WEG I PRIJZEN tie IORTING! tJcijiiart ANS tér van jBSTEM VOLOP SPANNING BIJ SCHOOLSCHAAKKAMPIOENSCHAP ZEELAND Basisschool uit Souburg grijpt titel 6 Begrip kweken voor anderen' Matthaus Passion volgende week terug in Hulst 'V \\erschoore osgeslagen schip raakt kabel PZEM GEWOONTEN KRUISEN ELKAAR TIJDENS INTERCULTUREEL PROJECT Muziekvereniging Groede huldigt jubilarissen SCHIETINGEN Uitslag jaarmarkt St-Jansteen Autoclub WZA huldigt kampioenen van het afgelopen rittenseizoen TOCH GOCD OMTGWGTGN DATUBU ONS OOK KUNTIGASGN. FOTO PLAATSELIJK NIEUWS SPECIALIST Itt gemeente aardenburg 1G ART. 19-19a-WET IITELIJKE ORDENING VAN ZEELAND 2 MAANDAG 7 MAART 1988 t6 terneuzen KWALITEITS KLEURENFOTO'S U KLAAR terwijl U winkelt Hoek Hulst Kloosterzande Oostburg A3 )1140-12937 veranderingen In de buurt ok een feit. Wij wensen de /an Hulst veel succes met hun te gefeliciteerd. U weet toch S koffie alleen de weg schuin Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCH0TH.S DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS., r van Aardenburg maakt ter iet bepaalde in artikel 19a, lid de Ruimtelijke Ordening be- jang van 8 maart 1988 ten ge leling Algemene Zaken, gedu- lagen het navolgende bouw- Ier ter inzage ligt: 0. Dons, voor het uitbreiden tg aan het adres Eedeweg 19 Dldoet niet aan de voorschrif- Singsplan „Aardenburg 1966". t wethouders van Aardenburg ornemens om vrijstelling van stemmingsplan te verlenen, (termijn van terinzagelegging oezwaren tegen het bouwplan >nen bij burgemeester en wet- naart1988. De burgemeester voornoemd, /Ir. E.F. Jongmans (lijk om vakkennis. Ondanks alle Het blijft immers de mens die in legt u het hoe en waarom glas- Vakmanschap, kwaliteiten Afrikaweg 4 HULST Tel. 01140- 12461 OSTBURG - De OLS uit „stburg heeft zijn titel van t vorige seizoen niet kun- jn prolongerea „Nee, dat t er dit jaar jammer ge niet in," aldus Cruson, raar van de OLS Oost- ffg, nwel vind ik dat het feede team van onze hooi het bijzonder goed jeft gedaan. Ondanks dat uitsluitend meedeed als serveteam, bereikte het eervolle negende. De strijd om de titel was dit keer echter een aangelegenheid voor scholen van de 'overkant'. De Pieter Louwerseschool uit Souburg en Emanuelschool uit Koudekerke leverden een spannende strijd. De onder linge confrontatie eindigde ge lijk en tot ieders verbazing ver loren beide teams hun laatste ronde. De uiteindelijke win naar verloor van de verrassend sterk opererende De Stelle uit Terneuzen. Toch greep de school uit Sou burg de titel, omdat het meer weerstandspunten verzameld had. Cor Provoost, ZSB-be- stuurder en tevens belast met het schoolschaken, overhan digde dan ook de prijzen aan uitsluitend scholen van de overkant. Hij moest dit snel af handelen omdat de boot nog gehaald moest worden. Ook het schaakprogramma dat de heer Cruson samen met een aantal collega's van de OLS Oostburg had ontwikkeld, werkte feilloos. „De uitslagen en nieuwe indeling werden foutloos door de computer ver werkt. Ook de speelduur die door de computer werd ver zorgd, deed het uitstekend." Jan Louws, bestuurslid van de schaakclub SVWZV uit Oost burg, had als wedstrijdleider dan ook geen enkel probleem te melden en kon terugkijken op een geslaagde schaakmorgen en -middag, Cruson: „Het spel- niveau is misschien niet verbe terd, maar in de breedte is er duidelijk meer animo voor het schaken." De einduitslag van het de zeven ronden Zwitsers systeem schaak toernooi, luidt: X. Pieter Louwerse school (Souburg) 11 punten, 2. Emanuelschool (Koudekerke) 11, 3. De Voorhoute (Kruiningen) 10, 4. De Stelle (Terneuzen) 10, 5. Het Honk (KapeUe) 10, 6. OBS Oost burg 18,7. Marnixschool (Souburg) 8, 8. De Warande (Axel) 8, 9. OBS Oostburg 2 7, 10. Willem van Oranje (Terneuzen) 6 punten. w/v\otr>mint. vormde het od- Brugklasleerlingen van de scholengemeenschap pen Petrus Hondius en De touwtjes en de Ihno uit Sas van Gent sloten za terdag, in samenwerking met diverse culturele ver enigingen, het project •voeding' af met een grote manifestatie. Naast leerlingenwerk, infor matie, modeshows en demon straties vormde de internatio nale keuken het hoogtepunt van de manifestatie. De grootse open dag in het Petrus Hondius was de afslui ting van een week waarin de leerlingen van de samenwer kende scholen hebben ge werkt aan het interculturele project *wonen en leven' met een accent op de voeding. „In tegenstelling tot wat sommi gen verkondigden is dit geen onderwijs voor de minderhe den, maar zowel voor de min derheids- als meerderheids groeperingen," zei mede-or ganisator E. Colsen. aterdag sneed het mes aan 'ee kanten. Enerzijds hopen we dat deze dag een verrij king mag zijn van de kennis van de achtergronden van an dere groepen en een groter begrip voor 'anderen'. An- jds kregen de samen werkende scholen via de kin- De Yoegoslavische dansgroep steelt de show tijdens de interculturele dag in Terneuzen deren en hun werk ouders binnen van minderheden, die anders moeilijk te motiveren zijn ouderavonden te bezoe ken." Het accent van het pro ject lag dit jaar op voeding. In de benedenzaal werden voed selbereidingsdemonstraties gegeven. Uit de Antilliaans-Suri- naamse keuken kwam onder meer roti en Batjaw. De Turkse keuken bood de bezoe kers een broodje köfte (scha penvlees). Vooral de bereiding van de Hindoestaanse gerech ten, zoals piloo, khür Samona (een groentegerecht) vulde de zaal met oosterse luchtjes. De Yoegoslavische stand ver diende zeker de prijs voor de mooiste presentatie. Een speenvarken, opgemaakt met verse vruchten, trok veel be langstelling. „Dit jaar hebben we ons spe ciaal gericht op de Chinese bezoekers," zei E. Colsen. De Chinese stand was dan ook centraal in de hal geplaatst. Een Chinese kok verbaasde iedereen met zijn werkstuk ken, die hij uit wortelen en koolraap sneed. Dat je als Chinese kok ook vingervlug moet zijn bewees hij tijdens de demonstratie bami berei den. Naast het leerlingenwerk waren er diverse stands met informatie over de Derde We reld. De wereldwinkel ver kocht allerlei goederen uit de - foto de stem/corj.de boer ontwikkelingslanden. Verder waren er video- en diapresen taties, een informatiestand van de kruisvereniging, de FNV en Sticusa. Aan de manifestatie werd onder meer deelgenomen door Aster (Antillianen, Surina- mers Terneuzen), de Chinese culturele vereniging en Slo- boda (Yoegoslavische vereni ging). In de foyer van het Zuidlandtheater werden di verse optredens verzorgd. Hoogtepunt vormde het op treden van de Yoegoslavische dansgroep Kolo. Terwijl een vierkoppige band Slavische klanken de zaal inslingerde, gaven de tien in folkloristi sche kleding uitgedoste dan sers en danseressen een wer velend optreden. Toen wegens enorm succes de modeshow van Turkse, Mexi caanse, Egyptische en heden daagse kleding voor de tweede keer werd gehouden, was de manifestatie ver ten einde. Het aantal bezoekers was beduidend minder dan vorig jaar. Toch waren de organisa toren tevredea E. Colsen: „Enkele duizenden bezoekers zijn er toch gweest Onder de bezoekers mensen van het mi nisterie van Onderwijs uit Den Haag, die positief waren. Organisatorisch is alles goed verlopen, zij het dat de school niet is ingesteld op een voed selbereiding op zo grote schaal, waardoor alle stoppen regelmatig doorsloegea Fi nancieel zijn we er, voor zover ik het nu kan beoordelen, goed uitgesprongea Het be langrijkste van de manifesta tie is echter dat leerlingen en ouders niet losgeweekt wor den van de scholea Toestan den zoals met "witte en zwarte scholen' in Amsterdam kun nen dan in de toekomst hier voorkomen wordea" (ADVERTENTIE) 's-GravenhofpM) 8 - Hulst - Tel. 01140-16162 op Kodak 2001 hightech papier iUZEN - De op drift 'aakte Britse kustvaar- Klow (443 brt) heeft idagmorgen voor de kust Terneuzen voor enkele j#nge momenten gezorgd, ftt van zijn ankers gesla- schip voer rond drie uur Springergeul met een ibbend anker over een [gspanningskabel van de ■M en raakte daarbij |oa ook een ethyleen-lei- ig van Dow Chemical. toegesnelde sleepbo- W Holland van Wim Muller b-v' uit Terneuzen H Wandelaar van de Unie Tor Reddings en sleepdiensten (URS) konden echter tijdig vastmaken en zo voorkomen dat ook de ethyleen-leiding van Dow werd geraakt. De Klow is daarna opnieuw voor anker ge gaan in de Springergeul. In spectie aan de PZEM kabel zal moeten uitwijzen of deze is be schadigd. De Klow was eerder die nacht al in de problemen ge weest Door een motorstoring kwam de Brit op de rede van Vlissingen bijna in aanvaring met de Nederlandse coaster Al- menum. Op last van de rijkspo litie te water moest de kapitein zijn reis naar Antwerpen daarna onderbreken en voor anker gaan in de Springergeul. Van onze correspondent GROEDE - Vier leden van muziekvereniging Groede, samen goed voor 220 jaar ervaring, zijn afgelopen za terdagavond gehuldigd in café De Ploeg in Groede. De vier jubilarissen, W. Bron en J. Heule (50 jaar lid) en J. van der Hooft en P. Bou- wens (60 jaar lid), kregen uit handen van secretaresse Jenny Focke respectievelijk de gouden en diamanten erespeld van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen. Bovendien kregen de jubilaris sen, van wie de heren Bron (ba riton), Van der Hooft (trombo ne) en Bouwens (altsax) nog steeds actief zijn, een certifi caat uitgereikt. Vele jaren heb ben deze muzikanten zich inge zet voor hun muziekvereni ging. Dat zij hun hart en ziel aan muziek hebben verpand blijkt uit de vrij jonge leeftijd waarop deze mannen muzikant zijn geworden. Volgens hen werden ze al op jonge leeftijd voor de leeuwen gegooid en moesten zij al vrij snel deelne men aan concoursen. De huldiging vond plaats tij dens het redelijk bezochte win- Mevrouw Focke reikt de onderscheidingen uit aan de jubilarissen. Vlnr de heren Bouwens, Van der Hooft, Bron en Heule terconcert van deze muziek vereniging, die nu ruim twee jaar zelfstandig actief is. „Deze mannen behoren tot de harde kern van de vereniging. Er zijn al heel wat stormen over ge- - foto de stem/corj.de boer gaan, maar zij bleven zich toch inzetten voor hun vereniging", aldus een woordvoerder. ROCKBAND - In buurthuis De Hoekse Rakkers aan het Molenplein komt vrijdag 11 maart de rockband Eleven PM spelen. ROMMELMARKT - In buurthuis De Hoekse Rak kers wordt zaterdag 19 maart een rommelmarkt en kle- dingbeurs gehouden van 10.00 tot 14.00 uur. Deze activiteit wordt verzorgd door het buurthuis en de peuterspeel zaal. POSTKANTOOR - W. F. ten Hoor is benoemd tot kantoor houder van het postkantoor. Tot voor kort werkte hij in Hulst. Hij is inmiddels in zijn nieuwe functie werkzaam. BRIDGE - Bridgeclub Hulst hield de zevende wedstrijd van de competitie. Hieraan namen 49 paren deel. Uitslag groep A: 1. echtpaar Kint, 2. da mes Biesbroeck-Goossen, 3. me- vrow Baggen-de heer De Jonge. Groep B: 1. mevrouw Bruyns-de heer Van Wijnsbergen, 2. dames Aronson-Vroome, 3. dames Den Boer-Smulders. Groep C: 1. da mes Baart-Van Kalmthout, 2. he ren Simpelaar-Zwaan, 3. dames Voet-Van Hootegem. Groep D: 1. heren Kint-Boddaert, 2. echtpaar Rijk, 3. dames Aarts-Van Wijns bergen. KVO - Leden van de KVO vieren dinsdag 8 maart, sa men met de Nederlands her vormde vrouwengroep de Wereldgebedsdag. Daartoe wordt om 19.00 uur in de Ne derlands hervormde kerk een korte gezamenlijke dienst ge houden, die geheel door vrou wen gezorgd wordt. Na de dienst gaan allen naar Het Poorthuis, waar pastor J. van der Heijden uit Clinge, geestelijk kringadviseur, komt praten over het onder werp: Wat heeft ons geloof ons nog te zeggen? BRIDGE - Aan de jaarlijkse carnavalsdrive van de brid geclub Emergo namen 63 pa ren deel. Uitslag groep A: 1. heren Biesbroeck-Meeusen, 2. echtpaar Den Haan, 3. dames Van de Walle-Dorselaar. Groep B: 1. echtpaar Hamelink, 2. da mes Sandrini-Van de Dries, 3. mevrouw Goossens-de heer Pou- wels. Groep C: 1. dames Touw- Hoogenboom, 2. heren Bregonje- Van Geel, 3. heren Zwaan-Sim pelaar. Groep D: 1. mevrouw Boogaard-de heer Boddaert, 2. echtpaar Bakker, 3. dames Lip- pens-Klompe en Scholten-De Maagt Groep E: 1. dames Mar- teijn-Onderdonck, 2. mevrouw Perdaen-de heer Ter Burg, 3. echtpaar Van Opstal en dames Knoester-Veraart BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg hield de vierde wedstrijd voor het clubkam pioenschap. Uitslag groep A: 1. dames Rosseel-Risseeuw, 2. echtpaar Sielhorst, 3. dames Bre- vet-Pieters. Groep B: 1. dames Remijn-Voogdt, 2. echtpaar Ver biest, 3. heren Van Dael-Haggen- burg. AARDENBURG tiaan, 36 schutters: eerste hoge vogel: M. Verploeg, Aardenburg; tweede hoge en eerste zij vogel: F. Vlaeminck; tweede zijvogel: A. de Coninck, beiden Maldegem; .hanen: 1. R. Rijckaert (2x), 3. E. de Vreeze, 4. R. Pielaet, 5. Min- naert, allen Aardenburg: prijs- vogels: R. WUlemkens (2x), Knokke; 3. F. de Pré, Maldegem. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - De uit slag van de keuringen tij dens de jaarmarkt in St- Jansteen is: vetvee Dikbil graskalveren: L. Verstrae ten, Absdale. Graskalveren stieren buitenlands ras kleine maat: T. Verstraeten, Absdale. Graskalveren dikbil grote maat: E. Suy, Koewacht Vaarzen dikbil 1 jaar voor fokke rij: Weemaes-van Putte, Clinge. Vaarzen dikbil 114 jaar voor fok kerij: De Smet, Koewacht Dikbil slachtvaarzen; Den hamer, Hulst Dikblllk stieren zonder tanden: Van Laere, Axel. Dikbil sieren met 2 tanden: De Smet, Koewacht. Vleesvee tweedejaars kaltskoeien: T. Verstraeten, Absdale. PAARDEN Warmbloed merry: S. de Vetter, KapeUebrug. Warmbloem tuigpaarden: Stal Saeftinghe, Nieuw-Na men. Friese: D. Oltjes, Terneuzen. Forestpony's: M. van de Wiel, Os- Arabieren: M. van de Wiel, Osse- Condo Marapony's: J. de Vree, Ra penburg. Shetlandpony's mini: M. Zwartele, St-Jansteen. Gewoon: T. Sey, Graauw. BOKKEN, GEITEN EN SCHAPEN Jonge bokken, geitlammeren en jaarlingen: G. Meuleman, Stekene. Oude bokken, 2-jarige, 3-jarige en oude geiten: D. Janssens, Stekene. Melkgeiten boklammeren, geit- lammeren, jaarlingen, 2- en 3-ja- rige en oude gelten: De Pint, St- Jansteen. Schapen, jaarling en oude ram men, ooi en 2-jarige ooien: R. Ing- hels, Heikant Jaarlingen en oude ooien: E. Francken, Heikant. fokvee Fokstieren: F. Verdurmen, Absda le. Zwartbonte graskalveren, rood bonte graskalveren en 1-jarige runderen, Charlois-kalveren (stie ren en vaarzen), 1-jarige pinotbese kruisllngen, 114 -jarige blaarkop pen, kndsling graskalveren (vaar zen en stieren), 1-jarige krulsling- vaarzen: W. van Ruymbeke en zoon, Kapellebrug. Kalfsvaarzen: F. de Rechter en zoon, Absdale. Ie en 2e kaltskoeien: J. de Cock, St-Jansteen. 3e kaltskoeien: F. de Rechter en zoon, Absdale. Oudere koeien: F. Verdurmen, Absdale. ZUIDZANDE - Tijdens de jaarvergadering van de West- Zeeuws-Vlaamse Autoclub (WZA), zaterdagavond gehou den in hotel De Zwaan te Zuidzande, werden de verschil lende kampioenen van het afgelopen rittenseizoen gehul digd. Zij mochten uit handen van voorzitter J. Kolijn uit Terneuzen het eremetaal in ontvangst nemen. •Ondanks een geringe terugloop van de deelnemers aan de rit ten werd besloten het aantal ritten voor 1988 weer vast te stellen op elf. De meeste daar van zullen meetellen voor het clubkampioenschap van de vereniging. Bij de bestuursverkiezing F Jeanette Vergouwen 'LST 7 Zoals kerstliedjes, versierde boom en een 'horen bij Kerstmis, zo Ph de Matthaus Passion de passie-tijd. In Hulst l men de traditionele doering al bijna twintig •r en de liefhebbers trok- i toarom naar Vlaande- °t Aardenburg. Door de ^mung van de Hulster ■sicus Jo ivens wordt de tf, Editie weer in ere fctJr Saterdag 12 maart L;, de Willibrordus Ffoek de Matthaus weer f anken gebracht. 11947 werd onder leiding van PvanEgmond door de Am- ie ff6 oratoriumvereni- Eiom sobsten de boeiende anT?e t voor de eerste de Hulster kerk ver- m en twintig maal Bmnciu meest bekende bSe mtSevoerd. Alleen Kïï!rsn90d in 1953 zorgde »r een onderbreking Cl^Pse en Stolwijk lent en op als di- sen keur van solisten zong de emotioneel geladen aria's. Bekende namen zijn de alt Aafje Heynis en Bernard Kruijsen, Nederlandse vokalis- ten van wie de carrière ook buiten de nationale grenzen werd opgebouwd. Kruijzen vertolkt trouwens in de ko mende uitvoering de Christus partij. Met Flipse kwamen ook het Rotterdams Filharmonisch koor en orkest en werd het werk qua stijl minder roman tisch uitgevoerd. Elke rechtge aarde Hulstenaar weet zich nog te herinneren dat het jongens koor van Broeder Leander de taak op zich nam om de twee koorwerken voor gemengd koor en knapenkoor, die in het eerste deel van de Matthaus voorkomen, te zingen. De uit voering op de zondagmiddag betekende voor gelovigen en/ of muziekliefhebbers een jaar lijks hoogtepunt In 1969 bleek de belangstel ling terug te„ lopen en ook de den zich financiële problemen Jo Ivens maakt zich sterk voor een uitvoering van de Matthaus Passion die ro mantisch noch authentiek is. foto archief de stem voor. De stichting Matthaus Passion kreeg het financiële plaatje niet meer rond. Er werd gekozen voor een alternatief. Om de twee jaar een oratorium dat minder duur was en ertus sen een concert door het Hul ster Gemengd Koor. De diri gent van dat koor, Jo Ivens, nam beide soorten van uitvoe ringen voor zijn rekening. Hij slaat de dirigeerstok over vier koren: Het Hulster Ge mengd Koor, het Residentie koor uit Den Haag, Het Bre daas Oratorium Koor en de Oratoriumvereniging uit Mid delburg. Deze koren hebben ieder him eigen specifiek ka rakter. Zij brachten in de afge lopen twintig jaar uitvoeringen van oratoria zoals 'the Messiah' van Handel, 'die Schöpfung' en 'die Jahreszeiten' van Haydn en de 'Johannes Passion' van Bach. The Messiah bleek een goede publiekstrekker. De fi nanciële problemen werden door een betere kostensprei- ding opgelost en de stichting durft het dit jaar weer aan om de 'duurdere' Matthaus uit te voeren. Omdat Jo Ivens beschikt over meer vrije tijd nu hij als leraar Muziek in de VUT zit, ziet hij niet op tegen het huza renstuk om de Matthaus Pas sion in maart viermaal uit te voeren. Hij werkt al enkele ja ren als free-lance dirigent met de Gentse Oratoriumvereni ging, een koor dat dit jaar veertig jaar bestaat. Een groep enthousiaste amateurzangers die zich hebben gespecialiseerd in het zingen van oratoria. Ivens heeft het koor zover ge kregen dat het als een soort be kroning van het jubileumjaar meedoet aan dit kwartet uit voeringen. Naast de uitvoering in Hulst op 12 maart zijn er de optre dens in Gent op 22, Parijs op 26 en Goes op 29 maart. De kosten die verbonden zijn aan het con tracteren van dit koor zijn minder dan in het verledea Ook wordt de kostprijs gedrukt door de medewerking van de Zeeuwse koorschool Goes en het Zeeuws orkest. De uitvoe ring wordt dus grotendeels ge dragen door Zeeuwen en Vla mingen. Het is voor het eerst dat het Zeeuws Orkest zijn me dewerking verleent Ivens werkte tot voor kort vaak met het Zuid Hollands- en daarna met het West Vlaams Orkest Het eerste orkest is ten prooi gevallen aan de algemene be zuinigingen op cultuur in Ne derland en het tweede vaart onder de nieuwe dirigent Pa trick Peire een andere koers. Ivens maakt zich sterk voor een uitvoering die romantisch, noch authentiek is. Hij bewan delt, volgens eigen zeggen, de gulden middenweg. Bij de uit voeringen in Hulst, Parijs en Goes werken als solisten mee Hanneke Kaasschieter (so praan) Heieen Resoort (alt) Marten Smeding (tenoraria's) Alexander Offenberg (basa- ria's) Chris van Woerkom (te nor, evangelist) en Bernard Krijsen (bariton, Christus). ■fijn van Eijk verzorgt de orgel continuo-partij. De uitvoering vindt, in te genstelling tot vroeger, 's avonds plaats. Het werk duurt ruim drie uur en de aanvang is daarom gepland om 19.00 uur. De laatste veerboot van Perk- polder naar Kruiningen ver trekt voor deze gelegenheid daarom een kwartier later. Dit stelt de mensen van 'de over kant', die niet naar de uitvoe ring in Goes kunnen, in de ge legenheid om de Matthaus Pas sion toch mee te maken. De toegangskaarten zijn voor een dergelijke uitvoering zeer laag. De Stichting Mat thaus Passion Hulst hoopt dat er minstens vijfhonderd be langstellenden zullen zijn. Een dergelijk aantal bezoekers, naar men verwacht uit Zeeland en Vlaanderen, zou kostendek kend zijn. De kaarten kunnen besteld worden bij Boekhandel van Geyt, Fonobar Neelemans, Europe's Music Center en mu ziekhandel de Polyfoon in Hulst, Muziekhandel Koster- Dey in Axel en Muziekhuis So- nora in Terneuzen. werden de heren J. Kolijn te Terneuzen, J. de Koeijer te Oostburg en Sj. Steijaert te Zuidzande bij acclamatie her kozen. De jaarverslagen van de se cretaris en penningmeester konden zonder op of aanmer kingen de goedkeuring van de leden aangenomen worden. Een huldebetoon was er voor de oud penningmeester de heer A. van Engelenburg uit Groede die deze functie jarenlang ver vulde. De WZA opent het rit tenseizoen 1988 aanstaande zondag 13 maart met de Schor- reblomrit te Slijkplaat. Na af loop van de redelijk bezochte vergadering werd een bingo avond gehouden. (ADVERTENTIE) VOLVO Leasing Ir. UI CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN IMf 49 M. 0I15M7455

de Stem | 1988 | | pagina 7