Bejaarde sinds zont MEDEWERKERS SCHRIJVEN BESTUUR VAN WATERSCHAPPEN Zilveren jubilarissen Sasse Vogelvrienden Sas en Bailleul vieren de tienjarige jumelage SCHIETINGEN Rijdende vakbondswinkel voor invullen belasting Politievereniging houdt biathlon in Philippine TOCH GOCD OMTGWGTÉN DAT U BIJ ONS OOK KUNTUEA5GN. PLAATSELIJK NIEUWS EXAMENS Tentoonstelling van tram tot bus in streekmuseum W est-Zeeuwsch-Vlaanderen Basketbal voor basisscholen in Terneuzen groot succes DE STEM VAN ZEELAND 3 DINSDAG 15 MAART 1988 TERNEUZEN - Het perso neel van de technologische dienst (TLD) van de Zeeuwse waterschappen wil zich niet willoos laten on derbrengen bij de zeven wa terschappen. Koor Graauw jubileert Marechausse houdt illegaal duo aan Studiemiddag over stoornissen in beweging ouderen Jaarvergadering Vier Ambachten Onderscheidingen voor muzikanten JpflSTEM VAN ZEEL Terneuzen Sas van Gent feSSxsSs U idnderT tuiie,,khe; S SUTW"; AABDENBURG-„De SS Erna^Ranschaert L van Haneghem van de taaiplein )agtoerisme Liedprogramma 'De boom in' T16 Personeel eist sociaal plan Van onze verslaggever Zij willen daaraan pas meewer ken als er sociaal plan en een pejsoneelsplan op tafel ligt. Het personeel schrijft dat in een ver klaring aan het algemeen be stuur van de technologische dienst. Het overhevelen van het personeel van de naar de waterschappen moet voor 1990 gebeuren. De dienst wordt dan opgeheven. De waterschappen bekijken momenteel met wisselend succes hoe en in welke vorm de dien sten van de TLD bij de waterschap pen kunnen worden ondergebracht. Voor de drie waterschappen bene den de Westerschelde ligt het plan een eigen technologische dienst bij het waterschap De Drie Ambachten op te zetten die voor alle drie de wa terschappen gaat werken. In de verklaring somt het personeel op waaraan het de laatste tijd alle maal heeft geschort. Wettelijke bepa lingen worden omzeild, een gecoördi neerde plaatsing op basis van een personeelsplan ontbreekt. Voor en kele werknemers is er zelfs nog geen uitzicht op plaatsing. „Dit beleid van de waterschappen wekt de indruk dat de individuele belangen van de be trokken personen worden genegeerd", aldus het personeel dat inmiddels ook de bonden erbij heeft geroepen. Het personeel stoort zich er ook in hoge mate aan dat de waterschappen al personeel bij de technologische dienst weghaalt zonder dat daarover enig overleg is geweest. Volgens voorzitter van het alge meen bestuur van de TLD baron Col- lot d'Escury, die de verklaring gister avond nog niet had ontvangen, maakt het personeel zich ten onrechte onge rust. Overigens gaat het volgens de voorzitter hooguit om enkele perso nen. De technologische dienst valt te verdelen in drie afdelingen. Het labo ratorium, de adminstratie en de advi serende afdelingen voor riool en op- pervlaktewaterwwater. „Het labora torium blijft bestaan en van de advi serende afdelingen hebben de mees ten al een andere baan. Daar moeten we nog voor twee mensen een ander bestemming vinden. Dat geldt ook voor de vier mensen op de admini stratie. Maar ik denk wel dat we eruit komen", aldus de voorzitter. „De pro blemen zijn niet zo groot". Van onze verslaggever TERNEUZEN - FNV-leden die problemen hebben met het invullen van hun belastingformulier kunnen woensdag 16 maart terecht in de rijdende vakbondswinkel als die plaatsneemt op de parkeerplaats naast het Terneuzense stadhuis. De bus rijdt inmiddels al een maand lang door Zuid-Nederland en Zeeuwsvlamingen zijn 16 maart tussen 10.00 en 16.00 uur welkom bij de belastingdeskundigen in de bus. Die kunnen leden bijvoor beeld adviseren al dan niet een belastingformulier aan te vragen als ze denken geld terug te kunnen vorderen. Ze kunnen ook een afspraak maken met een van de vakbonds-belastingconsulenten. Ieder FNV-lid heeft immers recht op gratis invullen van het aan giftebiljet. De FNV laat de bus door het land rijden omdat steeds meer mensen te maken krijgen met belastingformulieren, bijvoorbeeld in verband met de zogenaamde voetoverheveling bij tweeverdie ners. Voor anderen is het nuttig een teruggavebiljet aan te vra gen; bijvoorbeeld bij mensen met hoge rente- of ziektekosten. De bus is er overigens niet alleen voor vragen omtrent de belas ting. Ook als FNVers rondlopen met vragen over zaken als loon, werk, studiebeurs, huursubsidie of uitkering kunnen zij een be roep doen op de vakbondsconsulenten en de kaderleden die de bus bemannen. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De Sasse Vogelvrienden huldigde vier leden die 25 jaar lid zijn van de Sasse vogelvereni ging en daarmee 25 jaar lid van de Nederlandse Bond van Vogelvrienden. Dat ge beurde tijdens een druk be zochte feestavond in cultu reel centrum De Speye te Sas van Gent. J. d'Haens, C. Ferket en A. van Hurck kregen door vice-voor- zitter P. van Dijk de zilveren speld opgespeld als blijk van waardering voor hun kwart eeuw lidmaatschap. Daarnaast ontvingen de jubilarissen bloe men en een oorkonde. De vierde jubilaris, T. Ferket, was zaterdagavond verhinderd, maar zal deze week de speld Van onze verslaggever GRAAUW - Het ouderen- koor van de katholieke bond van ouderen in Graauw heeft het tienjarig jubileum herdacht. Dat gebeurde met een feeste lijke middag. De ouderenkoren van Heikant, Hulst en Clinge verleenden hun medewerking, evenals het koor van de her vormde kerk uit Kloosterzan- de. Namen het bestuur sprak P. Weemaes de aanwezigen toe. Hij stak zijn enthousiasme voor deze middag niet onder stoelen of banken. „Dit moet meer gebeuren. En dat kan ook. Zingen is belangrijk in een mensenleven". Het werd voor. het jubilerende koor dan ook een geslaagde middag. Van onze correspondent TERNEUZEN - Door de ko ninklijke marechaussee te Terneuzen werden zondag een Chinese man en vrouw aangehouden die illegaal in de Scheldestad bleken te vertoeven. Ze werden overgedragen aan de gemeente politie die het tweetal insloot. Beiden weiger den ook maar iets los te laten over hun verblijf in Nederland. Wel werd bij een van hen een soort van routebeschrijving ge vonden, waaruit zou kunnen blijken dat het tweetal naar Italië wilde. Vandaag zal de vreemdelin gendienst van het ministerie van justitie in Den Haag zich over verdere te nemen stappen beraden. nog in ontvangst nemen. De leden van de Sasse Vogel vrienden beleefden zaterdag avond in De Speye overigens een prima avond. Voor het offi ciële huldigingsgebeuren wer den zij welkom geheten met koffie en gebak. Na afloop van de huldiging ging de feest avond van start met medewer king van het dansorkest Dirk van de Voorde. Vice-voorzitter P.van Dijk kon de leden zater dagavond meedelen dat de in ternationale vogeltentoonstel ling dit jaar 9,10 en 11 decem ber wordt gehouden. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Samenwer king Ouderenzorg Kanaal zone (SOK) houdt dinsdag 22 maart een studiemiddag over 'storingen in het bewe gingsapparaat bij de oudere mens'. De middag vindt plaats in de school voor opleiding in de ge zinszorg Infra Scaldem in Ter- neuzen en is bedoeld voor men sen die werkzaam zijn in de ouderenzorg. Er staat een vier tal inleidingen door deskundi gen op het programma, waarna een tafelgesprek en een vra genronde volgt. De inleiders zijn M. Verwijs, hoofd fysiotherapeut in ver pleeghuis Ter Schorre, G. Rien- ties, verpleegkundig directeur van Infra Scaldem, L. Sme- kens, ergothearapeute in Ter Schorre en R. Botteram, psy- cho-gerontologe bij het RIAGG. De aanvang is 14.00 uur. De winnaars R. Buzeijn en L. Lampo (l) weten dat ze niet meer te kloppen zijn. Van onze correspondent FOTO W1M KOOYMAN EEDE - Het duo Rudy Buzeyn/Harry de Bree (op de laatste avond verving Luc Lampo De Bree) is winnaar geworden van de negende uitgave van de Eedese rol- lendriedaagse. Voor Buzeyn betekende het zijn derde zege in zijn geboorteplaats. Bepaald cadeau heeft hij het deze keer niet gekregen, want het koppel Luc de Naeyer/Marc van Overbeeke gaf tot de laatste meters strijd. Bieide koppels hebben overigens deze rollendriedaagse in het multifunctioneel centrum Hof van Eede beheerst. Na de eerste en tweede dag stonden ze op ge lijke hoogte, zodat de organisatoren, het wielercomité Eede, zich geen betere finale konden wensen. In die slotwedstrijd was met name Luc Lampo beresterk. Hij moest invallen voor Harry de Bree, omdat die door ver plichtingen elders niet van de partij kon zijn. Lampo uit het Belgische Kaprijke bleek een knap en welkome invaller voor Buzeyn. Op de derde plaats eindigde good-old Clement Bonte, gekoppeld aan Mario de Vreeze. Een duo dat vooral door De Vreeze gedragen werd. De snelste sprinttijd over de 500 meter werd de vrijdagavond gerealiseerd door Luc de Naeyer, die de chrono's liet stilstaan op 20.44 seconden. Mario de Vreeze zorgde op dit onderdeel voor de tweede snelste tijd, ook op de vrijdagavond, met 20.47. Naast de geroutineerdé mannen kwam ook veel jeugd in ac tie. „Dit is ons streven. De jeugd moet voor vervanging zor gen," aldus Rootsaert, voorzitter van het organiserende wiele- rocmité. Die jeugd, Francois Vermeire, Ivo Rootsaert, Bruno de Croock en Ronny Boekhout, kon weliswaar de gevestigde waarden nog niet aan het wankelen brengen, maar het debuut is ongetwijfeld geslaagd. Op het erepodium kwam naast de winnaars ook Adrie Worst Hij eindigde weliswaar pas als tiende met Ronald Scheppers, maar hij reed hier wel zijn 25e meerdaagse rollen- wedstrijd. Van voorzitter Rootsaert kreeg hij als aandenken hieraan een tinnen herinnering. Wat de publieke belangstel ling betrof was deze rollendriedaagse opnieuw een groot suc ces. Terwijl alle overige in West-Zeeuwsch-Vlaanderen ter ziele zijn, slaat het rollenrijden in 'Djee' nog steeds aan ge tuige een volle Hof van Eede. uitslag 1. Rudy Buzeyn/Harry de Bree 123 punten, 2. Luc de Naeyer/Marc van Overbeeke 117,3. Clement Bonte/Mario de Vreeze 115,4. Philippe Lampaert/Frank Lampaert 110,5. Luc Laureijns/Ronny Goethals 95, 6. Reggie Goole/Bert de Ruysscher 90, 7. Tonny Pijfferoen/Paul de Zutter 88,8. Hans Ardeel/Bart de Wulf 69,9. Bruno de Croock/Stefan den Hollander 62, 10. Adrie Worst/Ronald Scheppers 60, 11. Luc de Meijer/Walter Noteboom 54,12. Francois Vermeire/Jean-Pierre Ver meire 43, 13. Ivo Rootsaert/Kees Overdulve 39, 14. Ronny Boekhout/ David Wieme 37 punten. Van onze correspondent HULST - De Oudheidkun dige Kring de Vier Am bachten houdt de jaarver gadering op dinsdag 29 maart in zaal Tiffany te Hulst. Aanvang 19.30 uur. Naast het huishoudelijk ge deelte wordt het jubileumpro gramma 1988 gepresenteerd. Periodiek aftredend zijn de be stuursleden Bauwens, Grem- men en Lockefeer, die zich alle maal herkiesbaar stellen. Na het officiële gedeelte volgt er een lezing door H. Nij- enhuis uit Terhole met als on derwerp: 'Genealogie, het zoe ken naar onze voorouders'. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent PHILIPPINE - De rijkspolitiesportvereniging DEHO '80 houdt zaterdag 16 april een loop- en fietswedstrijd te Phi lippine. Het geheel krijgt het karakter van een soort biath lon. Deze wedstrijd begint om 14.00 uur bij de sporthal aan de Laureynestraat te Philippine. De rug- en borstnummers kunnen van 12.30 tot 13.30 uur worden afgehaald. Gestart wordt met het onderdeel lopen. De keuze kan worden ge maakt tussen de afstanden drie kilometer lopen en 9,5 kilometer fietsen of twee respectievelijk drie keer die afstand, waarbij de afstand telkens gedaan moet worden, lopen, fietsen, lopen enzo voorts. Het is dus niet mogelijk om in één keer de gehele afstand lopend dan wel fietsend af te leggen. Deelname is zowel individueel als per koppel mogelijk. Douche- en kleedruimte is aanwezig. Aan de deelnemers wordt een uitslag met tussentijden overhandigd na afloop van de wed strijd. Controle zal worden uitgevoerd op stayeren, terwijl hulp van derden eveneens verboden is. Voorinschrijving is verplicht. Dat is mogelijk tot uiterlijk 26 maart 1988 bij H. Lucasse, Lemen straat 7, Koewacht, of P. de Groene, Castiliestraat 2, Philippine. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De band tussen Sas van Gent en het Noordfranse Bailleul be staat tien jaar. De verbroe dering wordt dit najaar feestelijk gevierd. Vooralsnog wordt ge dacht aan een weekend in september. Het is de bedoe ling dat de burgers van beide plaatsen zoveel moge lijk bij de activiteiten wor den betrokken. Secretaris van de ver broederingscommissie, I. de Beleir-Andriessen, kon nog weinig over het feestpro gramma meedelen. „We denken bijvoorbeeld aan straattekenen en spelen voor de jeugd, maar dat staat nog helemaal niet vast. Eerst willen we met Belle (Bailleul) praten over hoe zij de tienjarige jume lage willen vieren. Het zou dus ook nog kunnen dat het een ander weekend wordt dan het weekend dat wij in gedachten hebben". Zaterdag bezocht een de legatie uit de Noordfranse zusterstad Sas van Gent. Onder hen bevonden zich leden van het 'comité de ju melage' en het burgemees tersechtpaar Delobel. Het gezelschap werd in de bur gerzaal van het gemeente huis door de burgemeester van Sas van Gent, mevrouw J. van Rest ontvangen.Aan- sluitend vond de traditio nele vergadering van beide comité's plaats. Aan de orde kwamen de jaarlijks terug kerende zaken, zoals deel name aan activiteiten en festiviteiten in Belle en Sas van Gent, uitwisseling van scholieren en ouderen en bezoek van de gemeente raad. Het ligt in de bedoeling dat evenals voorgaande ja ren sporters uit Sas een be zoek brengen aan Belle. De voetballers van Westdorpe in de zomer en de boilers in mei en augustus. Op de agenda staat verder een voorstel om de jubilerende schuttersvereniging St. Se- bastiaan Westdorpe naar Belle te laten gaan. De ge meente zelf zal weer verte genwoordigd zijn in de ju- melage-stand op de han delsbeurs van Belle, eind april. Samen met de andere zustersteden, Werne uit Duitsland en Harwick uit Groot-Brittanië, wordt al daar getracht Sas aan de man te brengen door middel van folders en voorlich tingsmateriaal. VOLVO Laating CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN ma 4! Til 01160-87455 Van onze correspondent PHILIPPINE - Tijdens het concert van de mu ziekvereniging St. Ce cilia uit Philippine zijn twee muzikanten on derscheiden. Johan segers kreeg de gouden speld vanwege zijn veertig-jarig lid maatschap als muzikant van de vereniging en E. Christiaans kreeg een zil veren onderscheiding. Hij is 12% jaar dirigent/lid van St. Cecilia. De onderscheidingen met bijbehorende oorkon den werden uitgereikt door P, de Deckere, be stuurslid van de West- Brabantse en Zeeuwse Muziekbond. Voorzitter P. Cornelis overhandigde de echtgenotes van de jubila rissen een bloemetje. BIJPRAATAVOND - De na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut houdt een bij- praatavond voor natuur vrienden. Op bestuursverga deringen of speciale evene menten bestaat vaak geen ge legenheid om eens zomaar over de natuur of over Stelkluut-zaken te praten. Nu is daar gelegenheid voor dinsdag 15 maart om 19.30 uur op het adres Walstraat 7. TOERTOCHT - Voor de Braakmantocht van TC Sas van Gent kwamen ondanks de regen toch nog zeventig deelnemers opdagen. Veertig voor de toertocht over vijftig kilometer en dertig voor de sterrit. De clubprijzen gingen naar TC Westdorpe en Wie lerclub Wachtebeke. Zater dag wordt een toertocht gere den te Koudekerke. Zondag wordt d'Erpel Kappertocht verreden vanuit AxeLe Beide toertochten zijn zestig kilo meter lang en starten om 09.00 uur. Er wordt gereden achter voorrijders die een snelheid van 24 kilometer per uur aanhouden. KBO - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt vrijdag 18 maart de jaarvergadering in De Roselaer, aanvang 14.00 uur. Behalve de diverse jaar verslagen prijkt ook een be- Van onze correspondent SÏ'STSSSÏ?' lOIDZANDE - Ouders die stuur en Weemaes te gast.dorp naar de basisschool afloop van het officiëlebrenSen testen de leefbaar- deelte is en een bingo, jleid van een dorp aan. Dit KBO houdt overigens maaj stelde Oostburgs wethouder delijks een bingo, steeds opii van onderwijs J. Thomaes laatste vrijdag van de maaat tijdens de jaarlijkse alge- Dezeis bedoeld voor jonge ne vergadering van de oud, lid of geen lid. gindse dorpsraad in BOWLING - Het team vj botel De Rode Leeuw' Bowling De Vlaanderen a We moeten samen de schou- zijn zegereeks in de national iers onder de basisscholen in league vierde klasse A onv« onze dorpen zetten. Elke school minderd voort en behoudti inde gemeente Oostburg is van beste kansen op het behala dusdanige kwaliteit dat ze niet van het kampioenschap, b dens de zesde speeldji troefde De Vlaanderen Blac rxrT A "DTTA T"VT Giants met 3-0, Sachariasn» YV A lï V t I lil 2-1 en Napoleon met 2-1 aj A-J-*. T Vy -l De laatste speeldag is in Vlaanderen zondag 27 maait Als alles goed gaat kan D, Vlaanderen het kampioen schap deze dag binnenhaf A Stand: De Vlaanderen punten, Golden Arrows Sacharias 32, Bowlingfanatg 26, Napoleon 25% punt. Ronny Lammens 2396, Franz Roeb 2295,3. Charles 4 Caluwé 2241 pins. Enti BOWLING - Bowlingbon Sas van Gent hield in bowlir, Van onze verslaggever De Vlaanderen het clubhit. beste dames en heren ove Aardenburg meer veranc naar de finale. Einduitsli| jte 100 jaar gebeurd is." I 3. Emmy Neve 2071. Herent menvereniging Warvo. [n opdracht van de Warvo /oor Midden- en Kleinbedrijf lagedacht over de herinricht jelangrijkste winkelstraat va TILBURG - Faculteit educatieve opleidingen (opleidingen leraar» i0 hevindineen en aanbevelin- van de Hogeschool Katholieke Leergangen: K. Lindenberg (Sluiski ;e scheidekunde 2e graad en wiskunde 3e graad. !en van de onderzoekers zijn /erwoord in een rapport dat op linsdag 22 maart wordt aange leiden aan gedeputeerde R. larbé (economische zaken) en burgemeester E. Jongmans van üardenburg Het reconstructieplan voor koewacht - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 36 schut ters: hoge vogel: M. de Wilde, Moerbeke; eerste zij vogel: R. de Smet; tweede zijvogel: Th. de Ca luwé; grootste aantal (5): L. van Goethem, allen Koewacht. lamswaarde - Bejaarden- schieting, zaal De Vier Jaargetij den, 24 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St-Jansteen; eerste zijvogel: F. Rijk; tweede zij vogel: R. Hiel; grootste aantal (5): J. Sponselee, allen Klooster- zande. walsoorden - Koningsschie- ting, zaal Rue du Nord, 16 schut ters: koning: R. Boone, Hulst; prins: A. Verhoeven, Klooster- zande; erfprins: E. de Kort, Hulst walsoorden - Zaal Rue du Nord, 23 schutters: hoge vogel: E. Luykx, Hulst; eerste zij vogel: A Verhoeven, Kloosterzande; tweede zijvogel: E. de Kort, Hulst; grootste aantal (7): E. Maas, Kloosterzande. zuiddorpe - Zaal Onder de Linden, 30 schutters: eerste hoge vogel: L. van Kerkhoven, Hei kant; tweede hoge vogel: F. Rot tier, Sas van Gent; eerste zij vo gel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede zijvogel: mevrouw Bil, Terneuzen; grootste aantal (6): G. Herwegh, Hulst en a. van Dam me, Zuiddorpe. kloosterzande - Zaal De Kastanje, 31 schutters: eert hoge vogel: mevrouw De Loo( Boschkapeiie; tweede hoge vogti le Weststraat komt bovenop de J. Leeraert, Graauw; eerste vogel: J. de Waal, Koe wadi tweede zijvogel: R. De Sterkt Zelzate; derde zijvogel: I Rietjes, Koewacht; vierde zijw gel: Th. Neve, Kloosterzanit grootste aantal (5): R. Vera;:, ren, Hulst. koewacht - Zaal P. de Vilt ger, 50 schutters: hoge vogel: I van Hoeke, Zuiddorpe; eerste vogel: P. Martens, Koewacti emeente flink nagedacht over tweede zijvogel: G. Baart, Tr logelijkheden om het totaal MolminA+o+A oon+ol (A\| r anzien van Aardenburg te erbeteren en aantrekkelijker maken. De Heidemij heeft in neuzen; grootste aantal (4): Marin, Moerbeke. hulst - Zaal W. Blommaert,! schutters: hoge vogel: P. Hoefcru- gels, Chnge; beide zij vogels: I ndraeht van het vemeentehe de Kuyper, Hulst; grootste aart r nel 8emeeniepe (6): M. de vilder, De Künge. wur gekeken naar de herin- ichting van het Kaaiplein, er een verkeersonderzoek ge- Sdon£r&e' MM en verder liggen er plan. Herwegh, Heikant; tweede zij» en voor het verhuizen van het gel; E. Baart, Koewacht; grooa luseum en de reconstructie aantal (4); P. Hoefnagels, Clinji an het Romeins castellnm G. Herwegh, Hulst en C. Konitf d" "el «OI"eins casteuum. Koewacht. kloosterzande - Zaal D Vij als ondernemers wilden Kastanje 31 schutters; eeni ehter niet achterblijven, want hoge vogel: A. Verhoeven, Klo» .T"1.. terzande; tweede hoge vogel;! f 1 f betrokken bij de de Vos, Kieldrecht; beide zij» tenontwikkeling, dan heb je gels: r. Verschoten, Vogé lok geen zeggenschap bij de ST&SÏÏ&K-Ö fcdeljjke uitdring van de Plannen," aldus Van Haneg- Van onze verslaggever IJZENDIJKE - In het Streekmuseum West- Zeeuwsch-Vlaanderen in IJzendijke loopt van 9 april tot en met 30 oktober een tentoonstelling over de ge schiedenis van het openbaar vervoer in Zeeuwsch- Vlaanderen. De thema-expositie krijgt als, titel 'van Tram tot bus' mee en wordt zaterdag 9 april officieel geopend door burgemeester J. Krui ze van Oostburg. Tijdens de openingsbijeen komst in de Nederlands Her vormde kerk in IJzendijke ver zorgt directeur G. Koelemij van het streekvervoer Zuid- West-Nederland (ZWN) een in leiding. Het woord wordt ver der gevoerd door de burgse burgemeester en Hesselink, auteur van een aai tal boekwerken over de schiedenis van het openbal vervoer in de regio Zeeuws* Vlaanderen. De brassband 'Geduld Ova wint' uit IJzendijke zorgt va de muzikale omlijsting vani openingsceremonie. De expositie is zodanig opga zet dat een breed publiek zit een beeld kan vormen van evolutie van het streekverva in de regio van vroeger tot nu Het streekmuseum is gf opend van maandag tot en vrijdag van 10.00 tot 121)0 van 13.00 tot 17.00 uur. dags en zondags is het musea tussen 14.00 en 17.00 uur opend. De opening nee» plaats om 14.30 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - De eerste middag gewijd aan kennisr kingsactiviteiten rond het basketbal voor basisscholen: sporthal 't Zwaantje te Terneuzen was een groot sue Negentig kinderen kwamen nieuwsgierig af op de aanM diging en gingen vervolvens vermoeid maar dolenthousif weer naar huis. Op initiatief van de gemeente en basketbalorganen wilde kinderen van acht tot twaalf jaar warm maken voor het bas! bal, maar ook leren kennis te nemen van sport in het algen» Hiertoe werd de Belg Ronny du Jardin uitgenodigd om vier ti ningen voor te bereiden. Met zijn aansprekend woordgebruik hij iedereen te motiveren en aan te zetten tot doelmatig en teg kertijd aangenaam basketbal. Verder was de sporthal met zes baskets ingedeeld met iedere basket een hoofdbegeleider en twee hulpbegeleiders, was een heerlijk succes. Die kinderen reageerden zo spon! Het doet je goed dat alle partijen tevreden waren," vertelde enthousiaste René Klerx achteraf. Nog drie keer wordt woensdagmiddag van twee tot half vijf intensief besteed scholieren. De data zijn woensdag 16, woensdag 23 en woensdai maart, steeds in sporthal 't Zwaantje te Terneuzen. tapel te liggen van andere jlannen, die de laatste twee aar in de kikkerstad zijn uit- 'edokterd. Momenteel wordt er door de tem. De Aardenburgse onderne mers willen op positieve wijze leedenken over de op handen jjnde veranderingea Vandaar »k dat het CIMK werd inge- chakeld. :t het rapport over de recon- Oost tructie van Aardenburgs cen tum stellen de CIMK-onder- Van onze correspondente GROEDE - Adrie Oos terling stelt zaterdag 19 blaart in 'de Twee D ui- yen' zijn nieuwe lied lesprogramma voor. Na het Land van de Zwemmende Leeuw heeft dit muzikaal eve nement de titel 'de boom in' meegekregen. De feestelijke voorstelling van 'De boom in' bevat teksten die gemaakt zijn door Piet Meeuse. De mu ziek is van Oosterling zelf. Voor de arrangementen tekent Peter Baardemans. "et liedprogramma be gint om 20.00 uur. onze correspondent 'HDELBURG - De 73-jar s uit Middelburg wordt i •yrnist. Ze verliet op dat n Shu66" bejaardenflat aar ■rat gevreesd. nilaS l^eed in een donkere int Mevrouw Plompen is I Perblond haar. De gemeer m de vrouw na zot met de politie in verbindir

de Stem | 1988 | | pagina 12