besteden aan jeugdsport. Onder het motto 'Jeugdsport tot het jaar 2000', wordt hiermee een start gemaakt op dinsdag 29 maart. De laatste jaren wordt veel aandacht besteed aan sportbe oefening door ouderen, sport overdag, vrouw en sport en sportbeoefening door minder heden. De Zeeuwse Sportraad vindt deze aandacht terecht en zal, waar mogelijk, mee blijven werken aan een verdere ont wikkeling en uitwerking van een beleid op dit gebied. Henk Hoogerland, waarne mend voorzitter van de Zeeuwse Sportraad: „De Zeeuwse Sportraad is echter ook van mening zich te moeten richten op de sporters van straks, de jeugd. Jeugd enthou siast maken voor sport is vrij eenvoudig, jeugd stimuleren tot blijvende sportbeoefening is veel moeilijker. Dan gaat het om kwaliteit, om goed kader, om optimale keuzemogelijkhe den voor de jeugd. Dan gaat het ook om goede sportvereni gingen en om een afgewogen jeugdbeleid in die sportvereni ging." Op dinsdag 29 maart vindt een eerste bijeenkomst plaats over jeugdsport in De Vroone te Kapelle. Herman Kuiphof, sportjournalist, praat dan met een viertal deskundigen op dit gebied. Die deskundigen zijn: Bert Brouwer, 100-voudig handbal-international en trai ner van de in de nationale ere divisie uitkomende handbal vereniging Sittardia; Anton Huiskes, oud-directeur van de Dienst Beweging Recreatie en Spel (BRES) in Soesterberg; dis. Jan Groenman, directeur van de MDGO-SB-opleiding (CIOS) in Heerenveen en John Lilipaly, lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid. De bijeenkomst in Kapelle begint om 20.15 uur. KLOOSTERZANDE - Be halve de conditietrainingen en de springwedstrijden in Ossenisse (10 september) staat er dit j aar nog meer op het programma van de MC Hontenisse. De strijd om de Zeeuwse mo torcross-trofee wordt dit sei zoen met een vierde wedstrijd uitgebreid, eveneens te verrij den te Ossenisse. Voorlopig staat de wedstrijd gepland voor 1 oktober. :o 78r. station leuke auto 80j hatchback de luxe 80J 4 drs. mooie auto t.80J hia automaat zeer mooi 80- heel mooi 80 1 station 79 avo zeer mooi t.82 auto m.82 mooit.81 e luxe heel mooi m.82 2000 GL mooie auto 81 t.81 jtomaat Ipg zeer mooi 79 ptomaat i.st.v.nw. 79 pack 13S 5 drs.zeer mooi 81 isel mooie auto 80 5. zeer mooi 81 11300cc t.81 t1300cc5drs. 80 hele mooie auto 81 ack DX eind 82I luxe 78 ixe mooie auto 801 >r mooi 80 ele extra's nieuw model 85 'j 500,-. Elke dag geopend va" u. Zat. v. 10-17 u. inruil es: Tilburgseweg 141, Bred* ter 076-874526. Tot ziens. raat 45, Breda. Tel. 076-614644 rhoud en reparatie alle Ren^- Tel. 076 - 22W-J Niiuwi' GiiirK'^1 fl ■wij vn bred" ^oor Herman Muller KLOOSTERZANDE - On- 'er de Zeeuws-Vlaamse lossers die in de Belgische lefhebbers Bond aan de tert verschijnen, geldt rank van Kruyssen uit Joosterzande al jaren als van de meest talentvol- Tot nu toe bleek regel- iat echter een van zijn i der sterke punten, re- F waarom hij in de strijd "v de kampioenstitel geen van betekenis kon spe- n' oud-crosser Pascal n der Kelen als trainer op achtergrond moet daar seizoen verandering in omen. 'ank van Kruyssen, met zijn enk aan zhn zesde BLB-sei- id hjkt nog altijd niet mar* "afruk van zijn eigen «auteiten te zijn. Prapt liever motivatie, discipline en id ?et en verse Pint in de ■aUin ^t hij het zelf in de ,-L]k brengt. ■crosser rijdt fiWfezi -~wv*4 Aijut vuur zijn jk goed in goed uitzend""* F zonder hoog gespannen De ideale voor zijn verwachtingen. Toch, de soms met speels gemak behaalde overwinningen, zoals de laatste tijdens de eindejaarscross in Moerbeke, stemmen hem wel eens tot nadenken om het vooral dit seizoen eens serieus aan te pakken. Om de grijze middenmoot eens wat vaker af te wisselen met een podiumplaats. „Van mezelf weet ik maar al te goed dat ik niet fanatiek genoeg ben. Sommige jongens willen altijd winnen, dat gevoel heb ik eigenlijk niet. Meestal reed ik alleen maar omdat ik het leuk vond en als ik er dan eens echt zin in had, dan blijk ik opeens te kunnen winnen. Zo gaat het meestal." Sinds de oprichting van de MC Hontenisse hield deze ver eniging ook gezamenlijke trai ningsavonden voor de clubpilo ten, waarvoor oud-crosser Pas cal van der Kelen werd aange trokken. Als er iemand tijdens zijn actieve periode fanatiek genoemd mocht worden, was 'hij het wel. Van der Kelen, al op zeer jeugdige leeftijd getipt als een groot talent, moest ech ter al even snel, min of meer noodgedwongen, de helm aan de kapstok hangen. Van der Kelen: „Na een succes volle BLB-periode volgde een wisselvallig KNMV-seizoen. Het jaar daarop reed ik BMB, sloot een contract met Honda Racing Corporation, maar die kwamen zo laat met hun motor dat ik de hoop eigenlijk al op gegeven had en inmiddels een wedstrijd bij de BLB gereden had, wat me weer een schor sing bij de BMB opleverde. Dat was het begin van het einde, want toen leek het me verstan diger om me op mijn maat schappelijke carrière te gaan concentreren. Spijt heb ik er nog iedere dag van, vooral als je kijkt wat er geworden is van je concurrenten van toen. Daar zitten een paar kanjers tussen en dan denk je toch willekeu rig, op dat niveau had ik ook gestaan als ik door was gegaan. Goed, in die verschillende seizoenen heb ik heel wat trai ners gehad en daar stak Jos Schoeters, een oud-wielerprof, met kop en schouders bovenuit. Hij trainde Jan Blancquaert en mij op het verleggen van de fy sieke grenzen, om door te gaan als je kapot zit. Bracht ons zelf discipline bij door ons te wijzen op de enorme kosten die motor cross met zich meebrengt en om daar wat tegenover te stel len. Zo probeer ik niet alleen Frank van Kruyssen extra te stimuleren, maar ook alle an dere crossers die mijn trainin gen volgen. Als het seizoen een maal begonnen is wil ik ze ook op de wedstrijden wat begelei ding en adviezen geven, want bij de meeste crossers is het nog altijd zo dat ze maar wat aan rommelen. Klinkt misschien hard, maar zo is het wel. Op Van Kruyssen wil ik me dit seizoen echt eens concentre ren, omdat hij volgens mij veel meer capciteiten heeft dan er tot nu toe uitgekomen is en dat komt vooral omdat hij geen echte vechtersmentaliteit heeft. Met talent en een goede condi tie kom je ook een heel eind." Van Kruyssen beseft zelf ook maar al te goed dat het dit jaar erop of eronder is. Na dit sei zoen volgt ongetwijfeld de overstap naar de internationa len. En daar wordt het nog moeilijker om 'alleen maar voor de lol' mee te doen. Nee, dit jaar wordt het menens. Frank van Kruyssen (links), het motorcrosstalent uit Kloosterzande, dat getraind wordt door Pascal van der Kelen (rechts), wil zich dit seizoen duidelij k manifesteren in de BLB-crossen. foto wim kooyman

de Stem | 1988 | | pagina 21