De lobby van PZEM-directeur Tiktak IFLIJK... [ISKY ...EN 'N lS GRATIS! RUIMF&OOft )VER TWEE JAAR BEGINNEN MET AANLEG 550 LIGPLAATSEN ttige opkomst info-avond Sluis Stank van Antwerpen is 's nachts enorm 4 MAART. VE HEBBEN AL HEEL VEEL AAN VEILIGHEID KERNENERGIE GEDAAN' 17?® 14?5 29?5 15?6 [RUIM F 5.000; mz 18?5 PLAATSELIJK NIEUWS POLITIERAPPORT Grootste hengstenshow Z.-Nederland in Breda if] STEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 9 MAART 1988 [ven. Voor zake Ke leasetarieven. sopen vanaf Jtroën agent en aw keuze. ling) Clubgebouw [achthaven Breskens iv, wil over circa twee aar beginnen met de verwezenlijking van 550 extra ligplaatsen. Kolenprijzen Broeikas Kansberekening Geduld ONDERNEMERS VEEL TE GEMAKKELIJK VOOR INBREKERS' Kontakt Dagen bedrijfsleven in regio Breda Aardenburg Schoondijke Hoofdplaat Sluis Oostburg Bedrijfsongeval Veel schade Brandje Rijverbod Veldpolitie Botsing VEEL OVERLAST IN OSSENDRECHT Franciscanessen na 111 jaar weg uit Aardenburg T20 exclusief afleverings- findt taxatie plaats op sluitend bij inruil van m pnw i achthaven Breskens groter fan onze verslaggever jRESKENS - De uit- ireidingsplannen voor Ie jachthaven in Bres- Kns zijn niet van de iaan. De nieuwe eige- iaar van het water- portcomplex aan de Vesterscheldemon- Ook de bouw van een ze ventig meter hoge apparte mententoren, oostelijk van de huidige haven, wordt nog steeds overwogen. Volgens woordvoerder A Ver stoeten van de nieuwe bv, voortgekomen uit de water sportvereniging Breskens, is het geenszins de bedoeling om het haalbaarheidsonderzoek naar de uitbreiding van de ha ven in een lade te laten liggen. Het onderzoek werd in 1986 op verzoek van de watersport vereniging en de gemeente Oostburg uitgevoerd door het bureau Terp. „Op het moment moeten we eerst wat orde op zaken stellen. De overdracht is namelijk iets sneller verlopen dan we had den kunnen vermoeden," aldus Verstoetea De ondernemer gaf toe dat de afschaffen van de WIR de onderhandeling in een stroomversnelling heeft doen belanden. Met de uiteindelijk aankoop van de jachthaven, waaraan twee jaar overleg met het ge meentebestuur van Oostburg vooraf ging, is een bedrag ge moeid van 2,3 miljoen gulden. „Een flink bedrag, vandaar dat we nu even moeten wachten met onze uitbreidingsplannen. We willen eerst, laat ik zeggen, wat financiële ademruimte krijgen alvorens we de uitbrei ding doorzetten," aldus Ver stoeten. Verstoeten was ook een van de participanten in de Bres- kense Jachthaven Ontwikke lingsmaatschappij (BJOM), die vorig voorjaar het plan lan ceerde voor de bouw van een 28 verdiepingen tellend apparte mentengebouw aan de noord kant van de Breskense zeewe ring. Voor dit project zou twee hectare buitendijks gebied moeten worden ingepolderd. Rijkswaterstaat heeft evenwel nog geen toestemming gegeven voor het project. Volgens Verstoeten zal de nieuwe bv het totaalproject, de bouw van de flat en de uitbrei ding van de haven, uitvoeren. De financiering wordt deels ge haald uit de meeropbrengst vandejachthavea Verstoeten gaf gisteren ver der te kennen dat de overname van de haven geen consequen ties hebben zal voor ligplaats houders en het personeel. „Wat het personeel betreft zijn we met het gemeentebe stuur tot overeenstemming ge komen. De mensen die een boot in de haven hebben liggen, worden niet met veranderin gen geconfronteerd. Zelfs de tarieven blijven voorlopig on gewijzigd," aldus Verstoetea jen beetje gepikeerd s hij wel. „Ik wil niet blind fcjn voor wat mensen vinden jvan kernenergie. Ik wil er ierlijk over zijn, open staan Iroor argumenten, maar aan e andere kant vind je moei- [jk geloof voor je eigen deeën. Ach, de pers..." Ir. A. tiktak, directeur van de Pro- rinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM), vindt lat we hem tekort doen. Inci- lenten met kernenergie op- ilazen, en wat er voor pleit legeren. Na Harrisburg, na [sjernobyl, na de kritiek van iet internationaal atoombu- !;au en - recenter - een luitse organisatie op de erncentrale Borssele, en on- [anks de protesten uit dat- :elfde dorp tegen de opslag [van kernafval, wankelt zijn Beloof niet. Tiktaks credo: kernenergie moet. Waarom jen Groninger in Zeeland est een tweede kerncentrale vil bouwen. or Jan Jansen We moeten nog een jaartje wachten op het volgende elektriciteitsplan van de samenwerkende energieproducen ten. Ook al begin volgend jaar zou het kabinet beslissen over de toekomst van kernenergie in Nederland. Tiktak ziet het met meer dan gewone belang stelling tegemoet. „Ik hoop op een po sitieve beslissing, er zijn goede gron den voor," zet hij welgemoed de lobby voort. Maar voorlopig staan de activiteiten van het bouwbureau voor nog een kerncentrale op een laag pitje; en zijn kolen in. Inzet van de PZEM in het elektriciteitsplan; een tweede kolen centrale, naar het model van de stroomverwekker die pas vorig j aar van start ging. De PZEM heeft goede papieren, denkt Tiktak, want behalve de Maasvlakte is er geen locatie waar je de kolen zo de centrale binnen vaart. 'Diep vaarwater' heet de troef, die de directeur graag uitspeelt. PZEM-directeur Tiktak:De geesten worden langzaam rijp voor kernenergie - foto willem mieras KTAK heeft het gelezen, ja; dat ze n Borssele ineens te hoop lopen tegen het plan om op zeshonderd meter van iet dorp kernafval op te slaan en te erwerken. Stel je voor, dat je nu wam met een plan voor een tweede prncentrale; zouden ze in Borssele Tan niet... Jerustend: „Tja, ik weet het ook niet. Het enige wat ik kan bedenken is de mensen meer voorlichting geven, fei telijk informeren, zodanig dat ze daar rertrouwen in hebben. De psycholo gie van het hele gebeuren is ongeloof lijk belangrijk. Dat kun je als exploi tant alleen tegemoet treden met feite lijke voorlichting. Nee, geen slinkse methodes, daar pas ik voor." De PZEM-directeur zet bescheiden ien pet op die hem past. „Bij ons heeft de raad van bestuur het voor het zeg- len. Die bepaalt wat er met het be kijf gebeurt. De directie staat met laad en daad terzijde, voert de dage lijkse leiding." Te bescheiden wil hij figenlijk zeggen dat we aan het ver keerde adres zijn. Maar Tiktak is mans genoeg om in zijn relaas die ene rode draad te weven: een rechtvaar diging van kernenergie. Neem het recente rapport van het Duitse bureau GRS. Alweer een serie aanbevelingen om de kerncentrale veiliger te maken, wat het vertrou wen niet bevordert. Tiktak draait een beetje om de hete brij heen. „Het zijn aanbevelingea Er wordt bekeken of ze tot maatregelen moeten leiden die de veiligheid kunnen vergroten. Ver geet niet dat we de afgelopen jaren al veel gedaan hebben. Voor een deel is al aan de aanbevelingen van die Duitsers voldaan orndat we meteen na Harrisburg maatregelen hebben genomea Een aantal zaken is nu nog in studie of al uitgevoerd. Want na tuurlijk is het goed dat je naar de vei ligheid kijkt." Maar hij zou zo graag willen dat dat met andere twijfelachtige ontwikke lingen op dezelfde schaal gebeurde. Het broeikaseffect bijvoorbeeld. Hij grijpt het gretig aan om op het stok paardje te klimmen. „Kernenergie is een schonere opwekking van energie, waarvan we steeds meer nodig heb ben. Het is meer geavanceerd ten op zichte van het milieu dan alle andere methodes. Als het broeikaseffect dui delijker wordt, dan zal men sneller denken aan andere manieren om energie op te wekken dan met fossiele brandstoffen en dergelijke." Maar het risico van die ene vernieti gende klap dan, die misschien wel heel Europa bestraalt? Nuchter: „Je moet dat ene grootschalige effect, dat zou kunnen optreden, afwegen tegen het andere - de broeikas - waarvan je weet dat het zich voordoet." Tiktak is ervan overtuigd dat kern energie veiliger kan. „Het is nu aan vaardbaar veilig, maar het kan beter, altijd. Het is een kansberekening. Je kunt de kans op ongelukken kleiner maken. De vraag is alleen tot hoever dat zinvol is. Het geldt uiteindelijk voor alles, zoals bijvoorbeeld ook de Nederlandse wegen. Die kun je zoda nig inrichten dat er nauwelijks nog ongelukken gebeuren, maar willen we dat? Wat kost dat?" Incidenten en ongelukken met radio activiteit geven angstgolven waar de publieke opinie lange tijd op mee dein! „En toch worden de geesten langzaam rijp voor kernenergie," ge looft Tiktak. „Men zal op den duur in zien dat het moet. Zonne-energie, wind, besparingen, akkoord, allemaal nodig. Daar werken wij ook aan mee. Méar de behoefte aan energie wordt hoe dan ook groter, en dan heb je an dere brandstoffen nodig, kom je uit bij kerncentrales, kernfusie op den duur. Het kan niet anders." Zijn bedrijf heeft zich trouwens ook aangemeld om weer een andere tech niek - schoner dan de conventionele kolencentrales - van de grond te krij gen: kolenvergassing. Maar voor dat proefproject scoren ook Brabant en Limburg hoog. „Ze zijn verder met de voorbereiding," weet Tiktak, die de belangstelling voor kolen als brand stof begrijpelijk vindt „De kolenprij zen zijn erg laag. Dat beïnvloedt de discussie. Het haalt de druk van de ketel om andere methodes te overwe gen. Men denkt misschien dat dat nog jaren kan duren, maar daar mag je niet op rekenen. Trouwens: fossiele brandstof is eindig." Waar zijn we terug? Precies. Kern energie. Hij kan het niet latea „Op lossingen voor de korte termijn zijn natuurlijk heel belangrijk. Je moet ook niks nalaten. Wind en zon, en noem het allemaal maar op, maar dat is niet genoeg om alle nodige energie op te wekken." Tiktak is aanzienlijk minder gedre ven, omzichtiger ook, als de zelfstan digheid van het Zeeuwse energiebe drijf aan de orde komt, of de moge lijke samenwerking met de water- maatschappij. 'Afwachten', of: 'het heeft voor- en nadelen', zijn dan z'n sterkste teksten. In pleidooien voor een tweede Zeeuwse kerncentrale stopt de boerenzoon uit Groningen meer energie. En Tiktak heeft geduld. „Uitbreiding van kernenergie komt er zeker. Vraag me alleen niet wan neer." JJIS - De circa veertig uise ondernemers die gis ten in de Lindenhoeve in tes de informatie-avond er de voorkoming van isdrijven bezochten, wer- door de vertegenwoor- gers van de rijkspolitie «Ae neus op de feiten ge- lü J^ndvan 6611 dia-serie, maakt in de Sluise winkel- werd namelijk aange- OTid dat de Sluise koophuizen alleen open staan voor nkelpubliek, maar dat zij grote aantrekltingskracht trienen op personen die er LI eur aan geven om goe- «n zonder te betalen mee te .men. he Sluise ondernemers kon- tÜu eigen °gen zien dat celdeuren open stonden en ii, 1 goederen, in hun eigen dP'Voor het grijpen lagen, nri I, Van slagerswinkei wagenwijd open, schuren Sri I? waren niet vergren- L °P een slechte manier. F. waaronder een van een -genwoordiger in edele i S e? vrachtwagens ston- iniet afgesloten. »TOpia"Serie,ciiende' zo het P ,®[anlandant G. Doosje het West-Zeeuws-Vlaamse korps weten, niet om kritiek op de ondernemers hun gebrek kige voorzorgsmaatregelen te leveren. „Wel willen wij U een spiegel voorhouden," bena drukte hij. Burgemeester M. Everaers, die veel van de avond verwacht had, was enigszins teleurge steld over de bescheiden op komst. „Sluis telt 180 midden standers en dat dan slechst een zesde op komt draven voor een onderwerp dat Uw aller aan dacht zou moeten hebben, dan vind ik dat wat magertjes. Ze ker in een week dat de WIR is afgeschaft, want hier worden toch mogelijkheden voor U aangegeven om geld te bespa ren." De getallen die adjudant K Hameling van het Bureau Voorkoming Misdrijven op somde, logen er niet om. „In Nederland," zo voerde hij aan „wordt om de twee minuten een inbraak gepleegd. Jaarlijks maken inbrekers voor een mil- j ard aan goederen en contanten buit De ondernemers zijn er dan ook bij gebaat om maatre gelen te treffen voor de be scherming van eigen goed," al dus Hameling. Hij pleitte voorts voor maatregelen van organisatorische, elektronische en bouwkundige aard. Hameling en college K van Bostelen riepen de Sluise on dernemers dan ook op om hun eigen zaken met de ogen van een crimineel te bekijken. „Dan pas ziet U waar de zwakke plekken zitten in de beveiliging van de winkels," voerde Hame ling aan. Overigens bleken de nachtelijke activiteiten van de Hermandad in de afgelopen weken weinig bij de onderne mers aan te slaan. Geen enkele ondernemer reageerde op de berichten die de politiepa trouilles na hun nachtelijke in spectietochten hadden achter gelaten. In totaal ging het toch om 39 berichten. Niettemin beschouwden de aanwezige middenstanders de info-avond als een nuttige bij eenkomst. Temeer, omdat ge wezen werd op de eigen tekort komingen van de aanwezigea Saillant detail: tijdens de bij eenkomst verlieten twee agen ten voortijdig de zaal. Adju dant G. Doosje kon even later meldden dat twee verdacht uit ziende personen waren aange houden. Een van hen was in het bezit van een vuurwapen. „Zo zie je maar waar zo'n avond goed voor kon zijn," repte hij. Daarmee overigens duiddend op de zere plek bij de Sluise middenstanders. Die willen dat de rijkspolitie meer en duide lijker aanwezig is in Sluis. Ook dat klonk gisteren duidelijk tussen de bedrijven door. van onze verslaggever BREDA - Voor de vierde maal gaan in het Turfschip in Breda de Bedrijven Kon- takt Dagen van start. De Bredase wethouder van Economische Zaken en Werkgelegenheid, R. Sand- berg, opent de onderne- mersbeurs op dinsdag 15 maart om 14.00 uur. De beurs wordt woensdag 16 maart voortgezet, ook vanaf 14.00 uur. De Kontakt Dagen zijn tot 22.00 uur te bezoeken en worden georganiseerd door Or- ganisatieburo ExpoCare. Alle bedrijven uit de regio kunnen hieraan deelnemen. ExpoCare verwacht ongeveer 160 bedrijven. Het 'soort' be drijf kan variëren van regis teraccountant tot drukkerij en van een fabriek in keukenin- bouwapparatuur tot autoscha- BOLLING - Bolclub De Ware Vrienden hield een bolling in zaal Leliaert. Uitslag: 1. E. Geernaert-G. Verheije-B. de Coussemaeker, 2. J. Rieteco-J. Focke-P. Martens, 3. R. van Rie-R. Verstoete-E. de Sloo- vere. BOLLING - Bolclub De Ware Vrienden hield de zevende clubbolling. Uitslag: 1. J. Scherbeijn, 2. H. Marclé, 3. J. Musche, 4. P. Mariens, 5. A. van Vooren. PLATTELANDSVROUWEN - De afdeling Aardenburg van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen gaat dinsdag 15 maart naar Cad- zand voor een bowlingavond, aanvang acht uur. Vertrek op de Kaai om 19.00 uur. HONDENCLUB - Honden club Aardenburg nam deel aan de derde wedstrijd van het wintertoernooi te Tem pelhof-Brugge. In de clu brangschikking werd HCA tweede. Individueel waren de resultaten als volgt: 6. Michel Schipper, 7. Arnold Cornells, 11. Thijs de Vries, 14. Jan Tel lier. De finale werd te Rijcke- velde-Sijsele gehouden. Hier waren de individuele presta ties van Hondeclub Aarden burg als volgt: 3. Michel Schipper, 5. Arnold Cornells, 11. Thijs de Vries, 15. Jan Tel lier. In de eindrangschikking werd Aardenburg ook twee de. SOOS - De soos voor alleen staanden houdt zaterdag 12 maart een dansavond in zaal Wijffels, aanvang acht uur. De muziek wordt verzorgd door The Nandica's. De avond wordt verder gevuld met een bingo en een verloting. BINGO-DANSANT - De volksdansgroep Doofplaete houdt vrijdag 11 maart, aan vang 19.30 uur, de jaarlijkse bingo-dansant in het dorps huis. Deze avond biedt weer veel gezelligheid en plezier voor alle 50-plussers en intro- ducees. Uiteraard ontbreken een rondje bingo en een dansje niet. BRIDGE - Voor een top-inte- graal bridgetoernooi voor be ginners worden zaterdag 19 maart 40 bridgeparen ver wacht in restaurant Het Vo gelhuis. De wedstrijden be ginnen om 11.00 uur. Het or ganiserende comité probeert met deze wedstrij d een aanzet te geven om in Sluis een brid geclub op te richten Bridge- docent Ton Haggenburg treedt op als wedstrijdleider. OUDERAVOND - De rk ba- sischool St-Bavo houdt vrij dag 11 maart de algemene ouderavond, aanvang zeven uur, in de gemeenschaps ruimte van de school aan de Breijdelstoat. Het pro gramma ziet er als volgt uit: toneelstukjes door de groepen twee tot en met 6 en na de pauze de musical 'Disco in Doe-dorp' door groep 7 en 8. De muscial is ingestudeerd door enkele ouders die ook de leiding hebben. Voor ouders die 11 maart verhinderd zijn is er nog een extra voorstel ling zondag 13 maart om 14.00 uur. Ook familie is dan wel kom. De toegang is gTatis. BRESKENS - Dinsdagmid dag gebeurde op een bouw terrein van een sloopbedrijf van de firma V. te Breskens een bedrijfsongeval, waarbij C.J. van L. uit Breskens letsel opliep. Het ongeval gebeurde door dat de heer R.C. uit Breskens, die aldaar werkzaam was, een autoband naar beneden van een stelling afrolde. Die kwam terecht op de rug van Van L.. De man werd naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht De verwondin gen bleken zo mee te vallen, dat Van L. naar huis kon te- rugkerea IJZENDIJKE - Op de krui sing Tivoli ontstond een aan rijding doordatJ. de J. uit Schoondijke geen voorrang verleende aan A. de B. uit Wolfaartsdijk.. J. de J. kwam van de richting Belgische grens en De B. reed over de voorrangsweg in de richting Schoondijke. Beide voertui gen werden zwaar bescha digd. SLUIS - In de nacht van maandag op dinsdag zijn bij een verkeerscontrole in Sluis twee rijverboden opgelegd. Het betroft hier M.M.R. en P.L.C uit Sluis SAS VAN GENT - Gister morgen brak een brandje uit de in de keuken van de wo ning van H. D. aan de Beu kenstraat te Sas van Gent. De oorzaak was vermoedelijk een kortsluiting aan een elek trisch fornuis. De brandweer van Sas van Gent had het vuur spoedig onder controle, daardoor bleef de schade be perkt. SLUIS - In de Ridderstraat ontstond een botsing waarbij betrokken waren R.M. uit Sluis en A.J.L.G. uit Sluis. De aanrijding ontstond doordat M. niet tijdig bemerkte dat G. met zijn auto stopte. MIDDELBURG - De Zeeuwse veldpolitie heeft met ingang van vandaag een nieuw onderkomen. Het nieuwe adres is het districts bureau aan de Vrijlandstraat te Middelburg. Te bereiken onder telefoonnummer 01180- 32111. Sedert medio 1982 was de veldpolitie gevestigd in een pand te Meliskerke. deherstelbedrijven. De dagen worden gehouden om het be drijfsleven een handje te hel pen bij het zoeken naar goede contacten. Vaak blijkt dat regionale be drijven geen idee hebben van wat er in hun eigen regio voor handen is aan handelspartners, meent ExpoCare, en dat maakt de Kontakt Dagen tot een suc ces. Eventuele daaropvolgende contracten kunnen direct wor den getekend. ExpoCare organiseert in vijftien verschillende regio's dergelijke contactdagen. hengsten van internationale allure die in de baan zullen ko men, moeten in staat geacht worden de steeds groeiende schare Westbrabantse tuig- paardenliefhebbers een re tourtje Breda te laten maken. Ook Engelse Volbloedhengsten als Saros, Julio Mariner en Stornello zullen niet ontbreken. De basishengst Zep maakt dat alle WPN-fokrichtingen verte genwoordigd zullen zija De massale show wordt verzorgd door de hengstenhouders W. van Dongen (Wagenberg), Vonk (Lienden), Van Vliet (IJs- selsteyn), Koeman (Zoelen), Gert-Jan van Olst (Raams- donk), M. de Jong (Made), A. Jespers (Prinsenbeek), F. Mor- sink (Horst), Wouters-Pelk- mans (Alphen-Gilze), Van de Maat (Houten), Van Etten (Galder) en Kers (Beesd). Van onze paardesportmedewer- ker BREDA - Wellicht de groot ste hengstenshow die ooit in Zuid-Nederland werd ge houden, krijgt op vrijdag 11 maart haar beslag in de Bredase Ruitersboshoeve. Organisator Niels de Bruyn kiest al enkele jaren voor uit sluitend vaderpaarden van het Warmbloed Paardenstamboek Nederland (WPN) in de piste, al wordt ditmaal een uitzonde ring gemaakt voor twee Friese hengsten. Het lijkt een succesformule. De hengstenhouders presente ren hun troeteldieren graag in de Ruitersboshoeve en de pu blieke belangstelling is stee vast ongelooflijk groot. De fok kers plegen een lang reis niet te schuwen om een passende partner bij hun merries te zoe ken. De vele Westbrabantse fok kers en liefhebbers van top paarden kunnen in de Bredase Ruitersboshoeve de hengsten bewonderen die ook in deze contreien de komende maan den actief zullen zijn. Liefst 36 hengsten die samen een waarde van vele miljoenen vertegenwoordigen, maken vanaf 19.30 uur hun opwach ting in de Ruitersboshoeve. Het élitelijstje der rijpaard- hengsten ziet er als volgt uit: Zeres, Symfonie, Vasco, Rech ter, Obrecht, Animo, Aktion, Astronaut, Beaujolais, Belisar, Belasco, Cantor, Consul, Cura- so, Cosmos, Creool, Triton, Pion, Notaris en de opnieuw in genade aangenomen Lorenz. Alleen al de tien tuigpaard- Van onze verslaggever WOENSDRECHT - Volgens waarnemingen van milieu vereniging Benegora was de stankoverlast in Ossen- drecht de afgelopen vijf we ken 's nachts vijf maal gro ter dan overdag. Van onze correspondent AARDENBURG - De zus ters Franciscanessen gaan Aardenburg verlaten, nadat zij daar 111 jaar werkzaam zijn geweest in het onder wijs en de gezondheidszorg. Het bestuur van de congregatie van de zusters Franciscanessen van Dongen heeft besloten een aantal kloostergemeenschap pen op te heffen, waaronder die in Aardenburg. De zusters gaan terug naar het moederhuis te Dongen. Het plotselinge en definitieve ver trek van de laatste zusters uit Aardenburg werd het afgelo pen weekeinde bekend ge maakt. De parochie Aarden burg zal de zusters zondag 17 april tijdens de hoogmis van 10.00 uur een warm afscheid bereiden. Dit is volgens Benegora met name te wijten aan de ligging van Ossendrecht op ongeveer vier kilometer van BCR, de vroegere Albatros, net over de grens in België. De werkgroep Lucht van Bene gora registreert sinds eind ja nuari van dit jaar voor het eerst behalve 's morgens en 's avonds ook 's nachts de stank overlast in de Zuidwesthoek. De bedoeling van dit project is na te gaan of er 's nachts meer stankoverlast is. In Putte en Hoogerheide bleek de stank overdag en 's nachts vrijwel hetzelfde. Het verschil in Os sendrecht vond de werkgroep onthutsend. De vrijwilligers noteren hun bevindingen steeds tussen elf uur 's avonds en drie uur 's morgens. Deze waarnemingen zijn vergeleken met een waar neming van twaalf uur ervoor of erna. In Ossendrecht gaf dat de afgelopen weken een stank- percentage van 41 procent 's nachts tegen acht procent over dag, in Putte van 16 procent 's nachts tegen 14 procent over dag, terwijl in Hoogerheide zo wel 's nachts als overdag vijf procent stankhinder werd ge registreerd. Volgens de heer R. Deeleman (voorzitter Benegora) is het be drijf BCR de grote boosdoener van de nachtelijke stank in Os sendrecht.

de Stem | 1988 | | pagina 19