ARVO DENKT MEE OVER ANDER AANZIEN AARDENBURG Gehandicaptenlift in zwembad Oostburg 'Laat kinderen op eigen dorp naar school gaan' INGEN Leerlingen t Zwin spelen musical Bejaarde Middelburgse inds zondag vermist NIEUWS ENS MARKTEN PLAATSELIJK NIEUWS tg van tram ekmuseum bh-Ylaanderen >r basisscholen groot succes Dorpsraad Schoondijke vergadert nflSTEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 15 MAART 1988 TOTHOUDER J. THOMAES THDENS DORTSRAADVERGADERING ZUIDZANDE Breskens Sluis taaiplein )agtoerisme Uedprogramma De boom in' Sfeerverlichting Bijdragen Eigen beheer ORANJEBLOEM ZIT IN DIEP DAL Jubileum van Sluise Rederijkerskamer Grenspalen op monumentenlijst Dekhengsten in Nieuwvliet .ursverkiezing op de agen. ,j;dZANDE - Ouders die 1 kinderen buiten het betdisirictsbe. nflar dp hasissf>hool uur en Weemaes te gast. Na [loop van het officiële ge. elte is en een bingo. Qj DWLING - Het team van fowling De Vlaanderen ïinderd voort en behoudt de T20 l0nze correspondent naar de basisschool (engen tasten de leefbaar- I van een dorp aan. Dit lO houdt overigens maan! .aide Oostburgs wethouder llijks een bingo, steeds op ^onderwijs J. Thomaes -.tste vrijdag van de maand. idens de jaarlijkse alge- re is t^oeld voor jong en vergadering van de id, lid of geen lid. P°'. in jdzandse dorpsraad jlel De Rode Leeuw, moeten samen de schou- _n zegereeks in de nationale i® onder de basisscholen in ague vierde klasse A onver- i® dorpen zetten. Elke school je gemeente Oostburg is van ons :te kansen op het behalen idanige kwaliteit dat ze niet an het kampioenschap. Tjj. ens de zesde speeldag roefde De Vlaanderen Blai jiants met 3-0, Sacharias :-l en Napoleon met 2-1 afl Je laatste speeldag is in De laanderen zondag 27 maart ds alles goed gaat kan De laanderen het kampioen- tchap deze dag binnenhali Stand: De Vlaanderen punten, Golden Arrows acharias 32, Bowlingfanaten 6, Napoleon 25 Vi punt. ergens anders heen moeten om goed onderwijs te volgea Wij krijgen niets anders dan goede rapporten van de onderwijsin specties en deze organisaties zijn toch betrouwbaar." De wethouder vond voorts ook dat een dorpsraad een uit stekende zaak is. „Het is voor als gemeentebestuurders een aanspreekpunt Dat de re sultaten wellicht niet altijd de gestelde verwachtingen inlos sen kan ik me voorstellen, maar ga toch op de ingeslagen weg voort," moedigde hij het dorpsraadbestuur aan. Ook deelde hij mee dat binnenkort de dorpsraad betrokken wordt in het dorpsplan van de ge meente. Na Waterlandkerkje, Hoofdplaat en Groede komt Zuidzande aan de beurt. Tijdens de opening van de algemene jaarvergadering her dacht voorzitter Jan Schol het feit dat men dit jaar tien jaar bestaat. Hij liet de afgelopen periode de revue passeren. Een voorzitter die even later werd herkozen evenals zijn vice- voorzitter Jan Vergouwe. Bei den kregen vrijwel de voltal lige vergadering acher zich voor de komende drie jaar. De vergadering leverde ver volgens weinig problemen op. Tijdens de rondvraag vroeg mevrouw D. Kramer zich af of er ook in Zuidzande niet een soort Bonte Avond op poten kan worden gezet. „Ik ben ene beetje jaloers op Nieuwvliet waar de bevolking massaal een feest bouwt Het zon ook fetsr de band alleen maar tea i komen," stéMë Eft-aft» I deelde haar mening en wil via een enquête de bevolking pei len. Aan het slot hield J. Boek hout, hoofd technische dienst van het waterschap 't Vrije van Sluis een spreekbeurt over de werkzaamheden bij zijn water schap, waarbij hij met name de toehoorders opriep om bij het aanpakken van het milieu bij zichzelf te beginnen. „Wij zelf zijn de grootste vervuilers. Ga maar eens kijken bij een wa terzuivering wat daar allemaal tevoorschijn komt." BOWLING - Bowlingbond i van Gent hield in bowling Vlaanderen het clubkam- pioenschap. Na een aantal voorronden gingen de acht |beste dames en heren over naar de finale. Einduitslag Idames: 1. Nel Manne 2175 pins, 2. Erna Ranschaert 2W2, 3. Emmy Neve 2071. Heren: i! Ronny Lammens 2396, 2 Franz Roeb 2295,3. Charles de Caluwé2241 pins. in onze verslaggever (ARDENBURG - „De komende jaren gaat er in .ardenburg meer veranderen dan dat er de laat- te 100 jaar gebeurd is." Dit meent woordvoerder van Haneghem van de Aardenburgse onderne- aersvereniging Warvo. opdracht van de Warvo heeft het Centraal Instituut roor Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) de afgelopen tijd lagedacht over de herinrichting van de Westerstraat, de Zangrijkste winkelstraat van Aardenburg. pleidingen (opleidingen leraar vo) Kastanje, 31 schutters: eerste hoge vogel: mevrouw De Looff, Boschkapelle; tweede hoge vogel: J. Leeraert, Graauw; eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: R. De Sterke, Zelzate; derde zij vogel: D. Rietjes, Koewacht; vierde zij vo gel: Th. Neve, Kloosterzande; grootste aantal (5): R. Verschu ren, Hulst KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 50 schutters: hoge vogel: M. van Hoeke, Zuiddorpe; eerste zij vogel: P. Martens, Koewacht; tweede zij vogel: G. Baart, Ter- neuzen; grootste aantal (4): E, Marin, Moerbeke. HULST - Zaal W. Blommaert, 28 schutters: hoge vogel: P. Hoefna gels, Clinge; beide zijvogels: W. de Kuyper, Hulst; grootste aantal (6): M. de Vilder, De Klinge. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, Entree Westraat moet beter' «maart- glas kg kl. 1 A peenkgkl.2 JsB-31. Prei kg fel. IA Ï07-11B. ftodekool kg kl. 2 Al 76 BI 87. Uien kg kl. 2 mi. 16. Selderij bos kl. 155. Late aardap pelen kg kl. 1 bo. 12, mi. 4, kl. 2 bo. 11-13, kr. 9-11, mi. 3-5. ROTTERDAM, 14 maart - Con sumptie-aardappelen, los verla den af-bedrijf, in gulden per 100 kg, excl. btw. Klei-aardappelen: Bintje 40/50mm 5,00-6,00, Binlje 40/55mm 9,00-9,50, Bintje 50mm opwaarts 11,75-12,25, Bintje 50mm opwaarts voor frites 12,00- 12,50, Eigenheimer 40mm op waarts in zakken 25,00-26,00. Zandaardappelen: Bintje 40/ 50mm 4,50-5,00, Bintje 50mm op waarts voor frites 11,00-11,50. Ex- Bintje klei 45mm opwaarts in zakken 10,50. Voeraardappelen: 2,00-3,50. De AMSTERDAM, 14 maart - (prij zen in guldens). In binlje 50mm, oogst '87, werden 128 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 13,70 tot 13,50 per 100 kg, 11 contracten levering mei tegen 15,20 tot 15,00 en 31 contrac ten levering juni tegen 17,50 tot 17,10. De stemming was goed prijshoudend. In binlje 40-50mm, oogst '88, werden 3 contracten verhandeld voor levering april tegen 14,50. De stemming was kalm. In bintje 50mm, oogst '88, werden 161 contracten verhan deld voor levering april bij een prijs van 29,90 tot 29,40. De stem ming was goed prijshoudend. BOLLING - Op de /yjoan- bolbaan werd een boiling ge houden tussen Breskens en Oostburg. Hieraan namen dertig personen deel. Uitslag: 1. A. Suttin, 2. G. Ghijs, 3. C. Vergouwe, 4. A. de Zutter, 5. D. Taillie. RUILAVOND - De verzame lingsvereniging De Collectie houdt vrijdag 18 maart een ruilavond in gmeenschaps- huis 't Zoute Vestje. Op deze ruilavond zijn geen handela ren aanwezig. Behalve ruilen zijn er ook een veiling en een verloting voorzien. e - t, j c- ,o, -.^tevindingenenaanbevelin- Ffe graad Lindenberg (sl^tó>'|en van de onderzoekers zijn 1 in een rapport dat op linsdag 22 maart wordt aange- aan gedeputeerde R. arbé (economische zaken) en «rgemeester E. Jongmans van aidenburg Het reconstructieplan voor e Weststraat komt bovenop de te liggen van andere lannen, die de laatste twee in de kikkerstad zijn uit- ledokterd. .Momenteel wordt er door de emeente flink nagedacht over «gelijkheden om het totaal inzien van Aardenburg te «beteren en aantrekkelijker maken. De Heidemij heeft in jdracht van het gemeentebe- iiur gekeken naar de herin- ichting van het Kaaiplein, er 33 schutters: eerste hoge en eer- |s een verkeersonderzoek ge ste zij vogel: H. D'Hondt, Zuid- v. dorpe; tweede hoge vogel: R. Herwegh, Heikant; tweede zijvo gel: E. Baart, Koewacht; grootst» luseum en de reconstructie 1 SSïFn'iS' m het Romeins castellum. G. Herwegh, Hulst en C. Konink, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 31 schutters: eerste hoge vogel: A. Verhoeven, Kloos terzande; tweede hoge vogel: F, de Vos, Kieldrecht; beide zij vo gels: R. Verschoten, Vogel waarde; grootste aantal (8): li' van de Bergen, Nieuw-Namen. eest en verder liggen er plan- in voor het verhuizen van het lij als ondernemers wilden Khter niet achterblijven, want Mi je niet betrokken bij de lanontwikkeling, dan heb je «k geen zeggenschap bij de ilteindelijke uitvoering van de lannen," aldus Van Haneg- lem. De Aardenburgse onderne- «re willen op positieve wijze leedenken over de op handen Me veranderingen. Vandaar ik dat het CIMK werd inge- chakeld. der gevoerd door de Oost- burgse burgemeester en H. Hesselink, auteur van een aan tal boekwerken over de ge schiedenis van het openbaat vervoer in de regio Zeeuwsch- Vlaanderen. De brassband 'Geduld Over wint' uit IJzendijke zorgt voor de muzikale omlijsting van de openingsceremonie. De expositie is zodanig opge zet dat een breed publiek zi® een beeld kan vormen van evolutie van het streekvervoer in de regio van vroeger tot na Het streekmuseum is ge opend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 ei van 13.00 tot 17.00 uur. Zater dags en zondags is het museum tussen 14.00 en 17.00 uur ge opend. De opening neemt plaats om 14.30 uur. middag gewijd aan kennisiR?' basketbal voor basisscholen erneuzen was een groot succes- n nieuwsgierig af op de aankon- is vermoeid maar dolenthousiast te en basketbalorganen wilde me» jaar warm maken voor het basket' e nemen van sport in het algemeen du Jardin uitgenodigd om vier tr^ zijn aansprekend woordgebruik w1 tan te zetten tot doelmatig en tegen!' net zes baskets ingedeeld met leider en twee hulpbegeleiders. b kinderen reageerden zo spontaan rtijen tevreden waren," vertelde chteraf. Nog drie keer wordt ee» tot half vijf intensief besteed w' ïsdag 16, woensdag 23 en woensdag' waantje te Terneuzen. i het rapport over de recon- fuctie van Aardenburgs cen- nm stellen de CIMK-onder- Van onze correspondente GROEDE - Adrie Oos terling stelt zaterdag 19 roaart in 'de Twee Dui ven' zijn nieuwe lied jesprogramma voor. Na net Land van de Zwemmende Leeuw heeft dit muzikaal eve nement de titel 'de boom in' meegekregen. De feestelijke voorstelling van 'De boom in' bevat teksten die gemaakt zijn hoor Piet Meeuse. De mu ziek is van Oosterling zelf. Voor de arrangementen tekent Peter Baardemans. Het liedprogramma be gint om 20,00 uur. zoekers een gewijzigde West straat voorop. Met name de en tree vanaf de Markt moet vol gens de deskundigen sterk ver beterd worden. Van Haneg hem: „De reden hiervoor is simpel. Teveel passanten uit Belgie rijden de Weststraat voorbij, wanneer de toeganke lijkheid verbeterd wordt, kun nen de winkeliers in grotere mate dan nu het geval is profi teren van de stroom dagtoeris ten op weg naar Sluis." Een an dere heet hangijzer is de ver binding tussen Kaai en Markt Volgens de CIMK-raadge- vers liggen deze winkelconcen traties te ver uit elkaar. Niet in geografische zin, maar psy chisch gezien. Het aantal win kels tussen Weststraat en Markt zou opgekrikt moeten worden en tevens zou de Markt ook zijn oude functie weer moeten krijgen. Het Kaaiplein functioneert de laatste jaren in feite als marktpleia U .iS?,VV{ 1 j| De Weststraat moet vervolgens een ander uiterlijk krijgen. De deskundigen adviseren het aanbrengen van sfeerverlich ting, het om en om aan weers zijden van de weg parkeren, het aanbrengen van groen voorzieningen en het bestraten van de winkelstraat met ver schillende klinkersoorten en wel op dusdanige wijze dat de snelheid van het verkeer door de straatstenen geremd wordt. Ook dient er gebruik gemaakt worden van gekleurde klin kers. Al met al betekent het CIMK-plan, wil het volledig tot uitvoering gebracht worden, een enorme investering voor het kleine Aardenburg. „We kunnen gerust spreken van een miljoenenproject," aldus Van Haneghem. „Dat wil overigens niet zeggen dat alles in een keer uitgevoerd moet worden," zo vervolgt hij, „wij gaan voor alsnog uit van een aanpak in fasen." Wat de financiële consequen ties betreft is Van Haneghem niet zo mededeelzaam. „Het is logisch dat de ondernemers, die uiteindelijk toch profijt zullen hebben van een gerecon strueerde winkelstraat, zullen bijdragen in de kosten van het project. Bijdragen in de geest van enkele tonnen gaan onze capaciteit, gelet op de vijftig le den die Warvo telt, echter te boven. Binnenkort zal echter met het gemeentebestuur ge sproken worden over de mate riële aspecten van het project. De presentatie van het CIMK-rapport over de West straat vindt 22 maart plaats om 17.30 uur in het gemeentehuis. De repetitie van Calamity Jane fotowimkooyman T '1 #vI -afteiJxytmfi j-m LèMmooi -m 3*: -■ Van onze correspondent OOSTBURG - „Trutten, zo niet hé, terug op je knieën," schalt het door het Ledeltheater in Oost burg. Regisseur Eric Wijf fels is onverbiddellijk. Het is zaterdagmorgen. Ruim negentig dansers, acteurs en actrices repeteren de musical Calamity Jane. Allemaal leerlingen van scholengemeenschap 't Zwin, die samen met de leraren Pierre Cornelis en Eric Wijf fels veel vrije uurtjes inves teren in dit successtuk van Broadway, dat inmiddels ook al weer diverse keren is ver filmd. Zaterdag 19 maart is de eerste uitvoering voor ge nodigden, daarna volgt vanaf volgende week dinsdag iedere dag een voorstelling in het Ledeltheater. Vrijwel ieder dorp in West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft wel een afgevaardigde. Daarom ook dat de regio vol belangstelling uitkijkt naar deze musical, de uitdaging voor de deelnemers. Cala mity Jane is een soort wes tern, die zich afspeelt op het Amerikaanse platteland. Jane heeft de leiding over een groep cowboys, waardoor de eerste emancipatietrekjes al tevoorschijn komen. Er volgen allerlei verwikkelin gen. Het orkest, samengesteld uit eigen leerlingen, doet zijn uiterste best. „Vorig jaar hadden we de Jantjes. Nu hebben we veel moeite moe ten doen om de muziek te pakken te krijgen. Via Lon den en Antwerpen hebben we het uiteindelijk binnen gekregen," vertelt Pierre Cornelis tijdens de pauze, terwijl de leerlingen zich vol gieten met frisdranken. „Het enthousiasme is enorm. Soms hebben de zangers moeite om er bovenuit te komen. Groter en moeilijker dan nu moet het niet worden, maar het is gezellig. Ook bij het lesgeven heb je daar als leerkracht profijt vaa" Dergelijke avonden met mensen uit de eigen streek trekken iedere keer weer volle zalen. „De kleding is ook fantastisch," laat eRic Wijffels weten. „Het moei lijke is voor hen het dansen, zingen en acteren tegelijk. Het kost veel vrije tijd, maar dat hebben we er voor over. We verlangen echter van de leerlingen ook inzet. De men sen mogen niets van ons ver wachten, want we hebben ieder jaar andere leerlingen, dus moeten we steeds weer helemaal opnieuw beginnen. Kwaliteit kunnen we niet ga randeren, enthousiasme wel." Calamity Jane is een mu sical, dus kunnen er veel spiers en speelsters aan mee doen. „Er wordt net zoals op deze zaterdagmorgen voor namelijk in de weekeinden gerepeteerd, in verband met het huiswerk. „Ik vind het juist leuk dat er veel mee doen," zegt Arne Zwier, ter wijl hij even kan uitrusten. Ook Sacha de Ruiter ziet het helemaal zitten. „Het is weer eens iets anders. Het is een gezellige groep en het is goed te combineren met het huiswerk." Suzan, het bar meisje, wordt gespeeld door Lucette Tissink, die helemaal achter in de zaal is gekropen om even de accu op te laden. Zij trouwt later in de musical met een artiest „Het dansen is moeilijk. Eric is fanatiek, maar dat moet ook wel. De saamhorigheid is groot en je leert elkaar veel beter ken nen," vertelt de VWO 5-leer- Iing, die ook in de middag pauze aan zangrepetities deelneemt. „Jongens, we gaan weer be ginnen," schreeuwt de regis seur. De discipline wordt ge handhaafd. De leerlingen on dergaan het allemaal gemak kelijk. „Het gaat goed, vooral die grote groep spreekt mij wel aan," roept Peter Verde- gem (Atheneum 5), terwijl het orkest al weer begint te spelen. De leerlingen die niet moeten optreden kruipen ge zellig bij elkaar. Hoewel alles in eigen beheer wordt ge daan, kost deze produktie toch heel wat geld. Daarom werden enkele leerkrachten ingeschakeld om de produktie rond te krij gen. Hilde Don en Christian de Milliano deden de choreo grafie, terwijl Harold Tas, Odiel van Hevele en Rudy Meyler de decors maakten, gevolgd door een verfje van enkele leerlingen onder lei ding van José van Zuilekom. Marijke Bukkens verzorgde alle kleding, inclusief de westernstijl. Dat Calamity Jane voor de West-Zeeuws-Vlaamse regio veel betekenis heeft, blijkt uit het feit dat de vrijdag avondvoorstelling al hele maal is uitverkocht. De mu sical wordt uitgevoerd zater dag 19 maart voor genodig den en ouders, daarna dins dag 22 maart, donderdag 24 maart en vrijdag 25 maart, aanvang 20.00 uur. Woens dagmiddag 23 maart om 14.00 uur voor bejaarden en an dere belangstellenden. Kaar ten zijn te verkrijgen aan de scholen van 't Zwin en in Den Hoekzak. 11 onze correspondent DELBURG - De 73-jarige mevrouw A. Plompen-Tee- uit Middelburg wordt sedert zondagavond half zeven r^st. Ze verliet op dat moment het Jacob Roggeveen- ',een bejaardenflat aan de Noordsingel. Een ongeluk wat gevreesd. Inkleed in een donkere jurk en droeg een donkergrijze re- IVs- Mevrouw Plompen is ongeveer 1.60 meter lang en heeft L M haar. De gemeente politie te Middelburg verzoekt Rh m» j de VT0UW na zondagavond half zeven heeft gezien r "net de politie in verbinding te stellen, telefoon 01180-88000. Van onze verslaggever OOSTBURG - Gehandicapte zwemliefhebbers kunnen in de nabije toekomst makkelijker het Oostburgse binnenbad in en uit. Het gemeente bestuur van Oostburg is van plan om ruim 9400 gulden uit te trekken voor de installatie van spe ciale zwembadlift. Verwacht wordt dat door de nieuwe installatie in zwembad de Veerhoek het revalidatiezwemmen en zwemmen voor bejaarden, hetgeen nu al wekelijks plaatsvindt, flink zal toenemen. De Sportraad en de Nederlandse Federeatie Sport Fonds Gehandicapten hebben enthousiast op het ini tiatief van de gemeente gereageerd. Het gemeentebestuur is van mening dat er sprake is van een 'ideale aanpassing'. Evenzo denken de leden van de Sportraad in Oostburg. de kleedhokjes, douches en toiletten in De Veerhoek zijn inmiddels goed bereikbaar gemaakt voor gehandicapte zwem mers. Ondanks het feit dat slechts een beperkte groep mensen gebruik zal maken van de lift wil het gemeen tebestuur toch overgaan tot de aanschaf van een spe ciaal exemplaar. Een dergelijke lift past namelijk ge heel in het kader van het toegankelijk maken van de maatschappij voor gehandicapten. De overheid dient hierin een voorbeeldfunctie te vervullen, zo meent men in Oostburg. Ook de eerstelijns-zorg vertegenwoordigers in Oostburg juichen het installeren van een dergelijke installatie toe. Het gemeentebestuur van Oostburg gaat proberen om een deel van de installatie en aan- koopkosten te verhalen op andere overheden. Het col lege heeft bij de provincie een subsidie-aanvraag in gediend. De gemeenteraad van Oostburg buigt zich donder dagavond over het voorstel. De vergadering in het ge meentehuis begint om 19.30 uur. Van onze correspondent SLUIS - Johan Hendrik van Dale is dankzij het woordenboek de be roemdste Sluizenaar. Als geschiedschrijver heeft hij ook enige bekendheid verworven. Dat hij ook actief was als toneelspeler en de rederijkerskamer De Oranjebloem heeft op gericht, is minder bekend. In maart 1989 hoopt deze rederijkerskamer zijn 125e verjaardag te vieren. De rederijkerskamer van Sluis verkeert thans in een diep dal. Het bestuur, onder leiding van voorzitster Nel Albergts, heeft met een schrijven aan de Sluise be volking de problemen toege licht. Door een tekort aan spelers en speelsters en het ontbreken van een regisseur moet thans een beroep ge daan worden op andere rede rijkerskamers om in Sluis een uitvoering te laten door gaan. De najaarsuitvoering werd verzorgd door de rederij kerskamer van Sas van Gent. De voorj aarsuitvoering 1988 wordt uitgevoerd door to neelvereniging Thalia uit Breskens. „We hebben bijna 300 donateurs," aldus pen ningmeester Rinus de Moor. „Als er hiervan een aantal spelend lid worden, kunnen we zelf een uitvoering geven bij het 125-jarig bestaan. De publieke opkomst is ook veel minder als er een toneelge zelschap van een andere ge meente komt spelen." Het bestuur is druk doende om de neergaande spiraal om te buigen. Een leuk detail is dat voor oefeningen en uit voeringen gebruik gemaakt wordt van gemeenschaps centrum 't Zoute Vestje. Deze voormalige gemeenteschool was destijds de arbeidsplaats van de oprichter van De Oranjebloem. Een reden te meer om de rederijkerska mer van de stad van Van Dale nieuw leven in te bla zen. Van onze verslaggever OOSTBURG - In navolging van de gemeente Aarden burg heeft nu ook Oostburg gehoor gegegeven aan de oproep van de Terneuzense amateur-historicus P. Stuy om een aantal antieke grenspalen en stenen op de monumentenlijst te plaat sen. Het Oostburgse college is van plan om twaalf grensmonu- menten voor te dragen bij de minister van WVC om op de lijst van beschermde objecten geplaatst te krijgen. B en W van Oostburg menen dat de geschiedkundige be langrijke objecten een duide lijke functie hebben in het toe ristisch gebeuren in de streek. Binnen het territorium van de gemeente komen twee zoge naamde tiendpalen, vijf linie- palen, twee generaliteitspalen, twee palen van het geslacht Thomaes en een grenssteen van het hof Delmare voor plaatsing op de monumentenlijst in aan merking. De gemeenteraad buigt zich donderdag 17 maart over het voorstel. Van onze medewerker NIEUWVLIET - Het fok- district van het WPN (Warmbloed Paardenstam boek Nederland) afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zaterdag 26 maart een dekhengstenshow in ma nege Riemens te Nieuw vliet. De woordvoerders van het be stuur, bestaande uit voorzitter Petrus den Hamer uit Axel, se cretaris-penningmeester Ge rard Missian uit Oostburg en Jan de Feyter uit Terhole, zeg gen: „We doen dit nu voor het eerst zelfstandig en ook voor het eerst op een zaterdagmid dag. Dit vooral om de fokkers de gelegenheid te geven de hengsten goed te kunnen be oordelen om zodoende keus te maken met welke hengsten er gefokt gaat worden. De heng sten worden aan de hand ge toond, maar er zal ook gelegen heid gegeven worden om onder het zadel te tonen en zelfs los te laten springen." De show be gint om 14.00 uur. Van onze verslaggever SCHOONDIJKE - Woens dagavond 16 maart verga dert de dorpsraad van Schoondijke in zaal Wijf fels. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Burgemeester J. Kruize van Oostburg zal die avond aanwe zig zijn. Overdag neust hij rond in de kern Schoondijke. Mid dels gesprekken en ontmoetin gen met Schoondijkenaren hoopt de nieuwe burgemeester van Oostburg te ontdekken wat er in de kern leeft. De Dorpsraad zal de aanwe zigen vragen om jaarlijks een donatie te schenken voor het spekken van de kas. Dat ge beurt in navolging van Retran- chement waar de bewoners 2,50 per jaar betalen. „De ge meente heeft de subsidie terug gebracht tot 500 gulden. Als iedere Schoondijkenaar een bijdrage van bijvoorbeeld een rijksdaalder wil geven, zijn we uit de nood", zegt een woord- voerdster van de Dorpsraad.

de Stem | 1988 | | pagina 13