RIJN V OOP UTOSHOW Seagull, Tie Drie en Joegoslavische dans in Zuidland 'Schat ik ben er hoor' Topt**8 van Toen door Fransfiguratie Juultje Putman I Kamermuziek van klasse met Tokyo String Quartet Rita Reys en trio Pim Jacobs in Antwerpen Bompa-liefhebbers naar 'Echt Antwaarps Teater' Kritische fotomontages Grafiek in Trouvaille Het dagboek van Brezjnev Big Bands in Heinkenszand Aanwinsten Zeeuws Museum Nog te zien A66 IpgftTKM BIDS THEATER DONDERDAG 3 MAART 1988 ANITAIR Toneel in Brugge Room with a View' I Vrijdag 4 maart wordt 'De- loressie' van Lars Norén ge meeld Dit stuk laat een ander facet van de autuee zien die vooral bekend werd door *de I moed om te doden'. Sprookjesopera larouf in Gent Jit West' naar fena Mouskouri in Antwerpen luzikale avond in )e Vlaschaard' fee schat, nu niet' feor de laatste keer f °g tweemaal No, Dolly' d°or Z.O.M.A. Koffieconcert in Axel met gitaarmuziek Image Club T1 '<9. &<9 maat aan jn, prijzen nuis achter deur blad (0-17.00 uur bo-21.00 uur D0-17.00 uur |DE KORREKELDER verzorgt I toneeluitvoeringen die net iets 1 anders zijn dan de traditionele. I 'Depressie' is en stuk vol nood- I lottige ontwikkelingen, dat I door humor zoals in de stomme film niet alleen draaglijker wordt, maar ook inzichten ver schaft Aanvang 2030 uur. Het toneelgezelschap Ivonne speelt dinsdag 8 maart in Ide Stadsschouwburg van Brugge 'De blijde gebeurtenis' van R. Everett Een eigentijdse komedie vol klaterende humor en grappige misverstanden, te- ten hoog tempo geserveerd, invang 20.00 uur. LIEFST DRIE Oscars ver diende regisseur James Ivory met de verfilming van Forsters roman 'Room with a View'. De film speelt zich af in het Victo riaanse Engeland. Hoofdperso nen zijn een meisje van goede komaf (Maggie Smith), dat ver- leifd wordt op een weinig con ventionele jongeman (Denholm Elliot). Dan pas ervaart ze het keurslijf van normen en waar den waarmee ze is opgegroeid. De film is vanavond te zien in het filmhuis van het Zuidland- theater, de aanvang is 20.00 uur en een kaartje kost zes guldea DE SINGEL in Antwerpen verzorgt vele muziekseries waaronder een aantal kamermuziekconcerten. Zaterdag 5 maart speelt in de Blauwe zaal het wereldberoemde strijkkwartet uit Tokyo, be staande uit Peter Oundjian (eerste viool), Kikuei Ikeda (tweede viool), Karnhide Isomura (altviool) en Sadao Harada (cello). Aan vang 20.00 uur. Sinds het Tokyo String Quartet in 1970 de Coleman String Quar tet Competititon en de wedstrijd van München won, behoort het tot de top van de internationale strijkkwartetten. Met concertrei zen over heel de wereld worden meer dan honderd concerten per seizoen gegevea Zo is het bijvoorbeeld jaarlijks te gast in de serie Great Performers van het Lincoln Center New York en in de Car negie Hall's Great Quartet Serie. Het gezelschap werd opgericht aan de Juilliard School of Music in 1969, nadat enkele leden ervan al samen hadden gemusiceerd als studenten van Hideo Saito aan de Tokyo School of Music. Sinds 1974 speelt het kwartet op Amati-instrumenten, ter be schikking gesteld door de Corcoran Gallery of Art. Het kwartet kreeg voor enkele van zijn plaatopnamen de Grand Prix du Dis- que van Montreux, evenals de Grammy Award toegewezea In De Singel vertolkt Tokyo String Quartet Beethoven's Opus 18-4, een van de zogenaamde Frühe Quartetten. Daarnaast twee werken van Stravinsky: 3 Pieces voor strings en concertino for String Quartet. Tot slot het beroemde kwartet in G op. 15 van Franz Schubert, een uniek werk voor zijn tijd en een voorloper op het rijpere werk van Brahms en de jonge Richard Strauss. Tokyo String Quartet. foto archief de stem 41.000 km 1985 50.000 km 1983 35.000 km 1984 32.000 km 1984 1982 43.000 km 1984 1978 jod1985 1983 i. blauw ....37.000 km 1986 ƒ3.000.- 1979 den iel. balanceren 0STERSE SFEER en vele nuziek biedt de fijnzinnige iprookjesopera Marouf van de franse componist Henri Ra- iaud. De Opera voor Vlaande- brengt dit werk met de jise sopraan Anne-Marie idde als prinses Saamched- ne en de Franse tenor Guy Fletcher als Marouf. e andere rollen worden inge- ild door de bekende solisten ran de OW, zoals Koen Cruc- ke, Jeannine Martony, Jean Se- ni en anderen. De regie is in nden van Bernard Broca en muzikale leiding berust bij elis. Uitvoeringen te nt in de Opera zaterdag 5 en j 11 maart om 19.30 uur i zondag 13 maart om 15.00 IE STICHTING UIT WEST iat vrijdag 4 en zaterdag 5 art er bus naar de Elisa- ithzaal in Antwerpen. Daar it de overbekende zangeres [ana Mouskouri op. i vrouw die bekendheid ver derf door haar interpretatie ■an liedjes in het Grieks, Frans rvelseweg 213, Tilburg en Engels. Al ettelijke jaren ijft zij toernees en optredens orgen op hoog niveau. Ver- t per bus aan het Ledelplein Iln Oostburg om 18.00 uur. itaat). Voor de dames een n drankje en een hapje, ekeurde occasions zeer sportief 1e eig. zeer mooi 1981 v.a. 8.950.- of v.a i in nwe. st. 2-drs 1982 7.950.- Of v.a LPG Acc 1982 v.a. 9.750.- of v.a. ack 1.3 N Automaat 4-drs 1982 8.750.-ot v.a 1.2 GL in nwe. st 1982 v.a. 5.950.- of v.a 4-drs. zeer mooi 1982 7.250.- of v.a GL 2-drs. zeer sportief J 6.250.- of v.a. 4-drs. LPG in nwe. st 1983 v.a. 7.950.- of v.a Automaat 6 cil.+ LPG 1979 6.950.-of v.a 1.3 4-drs. 1e eig 1982 v.a. 6.750.-01 v.a back 2.0 GT/E zeer sportief 1982 8.950.- of v.a zuinig 4-drs. 1e eig. in nwe. st 1985 5.750.- of v.a 4-drs. LPG zeer mooi 1983 7.950.-ot v.a Break GR onderbouw gas 1e eig. 1984 v.a. 14.750.- of v.a. Irs. LPG 1e eig. zeer mooi 7.950.- of v.a 1.6 S LPG 4-drs. in nwe. st 1984 v.a. 12.750.- of v.a 1.6 Diesel 4-drs. 1e eig 1985 v.a. 11.750.- of v.a. 1.6 Hatchback Diesel nw. model 1986 v.a. 16.750.-of v.a. 1.6 Diesel 4-drs. 1e eig. zeer mooi 1985 v.a. J 14.750.- of v.a 3 DX 4-drs. LPG 1984 10.500.-of v.a. 1.6 Bravo 4-drs. zeer mooi 1985 v.a. 15.750.-of v.a cil. LPG zeer sportief Acc 1982 v.a. 11.750.-of v.a. ir Coupé zeer exclusief 1984 11.750.-of v.a. 1.3 Bravo 2-drs 1983 v.a. 10.750.- of v.a. 1.6 SR Hatchback 1983 v.a. f 10.750.- of v.a. 1.6 Bravo 4-drs. LPG 1982 v.a. 6.950.- of v.a drs. 1e eig. in nwe. st 1982 v.a. J 6.750.- of v.a. 3-drs. zeer mooi 1982 v.a. 7.750.- of v.a •drs. Sedan1982 8.900.- of v.a. nge occasion, gefinancierd met een oude contant betaald met nanciering geen probleem. Wij uw auto via ons eigen bedrijf- naandelijkse termijnen vast tus- aanden. ito's verkoopt zijn auto's met 3 iriftelijke garantie en iedere auto iverd met eventueel APK-kue- Scene uit Hats' van Tie Drie. - FOTOH.TALLEIN ALS AFSLUITING van interculturele week is er zaterdag 5 maart in Rijks scholengemeenschap Pe trus Hondius en het Zuid- landtheater een manifes tatie met daarin belang rijke rollen voor de Ant werpse theatergroep Tie Drie en een Joegoslavisch Dansorkest. Deze avond begint om 19.00 uur met de voorstelling 'Rats' van Tie Drie. 'Opus One'brengt'Seagull'. Het stuk heeft de vorm van een 'boulevardkomedie' en gaat over het gebrek aan communicatie tussen mensen uit verschillende culturen. Muziek en dans (African Dance en Breakdance) spelen in de voorstelling een belang rijke rol. Om 21.00 gaat het pro gramma verder met een folk loristisch feest, met mede werking van ee Joegoslavisch dansorkest. Kaarten voor de hele avond kosten een tientje. Woensdag 9 maart wordt in het Zuidlandtheater de eerste produktie van een nieuw dansgezelschap gepresen teerd: Opus One brengt dan 'Seagull'. Het gaat om een veelzijdig dansprogramma dat door de makers werd af gestemd op de Amerikaanse - foto pieter den haan jazz- en tapdanstraditie en gesitueerd werd tegen het de cor van een met romatiek omgeven havenstadje. De choreografie is in handen van de Nederlander Rob Brown en de Amerikaan Michael Surgoa Behalve dans spelen ook zang en mime een be langrijke rol in deze voorstel ling in musical-sfeer. De toe gang is vijftien gulden en de aanvang is 20.00 uur. DE WERKGROEP van ge- enschapscentrum De Vla- aard in Koewacht houdt een muzikaal avondje. Het biedt *t publiek een avondvullend rogramma aan met verschil- mde artiesten. groep Lobo and the Pearls «at in voor een sprankelend egin en het orkest Lynn zorgt for enkele pittige nummertjes. i Zeeuws-Vlaamse forma te bestaat uit leden die hun art aan de muziek hebben and. Een derde gast is Pe- r Douglas, die zo voortreffe- P 'the golden voice' van Trank Sinatra kan imiteren, «nvang zaterdag 5 maart OOOuur, et- amateurtoneelgezelschap l®l uit Vogelwaarde voert za- jjdag 5 maart voor de laatste fcr de klucht 'Nee schat, nu fet'op. e handelaar in bontjassen en Wtrouwe compagnon Blom moeren nogmaals uit de vele 'oelijkheden te komen die ~r het vrouwelijk schoon veroorzaakt De laatste ivoering is te zien in zaal Van wen in Kloosterzande, aan- g 20.00 uur. Toegang ƒ7,50. LZ'0'M-A- Uit Oostburg m J1 woensdag 9 en donderdag "temusical 'Hello, Dolly' van rman uit Het muzikale ouwspel wordt door de i W? op de pkmken gezet Urn ^eltheater. Aanvang I uur. De toegangs" vijftien gulden. -JACK POPPLEWELL heeft met 'Schat ik ben 'r hoor' een actueel meesterwerkje afgeleverd. De Camere van Rhetorica De Transfi guratie uit Hulst speelt deze komedie in een regie van Wies de Maat-Kas. Zaterdag 5 en zondag 6 maart in gemeenschapscen trum Den Dullaert Echtparen die denken dat het geen moeilijkheden geeft als de man met de vrouw van baan verwisselt, doen er goed aan de ko mische voorvallen die deze ruil met zich meebrengt te gaan zien. Ook de dochter van het echtpaar, dat een zeepfabriek bezit, be zorgt haar ouders een verrassing. Het geheel loopt als een ge smeerde zeephelling, maar er valt verschrikkelijk veel te lachen. Aanvang beide voorstellingen 20.00 uur. Toegangskaarten 8,50 via Den Dullaert DE FIRST LADY of the jazz in Europa is de Neder landse zangeres Rita Reys. Zij en het Trio Pim Jacobs zijn maandag 7 maart pre sent op het concert Jazz at the campus dat op initiatief van studenten is opgezet Het concert word gegeven in de Stadsschouwburg in Antwerpen en begint om 20.30 uur. Het voorprogramma om 19.30 uur wordt verzorgd door een studentenjazz band. Daarna nemen Rita, het trio en klarinettist Eddy House het heft in handen. De samenwerking tussen het Triro Pim Jacobs (Pim op piano, broer Ruud op bas en Peter Ypma achter de drums) dat al meer dan ene kwart eeuw samenspeelt en Eddy House dateert van 1981. Toen bleek dat het spel en de muzikale ideeën van Eddy House prima pas ten bij de opvattingen van het trio. Het viertal maakte in 1985 een lp. Rita Reys be hoeft niet te worden voor gesteld. Zij staat sinds 1940 onafgebroken op de meest diverse j azzscenes. TOPPERS VAN Toen, de naam zegt het al. In dit programma, dat morgenmiddag in De Stenge in Borsele is te zien, wordt een selctie gebracht uit de mooiste melodieën uit lang en nog niet zo lang vervolgen tijden; evenzovele herken ningspunten voor een wat ouder publiek. De presentatie is in handen van Lily Kok. Hans Nilsson en Marika van Oostenrijk zingen zowel in duet als solistisch bekende ope rettemelodieën. Gastsolist is Lex Goudsmit, die al meer dan vijftig jaar op de planken vna binnen- en buitenlandse thea ters staat Hij heeft aan alle operettes en musicals waarin hij optrad een rijk repertoire overgehouden. Een van de hoogtepunten in zijn loopbaan was een reeks voorstellingen van Anatevka in Londen. In dit programma wisselt hij solo's af met duetten die hij samen met Lily Kok zingt De begeleiding Lex Goudsmit. - foto qerrie offerman is in handen van de muzikale duizendpoot Co van de Heide Wijma op de piano. Als er gele genheid voor is, zal op verzoe ken uit de zaal worden inge gaan. De aanvang is 14.00 urn en de entree bedraagt 7,50. DE DOOD komt op een avond Leonid Brezjnev halen om te sterven, zijn leven is afgelopea Breqnev raakt echter in pa niek en wil niet dood gaaa Hij sluit een compromis met de dood: als hij iemand kan vinden die in zijn plaats wil sterven, dan mag hij de resterende levensjaren van die persoon over nemen. Een geestige satire van Bethencourt, waarin vele politieke problemen van de Sovjet Unie gehekeld worden. De acteurs en actrices van Teater Ivonne Lex spelen dit 'hartige' toneel spel in Het Appeltje in Antwerpen. Speeldagen tot en met 17 april, elke donderdag, vrijdag en zaterdag om 20.30 uur en zondag om 15.00 uur. TWEE KEER BOMPA is nog steeds niet teveel van het goede. Ruud de Ridder, de auteur van 'Wat doen we met Bompa' en 'Onze Bompa is aan 't vrijen' is bezig met het derde deel. Voor hen die de eerste twee delen nog niet hebben gezien is er deze maand een laatste kans. In de Echte Antwaarpse Schouw burg (Arenbergstraat 10) wordt het eerste deel gespeeld tot 12 maart Deel twee wordt van 15 maart tot 2 april op de planken ge zet De stukken kunnen afzonderlijk gezien worden, maar de echte fans zullen beid spektakels vol humor en een ernstige ondertoon niet willen missea Speeldagen: dinsdag tot zaterdag om 20.15 urn en eveneens op zaterdag een matinee om 15.00 uur. HET BIG Band Festival in Heinkenszand viert aan staande zaterdag, 5 maart, het eerste lustrum. Vanaf 20.00 vullen vier Big Bands de ruimte van cultureel centrum De Stenge. Terugblikkend op de voor bije vier jaar stelt de organisa tie van het festival dat men ruimschoots in de opzet is ge slaagd een groter publiek voor deze muzieksoort te interresse- ren en de bands onderling met elkaar in contact te laten ko men. Op het festival spelen drie Zeeuwse bands en een uit het Brabantse Fijnaart: The Ever greens uit Kapelle, The Blue Jeans Big Band uit Middel burg, The Orpheans uit Goes en The First Fenderts uit Fij naart. Deze bands speelden ook op het éérste festival in 1984. Wie graag danst, kazater- dagavond ruimschoots aan zijn trekken komen. Glenn Miller, Benny Goodman en James Last kunnen immers met hun com posities vele beentjes van de vloer krijgen. Er wordt gebruik gemaakt van twee podia, zodat er onafgebroken muziek te ho ren is. Het festival duurt van 20.00 tot ongeveer 01.00 uur. FERNANDO GONZALES, een Chileense gitarist, leerde van zijn vader hoe dit snaarinstru ment bespeeld moest wordea Hij was bedreven in het spel en specialiseerde zich op latere leeftijd door er een klassieke opleiding aan toe te voegea In Brussel behaalde hij zijn con servatoriumdiploma's voor gi taar en kamermuziek en in Antwerpen behaalde hij het Hoger Diploma. Gonzales, één van de grote gi taristen van zijn generatie, trad vaak op met orkest en als solist verleende hij meerdere keren zijn medewerking aan kamermuziekuitvoeringen in Europa en Zuid-Amerika. De gitaarvirtuoos verzorgt zondag 6 maart een koffieconcert in gemeenschapscentrum De Halle in Axel, aanvang 11.00 uur. Toegang vijf gulden. DE IMAGE Club in Terneuzen is zaterdagavond 5 maart weer het podium voor twee 'heavy' rockbands. De Terneuzense Trash-band Burial bestaat ongeveer een jaar en speelt snelle, opzwe pende muziek. Het publeik krijgt volop de gelegenheid zich uit te leven in headbangen en moshen. Burial si een vijf mansformatie bestaande uit de gitaristen Ronald Camonier, zanger Hans-Peter Göbles, drummer Michel de Doelderen bassist Jean-Pierre van Es. De tweede band die optreedt is Universe uit Belgïe, opge bouwd op de resten van de in middels uit elkaar gevallen groep Ostrogoth. De groep speelt hardrock, 'loeiend aan- eengezongen'. Universe bestaat uit zanger Mark Debro, gitarist Kenny Ross, bassist Barry Wayste, drummer Pat Troye en toetsenist Chris Wheat. Het dubbeloptreden in de Image Club begint om 21.00 urn en kost 4,50. DE OOSTDUITSE kunstenaar Joseph W. Huber exposeert mo menteel met fotomontages in De Media in Eeklo. Deze uit Oost- Berlijn afkomstige kunstenaar exposeert daarmee voor het eerst in het western Hij heeft in zijn eigen land, de DDR, een re putatie als lastige kritische kunstenaar. In zijn montages levert hij immers kritiek op de maatschappij met name milieuzorg krijgt zijn aandacht. Door het gebruik van enkel zwart-wit foto's maakt zijn werk een wrange in druk. De tentoonstelling duurt tot 30 maart OMDAT HET Zeeuws Mu seum er vorig jaar in slaagde de collectie kunstwerken met een aantal unieke werken uit te breiden, is er vanaf mor gen, vrijdag 4 maart, een spe ciale expositie over de aan winsten in 1987. Hoogtepunt vormde de aankoop van het schilderij van Francois Ryckhals 'Jacob hoedt de kudde van Laban' uit 1642. Eind oktober had het Zeeuws Museum genoeg sponsorgelden verzameld om dit schilderij voor Middel burg te kunnen behouden. Viirts kon aan de collectie Toorop's van het museumeen nieuw doek worden toege voegd: Dijk met Zee door Charley Toorop uit 1925. Met I/Eicaut Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. De Dikke van Dale Sluis - Beel dende kunst uit de vaste collectie van Galerie Esprit in Clinge. Churchill Hotel Terneuzen - Werk uit de vaste collectie van Galerie Trouvaille. Bank Paribas Hulst.'Werk van Leon de Buck. Open tijdens win keluren. Zeeuws Museum Middelburg. Aanwinsten in 1987. Tot en met 15 mei. Open dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur, za terdag tot en met maandag 13.30 tot 17.00 uur. Galerie Trouvaille Terneuzen. Grafiek van Veronique Declerq de tijdelijke aankoopregeling van het ministerie van WVC konden vorig jaar twee wer ken van in Zeeland werk zame kunstenaars worden gekocht. Een sculptuur van Gust Romyn, getiteld 'rust punt' en het werk 'Land schap' van David van de Kop. Tegen het einde vna het jaar verwierf het Zeeuws Museum een rond 1878 geschilderd aquarel van Johannes Bos boom van het 'Kasteel Wes- thove'. De tentoonstelling duurt tot en met 15 mei, en is ge opend dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur, zaterdag tot en met maandag van 13.30 tot 17.00 uur. en Saskla Strijdonk. Tot en met maart. Open tijdens winkeluren, maandag gesloten. Galerie Bellemans Axel. Illu straties van Juultje Putman. Tot 25 maart. Open tijdens winkel uren. Stedelijk Museum St Niklaas. Burgerlijke Huisraad. Tot 3 april. Galerie Francis van Hoof Ant werpen. Sculpturen van Philippe Jacques. Tot en met 20 maart Donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 18.00 uur en op af spraak. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg. Arqultectonica, gisteren, vandaag en morgen. Tot 14 maart. De Media Eeklo. Fotomontages van Joseph W. Huber. Tot en met 30 maart Een tekening van Juultje Putman. - foto de stem/corj.de boer DE ILLUSTRATRICE Juultje Putman uit Amster dam heeft een aantal van haar werken tentoongesteld in Galerie Bellemans in Axel. De pas afgestudeerde kunste nares maakt tekeningen voor kinderboeken, affiches en kaarten. Interressant is dat ze laat zien hoe ze een bepaald boek wil illustreren; er moet im mers een bepaalde lijn in een reeks tekeningen zitten. Naast de tekeningen, voor on der andere Huckleberry Finn van Mark Twain, is dan ook een ontwerpschets te zien van hoe Juultje Putman de teke ningen achter elkaar ziet Ze ontwierp in haar nog korte loopbaan een affiche voor kindertheater De Tafel van Vier. Haar eindexamen project aan de Rietveldacade mie bestond uit een 'stripver haal' over een man die de hoofdprijs van een televisie spel woa In eerste instantie denkt hij aan een lekker luxe leven vol reizen en ander ge not Maar als hij dan werke lijk uitvoering aan zijn plan nen geeft, achtervolgen hem beelden van wat er allemaal mis kan gaan. Juultje Putman exposeert tot 25 maart in Axel. Galerie Bellemans is open tijdens winkelurea '4 cokes en 1 beervan Saskia Strijdonk. ZE MAKEN allebei grafiek, maar van een totaal verschil lend karakter. Veronique De clerq en Saskia Strijdonk ex poseren samen in Galerie Trouvaille in Terneuzen. Saskia Strijdonk toont li no's en houtsnedes, waarbij ze vaak gebruik maakt van collage-technieken; het uit snijden en opplakken van an dere kleuren en motieven. Haar werk zit vol herhalin- gea Ze gebruikt vaak een zelfde afbeelding in een werk. Ze maakt voornamelijk por tretten. Een goed voorbeeld van wat ze met herhalingen wil laten zien is het werk '4 cokes en 1 beer', waarin vier keer dezelfde vrouwenfiguur is afgedrukt. Door ze in te kleuren met verschillende kleurtonen ontstaat er toch een merkwaardig contrast Strijdonk werkte voorheen voornamelijk in zwart-wit, foto de stem/corj. ce boer w)ih en was daarmee al eens eer- der in Trouvaille te ziea De 0 kleuren voegen een extra di mensie aan haar werk toe, en geven haar werk een nieuwe wending. Net als Strijdonk volgde ook Veronique Declerq de kunstacademie in Rotterdam. Samen werkten ze mee aan de grafiekkalender van het Kunstgesticht in de Maas stad. Zij werkt met mono prints en droge naald op handgeschept papier. Dat maakt ze zelf uit gebruikt pa pier. Het resultaat is een pa pyrusachtig materiaal waarin vaak nog kleuren en letters zijn terug te vinden. Op die structuurvolle onder grond drukt ze summier aan gegeven stillevens en ab stracte motieven af. De dubbelexpositie in Trouvaille is te zien tijdens winkeluren gedurende de hele maand maart

de Stem | 1988 | | pagina 21