is e Wilde bekroont ploegwerk Guy Francois blij met VW SPORT Schaatsploeg met vertraging in Alma Ata AAN MUN TWEEDE UITSLAGEN ■F Adrie van der Poel heeft blessure aan het zitvlak i JAREN BETER. KLEINTJE ff STEM SPORT 2 DONDERDAG 3 MAART 1988 diversen De hoogste prijs Gezocht s-HEERENBERG - De erste krachtmeting op Nederlandse bodem an het internationale irof-wielerpeloton eft andermaal een elgische winnaar op- jeleverd. ire macht 'Ruggesteuntje' BELG DEBUTEERT ZATERDAG TEGEN PSV 540-41250. BREDA- 3-Tel. 01100-14810. Scherpdeel 20-Tel. EBBEKX - Pr. Reinier- 3RIJFANDREAE B.V. - Niet slim Fricties Van Moer Open voetbal Timman steviger aan de leiding Finale wereldbeker reuzeslalom afgelast Winst Winterspelen circa 48 miljoen Roemeen vraagt asiel in Calgary Schapers /Van Boeckel aangewezen voor O.S. Toernooi Brussel zonder Kasparov Vijfde zege voor Mathieu Hermans %/r wf i i 1 trig met teletekst •r inge Brugstraat 4 -eda-Tel. 224844 ORSCHE 924, rood, '78, l. pert. St., APK gek. t/m 6-1-89, pr. 12.000,-. Tel. ,ia18u. 076-141962. itENAULT 5 GTL, bj. '80~ iPK gek., 5 deurs. Tel. 176-226805, na18u. pOYOTA Celica ST1600, bj. '85, met div. extra's, 15.500,-, tel. 01693-2100. lEen Iplaatserv. resultaten boe lken. lUA ATA (ANP) - De ederlandse schaatsploeg pr de wereldtitelstrijd Iround in Alma Ata is met um vijftien uur vertra- ng in de hoofdstad van azakstan gearriveerd, viermansploeg onder lei- van coach Gemser en chef eouipe De Vroomen moest in xüd met het originele reis- an overnachten in Moskou, aanvankelijk zouden de dins- vertrokken Nederlanders /een tussenstop van enkele ren m Moskou doorvliegen iar Alma Ata. De behandelende autoritei- in in de Sovjetunie waren van lening, dat het KLM-toestel et de Nederlanders te laat in was gearriveerd. Reis- organisator Peerdeman in Ne derland bestrijdt dat De Ne derlandse ploeg is duidelijk ge dupeerd door de vertraging. De gewenning aan de grote hoogte van de Medeo-baan (1691 me ter) zal daardoor slechter ver lopen. De grote favoriet voor de wereldtitel, de jeugdige Ameri kaan Eric Flaim, verblijft al een slordige week in Alma Ata. De Nederlandse ploeg, be staande uit Leo Visser, Gerard Kemkers, Anne-Jan Portijk en Ben van der Burg, had zich in Calgary al geschikt in een min dere voorbereiding op het all round-evenement Aanvanke lijke plannen om via Butte, Da- vos of Haarlem de trip naar de grens van Midden-Azië en Si berië te ondernemen, vielen tij dens de Olympische Winter spelen uit. Coach Gemser koos voor een zo kort mogelijk ver blijf in eigen land. Gerard Kemkers dinsdag voor het ver trek van Schiphol over die op zet: „We wilden eigenlijk thuiskomen en de volgende dag al doorreizen. Van zondag op maandag dus. Nu hebben we al een dag extra genomea Dat is niet ideaal, maar de wereldti telstrijd is voor ons niet het be langrijkste toernooi van het jaar, al zullen we daar zaterdag best scherp aan de start staan". Anne-Jan Portijk heeft wel specifiek toegeleefd naar het kampioenschap in de Sovjet unie, waarvoor de begeleiding van de Nederlandse ploeg een koffer met voeding meesleepte. Portijk verbleef voor een hoog testage in Davos. „Dat is prima bevallen. Ik ben met mijn trai ner Wopke de Vegt geweest. Ik heb ook eindelijk eens een weekeinde zonder wedstrijd gehad. Ik heb al een zwaar sei zoen achter de rug. Op de Me deo-baan wil ik me allereerst bij de laatste zestien rijden. Dat is bij het EK in Den Haag niet gelukt Hier moet het kun nen", aldus de dit seizoen door gebroken juniorenkampioen uit Friesland. Ben van der Burg, de tweede junior van ons land, doet het toernooi als stand-in voor de afgehaakte oud-wereldkam pioen Hein Vergeer. De uitver kiezing van Van der Burg voor het belangrijkste allround- toernooi van het jaar werd door de bond een week geheim gehouden, omdat de scholier een belangrijke proefwerk week af te werken had. „Wij wilden hem niet nerveus ma ken", aldus de voorzitter van de begeleidingscommissie kern ploegen (BCK), Dick van Zan ten. Naast Flaim wordt titelver dediger Nikolaj Goeljajev uit de Sovjetunie door de Neder landse ploeg als favoriet aan gemerkt. Kemkers: „De Russen hebben Sjasjerin en Bozjev er weer bij. Dat is de te kloppen ploeg. Op wereldrecords reken ik na de Winterspelen op het overdekte ijs van Calgary niet. Ook niet op de tien kilometer. Daarvoor ligt de baan op een te grote hoogte. Het zal eerder in Heerenveen kunnen, twee we ken later bij de gecombineerde wereldbekerfinale en de re- cordwedstrijden. Met een lage drukgebied in Nederland is er dan meer kans in het overdekte Thialf dan op Medeo". voor loop- sloop- en scha deauto's, tel. 01650-68569. auto's v.a. '78. 01653-4287 of 06-52114646 VW Passat Variant diesel, bj. '81 ƒ7500,-, bj. '85, 16.500,-. Tel. 076-810929 na 17.30 uur. ior Jacques Eestermans de vierde Grote Prijs ffieler Revue, met start en sh in 's-Heerenberg, ng de hoofdprijs gister- üddag naar Etienne de Vilde. de daarmee zijn land- ïoten Wim Arras en Ludo de lenaer, die de twee voor- ïde edities van de voorbe- idingskoers op de zaterdag te rijden Omloop Het Volk, de iieke opening van het het >n, op hun naam ïven. Alleen in het eerste van het bestaan van de ijd ging een Nederlander jhan Lammerts) met de zege i de haal. winst van de Vlaamse iagse-renner kwam niet (uft de lucht vallen. De Wilde er de afgelopen weken in de lidfranse competitie al blijk geen problemen te hebben et de overgang van de win- lan naar de weg. Afgelo- zaterdag nog werd hij le in de door Luc Roosen rennen Ronde van de Haut far. Eerder, in de tweede ippe van de Ronde van de e Zee, versloeg hij alle concurrenten, lij die gelegenheid had Eddy nckaert in de eindsprint het rijken Gistermiddag in de Iderse Achterhoek was het hetzelfde laken een pak. Op het licht hellende rechte eind >r het finishdoek in 's-Hee- ïberg dwong de helblonde lg de bij Peter Post vertrok- sprinter opnieuw tot over- re. „Ik heb het verkeerde sl gekozen", verklaarde de rliezer zijn nederlaag. „Jef "ekens maakte op mij de rkste indruk, zodat ik me he- aal op hem richtte. Maar hij helemaal stil. De Wilde toen ai te ver vooruit Een ijje van mij, terwijl ik echt "it dat er niets meer mis kon ne de Wilde had geen Ischap aan die misrekening [Planckaert Zonder op- of kijken stampte hij op pure pcht naar zijn tweede sei- ««szege. „Ik ben dolblij", flgde hij onmiddellijk na af- |P- «Met mijn 32 jaar ben ik Igens mij aan mijn tweede Corné van Rijen aan kop van de vluchtgroep. In middelste positie Marco van der Hulst, achter hem Wilfried Peeters. foto de stem/ben stéffen Van onze sportredactie 's-HEERENBERG - In het peloton dat gistermorgen in 's- Heerenberg van start ging voor de Grote Prijs Wieier Re vue, ontbrak niet alleen Stephen Roche, de wereldkam pioen en winnaar van zowel de jongste Giro als Tour, maar ook renners als Adrie van der Poel, Jos Lammertink en Claude Criquiélion. Adrie van der Poel moest verstek laten gaan wegens een op Sicilië opgelopen blessure aan zijn zitvlak, die enkele dagen rust vergt. Zaterdag vertrekt de Hoogerheidenaar wel in de Omloop Het Volk. Lammertink en Criquiélion zijn met een griepje terugge komen van de wedstrijden rond de Middellandse Zee. Het is nog onzeker of zij van de partij kunnen zijn in de eerste klassieker van het wegseizoen. fTheoVincken jeugd begonnen. Ik ben zo vroeg in het seizoen nooit eer der zo goed in vorm geweest. Na vandaag durf ik me ook za terdag tot de kanshebbers te rekenen". De Sigma-formatie van ploegleider Willy Teirlinck kreeg met de zege van De Wilde loon naar werken in de 207 kilometer lange wedstrijd, die werd gekarakteriseerd door een lange vlucht van het trio Wilfried Peeters, Corné van Rijen, Marco van der Hulst. Bij een tussensprint in Wester- voort, na twee koersuren, raakte het drietal los uit de greep van het voortdurend ge sloten peloton. In snel tempo bouwden de jonge profs een riante voorsprong op, die maximaal acht minuten be droeg. Pas zes kilometer voor de eindstreep achterhaalde de groep Wilfried Peeters, de laatst overgebleven vluchter. De ploegmaat van de latere winnaar, die eerst Van der Hulst 'kapot' zag gaan en later Van Rijen van zich af schudde, had er echter wel voor gezorgd dat zijn kopman De Wilde zich onbezorgd en zonder energie verspilling had kunnen voor bereiden op de finale. In de slotkilometers nam Roger Re- gems het werk van Peeters op voorbeeldige wijze over. Hij loodste De Wilde keurig naar een uitgangspositie, die goed bleek voor de overwinning. Achter De Wilde en Planckaert legde Jac van der Poel tot zijn eigen verrassing beslag óp de derde plaats. „Ik had vandaag eigenlijk nergens op gerekend", aldus de Hoogerheidenaar. „Het ging onderweg namelijk helemaal niet zo best. Ik denk dat dat te wijten is aan de overgang naar het koude weer. Gelukkig voor mij was het een Etienne de Wilde wint de Grote Prijs Wieier Revue. Achter hem, nauwelijks zichtbaar, nummer twee Eddy Planckaert, rechts Jac van der Poel, die naar een derde plaats spurt, en geheel links Teun van Vliet. - foto de stem/ben steffen gesloten wedstrijd, zodat ik me lekker kon verschuilen in het peloton. In de finale voelde ik me wat beter worden. Ik kon me goed handhaven in de voor ste lijn, maar ik kwam een beetje ongelukkig de laatste bocht uit. Ik ben echter dik te vreden. Zo vlak voor de Om loop Het Volk is zo'n derde plaats een prima rugge- steuntje". Ook Corné van Rijen, de Hoevense neo-prof uit de ploeg van Post, straalde aan de streep louter tevredenheid uit. „Ik heb me vandaag in de kij ker weten te rijden en dat telt", glunderde de Westbrabander. „Het is alleen jammer voor mij dat die Peeters niet met mij naar de streep wilde rijden. Als we bij elkaar waren gebleven, had ik nog moeten zien dat ze ons hadden teruggepakt. Maar blijkbaar had hij opdracht ge kregen mij los te gooien, want hij kon op z'n vingers natellen dat het zelfmoord was". Uitslag: 1. Etienne de Wilde (Bel) 207 kilometer in 5.17.50, 2. Eddy Planckaert (Bel), 3. Jac van der Poel (Ned), 4. Teun van Vliet (Ned), 5. Marc Sergeant (Bel), 6. Jef Liec- kens (Bel), 7. Marcel Arntz (Ned), 8. Eric Vanderaerden (Bel), 9. Hen drik Redant (Bel), 10. Frank Pirard (Ned), 11. Ronny Van Holen (Bel), 12. Rudy Rogiers (Bel), 13. Ad Wij- nands (Ned), 14. Yves Vansteen- winkel (Bel), 15. Phil Anderson (Aus), 16. Henk Lubberding (Ned), 17. Jan van Camp (Bel), 18. Chris Walker (GBr), 19. Carlo Bomans (Bel), 20. Patrick Verschueren (Bel), 21. Michel Dernies (Bel), 22. Corneille Daems (Bel), 23. Eddy Schurer (Ned), 24. Jan Siemons (Ned), 25. Gert-Jan Theunisse (Ned), 26. Urs Freuler (Zwi), 27. Rudy Dhaenens (Bel), 28. Adri Kools (Ned), 29. Bernard Richard (Fra), 30. Johannes Draaijer (Ned). - „Gemeten naar In kwaliteiten heb ik sschien wel te weinig ge- l^teerd". Guy Francois, *]°-jarige, bij SK Beveren I ®!fr conctract staande ll£i voor de rest van II®' seizoen op huurbasis I w uitkomt, kijkt S r» kfug op zijn car- 1 tak6'-:"111 m^n iouge jaren r® ik blunders gemaakt, wuten die mijn loopbaan voetballer nadelig heb- I 001 beïnvloed. Heel spijtig". ^ancois, ooit het grote ta- lJ van het Belgische voetbal, - «JmPrecies aangeven waar en iFi als broekie met «tindhovense club de lands- rtn m™®¥alde- „Ja, ik vond I»»,.» ^t ik heel iemand 1 herinnert zich Francois, snotneus begon ik te ru- ivJ?ei oefenmeester Kees ®en stommiteit van de ^Kordenatuurlijk. Wie was F dan we :i. *Off. Agent wie was >nJ? Achteraf moet ik ■neer Rqyers gelijk geven, "njn eigenzinnigheid heb ik waarschijnlijk ook een uit verkiezing voor het Belgische elftal verspeeld Nee, ik was geen gemakkelijke". Guy Francois heeft het later ook altijd betreurd dat hij niet langer bij PSV is gebleven „Ook weer zoiets. Ik hoefde he lemaal niet weg. Ben van Gel der, de toenmalige manager van PSV, raadde mij aan nog een jaarije te blijven en te wachten op een topclub. Hij zag wel mogelijkheden voor mij. Nee, ik zou en moest weg. Toen heb ik voor FC Beringen geko zen, een club uit de marge van het Belgische voetbal. Kijk, dat zijn zaken die ik niet zo slim heb aangepakt". Niettemin vond de gemakke lijk formulerende aanvaller toch zijn weg in het Belgische voetbal. Zijn beste jaren sleet hij bij FC Luik, een club waar mee hij vorig seizoen nog de Belgische bekerfinale haalde. „De bekroning van een formi dabel seizoen. Jammer genoeg ging de eindstrijd tegen KV Mechelen verloren" Op grond van zijn prestaties bij FC Luik (zeventien doelpunten in het laatste seizoen) werd hij binnengehaald door het ambi tieuze en op Europees niveau acterende SK Beveren. Die 'move' heeft Francois niet ge bracht wat hij er zich van voorstelde. „Het klimaat bij SK Beveren was niet gunstig en dan druk ik me nog netjes uit. De club had juist een verjon ging doorgevoerd. Op grond daarvan meenden enkele oudere spelers, gevestigde na men dus, een hoofdrol te kun nen gaan spelen. Maar de re sultaten in het begin van het seizoen waren bedroevend. Er ontstonden fricties. Voor mij was het een rotsituatie. Bij FC Luik bepaalden we met twee spelers het gezicht. De overigen stemden hun spel op ons af. Die rol was voor mij in de gegeven omstandigheden bij Beveren niet mogelijk". Met SK Beveren speelde Guy Francois dit seizoen in vier wedstrijden op Europees ni veau. „De eerste ronde tegen Bohemians Praag leverde geen problemen op, maar in de tweede ronde werden we door Vittoria Guimaeres na straf schoppen uitgeschakeld". De problemen bij SK Beveren bleven zich opstapelen. „Het werkklimaat was verschrikke lijk", vertelt Guy Francois. „Er werd op een gegeven moment alleen nog maar geommuni- ceerd via de pers. Iedereen pro beerde zich te dekkea Nie mand voelde zich verantwoor- Guy Francois - foto foto-persbureau glh delijk voor de matige presta ties. We hebben al twee trai ners versleten, de Tsjech No- vak en zijn hulptrainer Roe land. Nu is Wilfried van Moer de baas. Met hem heb ik nog samen in één elftal gespeeld, maar we kunnen niet met elk aar overweg. Van Moer heeft me buiten de ploeg gezet, zon der opgaaf van redenen. Hij zoekt het in de dravers met oogkleppen. Tja, ieder zijn stijl". De in Luik woonachtige Guy Francois vertelde gisteren flui tend naar Venlo te zijn gere den, waar hij na een proeftrai- ning werd 'aangenomen'. Wel een verschil met de afgelopen weken. „Wanneer ik naar Be veren moest, was ik al ziek als ik in de auto stapte. Ja, ik ver heug me er al op bij VW aan de slag te kunnen gaan. Dat te lefoontje van Jan Reker kwam juist op het goede moment. Wie zou hebben gedacht, dat ik ooit nog eens in een elftal van hem zou spelen. Vroeger, toen ik nog in Leende woonde, kwam hij me altijd voor de training aan school ophalen. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden debuteert Guy Francois komende zaterdag voor VW in de uitwedstrijd tegen zijn vroegere club PSV. Hij blikt met spanning vooruit „Ja, ik ben benieuwd hoe het mij vergaat in de Nederlandse competitie. Vergeleken met België wordt er hier open voet bal gespeeld. Dat zie ik vaak op de televisie. Het jagen op de bal, zeker niet op de helft van de tegenstander, zie je in België niet. Bij ons speelt iedereen achter de bal; bij balverlies trekt een ploeg zich massaal te rug. Niet één club speelt met drie spitsen. NIEUWSOVERZICHT LINARES (Rtr) - Jan Timman kan de eindzege in het schaak toernooi van Linares nauwelijks nog ontgaan. Na zeven ronden bedraagt de voorsprong van de 36-jarige Amsterdammer twee punten. Woensdag behaalde de nationale kampioen zijn zesde overwin ning. De Rus Beljavski, zijn voornaamste concurrent, gaf de na 44 zetten in de zesde ronde afgebroken partij zonder verder te spelen op. Door de overwinning kwam Timman op de formida bele score van 6% punten uit zeven partijen. In de resterende vier ronden komt Timman nog uit tegen de IJslander Hjartarson, de Joegoslaaf Ljubojevic, de Rus Joesoe- pov en de Brit Chandler. Uitdagen afgebroken partijen: derde ronde: Qlescas - ljubojevic Vi- Vt; vierde ronde: Georgiev (Bul) - Joesoepov (Sov) U-U; vijfde ronde: Joesoepov - Chandler U-U: zesde ronde: Timman (Ned) - Beljavski (Sov) 1-0, Georgiev - Chandler U-U; zevende ronde: Qlescas (Spa) - Georgiev U - UChandler - Hjartarson 1-0. Stand na zeven ronden: 1. Timman (Ned) 6U punten, 2. Beljavski (Sov) 4U, 3. Nunn (GBr), Chandler (GBr), Ljubojevic (Joe), Joesoepov (Sov) 4, 7. Porüsch (Hon), Qlescas (Spa) 3U, 9. Hjartarson (IJs), Georgiev (Bul) 3,11. Nikolic(Joe) 1U, 12. Tsjiboerdanidze(Sov) U. GROUSE MOUNTAIN (Rtr) - De herenfinale van de wereld bekercompetitie in de reuzeslalom in Grouyse Mountain (VSt) is maandag afgelast. De eerste wedstrijd na het Olympische ski toernooi van Cal gary kon niet doorgaan door de zware mist. De wedstrijd werd stopgezet, nadat in de eerste manche de eerst gestarten, onder wie de Zwitser Zurbriggen en de Italiaan Tomba, hadden ge klaagd dat zij geen hand voor ogen konden zien. De wedstrijdleiding liet weten, dat het in Zwitserland geves tigde hoofdkwartier van de FIS, de internationale skifederatie, moet beslissen of de finale opnieuw wordt vastgesteld. Saal- bach (Oostenrijk) en Are (Zweden) zijn geschikt voor de laatste reuzeslalom van een seizoen, dat voortdurend door het weer werd verstoord. In de strijd in de wereldbeker in de reuzesla lom heeft slechts de Oostenrijker Mayer nog een kans ranglij staanvoerder Tomba te achterhalen. De tweevoudige Olympisch kampioen uit Italië moest in de Amerikaanse wintersportplaats op geleende ski's aan de slag. Het materiaal van de Italiaanse ploeg was per ongeluk van Calgary naar Milaan teruggevlogen. Alle Italianen moesten door het skiërs-kwartier om her en der latten te lenea CALGARY (AFP) - De vijftiende Olympische Winterspelen hebben volgens de voorlopige cijfers van de organisatie in Cal gary (OCO) een winst opgeleverd van 32 miljoen Canadese dol lar, omgerekend 48 miljoen gulden. Aan de inkomstenkant staat een totaalbedrag van 557 miljoen Canadese dollars, waaronder 326 miljoen voor radio- en tv- rechten. De kaartverkoop heeft 40 miljoen opgeleverd. Uit sponsoring werd een een bedrag van 89 miljoen Canadese dol lar verkregen. De subsidies van Canadese overheden bedroe gen 52 miljoen. Aan de uitgavenkant staat een post van 525 miljoen dollar. Aan de kostenzijde is een bedrag van 79 miljoen opgevoerd, dat ge lijkelijk wordt verdeeld onder het nationaal Olympisch comité van Canada en een vereniging, die de Olympische accommoda ties moet beheren. De winst van 32 miljoen Canadese dollar wordt ook onder die twee partijen verdeeld. De Canadese sportwereld moet er beter van worden is de visie van OCO. De kosten van de bouw van de Olympische accommodaties, 400 miljoen dollar (600 miljoen gulden) is niet in het kosten-baten- plaatje opgenomen. De stad, de provincie en de staat nemen dat bedrag voor hun rekening. Volgens de organisatie moet zeker zes maanden worden gewacht op de definitieve balans. CALGARY (Rtr) - Een lid van een Olympisch team, dat heeft deelgenomen aan de Olympische Winterspelen in Calgary, heeft volgens de Canadese politie asiel in Calgary gevraagd. Naam noch nationaliteit van de man werd bekend gemaakt Volgens een locaal radiostation zou het gaan om de coach van het Roemeense bobslee-team. DEN HAAG (ANP) - De Internationale tennisfederatie ITF heeft Michiel Schapers en Huub van Boeckel aangewezen voor het dubbelspel van het Olympische tennistoernooi in Seoul. Eén van de zogenaamde *wild cards' is bestemd voor het Ne derlandse dubbel. Zoals bekend is Schaars aangewezen als 'first alternate' voor het herenenkelspel. Hij komt voor een plaats in het hoofdtoer nooi in aanmerking als een geaccepteerde speler zich terug trekt. Of de beide Nederlanders daadwerkelijk in de Zuidkoreaanse hoofdstad aan de start verschijnen, is op dit moment nog niet zeker. Het Nederlands Olympisch Comité moet nog akkoord gaan met hun uitzending. BRUSSEL (ANP) - De cyclus van wedstrijden om de wereldbe ker schaken begint op 1 april in Brussel bij afwezigheid van Gari Kasparov. De wereldkampioen, vorig jaar samen met Ljubojevic winnaar in de Belgische hoofdstad, komt pas bij het tweede toernooi van de reeks aan de start De deelnemen aan bet toernooi In Brunei (1 t/m 23 april): Karpov, Beljavski, Sokolov, Salov, Vaganjan en Tal (allen Sov), ljubojevic en Nikolic (beiden Joe), Nunn en Speelman (beiden GBr), Porüsch en Sax (beiden Hon), Andersson (Zwe), Kortsjnoi (Zwi), Nogueiras (Cub), Sei- rawan (Vst), Timman (Ned) en Winants (Bel). AGUISAL (ANP) - Mathieu Hermans heeft woensdag zijn vijfde zege in dit seizoen behaald. Hij won de tweede etappe in de Ronde van Murcia. De rit liep over vier hellingen van Porto Mazarron naar Agui- sal over 168 kilometer. Halverwege werd Hermans tijdens de beklimming van een col van de eerste categorie gelost, maar in de afdaling bracht hij de aansluiting tot stand In de spurt ver sloeg hij de Fransman Philippe. Hermans had dinsdag al de openingsrit op zijn naam gebracht. Uitslag tweede etappe: 1. Hermans (Ned) 168 km in 418.14,2. Philippe (Fra), 3. Van Brabant (Bel), 4 Moreda (Spa), 5. Gaston (Spa), 6. Carrera Algemeen klassement: 1. Hermans 8.58.32,2. Queveda (Spa) z.t, 3. Phi lippe z.t, 4 Van Brabant z.t, 5. Moreda z.t, 6. Gaston z.t. EN STANDEN Kampioenschapen van de Lage Landen In Isny UITSLAGEN Heren: 30 kilometer: 1. More (Den) 1.43,29,2.Hartz (Den) 1.46,15, 3. Everart (Bel) 1.46,50, 5. Puijk (Ned) 1.48,09,9. Hopman (Burger- brug) 1.51,30, 15. Stevens (Heer len) 1.58,5a Dames: 10 kUometer: 1. Heil- mann (Den) 38,51, 2. Hindsqaul (Den) 40,05, 3. Franssen (Den) 40,49, 7. Maijorie van de Bunt (Reeuwijk) 43,25,8. Van Schijndel (Eist) 44,28, 9. Van Drlel(Ridder- kerk) 45,04,12. Nicole van de Bunt (Reeuwijk) 50,33. VOETBAL Uitslagen Engelse league: Sou thampton-Newcastle United (1- 1), Tottenham Hotspur-Derby County 0-0. OP TELEVISIE DONDERDAG 3 MAART SKY CHANNEL 21.25 Superstars of wrestling. DUITSLAND 1 23.05 Italiaans voetbal. 10.23 Sport extra (ook op Duits- 23.25 Spaans voetbal, land 2). DUITSLAND 3 UL30 Sport-magazin. 21.45 Sport onder de loep. SUPER CHANNEL 22.35 Amerikaans indoorvoetbal 23.35 Amerikaans football

de Stem | 1988 | | pagina 9