Ruime winst voor Goes TOEGIFT STREEKRIYALITEIT KOMT NIET TOT UITING IN UITSLAG Forse kritiek op winnaar Bijvank Piet Yonck nationaal kampioen heeftu LUBBERS Succes voor Vlissingen DE STEM SPORT 8 MAANDAG 14 MAART 1988 TERNEUZEN - Definitief heeft Scheldesport 1 in de eerste klasse heren van de basketbalcompetitie bewezen bij de top van die klasse te behoren. Deze krachtige sprong kon niet gevolgd worden door BC Sas. Misverstand Geduld Iets meer Tranen Studie UITGESPROKEN Sociale premies DEN HAAG - Hoewel niet veel pijn en moeit I compromis heeft bewei [geschonden de Tweede J Merijntji T1 Scheldesport klopt BC Sas Van onze baskebalmedewerker Daarom blijven deze derby's tussen de twee streekgenoten vol van spanning en rivaliteit, maar vindt men dit niet meer terug in de einduitslag. Ook deze laatste confrontatie uit een reeks van drie werd door Scheldesport superieur afgeslo ten. De heren uit Temeuzen versterken hiermee hun derde positie en zien uit naar de play-offs, terwijl BC Sas in de play-down moet strijden voor de onderste drie plaatsen. Eerste klasse heren: BC SAS-SCHELDESPORT 134-69 - Scheldesport werd in de eerste minuten overvallen door een attenter BC Sas. Na vijf mi nuten, bij een 7-0-stand, kwam Scheldesport pas tot zijn eerste score. Hiermee was. het ijs meteen gebroken. Scheldesport kwam gelijk en via 7-17 liep het uit naar een 13-29-ruststand. In de tweede helft had BC Sas alles weer op een rijtje gezet. Er werd beter gespeeld, maar de achterstand bleek veel te groot. In de tiende mi nuut van de tweede helft was het 27-39. Schel- desport-speler Ab Delzenne (topscorer) speelde de wedstrijd van het jaar en had een groot aan deel in de voorsprong die Scheldesport nam. Bij de stand 29-62 was BC Sas op en kwam bijna niet meer tot scorea De match was toen ge speeld en de zege was voor Scheldesport. „We waren meer met onszelf bezig dan met de tegen stander," typeerde BC Sas-woordvoerder Fred Overdijk het spel na afloop. Scheldesport daar entegen speelde een sterk collectief spel dat be nadrukt werd doordat zes mensen in de dubbele cijfers eindigden. Oefenwedstrijd: MARATHON 2-SCHELDE- SPORT 1 41-57 - De Scheldesport-dames zoch ten in hun vrije tijd naar een sterke oefenpart ner. Tegenstander Marathon 2, overgangsklas se, was hiervoor een goed begin. De tegenstan der was sneller en fysiek sterker. Scheldesport, niet anders gewend dan te winnen, was hier door zenuwachtig en vergat de verdedigende taak. Die fouten werden meteen afgestraft, zo dat het een spannende wedstrijd werd. Bij de rust was het verschil negen punten. In de tweede helft klopte Scheldesport Marathon met zestien punten verschil. „Dit was onze slechtste wedstrijd van het seizoen. En nog winnen met zestien punten verschil. We moeten geen angst hebben voor die klasse. Een aantal mensen moet nog aan dat niveau wennen, maar na deze wed strijd kan ik de fouten aanwijzen. Nu kunnen we gaan leren," vertelde coach André Boer na afloop. Eerste klasse dames: VOORWAARTS 1- VOORWAARTS 2 58-20 - In de eerste klasse da mes speelden de beide teams van Voorwaarts een onderlinge derby. Het was een sportieve wedstrijd met soms snel spel. De eerste helft verliep vlot met snelle aanvallea Ook het om zetten van de vrije worpen lag hoog. Deze helft werd met 39-6 afgesloten. Het tweede deel liep meer gelijk op. Sterk verdedigen van Voor waarts 2 met een goede rebound, maar het kon het niet goed afmaken. Een duidelijke zege voor het eerste team. De vermelding waard was het eerste optreden van Heldeke de Groot. Zes jaar geleden nog Scheldesport-speelster, maakte ze nu haar debuut bij de Axelse basketbalvereni ging. Tweede klasse heren: SCHELDESPORT 2-BV OOSTBURG 1 30-46 - Een gehandicapt BV Oostburg verscheen met een geringe groep in Temeuzen. Het draaide hierdoor moeizaam en kon zich niet echt losmaken van Scheldesport. De afstand bleef steeds tussen de drie en vijf punten schommelen. Bij Scheldesport ontbrak een duidelijke lijn, waardoor het toch aanwe zige potentieel geen vuist kon maken. De kloof kwam pas in de tweede helft van de tweede pe riode. Met twaalf punten voor bracht BV Oost burg uiteindelijk het verschil op zestien punten. Volgens BV Oostburg-normen was dit een mi nimaal resultaat. Spelmoment uit de basketbalderby in de eerste klasse heren tussen BC Sas en Scheldesport. Scheldesport-speler Jan de Waard schiet op de Sasse bucket. - fotowimkooyman. Door Jacques Hendriks RUCPHEN - Applaus van het publiek maar kwade blikken van zijn vluchtge- noten. Dat viel Rob Bijvank uit het Zeeuwse Westdorpe ten deel na zijn overwinning in de vijftiende Dorpe- nomloop in Rucphen. In de slotronde sloop Bijvank mee, toen de Noordhollander Hennie Beijer demarreerde uit de kopgroep van zes, die op dat moment de restvan het veld al definitief had versla gen. Het duo nam een paarhonderd meter voorsprong. Vervolgens bedankte Rob Bij vank zijn collega voor de moeite en ging er alleen van tussen om met een halve minuut voorsprong de kalklijn als eerste te passeren „Voor mij is er geen winnaar vandaag", siste Ruud Brouwers woedend, meteen na afloop. De 'mus' uit Teteringen was de grote smaakmaker van de koers, maar moest ten slotte met een derde plaats genoegen nemen. „Die Bijvank heeft de laatste veertig kilome ter geen meter meer op kop gereden, terwijl we met zessen op kop lagen. Hoe durft hij het dan in zijn hoofd te halen om op het laatst er nog vandoor te gaan Voor mij is zo iets on begrijpelijk". „Ik kon mijn krachten aan het einde goed gebruiken, daarom heb ik me daarvoor een beetje rustig gehouden", was het logische commentaar van de winnaar. Dat de over- winningsbloemen uiteindelijk bij iemand van de Wielervereniging Zeeland terecht kwamen, was geen verrassing. Vanaf de eer ste ronde zaten er mannen uit deze ploeg - inclusief de latere winnaar Bijvank - van voren. Dat atttente rijden was ook nodig, want mede dank zij de gure en straffe wind die over de Westbrabantse wegen bulderde, viel het peloton al vrijwel meteen na de start in diverse stukken en leverden de 140 kilo-l meters een aantrekkelijke en voortdurend levendige strijd op. De eerste plaagstoten kwamen van de reeds gememoreerde uitblinker Ruud Brou wers en Rudy van Vlimmeren. Zij trokken een peloton van ongeveer 25 man met zich mee. Deze groep werd alsmaar kleiner, na vier van de zeven rondes van 20 kilometer waren er dan ook nog maar tien leiders over. Tien renners, onder wie drie 'Zeeuwen': de broertjes Eric en John de Crom uit Hooger- heide én Rob Bijvank. Samen met Rudy van Vlimmeren en Pierre Raas probeerde Rob Bijvank half- koers al om een definitief gat te slaan, maar het was nog te vroeg in de wedstrijd Een pe loton van 28 man kwam bijeen, de rest kon het schudden. Rob Bijvank gaat als eerste door de fi nish in de Dorpenomloop. FOTO DE STEM/OiCK DE BOER Met nog twee ronden te gaan, zorgde op nieuw Ruud Brouwers voor de beslissende ontsnapping. Eerst probeerde hij het alleen, vervolgens ging hij er vandoor met vijf mak kers: Ronald Rol (Alkmaar), Rob Bijvank, Toon van der Steen (Bruinisse), Hennie Beijer (Zaandam) en John van Meel (Etten- Leur). De zes bouwden him voorsprong heel langzaam maar zeker op, en hielden uitein delijk genoeg voorsprong over om de hoogste prijzen te verdelen. Een verdeling waar be paald niet iedereen gelukkig mee was, maar hoe je het spelletje ook speelt, er is altijd maar één winnaar. Uitslag: 1. Rob Bijvank (Westdorpe) 140 kilometer in 3.20.11, 2. H. Beijer (Zaandam) op 0.30, 3. R Brouwers (Teteringen), 4. R Rol (Alkmaar), 5. T. van der Steen (Bruinisse), 6. J. van Meel (etten- Leur), 7. J. de Crom (Hoogerheide), 8. D. de Bruijn (Sint Willebrord), 9. H. Deelen (Zwijndrecht), 10. P. Raas ('s Heerenhoek), 11. W. van de Meuelenhof (Helmond), 12. J. Valentijn (Sint Willebrord), 13. A. Goense (Ovezande), 14. E. de Crom (Hoogerhei de), 15. N. Schrauwen (Terheijden), 16. P. Damen (Drunen), 17. R. van de Vin (Budel-Schoot), 18. C. Maas (Dordrecht), 19. L. Kuijkx (Sint Willebrord), 20. H. Timmers (Kaatsheuvel), 21. P. Mol ('s Gra venpolder), 22. M. Strijbosch (Deurne), 23. R. Tak (Oudenbosch), 24. R van Vlimmeren (Sint Wille brord), 25. F. Berrens (Nieuwegein). Edwin Breen scoort 1-0 voor Goes. Van onze atletiekmedèwerker ALPHEN A/D RIJN - Piet Vonck grossiert dit seizoen schijnbaar in nationale ti tels. Nadat hij onlangs de Nederlandse crosstitel bij de veteranen veroverde, werd hij afgelopen zaterdag Nederlands kampioen op de vijftien kilometer op de weg in Alphen a/d Rijn. De wedstrijd kwam pas laat op gang, want na elf kilometer lie pen nog tien man in de spits van de wedstrijd. De tien kilo meter werd in de matige tijd van 32.50 minuten afgelegd. Piet Vonck ging na twaalf kilometer aan de haal en werd in de resterende tijd niet meer bedreigd. „De wedstrijd liep voor mij uitstekend", aldus Vonck na afloop. „Een boemel race, begrijpelijk, want de tijd was hier niet belangrijk, maar wel de titel". Vonck haalde het met een tijd van 48.39 minuten. Tweede werd Ad van de Heijnink van AVR uit het Brabantse Reuzel in 29.05 en derde Lou Polak van Pac Rotterdam in 49.27. Sam Polderman van Marathon ein digde als tweede Zeeuw op een veertiende plaats in 50.56 mi nuten. Van onze sportmedewerker GOES - De ruime 4-0 zege die Goes behaalde op het bezoekende Cluzona is vol komen verdiend. De thuis club was over alle linies su perieur en overklaste zijn tegenstander ook conditio neel. De meeste spelers van de gasten konden het in de tweede helft kennelijk niet meer bijbenen. Volgens trainer Jaap West- strate begon een drietal van zijn mannen niet topfit aan het karwei. Dit was overigens het enige excuus dat Weststrate kon aanvoeren voor het povere spel dat Cluzona etaleerde op de zware, maar toch goed be speelbare grasmat. Weststrate: „In de eerste helft gaven we nog enigszins behoorlijk partij, maar daarna vielen we sterk terug". Alleen in het eerste kwartier leek het er nog niet op dat Goes een makkie zou krij gen aan de ploeg uit Wouw. De Goese rechtervleugelverdedi ger Kees Dorrepaal kon toen ternauwernood Rinie Booga- arts van scoren afhouden. Van de linkerspits van Clu zona bleef trouwens de meeste dreiging uitgaan, maar de Goese defensie bleek berekend te zijn op zijn taak. Het klopte in alle gelederen bij de gasthe ren trouwens veel beter dan een paar weken geleden tegen Axel. Deze keer vond men elk aar goed in de combinatie en dat resulteerde in een paar goede kansen. De telkens goed opkomende Kees Dorrepaal be diende een keer op maat Jac ques Jager, die echter hoog overschoot. Kort daarop stopte Peter Maas met moeite een in zet van Doesburg. De dominante rol die Goes ging vertolken, werd in de 32e minuut in succes omgezet. Via goed werk van Doesburg en Romeo van Aerde, belandde de bal bij Edwin Breen, die nog wel op de huid werd gezeten door Richard Braat, maar toch het speeltuig achter Maas de poneerde. Kort voor de rust toen Cluzona zich wat aan de druk wist te ontworstelen, dreigde er gevaar voor Goes toen Rinie Bogaards een spet ter lanceerde uit een vrije schop. De bal ging rakelings naast het doel. Na rust draafde bij Cluzona Edwin de Krom op voor Boga- arts, terwijl bij Goes Ron Krij ger de plaats innam van Jac ques Jager. De wissel bij Goes betekende een versterking. De defensie van Cluzona had de handen vol aan Krijger en liet steeds meer steken vallen. Maar ook op het middenveld verloor de ploeg alle grip op het spel. Goes nam het heft volledig in handen, en die meerderheid werd uitgedrukt in een fraai doelpunt van Romeo van Aer de, die vanuit het 16-meterge- bied Peter Maas kansloos liet: 2-0. Even later kwam Edwin Breen oog in oog te staan met de Cluzona-doelman, maar faalde, en kort daarop verprut- foto willem mieras ste Breen opnieuw een kans door te veel tijd te nemen voor het aanleggen van een schot. Peter de Jong greep toen reso luut in. Omdat Cluzona er wei nig meer van bakte, kon Goes toch uitlopen tot 3-0, via Does burg. René Theunis werd aan Bra bantse kant nog wel gerwisseld voor Ivan Couperus, maar dat haalde niets meer uit. Goes deed wat het wilde en met een afstandschot maakte Ron Krij ger er 4-0 van. Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - In de hoofdklasse C speelde voor de rust Vlissingen in de wedstrijd tegen hekkeslui- ter Rood Wit W slecht. Ook de Brabanders bakten er weinig was. Marcel Schenk scoorde in de eerste helft 1- 0. Na de hervatting zat er wat meer variatie in het spel van de Scheldestad-bewoners en moest Rood Wit W alle zeilen bijzetten om onheil te voorko men. De ploeg uit St.-Wille- bord, wiens dagen in de hoofd klasse bijna zijn geteld, kwam nauwelijks tot een tegenaan val. Nadat Marcel Schenk er 2- 0 van had gemaakt nam op de valreep Paul Schipper de derde Vlissingse treffer voor zijn re kening. VERGISSEN IS menselijk. Ook bij de volleybalvereni ging Morres, al jaren toon aangevend op allerlei ge bied, kan er wel eens iets misgaan. Afgelopen donder dagavond moest Morres 2 aantreden in IJzendijke te gen YVC 2. De IJzendijkse spelers hadden al lange tijd naar deze wedstrijd uitge zien. Ook scheidsrechter Jurrien Bakker was van de partij. Toen twintig minuten na de geplande aanvangstijd de Hulsterse equipe nog niet kwam opdagen werd er na vraag gedaan. Toen bleek, dat er een misverstand in het spel was. Morres had er op gerekend dat er vrijdag avond moest worden ge speeld. Het publiek, scheids rechter Bakker en het UVC- team konden ónverrichter zake huiswaarts keren. GEDULDIG. DAT moesten zaterdagavond de spelers van Mytilus en Dynamo zijn voor hun volleybalwedstrijd in de promotieklasse heren. De late aanvangstijd werd zelfs nog later. In plaats van om 19.00 uur werd pas om streeks 20.30 uur begonnen. Rond 22.15 uur was zaterdag de uitslag bekend. Dynamo had dit 'nachtwerk' beter doorstaan. Na de stand 2-2 nam Mytilus met veel jonge ren in de ploeg, een 7-0- voorsprong. Blijkbaar was het toen al bedtijd, want binnen een mum van tijd stond Dynamo op 10-15. „MAG HET iets meer zijn?" Een herkenbare en erkende vraag van de kruidenier. In de judosport komt die vraag eveneens regelmatig voor. Want in deze sport gaat het ook met name om kilogram men als de indeling in het geding komt. De judovereni ging Breskens kreeg daar eveneens mee te maken. Na dat via de sportscholen de judoka's waren ingeschre ven, zetten de Bressiaanders de deelnemers aan het Per- minta-toemooi op de weeg schaal in sporthal De Veer- hoek te Oostburg. Resultaat: vijftig knapen van de 408 bleken veel zwaarder te we gen dan was opgegeven. Een en ander ingegeven door 'enthousiaste' ouders, die hun zoon of dochter graag zien winnen. De kroon spande een jongeling voor wie de groep tot 34 kilogram was opgegeven. Een interes sante groep voor een knaap die op de bascule 46 kilo's bleek mee te torsen, moet men gedacht hebben. Een andere jeugdige deelnemer woog 'slechts' acht kilogram te zwaar. Hij zou uitkomen in de groep tot 54 kilogram. De weegschaal gaf hem 62 kilogram. Hoe dat te verkla ren? „Gisteren was ik jarig en toen heb ik taart gege ten," verduidelijkte hij nog nagenietend van zoveel lek kers, Waarvan die taart ge maakt was, vertelde hij niet. Schuim zal het in ieder ge val niet geweest zijn. Lood biedt meer kans... TRANEN VAN het IacheiJ tranen van verdriet, gevallen komen voor. zelfde geldt voor 'tra; over de wangen voelen i pen' en 'koude rillingen o de rug voelen kruipen'. maal uitingen van eenj moedstoestand. Een lijk iets overkwam even» een arbiter tijdens een rumavond die zijn club h. in sportcomplex De Vla® deren in Sas van Gent. dens die bijeenkomst wasél nogal wat kritiek op scheidsrechters. Met i over het gebrek aan ine ringsvermogen bij prate kritiek leveren, door sp Zoals gemeld, voelde van de aanwezige leid nen zich aangesproken. 2 in het debat mengend i dat onrecht ongedaan te n ken, riep hij„Als ik i hoor, dan lopen de trai over mijn rug," waarop o middellijk om een demcr'J stratie gevraagd werd. Tct pas kregen de tranen i vrije loop. Het was wel van het lachen. DE VOETBALLERS iedereen die daarmee te ken heeft, moet gaan sl ren. Althans, die int werd gewekt tijdens de eenkomst die de scheii rechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen hield. Want zoals te wachten was, was men lang niet altijd eens met naar voren werd gebrai En dat was ook de bedoel Het gevolg was dat er cussies over onderwi ontstonden waarvoor dag praten niet lang gei zou zijn. Om toch enigszins tevreden naarhi te kunnen gaan, opj men steeds het opzetten een cursus als oplossing, zodoende kunnen de vt bailers - spelregelki werd er aan die kant verwacht - een cursus regelkennis tegemoet zii De aanvoerders staat ii dergelijks te wachten, hen wordt via een cursus leerd hoe en waarom te delen. De elftalleider eveneens enkele vrije da[ of avonden opofferen deze opoffering wordt hem verwacht dat hij wat zijn taak is. Voor grensrechters komt er ei eens een speciale oplek Want wat hij precies doen, was niet helemaal delijk. Al met al dus wat werk voor de KNVB deling Zeeland. Een die echter de arbiters mag scholen. Daarvoor men een andere oplos Zij worden via de telei opgeleid. Namelijk via Teleac-cursus. Deze dan komen in de plaats vi zoals men stelde, 'cursi voor knippen en plakke Of laatstegnoemde niet eerder nodig is voor arbiters zelf, werd niet maal duidelijk. Mogelijk zij veelal uit zichzelf doende blijven 'plakken' dat zij 'geknipt' zijn om te doen. Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Willy van Leeui Rinus Verberkmoes en Peter Janse. Tweevoudig Elfstedentocht-winnaar Evert van Benthenl in het Parool: „Soms denk ik wel eens, heb ik het wel pm aangepakt? Want uit die Elfsteden-zeges was natuurlik] meer te halen geweest. Maar het volgende moment ik: "Wat zeur ik nou? Ik heb toch alles wat mijn hartje ft geert'. Ik ben een tevreden mens". Alex Andjelic, oefenmeester van ijshockeyvereniglr Heerenveen in het Parool: „Ik vraag om een revolutie i' het Nederlandse ijshockey. Dat betekent dat je beter paar koppen af kunt snijden, dan dat je enkele functionerende officials laat zitten". Henk Kraayenhof, coach van Nelli Cooman in TrM» over de door het NOC gestelde limiet van 11.10 second' op de 100 meter dames voor deelname aan de Olympic Spelen in Seoul: „Een snotvlek in het tafellaken van Olympische gedachte". Dezelfde Kraayenhof in het Utrechts Nieuwsblad: „flcM zelfs bereid om hazewindhonden te gaan trainen. Ik wiU' les trainen, als het maar loopt en hard gaat". waarvan u vindt, dat er een klei advertentie voor geplaatst moet Kleintje" dan beslist in De Stem. T advertentie gelezen wordt. Imn gtem-lezers en lezeressen pluizc onze .,Kleintjes"-rubneken na Di tienduizenden Kleintje 128ste jaargang Kantore Van onze Haagse redactie pEN HAAG - Omdat het kal de sociale fondsen via de vo slechts 900 miljoen gulden premies minder dalen, dan in eengekomen. Werklozen zullen in het vervolg kering van 70 procent van het i dat hun partner een inkomen h woning. Tot nu toe wordt daar Ook de WAO wordt bijgesteld derland veel hoger dan elders rechtvaardiging daarvoor aan. Hoewel het kabinet ook heefi toekomst te gebruiken voor he 1 van de laagstbetaalden, moet d aan worden gehecht. Het ligt vi reau eerder voor de hand te spre Fel Wielrenner Teun van Vliet in Vrij Nederland over ft ping: „De hele wereld is vergeven van de dope en wie pi" ken ze er tussen uit? Juist, de wielrenners. Jullie zijn wel eens dronken zijn geweest of een stickie hebben f' rookt, of niet soms?". Nogmaals Teuntje' in VN, dit keer over Franse rena'n „Jezus, wat een klootzakken. Allemaal dikke nekken, «I tijd maar denken dat ze meer zijn dan een ander. FigrW' nog de beste, maar zo'n Bernard, bah, bah, wat een w»i® lijk gazertje, de kapsoneslijder". Wim Everards (38), scheidend voorzitter van bet»"' voetbalclub Veendam in het Nieuwsblad van het Nof den: „Het is nooit gezellig in een bestuurskamer, be bij VVV. Daar hebben ze een voorzitter, ongelooflijk een fantastische kerel. Het was half elf en ze begonnen gen de lampen te slaan. Het was een complete brui te Ajax is bijvoorbeeld een absolute ramp, over het paard I' tilde mensen lopen daar. Ja, ik heb eens gezegd dat fft"1 sen me aansprak, maar als je hem dan leert kennen... W neer je bij Ajax komt, word je in zo'n VJP-box gedwoui het bestuur ziet je amper staan, Ze geven je een hand dat het nu eenmaal zo hoort. Je hebt daar maar één gew hopen dat die club geweldig op z'n bek gaat". I Van onze Haagse redactie [Met name coalitie-partneij Jmet de voorgestelde bezuin I de forse belastingverlaging Volgens CDA-fractieleider Vries is het 'onwaarschijnlijk! dat het CDA die voorstellen on-f gewijzigd zal accepteren, andere regeringspartner, dd VDD, is wei tevreden met uitkomst. De oppositie in d4 Kamer is fel tegen, evenals i vakcentrales. De werkgever hadden meer verwacht. Het akkoord in het kabinet 'oorziet in een extra bezuini- g van 3,4 miljard gulden en jeen verlaging van de belastin gen voor burgers en bedrijven. Deze keer moeten ook :ensie en Ontwikkelingssa ienwerking eraan geloven ifensie moet in 1990 270 mil| bezuinigen, het depar tent van Bukman 150 miljoerl bezuinigingen in de social ir bedragen bijna een mil| ard gulden. Het is nog niet duidelijk wa iet effect van die voorstellej ip de werkgelegenheid is, maa zal gering zijn. Lubbeij nog wel te streven naa aantal werklozen in 19 500.000 maar om dat te 1 liken zal een 'klein wondei! 'Odig zijn. De fractieleiders van CD. i WD zijn pas op het laatst loment op de hoogte gestel 'an het compromis. Volger ■ubbers komt zijn kabinet op ieuw in de problemen als varl 't de Kamer onderdelen va compromis worden aangd at. 'Als er stenen worden uil [ehaald, wordt het erg mo "k', waarschuwde hij. Maar de specie van Lubber letselwerk was nog niet dro< het CDA begon er al aan "kken. De Vries zei dreiger zijn fractie nog niet is ve: leten dat het kabinet rust hee iloofd voor de sociale uitk| 'gen na de harde ingrep 'an de afgelopen jaren. Het CDA vindt ook dat 0P-inkomens er te goed van: ramen bij de belastingverl; pog- En het kabinet kan «kenen op verzet tegen de L oimgingen op Ontwikkeling «menwerking. Overige nvakte de CDA-voorman aatste gisteravond tijdens i Preekbeurt in Roosendaal i Als het CDA zijn kritis.. •"oorden omzet in daden w«| 161 zich in ieder geval ver ggLyande steun van de 1 (ADVERTENTIE) 10, Breda, Tel.076-2154 Streek vervoer: buskruit

de Stem | 1988 | | pagina 54