DE STFiyr YVB heeft persoonlijkheid nodig Medeo vecht voor laatste kans lEHEIM EXTERN RAPPORT OYER NEDERLANDSE VOETBALBOND Jwn'ns op vakantie naar de kustvan uw gezelligste buren. f330,-pp f300,-, ALS TEUR VOOR RUSSISCHE SCHAATSMEKKA GEEN RECORDS BETEKENT EINDE KNVB krijgt tienduizend kaarten meer voor EK Historische zege voor Nederlandse tennissers El! VLAANDEREN tN DAIRY FOOD ASTEL B.V. RUUD MICHELS EN ZN ZATERDAG 5 MAART 1988 SIST - De KNVB ontbeert ofessioneel leiderschap en eft daarom ernstig de be ef te aan een persoonlijkheid, bat zou een man of vrouw moe ien zijn, die de beste weg wijst aar het gemeenschappelijk el van de voetbalbond. üsm WK schaatsen Van Helden rijdt toch in Alma Ata I oOU,-pp Meer weten over Vlaanderen-Bon. j RRMRMR staan, geen dag is hetzeifj <now-how verder uit te bo, rekenen op een gedegen n waar nodig ook van extJ w van 25-45 jaar en u heeft I siding richting Werktuigb iraduaat Elektro Mechanici besturingstechnieken is it in mechanische problem drauiische besturingen, aar ervaring, kent het weri de Duitse taal. jren naar Van Niftrik bv.t.a Jfd Personeelszaken, postbus |rst wat meer wilt weten kuij Maes, chef Technische lummer 01645-2350. ijs aut poek van industriële processen in levende s van nieuwe verbindin- processen in levende gezonde en zieke Ih onderzoek naar ziekten) Ivan bacteriën en virussen) -automatisering ontwikkeling van software) tig (ontwerpen van briumopstellingen). lage en afstuderen, duurt In ook in deeltijd mogelijk. ken lopen vanaf station NS), foering van deze werkzaam- dling. ling, aangevuld met een se- ,'er een goede parate kennis 3rd als geschrift. Daarnaast mds en minimaal 4 jaar ver- ekend pakket sekundaire ar- kteur, richt dan uw schrifte- Menken Dairy Food b.v., ïeer G. van Dijk, personeels- OP KWALITEIT KUNT U REKENEN MJLTI-TAPUT-BEDDEN-ZONWERING nmwea 32 4815 HB Breda Tel. 076-711134 s Ham 107 5104 JD Dongen Tel. 01623-21241 er Chris van Nij natten at is de belangrijkste aanbeveling ieen gisteren uitgelekt rapport van fet bureau Berenschot uit Utrecht Ut bureau onderzocht op verzoek het sectiebestuur betaald voet- de interne organisatie op het ndsbureau van de KNVB. i tot een goed oordeel te kunnen komen, erviewde Berenschot achttien betrok- nen: bestuurders en personeel. Aanlei- j voor het rapport vormde het plotse- jge ontslag van twee werknemers in de jop van vorig jaar. Beiden vertrokken uit irede over de manier van werken in de ■elenvandeKNVB. Jerenschot beveelt een directeur aan, e boven alle partijen (personeel en dage- i bestuurders) moet komen te staan, je functionaris zou de „troebelen en span gen" op het secretariaat weg moeten nen. Momenteel staat Jan Huybregts i het hoofd van die afdeling, maar hij jordt door het bureau totaal ongeschikt echt voor de functie van directeur. „Hij 1st de gave om te delegeren en mist de heid om leiding te geven. Hij hangt te het harmoniemodel aan", aldus het heime rapport Het lijkt overigens de vraag of de sectie aald voetbal het door haar zelf ge- ;de advies gaat opvolgea In het ver- i adviseerde de federatie van betaald fetbalorganisaties ook al eens over de aanstelling van een manager. Toen werd die raadgeving door het sectiebestuur naast zich neergelegd, omdat de operatie volgens voorzitter André van der Louw te veel geld zou kostea Berenschot heeft zich trouwens voor zijn opdrachtgevers eveneens kritisch ge toond. „Het sectiebestuur zou het eigen functioneren ter discussie moeten stellen", zo meldt het rapport „Het moet de om standigheden scheppen waaronder een se cretariaat kan opereren en die het onge wenst eigenhandig ingrijpen onnodig ma ken". Een geïnterviewd bestuurslid noemde de samenwerking tussen het sectiebestuur en het secretariaat van Huybregts niet be paald florissant Huybregts reageerde daar in een later stadium op met: „Be stuursleden mengen zich nogal gretig in onze zakea Een dergelijk optreden is meestal ingegeven door eigenbelang; het clubbelang of de persoonlijke behoefte om in de publiciteit te komen". Er bestaat in Zeist al een vorm van overleg tussen bestuur en personeel, maar dat werpt niet de gewenste vruchten af. Sterker nog, dat overleg zou volgens Be renschot benut worden om te lobbyen. „Er vormen zich circuits van mensen die elk aar opzoeken, die op een lijn zitten en die op die manier bepaalde beslissingen door willen drukken". Volgens het rapport be staat er in Zeist een „algemeen gevoel van onmacht als gevolg van een gebrek aan af bakening van werkterreinen". Berenschot trekt de harde conclusie, dat het personeel in Zeist te weinig flexibel is. Het individuele functioneren staat pri mair. Er treedt pas solidariteit op bij het ontwaren van een gemeenschappelijke vijand; in de meeste gevallen is dat het sectiebestuur. Die ontwikkeling ontstaat door het gemak waarmee bestuursleden onafhankelijk stelling nemen ten opzichte van mensen en organisatorische kwesties, zo luidt de teneur van het onderzoeksrap port Wat dat betreft, vormt de onlangs ont stane 'rel' rond voorlichter Wim Jesse een treffend voorbeeld. Door toedoen van waarschijnlijk slechts een lid van het sec tiebestuur is Jesse voor de duur van het Europees Kampioenschap in West-Duits- land uitgerangeerd. Hij werd onverwacht ongeschikt verklaard voor de voorlichting tijdens het EK De bond besloot freelance journalist Fred Racké in te huren voor die baan. Jesse is zeer verbolgen over deze kwestie en overweegt juridische stappen te nemen tegen zijn werkgevers. Berenschot verwacht niet dat alle gere zen (forse) problemen op het bondsbureau uit zichzelf zullen verdwijnen. „Er zijn te veel mensen die voordeel putten uit de huidige situatie. Dat voordeel bestaat uit een grote persoonlijke bewegingsvrij heid". Bovendien, zo stellen de rappor teurs, zijn leer en praktijk bij het bestuur ook vaak met elkaar in strijd. Berenschot wijst op de urgentie, die op het nemen van maatregelen rust. „Het be taald voetbal loopt op deze manier risico, omdat het onvoldoende in staat is een eigen koers in het totale veld uit te zetten". Het rapport zegt, dat regelmatig niet ge lijkgestemde geluiden in Zeist naar buiten klinken en stelt tevens, dat er veel energie verspild wordt. De hoofdoorzaak daarvan is volgens Berenschot het feit, dat het se cretariaat onder Huybregts zowel in werk als in personeel explosief gegroeid is. In de rapportage valt het bureau Beren schot het secretariaat van de KNVB niet helemaal af. Heel fijntjes wijzen de onder zoekers erop, dat „een algemene betrok kenheid van het secretariaat bij het be taald voetbal toch aanwezig moet zijn". Berenschot beargumenteert die stelling met de conclusie, dat door de zekere mate van betrokkenheid die er tot nu toe was, het betaald voetbal voor crises en cata strofen behoed is gebleven. Jon Huybregts is ongeschikt volgens Berenschot FOTOOUKSTRA [ALMA ATA - De op 1691 [meter hoogte in de Sovjet- republiek Kazachstan ge- Legen Medeo-ijsbaan van [Alma Ata strijdt dit week- leinde tijdens het wereld- kampioenschap all-round voor heren voor de laatste [kans. De buitenbaan, als in een ij age tegen de modderdam n Medeo gevlijd, bracht dan weliswaar tijdens het be staan niet minder dan 126 er- kende wereldrecords op; inds het indoortijdperk zijn ntrede deed, kreeg de repu- atie van het Russische aatsmekka een behoor- ijke opdonder. Vandaar dat de Sovjets gisteren met man h en macht bezig waren hun vloer zo goed mogelijk te pre pareren, want records in Me- jdeo betekenen voor de staat irde, westerse valuta. En als jwdit blijken dat zowel de nialf-ijsbaan van Heeren veen als de Olympic Oval van bet Canadese Calgary hun "upersnelle tijden als onaan- astbaar mogen beschouwen, Wordt de drang voor buiten- "ndse schaatsploegen om in Ata trainingskampen pp te slaan, minder en min der. Vandaar alle inspannin- Wat de heren per afstand «treft 'bezit' de baan nog iiechts een wereldrecord. En at staat op naam van Pavel fegov, die op 25 maart 1983 de Tlometer afraffelde in 1.12.58. inuddels zijn Thometz en jakvalov op dezelfde afstand 1 sneller geweest, maar hun Prestaties vonden geen ge- ade in de ogen van de leden |Van de recordcommissie van Pe Internationale Schaats end (ISU). Nadat de ijsbaan van Hee ften werd overkapt, nam ,,'aam van recordbreker F1 Medeo over. Dat duurde ^Jter slechts tot het moment 0t de poorten van de Olym- a De Nederlandse schaatsploeg na één van de laatste trainingen op de Medeo-baan. V.l.n.r. Gerard Kemkers, Leo Visser, Ben van der Burg en Anne Jan Portijk, daar achter Maarten Konnee (arts), Henk Gemser en masseur Arie de Jong. - FOTO ANP gaan wapperen. Daarom is indoor gewoon eerlijker. Iedereen heeft gelijke kansen onder haast dezelfde omstan digheden". De Friese trainer, die woensdag met een dag ver traging in Alma Ata neer streek met Leo Visser, Gerard Kemkers, Anne-Jan Portijk en Ben van de Brug, ver wacht overigens vandaag en morgen op de Medeo-baan een zeer open toernooi. „Er zijn heel wat kanshebbers op de titel. Het is jammer dat Goeijajev, Gustafson en Karlstad zijn weggebleven. Hun aanwezigheid had de pic Oval in Calgary open gin gen Tijdens de Worldcup- wedstrijden van begin de cember vorig jaar, werden in Canada onder het glanzende dak niet minder dan zes we reldtijden aangescherpt en tijdens de vijftiende Olympi sche Winterspelen deed de top dat nog eens dunnetjes over met een score van zeven: drie bij de heren, vier bij de dames. Waar in Alma Ata dit weekeinde door de heren wordt gestreden om de we reldkroon, in afwezigheid overigens van de door de Russische ploegleiding als ziek (verkouden) afgemelde Nikolai Goeijajev, de naast dat van Pegov resterende we reldrecords nog even op een rijtje: 500 meter: 36.45, Jens- Uwe Meij; 1500 meter: 1.52.06, André Hoffmann; 5000 meter: 6.43.59, Geir Karlstad en 10.000 meter: 13.48.20, Tomas Gus- tafsoa Drie van de vier wer den tijdens de Spelen in Cal gary neergezet. Dab van de 5 kilometer stond al vanaf be gin december vorig jaar op dezelfde piste. Het is logisch dat de Sov jets bezorgd zijn voor hun troetelbaaa Toch kan al de moeite, die de laatste dagen in door Rob van Deursen het ijs werd gestoken, voor niets zijn geweest. De Neder landse schaatscoach Henk Gemser: „Het kan hier be hoorlijk spokea Het ene mo- ment staat de wind goed en zijn records mogelijk, een half uur later valt het zaakje zomaar in duigen, omdat de vlaggen een andere kant op strijd nog spannender ge maakt. Het zal eraan liggen wie de afgelopen veertien da gen sinds het laatste heren nummer van het Olympisch schaatsen in Calgary het beste doorkwam. Zo'n Eric Flaim is hier al bijna tien da gen. En Oostenrijker Had- schieff heeft zich eveneens goed voorbereid. Plus de Rus sen natuurlijk. Die hielden niet voor niets Bo2jev en Sjasjerin weg van de Spelen. Die twee hebben hier als gek ken getraind. Daar kun je op rekenen". Wat zijn eigen mensen be treft, houdt Henk Gemser zich een beetje op de vlakte. „Iedereen is in vorm", klinkt het wat koel. De Fries maakte zich boos op het feit dat de Russen hem en zijn pupillen weer een kunstje flikten. „Ze proberen van alles om je als concurrent te ontregelea Het was helemaal niet nodig ge weest om hier een dag later dan de bedoeling was aan te komen, maar op een of andere manier krijgen ze dat toch voor elkaar. Koude oorlog zullen we het maar noemen"" En Anne-Jan Portijk: „Ze slaagden er zelfs in om in het laatste stuk naar de baan toe de bus twee keer te laten stil vallen. Eruit en er weer in, plus dat het binnen in die kar net een sauna was, zo heet Als je beleefd in het Engels vraagt of de kachel iets lager gezet kan worden, verstaan ze je natuurlijk niet". Alles goed en wel, maar vandaag en morgen moet blijken of alle trucs voor de Russen zin hebben gehad. Als namelijk wereldrecords voor wie dan ook uitblijven, is het gedaan met 'Medeo'. Dan blijft er niets over dan een trainingsbaan voor de Russen zelf. De rest zoekt dan zijn heil in Heerenveen, Calgary of binnen afzienbare tijd het Noorse Malden. De overdekte banen nemen dan definitief de macht over. ZEIST (ANP)-Het or ganisatie-comité van de strijd om de Euro pese voetbaltitel, van 10 tot en met 25 juni in West-Duitsland, is de KNVB betreffende het beschikbare aantal kaarten wat tegemoet gekomen. In eerste in stantie kreeg de voet balbond slechts vijf- tigduizendtoegangsbe- wij zen toegewezen. Een klacht bleek niet aan dovemansoren gericht Het comité heeft besloten het aandeel van Oranje te verhogen tot 61.934. Ook voor de andere lan den is het aantal beschik baar gestelde kaarten aangepast Verrassend genoeg komt Ierland op de tweede plaats. De eilandbewoners, als kansloos voor de titel be schouwd, ontvangen 51.008 toegangsbewijzen. Voor KNVB-voorlich- ter Ger Stolk was de ex tra toelage een leuk ca deautje. Maar hij bena drukte dat de verhoging van tienduizend bij lange na niet voldoende is. „We hebben in totaal voor 420.000 kaarten aan aan vragen binnen gekregen. Dus we moeten nog altijd 360.000 mensen teleur stellen", stelde Stolk. In totaal zijn voor het Euro pese titeltoernooi 900.000 kaarten beschikbaar. Ruim drie maanden vopr het begin van het evene ment zijn er alleen in het organiserende land al meer dan 450.000 kaarten verkocht Vijf duels zijn al uit verkocht: de openings wedstrijd West-Duits- land-Italië, West-Duits- land-Denemarken, West- Duitsland-Spanje, Dene- marken-Spanje en de eindstrijd. Voor de drie duels van Nederland zijn nog kaarten beschikbaar. Voor Nederland-Sovjet-- unie en Nederland-Enge- land nog enkele staan plaatsen, voor Ierland- Nederland zowel zit- als staanplaatsen. Relatief weinig belangstelling be staat er voor de wedstrij den van de Sovjetunie. Voor Ierland-Sovjetunie en Sovjetunie-Engeland zijn nog in ruime mate toegangsbewijzen ver krijgbaar. De verdeling van het aantal kaarten over de deelnemers, 20.000 kaar ten gaan naar niet deel nemende landen, is: Ne derland 61.934, Ierland 51.008, Denemarken 49.963, Italië 45.233, Enge land 40.930, Spanje 9.275 en de Sovjetunie 1.270. ZÜRICH (ANP) - Nederland heeft in zijn eerste wedstrijd voor het tennistoernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams in Zürich een zwaarbevochten overwin ning van 2-1 op West-Duitsland behaald. Nadat Menno Oosting in drie sets had verloren van Ricki Os- terthun (7-6, 2-6, 2-6), zege vierde Michiel Schapers even eens in drie sets over Carl-Uwe Steeb (4-6, .6-2, 6-3). Voor de Rotterdammer was het de tweede keer in zes dagen, dat hij Steeb bedwong. Vorige week zaterdag scoorde hij tweemaal 6-4 in de halve fina les van het Grand Prix-toer- nooi in Metz. In het beslissende dubbelspel tussen Schapers en Huub van Boeckel aan de ene kant en Pa trick Kühnen met Steeb aan de andere kant, waren de koppels aan elkaar gewaagd. Pas na twee uur en tien minuten slaagden de Nederlanders er in de overwinning binnen te ha len: 6-4,6-7 (4-7), 6-4. De gehele wedstrijd had ruim zeven uur in beslag genomen. De spelers hadden op de eerste dag nogal wat problemen met de supre- mebaan, die slordig was gelegd. Bovendien was het in de sport hal hinderlijk lawaaierig met allerlei geluiden vanuit het restaurant en de loopgangen. Het was de eerste keer in de historie, dat Nederlandse ten nissers in een landenwedstrijd voor een dergelijk toernooi van West-Duitsland wonnen. Bij de vier vorige gelegenheden wa ren de Oosterburen telkens op permachtig geweest. Het ont breken van Boris Becker en Eric Jelen bleek bij de West duitsers tegen de in kracht toe genomen Nederlanders net niet op te vangen. Nederland speelt nu zater dag zijn tweede wedstrijd voor groep 2 tegen Zwitserland, dat vrijdag tegen West-Duitsland Michiel Schapers. - fotoanp aantreedt In groep 1 begon Tsjechoslowakije overtuigend met een maximale overwin ning op Groot-Brittannië (3-0). Groot-Brittanië heeft echter knap revanche genomen bij de strijd om de Europese tennis- titel voor landenteams in Zü rich. De Britten zorgden voor een verrassing door het favo riete Zweden te verslaan. Na de enkelspelen was de stand nog gelijk. In het dubbel waren Ba tes en Castle te sterk voor Kroon en Tideman. Groep 1: Groot-Brittannië - Zwe den 2-1, Castle - Bergström 3-6, 3- 6; Bates - Gustafsson 6-3, 6-2; Ba- tes/Castle - Kroon-Tideman 6-4,7- 6(7-1). Stand groep 1: Tsjechoslowakije 1- 2 (3-0), 2. Groot-Brittannië 2-2 (2- 4), 3. Zweden 1-0 (1-2). Uitslag groep 2: Nederland-West- Duitsland 2-1, Oosting - Osterthun 7-6 (7-3), 2-6, 2-6; Schapers - Steeb 4-6,6-2,6-3; Schapers/Van Boeckel - Kühnen/Steeb 6-4, 6-7 (4-7), 6-4; Zwitserland was vrij. Programma vandaag: Zweden- Tsjechoslowawkije, Zwitserland- Nederland. Van onze speciale verslaggever ALMA ATA - Hans van Helden kwam toch weer als deel nemer aan de wereldkampioenschap all-round van dit weekend in het Russische Alma Ata opduiken. De Franse Nederlander dwong namelijk via een advocaat de schaatsbond van zijn nieuwe vaderland de kosten voor een vlieg ticket naar de Russische stad in Kazachstan te betalen. Van Hel den: „Ais kampioen van Frankrijk wilde de bond voor mij niets doen. Nadat ik een advocaat in de arm nam, veranderde men snel van mening. Zeker omdat in de reglementen staat dat de Franse titelhouder het recht heeft om aan het WK deel te nemen. Die ad vocaat pluist nu verder de regels voor mij door. Hij vertelde me al dat de Franse bond mij de laatste jaren financieel veel tekort heeft gedaan". (ADVERTENTIE) Vlaanderen is het land van onze gezelligste buren. Maar ook het land van prachtige brede zandstranden en 'n unieke sfeer in z'n badplaatsen. Voor volop genieten vóór en achter de duinen. Met vele attracties waar ook de kinderen dol op zijn. En: in Vlaanderen geniet u van gastvrijheid voor vrienden prijzen! Bijvoorbeeld één week in een riante kamer in een viersterren-hotel in het knusse Blankenberge met logies en een ontbijt voor P FAA nog geen I OvV/j"p.p. Of een week met 4 personen in een comfortabel appartement aan de boulevard van het elegante en charmante Knokke. Voor een appartement met 2 slaapkamers en voorzien van alle comfort betaalt u maar zo n Of een week in een gezellig middenklasse hotel op basis van half-pension in het prachtig on gerepte De Panne. Voor een ka mer met eigen bad en toilet betaalt u hier slechts A Of 14 dagen in een comfortabel appartement voor 4 personen in de bloemenbadplaats Koksijde voor nog geen PP- Stuurt u mij uw documentatie-pakket over strandvakanties aan de Vlaamse Kust. M BElGfi Daar ga je voor je plezier naartoe. Naam: L Adres: Postcode: Plaats: In een envelop opsturen naar het Belgisch Verkeersbureau, Antwoord^ nummer 10804,1000 RA Amsterdam. Postzegel hoeft niet! STO 5E

de Stem | 1988 | | pagina 11