Britten hebben behoefte aan nationaal rampenplan Sneeuwchaos in skigebieden van/ops PERES NEEMT AFSTAM) VAN AMERIKAANSE REIS PREMIER Laatste reis van gedode IRA-leden BUITENLAND de stem final Palestijnen krijgen geen brandstof meer de stem BUITENLAND DINSDAG 15 MAART 1988 Lichte winststi AMSTERDAI JERUZALEM (DPA) - Minister van buiten landse zaken Shimon Peres heeft premier Yitzhak Shamir per brief laten weten dat deze tijdens zijn bezoek aan Washington niet kan spreken uit naam van de Israëlische re gering. Toekomst Steun Terugkeer Incidenten Paraatheid Moskou en Belgrado regelen problemen 'HORECA Aidsdiner van Elizabeth Taylor Patselling in kwestie-Afghanis tan SU-onderzeeërs van YS naar Europa Iran en Iraq verhevigen strijd Socialisten praten met PLO Filipijnse kerk: Leger moordt Noordwesten China zonder water Paus: abortus is massamoord BREDA - Nederland ISPC. Directeur Guus vestigingen opzetten. HOFBOU1 UTILITEIT B.V. meedenkers, mac bij vraag naar pe Weinig animo T21 Van onze correspondent Roger Simons LONDEN - De Britten schijnen nu ook te willen streven naar landelijke coördinatie van hun hulpverlening naar aanleiding van desastreuze gebeurtenissen. Het eerste voorstel betreffende een nationaal plan met maatregelen die getroffen moeten worden wanneer zich een ramp voordoet, is afkomstig van dr Richard Sturt, lijkschou wer van Canterbury en Dover, en de pa thaloog-anatoom Ian Hill, een luitenant kolonel van de Britse luchtmacht. Afgelopen najaar zat Sturt in Dover het gerech telijke onderzoek voor, gewijd aan de doodsoor zaak van de overleden slachtoffers van de veer- ramp van Zeebrugge. In de meeste gevallen kwam hij tot de conslusie dat het doodslag was. Bepaalde leden van de bemanning van de ge kapseisde Herald of Free Enterprise, onder wie gezagvoerder Lewry, lopen daardoor nog steeds het risico van een proces dat hen gevangenis straffen zou kunnen kosten. Dr Ian Hill begaf zich onmiddellijk na de veerramp naar Zeebrugge waar hij van de Bel gische overheid de vereiste toestemming kreeg om alle stoffelijke overschotten te onderzoeken. Op verzoek van premier Thatcher hebben Sturt en Hill samen een rapport geschreven dat de noodzaak vooropzet van de benoeming van een nationale coördinator, die dient te onderzoeken wat hij allemaal nodig zal hebben in geval van een grote ramp en over welke diensten en voor zieningen hij moet kunnen beschikken. Hill en Sturt hebben lessen getrokken uit wat zij in België leerden. Na de ramp van Zeebrugge waren de Britten vol lof over het Belgische ram penplan en de snelle uitvoering daarvan onder de leiding van gouverneur Olivier Vanneste van West-Vlaanderen, die niet hoefde te wachten op goedkeurende knikjes van de centrale regering om de hulpverlening op gang te kunnen bren gen. Dr Sturt en Dr Hill hebben gisteren hun rap port ingediend op het departement van binnen landse zaken en justitie in Londen. Sturt vindt de aanstelling van een nationale coördinator noodzakelijk omdat bij grote rampen iemand onmiddellijk de leiding op zich moet kunnen ne men van de reddingsoperatie en andere maatre gelen die dienen te worden genomen. In het rap port staat dat de coördinator een expert moet zijn die kan optreden met de volledige steun van de regering. Waarnemers nemen aan, dat Sturt en Hill nu de zaak aan het rollen hebben gebracht en dat het departement van binnenlandse zaken vrij snel van premier Thatcher opdracht zal krijgen een rampenplan op te stellen. Thatchers eigen bureau speelt een doorslaggevende rol bij het formuleren van maatregelen die zullen worden genomen in geval zich een nucleair incident voordoet waarvan de gevolgen voelbaar zijn in Groot-Brittannië. Shamir bezig met solotoer In de brief, die door de Is raëlische radio werd geci teerd, staat dat Shamir geen mandaat van de rege ring heeft, omdat de pre mier heeft geweigerd het vredesplan voor het Mid den-Oosten van minister George Shultz in het kabi net in stemming te bren gen. Shamir is in grote lij nen tegenstander van het Amerikaanse vredesplan. De nationalistische Likud-pre- mier, die zondagavond naar de Verenigde Staten is vertrok ken, onderstreepte dat hij zijn reis onderneemt in de hoop de vrede in het Midden-Oosten dichterbij te kunnen brengen. „Wij zijn altijd bereid met de Verenigde Staten samen te werken bij ons streven naar vrede in de wetenschap dat de VS geen druk uitoefenen op hun bondgenoten, maar ant- gaan van wederzijds begrip en vriendschappelijke overtui ging", zei Shamir bij zijn ver trek. De Israëlische premier, Yitz hak Shamir, is vertrokken naar Washington voor beslissend overleg over de voorstellen van TEL AVIV (RTR) - Israël heeft de levering van brandstof aan de bezette westelijke oever van de Jordaan gestaakt omdat Palestijnse demonstranten stenen en benzinebommen hadden gegooid naar Is raëlische tankauto's. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van defensie meegedeeld. Volgens de woordvoerder gaat het om een veiligheids maatregel. Hij ontkende dat het een nieuwe economische sanctie betreft om de Palestijnen onder druk te zetten hun drie maanden oude opstand in de bezette gebieden te beëindigen. Sinds het begin van de opstand zijn ten minste 91 Palestijnen om het leven gekomen, terwijl meer dan duizend verwondingen opliepen. Het Israëlische dagblad Ha'aretz berichtte dat de autori teiten een nieuwe inlichtingeneenheid hebben opgericht om informatie over Palestijnse activisten in de bezette ge bieden te verzamelen. In veiligheidskringen werd verno men dat de eenheid is samengesteld uit specialisten uit het leger, functionarissen in de bezette gebieden en leden van Shin Bet, de geheime dienst van Israël. Peres (links) en Shamir, ogenschijnlijk goede maatjes, maar in de dagelijkse politiek felle tegenstanders. FOTO AP de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Shultz voor een vredesregeling voor het Midden-Oosten. Een menigte van ruim 200.000 mensen be tuigde steun aan Shamirs af wijzing van het Amerikaanse plan. „Ik vertrek om de vrede te versterken en hoop daaraan te kunnen bijdragen", verklaarde de premier bij zijn vertrek van hetviwliegveld Ben Gourion. Shamir zei de geschillen tussen de politieke partijen in het land te betreuren en meende dat zij wat betreft de kwestie van vrede „meer gemeen hebben" dan wordt aangenomen. Hij hoopte dat het hem lukt de VS te overtuigen van de belang rijkheid van ons standpunt. De verdeeldheid in de Israë lische samenleving over de toe komst van de bezette gebieden en de Palestijnse opstand bleek zondagavond in de straten van Tel Aviv, waar ruim 200.000 aanhangers van het rechtse na tionalistische Israel hun steun betuigden aan Shamir. Dé pre- mier werd toegeroepen: geef niet toe aan de druk, het plan- Shultz is een nieuw München, een verwijzing naar de akkoor den van de Britse premier Chamberlain en Hitler in 1938. Zaterdagavond nog betoogden na een oproep van de beweging Vrede Nu in dezelfde straten rond 100.000 mensen. Deze Is raëliërs uitten steun aan het plan-Shultz en eisten een rege ling met de Arabische staten op basis van het idee vrede in ruil voor (bezet Arabisch) land Shamir speelde gaarne in op de demonstratie. Hij dankte de 250.000 Israëliërs, die zojuist in Tel Aviv hun steun voor onze vitale kwesties tot uitdrukking brachten. De premier ver klaarde optimistisch te zijn over zijn één week durende be zoek aan de VS. Enkele uren eerder had Sha mir opnieuw een stemming in het kabinet over het plan- Shultz geblokkeerd Hij zei de kwestie eerst met president Reagan en andere Ameri kaanse functionarissen te wil len bespreken alvorens de Is raëlische regering een officieel standpunt inneemt. Het Israëlische leger heeft besloten tot nader order een avondklok in te stellen in de dichtbevolkte Gaza-stook, waar 650.000 Palestijnen wo nen. De maatregel werd afge kondigd nadat in dit door Is raël bezette gebied honderden Arabische politiemannen hun functie hadden neergelegd. Nog niet eerder sinds drie maanden geleden de Palestij nen in de bezette gebieden in opstand kwamen tegen de Is raëlische overheersing, trof Is raël zo'n strenge veiligheids maatregel. Tot dusverre werd de avondklok alleen afgekon digd voor een beperkt gebied, bijvoorbeeld een dorp of een vluchtelingenkamp. De avondklok in de Gaza- strook betekent dat niemand zijn huis mag verlaten tussen 10 uur 's avonds en drie uur 's morgens, wanneer veel Pales tijnen op weg gaan naar hun werk in Israël. Ook zal er nie mand tot het gebied worden toegelaten in die uren. De maatregel geldt niet voor de 3000 joodse kolonisten. Er wordt volop sneeuw geruimd, maar toch kunnen velen nog niet uit de voeten. foto ap Door onze correspondent Roger Simons LONDEN - De Ieren Mai- read Farrell, Dan McCann en Sean Savage, drie IRA- activisten die tien dagen ge leden door Britse militairen in burger op Gibraltar wer den doodgeschoten, zijn gis teravond in Dublin hun laatste reis op vaderlands grondgebied begonnen. Hun stoffelijke overschotten worden door lijkwagens in een langzame stoet van de republi keinse hoofdstad naar Belfast gebracht. De plechtige begrafe nis in republikeinse grond vindt pas woensdag of donder dag plaats. Gemaskerde IRA-leden vuren saluutschoten af ter ere van hun neergeschoten kameraden. - fotoanp WENEN/HAMBURG (DPA/RTR) - Gisteren wa ren nog steeds duizenden toeristen als gevolg van de sneeuwlawines in het weekeinde in de vakan tieoorden Tirol en Vorarl- berg in het westen van Oos tenrijk en in het Kleine Walsertal bij Oberstdorf in Beieren van de buitenwe reld afgesneden. Een aantal plaatsen was zelf niet per helikopter te bereiken. Het lawinegevaar in de Alpen is door krachtige wind nog ver groot. Naar de overheid mee deelde gaat het om de omvang rijkste sneeuwchaos sinds tien tallen jaren Bij talrijke lawines in Tirol en Vorarlberg zijn in het week einde tien mensen om het leven gekomen. In St. Anton am Arl- berg, waar twee lawines een wijk teisterden, stierven vijf Zweedse vakantiegangers. Zij zijn inmiddels geïdentificeerd. In de Ostallgau kwam een vrouw van 92 onder een inge stort dak om het leven. Aan de Vorarlbergse kant van de Arlberg was de toestand gisteren nog kritiek. In Tirol daarentegen trad enige ont spanning in. De weg- en spoor verbindingen tussen Tirol en Vorarlberg waren weer nor maal. In de gemeente Stuben am Arlberg lag de rijksweg hier en daar onder zeven meter sneeuw. Onder de sneeuw massa lagen talrijke automo bielen. De wintersportcentra Lech - waar prinses Juliana en prins Bemhard vertoeven - en Zürs am Arlberg waren niet bereikbaar. Ook in berggebieden in Ita lië, waar het in de voorbije week zwaar heeft gesneeuwd, bestond lawinegevaar. Ondanks de inval van dooi blijft ook de toestand in de Beierse Alpen gespannen. Wel iswaar werden veel wegen vrijgegeven en enkele grens overgangen heropend, maar toch bleven enkele streken van de buitenwereld afgesneden. Alleen al in het Kleine Wal sertal zitten ongeveer 10.000 vakantiegangers vast. Bal- derschwang in Beieren was nog niet bereikbaar en de Beiers-Oostenrijkse grens overgangen bij Schleching, Linderhof en Achenpass waren gisteren nog gesloten. Het dooiweer heeft de eerste overstromingen veroorzaakt. Het peil van de rivieren in het zuiden en zuidwesten van de Bondsrepubliek Duitsland (Main, Neckar, Saar en Rijn) steeg snel. In de Westduitse deelstaten Baden-Württem- berg en Niedersachsen stonden straten blank. In Saarbrücken werd de scheepvaart opge schort. Op de Main voeren en kele overzetveren niet meer. Op de Neckar moesten de sche pen blijven stilliggen. Waterstaat in Keulen ver wachtte dat de waterstand van de Rijn 6,20 meter zou stijgen. Bij aanhoudende dooi zou van daag de scheepvaart op de Main moeten worden opge schort. In het noordwesten van Joe goslavië zijn zaterdag twee Belgische schooljongens van 15 en 14 jaar in een ijzig ravijn geskied Een derde, van 12 jaar, werd ernstig gewond en hij verkeert in levensgevaar. Het ongeluk speelde zich af op de Vogelberg in de Sloweense Al pen, waar de drie aan een ski wedstrijd meededen. Het illegale IRA probeert zo veel mogelijk propaganda- munt te slaan uit deze trieste terugkeer. Daarom doet ze hem ook langer duren dan nodig. De begraafplaats van Milltown in Belfast ligt slechts enkele kilo meters verwijderd van de in ternationale vlieghaven van Belfast, maar het IRA en zijn politieke vleugel, de Sinn Fein- partij, zijn erin geslaagd de stoffelijke overschotten te la ten overbrengen van Gibraltar naar Dublin, hoofdstad van het Ierse moederland. De afstand Dublin-Belfast bedraagt 157 km. De optocht, voorafgegaan door een eenzame doedelzak speler die met zijn klagende nationalistische deuntjes de toeschouwers in de gepaste stemming brengt, doortrekt di verse republikeins-gezinde ge meenten. Maar hij passeert ook regio's waarvan de bewoners zich door en door Brits voelen. De afstand van Dublin naar de grens van het Britse gebied be draagt bijna 100 km De eerste gemeente van Noord-Ierland waarin de stoet gisteravond werd opgewacht was het door en door republikeinse Dundalk. Ten teken van diepe rouw hingen daar overal zwarte vlaggen halfstok. De Noord- ierse politie en het Britse leger waren bijzonder waakzaam. Op diverse plaatsen hielden agenten en militairen zich ge reed om elke poging tot para militair machtsvertoon ge welddadig te onderdrukken. Het RUC-politiekorps had gistermorgen via de Noordierse kranten een beroep gedaan op de bevolking om de begrafenis van de drie IRA-leden, die vol gens de republikeinen door de Britten lafhartig werden ver moord in onvervalste mafia- stijl, zo sereen mogelijk te doen aflopen. Maar van katholieke - d.w.z. nationalistische zijde - lokten deze advertenties hoofd zakelijk negatieve reacties uit. De autoriteiten vrezen dan ook incidenten, vooral omdat de familie van de drie doden geweigerd heeft het IRA ver bod op te leggen om saluut schoten af te vuren boven de open graven. Dergelijke eerbe wijzen in aanwezigheid van een groot aantal republikeinse activisten geven gemakkelijk aanleiding tot zware botsingen tussen de politie en mannen, vrouwen en kinderen die een laatste groet komen brengen aan hun 'gesneuvelden'. De eresalvo's op de rand van de verse graven worden meestal afgevuurd door ge maskerde jonge mannen in pa ramilitaire uniformen, die op Ulsters overwegend Brits-ge zinde politie dezelfde uitwer king hebben als de rode lap op de stier. Het geknal van de ille gale revolvers streelt de ro mantische gevoelens van het nationalistische publiek dat daardoor tot tranen toe wordt bewogen en zich dan weer he lemaal gereed voelt om de bit tere strijd tegen de Britten voort te zetten tot zijn laatste druppel bloed. Ook aan de republikeinse kant van de grens verkeerde de politie gisteravond in grote staat van paraatheid. De stof felijke overschotten werden van Gibraltar naar Dublin ge vlogen in een jet die Sinn Fein voor veel geld (volgens som mige bronnen royaal geschon ken door de Libische president kolonel Gaddafi) gecharterd had op het vliegveld van Luton bij Londen. Op Gibraltar werden de drie lijkkisten door RAF-personeel in het ruim van het straalvlieg tuig geladen. De Britse lucht macht zorgde ook voor verse brandstof. Het burgerpersoneel van de vlieghaven van Gibral tar saboteerde de hele operatie, die nauwelijks een uur in be slag nam, uit protest tegen het internationale terrorisme. NIEUWSOVERZICHT mm i nfT In Van onze economische redactie BREDA - De Bredase snoep je, producent van onder m< over 1987 iets meer winst gec? De netto-winst steeg van 16,5 name was mogelijk ondanks et Melle heeft enkele fabrieken staan. Het bedrijfsresultaat nam netto-winst bleef achter als ge- cale wetgeving in Nederland, miljoen tot 321,4 miljoen en ht joen tot 31,6 miljoen. Per aandeel daalde de winst kasstroom (winst plus afschrij wordt een onveranderd dividen Gorbatsjov en het Joegoslavische staatshoofd Mojsovüj. dens de ontvangst in Belgrado. fotoJ BELGRADO (RTR-AFP) - Michail Gorbatsjov begon giste, een enkele malen uitgesteld bezoek aan Joegoslavië. Op devalj reep hebben functionarissen van beide landen een overeen komst bereikt over de grootse bilaterale handelsproblemen, is vernomen in Joegoslavische regeringskringen. Het vritè bereikte akkoord voorziet in een vermindering van het Sovjet russische handelstekort van 1,4 miljard dollar (ruim 2,5111% gulden) met twee derden in de komende drie jaar. Volgen waarnemers is hiermee nog voor Gorbatsjovs aankomst en» spanning weggenomen. Tijdens het bezoek van de partijled nemen de economische betrekkingen een belangrijke plaats it terwijl Gorbatsjov zich tevens op de hoogte kan stellen van ei perimenten van Belgrado op het gebied van economische 4 centralisatie. Het doel van de overeenkomst is de export van- Sovjetunie te vergroten en het overblijvende tekort op de hi delsbalans om te zetten in kredieten. Belgrado denkt voo aan een vergroting van de olie-import, terwijl Moskou juis meer industrieprodukten wil exporteren. MIAMI (AFP) - Een galadiner georganiseerd door Elizabe Taylor in haar hoedanigheid van voorzitter van de kaanse Stichting voor Aidsonderzoek om geld bijeen te bre gen voor de bestrijding van de dodelijke ziekte, heeft 2 mife dollar opgeleverd. Men had op drie miljoen gehoopt. Aanb diner van 2.500 dollar per couvert zat een groot aantal f ren aan, onder wie Brooke Shields, Margaux Heming; Marlee Matlin, Zsa Zsa Gabor en Ed Asner. Taylor zei dat hi ingezamelde geld niettemin het grootste bedrag was dat p culieren in Amerika voor de strijd tegen aids hadden bije bracht. Van een schatrijke inwoonster van Palm Beach in li rida kreeg zij voor haar stichting een chèque van 1 miljoen 4 lar. GENEVE (RTR) - Pakistan lijkt met Afghanistan geen 1 koord te sluiten dat kan leiden tot de terugtrekking van; naar schatting 115.000 Sovjetrussische militairen uit Afgl stan. De Pakistaanse minister van buitenlandse zaken 1 Noorani maakte in Genève duidelijk dat Pakistan vast! aan de eerder geformuleerde eis tot vorming van een ove gangsregering. Sovjetleider Michail Gorbatsjov stelde I februari voor uiterlijk 15 mei een begin te maken met de ti trekking van zijn troepen, indien Afghanistan en Pal uiterlijk twee maanden daaraan voorafgaand in Genève akkoord zouden ondertekenen. NEW YORK (AFP) - De met kernwapens uitgeruste Sovjetot derzeeërs die voor de kust van de Verenigde Staten open zijn teruggetrokken naar de wateren rond Europa. Dit heefif directeur van de inlichtingendienst van de Amerikaanse ia rine onlangs verklaard tegenover een defensiecommissie v het Huis van Afgevaardigden. Volgens admiraal William S deman lijken de Sovjets op die manier een compensatie te ken voor de in het INF-akkoord overeengekomen vemietii van de SS-20 raketten. Studeman merkte op dat de verandf lokatie van de onderzeeërs geen invloed heeft op het strata sche evenwicht tussen beide supermogendheden. Wel geeft! aan op welke wijze de Sovjetunie haar nucleaire macht; aanpassen nadat het INF-akkoord van kracht wordt, i admiraal. NICOSIA (RTR/AFP/UPI) - De oorlog tussen Iran en Iraq ia alle hevigheid voortgezet. Beide landen hebben melding i maakt van het afvuren van raketten op eikaars hoofd; Ook hebben Iraanse en Iraakse legereenheden op diverse 6 ten met elkaar strijd geleverd. Iraq maakte bekend zes r ten te hebben afgevuurd op de Iraanse hoofdstad Teheran. Ir zou op zijn beurt de Iraakse hoofdstad Baghdad met twee; ketten hebben beschoten. Daarmee hebben beide landen: vrijdag officieus gesloten bestand definitief aan flarden f schoten. BONN (DPA) - De Socialistische Internationale gaat de 8 tacten met de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) aar len. Voor de volgende zitting van de commissie Midden-f van de Internationale, op 11 april in Straatsburg, zijn voorl eerst afgevaardigden van de PLO uitgenodigd. Volgens Hans-Jürgen Wischnewski, politicus van de 1 duitse SPD, is het besluit het gevolg van de stellingnamed PLO aan de commissie deed toekomen op de vorige zitt Londen. Wischnewski zei maandag dat de PLO toen 'nie«j gezichtspunten' met 'zeer interessant voorstellen' had aan dragen. De Westduitse politicus hoopt dat ook vertegenwoo gers van de bij de SI aangesloten Israëlische Arbeiders]» aan de bijeenkomst in Straatsburg zullen deelnemen. MANILA (RTR) - Een kerkelijke organisatie in de Filipiijj heeft het leger er maandag van beschuldigd twee gez' hebben vermoord. De organisatie heeft president Con Aquino opgeroepen de verantwoordelijken te vervolgen. „De soldaten schoten mijn moeder en mijn vader dood. Dai schoten zij op mij", getuigde de zesjarige Ronaldo Guzman zwaargewonde Ronaldo was de enige overlevende van moordpartij op twee gezinnen eind januari in de noord provincie Aurora. In het tweede gezin werden twee volu nen en een kind van drie jaar doodgeschotea geestelijken zijn meer dan duizend dorpsbewoners op de vl^ geslagen na een actie van het leger. PEKING (UPI) - Het noordwesten van China wordt al twee jaar geteisterd door droogte als gevolg waarvan mee'j een miljoen mensen gebrek aan water hebben. Landbou' veeteelt worden bedreigd en gevreesd moet worden dat er nenkort een gebrek aan voedsel ontstaat Dit heeft een C" krant maandag gemeld. VATICAANSTAD (REUTER) - Paus Johannes Paulus abortus maandag in felle bewoordingen veroordeeld 'massamoord op onschuldigen'. Staten waar abortus is gel| liseerd, kunnen dan ook niet langer prat gaan op verdet' van de rechten van onschuldigen, zo verklaarde de Rome tijdens een congres over natuurlijke vormen van gdj tenbeperking. Directe aanleiding voor de bijeenkomst was het uitkome j de encycliek 'Humanae Vitae' twintig jaar geleden. In de<f cliek wordt het gebruik van kunstmatige voorbehoedmi® afgewezen en de heiligheid van het huwelijk verdedigd. Door Willem Reijn Dat zegt Roffelsen naar pleegd in Breda. In de grooj Dat geld is gestoken in nieuwe expeditie-hallen, nieuwe kan toren en een uitbreiding var 1500 vierkante meter van dej non-food-afdeling. Roffelsen, die zijn zaak be-j roemd maakte door dagelij 1 verse produkten van de Parijsè hallen naar Breda te halen, op 21 maart samen met zijr echtgenote de heropening ver richten. De liberale oud-com missaris van de koningin Gelderland mr. W. 'Mollyl Geertsema houdt daarbij eerf inleidende toespraak. Volgens Roffelsen is de ISF waarvan hij honderd procenf van de aandelen in hande heeft, in oktober klaar. „Da hebben we een blauwdruk aa de hand waarvan we in buitenland nieuwe vestigingen kunnen gaan oprichten", zeg hij. Op welke wijze die buiten landse filialen moeten gaar, werken, is onderwerp van stu die. „Het kunnen echte doch terbedrijven worden, maar ooi is het mogelijk dat we kiezen voor franchising (waarbij dememers voor eigen risico on- 3519 (ADVERTENTIES) tang» Bunder 1 - 4854 MB Bavel - 01613-2151 De bouwers in Z.-W. Nederland voor uw n bouw- of verbouwplannen van winkels, kanto ren, bedrijfshallen, scholen, recreatieve proje len enz. Tevens renovatie en restauratie. HOFBOUW - KWAUTHIT - KNOW-HOW ««STERDAM (ANP) - Op de Amsterdam; etlectenbeurs was maandag weinig lu lot handelen. Nadat de koersen eerder r jaar aantrokken onder invloed van jaarc Iers en overname-geruchten en bericht i "iel er maandag bij uitblijven van stimul rend nieuws weinig te beleven op de a; delenrnarkt. De obligatiemarkt was in c "9 van de inschrijving, dinsdag, i 6 procents-staatslening en kwam ai niet in beweging. w s,abie|e dollar en een prijshoude wall street vormden ook al geen stinr en in de loop van de dag brokkeld koersen overwegend wat af in een ve ««Ide markt. Terwijl Wall Street al we in afwachting is van de donderdag te ouceren handelscijfers lijkt de rust i £*9 nog te zullen aanhouden. De u komst van het kabinetsberaad over de h aangingen en de belastingheffing kw; "™"dag te laat om de stemming nog «r^ai, maar vermoedelijk bea woordt het akkoord van de ministers 08 verachtingen van de belegger. 7 J,. dunne markt was Koninklijke G owei op het Beursplein als op een rusti tSlfn k°P|aper en dit fonds k uT™ aan da Hoers toevoegen op ƒ220,7 ™ogovens raakte ƒ0,60 kwijt op ƒ33,7 7: a™Jare internationals bleven dlcl aaslotkoersen van vrijdag, m ilde vaTakeraars kwam Aegon RnnÜ k°arswinst, terwijl Amev, St. anardam en Nationale Nederlanden ter, nu!?!!"' 06 bankan moesten alle terp Eh»ui„ P^rtcten het verlies ,ot dubbeltji on f2or™ op a*' aan daling van ƒ1.' for'48'? ;,8* gat ƒ3 prijs op ƒ118 fetWehry f"" °P ƒ90- Bührma - mot **~~J spron9 er in positieve zin - winst van ƒ1,30 op ƒ46,30.

de Stem | 1988 | | pagina 4