'ELSHOW .ZE-RIJEN .KOM! De Magnolia's: nieuw damestrio Assepoester door 't Appeltj e in Den Dullaert 1750/ tOEFRIT Zeeuws Jeugdorkest en Muziekschool Oostburg NOG TE ZIEN HERBEDDEN jtot 21.00 uur en m 10.00 tot 18.00 uur. ERBEDDEN 1.550/ 1.400/ FERBEDDEN CABARET, TONEEL EN ZONDAGMIDDAGCONCERT IN TERNEUZEN Humoristisch stuk door EWT Noir et Blanc film over SM Kamagurka Nederlandse Candida in stadsschouwburg Brugge Twee keer toneel in St.-Niklaas Concert voor twee piano's Pianist Zoltan Kocsis met Schubert- programma The Hulstonians met een serie optredens Piet Brakman solo in De Halle Axel UIT West naar Gibert Becaud Tineke Schouten ook in Hulst uitverkocht Bertus Borgers Menselijke kunst in Hulst Evenwichtige kunst Geert Meyer Tentoonstelling Gerard van Grieken t blijft er nog u dein kontant of betalingsplan I verrekent. Voor |tro betaalt u - vol ling-resp. 192,-en jfektieve rente op de dealer om meer jij een proefrit larkeeralarm originele attentie jefrit: een kompakt Een parkeer- sleutelhanger), uw parkeertijd in- I boodschappen L Ga dus langs bij de ijk de vele modellen prijzen zorgvuldig feén mee AUSTIN (proefrit. SBSÖ^ piliiiPHMiiiii over Hulpverlening riegarantie: Üa, tel.: (01820) 11122. i Josée Ruiter en Jan van Roijen in 'De vrouw van de zee'. liaan 22,4814 IE, ge De Beule B.V., 01180-36815. i Terneuzen B.V., Mr. F. J. 9,4762 AE, deverd bed! Agent Noord-Brabant 04160-348^ HET PUBLIEK kan morgen, vrijdag 11 maart, voor het eerst kennismaken met een nieuw Nederlands damestrio, luisterend naar de naam De Magnolia's. In het Zuidland- theater brengen de dames Kok, Ferneodos en Van Put ten hun muzikale programma 'Ik wil ook wel eens gelukkig zijn'. Ironische smartlappen, muzi kaal cabaret en het betere luisterlied vormen de ingre diënten van een avond pre tentieloos amusement De Magnolia's komen in de plaats van Mon Cherie en de Heren- flikken, die hun toernee we gens persoonlijke omstandig heden moesten afbreken. Be stelde kaarten voor Mon Che rie zijn ook geldig voor de Magnolia's en kosten vijftien gulden. De aanvang van het optreden is 20.00 uur. De Toneelgroep Terneuzen geeft ieder jaar opnieuw een voorstelling in het Zuidland- theater. Zaterdag 12 maart speelt de bloeiende vereniging onder regie van Margreet de Groot het blijspel 'Met mes en vork' van de Engelse schrijver Alan Ayckbourn. Het stuk prikt op komische wijze alle daagse gebeurtenissen en ge drag van doodgewone mensen door. De aanvang is eveneens 20.00 uur en de toegang be draagt 7,50. De tweede aflevering van een kwartet door het Zuidland en de Terneuzense Muziekschool georganiseerde zondagmid dagconcerten vindt dit week einde plaats. Vijf Zeeuws- Vlaamse solisten staan cen traal, die hun loopbaan alle maal aan de muziekschool zijn begonnen en inmiddels vergevorderd zijn en afgestu deerd aan verschillende con servatoria. Gespeeld wordt door Lies- be th Niesten (fluit), Domini que Zwartelé (klarinet), Ar thur Neele (viool), Joop de Pooter (trompet) en Rolf Wol- fensberger (piano). Ze spelen een breed repertoire met stukken van ondermeer Mo zart, Schubert, Mihalovici en Poulenc. Arie Karreman be geleidt de solisten aan de vleugel. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is 7,50 EEN vuurwerk van spitsvon digheden en bijzinder fijne ironie is eigen aan de taal van Dimitri Frenkel Frank. Het stuk In de holte van je arm wordt door het Eigentijds Werk Theater (EWT) in Deurne/Antwerpen gespeeld vanaf vrijdag 11 maart tot en met 16 april. Elke donderdag, vrijdag en zaterdag om 20.30 uur en zondag om 15.00 uur,. De vrouwelijke helft van twee, nogal van elkaar ver- schilende koppels (verfijnd en volks) houdt van luxe. De he ren trappen het af en begin nen op hun beurt van het le ven te genieten. De dames proberen hun wederhelften dan weer te veroveren. Dolle pret voor vier personen en een volle zaal. IN 1986 kreeg de Franse ci- neaste Claire Devers de Ca mera d'Or van het festival van Cannes voor haar film Noir et Blanc'. In het verhaal vertelt zij zonder sensatie, mbar met grote suggestieve kracht het verhaal van een sado-masochistische relatie. van handeling is een fitness-centrum, waar een saaie accountant de boekhou- ™g op poten moet zetten. Hij besluit om ook iets aan zijn gezondheid te doen en laat nch masseren door een grote neger die bepaald niet zacht- ™«ig te werk gaat Maar oor de boekhouder gaat de Pynsensatie gepaard met een gevoel van gelukzaligheid dat mj nog niet eerder heeft ge kend 'Noir et Blanc' is van- I te rien in de filmclub "e* Zuidlandtheater, be- 20 00 uur en een kaarde kost zes gulden. DE twee prettigst gestoorde „gen zijn ongetwijfeld Ka- "Jagurka en Herr Seele. Dit 15 bekend om zijn absur distische optredens, maar nog ïïf r °m de strips met helden ivlP^hdy Henk en Bert "anderslagmulders. Kama.- «S, enziin kameraad staan fsterdag 12 maart op de plan- Eton Media in Eeklo. nun theaterproduktie heet Smet^r,°,?uktie'- Johan de aam! 4 ze op piano. De aanvang is 21.00 uur Sjoukje Hooymaayer inCandida FOTOJUTKARONA DE beroemde komedie 'Can dida' heeft nog niets aan ac tualiteit ingeboet De auteur George Bernard Shaw laat in dit werk zien dat de mens verre van volmaakt is. Hij blijkt niet in staat onder scheid te maken tussen illusie en werkelijkheid, vooral als er liefde in het spel is. Shaw stelt de vrouw Candida tussen twee mannea De lief devolle echtgenoot en de ver liefde dichter. Beide mannen beweren van haar te houden en verwijten de tegenpartij onoprechtheid en egocentris me. Candida zet de beide he ren tenslotte weer met beiae benen op de grond. Dinsdag 15 maart in de stadsschouwburg in Brugge spelen Sjoukje Hooymaayer, Manfred de Graaf, Pieter Lutz en anderen in een regie van André van den Heuvel Candida. Aanvang 20.00 uur. - FOTO RAOUL SOMERS en kinderen tot en met twaalf jaar hebben gratis toegang. Het laatste evenement van opnieuw een drukbezette week in het theater is Josee Ruiters vertolking van Ibsens toneelstuk 'Vrouw van de Zee', dat woensdag 16 maarl te zien is. Het stuk wordt niel zo vaak gespeeld, maar de pers noemde Josee Ruiter 'een ware Ibsen vrouw'. Ze speell een vrouw, die zich tegenover haar man en (stiefkinderen een vreemde voelt. De zee symboliseert voor haar het mysterie van de ware vrijheid en de erotiek. Ook de overige spelers in het stuk kregen tot nu toe lovende kritieken. De aanvang is 20.00 uur en een kaartje kost vijftien gulden. HET TONEELGEZELSCHAP De Goudbloem voert 11 tot en met 14 maart het toneelstuk Blaise op in de stadsschouwburg te St-Niklaas. Het stuk is geschreven door Claude Magnier en wordt geregisseerd door Oswald Versyp. Alle voorstellingen beginnen om 20.15 uur. De jonge schilder Blaise d'Ambreux heeft geen grote bekend heid, maar bezit een groot zelfvertrouwen. Om uit de finan ciële poblemen te komen gaat hij een relatie aan met een Pa- rij se vrouw. Hij vergist zich deerlijk. Slinkse streken van ver schillende jonge en oudere vrouwen brengen hem in nog gro tere problemen. Toch komt er een oplossing door een tiener meisje van het platteland. Zij verliest wel haar betrekking, maar juist door haar kinderlijke naïviteit komt alles goed. Dinsdag 15 maart voert het gezelschap Marcant in de stads schouwburg het toneelstuk Reis naar Rome op. De hoofdper- son in dit boeiende toneelstuk is An Petersen. Zij is een vrouw van middelbare leeftijd en heeft reis gepland naar Rome. Met deze reis wil ze het normale leven wat draaglijker ma ken. Op het lege station is dit de aanleiding tot allerlei ge- dachtenwisselingen, die af en toe komisch worden, maar kort daarop weer ontroerend. De voorstelling begint om 20.00 uur. EEN KOFFIECONCERT is de uitgelezen mogelijkheid om op een ongedwongen manier in kontakt te komen met klas sieke muziek. In het Ledel- theater in Oostburg verzorgen Erwin Neven en Claire Clark zondag 13 maart zo'n recital. De beide pianisten bengen een aantrekkelijk programma vol afwisseling van licht klas sieke composities. Zij vertol ken werken voor twee piano's van Debussy, Rachmaninov, Milhaud e.a. Het koffieconcert duurt on geveer een uur en begint om 11.00 uur. De toegangsprijs is vijf gulden (kinderen tot 12 jaar gratis). PIANOVIRTUOOS Zoltan Kocsis kreeg grote bekend heid door zijn geweldige tech niek, maar vooral door zijn groot muzikaal gevoel. Deze jonge solist is vrijdag 18 maart te zien en te beluisteren in de Blauwe zaal van De Sin gel in Antwerpen. Hij treedt op in de serie pia noconcerten. Drie concerten die verzorgd worden door be roemde pianisten en waar voor de belangstelling onge kend groot is. Zij die een goede plaats willen bemachti gen doen er goed aan tijdig te reserveren via De Singel. Kocsis kreeg zijn eerste pianolessen toen hij vijf jaar was. Op 18-jarige leeftijd won hij de Beethoven-prijs en drie jaar later was hij de jongste laureaat van de vermaarde Lisztprijs. Kocsis is stichtend lid van de Hongaarse studio vaor Nieuwe Muziek, is ook actief als componist en wist zich op te werken tot een van de meest belovende pianovir tuozen. Vrijdag 18 maart ver tolkt hij twee sonates van F. Schubert. De sonate in A en de sonate in Bes. Aanvang 20.00 uur. ZEEUWSCH-VLAANDEREN kan er op rekenen dat The Hulstonians een serie van op tredens gaat afwerken in de streek. De eerste plaats die op het programma staat is West- dorpe. In 'de Gravin' wordt een concert gegeven zaterdag 12 maart om 22.00 uur. Sinds eind vorig jaar is de band uit het Land van Hulst een nieuwe muzikale weg in geslagen. De leden zijn echter wel de folkmuziek trouw ge bleven. Alle teksten, zowel de en- gels- als bederlandstalige zijn geschreven door leadzanger Willy Selis. De muziek is sa men met de andere leden ge schreven. ZANGER-GITARIST Piet Brakman treedt zaterdag 12 maart op in gemeenschaps centrum De Halle in Axel. De Zeeuws-Vlaamse troubadour brengt zijn nieuwe pro gramma in zijn oude formule Serieuze en zotte dingen. Hij blijft een ieder verbazen met zijn rake liedjjes, zijn alert reageren op de zaal en zijn boeiende gitaarspel. Aan vang 20.00 uur, toegang 7,50. MONSIEUR 2000 volt, de Franse chansonnier Gilbert Becaud, treedt manadg 14 maart op in de Koningin Eli- sabethzaal in Antwerpen. De Stichtng UIT West houdt een busreis naar dit muzikale evenement. De bus vertrekt aan het Ledelplein in Oost burg om >18.30 uur. De show begint om 20.30 uur. DE JAARLIJKSE uitvoering in en door de muziekschool in Oostburg krijgt dit jaar een extra feestelijk tintje. Vrijdag 11 maart komt het Zeeuws Jeugdorkest voor de pauze delen uit de suite 'Le roi s'a- muse' van Delibes vertolken. Ook spelen zij onder leiding van Matthieu Meys een jeugdwerk van de Spaanse componist Ariaga. Ook verleden jaar waren de leden van dit volledig symfo nisch bezette orkest van de partij. Het succes was toen groot en de Zeeuwse jeugdige muzikanten willen dit nog maals meemaken. Na de pauze komen de so listen en ensembles uit West Zeeuwsch-Vlaanderen aan de beurt in het Ledeltheater. Voor het voetlicht treden het schoolorkest, een blokfluiten- THEATER HET Appeltje uit Antwerpen reist met enkele theaterprodukties door Vlaanderen en Nederland. Een ervan is het sprookje As sepoester. Iedereen kent het verhaal van het arme meisje dat steeds moet werken. De boze stiefmoeder en de akelige zussen laten het lieve kind nooit met rust Er komen ook leuke figuren voor in het sprookje: de prins, de tover- feer en de huisvriendjes. De theaterproduktie is schitte rend in elkaar gezet met mooie muziek, interessante kostuums en decors....maar er ontbreken nog enkele rollen. De kinderen in de zaal mogen die rollen invullen. Van witte muis tot toverkoets. Het spel Assepoester is vooral bedoeld voor de jeugd tot en met tien jaar. Het spel wordt in Den Dullaert zaterdag 12 maart gespeeld om 14.00 uur. Toe gangsprijs drie gulden per persoon. Scene uit 'Assepoester' van theater 't Appeltje. FOTO ARCHIEF DE STEM semble, algemene muzikale vorming klassen en diverse instrumentale solisten. Het concert begint om 19.30 uur. Toegangskaarten (ƒ5,00 en ƒ2,50) zijn te verkrijgen aan de ingang van de zaal. TINEKE SCHOUTEN heeft het ook in Hulst voor elkaar gekregen. In geheel Neder land waren de shows van deze aparte vrouw met een onver gelijkelijke show binnen eneie uren uitverkocht. Hulst vormt geen uitzonde ring. Ook hier is de zaal uit verkocht. De Wan Woeman- show van de vrouw, die steeds een tien verdient en die Zwiet, zwiet Honniebie als een nij vere bij weet te brengen, gaat vrijdag 11 maart in Den Dul laert door. Aanvang 20.00 uur. DE BEKENDE zanger en sa xofonist Bertus Borgers (ex- Sweet d'Buster) treedt zondag 13 maart op in café De Ster in Terneuzen. Hij wordt begeleid door Norman Verhage op drums, Jeffrey Bax op bas en Bob Boganovic op gitaar. Borgers en zijn band spelen funky rock 'n roll. De bandle den zijn overigens allemaal uit Zeeland afkomstig. Bor gers speelt een duidelijke hoofdrol tijdens de optredens, door afwisselend de zangpar tijen en de saxofoonsolo's voor zijn rekening te nemen. Het optreden begint om 16.30 uur en de toegang is gra tis. Werk van Hans de Ruyter. FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER HET menselijk lichaam en de mens als individu boeien de schil der Hans de Ruyter uit Axel. Hij weet op een zeer intrigerende wijze de mens in al zijn hoedanigheden vast te leggen. De Ruyter exposeert tekeningen en schilderijen in de Club CD in Hulst tot eind maart. De eigenaar van dit etablissement geeft op deze manier kunstenaars te kans om zich te manifesteren. Hans de Ruyter is de eerste exposant. Zijn schilderijen zijn krachtig opgezet. De Ruyter benadert zijn onderwerp op twee wijzen. Rationeel en emotioneel. Hij maakt gebruik van kontrasterende kleuren die een grote spanning op roepen. De expositie geeft een aardig overzichtsbeeld van het werk dat de Axelse kunstenaar de laatste jaren heeft geproduceerd. Hij is niet in een bepaald vakje te vangen. De Ruyter ontwikkelde een zeer eigen stijl waar hij trouw aan blijft. De stijl varieert van rea listisch tot abstract. Boeiend bij de Ruyter is de menselijke benadering van het on derwerp. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van Club CD. Werk van Geert Meyer. FOTO DE STEM/COR J.BOER GEERT Meyer uit Groningen exposeert met schilderijen en teke ningen toto en met 27 maart in galerie Esprit in Clinge. Hij was als leraar verbonden aan de Minerva Academie voor beeldende Kunst tot 1981 en wijdt zich nu nog uitsluitend aan de schilder- en tekenkunst In zijn schilderijen vormen een scheepswerf, een winterland schap, zonnige stranden, maar voornamelijk het paard en de paardensport en drafbanen de onderwerpen. Wat opvalt in het werk van Meyer zijn de heldere kleuren, de krachtige penseel streek en de ongekunstelde en eerlijke weergave van zijn visie. De menselijke figuren zijn levendig en zeer dynamisch geschilderd. Sfeervol is ook de serie stadsgezichten op venetië, olieverven op paneel. Meyer tekent en schildert met een groot vakmanschap en de beweging van mens en paard zijn raak getypeerd. Werk dat elke liefhebber van beeldende kunst aanspreekt, door de sfeer en de menselijke benadering. De expositie is te zien tot 28 maart. Galerie Esprit is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur en na af spraak. WEGENS de grote belangstelling heeft de Amrobank in Breskens kunstenaar Gerard van Grieken bereid gevonden zijn tentoon stelling in het bankgebouw te verlengen. Van Grieken heeft daartoe zijn nieuwste werken, aquarellen met als thema Zeeuwsch-Vlaanderen, aan de Amro-galerie uitge leend. Het streekgebondenwerk zal gedurende de maanden maart en april te zien zijn voor iedere bankbezoeker, dagelijks tijdens kantooruren. L/Escaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. De Dikke van Dale Sluis - Beel dende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Bank Paribas Hulst. Werk van Leon de Buck. Open tijdens win keluren. Zeeuws Museum Middelburg. Aanwinsten in 1987. Tot en met 15 mei. Open dinsdag tot en met vrij dag van 11.00 tot 17.00 uur, zater dag tot en met maandag 13.30 tot 17.00 uur. Galerie Trouvaille Terneuzen. Grafiek van Veronique Declerq en Saskla Strljdonk. Tot en met maart Open tijdens winkeluren, maandag gesloten. Galerie Bellemans Axel. Illustra ties van Juultje Putman Tot 25 maart Open tijdens winkeluren. Stedelijk Museum St. Niklaas. Burgerlijke Huisraad. Tot 3 april. Galerie Francis van Hoof Antwer pen. Sculpturen van Philippe Jac ques. Tot en met 20 maart Donder dag tot en met zondag van 14.00 tot 18.00 uur en op afspraak. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg. Arquitectonica, gisteren, vandaag en morgen. Tot 14 maart De Media Eeklo. Fotomontages van Joseph W. Huber. Tot en met 30 maart. Galerie Esprit Clinge. Schilderijen en tekeningen van Geert Meyer. Tot en met 27 maart. Open woens dag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur en op afspraak. Club CD Hulst. Schilderijen en te keningen van het menselijk li chaam van Hanz de Ruyter. Tot eind maart. Amro-bank Breskens. Recent werk van Gerard van Grieken. Tot eind april. Open tijdens openings tijden bank. Galerie Nummer Zeven Terneu zen. Beschilderde en versierde eie ren. Tot en met 2 april. Open: dins dag tot en met donderdag van 14.00 tot 18.00 uur, vrijdag eveneens van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Art House Biervliet. Het versierde ei. Tot en met 4 april. Open maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, zaterdag ook van 13.00 tot 16.00 uur.

de Stem | 1988 | | pagina 25