Philippine-HVV'24 trekpleister SPORT Tweede editie trimloop Axel-Graauw adrie bakker, voorzitter sportcommissie WV zeewsch-vlaakderen SPORTAGENDA ZILVEREN SCHOEN pflfiTEM SPORT 3 ZATERDAG 5 MAART 1988 EENEUZEN - Adrie Bakker 'rijdt' morgen zijn erste wielerwedstrijd van het seizoen. Hij volgt Brussel - Opwijk, een A-klassieker, niet op het alen ros, maar met zij n eigen auto. even joede zaak Tweede seizoen Forse zege Philippine corn boys - fsv 4-9 - Via groote slock - goal- getters 2 8-3 - De gastheer deelde de lakens uit een gaf dit gestalte door rake knallen van Martin van de Bossche (4x), André de Regt (2x) en Fred Hoekstra. Hans Zegers, Jacco Stoffels en Simon van Hoeven brachten het Goalgetters 2-trio op het scorebord. oaz - royal 4-3 - In deze als 'merkwaardig' getypeerde wedstrijd stond Royal tien mi nuten voor het eindsignaal met 3-1 voor. Dat het de winst toch uit handen moest geven, kwam omdat het geen wissels had en ook nog eens een speler door een blessure moest missea broodje ben/de ridder 2 - hoekse rakkers 3-3 - In de laatste seconden voltooide Eddy Breepoel zijn hattrick. En daarmee bracht hij Hoekse Rakkers langszij. Harry Kiewit (2x) en Johnny de Waal scoor den voor de gastherea the movies - de vlaan deren 6-1 - De thuiusclub was sterker en gaf dat aan door doelpunten van Rudy Burm (3x), Evert Verweer (2x) en Pe ter McTaggert. Hans van de Boom redde de eer voor De Vlaanderea - Racing white 14-4- HCG kampioen t polderken - corretje deto - klaus/bies- broeck 2-5 - Halverwege wees het scorebord 1-5 aan Na moy fa - roctus 2-2 - De vervaet - racing white 2 4-2 - Voor Vervaet scoorden Jo Kiel, Peter de Kort, Peter de Bakker en Ronald Jansen. Ri chard Burky en Mario Coule namen de Racing White-tref- fers voor hun rekening. Dressuurstrijd in manege Heikant YYC heeft weer heren-recreanten Dames Doesburg moeten punt afstaan Kikkers en YVC op eerste plaats SV Aloy naar marathon Montreal Oostkapelle-loop kent 21ste editie Tweede plaats van Jan de Bruyne Uitstekende prestatie Van Passel T14 Van onze atletiekmedewerker I KOEWACHT/GRAAUW - Als alles zijn normale ver loop kent, staat Jo David vandaag aan de start in de I tweede uitgave van Axel - Graauw, een trimloop over 122 kilometer. Een bekend gezicht intussen, die 36-jarige Koewachtenaar. Een subtopper in het trimmer- soeloton, zoals hij zichelf kwa- ItÖceert. Niet het echte win- naarstype, want tot nu toe ble ven zijn zegepralen beperkt tot twee trimlopen in Hulst David Itwam het trimmerspeloton [versterken in 1980, toen hij tij dens de wintermaanden zijn 'conditie op peil hield. Dit om als verwoed toerfietser mee te kunnen David: „We reden in die da gen tochten als Parijs - Koe wacht, Andenne - Koewacht en de Mergellandroute in Zuid- Limburg. Toen ik echter ging lopen, merkte ik dat dit me be ter afging dan het fietsen en daarbij kwamen de trimlopen in het Zeeuws-Vlaamse in die dagen mede door Remy Mag nus pas goed op gang. Ik heb nog steeds geen spijt van de be slissing over te schakelen op het f ietsea" Hij proefde ook al twee keer aan een marathon. „De eerste keer was in Graauw, waar ik de 42 kilometer en 195 meter in drie uur en vier minuten beëin digde. Tijdens de Flanders-ma rathon vorig jaar dook ik ruim onder de drie uur met 2.52.00 en als het een beetje meezit, hoop ik er dit jaar weer eentje te doem Welke weet ik nog niet Het gaat tussen de Flanders- marathon en die van Burcht, een plaatsje dat bij Antwerpen ligt Daar ga ik dan weg op 2 uur en 48 minuten, voor een trimloper geen slechte tijd. Wat de marathon betreft ben ik zui nig op mijn lichaam, want ik vind dat één keer per jaar vol doende is. Hoe sommigen het voor elkaar krijgen er een stuk of vier te pakken, is mij een raadsel." Wie een marathon loopt, weet dat de man met de hamer onverbiddelijk toeslaat. Ook David dus. „Tussen de 30ste en 35ste kilometer komt die op be zoek. Je loopt er gewoon op te wachten. Je benen zijn totaal verzuurd en alle kracht is uit de bovenbenen weg. Het bete kent gewoon wat gas terugne men en na een paar kilometer draait het lichaam weer nor maal. Ik kan dan ook een ge middelde draaien van 15 kilo meter per uur tot rond de der tigste kilometer. Daarna wordt het dertien gemiddeld. Je weet dat en moet het gewoon in je tijd incalculeren." Wat zijn zijn verwachtingen voor Axel - Graauw, de vierde wedstrijd uit de reeks van vijf in het kader van de Super Cup, die SV Aloy dit seizoen houdt? „Ik gok op een plaats binnen de eerste twintig in een tijd, die rond de 1 uur en 20 minuten ligt Het is echter ook in een grote mate afhankelijk van de omstandigheden. Laat het voor mij maar lekker koud zijn, als het maar niet regent. Vorig jaar wist ik me tijdens St- Niklaas - Graauw ook als der tiende te klasseren, dus het moet er in zitten, al komen er altijd wel een hoop sterke Bel gen op deze trimklassiekers af." Het is trouwens de eerste keer dat hij Axel - Graauw loopt, want vorig jaar moest hij verstek laten gaan David is één van de 200 voor-ingeschre venen van deze trimklassieker, die vandaag om 14.00 uur op de Axelse markt op gang wordt gebracht „Gezien de voor-inschrijvin gen verwachten we toch zo'n 300 deelnemers," aldus Aloy- hoofdman Magnus. Er kan nog worden ingeschreven tot 13.30 uur in de sporthal in Axel. Vanaf 12.00 uur vertrekken er bussen vanuit Graauw richting Axel om de deelnemers naar het vertrekpunt te brengen. De laatste vertrekt in Graauw om 13.00 uur. Als afwachting wordt er in Graauw een trimloop over zeven kilometer gelopen. Deze start om 14.45 uur in de Dorps straat 'De organisatie is prima' «V 'J ti .or Eddy de Schrijver i voorzitter van de sportcommissie van de wielervere- Zeeuwsch-Vlaanderen wil de start van het nieuwe wielerseizoen niet missen. iog wel eens aan iets an- voetbal Maar slechts heelt - FOTOAUDfTl ik in de ijskast gelegd. In I ik erg veel zin om hier nog I r te blijven. Het bevalt me I dat hangt af van wat de dat hangt natuurlijk ook af :gen die tijd wil. Ik vind het I i Spanje in ieder geval eeal lan in Nederland. Want hier I r bomvolle stadions. Als je L wedstrijd op een bij veldje is het onmiddellijk een stuk I De sfeer rond de partij is I sch. Je hebt hier altijd span- T wedstrijden op het scherpst I le, altijd volle stadions. Op l maak je fantastische dingen I •lijk, er zitten ook nadelen! s laat je bij voorbeeld niet aar ik zit nu bij een van de ran Europa wat betreft orga- letbalkwaliteiten. En ik zit in I ar vreselijk veel belangstel-1 ze sport bestaat. Ik denk dat I ft weinig méér kan eisen". ijk is voetbal voor de trainer fladrid? Vult het zijn leven? og wel eens aan iets anders :tbal. Maar slechts heel wei- iij een club die in tien maan- J i zeventig wedstrijden speelt zeven dagen in de week zijn j vak bezig. Van 's morgens avonds laat. Op reis zijn, trai- en, wedstrijden voorbereiden rijd is voor ons opnieuw ont- aar. Want iedere ploeg wil nu raag van het 'grote' Madrid dat betekent dat we ons weer honderd procent moe- J eiden. Ik heb dan ook nauwe- ivéleven. Aan de ene kant ben aan het werk. En als je je annen, wordt je op straat van aangeklampt. Iedereen met je maken. Ik begrijp dat voor die mensen is Real Ma- lub, maar voor mij is het niet aangenaam. Ik wil in mi)n ook wel eens wat op mezen »aan kopen, of ergens een hapl® En dat is niet eenvoudig. Ma* ,aar zo, dat zit bij de prijs inbe et enige wat ik kan doen is ik vrij heb zo weinig mogehp1 Lekker alleen thuis blijven zit- geniet ik van. Het sociale lev® •id volg ik absoluut niet. Daar en tijd voor. Ik kan het me o» >rloven om 's avonds de stad111 Want je komt nooit ergens bin- ewoon Leo Beenhakker. Je be?1 ie trainer van Real Madrid. rt veel verantwoording met zi® elopen weekend speelden we "P Die zondag daarop heb ik voo' in drie maanden een vrije dag lelf gehad. Ik heb die zond® acht met helemaal niets doen t ik niet teveel klagen. Zoals ben me ervan bewust dat het W nbegrepen is. Alles wat ik tot nu euk vond werd ruimschoots ge ;erd door alles wat ik wel leU* dra de dingen die me tegenstaa» and krijgen, hou ik er mee °P /er is het gelukkig nog lang W® hou ik nog wel jaren vol". zit graag tussen de renners, lat vind ik het mooiste van al- laL En als voorzitter van de /rtcommissie moet je je ge- icht laten zien. De renners we- dan dat je er bent en dat je steunt Dat is erg belang- jk," aldus Adrie Bakker. Morgen staan Conno van de ide, Karei van Goethem, Ab lerplanke, Niek de Taeye - de /erse clubkampioen Gommers en Eddy imheecke in het Brusselse >r hun eerste echte kracht- ïting. Adrie Bakker heeft de ïers gevolgd tijdens de we- jkse trainingen en voor- lt toch leuke resultaten, lat ik gezien heb tijdens de j, voorspelt inderdaad goeds. Iedereen was bij- jnder fanatiek bezig. Als dat de fiets vertaald kan wor- i, moeten er resultaten ko- Daar ben ik van over- _i," meent Bakker. Nu de amateurselectie uit- smt in de promotieklasse, kan wielervereniging zich ook idelijk meten. „Deze klas is sr onze vereniging een goede lak. De topklasse was te hoog ïgrepea Daar hebben we mo- iteel niet het materiaal >r. Ik zie niet meteen een ;e in een klassieker zitten, lar toch enkele goede klasse- jen We moeten een goede iddenmoter kunnen worden vind ik het buiten de boot len van de Hel van het Mer- land een trieste zaak. Daar idden we kansen gehad. Vo- 1 seizoen schitterde Erik Ver ten daar en dit jaar had hij 'lien daar kunnen win- Maar ik heb met de orga- itie gesproken en een kans it we er alsnog kunnen star- n is uitgesloten," zegt Bakker. De wielervereniging suwsch-Vlaanderen is vol- „Nog nooit hebben we club zoveel mensen bij elk- weten te brengen die zich >r de renners willen inzetten, het verleden waren er mis- ien wel eens te weinig men- maar nu hebben we een itstekend kader. Dat heb je ok nodig met enkele uitge- "*ide selecties," aldus Adrie "'ter. pet alleen de amateurs krij- ti een leuk programma voor- schoteld, ook de junioren en iuwelingen krijgen volop de ns zich in de kijker te fietsen, p wordt er veel verwacht van 5 deelname aan de Belgische ndtten' in Oost-Vlaande- Bakker: „Voor het eerst ®en we daar aan deel. Veel n onze eerstejaars amateurs 'gen daar nog in meedraaien Y0®? hen is dat een goede *k. Dan worden ze niet met- 1 voor de leeuwen geworpen en ze kunnen gelijk in maart aan de bak." Henk Remijnsen zal deze week de benodigde 'bescheiden' ophalen bij de Belgische Wiel rijders Bond om zeker te zijn van een startplaats. De eerste Sterrit voor de ju nioren wordt op 20 maart in Wetteren verreden. De eerste jaars amateurs zoals Frank Verbiest, Rudie Ra bout en Ha rold d'Hondt mogen hier nog aan meedoen. Met argusogen kijkt Bakker al uit naar de prestaties in Wetteren. „Want daar zetelt onze sponsor. Op sportieve wijze willen daar la ten zien dat we wat in onze mars hebben," maakt Bakker duidelijk. Adrie Bakker begint aan zijn tweede seizoen als voorzitter van de sportcommissie. Het in- werkjaar is voorbij. „Voor mij was alles nieuw. Maar ik heb veel van Henk Remijnsen ge leerd. Ook ik heb schoonheids foutjes gemaakt, maar ik vind dat je die door gesprekken recht kunt zetten. Problemen moet je niet opzij schuiven. Nee, uitpraten is mijn devies. Ik zie mezelf niet langer dan vijf jaar op deze zetel zitten. Langer is niet gezond denk ik. Niet alleen voor jezelf, maar ook niet voor een vereniging. Nieuwe ideeën en een man die er fris tegenaan kijkt zijn dan op zijn plaats. Want met dit werk ben je toch dagelijks be zig. Als je de uurtjes optelt zou je schrikken. Maar ik doe het graag en mijn gezin staat er volkomen achter," zegt Bakker. Adrie Bakker was ook de man achter de schermen tij dens de uurrecordpoging van- het duo Polderman/Barhorst. Als er opnieuw een poging komt, zal Bakker zeker z'n steentje bijdragen. „Maar ik heb geleerd van de fouten tij dens de vorige poging. Die wil ik niet meer maken. Zo'n re cordpoging moet professioneler worden aangepakt," vindt Bakker. De eerste gesprekken voor een nieuwe recordpoging - vermoedelijk dit najaar- zijn al achter de rug. Bakker: „Ik heb gesprekken gevoerd met de Sport Federatie Visueel Ge handicapten Nederland en daar is men enthousiast Zij zijn in onderhandeling met Stuttgart om daar de poging te kunnen wagen." Adrie Bakker kijkt dus met vertrouwen naar het nieuwe wielerseizoen uit en hoopt dat hij zelden of nooit als praatpaal tussen renners en begeleiders in actie moet komen. „Vorig jaar hebben we helemaal geen problemen gekend met de ren ners en de begeleiders. Ik reken er op dat we deze weg blijven volgen". Adrie Bakker, de enthousiaste voorzitter van de sportcommissie van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, is klaar voor het nieuwe wielerseizoen. - foto wim kooyman Van onze sportmedewerker AXEL - In de regionale B- klasse van het zaalvoetbal heeft Philippine een riante 8-3 zege geboekt op Rijn- vaert. doelpunten van Jan de Block (4x), Fons Baert (3x), Mart de Zeeuw en doelman Nico Knol (strafschop) kwam FSV op ne gen treffers. Eric Klaassen, Pascal van Vliet (2x) en Hans van de Boom scoorden tegen. philippine - rijnvaert 8-3 - Tonny Goossen was met vijf doelpunten de man van de match. Zijn maats Harry Ver- meire (2x) en Michel van Crae- nenbroeck maakten de acht vol. Bert Timmers, Wim Strobbe en Tonny van Bambost namen de Rijnvaert-produktie voor him rekening. Van onze sportmedewerker AXEL - De strijd in het re gionale KNVB-zondagvoet- bal komt met het verstrij ken van de competitie dich ter bij ontknopingen. Ont warringen die af en toe een fikse verrassing opleveren en dus boeien. Met name in de derde en vierde klasse is het 'eindstation' nog niet in zicht. In de tweede klasse liggen de zaken minder gecompliceerd. Sluiskil, dat op bezoek gaat bij degradatiekandidaat SCO, kan weinig meer gebeuren. De for matie van coach Jan Geelhoedt kan vrijuit spelen en met een i onze sportmedewerker - HCG heeft het npioenschap in de over igsklasse A van het re- zaalvoetbal gepakt. D°w behaalde het de J®te benodigde punten *>r met 9-3 te winnen. r* BCG 3-9 - De cijfers "^en voor zich. Voor HCG *!™en Peter Jansen (3x), lo .ej Dennis Rietjes (elk Johnny Schelleman en „Pooter' Voor Dow rin rn Meyer (2x) en "ünuten voor het eindsig- nvf het scorebord 4-2 r °p Voorsprong etters van Ronny de Pauw en'Henk Jansen (elk 2x). Peter Claus (2x), Chris van de Veire en Luc van Waesberge scoorden tegen 6-3 - Corretje miste de geboden kansen en kwam zodoende niet tot winst. De drie kansen, die het benutte via Jos Lambert (2x) en Frans de Rooy, waren te gering om de Westdorpena- ren te verontrusten Frank Holtus, Marlon van der Goes (3x), Ronny Speel en Peter Smet scoorden de winnende se rie. de doelwisseling deden de Hul stenaren het rustig aan Carlo van der Veecken (2x), Jan Franse (2x) en Luc Vermeersen zorgden voor de winnende pro- duktie. Ko de Fouw en Ad Rinkhout scoorden tegen. equipe uit Kloosterzande kwam op een 0-2 voorsprong door doelpunten van Ed van Bellen en Jos van Meele. Tref fers van Edwin Marteyn en Parvis Navarro brachten Moy Fa langszij. zege, en die is te verwachten, op SCO Breskens nog wat moed geven. Breskens zal naar dat soort uitslagen uitkijkea Temeer daar het zelf moeilijk tot winst komt. De rode lantaarn kan het zelfs bij winst op gastheer VOAB nog niet kwijt. Want winnen is het enige motto dat de Bressiaanders hanterea Verlies bekent verder achterop raken. Zeker nu VOAB even eens nog tot de degradatiekan didaten gerekend mag worden. Axel behoort nog tot die ca tegorie in de derde klasse. Ove rigens krijgt het hekkesluiter SC Gastel opgediend. Axel- spits Mels Verhelst hierover: „Om zelf onderin weg te gera ken moeten we winnen. Dan ook is er een redelijke kans om derdeklasser te blijvea Want dat we dat willen en kunnen, bewezen we na de winterstop door gelijk te spelen tegen BSC en Goes." Axel heeft de be schikking over alle manschap pen. Zelfs de rentree van voor stopper Jan van de Broecke is reëel. Clinge, dat in eigen huis te gen VES een stevig steek liet vallen, reist af naar koploper MOC'17. Een moeilijk duel voor de rood-witten, die bij winst ti telkandidaat blijven en bij ver lies voorgoed afhaken en dus daarna vrijuit spelend de eind streep kunnen halen. Goes komt in Roosendaal uit tegen BSC. In de vierde klasse H zijn alle ogen met name gericht op het duel Philippine-HW24. Een wedstrijd in het teken van bij leider RCS blijven of afha ken. Philippine-aanvaller Marcel Meyer over dit treffen: „Na de winst vorig week op STEEN willen we meer. Een zege op HW24 past daar uit stekend in. Aangezien de Hul stenaren over een goed team beschikken, houd ik de kansen op fifty-fifty." Eenzelfde in stelling valt bij HW24-doel- man Carlo de Deckere te be speuren. „Philippine is een concurrent, dus geen makkie. Ons uitgangspunt zal 'niet ver liezen' inhouden," zegt hij. Het meespelen van Eric Heyn- drickx is wegens een blessure nog onzeker. Minder zeker is men bij STEEN aan de vooravond van het duel met IJzendijke. „Na tuurlijk willen we winnen. Onze mogelijkheden en ambi ties zijn beperkt. Toch gaan we het veld in om te winnen. Onze enige kans om bovenin mee te blijven spelen," aldus STEEN- trainer Peter van den Boogert. Een coach die Freddy Boussen weer op kan stellen, het nog zonder Erwin Nachtegaal moet doen en vraagtekens heeft rond het meespelen van Eric Merckx. Is bij de bovenstaande duels de koppositie in het geding, in het duel Temeuzen-Hontenisse is het een degradatieplaats die lonkt Terneuzen lijkt daar vooralsnog de meeste aan spraak op te maken. Het heeft een ziekenboeg om 'koud' van te worden. Een bivak voor mannen als Rinus Kolijn, Eric de Reus, Stefan van de Ameele en Wim van de Velde, die vo rige week in Hulst hersenletsel opliep. Al met al zaken die trai ner Jan Kolijn en zijn advies groep grijze haren moeten be zorgen. Toch gaat, zoals Rinus Kolijn meldt: "Terneuzen van start om te winnen." Honte- nisse gaat eveneens voor de twee punten het veld op. Hon- tenisse-aanvoerder Frans van Meele: „In Terneuzen verliezen mag niet Een gelijk spel mag, minder zeker nooit." Danny Pauwels is wegens een sleutel beenbreuk absent, terwijl het meespelen van Harry Kindt onzeker is. Hij viel vorige week uit met een liesblessure. In de overige duels is Hoofd plaat favoriet voor de zege op Noormannen en wacht het van slag af zijnde Koewacht een uitermate moeilijke wedstrijd in Souburg, waar leider RCS gastheer is. Vogelwaarde-Le- wedorpse Boys is een wedstrijd waarin het alle kanten op kam Een puntendeling lijkt het meest voor de hand te liggen. PROGRAMMA Tweede klasse B: VOAB-Bres- kens, OSC'45-Boeimeer, Middel burg-Sa rto, Baronie-Zierikzee, SCO-Sluiskil, OJC-NOAD. Derde klasse D: BSC-Goes, Axel- SC Gastel, DIVO-Internos, Roosendaal-Moerse Boys, MOC17- Clinge, Cluzona-VES'35. Vleide klasse H: Philippine- HVV'24, Terneuzen-Hontenisse, RCS-Koewacht Vogelwaarde-Le- wedorpse Boys, Hoofdplaat-Noor mannen, STEEN-IJzendijke. NIEUWSOVERZICHT HEIKANT - In manege Heikant houdt de landelijke rijvereni- ging en ponyclub De Vossereyers uit Absdale vandaag een dressuurconcours voor paarden. Ruim 55 combinaties hebben zich aangemeld voor de verschil lende categorieën. De Ll-klasse is het best bezet met achttien deelnemers. Opvallend is dat het aantal combinaties in de ho gere klassen gering is. Zo is er geen enkele combinatie inge schreven voor de Z2-categorie. In de Zl-klasse komt alleen Mirjam de Feber met Verano van De Vossereyers in actie. In de M2-klasse zijn er vier combinaties, te weten Deborah van Lier met Simson van Graeve Jan, Vivianne Thys met Oedse van Luctor et Emergo, Janet Murre met Radetha L van De Oranje- ruiters en Marlies van 't Westeinde met Avenir van De Ha- ringruiters. De wedstrijden beginnen 's morgens om negen uur met de B- klasse en het zal ruim vier uur 's middags zijn, voordat de laat ste deelnemer aan het vertrek komt IJZENDIJKE - Volleybalvereniging YVC heeft sinds enige we ken weer een heren-recreantenteam. Enkele jaren geleden hadden enkele heren ook al eens dit initiatief genomen, maar dat was geen lang leven beschoren. Op initiatief van Ronny Haers en trainer Willy Verbeke zijn nu veertien heren eenmaal per week actief. Elke dinsdagavond tussen negen en tien uur trainen de man nen, die misschien in de recreatieve volleybalcompetitie in Cadzand gaan uitkomen. Een definitieve beslissing hierover valt eind dit seizoen. „Het is allemaal puur recreatief. Bewegen en bezig zijn, dat zijn de voornaamste doelen van deze groep. Belangstellenden kunnen vrijblijvend enkele trainingen meemaken. TERNEUZEN - In de Terneuzense dames-tenniscompetitie moest Doesburg een puntje inleveren in het duel tegen De Kopt: 3-1. Dit tegenpunt kwam op rekening van het duo Geus/De Schep per, dat met 9-9 gelijk speelde tegen Van Sters/Hamelink. Carla Doesburg en Trees Smolders realiseerden twee winst punten tegen Anne-Marie Jansen en Bertha van Dam met 9-6. Uitslagen: Boeye - Oostdljk 4-0, Veraart - Louwerse 2-2, Roelofs - Everling 4-0, Van der Heijden - Boeye 2-2, Oostdljk - Dees 1-3. CADZAND - Nivoc in poule A en Kikkers, samen met YVC, in poule B zijn de winnaars geworden van de West-Zeeuws- Vlaamse recreatieve volleybalcompetitie, die in Cadzand werd gespeeld. Kikkers en YVC hebben samen achttien punten uit zes wedstrijden behaald. EINDSTANDEN Poule A: 1. Nivoc, 2. Fysio, 3. Verdegem, Lohman, Telepost, Zwin, ANV, 8. Rabo en Amro. Poule B: 1. YVC en Kikkers, 3. NMB, 4. VCG, 5. ARC, 6. Crelyba, 7. SI- MADI, a Verdegem, 9. Boker. GRAAUW - Ook dit jaar neemt de sportvereniging Aloy weer deel aan een grote buitenlandse marathon. Deze keer staat de marathon van Montreal op 1 september op de agenda. Er aan vastgekoppeld is een trip van 1 tot 6 september. Na Berlijn, Londen, New York en Athene wordt het de vijfde buitenlandse marathon, waaraan SV Aloy deelneemt OOSTKAPELLE - De atletiekvereniging Dynamo houdt van daag de ouste prestatieloop van Zeeland. Dit met de 21ste editie van de Oostkapelle-loop. De afstanden die gelopen kunnen worden, zijn vijf, tien en vijf tien kilometer. Voor de jeugd is er eveneens een vijf kilometer- loop. Op alle afstanden wordt gestart om 1430 uur aan de Duinweg in Oostkapelle. Er wordt gelopen in het duingebied van Oranjezon. RIJEN - In het zogenaamde Sprokkeltoernooi in Rijen is Jan de Bruyne van judoclub De Wee tweede geworden in de groep tot 54 kilogram. Zijn clubgenoot Michiel Frankvoort werd eveneens tweede. Hij kwam uit in de groep tot 45 kilogram. Derde plaatsen waren er voor de jeugd-judoka's Ostar Diele- man en Nadia de Wee. CANNES - Tijdens de Grote Prijs van Cannes, een wielerwed strijd voor profs in het zuiden van Frankrijk, maakte Patrick van Passel uit Sluiskil een uistekend seizoendebuut Van Pas sel klasseerde zich als elfde in een zeer heuvelachtige wed strijd. De overwinning ging naar Jeröme Simon. VAN HET WEEKEND VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klasse: RIA-Corn Boys, Zeeland Sport-Biervliet, Graauw-Jong Ambon, Oost- burg-Zeelandla, Robur-Schoon- dljke, Oostburg-Kwadendamme. KORFBAL Landelijk: Vriendenschaar- Ij oba (eerste klasse G), sporthal Hardinxveld, aanvang 16.00 uur. Afdeling: Olympla-Zaamslag (tweede klasse A), Sportcentrum Goes, aanvang 16.00 uur. Swift 4- BKC (tweede klasse B), sporthal De Voorborch Middelburg, aan vang 11.30 uur. TENNIS Zondag: mixed-oompetitie: Ludo et Emergo-Souburg 1, Animo 3- ASOC 2, Ador-hal De Braakman, aanvang 1430 uur. MLTC 1- Animo 2, Racketcentrum Vlissin- TSI 1-Animo 1, MLTC 4- 3, Ovezande-ASOC 1, Hal Schelde International Goes, aan vang 15.00 uur. Souburg 3-Kapel- le, Dauwendaele 2-MLTC 5, Dau- wendaele 1-De Schelde 2, Rac ketcentrum Kapelle; herenoom- petitie: SJEF-De Schelde, Rac ketcentrum Vlissingen, aanvang 13.30 uur. Souburg-DOS, Dau- wendaele-Animo 2, Racketcen trum Kapelle, aanvang 12.00 uur. 't Halve Maantje-Animo 1, Rac ketcentrum Kapelle, aanvang 15.00 uur. BASKETBAL Zaterdag: Voorwaarts 1-Souburg 2 (eerste klasse dames), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 13.30 uur. Scheldesport 1-Marathon 3 (eerste klasse heren), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.30 uur. Zondag: Stonedunkers-Schelde- sport 2 (tweede klasse dames), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 16.00 uur. VOLLEYBAL Landelijk: Morres-Mlnlware (tweede divisie heren), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 16.30 uur. YVC-Saturnus de Mo len (derde divisie heren), sport hal De Veerhoek Oostburg, aan vang 17.00 uur. District: Morres-EWC 2 (pro motieklasse dames), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 16.30 uur. CVC-Voorwaarts (pro motieklasse heren), sportzaal Clinge, aanvang 17.00 uur. Mor- res 2-YVC (eerste klasse dames), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 16.30 uur. CVC-Mytilus 3 (eerste klasse dames), sportzaal Clinge, aanvang 15.00 uur. De Sterre-Wiska (eerste klasse da mes), sportzaal Zulddorpe, aan vang 1400 uur. Kikkers-Attack (eerste klasse dames), sportzaal Aardenburg, aanvang 16.00 uur. ZAALHANDBAL Landelijk: GSC-Van der Voort/ Quintus 2 (tweede divisie dames), Sportcentrum Goes, aanvang 1400 uur. Afdeling: HVSV-Walcheren 3 (eerste klasse heren), sporthal 't Zwaanije Terneuzen, aanvang 11.50 uur. Operatie'71-Hontenisse 2 (tweede klasse dames), sporthal De Veerhoek Oostburg, aanvang 11.35 uur. TOPSCORERSKLASSEMENT 1. B. v. Craenenbroeck (Clinge) met 11 doelpunten. 2/3. H. Rietjens (Koewacht), M. de Kunder (Sluiskil) met 10 doel punten. 4 W. Corijn (Philippine) met 9 doelpunten. 5. t/m 7. T. Hanny (AZW), E. Nagelkerke (Steen), P. Wolfert (AZW) met 7 doelpunten. 8. t/m 12. F. v. Kanteren (Clinge), G. Lokhorst (Hoek), C. Blom- maert (HW), P. v.d. Hooft (Sluiskil), J. v. Leeuwen (IJzen dijke) met 6 doelpunten. 13. t/m 22. R. Krijger (Goes), M. Quataert (Hoek), J. Jacobs (Hoofdplaat), W. Temmerman (Hoofdplaat), G. Verbraeken (HW), A. Schillemans (Kloetin- ge), R. Bun (Kloetinge), J. de Ja ger (Lewed. Boys), R. Koole (Pa trijzen), P. Seghers (HW) met 5 doelpunten. 23. t/m 35. T. Verstraeten (Axel), A. Thoen (AZW), H. Ottens (Breskens), M. Azzagari (Goes), G. Wolters (Kloetinge), E. de Block (Koewacht), T. v.d. Vloed (Kloetinge), R. Bek (Patrijzen), H. Rentmeester (Patrijzen), P. Valk (SSV '65), M. v.d. Bossche (Tem. Boys), F. Neve (IJzendijke), J. de Zwarte (Zaamslag) met vier doelpunten. Clubeoore: 1. HW met 27 doel punten; 2. Patrijzen met 25 doel punten; 3. Hoek met 24 doelpun ten; 4 t/m 6. AZW, Clinge en Koewacht met 23 doelpunten.

de Stem | 1988 | | pagina 15