rie schaatstrainers stappen op SPORT SPOFTL Phil Anderson in eerste leiderstrui IAT m 'T OEVER RUILT SCHAATSMEIDEN IN VOOR WIELERTEUGD ISU wil met wereldbeker naar Azië Van Bracht geeft reden tot leedvermaak UITSLAGEN Sean Kelly nieuwe leider Parijs-Nice >AND F. GIELE Tirreno Adriatico )E STEM SPORT 2 ZATERDAG 12 MAART 1988 TESTING IN :gere- hulst i L was al lachen geblazen om SKIËN - Gezocht: een halve nieuwe trainersstaf. Drie van de zes trainers (langebaan) van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond ke- jren na dit seizoen niet terug. Van Gennip loot goed Parijs-Dakar ingekort tot 15 dagen Oranje verliest door foute wissel Russische schaatster gestraft PEC Zwolle verslaat Sparta VOETBAL SCHAKEN 0 T26 f 8,09 t 10,11 f 12,13 114,15 116,17 mEDA |at gelegen leedte SU meter, its en 40 m2 maga- Uitgang. kelaardi] bv I*» bon 076-25 51 11 JSCHRIJVING Pgrond. j van de heer en ving verkopen: b, liggende nabij futsdijk, groot 1.03.0 3, liggende aan J >utsdijk, groot 3.21.70 3, liggende aan ande, groot 1.65.30 lii| acht dagen (veiling, 5 koper vanaf 1 januu, iling koopsom (uiterl Jst wordt gegeven is •tekend) dienen uiteilijtl 1988 om 14.00 uur tal liele ingeleverd te zijijl etten per perceel w»| 'rbij de inschrijvers ken zijn; (ig de prijs van volle la van de aanwezige in-l Iste het recht deel tens] 'ezen direct na het ope( houden opbieding; rer hectare en per bient men aan te gevetj [ingeschreven; erkoop liggen ter inzsjtl 'uidbevelandse notaris-l kantore van genoeni fat 2a Goes, tel. 01100-i er Dieleman), alwaar si| kar zijn. falde rijbewijs 1X|| 1X ix 1X 1X 2X1 2X1 2x I )torrijschool (met ster) 130% korting. je benutten. .ie wordt in een groter advertentie met het londig. imer in de advertentie op. rkkelijk en snel. (KANT Ha BEDRAG 'oor toezending van brieven axtra te betalen. Als iroene betaalcheque of een ro; of bankoverschrijving) ding ontvangt u een i echter f 4,- bg moeten brengen. ijblad De Stem, jnleveren op onze kantoren. Prijs incl. 6% BTW •f 6,07 jor Jacques Eestermans teACOLI - De eerste rit van Jj Tirreno-Adriatico werd bisteren een tragi-komedie gaarde beste traditie. Pet variété-nummer, waarmee b? organisatie van de zes- •Lpse Italiaanse wielerwed- Rriidop de boulevard van het Keen Napels geplakte stadje £L,li voor de dag kwam. Maar echt leuk werd het pas op het moment, dat Phil Anderson eerste leiderstrui mocht ELi afhalen. Want het was de Trinst van de schlemiel in het tragische verhaal rond de rVM-ploeg van Cees Priem. i De Australische kopman van L Nederlandse formatie zal (volgende week zaterdag name lijk niet van de partij zijn in Milaan-San Remo, de eerste topklassieker van het seizoen. 3m de doodeenvoudige reden, jat het team van Priem niet door Jacques Eestermans wordt toegelaten. Die onheils tijding werd donderdag per te legram vanuit Milaan verzon den. „Ik snap er helemaal niets van", aldus de flink aangesla gen nieuwbakken ploegleider. „Op de startlij st staan ploegen, die veel minder kwaliteit in huis hebben, maar wij blijken plotseling het kind van de re kening". Voor de goede orde: volgens de nieuwe reglementen, aange past naar de ideeën van Hein Verbruggen, de voorzitter van de profsectie van de internatio nale wielerunie, mogen er in de klassiekers niet meer dan 200 renners vertrekken. Dat heeft de organisatie van de Prima- vera ertoe gebracht 28 ploegen toe te laten, bestaande uit ze ven coureurs. De organisatoren hebben dit jaar evenwel nog de vrije hand in het toelatingsbe leid. Dat gegeven heeft In dit geval de deur voor TVM in het slot gegooid. Cees Priem: „We hebben koersdirecteur Torriani na tuurlijk direct gebeld. Hij zei letterlijk dat hij ons graag in koers zou zien, maar dat hij geen mogelijkheid zag ons toe te laten. Daarvoor verwees hij ons naar Verbruggea Die heb ik inmiddels twee keer aan de lijn gehad. Hij zou onmiddel lijk contact opnemen met Tor riani, maar hij vertelde er wel bij dat hij niets kon garande ren. Waar het probleem nu zit, ik weet het echt niet. Maar ik weet wel dat ik tot nu toe niets meer heb gehoord". In Bacoli deden gisteren de geruchten de ronde, dat Priem heeft verzuimd de inschrijving definitief te bevestigen. De Zeeuw verwijst die echter naar het rijk der fabelen. „Een maand geleden heb ik alle pa perassen opgestuurd. Alle ver haaltje die nu worden verteld, zijn gewoon grote onzin". Overigens heeft Jan Raas, in tegenstelling tot Peter Post en Jan Gisbers, nog geen nadere berichten van de organisatie van Milaan-San Remo ontvan gen. „Maar ik maak me daar niet te druk over", aldus de ploegleider van Superconfex. „Wij hebben ook geen telegram gekregen, dus het komt alle maal best in orde. Voor de ze kerheid zullen we uiteraard nog wel even contact opne men". De teleurstelling in het kamp van Priem werd gisteren enigszins weggespoeld met het succes van Anderson. De dui delijk geprikkelde Australiër, die vandaag dertig jaar wordt, haalde zijn gram in de estafette die de twintig deelnemende ploegen van negen renners kregen voorgeschoteld. Per se rie werd een coureur van elke ploeg op pad gestuurd. Na twee omlopen over het parcours werd er gesprint voor bonifica tie-seconden, waarna aflossing volgde voor de volgende serie. Dat leidde tot volstrekt chaoti sche taferelen en de een na de andere lachsalvo bij zowel ploegleiders als renners. Maar de grootste lach verscheen op het gezicht van Phil Anderson. Hij ging in zijn serie als win naar over de meet en bleek la ter de totale afstand van 10,6 kilometer het snelst te hebben overbrugd. De extra bonifica tie, die hij daarmee verdiende, bracht hem in het bezit van de eerste leiderstrui. „Dit is de enige manier waarmee je ze kan pakken", was het summie re, maar van sarcasme door drenkte commentaar van de winnaar. En de winnaar heeft altijd gelijk. Uitslagen: 1. Allocchlo (Ita), Talen (Ned), Saronni (Ita), Bauer (Can), Ghirotto (Ita), Anderson (Aus), Mantovani (Ita), Ghiotto (Ita) en Adrie van der Poel (Ned). Algemeen klassement: 1. Anderson (Aus), 2. Gavazzi (Ita) op 3 secon den, 3. Allocchio, Talen, Saronni, Bauer, Ghirotto, Ghiotto, Van der Poel 0.05, 10. Peiper (Aus), Bartel- lonl (Ita), Dibazzo (Ita), Frison (Bel), Flnazzi (Ita), Cavallaro (Ita), Piasecki (Pol), Salvador (Ita) en Salighari (Ita) 0.08, 19. Freuler ;wi). Romlnger (Zwi), Arnts Ted), VandelU (Ita), Bungo (Ita), Jakobs (Ned), Cerin (Joe) en Elli (Ita) 0.07. rest peloton op 8 secon den. Van onze speciale verslaggever Voor de vacature-Gemser is in de persoon van Ab Krook een opvolger gevonden, al moet een aantal belangrijke 'formaliteiten nog worden geregeld. Conditietrainer Tjaart Kloosterboer werd al in oktober de wacht aan ge- egd. Aangezien in de schaatsbond veel mogelijk is, is het jet uitgesloten dat de ClOS-docenten Gemser en Kloos terboer ooit nog eens terugkeren. Het afscheid van Eg- i bert van 't Oever is echter definitief. |„Na 20 maart is het boek uit", [zegt de zestigjarige Lissenaar, |die vorig seizoen als interim- ach van de dameskernploeg sprong en er gelijk het Olym pisch seizoen aan vast plakte. Zo is het vaker gegaan, maar |Van 't Oever wil bij wijze van uitzondering niet in herhalin- |gen treden. Schaatstraining is voortaan taboe, ook op ge westelijk niveau Wel blijft de Iman, die in Skiën en Heeren- Iveen een trainersloopbaan van 27 jaar afsluit, werkzaam als [KNSB-functionaris voor plan gen organisatie. SKIËN - Yvonne van Gennip rijdt bij het toernooi om het we reldkampioenschap in Skiën op de 500 meter in het achtste paar te gen de Amerikaanse Leslie Bader. Op de drie kilometer komt de winnares van Olym pisch goud uit tegen de Italiaanse Elena Belci. Evenals in Calgary start de Nederlandse op de 3000 meter na haar voornaamste concur rentes. Aan het toernooi doen 29 rijdsters uit veertien landen mee. De Francaises Marie- France van Helden en Stephanie Dumont kwamen niet opdagen. Voor de Verenigde Sta ten starten naast Bader Katie Class en Jan Goldman. De Ameri kaanse ploegleiding was er absievelijke vanuit gegaan over het maximale aantal van yier startplaatsen te beschikken. In de Zweedse ploeg werd Jasmin Krohn vervan gen door Anette Ham- merin. De Nieuwzee- landse Rremer moet zowel op de 500 als 3000 meter alleen over het VS. lotingen 500 meter eerste rit: Mool- iNed> Bogatov» mnn 1 Stlun <Ned> Kanis jbpl); 3. Hashimoto (Jap) - Glass (VSt); 4. Preuter (Ned) ionum%tb (O0*>: 5- Ehri« W; Zange (OD1); 6. Scan- dolo (OD1) - Lapoega (Sov)7. fceIv<Ca!ï! Tlystedt k Van Gennip (Ned) - ««der (VSt), 9. Bojko (Sov) - «jci (Ita); 10. Fors (Zwe) - Lelgnon (Can); u. Hamma- ™1 (Zwe) - Goldman (VSt); Sdd n ",GÜaoeri (Sov); 13. «Ou (Jap) - Rys (Pol). 14. (w™ ,=<Fin) - Mischke OS?1)'-15. Kremer (NZ1). f" «eter: 1 Zange - Bader; diü li - Kama; 3. Scant Zl Molhuizen; 4. Boga- wva1 - Preuter; 5. Ehrie - wÏÏÏTS 6' Stun Ham- 8 iSite Grenier - Lapoega; Nvstid? Loignon; 9. Class - Bdehv? i Van Gennip - Soeri 1?? Coté;12- Gi" 1,5Seki; 13. Tartia - 15. Kremer Goldman; Met overgave stort Van 't Oever zich deze maand nog in het dameswielrennen. „Er lo pen wat dingen niet goed. De materiaalvoorziening is niet wat die moet zijn. Daar heb ik niet aan kunnen en willen wer ken. Nu wel: er moeten betere omstandigheden komen om jonge wielrensters op te leiden. Die wil ik voor het grotere werk afleveren". Als begeleider van een ploeg jeugdige wielrensters denkt Van 't Oever meer vrije tijd over te houden om zo af en toe zijn echtgenote te zien en zelf weer eens een marathon te lo pen. „Schaatstraining houdt je winter en zomer dagelijks be zig. Fietsen kent die centralisa tie nog niet. Het is vrijblijven der en dat lokt mij wel. Het is niet zo sterk geprogram meerd". Als ploegleider in het marathonschaatsen, dat zater dag zijn afronding beleeft, acht Van 't Oever zich overbodig. Toen de KNSB hem riep tot het ambt van bondscoach liet hij de mannen van de lange adem achter. „Als de jongens en de sponsor tevreden zijn, ben ik niet meer nodig". Een dag na de Olympische Spelen dreigde Van 't Oever het feestelijke afscheid te ver vroegen en een wrang karakter te geven. Na afloop van de Olympische Spelen in Calgary, op de avond van de 5000 meter voor dames die Yvonne van Gennip haar derde goud bracht, besloot hij op staande voet ontslag te nemen. Omdat Van 't Oever de bondsfunctio- narissen niet eerder trof, bracht hij zijn beslissing in het vliegtuig naar Nederland ter kennis van de KNSB, die in pa niek Kloosterboer voor de rest van diens trainerscarrière als boosdoener brandmerkte. De vrijwel voltallige begeleiding trachtte Van 't Oever op andere gedachten te brengen. Voor de landing op Schiphol had de KNSB weer een damescoach. „Door een aantal zaken heb ik besloten er een punt achter te zetten", laat Van 't Oever niet het achterste van de tong zien. Dat de samenwerking met Kloosterboer verre van opti maal was, gold al aan het begin van het seizoen als een publiek geheim. „De laatste tijd heb ik bij Kloosterboer een paar min der sportieve trekjes waarge nomen". Van 't Oever accep teerde dat Van Gennip op haar verzoek de schema's van de conditietrainer volgde, maar liet in de euforie van Calgary al blijken „ontzettend veel te hebben geslikt". „Ik heb me al tijd bescheiden opgesteld. Om dat ik vind dat dat de plaats van een trainer is. Maar er zijn grenzen. Ik vond dat die in Cal gary waren bereikt. Dan moet je een signaal geven". Van 't Oever ontkent dat zijn aanvankelijke beslissing werd genomen met het oogmerk Kloosterboer definitief onder uit te halen of genoegdoening te krijgen voor de onderge schikte positie waarin hij heeft verkeerd. „Daar heb ik niet aan gedacht. Ik ben niet bij het overleg betrokken geweest. Ik lag heerlijk te pitten. Mij is ge vraagd of ik mij alsnog wilde bezinnen. In het vliegtuig heb ik besloten alsnog naar Skiën te-^ean". Een leutig onderonsje tussen Egbert van 't Oever, Yvonne van Gennip en Petra Moolhuizen op de schaatsbaan in Skiën. - FOTO ANP INZELL (ANP) - Na het magere wereldbekersei zoen 1987/1988 wil de in ternationale schaatsunie (ISU) de competitie om de World Cups op de afzon derlijke afstanden weer meer aanzien geven. Vol gendjaar moet er in de vi sie van Gerd Zimmer- mann, technisch-be- stuurslid van de ISU en directeur van de kunstijs baan van Inzeil, een deel van de wedstrijdreeks in Azië worden gehouden. De kunstijsbanen van Seoul (Zuidkorea) en Sapporo (Ja pan) zijn kandidaat voor het wereldbekercircuit van 1988/1989. De onderhandelin gen met de Aziatische organi satoren zijn nog niet afge rond Zimmermann verwacht pas in april een beslissing over de opzet van de competi tie voor het nieuwe seizoen. „We gaan in ieder geval het seizoen weer in drie blokken opdelen. Een openingsdeel in november en december, een middenblok in januari en de laatste wedstrijden in maart, waaronder die in Azië", aldus de Westduitser. Zimmermann wenst zich niet te storen aan de geringe belangstelling, die het derde seizoen van de wereldbeker competitie (het tweede offi ciële) ondervindt In Inzeil ontbreken bij de finalewed strijd van dit seizoen voor de herenschaatsers de sterke ploegen van de Sovjetunie en Japan, de sprinters van Ca nada en een kanshebbende eenling als de Noor Karlstad, nota bene winnaar van de vijf kilometers van Heerenveen, Butte en Calgary. De minach ting van de schaatstop voor het wereldbekerevenement in het Olympische jaar 1988 is door de ISU ingecalculeerd. In Inzeil doen 38 schaatsers uit elf landen mee aan de he renfinale, waarin de afstan den 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter op het pro gramma staan. De beste acht schaatsers van de vijf kilo meter rijden zondagmiddag de dubbele afstand. Neder land heeft met negen rijders de grootste afvaardiging op de Beierse kunstijsbaan, waar maar liefst duizend fans uit ons land zijn neerge streken. Henk Gemser heeft de allrounders Visser, Kern- kers en Vergeer meegenomen. Vergeer neemt in Inzeil, de baan waar hij twee jaar gele den zijn tweede wereldtitel allround veroverde, na een mislukt Olympisch seizoen afscheid van het internatio nale schaatsen. Gemsers col lega Bleeker heeft zes sprin ters mee: Ykema, Boelsma, Kuiper, Terpstra, Noyens en Jonkman. Ykema, de zilve ren-medaillewinnaar op de Olympische sprint, heeft in Inzeil kans op de wereldbe kers op de 500 en 1000 meter. Deelnemen: Kah (Aus), Had- schietf, Eminger en Meibock (Oos), Lamarche en Pichette (Can), Mey, Hoffmann en Freier (OD1), Sighel en Milesi (Ita), Vis ser, Kemkers, Vergeer, Ykema, Boelsma, Kuiper, Terpstra, Noyens en Jonkman (Ned), Falk- Larssen en Bönning (Noo), Kry- siak (Pol), Gustafson, Magnus- son, Karlberg, Markström en Jo hansson (Zwe), Jansen, Thometz, Flaim, Silk, Cushman en Wanek (VSt), Oberhuber, Tröger, Baltes en Semler (WD1). Van onze speciale verslaggever VEJLE - De dreiging met een boycot door de biljart profs van het toernooi om het Europees kampioen schap driebanden heeft veel kwaad bloed gezet. Hoewel de elite-spelers toch in Vejle zijn verschenen, hopen heel wat bondsofficials en orga nisatoren heimelijk op ge zichtsverlies voor het in feestkledij gestoken vijftal. Ze hadden vrijdag reden tot leedvermaak. Rini van Bracht verloor zijn tweede partij tegen de Deense troef Karsten Lieberkind met 1-3. De Waalwijker was de eerste van de betaalde driebanders die werd verrast door een van de vijftien 'amateurs'. De aan voerder van poule D had de ne derlaag tegen Lieberkind zeker niet voorzien, omdat de houte rige Deen donderdag twee keer had verloren. Van Bracht heeft nog kans op het bereiken van de kwartfinales, maar zal daartoe zeker van Blomdahl senior en mogelijk ook van zijn BWA-collega Müller moeten winnen. Al schreef de voormalige wereldkampioen het verlies toe aan de vochtige lucht, waar door het kunstivoor zou sprin gen, het was duidelijk dat hij precisie miste. Hij kon Lieber kind ook niet uit zijn evenwicht brengen met een protest-actie aan het begin van de tweede set. De arbiter had de ballen verkeerd opgezet. De Deense allrounder stootte daardoor af met de bal van de tegenstander. Toen Van Bracht aan de beurt kwam, werd de scheidsrechter door omstanders attent ge maakt op zijn fout. Hij gelastte de 40-jarige Brabander te gaan zitten. De nummer vijf van de Europese titelstrijd van vorig jaar in Waalwijk vertikte dat en leidde daarmee een tien mi nuten lange discussie in tussen de Deense arbiter, spelers en officials. Uiteindelijk kreeg Van Bracht zijn zin en maakte de set uit in elf beurten (15-12). Hij herstelde daarmee het verlies in het eerste deel (10-15) en leek de Deen naar een snelle nederlaag te leiden. Aange moedigd door het weinige pu bliek steeg de lokale favoriet echter uit boven zijn normale niveau. Hij won de derde en vierde set met duidelijk ver schil: 15-11 en 15-6. Het was de eerste Deense overwinning in Vejle, De overige representan ten van de kleine biljartnatie, Thögersen en Korte, maakten hun inschrijving geenszins waar. UITSLAGEN Poule A: Ceulemans (Bel) - Oddo (Ita) 3-0: 15-0, 15-4, 15-7 (gemid delde 3,000/0,846); Thögersen (Den) - Zöllner (WD1) 3-1; 12-15,15-9,15- 12, 15-12 (1,075/1,021). Ceulemans - Thögersen 3-0: 15-1, 15-11, 15-4 (1,500/0,571). Theriaga (Por) - Oddo 1-3: 15-9, 13-15, 14-15, 7-15 (0,777/ 0,857). Poule B: Torbjörn Blomdahl (Zwe) - Korte (Den) 3-0: 15-5, 15-4, 15-12 (1,323/0,656); Steylaerts (Bel) - Pa- pageorgiou (Gri) 3-0; 15-12, 15-14, 15-8 (0,918/0,708). Torbjörn Blom dahl - Steylaerts 3-0; 15-9,15-4,15- 11 (2,647/1,500. Carrfflo (Spa) - Korte 1-3 (11-15, 15-5, 9-15, 10-15 (0,775/0,847). Poule C: Dielis (Bel) - Siebert (WD1) 3-2: 9-15, 12-15, 15-9, 15-11, 15-8 (1,100/0,966. Connesson (Fra) - Anreitter (Oos) 3-0: 15-2,15-8,15-2 (1,153/0,307). Van der Smissen - Connesson 1-3 (15-14 (13), 10-15 (11), 3-15(8), 14-15(8)). Poule D: Van Bracht (Ned) - Lie berkind (Den) 1-3: 10-15,15-12,11- 15, 6-15 (0,840/1,117), Lennart Blomdahl (Zwe) - Niederlander (Zwi) 3-1: 15-5, 15-5, 4-15, 15-11 (1,166/0,878). Müller - Lennart Blomdahl 3-2 (15-10 (15), 7-15 (11), 15-8 (17), 10-15 (14), 15-10 (11)). STANDEN Groep A: 1. Ceulemans 3-6 (2,250), 2. Theriaga 3-4 (1,028), 3. Oddo 3-4 (1,000), 4. Thögersen 4-2 (0,822), 5. Zöllner 3-0 (0,855). Groep B: 1. Torbjörn Blomdahl 3-6 (1,646), 2. Steylaerts 3-6 (1,162), 3. Carrillo 3-2 (0,865), 4. Korte 3-2 (0,774), 5. Papageorgiou 3-0 (0,586). Groep C: 1. Connesson 2-4 (1,552), 2. Dielis 1-2 (1,685), 3. Van der Smis sen 2-2 (1,000), 4. Siebert 1-0 (0,884), 5. Anreitter 2-0 (0,770). Groep D: 1. Müller 2-4 (0,894), 2. Van Bracht 1-2 (1,250), 3. Lennart Blomdahl 2-2 (0,902), 4. Lieberkind 1-0 (0,855), 5. Niederlander 2-0. NIEUWSOVERZICHT PARIJS (AFP/DPA) - De woestijnrally Parijs-Dakar zal in de toekomst nog maar vijftien dagen mogen duren. Dat heeft het bestuur van de internationale autosport federatie vrijdag tijdens een zitting in Parijs besloten. De eis van de FISA werd door de organisatoren René Metge en Gilbert Sabine ingewilligd omdat anders de federatie de officiële toestemming aan de rally zou onthouden. Dit j aar duurde de race nog 29 dagen en vielen er zes doden. Parijs-Dakar zal in 1988 op 27 december van start gaan in Parijs. De finish is op 10 januari. De FISA heeft vrijdag te vens de organisatoren van de rally van Monte Carlo ge vraagd het begin van hun wedstrijd een week te verschui ven. In plaats van 12 zou de race nu op 19 januari moeten beginnen. NEUBRANDENBURG (ANP) - Het Nederlands dames handbalteam heeft vrijdag ook de laatste poulewedstrijd van het internationale toernooi in Neubrandenburg verlo ren. Nu bleek China te sterk: 23-22. Oranje had de vierde nederlaag in belangrijke mate aan zichzelf te wijten. Bij rust stonden de Nederlandse handbalsters nog met 13-10 voor. In de tweede helft werd die marge door China hele maal ingelopen. Met nog negen seconden op de klok en een stand van 22-22 op het bord, pleegde het Nederlandse team een foutieve wissel en moest het met vijf dames verder. China buitte het personeelsvoordeel dankbaar uit. Uitslagen: Nederland - China 22-23, Noorwegen - Oostduitsland 18-21, Oostduitsland 2 - Zweden 18-21. SKIËN (ANP) - De internationale loopbaan van Natalja Ar- tamonova is waarschijnlijk beëindigd. Om disciplinaire re denen is Artamonova buiten de Sovjet-ploeg voor de we reldtitelstrijd in Skiën gelaten. Tijdens het WK-toernooi van vorig seizoen eindigde de nu 25-jarige Artamonova als zevende. Half januari was Artamonova met de zesde plaats bij de Europese titelstrijd eveneens de beste Russin. Artamonova werd na terugkomst uit Davos er op betrapt een paar oorbellen haar vaderland te hebben ingevoerd zonder dat aan te geven. Op de Zwitserse hooglandbaan had Artamonova haar persoonlijk record op de 1500 meter tot op een fractie benaderd (2.08,10). Bondcoach Sergej Martsjoek wilde die gang van zaken niet bevestigen. Wel liet hij weten dat Artamonova voor straf moest thuisblijven. ZWOLLE - In de eredivisie werd gisteren het duel PEC Zwolle - Sparta gespeeld. De thuisclub won met 2-1. Karakteristieken: 3. Van Buuren 1-0,19. Van Ankeren 2-0,43. Van der Berg 2-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Veldwijk (PEC). EN STANDEN Bundealiga UITSLAGEN Karlsruhe-Ka iserslautern Leverkusen-FC Köln 1-1. 1-1. Wereldbekerafdaling In de Ame- rlkaanae wintersportplaats Vail UITSLAGEN 1. Heinzer (Zwi) 2.29,32, 2. Plé (Fra) 2.29,63, 3. Girardelli (Lux) 2.30,47,4. Mair (Ita) 2.30,56,5. Mül ler (Zwi) 2.30,82, 6. Boyd (Can) 2.30,83,7. Bosinger (Can) 2.31,47,8. Moar (Can) 2.31,71, 9. Assinger (Oos) 2.31,80, 10. Stevens (Can) 2.31,92, 11. Zurbriggen (Zwi) 2.31,95,12. Ericsson (Zwe) 2.32,11. Stand wereldbeker afdaling: 1. Zurbriggen 118, 2. Mair 86, 3. Boyd 73,4. Heinzer 72, 5. Mahrer (Zwi) 64. Algemeen: 1. Zurbriggen 224, 2. Tomba (Ita) 213, 3. Strolz (Oos) 113, 4. Mader (Oos) 111, 5. Was- meier (WD1) 107. Tweede ronde Euwe-schaakvier- kamp UITSLAGEN Karpov (Sov) - Short (Eng) 1-0, Timman (Ned) - Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2. STAND 1. Karpov 11/2 punt, 2. Timman, Ljubojevic 1,4. Short 1/2. Open Zweedse badmlnton-kam- pioenschappen UITSLAGEN Dames enkelspel tweede ronde: Coene (Ned) - Wihlborg (Zwe) 11- 5, 11-3; Ping (Chi) - Van Dijck (Ned) 12-9, 11-4; Jiaming (Chi) - Van der Knaap (ned) 11-6,11-3. Kwartfinales: Han Aiping (Chi) - Coene 11-5,11-6. OP TELEVISIE ZATERDAG 12 MAART NEDERLAND 2 15.15 Sportpanorama extra 16A5 Studio sport (WK schaatsen vrouwen in Skiën). 22.05 Sportpanorama. 22.40 Studio sport. BELGIË 1 22.35 Sport op zaterdag. DUITSLAND 1 10.25 Sport extra. 18.00 Sportschau. DUITSLAND 2 10.03 Sportschau. 22.00 Aktuelle Sportstudio. DUITSLAND 3 19.30 Sport im Westen. SKY CHANNEL 15.40 Ski report 1625 Internationale motorsport 21.30 Worstelen. 22.25 Transworld sport SUPER CHANNEL 1425 Soccer scene. 16.30 Amerikaans basketbal. 20JO Worstelen. ZONDAG 13 MAART NEDERLAND 2 19.00 Studio sport BELGIË 1 15.00 Stadion. 20.05 Sportweekend. DUITSLAND 1 18.10 Sportschau. DUITSLAND 2 17.10 Sportreportage. 2320 Sport am Sonntag. DUITSLAND 3 1025 Sport (ook om 13.00 uur). 19J0 Sport im Westen. SUPER CHANNEL 16.00 Amerikaans college basket bal. 2020 Soccer scene. SAINT-TROPEZ (AFP) - De Ier Sean Kelly heeft giste ren in de vierde etappe van Parijs - Nice de witte leiders trui veroverd. In de eindsprint van een kopgroep van tien man werd Kelly verslagen door de Belg Etienne de Wil de. Zijn voorsprong op het achter volgende peloton was echter groot genoeg om de Brit Sean Yates van de eerste plaats in de algemene rangschikking te verdrijven. De beslissende ont snapping werd 25 kilometer voor de eindstreep in Saint- Tropez ingeleid door de Frans man Laurent Fignon. Yates kon niet volgen, Kelly wel. De Ier, die de etappekoers al zes keer won, heeft in het alge meen klassement zestien se conden voorsprong op de Fransman Ronan Pensee en negentien op diens landgenoot Pascal Simon. UiUlag vierde etappe Parijs-Nice: 1. De Wilde (Bel), 175 km van Tou lon naar St. Tropez in 4 uur 32 mi nuten en 10 seconden (met vergoe ding 4.32.00), gemiddelde snelheid 38,579 km/u, 2. Kelly (Ier) 4.32.10 (4.32.05), 3. Kuum (Noo) 4.32.10 (4.32.08), 4. Pascal Simon (Fra) 4.32.10,5. Pino (Spa), 6. Hilse (WD1), 7. Pensee (Fra), 8. Julian Gorospe (Spa), 9. Haghedooren (Bel), 10. Fignon (Fra) zelfde tijd als Simon, 11. Rossignoli (Ita) 4.33.29, 12. Planckaert (Bel), 13. Bordonali (Ita), 14. Duclos-Lassalle (Fra), 15. Da Silva (Por), 16. Lauritzen (Noo), 17. Kuiper (Ned), 18. Wijnants (Bel), 19. Kvalsvoll (Noo), 20. Van Lanc- ker (Bel), 21. Cornillet (Fra), 22. Wechselberger (Oos), 23. Decrion (Fra), 24. Phillipot (Fra), 25. Forest (Fra), 27. Yates (GBr), 30. Winnen (Ned) zelfde tijd als Rossignoli, 45. Harings (Ned) 4.37.15,50. Van Wijk (Ned) 4.54.48, 52. Koois (Ned), 60. Breukink (Ned), 91. Bernard (Fra), 141. en laatste Delgado (Spa) zelfde tijd als Van Wijk. Algemeen klassement na vierde etsppe: 1. Kelly 19 uur 49 minuten en 51 seconden, 2. Pensee op 16 se conden, 3. Pascal Simon 0.19,4. Ju lian Gorospe 0.25, 5. Fignon 1.05, 6. Pino 1.14,7. Yates 1.19,8. Hilse 1.21, 9. Haghedooren 1.39,10. Kuum 1.43, 11. Leblanc (Fra) 1.58, 12. Millar (GBr) 2.15,13. Da Silva 2.27,14. Cor nillet 2.30, 15. Madiot (Fra) 2.33, 16. Contini (Ita) 2.51,17. Caritoux (Fra) 2.52, 18. Lauritzen (Noo) 2.58, 19. Winnen 3.01, 20. Decrion 3.07, 21. Haex (Bel) 3.27,22. Phillipot 3.41,23. Bordonali 3.50, 24. Bagot (Fra) 3.50, 25. Forest 4.15, 26, Kuiper 4.33, 28. De Wilde 5.25, 43. Bernard 23.26, 74. Harings 34.12, 81. Breukink 38.17, 94. Van Wijk 44.14, 114. Kools 55.05, 141. en laatste Mitani (Jap) 1.34.29.

de Stem | 1988 | | pagina 11